Provinciaal Nieuws- IPUR Openbare Vergadering Gemeenteraad te VEN RAY ut" Verpachling Peclgro ZeerEerw. Geestel. adviseur Pastoor Schoolmeesters. De notulen der vorige algemeene vergadering worden door den secretaris voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. Daarop volgt het jaarverslag over de paardenverzekering 1923, waaruit bleek dat gevallen waren 22 paarden, waar voor aan schadevergoeding was betaald f 5873.85. Aan 17 leden wès voergeld uitbetaald, tot een totaal bedrag van f 430, terwijl nog waren gevallen 7 veulens jonger dan een maand en daarvoor aan schadevergoeding betaald f 515. De totale ontvangsten bedroegen f 12827,03 de uitgaven f 10891,82 alzoo een batig saldo van f 1935,21. Verder viel te constateeren dat de paardenver zekering steeds toeneemt, daar het ledental rnet 9 was vermeerderd en thans verzekerd waren 431 leden met 812 paarden voor een verzekerd kapi taal van f 274,305. Daar niemand eenige op- of aanmer king heeft op dit verslag brengt de Voorzitter den Secretaris dank voor zijn prompte administratie. Verder deelt de Voorzitter mede dat de commissie van comptabiliteit de boeken van den Secretaris had onder zocht en volkomen in orde bevonden, Hij stelt voor dat dezelfde commissie, bestaande uit de Heeren Ant. Droesen, W. Thielen en Ant. van Dijk ook dit jaar weer de boeken controleeren, welk voorstel wordt aangenomen. Nu komt aan de orde de vaststelling van de premie die nu geheven moet worden. De Voorzitter, in overleg met het Bestuur, meent deze te moeten be palen op li/i pCt. daar deze loopt tot 1 November a.s. Wordt algemeen goed gekeurd. Uit de vergadering komt een voorstel de schadevergoeding voor veulens, jonger dan een maand, te verhoogen en te brengen voor veulens van stam- boekpaarden op f 100 en andere veulens op f 75. Een ander lid meent de schade vergoeding te moeten laten zooals deze nti is vastgesteld, respectief op f 76 en f 60. Deze twèe voorstellen in stemming gebracht wordt met groote meerderheid aangenomen het voorstel van f75 en f 60 Daarna wordt overgegaan tof de benoeming van 4nieuwe Bestuursleden in plaats van M. Giezen die vertrokken is en G. Stevens, Dorp, L. Kessels Merselo en W. Arts, Leunen, die heb ben medegedeeld als zoodanig niet meer te willen in aanmerking komen. Bij stemming worden daarop gekozen de volgende heeren voor Dorp Jean Tacken, Landweer!, voor Leunen M Jenniskens Azn. Steeg, voor Vel turn Jac. Bistervelds en voor Merselo P. Pubben. De Voorzitter brengt daarop een haitelijk woord van dank aan de afge treden leden voor hunne goede diens ten aan aan de verzekering bewezen en heet de nieuwe leden, voor zoover ter vergadering aanwezig, welkom in het Bestuur. Nu komt aan de orde de vecverzeke- ring. De Secretaris leest het jaarverslag voor. Verzekerd waren 137 leden met 318 koeien voor f 83200. Onteigend waren in het afgeloopen jaar 12 koeien en daarvoor aan schadevergoeding uit betaald f 2023,15. De ontvangsten be droegen f 4506,66, de uitgaven f4257,32 alzoo een batig saldo van f 249,34. Dit jaarverslag wordt eveneens zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De Voorzitter stelt namens het Be stuur voor om voortaan de premie voor een beest dat slechts eenigen tijd ver zekerd staat, niet zooals gebruikelijk voor 4 of 2 maanden te berekenen doch over den tijd dat de verzekering loopt minstens echter voor een maand. Met dit voorstel kan de vergadering zich gaarne vereenigen. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarop met algemeene stemmen aan genomen voor rekening der paarden verzekering een aandeel te nemen in de voorgenomen Landbouwtentoonstel ling. Vervolgens geeft de Voorzitter het woord aan den landbouwonderwijzer, den heer J. Wijnhoven die eene lezing houdt met lichtbeelden over in het wild voorkomende exemplaar onzer dieren tot den landbouw behoorende als paarden, koeien, schapen, varkens enz. en ten slotte over verschillende onkruiden. Met een hartelijk woord, van dank aan den heer Wijnhoven sluit de Voorzitter de vergadering. van den Woensdag 18 Februari, nam. 4 uur. Afwezig met kennisgeving Dr. Janssen. Voorz. O. van de Loo, Bur gemeester. L. van Haaren, Secretaris. De Voorzitter opende de vergade ring met gebed en verzocht den Se cretaris de notulen der vorige verga dering voor te lezen, welke na eenige bemerkingen van de heeren Stoot en Fonck werden goedgekeurd. 2. Wijziging en aanvulling der Ge- meentebcgrooting dienst 1923. De voorzitter deelde mede dat en kele posten van uitgaven van deze begrooting dienden verhoogd te wor den, waarna hij deze posten voorlas. De totale verhooging der uitgaven bedroeg f 1120. Qoedgevonden. 8. Vaststelling der vergoeding voor de bijzondere school der Eerwaarde Zusters Ursulinen en de bijzondere school der Eerw. Zusters van het St. Josephsgeaticht, overeenkomstig artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. De voorzitter deelde mede dat de definitieve vaststelling dezer vergoe dingen pas kon plaats hebben na af loop van het dienstjaar, deze bedragen beliepen voor de Bijz. School der Ursulinen en het St. josephsgesticht resp. f 2792 80 en f 936.14. Werden aldus vastgesteld. 4. Vaststelling der pensioengrond slagen der Gemeenteambtenaren, inge volge artikel 33 der Pensioenwet 1922. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het hun verleenen eener algemeene machtiging tot vast stelling der pensioengrondslagen der Gemeenteambtenaren, ingevolge artikel 34- der Pensioenwet 1922. De voorzitter stelde voor deze beide punten in eens te behandelen. Hij lichtte beide punten nader toe en werd overeenkomstig de voorstellen van B. en W. besloten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beleggen van f 15000, afkomstig uit den verkoop van gemeentegronden. De voorzitter deelde mede dat deze f 15000 waren overgebleven van den verkoop van gronden aan den Overl. weg en Peelgronden na aftrek van de kosten van wegen en waterlos singen. B. en W. stelden voor hier voor Staatspapieren ie koopen, rent. minstens 5 pCt. Goedgevonden. *7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 12 H.A. ontginningsgrond aan A. M. Ver- hoyen te Casten ray 12 H.A. ontgin ningsgrond aan H. Janssen, Overloon 80 Aren ontginningsgrond aan H. Jacobs te Venray; 35 Aren ontginningsgrond aan W. Martens te Venray. De voorzitter deelde mede, dat, hoewel er thans door het Rijk geen voorschotten meer werden verleend tot het stichten van boerderijen, er zich toch nog liefhebbers voor ont- ginningsgronden hadden hadden aan gemeld, voor het stichten van een boerderij. B. en W. stelden dan ook voor om tot verkoop van deze twee perceelen van 12 ff. over te gaan. Wat de perceelen van 80 aren en 35 aren betrof, deelde de voorz. mede, dat resp. aanvragers daarop een huis met kleermakerij en bakkerij wilden bouwen. Aan den verkoop dezer laatste perceelen wenschten B. en W. dan ook de voorwaarden te verbinden dat daarop binnen het jaar gebouwd zou worden volgens door B. en W. goed te keuren plannen. De heer Odenhoven constateerde opzichter nog eens alles laten nagaan of het werkelijk niet minder kon doch ook deze was tot de conclusie gekomen dat het bedrag, waarvoor was ingeschreven, inderdaad niet te hoog was. Bij de indertijd gehouden bespre kingen onder den Boog