Feestavond Grastn Rheua Provinciaal Nieuws. PUROL Venraysch Fanfare. Mariavereeniging Vereen. JoDge Boeren Algemeene Vergadering Bijenbond aid. Leunen. Algemeene Vergadering Tuinhouwvereeniging Algemeene vergadering flink difc aan» f 13000 a een netj Landlf] GoedkoopeA Carboli H. J. Hel, 1 jBrsaj Burgerlijken Siaml VEMUÏ. Districts-arbeidsbeurs op 2 Febr. e.k. A s Maandag OOSTRUM. Zondag 27 Jan. Aanbesteding Aanhe luamm a hét mets een niepW ringoveil. b het maie merwerüèi Terstom Kaarten on wjitri in Café I. gevija die radijszad willen ïjj Jos. Loenu prima branded) stukkolen ui Plantariumt 1 Winteuiui Th, Pouvi, H De Hangbank te 's-Bosch Door curatoren in het faillissement 2De Hanzebank" te 's Hertogenbosch is aan debiteuren de volgende kennis geving gezonden Hiermede hebben wij de eer U te berichten, dat wij ons, in verband met de verhooging der verschillende rente typen door de Nederlandsche Bank, genoodzaakt zien ook onze debetrente voor U met ingang van 1 Januari 1924 en tot nader order te stellen op 71/2 zeggezeven en een half pet. p. a., terwijl, behoudens tegenbericht, geen omzet- of credietprovisie meer in rekening zal worden gebracht". Voorzichtig met ongestempelde speelkaarten. Dinsdag veroordeelde de Roermond- sche Rechtbank den logementhouder J. H. P. W. van Helmond wegens het voorhanden hebben van een spel on gestempelde speelkaarten tot een geld boete van een honderd gulden of 10 dagen' hechtenis, terwijl de Rijksadvo caat een zelfde geldboete eischte tegen den verlofhouder J. L. van H. van Hel mond. Wat dezen laatste betrof was de Officier van Justitie echter van meening dat hij behoorde te worden vrijgesproken. R\jw ielongeluk met doodelyken afloop. Een wielrijder, die op den Sonsbeek- weg te Arnhem in botsing kwam met een voetganger, kwam dusdanig te vallen, dat het nóodig bleek, hem bij dr. Lingbeek binnen te dragen. Nader ver nemen wij, dat het slachtoffer, de heer J. S., oud 34 jaar, commies bij de Nederlandsche Spoorwegen, aan de bekomen kwetsuren is overleden. A. Crt. Het ongeluk met ile revolver te Leiden. De 34-jarige vrouw van den Rijks veldwachter P. die bij ongeluk in den buik werd geschoten, is overleden. Een 104-jarige overleden. Te Rijsbergen (N.B.) overleed Zondag in den ouderdom van meer dan 104 jaar de heer Jan Matthijsen. Een goede vangst. In twee trekken met de zegen heb ben visschers in de haven van Lexmond pl.m. 1000 pond visch bemachtigd, waaronder 128 snoeken. De oogst vulde een flinke schuit. Een geheimzinnig geval. Men schrijft aan de »Stand." uit Katwijk aan Zee Zondagavond deed zich alhier op de Boulevard een geheimzinnig geval voor. Een voorbijganger zag een meisje, hetwelk van strand kwam, plotseling in elkaar zakken. Zij werd bij een der bewoners binnengebracht, waar haar door dr. B. medische hulp werd ver leend. Na onderzoek bleken twee ribben te zijn gebroken en ook de hals ernstig te zijn verwond. Het meisje, hetwelk ongeveer 24 jaar en een Duitsche is, is naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De politie stelt een onderzoek in, daar het bijna onmogelijk is dat het meisje zich alleen door een val zoo ernstig zou hebben gekwetst. Het meisje is steeds bewusteloos, zoodat haar geen verhoor kan worden afgenomen. De Middenstandsbank te Sneek. Naar men meldt gaat het onderzoek der Jusitie momenteel in de richting van de opsporing der in pand- of in bewaring gegeven effecten. Men ver moedt thans dat ook aan de Midden- slandsbank te Sneek verduisteringen zijn gepleegd. Inmiddels is ten huize van