Bijen! Bekendn LEZ1 Afsluiting Schoolstraat □istricts-arb Aanbes Aanbes organisatie opgericht en die houdt thans reeds eene tentoonstelling, uit sluitend voor ingezetenen. Voor de oprichting leefde ieder in den bekenden roes, maar op 't oogen- blik zijn er reeds honderd inzendingen hoenders, benevens een behoorlijk getal duiven en konynen. De burgerij toonde buitengewoon haar belangstelling, door ruim 50 eereprijzen beschikbaar te stellen. Alle menschen van Huissen gaan nu kijken. Zoo kan 't ook in Venray gaan. Zoo moet het gaan. En zoo zal het ook in- de toekomst op iedere plaats van èenige beteekenis gaan. Venray te klein voor zoo iets? Maar Huissen telt toch maar half zooveel inwoners en heeft nog niet i/io der kippen van jullie Lent is nog veel kleiner en houdt het volgend jaar ook 'n eigen tentoon stelling. Niet om te blageeren, maar enkel om de ambitie op te wekken. Wanneer er die eenmaal is, dan worden er betere hokken gebouwd, gaat men doelmatiger voederen, schaft het »alle- gaartje" af en... wordt een man des tijds 1 De opzet moet eenvoudig zijn, mag niet veel kosten en beooge allereerst de nutfokkery, door 't .aankweeken van liefde en zorg voor de bedryfskip. Wie heeft ons verstaan VENRAY, 8 Maart 1924. De Vastenavonddagen zijn hier kalm voorbijgegaan. De drukte over dag was weinig grooter dan op gewone werkdagen. In de volgende week zal begon nen worden met de vernieuwing der Schoolstraat. Vanaf a.s. Dinsdag is die straat afgesloten voor het verkeer met rij- en voertuigen. (Zie achterstaande bekendmaking.) De keuring voor de dienstplicht lichting 1925 zal .voor de Gemeenten Venray, Meerlo 'en Wanssum plaats hebben alhier op 11 en 12 Maart a. s. Woensdag eindigde in Café Th Janssen, Groote Markt een wedstrijd in pijlwerpen. De prijzen werden als volgt behaald le A. Poels 108 punten 2e H. v. Boven 106 punten 3e Jos. v. Opbergen 106 punten 4e P. Haenen 104 punten 5e Martin Willems 104 punten Uitslag der onderhandsche aan besteding bouwen van een woonhuis te IJsselsteijn, voor rekening van H. Jacobs Th. Maassen f 3034 A. Pijpers f 2895 Gebr. Siebers f 2875 Chr. Wijnhoven f 2792 Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor rekening van M. Peeters aan de Heide werd aanbesteed hel bouwen van een woonhuis met stalling. Ingeschreven werd als volgt Th. Maassen f 4223 A. Tacken en Gebr. Siebers f 4325 A. Pijpers f 4350 A. van de Water f 4355 H. Zwitserlood f 4520 P. Spee f 5250 A. Arts f 5365 Aan den laagsten inschrijver gegund. Voorkomt schade door ontgin ningsziekte Zaai daarom Zwarte Presedent Haver. Voorhanden in prima kwaliteit, wegende 55 per H L. P. J. WILLEMS, Zaadhandel, Overloon. (Adv.) Van een Tooneel-voorstelling. Schrijver dezes is niet geroepen om een verslag te geven van de Concerten" die Venray's kranig Fanfare-gezelschap gegeven heeft op Zon- en Maandag j.l. Anders zoude hij véél loven, zoowel wat betreft het musicale gedeelte als wat op het gebied van tooneel- en voordrachtskunst is geleverd. En... hij zou er misschien zijn ver bazing over uitspreken dat verleden jaar, toen de Fanfare zege-gekroond uit Weert terugkeerde, de groote zaal van het Patronaat véél te klein en dal zij deze week te groot was. Welk een heerlijke muziek Welk een hoog-artistieke leiding l Dit gezel schap moet dit jaar nieuwe lauweren winnenMoge dan de zoo wél ver diende belangstelling crescendo gaan Ik wilde gaarne een woordje zeggen over de uitvoering van de Tooneelclub der Jongelingen-vereeniging op Vasten avond-Dinsdag. Dit is dan de éérste maal dat deze club het heeft trachten klaar te spelen zonder gezag-voerenden regisseur oftewel tooneelleider en de repetities zoo maar onder ons heeft genouden. De omstandigheden hebben dat zoo meegebracht. Nu, dit in 'toog houdende, moeten we zeggen ze heb ben het er verbazend goed afgebracht Maar... 