Provinciaal Nieuws. Boerenbond 1 Heillgeniaei H Janssen, Eigengebreide Aanmelding van nieuwe Leerlinaen Districts-arbe H. Gertrudis, A s. Woensdag betaling pren Ongevallenverz Kantoor Groote s tot nader order Gl NV. Venr. Sloomst v.h. H. Try Aanbeste Het bouwen woonhuis met Aanbeste Het bouwen Pakhuis te Ove Kunstbloen en Vazei Aonrgdlng met doodeiyk gevolg. De Bredasche rechtbank heeft uit spraak gedaan legen den student. F. W. b.v. II. uit 's IIertegenbosch, die te Tilburg met zijn aulo, welke le groote snelheid had, een wielrijder aanreed waardoor deze zoodanig werd verwond dat hij eenige dagen later aan de ge volgen overleed. Geëischt was negen maanden gevangenisstraf. De - recht bank veroordeelde bekl. tol 3 maanden. De Zoiuertgd. De Tweede Kamer heeft het voorstel van de heeren Braat en de Boer tot afschaffing van den zomertijd verwor pen met 68 tegen 9 stemmen. Hét wetsvoorstel van den heer Staal man werd op verzoek van den voor steller van de agenda afgevoerd, in verband met het schrijven van de Spoorwegdirectie. Aangenomen werd met 45 tegen 32 stemmen een motie- van den Heuvel, waarin de regeering wordt uitgenoodigc de wet, regelende den zomertijd, in te trekken. Strenge winter. Van strenge winters werd meermalen dit jaar gewag gemaakt, nu wij weer een echte winter beleven. De over levering zegt van een dier ouderwet- sche winters St. Mathijs nog geen ijs Maar half Maart Reed men met karen paard Over den Dordtschen waard. Toen was dus de winter Iaat begon nen, maar dit jaar begon hij in Nov. en met tusschenpoozen van 14 dagen, aan een stuk en nog enkele dagen heeft hij dit jaar tot heden voortge duurd en liep tnen gister nog op het ijs. 1924 mag dan ook wel op de lijst van strenge winters vermeld worden Pluimvee in Gelderland. Deze provincie staat bovenaan, wat de uitgebreidheid van den hoender stapel betreft. Van de 11 millioen kip pen in 1923 telde Gelderland er alleen circa 3 millioen. Jaarlijks worden in deze provincie voor circa 15 millioen gulden eieren geproduceerd. Handel met aardappelen. Men schrijft uit St. Agatha De handel in aardappelen schijnt den laatslen tijd weder iels op te leven in verband met den export naar Spanje; de prijzen worden ook aanmerkelijk vaster. Vlast eelt op de ontginning. Men schrijft uit Sambeek Een perceel van 12 II. A. ontgonnen heidegrond is door onze gemeente ver huurd aan de Vlasfabriek te Mook. Mond- en Klauwzeer. Onder den veestapel van P. v. d. B. te Sambeek, is het mond-en klauwzeer uitgebroken. Het collectief contract in «Ie Bouwvakken. Volgens de ^Tel." heeft de 11. K. Patroonsbond in de Bouwvakken de te Utrecht gehouden vergadering het nieuwe collectief contract, zooals dat onlangs werd vastgesteld, aange nomen. 2tt fietsen gestolen. Onlangs wist de heer B. le Venlo, toen een man zijn fiets wilde stelen, dezen aan te houden en naar het po litiebureau over te brengen. Naar de N. V. Ct. meldt, heeft het door de recherche ingesteld onderzoek tot resultaat gehad, dat dezen gauw dief, zekeren Th. uit Well, 26 rijwiel diefstallen wérden bewezen, tlie hij dan ook bekende. Een compagnon van hem, zekere R. uit Crefeld, zit daar in de nor. Th. is een berucht type, hij wordt ook door de Duitsche en Belgische politie gezocht. Gearresteerd na 12 jaar. Te Hilversum zijn op last van de justitie gearresteerd een man en een vrouw, verdacht zich te hebben schul dig gemaakt, twaalf jaar geledon, aan poging tot moord of