J. P. huiszoeking gedaan waar eenige stukken, de bank betreffende, in beslag zijn genomen. Om den mis ten omvang van de gepleegde verduis teringen te bepalen zullen een zeven- honderdtal debiteuren moeten worden gehoord. De bebouwde kom. Ten einde wettelijk te doen vaststel len wat verstaan moet worden onder de bebouwde kom der gemeenten heeft een automobilist uit Middelburg in gezelschap van een vertegenwoordiger van de Ned. Automobielclub en een Rijksveldwachter verschillende dorpen van Walcheren bezocht en daar harder gereden dan bij plaatselijke verorde ning is vastgesteld. Van die overtre dingen is tegen hem procesverpaal opgemaakt. Varken suit voer naar Frankryk. Men schrijft uit Cuijk Tengevolge van de daling van den franckoers is de prijs der vette varkens aanmerkelijk gedaald, momenteel wordt nog 33 cent per pond levend gewicht betaald de export is veel verminderd. Winterdienstregeling 19241925. Naar het »Hbld." verneemt, zal he1 ontwerp-winterdienstregeling der spoor wegen voor 1924'25 dezer dagen worden toegezonden aan de Kamers van Koophandel en de leden van den Spoorwegraad. Opmerkingen betreffende dit ontwerp worden vóór of op 31 Jan. a.s. ingewacht bij den Hoofdinspecteur der Spoor- en Tramwegen te's-Graven- hage. Verlaging ambtenaarssalarissen. Het Volk verneemt, dat het in het voornemen der regeering ligt, de amb- tenaarstractementen met ingang van 1 Juli a.s. met 10 pCt. te verlagen. Eveneens ligt het ;in de bedoeling, aldus het bj*d, épcödig&te de ScJifiJeit van. het zien. salarisbesluit te hut- Arbeiders naar Frankrijk. Men schrijft uit Groesbeek Dinsdagmorgen vertrok weer een ploeg van 7 arbeiders naar Frankrijk. Zij worden te werk gesteld 'in hef boschbedrijf te Baaions bij Charleville in Noord-frankrijk. Smokkelen. Te .Gendringen zijn twee smokkelaars gearresteerd, toen zij een paard naar Duitschland wilden smokkelen. Daar ter plaatse wordt nog een levendigen smokkelhandel gedreven in vee. Het ongeluk oj> de Schelde. Omtrent het overvaren van de Hol- landsche lichter Bato 10", op de Schelde door de Duitsche stoomboot Rabod, wordt nog gemeld Op het oogenblik van de aanvaring, die te 9 uur 25 plaats vond, waren er in de buurt van de ramp verschillende binnenschepen, die door een sleepboot werden voortgesleept. Tnsschen Weerde en Saeftingen werd de 9Bato 10", die voor de stoomboot Rabod" voer door de laatste getroffen De aanvaring was zoo verschrikkelijk dat het Hollandsche schip geheel onder de kiel van het Duitsche verdween. Dadelijk werden de machines van het Duitsche schip en van de Bato 2", een motorsleepboot die de verongelukte »Bato-10" voortsleepte gestopt. Alleen de schipper stond op het moment van de ramp op het dek van de Bato 10". Zijn vrouw en vier kinderen bevonden zich in de kajuit. Hulp mocht voor lien niet meer baten. De enkele getuigen van het vreese- lijk ongeluk zagen het lichterschip in de diepte verdwijnen en zeer spoedig daarna wrakstukken ervan boven komen. Plots verscheen schipper P. boven water. Mij werd onmiddellijk door de bemanning van de motorsleep boot opgepikt. De man die begreep dat vrouw en kinderen waren omgekomen, was aan de grootste wanhoop ten prooi. Humor, 't Gebeurde voor eenige dagen dat een slager in Lieshout bezig was een varken te slachten toen op een gegeven oogenblik twee mannen der wet ver schenen en onmiddellijk een onderzoek instelden of het beest ^geschoten" was. En als dan gezegd werd »ik vind het gat niet", kwam heel bedaard uit slagers mond het antwoord dan zal u aan het andere'eind moeten