Gemengd Nieuws. Districts-arb Tien groot-liberale stokers, Met 't ^Vaderland" als steeds voorop, Tienmaal bliezen uit, hun kokers Geweldig vlam... neen zeepbelsop, Tien voor één zijn Troelstra's uien Op Coalitie-levend lijk... Tienmaal wou ie dplgraag spuien Ministers, programs, alles rijk... Tien Verviers, Actualisten, Bekeken 't politiek compas. Tienmaal juichten zij en vischten 01' soms hun tijd gekomen was. Tien... nog slechts tien dagen... Juicht jubelend elk optimist. Tienmaal zullen we ons nog beklagen, Om 'l dwaas gevecht, zeg pessimist... Resb. VEN RAY, 12 Januari 102 4. Priesterjubilea. Onze oud-dorpsgenoot, de Weleerw. Pater II. Peeters, Missionaris, thans in het Missiehuis te Stoin, hoopt op 21 December dezes jaars zijn iO-jarig Priesterfeest Ic vieren. De Weleerw. Pater Dr. Alhanasius van Rijswijck, eveneens uil Venray, thans Pastoor te Boxmeer, hoopt op 1 April a.s. den dag te herdenken waar op hij vóór 25 jaren werd priester gewijd. Pater R. Ritzen O. F. M. Pater Renatus Ritzen O. F. M. leeraar in de Duitsche taal aan de R. K. H. B. S te Heerlen, is overgeplaatst naar het Gymnasium te Venray. Pater Ritzen was in de mijnstreek zeer populair. De heer Th. Versjeijen van hier behaalde onlangs het diploma Boek houden van het Ned. Handelsinstituut. De voerman 4. van.de Coöperatie alhier, kwam dezer dagen door de gladheid te vallen, waardoor een der wielen van zijn wagen over beide beenen ging. Hierbij bekwam hij zoo danige kneuzingen, dat hij geruiinen tijd zijn werk niet zal kunnen hervat ten. -— In de j.l. gehouden vergadering der Studentenclub s-Sanclus Bernardus" werd besloten het eerste lustrumfeest der club dezen zomer plechtig te her denken. Algemecue Vergadering van den Landbouwbond Yenray. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden, speciaal aan den Kere-voorzit-er den Heer Jean Poels. a. Jaarverslag 1028. Uit het door den secretaris voorge lezen verslag blijkt, dat de totale omzet over 1923 bedraagt ongeveer i' 27000, en het batig saldo na aftrek van het nadeelig saldo op 1 Jan. 1923 t'133.75, zoodat. Se sinds eenige jaren bestaande schuld thans geheel is uit den weg geruimd. b. Al ol' niet opheffing depot. De depothouder J. v. d. Munckhof heeft te kennen gegeven het depot niet langer te willen aanhouden. De voorzitter deelt mede dat daarom, mede in verband met hot vertrek van den secretaris der afd. Aankoop en met 't vervallen der schuld als bovenvermeld, door het Bestuur in overweging is genomen het depot al of niet op te heffen. De heer Jean Poels zegt, dat, daar het depot hoofdzakelijk is in 't belang van den kleinen man en hel steeds hel streven van den Boerenbond is geweest de belangen van den kleinen man le behartigen, hij gaarne zou zien dat het depot werd aangehouden. Na eenige discussie wordt tot stem ming overgegaan en met 28 tegen 2 stemmen besloten het depot aan te houden en tevens het Bestuur te machtigen een nieuw depot en depot houder te zoeken. c. Verkiezing Bestuursleden. De voorzitter deelt inede dat de heer J. v. d. Munckhof, die voor eigen rekening in kunstmeststoffen en voe- derartikelen gaat. handelen, niet meer als bestuurslid kan blijven fungeeren, terwijl de heer Jac. Derikx te Leunen te kennen geeft voornemens te zijn lid te worden van de op le richten afd. Heide en als .zoodanig ook moot aftreden. Tevens moet worden voorzien in de vacature ontstaan door het ver trek van den heer M. Giezen. Wordt goedgevonden in hunne plaats 2 bestuursleden te kiezen. Bij de daarop gehouden stemming werden gekozen de heeren Fr. .van aer Weijst Hoenderstraat en A. van Osch, Kemp, die beiden liunne benoeming aannamen. d. Crediet Boerenleenbank. Van het Bestuur der Boerenleenbank was een verzoek ingekomen tot leeke- ning van het Ledenregister door het Bestuur van den Landbouwbond, met het oog op hel bij de Boerenleenbank loopend crediet. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. e. Tentoonstelling. De voorzitter deelt mede dat plannon bestaan om dit jaar in Venray eene Landbouwtentoonstelling te houden. Voor de daarvoor noodige onkosten is besloten door de besturen der verschil lende vereenigingen, op land- en tuin bouw betrekking hebbende, een fonds te stichten door het nemen van een of meer aandeelen, elk groot f 25. Wordt goedgevonden 2 aandeelen te nemen. Door den secretarie KruyAen word1 ten slotte nog medegedeeld dat door eenige leden nog opgave moet worden gedaan van over 1924 aan dienstper soneel uit te betalen loon, in verband met de Ongevallenverzekering. Hij wijst er de leden uitdrukkelijk op niet le verzuimen hun dienstboden en ar beiders aan te geven, teneinde bij eventueel voorkomende ongevallen geen boeten of kosten te beloopen. Daarop wordt de verga de ring gesloten, ln verband met het bovenvermeld besluit tot aanhouding van het depot, kan worden medegedeeld, dat in de Bestuursvergadering van 4 Januari met de meeste stemmen besloten is het depot te vestigen bij den heer G. Pijpers, Bindstraat, en als depothouder te benoemen de heer J- Pijpers. (Zie advertentie). OOSTRUM. Ofschoon het weer niet te best meewerkte, is het concert met tooneeluitvoering onzer fanfare zeer goed geslaagd. De zaal van J. van de Voort was zóó vol, dat velen zich met een slaanplaalsje moesten behelpen Kn toch, als men in aanmerking neemt wat men steeds in Oostrum op 't gebied van tooneel presteerde, is het geen wonder dal ook hij dat harre weer het zoo stormliep. Ook dezen keer hebben we weer kunnen genieten. Het mooie dramatische stuk »Mis- kend" werd prachtig gespeeld iedereen was er over voldaan. Ook het klucht spel »Johan als Rentenier" viel bijzon der in den smaak, wat bewees het aanhoudend gelach. De komieke voordrachten waren ook in goede handen en deden het publiek schudden van 't lachen. De muziek stukken onder leiding van den instruc teur M. Poels werden goed uitgevoerd Onzen Directeur de heer Vande- venne, die belast was met grimeeren en daarbij nog als regisseur moest op treden, heeft eer van zijn werk. Mej. Maria v.d. Voort die voor eerst de begeleiding op zich nam, komt daarvoor ook een woord van lof toe. GRIENDTSVEEN De opperwacht meester M. Pesch van de brigade Kon Marechaussee alhier is in verhand mei de voorgenomen opheffing dezer brigade in gelijke functie overgeplaatst naar de brigade van gemeld wapen te Vlodrop. VENLO. Door de rechtbank te Roermond werd benoemd tot deurwaar der bij het Kantongerecht alhier de heer M. W. Schreurs, Rijksklerk ter griffie bij de rechtbank aldaar In verband met de aanstaande exploitatie der kolenmijn Maurits heb ben B. on W, zich tot de directie der Ned. Spoorwegen gewend mot het ver zoek om de arbeiderslreinen inplaats van tot Roermond tot Venlo te doen doorloopen. Spoorweg Gennep-Wezel. Naar de Msb. verneemt, is aan het geheel e Duitsche personeel van do spoorlijn GennepWezel ontslag aan gezegd met uitzicht op wachtgeld. De lijn zou voor rekening der Ned. Spoorwegen geëxploiteerd worden. 13 voor een. Voor de op 1 April a.s. vacant komende betrekking van hoofd der O. L. school te Steyl hebben zich tot heden 13 candidate» aangemeld voor de betrekking van onderwijzeres 1 .candidate. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 250000 eieren. Hoogste prijs f 12,70. Laagste prijs f 9,10. Centrale Stamboekliouding voorde Varkensfokkery Dooi" de verschillende stamboeken is besloten in 1922 tot oprichting van een centraal bureau voor de stamboekhou ding. Het doel is door samenwerking te geraken tot grooter uniformiteit in de werkwijze. Het centraal bureau erkent minimum eischen, waaraan de stamboeken van de aangesloten organi saties moeten voldoen, opdat de afstam mingsbewijzen door deze afgegeven, algemeen erkend kunnen worden. Twee rassen worden erkend nb het Groot Yorkshire en het veredeld Duitsch landvarken. De minimumleeftijd voor inschrijving in het stamboek voor zeugen is 8 maanden, voor beeren maanden. Het biggennummer moet worden aangebracht in het linker-, het .stamboeknummer in het rechteroor. Na onderzoek of de betrokken orga nisaties aan de vereischten voldeden, zijn aangenomen als lid van het een traal bureau de stamboeken uit de volgende provinciën, Groningen Fries land, Drenthe, Gelderland, Overijsel, Utrecht, Noord-Holland, Noord-Brabant en Limburg. Int. Congres voor Rundveeteelt. Hef orgaan van den Ned, Boeren bond »De R. K. Boerenstand" geeft een mooi uitgevoerd Gedenkboek uit van het Internationaal Congres voor Rundveeteelt in 1923 te 's-Gravenhage gehouden en van de gezamelijke ten toonstelling van het Ned. Rundvee stamboek en het Stamboek van het Ned. Trekpaard op het Malieveld in den Haag. Het boek is samengesteld door ir. Jacq. Timmermans, te Roermond en bevat een aantal mooie illustraties o.a. van deelnemers aan het oogstfeest, w.o. men bekende gewestgenooten ontdekt. Duodelyk mijnongeluk. De houwer G. Tempelman, wonende te Heerlen, geraakte onder afvallend gesteente in de Oranje-Nassaumijn I aldaar. De ongelukkige werd op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van twee jeugdige kinderen. Faillissement Hanze bank "s Iïosch. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald le. dat de vorderingen bij de Cura toren, adres Centrale Hanzebank te s Hertogenbosch. moeien worden in gediend vóór 1 November 1924; 2e. dat de voritica lie-vergade ring zal worden gehouden op Zaterdag 14 Fe bruari 1925 des voormiddags le tien ure op nader te bepalen plaats. De Curatoren in voornoemd faillis sement zijn voornemens, in de eerst komende maanden aan alle crediteuren, inclusief de spaarboekhouders, opgave te verstrekken van hun saldo per 8 December 1923, inclusief rente tot dien datum. De accoordbevindingen met die op gaven zullen dan gelden als indiening der vorderingen. De crediteuren worden derhalve dringend verzocht gemelde opgave af te wachten. Bezuiniging op de pénslocnen. Naar de Res.bode mededeelt, is men op het departement van Financiën bezig met het ontwerpen van een wijziging der pensioenwetten, waardoor een belangrijke besparing op deze uitgave verkregen zal worden. Volgens inlichtingen van bevoegde zijde, zullen deze wijzigingen niet alleen voor het Rijk, maar ook voor de gemeenten een besparing geven in de kosten der pensioenbijdragen. Het Rijks- en Gemeen tepersoneel zal, naar het blad verneemt, een financieel offer moeten brengen. Doodelykc ongelukken. Toen de e.chtgenoote van V. te Hel mond zich 's avonds omstreeks 11 uur ter ruste wilde begeven, en daartoe met een wekker in de hand den trap heklom, had zij het ongeluk door een onbekende oorzaak achterover van hoven van den trap te vallen, met het het vreeselijk gevolg dat zij met het hoofd gedeeltelijk op den vloer en tegen den wekker terecht kwam. Hevig- bloedende uil mond, neus en ooren werd de anno vrouw opgenomen, en onmiddellijk geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen. Het mocht echter niet baten, want toen de dokter kwam kon hij slechts den dood con- stateeren, waarschijnlijk tengevolge van schedelbreuk en hersenschudding. l)e vrouw, die nog slechts 35 jaren Lelde, was zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, spoedig na het ongeluk overleden, nalatende 2 nog jeugdige kinderen. -— Een dergelijk ongeluk heeft plaats gehad ten huize van R. te Hel mond. De wed.