't is toch gebleken, dat het véél beter is er niet een »onder-ons-je" van te maken. Bij goede leiding (de club kan het niet gebeteren dat zij deze heeft moeten ontberen), bij goede leiding zouden verscheidene gapingen en aarzelingen in het spel zijn ver meden geworden, zouden verscheidene acteurs véél beter hebben gespeeld en zou de voorstelling wat vroeger zijn afgeloopen, ten genoegen van de grooten en ten heil van de kleinen. De Tooneel-club van de Jongelingen vereeniging mag zich dan wel felici- teeren met het blijde feit, dat een hoog-staand tooneelleider, die binnen kort hier komt wonen, zich bereid heeft verklaard om de regie op zich te nemen. Het genot der toeschouwers, mits de club zich getrouw aan de leiding houde, zal er voorzeker met veel percenten door omhooggaan. Dinsdagavond j.l. was de zaal prop vol wat de spelers ongetwijfeld heeft aangezet om hun beste beentje vooruit te zetten. De twee acteurs van »Het noodlottige Instrument", die (wat eigenlijk heele- maal niet goed is) grootendeels op den souffleur speelden, hebben zeer goed spel gegeven. Deze twee blijken te begrijpen wat »stil spel" is. (Een be roemd acteur heeft onlangs gezegd »Het gesproken woord kan veel doen, maar het niet gesproken woord nog meer. De pauzes, een fijn, teekenend ge baar, een plotselinge sprekende blik... daarmee maakte men een rol.) Op het laatst, toen de werkman-inbreker was vertrokken, na zoo goed zijn rol te hebben vervuld, deed de gentleman- inbreker, die toch zulk een uitstekende creatie van zijn rol had gegeven, hel glad verkeerd. Dat had heel vlug spel moeten zijn, zonder dat lange morrelen aan de brandkast. Dat had moeten zijn, vlug-koud-leuk, cynisch-grappig Allebei van harte gefeliciteerd Toen kwam »De Laatste Boemeldag." Thomas Wever, student, en Levi Zadoc, woekeraar, gaven uitmuntend spel. Jammer dat laatstgenoemde nu en dan daalde waar hij had moeten stijgen. Ook huisbaas Moppenberg deed het héél aardig, hoewel eentikje te zenuwachtig Jammer dat Antoon Leer- man, die vlot en vrij speelde, wat te onduidelijk sprak. Men moet alle lettergrepen duidelijk uitspreken. Huis knecht Krelis en pachter. Bolle zullen zeer goede krachten worden van deze clubveel in hun spel viel ten zeerste te loven. »Geluk en Druk" oogstte een wel verdiend succes. Vele aanwezigen waren expresselijk gekomen voor het blij-eindigend treur spel »VaIsche Schaamte." Het spel stond op iets (niet veel) lager peil dan verleden jaar, toen men zien in uit stekende regie mocht verheugen. Willem van Spijkeren, zeer goed acteur, had zich nu, en dan meer moeten inhouden dat soort smart schreeuwt niet luide. Herman, de student, had hier en daar wat meer gevoel kunnen leggen in zijn overigens fraai spel. Oom Gerard verdiende veel lof, was juist hij zijn moest, behalve dan dat zijn stem wal »ouder" had kunnen zijn. De Burge meester was bizonder goed. Ook de kleinere rollen, waar soms zoo véél in zit, werden verdienstelijk vertolkt. Onze felicitaties 1 De Kleine Fanfare zorgde voor aan gename afwisseling tijdens de korte pauzes. Als deze Tooneelclub zich bescheiden vasthoudt aan de uitmuntende leiding die