zijn. Lenin overleden. Dinsdagavond bracht een telegram uit Londen de tijding, dat Lenin, de heerscher van Sovjet-Rusland, Maandag te Moskou was overleden. Met hem verdwijnt een man van het wereldtooneel, die ongetwijfeld tot een der merkwaardigste figuren van dezen tijd heeft behoord. Vóór 1917 was zijn naam nog onbe kend. VENRAY, 26 Januari 1924. GEVONDEN een portemonnaie en een sjaal. Inlichtingen bij de Gemeente-Politie. Nieuwe aansluitingen Rykstelefoon. No. 22 P. J. van den Munckhof Grootestraat 31. No. 55 G. Pouwels Langstraat 1. Vervallen aansluiting No. 22 Credietver. de Hanzebank. Met ingang van 1 Februari a.s. zal de Heer M. G. Th. Verbeek zijn functie als onderwijzer aan de O. L. School alhier neerleggen, om deze betrekking met pensioen te verlaten. De Heer Verbeek begon zijn onder wijzersloopbaan in 1880. Achtereen volgens was hij werkzaam aan de O. L. Scholen te Merselo, Venray en Deurne, terwijl hij van 1 Juli 1896 tot op heden onafgebroken als onderwijzer verbonden was aan de O. L. School Le Venray. Een gepast woord van dank voor zijn ijver en zorgen, waarmee hij steeds deze taak vervulde, zij hier niet mis plaatst. De Heer Verbeek geniete na een werkzaam leven nog lang een wel verdiende rust. Blijkens achterstaande bekend making zijn alleen in onze gemeente een achttal overwegen in den spoorweg VenloNijmegen, die niet meer afge sloten worden bij het passeeren der treinen. Oppassen is dus de boodschap Zilveren Marken te koop gevraagd. Hoogste koers. H. Camps, Hologerie. (Adv.) De Maandag alhier gehouden z.g. sAllemansmarkt" was drukker be zocht dan in de laatste jaren het geval was. De aanvoer van vee en biggen was voor den tijd van het jaar zeer groot te noemen. De veeprijzen zijn hoog, toch werd er veel verhandeld, eveneens in biggen. Ondanks dat het denzelfden dag te Helmond markt was, kon men in den aanvoer van krame- rijen geen vermindering bespeuren. Honderden bezoekers verdrongen zich op de marktpleinen en brachten drukte in straten en café's, wat tot in den avond voortduurde. Door het beleidvol optreden der politie, werden onregelmatigheden en Zonder eonige voorolgaando ken nisgeving is Maandagmorgen door den Heer Bouwman uit Nijmegen, alhier een auto-omnibusdienst begonnen'naar het station. Voor onze gemeentetram een heele schadepost. jaDe Steenfabriek van den Heer Schreurs aan het Veulen zal wortleii veranderd in een ringoven, waarvan het bouwwerk reeds de volgende week wordt aanbesteed. Zaterdagavond werd de coiffeur K. alhier bekeurd wegens het na 10 .uur werkzaam zijn in zijn zaak. Een drietal klanten fiepen eveneens een verbaaltje op. Gisteravond arriveerde alhier een 30-tal Duitsche kinderen, die in verschillende gezinnen werden onder gebracht. Wij vertrouwen dat de Venraysche pleegouders ten opzichte van deze arme bloedjes hun goed hart zullen loonen, en de kinderen door goede behandeling en verzorging na eenige maanden weer flink gezond en krachtig naar hunne Heimat kunnen lerug- keereu. VENLO. Eenige raadsleden achtten bij de behandeling der gemeente begrooting de uitgaven voor de paarden- en veemarkten ongemotiveerd, aange zien de proef h. i. fiasco heeft geleden omdat er geen vee koint. B. en W. antwoordden hierop dat zij de hoop koesteren dat de veehandel in Duitschland zich weer spoedig zal hor stellen, zoodat het onpractisch zou zijn de markten nu op te heffen. In elk ge val wordt voorgesteld de proef nog een jaar voort te zetten. Dit is ook de meening van de commissie voor de veemarkt. VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aanvoer 