was den wensch naar voren gebracht om in 't nieuwe Raadhuis centrale verwar ming te doen aanleggen. B. en W hadden nadien al eens naar een en ander geinformeerd en daarover des kundigen geraadpleegd; hun was daarbij gebleken dat het 't beste zou zijn om centrale verwarming met warm water aan te leggen. De heer Stoot vroeg of het niet goed zou zijn eens eersteen begroo ting te doen opmaken De voorzitter antwoordde dat hij wel eenigszins een begrooting had, dekosten zouden circa f5000 bedragen De heer Stoot vroeg verder of niet kon worden opgegeven hoe hoog de kosten van centrale verwarming per dag zoo ongeveer warenspr. vond centr. verw. een meer luxe verwarming. De voorzitter antwoordde dat deze kosten al heel moeilijk waren op te geven, wijl de verschillende lokalen niet geregeld allen verwarmd behoef den te worden. Spr. vond deze ver warming met cokes de meest econo mische verwarming De heer Fonck vond deze verwar ming voor een gebouw als het Raad huis de beste oplossing. De heer Verstraeien vroeg of B. en W. bij eventueelen aanleg dezer verwarming ook aan de Ned. Nijver heid de voorkeur zouden geven. De voorzitter antwoordde dat de Ned. Nijverheid zeer zeker de voor keur zou hebben, mits zij concurree- rend was. Zonder hoofd, stemming besloten tot aanleg van centrale verwarming over te gaan. 10, Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bouwen van eene Lagere Landbouwschool met woning voor het hoofd dier school en tot het afstaan in bruikleen dezer gebouwen aan hot bestuur der bijzondere Lagere Landbouwschool De voorzitter gaf in verband met dit punt nog eens een korte uiteen zetting van de toisfandkoming dezer school; eerst had het lang kwestie uitgemaakt of het een Rijks-, Ge meente- of Bijzondere inrichting van Onderwijs zou worden en nu was het dan ten laatste een Bijzondere Inrichting geworden en was deze uit gegaan van den L. L. en T. B. Van hoogerhand had men er nu op aan- met genoegen, dat thans eens wat gedrongen dat zoo spoedig mogelijk meer inlichtingen omtrent de bestem- tot den bouw dier school en woning ming dezer perceelen verstrekt wer den, wijl het wel eens gebeurd was, dat zonder nadere inlichtingen tot verkoop besloten werd. De voorzitter verzocht den heer Odenhoven een feit te noemen. De heer Odenhoven noemde den verkoop van het perceel grond aan Keijzers. Bij die aanvrage was wel vermeld dat Keijzers daarop een woonhuis met smidse wilde bouwen, maar van een café was niet gerept en toch was het café nog eerder gereed dan de smidse. De voorzitter antwoordde dat aan vankelijk aan B. en W. van de plan nen van Keijzers ook niet meer bekend was. Werd zonder hoofd, stemming be sloten tot verkoop dezer perceelen over te gaan. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verpachten van circa 12 H.A. ontginningsgrond in de Peel. De voorzitter lichtte dit punt nader toe en deelde mede, dat B. en W. deze verpachting zoodanig wenschen te regelen, dat de Raad ten allen tijde de beschikking kan krijgen over deze gronden. B. en W. stelden dan voor deze gronden voor den tijd van 10 jaren te verpachten onder verplichling der aanpachters, dat tot onmiddellijke ontginning werd overgegaan. Mocht de Raad deze gronden wederom ter beschikking wenschen te hebben, dan zou daarvoor aan aanpachters, indien deze terugvordering binnen de eerste 3 jaren mocht plaais vinden, betaald worden eene vergoeding van f 250 per H., van 3 tot 6 jaren f150 per H., van 6 tot 7 jaren f 125 per H., van 7 tot 8 jaren f 100 per H., in 't 9e jaar f 75 en in 't !0e jaar nihil. Werd goedgevonden. 