-R. is aldaar in de vorige week ook van den zoldertrap gevallen. Ofschoon ook deze vrouw ernstig gekwetst was, had men nog hoop op een gunstigen afloop. Er schijnen zich echter andere compli caties te hebben voorgedaan, tenminste Zondag is de wed. R., die den leeftijd van ruim 60 jaren bereikt had, aan do gevolgen overleden. Regecringsvcrklfiring te wachten Door Minister Jhr. Ruys de Beeren- brouck is een schrijven gericht aan den voorzitter der Tweede Kamer, waarin verzocht hem in de gelegenheid te stellen in een vergadering der Tweede Kamer een regeeringsverkla- ring af te leggen. Fokp aarden naar Duitscliland. Bij de Directie van den Landbouw is van den Rijkslandbouweónsulent te Berlijn bericht ontvangen, dal de Duitsche regeering den invoer van 300 koudbloedpaarden heeft toegestaan. In tien jaren een eigen woning, De Directie van de N. V. Philips Gloeilampenfabrieken heeft een regeling getroffen, volgens welke het vóórhaar arbeiders mogelijk is, in tien jaar een eigen woning te koppen. Deze wonin gen zullen een waarde hebben van ongeveer f3000 en zullen gebouwd worden overeenkomstig de wenschen der toekomstige eigenaars, die direct 1* 300.storten on de hypotheek ad f 2400.door de directie le verleenen A 4i/* pCt. in tien jaar hebben af te lossen. Het Rijk geeft voor elke woning een premie van f 300. Een koe zonder eigenaar. Woensdag werd te Etten door den burgemeester publiek verkocht een koe, die sedert maanden in die gemeente zonder bekenden eigenaar was achter gelaten. De opbrengst was f 211. Een buitenkansje voor de gemeentekas. De moord te Kuilenburg. De justitie schijnt thans over aanwijzingen te beschikken tegen de verdachte twee Utrechtsche metaalbe werkers en den Kuilenburgsche koop man. De Tieische rechtbank verleende rechtsingang tegen deze verdachten van den moord te Kuilenburg. Hollanders te Winterslag. Te Winterslag ontstond twist tus- schen een groep Ned. mijnwerkers, die drank hadden gebruikt. Een hunner zekere Janssen, liep drie messteken op waarvan een nogal ernstig. De ver dachte, de 21-jarige H. is voorloopigin de gevangenis te Tongeren opgesloten Moord. Te Etten is Maandagavond in zijn woning vermoord gevonden de 55jar. landbouwer A. Naalden. Een bezoeker vond de woning gesloten. Daarna toog men op onderzoek öit. De woonkamer van den verslageno verloonde een verschrikkelijk beeld. Ook buiten de woning zijn bloedsporen gevonden. Het parket van Justitie te Breda was Dinsdagmiddag ter plaatse om het onderzoek te leiden. Tot heden heeft men nog geen spoor ontdekt. Hel heette dat de verslagene vrij bemiddeld was. Zijn woning lag ver afgelegen. De verslagenheid in hel dorp en de omgeving is zeer groot. Omtrent dezen moord, verneemt de Msb. o.a. nog, dat 3 personen van St. Willibrord - zijn aangehouden en ge confronteerd met het lijk, waarna zij geboeid naar Etten zijn overgebracht. De politie schijnt zware aanwijzingen tegen deze personen in handen te hebben. Zich eigen dood geschoten. De slager S. uit de Koestraat te Til burg die Donderdag bij het slachten van een rund door het vallen van het schietapparaat door een schot getroffen werd en een kogel in het onderlijf kreeg, is in het ziekenhuis aan de ge volgen bezweken. Dood in de sneeuw gevonden. De 72-jarige H. D. is in Den Ham dood in de sneeuw achter zijn woning- gevonden. Vermoedelijk is hij's nachts onwel geworden, «aar buiten geloopen door de koude bevangen