poging tot dood slag op den eersten echtgenoot van de vrouw. Hel hier bedoelde misdrijf heeft zich afgespeeld in Juni 1912 in een perceel aan de Van Ostadestraat te Amsterdam. De beide verdachten zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht, waar zij voorloopig zul len worden vastgehouden. Een prjjs van f 100.000. Eenige weken geleden hebben de hoofdagent S. van de Haagsche Ver zekering Maatschappij »Arona" en de boekhouder dezer maatschappij v. II., nadat hun bekend was dat op de polis van juffrouw L.,_ dienstbode in het krankzinnigengesticht Endegeest te Oestgeest, de prijs van f 100.000 dier maatschappij was gevallen, doch waar van de dienstbode op dat oogenblik nog geen kennis droeg, haar onder hedriegelijke voorwendsels weten te bewegen om voor haar lidmaatschap te bedanken en hun haar polis af te geven. Toen later aan de dienstbode bleek, dat op het nummer van haar polis de hoofdprijs was gevallen, stelde zij de zaak in handen van de politie, met het gevolg, dat genoemde S. en van H. gevankelijk naar hel II nis van Bewaring le 's Gravenhage zijn over gebracht. Twee personen verdronken. Op de Schelde nabij Bath heeft een aanvaring plaats gehad tusschen hel Xederlandsche stoomschip Abbekerk en de motorborgo van schipper Ver wanden uit Middelburg. De vrouw en een kind van den schipper kwamen tijdens het ongeluk om net leven. De schipper werd gered. Auto te water. Te Amsterdam is een auto te water geraakt, waarbij dc passagier de heer F., directeur der N. V. Neder!. Veem is verdronken. Nog een auto-ongeluk. Onder Schoort (N..-H.) is de auto van de Zaandamsehe firma W. over den kop geslagen en geheel vernield. Van de inzittenden, allen voetballers van het 2e elftal van H. C. te Koog aan de Zaan, die op weg naar Den Helder waren, werden twee personen ernstig en de overigen op twee na min of meer licht gewond. Grasgewas. Hel grasgewas in den Schagerwaard heeft bij verpachting ongeveer 20 pCt' minder opgebracht dan verleden jaar. Tiende Ncdcrlandsehc Jaarbeurs. Dinsdag werd te Utrecht de tiende Xederlandsche Jaarbeurs geopend. De Jaarbeurs duurt tot 20 Maart De openingsplechtigheid geschiedde om half elf namens de regeering door minister Aalberse, die in een uitvoerige rede wees op liet groote belang der Jaarbeurs. Diefstallen. Te Eindhoven zijn 3 nersonen ge arresteerd, verdacht van diefstal van f 135. Verder heeft een Duitsche dienst bode aldaar bij een juwelier, waar zij diende, een gouden collier gestolen. Het meisje werd gearresteerd, bekende naar Den Bosch overgebracht, terwijl de collier nog in beslag kon worden genomen. Goedkoopcr rywie.lt er voer per spoor. Naar >>De Kampioen" verneemt zullen binnenkort door de Ned. Spoorwegen voor het vervoer van rijwielen in niet- snellreinen over afstanden van ten hoogste 40 K. M. goedkooper rijwiel kaarten verkrijgbaar worden gesteld voor 30 cent, bij 10 stuks tegelijk f2,50. Het blad juicht dit besluit der Spoor wegdirectie toe en hoopt dat dit ver voer zoodanig zal toenemen, dal de (ariefverlaging goedgemaakt zal worden Dit kan ook zeer gemakkelijk, vervolgt het blad, want de Ned. Spoorw. ver voeren tegelijk met hel rijwiel ook den berijder en hij betaalt de volle vracht. Sigarenindustrie. Als werkverruiming is do mogelijk heid opengesteld voor plaatsing van 10 millioen sigaren in China. Vanwege het gemeentebestuur van s Herlogenboseh zijn reeds de noodige stappen gedaan om de Rijkscommissie voor