9. Bespreking aanleg Centrale Ver warming Raadhuis. De voorzitter deelde mede, dat, ingevolge het genomen raadsbesluit, tot aanbesteding van de verbouwing van het Raadhuis was overgegaan en waren bij die aanbesteding de laagste inschrijvers de heeren Qebr. Ouden hoven alhier voor f 45473. Dit bedrag was B. en W. wel eenigszins tegen gevallen en hadden zij den gemeente voor het hoofd dier school, werd overgegaan. De voorzitter gaf vervolgens nog een uitvoerige beschouwing over de onderhandelingen, welke B. en W. gevoerd hadden om althans voorloo- pig dit onderwijs nog te doen geven in het gebouw waarin het nu gegeven werd, doch daartegen waren zooveel bezwaren geopperd, dat wel tot den bouw eener nieuwe school diende te worden overgegaan. B. en W. stelden zich dan ook op het standpunt dat hel van het grootste belang was voor Venray, om deze school bier gevestigd te houden. Zij stelden mitsdien den Raad voor om tot bouwing dezer school over te gaan. Het Bestuur der school had echter de beschikking over een bedrag van f 2500, en nu achtten B. en W. het niet meer dan billijk, dat dit bedrag ter beschikking van de gemeente werd gesteld. Mocht echter eventueel later aan deze gebouwen een andere be stemming worden gegeven, dan zou de gemeente verplicht zijn deze f 2500 terug te geven en in handen te stel len van het Parochiaal Kerkbestuur, teneinde daarmede te handelen in den geest dergenen, door wien dit bedrag was bijeengebracht. De heer Stoot zeide steeds veron dersteld te hebben, dat de kosten van de L. L. S. geheel door het Rijk ge dragen werden, doch dit bleek nu niet het geval. De voorzitter antwoordde den heer Stoot, dat deze dan steeds een ver keerde opinie daaromtrent had gehad, want van den beginne af was voor opgesteld, dat dit slechts proefscholen waren en de totstandkoming der ge bouwen door de gemeente moest bekostigd worden. De heer Stoot merkte den voor zitter op, dat deze niet moest denken dat spr. niet met deze school sym pathiseert, ook hij vond de totstand koming van deze school voor Venray van het grootste belang, doch spr. wordt nog in zijne meening gesterkt door het feit, dat de grond gekocht is, zonder dat de Raad hierin gekend is. De voorzitter antwoordde dat deze grond door bepaalde personen ge kocht was. De heer Winters sympatiseerde ook met de oprichting der L.L.S. hier ter plaatsehet was hem bekend dat de kosten der gebouwen door de ge meente moesten gedragen worden, maar overigens moest spr. zich aan sluiten bij liet betoog van dhr. Stoot. Hij vond dat de Raad hier wederom op zeer politieke wijze voor een fait accompli gesteld wordt en 't hier wederom de richting van dwang uit gaat hij kan dari ook niet sympa- thiseeren met het bouwen der school en den aankoop van den grond aldèèr. De heeren Odenhoven en Fonck sloten zich bij de vorige sprekers aan, ook zij hadden het beter gevonden dat de aankoop van den grond met goedkeuring van den Raad had plaats gehad. De heer Ptibben had met genoegen geconstateerd, dat dit punt op de agenda voorkwam, wijl hij nogal voor uitstrevend was op landbouwgebied en voor uitbreiding van landbouwonder wijs. Spreker bad ook zitting in die commissie en kon hij dan ook mede- deolen, dat deze commissie naar ver schillende perceelen had uitgezien, maar nergens zoo'n geschikt terrein had kunnen vinden. Feitelijk kon het wel niets geven waar de school kwam, de hoofdzaak was maar dat zij kwam. En waar nu de gemeente Venray voor Vak- en Handelsonderwijs jaarlijks 'n f 1490 aan subsidies uitgeeft vermeen de hij, dat toch ook wel eens iets voor den landbouw moctit worden gedaan De Voorzitter decide mede, dat over een zaak wel eens verschil van meening kan bestaan. Het