wordt aangeboden en als de spelers niet aansturen op een al te overladen programma (van half zeven tot half elf is lang genoeg), dan meenen wij te mogen voorspellen dat deze Tooneel club zich vele vrienden zal werven onder. Venray's ingezetenen. OOSTRUM. Zondag vergaderden alhier de leden der Burgerwacht, het geen wellicht de laatste vergadering zal zijn. De voorzitter deelde mede dat de Burgerwachten in Venray rustend verklaard zijn en dat wellicht op 11 en 12 Maart de geweren en andere goederen zullen moeten ingeleverd worden. Werd besloten het kasgeld, na aftrek van de noodige onkosten, voor- loopig op de Boerenleenbank te laten staan. Namens bestuur en commandant bracht de voorzitter een woord van dank aan de leden voorden ijver, door hun steeds aan den dag gelegd, en sloot deze drukbezochte vergadering. OOSTRUM. Aanbesteding van een te bouwen woonhuis voor rekening van den heer G. Martens alhier. Ingeschre ven werd als volgt Th. Maassen Venray f4179 H. Zwit serlood Venray f4065; Ant. Arts Ven ray f 4035; A. v. d. Water Venray f3685; Am. Pijpers Leunen f3665: Gebr. Siebers en Tacken Venray f 3627 F. Vissers Wanssum f3390. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. HOLTHEES. Vastenavond-Maandag werd hier met medewerking van de Smakt een goedgeslaagde optocht ge houden. Ondanks het slecht weder was de drukte en toeloop van nieuws gierigen zeer groot. Manoeuvres. In September a.s. zullen door de 3e divisie groote manoeuvres worden ge houden in Limburg pn het Oostelijk gedeelte van Noord-Brabant. Grensverkeer. Ingaande heden zal het grensver keer* VenloKaldenkirchen per spoor weg worden hervat. Er zullen voor- loopig in elke richting twee treinen per dag loopen, welke een directe verbinding met Keulen tot stand brengen. De vertrektijden van Venlo zijn 11 u. 30 min. v.m. en 4 u. 43 min. aankomst te Keulen 2 u. 14 min. en 7 u. 19 min. nam. De aankomstlijden te Venló zijn 10 u. 59 min. v.m. en 11 u. 7 min. nam.vertrektijden van Keulen 7 u. 33 min. v.m. en 12 u. 40 min. nam. De besprekingen over heropening van het grensverkeer langs andere overgangsstations zullen binnenkort worden gehouden. Waarschijnlijk zal met 1 April het internationale verkeer via Duitschland beperkt worden hervat. Een verbeterde loskade te Venlo. In verband met de veel te kleine loskade te Venlo, waardoor een voor den handel schadelijke toestand geko men is, werd op aandrang van de Kamer van Koophandel een onderzoek ingesteld. Naar aanleiding van dit onderzoek zal aan den Raad worden voorgesteld de bestaande loskade voorloopig met ongeveer 70 meter te verlengen en een electrische kraan te plaatsen. Een crediet van f46,000 voor de verlenging der kade en een van f37,000 voor het aanschaffen en stellen van een kraan wordt verzocht. De werkzaamheden zullen tevens middel zijn tot bestrijding der werk loosheid. Inbrekers aan 't werk. Men schrijft uit Venlo Op den Kwijtheuvel kwam iemand, die van de Carnavalspret had geprofi teerd, 's nachts toen hij huiswaarts keerde tot de onaangename ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid een dief de woning was binnengedrongen, een kast had opengebroken en een bedrag van f 500 daaruit had gestolen. Ver moed wordt, dat een bekende de hand in 't spel moet hebben. Bij den winke lier' M. Kaldenkerkerweg, werd een poging tot inbraak beproefd. Hier had de dief reeds een kelderruit uitge sneden, toen de bewoner des huizes Wakker werd, waardoor het plan werd verijdeld. Dader onbekend. Men schrijft uit Sambeek Zondagavond werd een poging tot inbraak gewaagd bij C. Fransen te Mullem. Reeds had(den) de dader(s) een ladder, ontvreemd bij Boumans, tegen den muur opgezet, en een ruit op de zolderkamer uitgesneden, toen zij ijlings op de vlucht gingen op het alarmgeroep van de inwoners, die eenig gerucht hoorden. Meineed. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch, uitspraak doende in hooger beroep, veroordeelde Gerardus Linten, 34 jaar, landbouwer te Roggel, tot een jaar en 6 maanden gevangenisstraf wegens meineed gepleegd voor de rechtbank te Roermond waar hij onder eede moest getuigen in een s.trafzaak wegens po ging tot doodslag in het jachtveld. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.100.000 eieren. Hoogste prijs f8.10. Laagste prijs f6.60. De zesde Limburgsclie Jaarbeurs. Men schrijft uit Helden Op 3, 4 en 5 Maart werd te Helden de 6e Limburgsche Jaarbeurs gehou den, welke, het ongunstige weer in aanmerking genomen, vrij goed bezocht was. De inzending paarden trok zeer de aandacht en was een bezoek dan ook overwaard. Van de inzending pluimvee kon dit niet zoo zeer gezegd worden. Mynontploffing. In de Domaniale Mijn te Kerkrade heeft een ontploffing plaats gehad, na het vullen van een boorgat met dyna miet. Twee jeugdige mijnwerkers uit deze gemeente werden deerlijk aan gelaat en bovenlijf verwond en ter verpleging naar het ziekenhuis ver voerd. Een der slachtoffers verloor een oog, terwijl er weinig of geen kans bestaat, dat het andere oog behouden zal blijven. Carnayalspret Tijdens de carnavalspret te Spekhol- zerheideKerkrade had een vechtpartij plaats, waarbij den mijnwerker B. de pols werd doorgesneden. Dader onbe kend. B. werd naar het hospitaal ge bracht. Zijn toestand is ernstig. Poging tot moord. De Rechtbank te 's Bosch uitspraak doende, veroordeelde Th. Bertissen, 38 jaar, landbouwer te Ottersum, terzake van poging tot moord op zijn vrouw, tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 8 jaar. Inkrimping Ryksveldwacht Naar het Vad. verneemt worden maatregelen getroffen tot inkrimping van de Rijksveldwacht, indien de praclijk uitwijst, dat door de invoering van de nieuwe Jachtwet de veiligheid op het platteland voldoende is ver zekerd. Bezuiniging Spoorwegen. Men meldt dat de directie der Nederl. Spoorwegen besloot, de vier dagen extra loon voor leden van het personeel, die een geheel jaar geen verlet wegens ziekte hebben gehad, in te trekken. Hierdoor wordt een bezuiniging van bijna een millioen gulden verkregen. Arbeiders voor Frankrijk. Voor een paar weken terug werd in de gemeente Bergen door het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling, m opdracht van den directeur der districts-arbeidsbeurs te Venray, een oproep gedaan voor plaatsing van ar beiders (boschwerkers) in Frankrijk, departement Otne. Verschillende per sonen meldden zich daartoe aan. Vorige week Woensdag zijn er dan ook een 16-tal arbeiders uit deze gemeente ver trokken. Men vertrok hier 's middags kwam 's avonds in Roosendaal aan en zette Donderdagmorgen de reis voort tot Feignies, in Frankrijk, waar men zich moest aanmelden bij den Chef du Bureau d'Immigration, die voor de verdere reis door Frankrijk en ook voor den werkgever zorgde. We vernemen, dat in het Noorden van Frankrijk nog een groot aantal boscharbeiders kunnen geplaatst wor den en dat daar ook de vraag naar land bouwers of boerenknechts groot is. N.V.C. Onweer. Tijdens een hevige sneeuwbui, welke vergezeld