Werkverruiming ten deze gunstig te doen adviseeren en deze order voor Den Bosch te verkrijgen. Alweer een misdaad. Maandag is door de politie te Eind hoven in beslag genomen het lijk van Johanna v. d. I,.. een 26-jarig meisje te Woensel, dat Zaterdag vermoedelijk een onnatuurlijken dood is gestorven. Dinsdag heeft het parket uit 's Bosch een onderzoek ingesteld, en naar men beweert is het zeker dat het meisje is overleden tengevolge van misdadige behandeling. Dinsdag zijn meerdere verdachte personen in verhoor genomen, en men vermoedt dal er voldoende reden is tot in hechtenis-neming. Nederlanders in België. Wij hebben onlangs een mededeeling opgenomen over de afschuwelijke be handeling, die twee Apeldoornsche mannen in Noord-Frankrijk ondervon den, toen zij daarheen gelrokken waren om werk te zoeken. Nu weer doet het Twentsche Dag blad »Tubantia" het verhaal van een man uit Enschedé, die 14 Februari naar Brussel gereisd was, waar hij aangenomen was als huisknecht in een groote woning aan den Boulevard du Nord. Daar de nieuwe patroon uit de stad was, logeerde hij een nacht in het Leger des Heils en een nacht in een hotel aan de Hoogstraat. In den vroegen morgen van Zaterdag 16 Febr. kwamen echter een paar rechercheurs in het hotel, die hem meenamen naar het politiebureau, waar ook 19 andere Nederlanders aankwamen, die evenals hij, uit hun bed waren gelicht. Hun namen, geboorteplaats en familiebe trekkingen werden genoteerd en ge vraagd, of zij mililieplichtig waren, Vervolgens werden zij per politie-auto naar de gevangenis in St. Gillis een uur buiten Brussel gebracht, waar zij elf dagen in afzonderlijke cellen werden opgesloten, nadat foto's vingerafdrukken van hen waren genomen. Een poging om deu gevan genisdirecteur te spreken te krijgen mislukte en een betaald telegram aan den Xederlandschen consul heeft geen resultaat gehad, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat dit telegram niet is doorgezonden. In de onver warmde cellen kregen de Nederlanders 8 ons brood en een kom koffie per dagdc Enschedeër echter, die last van rheumatiek gekregen had,fkreeg per dag een liter melk met kamille, meer niet. Den 27en Februari werden twintig landgenooten per boeven- wagen van de gevangenis naar het Noorderstation gereden, waar in den laatsten wagen, een soort celwagen, ieder een afzonderlijke plaats kreeg. In Antwerpen werden de Nederlan ders door twaalf gendarmen geboeid naar een onder perron geleid voor den Irein naar F.sschen. Eerst toen daar door oen der Nederlanders kaartjes naai- Roosendaal waren genomen, werden even voor het uitstappen in den trein de boeien afgenomen. Zoodra de Enschedeër die zeer verzwakt was daartoe in staat was, heeft hij den commissaris van politie op de hoogte gesteld van zijn ervarin gen, in België opgedaan. Een en ander zal ter kennis van den minister van Buitenlandsche Zaken worden gebracht. De Enschedeër heeft uit de Belgische hoofdstad den sterken indruk meege nomen van den haat, welke daar heerscht tegen Xederlandsche werk krachten, waar in België nog werk loosheid hestaai. Wij zullen al die Ilollandsche kaaskoppen er uittrappen," had men beweerd. En toen de geboeide Nederlanders op het traject Antwerpen Esschen de begeleiders herinnerden aan heigeen tijdens den oorlog de Nederlanders voor de Belgen gedaan hadden, gelastten de gendarmen hun den mond te houden, wilden de Neder landers niet kennismaken met den gummistok Het