Bestuur en de Raac van Toezicht dezer school hadden aan vankelijk overwogen om zelf te bouwén en dan bij den Raad om subsidie aan le kloppen. Zoodoende hadden zij reeds naar een gunstig terrein uitgezien en het Onderhavige gevonden. Spreker vond dit terrein zeer gunstig gelegen was het volgens deskundigen ook zeer geschikt voor proefveld. De heer Winters repliceerde, dat hij zich niet tegenover de schoot had willen plaatsen, maar wenschte hij alleen maar te constateeren, dat hier de gemeenteraad, het lichaam dat aan het hoofd der gemeente stond, voor de zooveeiste maal was voorbijgegaan en miskend tot op een hoogte, dat men niet meer verder kon. Spreker vond het jammer, dat men dit hier niet openlijk erkend heeft en een mca culpa iiad uitgesproken. Verruig zie Bijvoegsel van 30 Maart tot 5Ü< de zomer'ij i van kac eenstemtnirig zij mft i Een kalmeerend middel dat U rust en kalmte schenkt en een ver- kwikkenden slaap, dat gejaagdheid ?n onrust doet ophouden is een koker Mijn hardt's Zenuwtabletten. Prijs 75 ct. Bij apoth en drogis'en. 6 VENRAY, 16 Februari 1924. - Bij onderhandsche aanbesteding werd het bouwen van een paviljoen aan het St. Servatiusgesticnt alhier opgedragen aan de Firma Gebr. Oudenhoven alhier, voor de eom van f 70200. Architect Jos. Beckers, Amsterdam. Het verbouwen van het raadhuis alhier, (Architect Ir. Jules Kaiser Venlo) opgedragen aan Fa. Gebr. Ouden hoven voor de som van t' 45473. De steenkolen in de Peel. In Belgische bladen wordt op bijzon der in het oog loopende wijze het be richt verspreid, dat een FranschBel gisch konsortium met een kapitaal van 30 millioen pond sterling koncessie poogt te krijgen voor de kolenvelden, welke onlangs tusschen Venray en Venlo werden ontdekt. - Naar wij vernemen zijn er door onze gemeentepolitie reeds een 9-tal processen opgemaakt tegen den be stuurder der autobus naar 'l station, wegens te snel rijden, verboden stand plaats aan het station enz. Ondanks dit alles blijft de bus toch aan het rijden. Op de Maandag alhier gehouden Jaarmarkt was de drukte niet zoo groot, als we den laatsten tijd gewoon zijn. Ook de handel in vee was gedrukt, hoewel er prachtvee was aangevoerd. Biggen warbn er in overvloed. De prijzen beliepen van 10 tot 15 gulden. Kramerijen waren er ruim een derde minder dan de vorige markt. De Burgemeester van Venray waarschuwt namens den commissaris van politie te Bergen op Zoom ieder, die in relatie wenscht te treden, met de Nederl. In- en Exportvereeniging v/h. v. Griendsven en Co. gevestigd Blauwehandstr. 2 Bergen op Zoom, eerst inlichtingen bij voornoemde com missaris van politie in te winnen. Maandagavond is alhier opge richt een Hengelaars-vereeniging. Een 20-tal personen gaven zich als lid op. Tot voorloopige bestuursleden werden gekozen Math. Verheijen, P. Haenen, en Joh. Kusters. Gouden zangersjubileum. Op 15 April a.s. hoopt de heer Henri van den Bosch, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren lid werd van het Kerkelijk Zangerskoor alhier, waarvan de laatste 35 jaren als voor zanger. We hopen, dat 't hem nog vele jaren moge gegeven zijn met dezelfde toe wijding en ijver, Gods glorie en lof te bezingen in Qnae Parochiekerk. MERSELO. Het Z»1 1 April a.s. 251 beeft <lc hurprmei>t< jaar geleden zijn dat onze vroegere-Uien. da! de lijd-ainv dorpsgenoot, de ZeerEerw. Zeergei. bare. door hun bcsum Pater Dr. W. H. Muijsers, thans belas' met de opleiding van de Novicen in het Missiehuis van het H. Hart b? Arnhem te Rome de H. Priesterwijding ontving. Influenza e Zondag na het Lof hield op ver kon men het bral0 zoek van den ZeerEerw. Heer Rector, seb:u"k der SAN APO» 1 de ZeerEerw. Pater Ign. Smeets nis Kohe.