ging met onweer, sloeg Zon dag de bliksem in den toren van de R. K. Kerk te Deurne. Het electrisch drijfwerk van het torenuurwerk en de electrische lichtgeleidingen raakten defect. Brand werd niet veroorzaakt. Te Liessel is de bliksem geslagen in de pastorie. Ook hier geraakte de electrische leiding stuk. Doodelyke val De 21jarige N. te Geesteren, die boomen hakte, kwam door de gladheid te vallen. Hij viel op het achterhoofd en bekwam zoodanige verwondingen, dat hij hieraan is overleden. Nekkramp. Donderdagmorgen is in het hospitaal te Arnhem een soldaat van de Rijdende Artillerie opgenomen, bij wien nek kramp geconstateerd was. Maandag moesten weer twee manschappen van dezelfde kamer in de Willemskazerne naar het hospitaal vervoerd worden omdat zij aan dezelfde ziekte bleken te lijden. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen om uitbreiding der ziekte te voorkomen. Autobus met 15 personen te water Woensdagmorgen om kwart voor twaalf is een groote 6-wielige autobus van de firma Dorssen, rijdende tusschen Den Haag en 's Gravenzande, ter hoogte van het gesticht Groenestein in de Loosduinsche vaart gereden. De bus bevatte 15 personen waar onder een kind van 2 maanden. De passagiers trachtten zich te redden door de ruiten in te slaan, waarbij verschillenden verwondingen aan hoofd en handen bekwamen. Met behulp van schippers, wier schuiten in de nabij heid lagen, konden allen gered worden. Bezuiniging. Men meldt aan de Msb. Te Bergen op-Zoom werd een mare- chaussée verplaatst naar Einhoven. Wegens de bezuiniging mocht van geen vervoermiddel gebruik worden gemaakt. De man moest te paard de reis doen en had bijna twee dagen noodig. De Sneeuwval. De weerkundige medewerker van de Z. C." schrijft: De sneeuw, welke hier sedert Vrijdag gevallen is, was van veel beteekenis, in 't bijzonder de sneeuwval in den nacht van Zaterdag op Zondag welke 8.9 m.M. neerslag aanbracht. In de maand Maart kunnen nog tal rijke sneeuwbuien voorkomen, ook April laat zich dienaangaande niet onbetuigdja in Mei valt zelfs een enkele maal nog wel eens sneeuw. Men kan dit in het staatje zien, dat ik hieronder laat volgen en waarin enkel dalums zijn aangegeven sinds 1900, waarop de sneeuwval met het oog op het gevorderde jaargetijde van beteekenis was. van 25 tot 29 Maart 1901 kwamen talrijke sneeuwbuien voor, vooral op 28 Maart viel 's morgens veel sneeuw. 30 en 31 Maart 1904 hagelbuien en veel sneeuw. 7 April 1905. Bijna gedurende den heelen dag sneeuwde het (13.2 m.M. neerslag), 's avonds klaarde het op en in den nacht van 7 op 8 April vroor het 9 gr. F. 1219 April 1903. Hagel-en sneeuw buien. Op 15 April viel er veel sneeuw bij een stormachtigen Zuidenwind. 15 April 1921. Van 811.30 v.m. viel er 11.3 m.M. neerslag, alleen in den vorm van sneeuw, zoodat de grond nog tot in den laten namiddag met sneeuw bedekt was. 28 April 1919. Sneeuwval van be teekenis. Van 114 Mei 1902 kwamen veel vuldige hagel- en sneeuwbuien voor. Op 14 Mei viel nog sneeuw. Op 19 Mei 1900 kwam hier zelfs nog sneeuw voor. Sedert 1888 viel hier de vroegste sneeuw op 25 October 1895, 26 October 1908 en 27 October 1919. Tragisch. In het St. Jozefgesticht te Harlingen is de ruim 80-jarige blinde vrouw YV., die in haar kamertje bezig was zich boven een stoof met vuur te warmen, Maandag in brand geraakt. Toen men haar vond had ze hevige brandwonden en Woensdagnacht overleed zij aan de bekomen verwondingen. Het geweer. Men meldt uit Veenendaal De 21-jarige