blad dringt aan op een ernstig onderzoek naar deze grove en wille keurige behandeling. Moordaanslag op een dame te Amsterdam. Dinsdagmiddag hebben le Amster dam twee mannen, zich uitgevende voor controleurs van de Gemeentelijke Eleclricileilswerken onder voorwendsel den meter te moeten controleeren toe gang weten te verkrijgen tot een per ceel aan de Spuistraat nabij de Paleis straat, waar een dame, een weduw alleen woont. Boven gekomen grepen de twee kerels de dame vast en brachten haar met een breekijzer eenige slsgen op het hoofd toe. Daarna doorzochten de aanranders eenige trommels met papieren, die zij op den grond verspreidden. De dame was inmiddels opgestaan, opende een raam en riep om hulp, die even later van de buren kwam opdagen. De in dringers waren toen echter reeds ge vlogen. Waarschijnlijk hebben zij niets medegenomen. De verwondingen met het breekijzer toegebracht bleken niet van gevaarlijken aard. De buren legden het eerst ver band. Belasting op brood. Thans is men aan de Pruisische grens begonnen een invoerrecht te ïeffen op brood dat van Holland naar Pruisen wordt ingevoerd. Het verschuldigde recht bedraagt 16 Mark per 100 K.G. Als de nood dwingt. In Duitschland voorzien op het oogenblik 64,000 studenten, dit is on geveer de helft van het geheeleaantal door arbeid in hun eigen onderhoud De sludentenkeukens hebben in het laatste semester gemiddeld 48.000 porties per dag uitgereikt. VENRAY, 15 Maart 1924. Telefoon, Onder no. 72 is aangesloten Wed. M. JanssenKrijns, Bierbrou werij »de Gouden Leeuw". Op de Maandag alhier gehouden jaarmarkt was de veeaanvoer minder groot, de handel vlot. Op de biggen- markt was de aanvoer kolossaal groot en dientengevolge de prijzen lager. Men betaalde van 8 tot 14 gld. per stuk. Eene groote partij werd opge kocht met bestemming naar Duitsch land. Wel een groot verschil tegen het vorig jaar, toen hier en in de om geving honderden Duitsche biggen werden ter markt gebracht. De aanvoer van kramerijen niet zoo groot als anders. Deze koop lieden klaagden over slapte. Woensdag heeft de ruim 70jarige center Vergeldt, afkomstig uit Venray, getracht zich te "Venlo in de Maas door verdrinking van het leven te berooven. Hij werd echter gered en naar het hospitaal overgebracht. Den zelfden dag is hij eehter aldaar aan de gevolgen overleden. De arbeider M. V. alhier, had deze week bij het houtkappen het ongeluk zich te verwonden in een zijner oogen, met het treurige gevolg dat hij dat zal moeten missen. Gisteren is bij Vincent Pyls een groote zending zomer-mantels afgeladen. (Adv.) Uitslag aanbesteding van het bou wen eener boerderij voor rekening van den heer Paters, Boschhuizen. Gebr. Arts f 7595 A. Verstraelen f 6818 H. Maassen en Zn. f 6810 A. Smits, Horst - f 6746 Everaarts, Horst f 6404 H. Zwitserlood f 6350 Th. Maassen en Vollenberg f 6190 Tacken en Siebers f 6170 Begrooting f 6746 Gegund aan de laagste inschrijvers. Voorkomt schade door ontgin ningsziekte Zaai daarom Zwarte Presedent Haver. Voorhanden in prima kwaliteit, wegende 55 per H. L. P. J. WILLEMS Zaadhandel. Overloon. (Adv.) De Heer H. .1. alhier kwam Woensdagmiddag achter het Yolen bij het, overspringen eener sloot te vallen, mei het ongelukkig gevolg, dat zijn onkel brak. Het verbod om niet meer dan 1000 K.G. te mogen vervoeren op onze wegen is voor onze voerlieden en v ra ch ta u tobes I u u rde rs ongem a k ke 1 i j k en nadeelig. Zeker als gevolg hiervan wordt door vrachtauto's dag en nacht gereden. Gelukkig is 't Donderdagafgeloopen. Hoofdkeuring van Springstieren. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben bepaald, dat de hoofdkeuringen van springstieren in 1924 zullen plaats hebben o.m. op de navolgende plaatsen, dagen en uren Te Venray, op Maandag 5 Mei ter plaatse genaamd Henseniusplein des voorm. 9 uur. Te Seven urn op Maandag 5 Mei, ter plaatse genaamd Markt, des namiddag 2 uur. Te Lotturn (gem. Grubbenvorst) op Dinsdag 6 Mei ter plaatse genaamd Markt des voorm. 9,30 uur. Te Tienray (gem. Meerlo)op Dinsdag G Mei, ter plaatse genaamd Marktplein des nam. 1 uur. OVERLOON. Bij het Dinsdag te Utrecht gehouden examen in hoefbe slag, behaalde onze dorpsgenoot de heer J. Giebels het diploma met lof. Door de inspectie van den Vee- artsenijkundigen Dienst werd hier hij het vee van een vijftal landbouwers het mond- en klauwzeer geconstateerd. Landbouwersrisico. In het naburige Holthees kreeg Woensdag de landbouwerszoon K. zulk een hevigen slag van een paard, dat direct geestelijke en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Toch veroordeeld, geen vrgspraak. HORST. Het Gerechtshof te 's-Bosch d. 3 Dec. veroordeelde J. J. T. 35 j. huisschilder alhier, tot f 20 boete wegens eenvoudige beleediging van A. H. alhier. Deze week is alhier gepoogd de offerblok van de Risselter kapel open te breken. Gelukkig zonder succes. De Maasbrug te Ycnlo. Met ingang van 1 April zal de Pontonbrug over de Maas in gebruik worden gesteld voor 't verkeer van voertuigen. Alleen deze pontonbrug zal gebruikt worden voor op- en afrit. Passage van voertuigen op de Maas brug zal niet plaats hebben, 't Vervoer wordt, zoowel van Venlosche als van Blericksche zijde geregeld, 't Verkeer voor voetgangers blijft voorloopig over de Maasbrug gehandhaafd. Yeel animo. MONTFORT. Voor de vacante be trekking van gemeente-veldwachter alhier hebben zich niet minder dan 117 sollicitanten aangemeld. Gouden Priester-jubilea. In het bisdom Roermond vieren Vrij- g 21 Maart hun gouden priesterfeest de zeereerw. heeren J. P. II. Frans- son, rustend-pastoor leKerkrade; E. II. Maenen, kanunnik, pastoor-deken te WeertA. F. 11. Reighard, oud-direc teur bisschoppelijke kweekschool van Echt te Roermond en H. A. v. d. Laar, pastoor te Slevensweert. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn an Maandag was de aanvoer 1.300.000 eieren. Hoogste prijs f7,10. Laagste prijs f5,40. WEERT. Naar wordt medegedeeld moeten in het naburige Hamont. meerdere personen lijdende zijn aan een soort slaapziekte. Ook hier te Weert doen zich thans een paar derge lijke gevallen voor. politie tferordeaing verboden ia, o.a. zonne schermen (of markiezen) uit te hangen. Zij vestigen dus de aandacht er op van hen, die voornemens zijn, zonneschermen aan te brengen, dat zg daartoe tijdig de aanvrage om vergunning aan hun College hebben in te dienen. Brengt men zonneschermen aan alvorens de vergunning daartoe is verleend, dsn loopt men gevaar dat deze zonneschemen. wegens het niet voldoen aan de vereisch- ten waaronder de vergunning verleend wordt, geheel moeten veranderd of ver nieuwd worden. In het algemeen wordt aan elke verleen de vergunning, welke steeds moet be schouwd worden als te zijn gegeven tot wederopzegging, de voorwaarden verbon den. dat de onderkant niet lager hangt dan 2 Meter boven dea beganen grond (trottoir of stoep) en de buitenkant min-tens 15 