- 75 ct Bij apojh Venray eene predikatie om alhier l< komen tot oprichting eener afdeel ing fïpïnötl van de Derde Orde. De gewijde spreke, zette op bevattelijke wijze hel doel dei Derde Orde uileen, terwijl in het korl de plichten werden aangestipt, aan hel lidmaatschap der Derde Orde verbon den In de eerste weken zal gelogen h'eid geboden worden zich als lid aan te geven, om, behoudens onvoorziene omstandigheden, den eersten Zondag in de Vasten tot de oprichting eenc-r afdeeling der zoo zegenrijk werkende vereeniging over te gaan. Krupp-fabrieken in Men meldt uit fcox De laatste dagfn nekkige geruchte! het uitgestrekte Ian thans in eigenden Jhr. Blocq van 6c Verschillende firmi's nemingen worden f noemd, terwijl dt cr..,p., weten, datdeondeiha LEL SEN. Dinsdag 12 Febr had albie. j gevoerd floor de firna welke alhier een. daa in h >t Bondslobaal Van den Boèrenhon de jaa'lijkschc a'gemeene vergadering plaats. Door den secretaris P II. Rein'.je.- werd 'i jaarverslag ui'gebrach', waaraan wij ontleenen dat de Boerenbond een om zet bad van 256.5 '2 Kg voederartikelen 1,025,988 Kg. kunstmes stollen 32 918 Kg. brandstoften 5,984 Kg. zaad en pootgocd 178,188 Kg diversen dus een totale omzet van 1.499 590 Kg voor een bedrag van f 77,030,28 Hetba ig saldo bedroeg f 830 05, terwijl het eigen kapitaal van den Bond thans bedraagt I 5891 48. Bij de diverse iostellingen was ook een groote vooruitgang te bespeuen. De secretaris 'oonde op 't einde van 't verslag met sprekende voorbeelden uit het afgeloopen jaar aan, het groote voordeel, van den gezamenlijken aan- en verkoop. Na de behandeling dier punten, hield de ZeerEerw Heer Rector Nabben een»* boeiende en zeer leerzame rede over de organisatie van de Jonge Boeren, over de rechten en plichten der leden en het geestelijk doel der organisatie. Een wel verdiend applaus beloonde den Z.Eerw. spreker. Ee Voorzitter P. J. Arts-Poe^s bedankte den Z Eerw. Heer Rector voor zijne leer zarne rede, den secretaris voor 't keurige verslag en de leden voor de trouwe op komst en het aangename en gezellige' verloop der vergadering. Het was vooi hem een waar genoegen te zien hoe allen voldaan waren over het werken van de.'. Bond, hoe hier in onderlinge eendracht en naastenliefde reeds zooveel goeds tot stand' was gebracht. Hij spoorde de ledtn aan altijd bij hun eigen organisatie koopen. het gesprokene van den ZeerEerw. Heer Rector ter harte te nemen en op den in geslagen weg onder Gods zegen te blijven doorgaan. 2 Februari had alhier in het lokaal j van den Boerenbond -eene lezing plaais door den Heer Directeur der Onderling! 1 Brandassurantic van den L. L. T B. Door den geaebten spreker werd uit' voerig behandeld 't onderlinge verzeke ringswezen, de groote voordeelen van de organisatie in 't algemeen en 't nut de' diverse instellingen van den L L T B t bijzonder. Deze zeer belangiijke leerzame lezing werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Na afloop dark e de voorzitter van den Boerenbond den geachten spreker en sprak de hoop uit, hem nog meermalen in ons midden te zien. BLERICK. De sinds een paar weken alhier gevestigde fab'iek van kanten, veters, gareDS enz. aan deNieuwborgstraa leverde de afgeloopen week de eerste zending goederen af, bestemd voor Ned. Indië. Het aantal werkkrachten wordt lang zameihand uitgebreid. TEGELEN. Naar wij vernemen is thans defioitief besloten tot uitvoering van het plan tot aanleg van een spoorwegveibin ding van het stationsemplacement naar de fabrieken aan de grens. Voor dezen aanleg moet eene enorme hoeveelheid grond worden verwerkt. Over de Broek straat komt een groot viaduct. Wanneer een aanvang zal worden gemaakt met dit groo'sche werk, is nog niet definitief be kend. VENLO. Van 19 tot en met 22 Febr. zal alhier in het gebouw „Venlona" een tentoonstelling worden gehouden op voeding?