bewuste loos neergevallen. De aanslag op Dokter Deelen. De 21-jarige W. L. uit Rotterdam die 4 Dec. een aanslag pleegde op dokter Deelen in Tilburg, stond te Breda voor de Rechtbank terecht. De officier van justitie heeft 4 jaar gevan genisstraf geëischt, wegens poging tot diefstal, voorafgegaan door geweld. Terecht. De 12-jarige G. Hogenkamp te Assen, die sedert Zondag vermist werd, is weer terecht. Zonder dat zijn ouders het wisten, was hij op schaatsen naar zijn familie in Friesland gegaan. Ernstige val. Woensdag had zekere V., uit Ulft, het. ongeluk door de gladheid op den Rijksweg te Gaanderen met zijn fiets te vallen en werd daarbij gegrepen door den laatsten wagen van de juist passeerendc stoomtram. Ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond, werd de getroffene per auto naar zijn woning vervoerd. Ernstig auto-ongeval. E en do ode. De lieer II. J. M. G. van Oordt, antó- mobielhandelaar Le Arnhem, is het slachtoffer geworden van een noodlot tig auto-ongeval, aldus meldt de »N. A. C." nader. De'heer van O. reed Maandagmiddag met zijn auto naar Apeldoorn om zich vandaar naar Elspeet te begeven. Op den weg tusschen het Aerdhuis en Uddel heeft men hem gezien de heer van O. reed volgens getuigen met een nogal groote snelheid. Daar waar de weg tusschen twee heuvels gaat en een dal is gevormd, was de weg door de vorst spiegelglad ge worden. Daar is de auto, een open Buick, geslipt. Het spoor wijst aan dat de achterwielen van de auio van den weg, zijn afgeslingerd in de hei, waar bij een der wielen brak. Hoewel de bestuurder nog getracht moet hebben om het stuur te wenden is het niet gelukt om de auto weer in de goede richting te brengen, zij vloog in volle vaart over den kop. Toen arbeiders kwamen aanloopen en den heer van O. onder de auto weghaalden, was hij reeds overlederi hij had de halswervel gebroken. De overledene is 46 jaar oud en ongehuwd. Tellen van reizigers. Van 7 tot en met 12 dezer, zullen aan alle stopplaatsen van de Neder- landsclie Spoorwegen de reizigers, die aldaar in- en uitstappen, worden geteld. Een eigenaardig geval van nicotine* vergiftiging. »Het Leeuwarder Nieuwsblad" meldt het volgende zeer eigenaardige geval van nicotine-vergiftiging. Op een kantoor werkte met een tiental mannelijke kollega's ook een meisje, wier gezondheid reeds langen tijd te wenschen overliet Bij genees kundig onderzoek bleek zij in erge mate te lijden aan nicotine-vergiftiging als gevolg van het sterke rooken der heeren. r De lage frank. De Belgische ambtenaren zullen wegens de schrikkelijke duurte met een maand extra salaris worden ver blijd. Alle pensioenen onder de 2000 francs zullen worden verhoogd. De Franselien aan Ityn en Roer. Naar de te Coblenz verschijnende »Echo du Rhin" mededeelt, zullen minstens een divisie en twee regimen ten der Fransche bezettingstroepen naar Frankrijk worden teruggezonden, die later nog door een tweede divisie ge volgd zullen worden. Twee andere divisies zullen naai' het Rijnland wor den getransporteerd. In het geheel zul len de Fransche bezettingstroepen in Rijn- en Ruhrgebied in het vervolg bestaan uit drie legercorpsen, elk van drie divisies, dus in het geheel negen divisies. Ook de Belgiacbe bezettingstroepen in Rijnland zullen vermindering onder gaan. De productie in het Roergebied. De hervatting van de productie in hel Roergebied is zeer onregelmatig geschied. Over liet algemeen schat men de huidige productie op 50 a 60 pet. van hel normale waarvan echter som mige ongunstig gelegen mijnon nog verre zijn, terwijl daarentegen de mijnen van Thijssen in het district Hamborn, die hun productie over den Rijn kunnen verschepen, het al