L., ging met een geweer het veld in om ganzen te schieten, doch had de onvoorzichtigheid den haan niet in de rust te zetten. Toen hij over een sloot zou springen, bleef de haan achter den polsstok haken, waardoor het geweer afging en hem nagenoeg de geheele hand werd afge schoten. Hij is in het ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Doodelyke aanryding. Toen de heer van Rossom, fabrikant van banketbakkersartikelen, Woens dagmorgen met zijn motorrijwiel van de Zestienhovensche Kade kwam af rijden, kwam hij in volle vaart in botsing met een rijtuig van den auto busdienst RotterdamDelft. De motor rijder was oogenblikkelijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Ingezonden Mededeellngen Zelfonderzoek. Ontwaakt gij 's morgens met pijn in den rug Plebt gij donkere zwel lingen onder de oogen Zijn de enkels en handen gezwollen? Is de urine be wolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te vaak of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer? Doet uw rug zeer, als gij bukt of opstaat? Hoedt u bijtijds; laat Foster's Rug pijn Nieren Pillen een nierziekte voor komen spoedige behandeling is hel eenige betrouwbaare voorbehoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaasontsteking, waterzucht, rheumaliek steenvorming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Foster's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal nierge neesmiddel tot voorkoming van nier ziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en dro gistzaken a f 1,75 per flacon, (geel etiket met zwarten opdruk). 25 KurgrHiike Siaml VKMt&Y 29 Febr.7 Maart GEBOREN Geene. OVERLEDEN Maria E. W Classens, 1 maand. Oir'.o Anna M H. Cremers, 7 maanden, Steegsbroek Joseph Th van Well, 2 maanden, Venr. Broek 1 patiënt St- Annagesiicht Burgemeester en Wethouders van VENRAY brengen ter openbare kennis, dat met ingang van Dinsdag 11 Maart tot nadere aankondiging de Schoolstraat wegens vernieuwing der keibestra- ting voor het doorgaand verkeer met voertuigen ral rijn AFGESLOTEN. Venray, 7 Maart 1924. Inschrijving rijden Auionusdicust. Burgemeester en Wethouders van Venray noodigen degenen, die onder de door hen vast gestelde voorwaarden een gereselden autodienst wenscben te ondernemen tusschen Venray Kom Station, uit, hunne inschrijvingen te willen inzenden aan het Gemeentebestuur vóór 13 Maart a.s. De Raad der gemeente zal nader omtrent de gunoing beslissen. Model inschrijvingsbiljetten en voorwaarden uilsluitend voor ernstige reflectanten te verkrijgen ter Secretarie, alwaar Maandag a s. tusschen 10 en 12 uur voorm. door den Burge meester mondeling nog nadere inlichtingen zul len worden varrtrekt. Venray, 6 Maart 1924 Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HA 4RFN JACHTWET. De Burgemeester van Venray. brengt ter algemeene kenois dat op 1 Maart de Jachtwet van 1857 buiten werking is getreden dat op 1 Maart in werking is getreden de Jachtwet 1923 dat met ingang van dien datum alle ter uit voering van de Jachtwet van 1857 gegeven voor schriften alsmede de naar aanleiding daarvan uitgereikte bescheiden, als jachtakten, buitenge wone en beperkte machtigingen, komen te vervallen Binnenkort zal in eene bekendmaking worden medegedeeld hoe in het vervolg jachtakten en vergunningen tot het vangen en dooden van wild en schadelijk gedierte zullen moeten worden aangevraagd. Aanvragen om machtiging tot het schieteo van schadelijk gedierte, waarop door dea Heer Com missaris der Koniogin rog geen