c.M. binnen den rand van het trottoir of stoep blijft. Een ieder i9 thans gewaarschuwd, en zal tegen al degenen die zonneschermen hebben aangebracht, zonder in het bezii te zijn van de vereischte vergunning, •ndien zij niet alsnog binnen 8 DAGEN NA HEDEN eene aanvrage om vergunning indienen of tegen degenen, die in het bezit eener vergunning zijnde, de zonneschermen niet overeenkomstig de voorschriften heb hen doen aanbrengen, proces-verbaal worden opgemaakt en de zonneschermen en markiezen moeten vetwijdeid worden. Venray, 15 Maart 1924 Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN. Burgerlijke Stam 7—14 Ma GEBOREN Maria II. van Hoof, Wilhelmina O. G. Stc Jacobus H. M. van Louis P. Evers, Spui Albertina J. Th. Beer OVERLEDEN 2 palienten St. Servj 2 patiënten St. Anna op de Openbare Lagere Scholen, met uitzondering der school te VENRAY-KOM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van VENRAY brengen ter openbare kennis, dal ouders voogden of verzorgers, die verlangen dat hunne kinderen of pupillen met één April a.s. op een der openbare lagere scholen worden toegelaten, daar van onder juiste opgave van namen, voornamen, geboortedatum, geslachten woonplaats aer kinderen, vóör of op 29 Maart a.s. schriftelijk aangifte moeien doen bij het hoofd der school. Yénray 15 Maart 1924 Burgemeester en Wethoudcs van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN JACHTWET De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens nadere ministrieele beschikking alle voor 'tin werking treden der Jacht wet 1923 afgegeven buitengewone machtigingen, als bedoeld in art. 24 der op 1 Maart 1924 vervallen Jacht wet, bevestigd zijn, ook zonder dat deze beves'liging op de machtiging is ge plaatst voor zoover zij zijn afgegeven tot een daarin bepaalden dalum, tot den vervaldag; b. voor zoover zij zijn afgegeven voor onbepaalden tijd tot 30 Juni 1924. In verband met het bovenstaande be hoeven de buitengewone machtigingen dus niet ter verlenging opgezonden te worden. Venray 13 Maart 1924 De Burgemeester van Venrav, O. VAN DE LOO. BEEK. Ongeveer een jaar geleden werd te Ivlein-Genhout de 70-jarige Caumans door zekere J., uit Klimmen doodgeschoten. J. had de vlucht naar Duitschland genomen, waar hij nu eindelijk gearresteerd is. De dader is door de Duitsche politie aan den grens- commissaris te Heerlen overgeleverd naar de gevangenis te Maastricht gebracht. Om een.... boterham. Te Merkelbeek had een bloedige vechtpartij plaats tusschen een viertal personen uit die gemeente en Schinveld over een... boterham. Met knuppels en messen ging men elkaar "te lijf. De politie zette twee der vechtenden in arrest. HEERLEN: De groote concurrentie der autoverhuurders en chauffers aan het station te Heerlen, duurt nog steeds voort. Er wordt regelmatig gevochten om passagiers te krijgen en soms gaat het daarbij zeer ernstig toe. Zelfs wor den nu en dan de wagens beschadigd ventilen losgeschroefd en de hoorns beweging gebracht om elkaar de ^vrachtjes" af te vangen. De aardolie te Corle. Naar de L. K. meldt heeft de Keu ringsdienst van Waren in het district Maastricht, welke de te Corle gewon nen aardolie heeft onderzocht, gecon stateerd, dat deze olie benzine en petroleum in waardevolle mate bevat. Aanbrengen van zonneschermen. Burgemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter algemeene kenois, dat bet zonder dat daartoe vergunning door hun College is verleend, ingevolge