tot een productie van 14000 15000 ton per dag gebracht hebben, wat, bij een aantal van 15000 arbeiders, ook voor den oorlog als een zeer hoog cijfer gold. Het gemiddelde per arbeider was in 1913 0.89 ton. In het district Gelsen- kirchen hebben 28.000 man het lot dusver tot een dagelijksche productie van 20.000 ton gebracht. Ing-essonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Ijsvermaak tc Venray. De afgeloöpen dagen boden voorna melijk de jeugd gelegenheid een echt degelijke sport te beoefenen. liet valt echter le betreuren, dat de gemeente zich hieromtrent niet be kommert. Kleine gemeenten rondom Rotterdam waarschuwèn per dure advertentie in de groote Rotterdamsche bladen, dat het ijs nog niet betrouw baar is, hier treft men dus zelfs zorg aan voor niet-ingezetenen. Is het ijs betrouwbaar geworden, doch op sommige plaatsen nog niet, dan worden daar door de politie bor den geplaatst met het opschrift Ge vaarlijk ijs". Politie zorgt voor orde en veiligheid op de ijsbaan. Hier ter plaatse is noodig: 1. dat twee banen worden afgezet voor «heen en terug". dat or wordt geveegd, n hiervoor jaarlijks een klein postje werd uitgetrokken, dat zich wel onder een of ander begrootingsnummer laat indeelen. Ook uit een oogpunt van meerdere veiligheid is bet vegen van een ijsbaan aan te bevelen. De heer Timmcrmann, die al meer blijk heeft gegeven zich gaarne moeite te getroosten om iets in Venray te doen slagen, zon de beschikking over dit luttele bedrag hebben en aan diens beleid zou kunnen worden overgelaten of en wanneer er geveegd zou moeten worden. Zonder twijfel zal hij ook hiertoe bereid gevonden worden. Welk sportlievend gemeenteraadslid, of welk lid die den schaatsers een goed hart toedraagt, wil medewerken dat ook in Venray aan deze gezonde sport een weinig aandacht wordt ge schonken. Natuurlijk kan ook op andere wijze aan 'hel bovenstaande worden tegemoet gekomen, doch waar het moet blijven een sport voor iedereen, verdient deze regeling de voorkeur. Medeburger. «oVer het lijf te gooien" tuurlijk wél een andere tori) en don schelm, die zoo'n schik in had c menschen te tergen, tl tranen te doen uitbarste Eere aan de Turncli toffel", die, onder de leiding van den We led. sen, zelf een eersle-k inderdaad prachtige oeff beide uitvoeringen zul bijzette. Noode misten v avond den gymnastic Aarssen, die ons den levendig had doen be; op dit gebied met eer diploma's heeft verworv T re ffe n de oogen b lik! beleefd, toen aan <;le Clephas en Frans van G den dag der stichfin Patronaat waren gew hun definitief afsche Directeur en afgevaar Bestuur, namens de eeniging, een toepass werd vereerd. Lest best! Het ko Pukje" is gespeeld niet en gelukkig talent, lloc beklagenswaardige ki dronkaard alle aan^ve fijn, aandoenlijk sped spel van de beide meesterlijke aangrijpei onderscheidene rollen een geheel ontaarder een in wiens hart ten zegevierde. Ook in h kleinen buurjongen vit Klaas Witteman brai avond een otter aan de zijn rol een nieuwe c Door het komieke It waarmede hij den e even uitbundig als verwierf, deed hij hels van Dalen, dat bij de reeds zoo goed was, nc zijn recht, komen. Ja moeten wij hebben BIi deze spelers nog me optreden. Zulke stukke verschaffen aan de tc hoogstaand edel genét, sterke stuwkracht vs Goede en Wane en Scl De avonden van 7 en 8 Januari. Men vraagt mij iets te schrijven over de Patronaats-uitvoeringen op bovenvermelde avonden. Goed mei alle plezier. Maar clan moet het eerlijke critiek zijn en geen opkammerij. Van sommigen heb ik gehoord dat den 7 Januari Flips en Flaps" heel aardig vonden. Tk. niet, om de waarheid te zeggen. Neen, dat w5s geen spel! Alleen Flips deed