60000 eieren. Kipeieren deden van f 11, tol f 12,70. Autodienst. De belangstelling voorden auto-dienst RoermondVenlo langs beide Maas oevers heeft in do eerste dagen van haar bestaan alle verwachtingen zoo zeer overtroffen, dal. de Nedam bijzon dere maatregelen moet nemen om het publiek te gerieven. Deze worden in een voorloopige advertentie aangekon digd. VENLO. De laatste weken werden op de groenteveilingen alhier wederom flinke prijzen besteed voor de groente, veroorzaakt door de groote vraag van Duitsche zijde naar onze producten. De prijzen verschilder belangrijk met die van het binnenland. De Duitschers kunnen weer alles gebruiken. Voor onze tuinders, reeds jaren malaise- slachtoffers, een uitkomst. Moge 't in 1924 zoo blijven. Melk naar Duitschland. De laatste dageh gaan groote kwan- tums melk over de grens. Een leve rancier leverde op een dag 1000 L. room in flesschen. Er is met de melk léve- rantie een aardige cent te verdienen. Maar ondertusschen betalen we hier ter stede alweer 1 cent per L. meer of 16 cent per L. Ook enorm veel sinaasappelen en bananen worden uitgevoerd. Oiigewenschte gasten. In het afgeloopen jaar zijn door de politietroepen te Gennep 1266 vreem delingen over de rijksgrens gezet. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 240000 eieren. Hoogste prijs f 13,20. Laagste prijs 1' 9. NEDERWEERT. De vischclub Wrede en Vermaak" uit Weert wist de vorige week op één dag in de Z. W. vaart nabij sluis 15 in deze ge meente niet minder dan ruim 600 pond visch te vangen, waarbij ongeveer 500 pond in één trek. De hengelaars zien dergelijke massavangst met leede oogon aan. KESSEL. Bij het verplaatsen van het anker der baggermolen van den heer Smals, geraakte het bootje ver ward in den ketting en sloeg met de 4 inzittenden om. Drie personen wisten zich te redden, terwijl de vierde Johan nes Peters, alhier, naar de diepte zonk. Alle pogingen om hem te redden bleken vruchteloos. Peters was werkbaas op den molen en 40 jaar oud. Hij laat een weduwe met 5 kinderen achter. Moord Het parket uit Maastricht heeft Dins dagmiddag te Nieuwenhagerheidegem. Nieuwenhagen het lijkje van een half jarig- kind doen opgraven. Bij de lijkschouwing zouden, naar we nader vernamen, verschijnselen ge constateerd zijn, welke erop wijzen, dat de dood zou veroorzaakt zijn door ver giftiging of te wijten zou zijn aan mishandeling. Als verdacht de vermoedelijke dader te zijn, werd een persoon aangehouden en opgesloten; Industrie te Vaals. Het kan als zeker beschouwd wor den, dat meerdere (buitenlandsche) industrieele ondernemingen te Vaals gevestigd zullen worden. In het vroegere fabrieksgebouw »De Beemden" is men reeds begonnen met het plaat sen van de nooaige machines voor een naaldenfabriek. Ook zal daar een glas fabriek opgericht worden. Eene tweede naaldenfabriek zal waarschijnlijk op een terrein langs de Maastrichterlaan gevestigd worden. GVERLOON. In éen alhier gehou den vergadering van den Boerenbond is met groote meerderheid van stem men besloten om een nieuw pakhuis' te bouwen, dat door ruime afmeting en flinke inrichting in bijzondere mate kan voorzien in eene lang- gevoelde behoefte. Hoog water. In het Maasgebied tusschén Mook en Ravenstein ondervinden de bewo ners weer grooten overlast van de zoo plotseling sterk gewassen rivier. De verbindingsweg van Balgov naar Overasselt staat blank en ook verschil lende dorpswegen zijn overstroomd. Hel ongerief is zoo groot, dat vele dorpelingen slechts met veel moeite kerk of school kunnen