beschikking is genomen, blij-en buiten beschikking. Te zijner tijd rullen ter Secretarie dezer gemeente verkrijgbaar rijn formulieren voor aanvragen van jachtakten. De Burgemeester voornoemd, O VAN DE LOO JACHTWET 1923. De Burgemeesit-r v-m Vemay brengt ter openbare kennis, dat krachtens alg- meene machtiging van den Minister van Binnen landsche Zaken en Landbouw door h^m alle jachtakten voor het seizoen 1923—1924 kunnen worden verlengd tot 1 Juli 1924 Belanghebbenden kunnen hu ne jacht akten hiertoe ter gemeentesecretarie in leveren voor itonderdag 13 Maart a-s Voor wat bereft de opening en sluiting Ier jacht kan wordt n rmdrgedeeld dat de Minister de daartoe shekkende besluiten v--n Gedeputeerde Sta'en ne»*f« beve>tigd. zoodat na heden nog alleen geopend is de jacht op watersoipp'-n en hou'-nippen, w» lke jaeht gefloten wordt op Zaterdag >9 4pril 1924 met zonsonde gang Ven ay 8 Maart 19 4 De Burgem. ester van Venray. O VAN DE LOO Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moet het verslag der Boerenleenbank Ooatrum, der Vastenavondleesten te Hollhee8, benevens een ingezonden stuk blijven liggen tot bet volgend nummer. Red. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Communie. Spaarbankboekjes medebrengen. Kerkelijke Oieusien ie Vforav. Parochiekerk Morgetf Zondag 2 uur herhaliDgscatecbismus, 5 uur Lof en eerste Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor H Verblakt en zijne dochter Francisca kwart na 4 het Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor de overleden familie Gossens en Potten. Woensdag half 8 Jaarg. voor Jan Arts, 8 uur Jaarg. 2de klas voor G. Wismans, Anna Thielen, Maria en Francisca Wismans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur besteld Jai zijne Echtgenoote en kiodei Vrijdag half 8 leesmis, f voor Jacob BiBtervels 6n 1 na 4 H Kruisweg en zegen Zaterdag komen de ktr biechten. Deze week zijn do quate vasten en onthouding van i A.sZondag c^'ItIi ro^r Paters 1 Morgen Zondag 5. 6 en 7 richting, om 8 uur Hoogmi Lof Deze namiddag om 2 uui vrouwelijke leden der 3e t maand. Dinsdag 4e Dinsdag der H. Antonius Om half 8 Ho spraak en gebeden der aove Vrijdag om halt 8 Hoog Lijdensmeditatie. Worden g 1 nette jongen 17 j n 1 jongen 15 j kunner bekwaam boerenkoecl 1 huishoudster 1 burgermeisje voor 1 schoenmakerskner h 3 smidsknechts bekenc hoef eslag 3 boerenknechten, 4 3 kindermeisjes 1 schoenmakcsknecfa Bied«n zie 1 boerenmrid 15 j l boerenknecht 17 j I3jarige jongen voor 1 gediplomeerd boekt 1 meubelmaker 3 kantoorbedienden bankethakker 2 jaar a 1 bakke-tknecht 2 ja; 1 boerendiens meid 1. A (1 vf-rt Leunen-Vi Zaterdag 1 om 7 uur bij JAïiSS! door den Heer vaii G bijenteeltconsuleni, Fruitteelt. Ook toegankelijk; v< jonge boeren. H HET Bl|sT1 Coop. Stoom: „VENf maakt hiermede 1 aanbested melkritten, kolen tran zal plaats hebbsn MAART, des avonds van den heer J. KEÏ* Nadere inlichtingen vereeniging. Donderdag 20 Mi dags 4 uur zal bij te Ayen (Gem. Berge van J. van Douveren aaaaas Het bouw woonhuis e en verhnuwe ling en berg] Teekening met oi 10 Maart a.s. te vei Martens te Venray 5 Vrijdag 21 Maart 4 uur, zal door het Rijckevoort aldaar w aaaoss Het bouwi Zusterhuis werken. Teekeningen metoi 13 Maart a.s. te ve Martens te Venray Bij ongeschonden inl per stel terugbetaald. Fokveree; „Eensgezi Leun De leden, die koei te geven voor de zon den verzocht dit op t lijk Donderdag 13 1 Secretaris. •HEr

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2