het bepaal de bg artikel 29 iub A, der algemeens Een zen uw stillend middel dat aan Uw zenuwachligen toestand een einde maakt en dat gejaagdheid, onrust en slapeloosheid doet ophouden is een koker Mijnhard I's Zen uvvtablet ten. Prijs 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 6 Na gevatte gebruiko men onrnidde blelten Snnapirin (M: 75 ct. Bij apoth. en dr> Worden gei 1 schildersleerling liefsi 1 bakkerknecht 3—4 j 1 nette jongen 17 j. ma 1 jongen 15 j kunnend* bekwaam boerenknecht 1 huishoudster 1 burgermeisje voor da 1 schoenmakersknecht b 3 smidsknechts bekend i hoef-eslag 3 kindermeisjes 1 schoenmakersknecht Bieden zich 1 smidsknecht 3 j. a. b. 1 burgerdien-tmeisje 15 1 boerendienstknecht 16 1 boeren of hurgermeic l boeren knecht 17 j I3jarige jongen voor lot 1 gediplomeerd boekkot 1 meubelmaker 3 kantoorbedienden banketbakker 2 jaar a h 1 bakkersknecht 2 jaar 1 boerendiens meid 15 j it v«rT' Beschermheilige tegei muizen plat Feestviering op 17 M volgende dagen, op 17 M 23 Maart de Hoogmis c zegend water te verkrijgt vereering ten allen tijde. len huize van den Men gelieve de poliss verzekering mede te brei HET B Wegens ongéval Bestellingen kunnen vt bij den Heer II. JACOBS St. Antonius-Patrouaat. Om 2 uur Congregatie. Er moeten no<* spaarbankboekjes worden ingeleverd, door een van de ouders afgeteekend. Kerkelijke Itieusien le Venrav. Paroohtokwrk Morgen Zondag collecte voor bet Bisdom, om 2 .uur berbaliDgscatechismus, 5 uur Lot 2de Lijdensmeditatie Maanoag half 8 Jaarg. voor Catharina Molders, 8 uur Jaarg 2de klas voor de Wed J. Coumans en haar zoon Petrus, kwart na 4 het Lof Dinsdag hall 8 leesmis, 8 uur eol Jaarg. roor Maria Petronella Esser. Woensdag feest tan den H. Joseph, half 8 Jaarg. voor A Baten en Ouders. Donderdag 7 uur te Veltum H Mie, half acht leesmis, 8 uur sol Jaarg voor Helena Poels, huisvrouw van J. Michel». Vrijdag half 8 leeemis. 8 uur sol. Jaarg. voor J Michele, kwart na 4 Kruisweg en zegen met het H. Kruis. Zaterdae komen de kinderen der 6de klas te biechten kwart na 4 het Lof. Paters ir *rk Morgen 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrich ting. Om 8 uur plechtige Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap v/h Koordje. Na de Hoogmis de Processie. Om 5 uur Lof. Na de Hoogmis bestuursvergadering der 3e Orde. Om twee uur Congregatie. Dinsdag 5de Dinsdag der novene tel eere v d. H. Antonius Om half 8 plechtige Hoogmis van dankzegging, waaronder korte toespraak en ge beden der novene. Om 6 uur Lof. Woensdag feest v. d H. Joseph volle afl. o g.y. Om 8 uur plechtige Hoogmis. Generale absolutie voor de leden der 3e Orde, na de H. Missen en het Lof Om 6 uur Lof. Vrijdag balf 8 de Hoogmis Om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie Zaterdag feest v. d. H. Benvenutus volle afl. o g v Om 6 uur Lof. Woensdag 26 Maart a.s 5 uur zal bij Godfr. Marl voor rekening van Petei Overbroek worden Teekening en beschrij men bij A. H. Martens a Voor allen die sukkelen met moeilijken en on regel matigen stoel gang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. 6 Het Bestuur van dei OVERLOON zal op D Maart 1924, des nam. 4 Patronaat aldaar Bestek en teekening te Joh. Otten, Bouwkundige tegen betaling van f 2.50. Mooie sorteering Aanbevelend. en beenen zeer sterk f Breien ook Ivousep, Bc rokken, Broeken, Jumpers M. Laurenssei Maasheezerweg

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2