- en huishoudelijk gebied Onder- cheidingen zullen worden toegekend a voor den mooisten stand, b voor de mooiste groepeering en c. voor de beste reclame. Het secretariaat is gevestigd Stalber» gerweg 23. VENLO. Op de Coop. Veilingver- eeniging van Maandag was de aanvoer 170000 eieren. Kipeieren van f 6,90 tot f 7,30. Do bioscopen weer geopend. Door de beëindiging van het bios coop-conflict konden de drie te Venlo gevestigde bioscopen1 Zondagavond weer spelen. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.125.000 eieren. Hoogste prijs f7.50. Laagste prijs f5.50. KERKRADE. Toen de ongeveer 70 jaren oude H. deel nam aan een be grafenis te Bleyerheide zakte hij op iet kerkhof aldaar plotseling ineen en was een lijk. MAASTRICHT. Dinsdag is de66«jarige Bemelmarvn, de boodschapper der Witte Paters te Rijckholt. die achter een auto fietste, door een van den andereu kant komende auto aangereden en op slag ge dood. Hondenvergiftigingen. De vergiftiging van honden in de Melic kerheide nabij Roermond duurt nog steeds voort. De politie heeft- ontdenkt, dat stuk jes vleesch worden gestrooid met strich- nine. Het aantal gestorven dieren, w. o irachtige exemplaren Duitsche herders- tonden, schaap- en jachthonden, is thans gestegen tot 30. De zomertjjd. De minister van Binnenlandeche Zaken vestigen. Niemand,wc „ter hel fijne van üe 'vast slaat dal over ve onderhandeld. Rij tosj Voor de politié-re Bosch passeerden vei do revue wegens*bvf ordening op de 'privii gaat zoo week aan 1 zonder rijkaart vlie. ja, bij honderdtallen die weggeldbelastihg toch maar oen koste'i Opkoopen dooi b In de Belgischef K ge vaardigde Colletle i le mogen interpelle koopen van goederc Nederlanders en Duit Minister Moeyorso woord, dat zeer vo moet worden gegaa van uitvoer. De rc kwestie in ernstige O' Een paard door mole Zaterdagmiddag pla wer Bierings zijn pa den molen van dhr. le Asten en verwijde boodschap le doem zich blijkbaar losge daarna omgedraaid, a slag kreeg van een d De vólgende wiek een tweeden klap braken af en viele geraas naar beneden. Het paard stierf na Een betonwerk va De N. V. Internat Betonbouw te Breda naam van een specif opgerichte Spaanse! ingeschreven voor Ao werken in betonVv Valencia. Zij was dai inschrijfster en net opgedragen. De aan draagt ongeveer 10 m Dc gric De griep-epidemie i tijd in Engeland hee aanzienlijk uit, vooral In de afgeloopen dr bijna duizend menech van wie 245 te Londe Burgemeester en We ray zullen op Zaterdag I in Café Keijzers te IJss opbod ve. pachten voo jaren met verplichting ontginning de perceelen grond gt zyden fan den weg groot samen circa 12 velingen van circa 1 He Verordening op de Burgemeester en W< r openbare kennis, c op de Winkelsluiting do raad is ingetrokken en en kapperszaken omtr< de'ora geheel vrij zijn. Venray 14 Febr. 1924 Burgemeester en Wéthoi O. De VAl Burgerlijke Slan 8—15 F< GEBOREN Hendrika J. Peeters, F Johannes A. Janssen, Johanna C. M. Barents Henneus A Oudenhov Martin u« H H. Nelisst OVERLEDEN Maria van Dijck, 18 m iRuweonSchr DOOS 30,60, S èjj Apoth. en Dr 272 CORRESPONI Wegens onvoorziene oms artikel „Kippenhouderij o] volgende week blijven wacht St. Antoiiius-l De knapen van klein- naat kunnen de iich'.b bijwonen op Zaterdagf verzocht dan een dubbe de Missies in de vreei Congr. Maandagavond g

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2