het goed, en de veldwachter.... enfin, dat ging nogal. We zouden misschien dit alles niet zoo royaal-weg vermelden, indien niet den volgenden avond de spelers zich zoo schitterend hadden hersteld. Nu kon men alles verstaan; nu was er geen flauwe gezochle korniekerig- heid; nu klonk dan ook herhaaldelijk door de zaal de gulle lach. Thans was ook Flaps goed in zijn niet gemakke lijke rol. De kastelein gaf een joligen, gezellige» baas te z.ien. De vetweider, den vongeh avond te overdreven, was n"u juist wal hij zijn moesteen oer domme kerel. De joodsche veehande laar zocht het niet meer in geschreeuw doch gaf hiervoor in de plaats nu en dan een zoogenaamd stille spel" te zien, dal te loven viel. Ook de, goed- rolvaste, veldwachter hield zich uit stekend. Wat de muziek betreft er moet wel bizonder veel lust en ijver zitten in-deze jongens om in een paar maan den tijds zoo kranig te leeren spelen Wel gefeliciteerd, «Kleine Fanfare Sint Antonius" vooral met Mignonette De jeugdige verzenzegger van Het Kindekc van den Dood deed het den eersten avond werkelijk goed, doch den volgenden keer nog beter, doordat hij thans luider was en duidelijker. Schrijver dezes heeft het al meer malen opgemerktde tweede Patronaats uitvoering staat gewoonlijk op hooger peil dan de eerste. Ik wil niet zeggen dat de komieke voordragers het op den 7den Januari leelijk deden, dat Silber stein niet »piek-fijn" was en de andere niet sentimenteel-dronken... maar den avond daarop, met hun komisch duet Geluk en Druk, moesten ze herhaalde lijk even stoppen om eerst het publiek eens te laten uitlachen. De jeugdige pantomine-s^elers, de ouwe grimmige kippige kuipersbaas, de droog-komieke knecht, de grappige Hansworst, die hebben goed voldaan. Aardig bedacht was het, bij de tweede uitvoering, om den ondeugenden Hans worst nu werkelijk een emmer water Burgerlijke!). Man 4—11 GEBOREN Johanna H. Loogman, 1 Theodora H. M Pijper Anna P, Voesten, Stee Gerardus F. Hendriks. GEHUWD; Jacob Verbeijen, 21 j. Loonen. 20 j. beidea OVERLEDEN Johannes Verstegen. v, ten, Laagheidscbe weg Anna G. Verheijen. Mathijs Micbels, 68 j. M< 1 patiëot St. Annages Servaiiusgestichr.. Kerkelijke Dienst Parochie! Morgen Zondag 2 uur kle 3 herhalingscatechismus 4 u Maandag half 8 leesmis, l voor Martinus Rofi'ers «n leesmis voor de Haodboo kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 leesmis.'8 den ZeerEerw. Heer Pastoor Woensdag half S leesmis Henri Camps en Petronella Donderdag feest van St Veltum om 7 uur leesmis, preek, half 8 leesmis. 8 UU) Poets en Johanna Janssen. Vrijdag halfS leesmis, S voor Willem Eibers, The Eibers, Johannes van Rijsvi Eibers. Zaterdag komen de kin< biechten, kwart na vier Lef. Dinsdag en Woensdag voor Johannes Verstegen dragers en Vrijdag hall' 71i Familie. Patersk Zondag Morgen 5. 6, onderrichting. Om 8 nur Rc 5 uur Lof. Deeen namiddag voor de vrouwelijke ledei afdeeling dei* maand. Dinsdag half 8 Hoogrtüf* Antonius, om 6 uur Lof. Woensdag feeBt van de H len eerste martelaren der Volle afl. o.g.v. Donderdag om half 8 sol Tbeodor v.d. Boogaart. Vrijdag om half 8 de en H Kruisweg. Zaterdag feest van^ de 2 Bernardus belijders onzer o Om 6 uur Lof. Morgen Zondag collecte Missies. Worden g 2 boerenknechts goec 1 petroleumventer 1 schoenmakersknech 2 smidsknechts beken hoefbeslag j i 3 boerenknechten, 4 2 jongens van 17 en boerenwerk Bieden zit 1 gediplomeerd boek! 2 werkmeisjes 4 burgerdiensimeisjet 3 timmerlieden 1 meubelmaker 5 boerenknechten vo< 3 kantoorbedienden 3 losse arbeiders 2 schildersknecbts 1 gezin vader, 2 zo< voor boerenwerk 3 babkersleerlingen 1

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2