bereiken. Ook de Waal is sterk wassende; in de omgeving van Nijmegen staan nagenoeg alle uiterwaarden blank. Te Grave is de Veerstraat over stroomt. Overtocht per motorboot en pond naar brouwerij. Te Maastricht aan de sluis werd Donderdagmorgen 38 c.M. val van de Maas genoteerd. Te Oeffeit is de Maas in twee dagen zoodanig gewassen, dat de wegOeffelt- Veer voor een gedeelte blank staat. Te Megen is de veenveg voor de tweede maal overstroomd. Voor voer tuigen is hierdoor alle communicatie mei Gelderland verbroken. De pont kan geen dienst, meer verrichten. Alle vervoer van reizigers geschiedt per roeiboot. 18—25.1011. GEBOREN Ilubertina H. P. J. Loenen, Hen- seniusstraat. Maria E. Loonen, Veltum. Jacobus J. Geurts, Oostrum. Anna C. van de Ven, Oirlo. Antoon J. Cremers, Veulen. Jan P. A. M. Poels, Schoolstraat. Gertruda A. II. van Hoof, Heide. Peter A. Clephas, Gasslraat. Anna M. Geurts, Schoor. Johanna G. H. de Mulder, Merselo. Johanna G. M. van Osch, Veulen. OVERLEDEN Johanna Elisabeth v.d. Berg, echtg. van W. H. de Haen 54 j. Leunen. 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Hiensieu le Venray. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congregralie, half 3 berhalingacatschismus. Maandag half 8 leeemis, 8 uur leesmis roor de orerl. leden der Handboogachutterij Diana, 8 uur Jaarg. toor Willem Hennen en Hendrilca Bekkers, kwart na 4 Lof. Dinadag half 8 leeamie, 8 uur Jaarg. voor Johanna Munsters. Woensdag halfS leesmia, 8 uur Jaarg. 2deklaa oor Godfried Smuldera. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mia, balf 8 leesmia, 8 uur Jaarg. voor Gerard Poels en Theodora Eibers. Vrijdag 1ste der maami en vereering van het H. Hart van Jezus half 7 bestelde Hoogmis, balf 8 gestichte leesmis. 8 unr Jaarg. voor Jobannea Rongen, ouders, broeders en huisvrouw. Zaterdag O L. Vr. Lichtmis de diensten als op Zondag, kwart voor tien de wijding der kaarBsen. As Zondag feest van deD H. Blaeius, aal n» ieder Mis den Blasiuszegen gegeven worden. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6, 7 uur H Mis met onder richting om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof. Vergadering voor de leden der 3de Orde, om kwart over 9 voor de mannen om 2 uur voor de vrouwen. Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, om 6 uur Lof. Woensdag feest d H. Hijacintha. Vólle aflaat o g.v, Om 6 uur Lof. Donderdag leest d. H. Ludovicus en Paula. Volle aflaat o.g v. Om 6 uur Lof Vrijdag 1ste Vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Om half 8 Hoogmis met Litanie v h. H, Hart van Jezus. Om 6 uur Lof met eereboete. Zaterdag feest van Maria Lichtmis de H. Mis sen als op Zondag. Om 8 uur plechtige Hoogmis. Voor de Hoogmis wijding der kaarssen. Om 5 uur Lof. Generale absolutie voor de leden der 3e Orde A.s. Zondag feest v d. H. Blasius, patroon tegen keelziekten Ruwe en SchraleHui DOOS 30. 60,90 Cent. fiij Apoth. en Drogisten. Yoorjaarskcuring vón Hengsten. Burgemeester en Wethouders bren gen in herinnering dat de gewone Kijksvoorjaarskeuringen van tol dek king bestemde hengsten, alleen voor type trekpaard, dit jaar zullen plaats hebben te Roermond op 6 Februari 1924 en te Maastricht op 7 Febr. 1924. Voor inlichtingen omtrent aangifte vervoege men zich ter Secretarie. Venray 21 Januari 1924, Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN IIAAREN. Ingezonden. JSuittn <otrantioo»rd*lijkhtid d*r Rêdatfi'c, Winkelsluitiug. Reeds voor langen tijd meenden wij vernomen te hebben, dat in de verga dering van den Middenstand besloten is, dat getracht zou worden de veror dening op de winkelsluiting veranderd te krijgen en hiertoe een verzoek aan den raad zou worden ingediend. Vol- geqs ;wjj vernemen, is dit no^ niet Oe\i jfc, wei! web er druk over maken, daar de voorzitter zijn zaak toch kan openhouden, terwijl de anderen moeten sluiten. We vragen ons af of 't wel ooit in een gemeente is voorgekomen, dat iemand, die zich na 10 uur. bij een barbier liet scheren, werd bekeurd. Zeker de verordening- gebied het en do politie doet haar plicht, maar ons dunkt en velen met ons, dat 't nu toch lang genoeg ge weest is in onze gemeente en we ver zoeken moeten de winkelsluiting op le doeken, wat in andere plaatsen ook reeds gebeurd is. Dan krijgen we mis schien de klanten van andereplaatsen weer terug, die door de winkelsluiting zijn weggebleven. Wie van de Heeren Raadsleden durft het voorstel te doen om Venray van dezen lest te verlossen EENIGE NERINGDOENDEN. Rheumatiek en spierpijn Spoedige verlichting van de pijnen en weldra genezing door Sanapirm-Tablet- ten (Mijnhardt) Koker 75 cl. Bij apoth. en drogisten. 5 Worden gevraagd 10 losse arbeiders timmerlieden metselaars 1 buishoudster 1 burgermeisje voor dadelijk 1 burgerdiensimeid voor Paschen 1 meisje 18—19 jaar voor 2e meid 1 schoenmakersknerht halfwas 2 smidsknechts bekend met alle werk en hoefoeslag 3 boerenknechten. 4 boerenmeiden en 1 aankomende bakkersleerling 1 bakker?knecht 1 of 2 jaar a h vak I baake'bakkersleerling 1 burgerdienstmeisje 16 j. v Paschen Bieden zich aan 1 gediplomeerd boekhouder 2 werkmeisjes 3 timmerlieden 1 meubelmaker 5 boerenknechten voor Paschen 3 kantoorbedienden 2 schildersknechts 1 burgerdienstmeid v dadelijk 1 bekwaam schoenmaker banketbakker 2 jaar a h vak. Advertent, iëu. Hiermede wordt bekend gemaakt, dat voor het jaar 1923 is uitgeloot het renteloos aandeel Letter J. 10 HET BESTUUR opgeluisterd door zang, muziek en tooneelspel Aanvang des nam. half zes precies. De zaal is toegankelijk uitsluitend voor leden, aspirant-leden en dona teurs. 18 HET BESTUUR Venray Maandag 28 Januari namiddag 6 uur in Café »den Engel" Jaarverslag. Proefvelden en terugbe taling zaadgeld. 16 HET BESTUUR om 6 uur in Café Gerrats, Leunsche weg Opkomst dringend verzocht. 14 HET BESTUUR. na de Hoogmis bij H. VERHE1JEN Jaarverslag en bespreking aankoop sproeimachine. 18 HET BESTUUR. Zaterdag 2 Febr. a.s., zal voor H. van de Ven te IJsselsteijn worden bet bouwen eener stalling en schuur. Bestek en teekening tc bekomen bij Jen ui (ito; teder. Op VRIJDAG 1 uur zal in Café 11 Veulen, voor rekenin aldaar worden Bestek en teelijni: f 2per slel hij te Tegel en. l' bij SeurenLinssn. op panden en g-orle waarde. Brieven ;in< potheek" Bureau pz Zaterdag e tZc Hoetièrs GE VIA voor te reizen iil.Ms te melden bij J. uR! Kleermalijl'ïj, f 40per lOOKil, Nadere inlich't.rgn LAND, Broek, Verriy. De bekende G'kè Coenen en verkrijgbaar a f J. Bestellingen wollen 3 Febr. door Begin der week/ed aan de bekeijb a Bestellingen wj'dn ook van prima worden aangenorai 4 Stationsweg en te Vi -nysche Stoomsteeèfce Prima onovertrefbr bolineum, door mij dei in gebruik, derhrt Is vinding. In e.'Ae hve concurreerende priive: Groote doelmalwsp wielen te huur. Lkr/ ting gratis. Op vei/i/e; vakkundig werkm m. toebehoor. Vict. FoncJt]r. tabletten, drop iijllen jujubes, druivensfjion Thermo, Wijbern Tt Emserzout. -pasii jm Anijstabletten endfr j tegen hoest en Vraagt onze het beste afdoencSel. Z Wirom •ene groarti'' ontvngen 4 per per ps van D 1 40

Peel en Maas | 1924 | | pagina 6