U weet toch wel Voor ST. NICOLAAS facii Drukwerken OFlïïlllli Th. Fouwels. St. NICOLAAS-Cadeaux J. Claessens-Wijnhoven Dames-Kinderhoeden G. Ambrosius, St. Nicolaas etalage J. Pluijmen&G. Telosen Iets fijns. Iets goedkoops Nieuwe aanvoer. Prima kwaliteit. zeer mooie geschenken ais No. 48 Zaterdag 1 December. Gemengd Nieuws aan zeer lage prijzen bij Goedkoop en fijn wan Th. W1NTELS- Th. Wintels. 2 _WINTER_ ^^—PUROL O IndoozEn van so-óo«i9oa zijn onze fijne Hammetjes 610 pond per pond 45 c. Dik vet Spek met mager 54 c. Dik vet Spek zonder mager 55 c. Zuiver inlandsch Varkensvet 53 c. Dik inlandsch Spek 61 c. Droog Runderrookvleesch vanaf 95 c. Droge Metworst f 1, dat gij voor Uw man, vrouw, verloofde zoons of dochters Uw in ruime keuze kunt koopen hij Goedkoope winkel Hofstr. 12 truientricotpakjessjaals mutsen en handschoenen. Mooie heme in PJELSJEN. ON DEM G OEDEMEN Dievenbende gearresteerd. Dooi- toedoen van den Commissaris van Politie te Helmond zijn in ver schillende doelen des lands gearres teerd de 25-jarige L. A. K. uit Blerick, de 24-jarige pakhuisknecht J. C. uit Enschedé, do 27-jarige arbeider W. W. uit Venlo en de 45-jarigen mijnwerker J.J. uit Heerlen, die in den loop van 1920 en 1921 te zamen een dievenbende schenen uitgemaakt te hebben, waar van K. wel de hoofdman mag genoemd worden, ten minste hij was overal haantje de voorste. Tot de door het viertal gepleegde diefstallen behooren twee diefstallen in de fabriek der Combinatie Edah te Helmond, alwaar K. en S. eenigen lijd werkzaam waren een poging tot in braak in hel kantoor van den hout handelaar te Helmond, waar zij na getracht te hebben de brandkast te openen, onverrichter zake aftrokken, diefstal van geld uit het station te Tienray en van eenzelfde diefstal uit het stationsgebouw te Boxmeer. Allen zijn naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. De aangehou dene K., die als verdacht van een dezer diefstallen een paar jaar geleden ook was aangehouden, doch toen den dans had weten te ontspringen, had zich thans bij de politie te Dordrecht aan gemeld en had om onderdak te beko men maar alles ronduit gezegd, waar na de Commissaris van politie uit Helmond, als zijnde met liet onderzoek in de drie eerstgenoemde diefstallen belast ook de medeverdachten wist op te sporen. Er schijnt echter nog een vijfde persoon bij te hooren, die nog niet is gevonden. De Franschen aan Ryn en Roer. Daar de Duilsche regeering geen gehoor heeft gegeven aan het Belgische ultimatum waarin een som van f250,000 francs geëischt werd, uiterlijk te be talen op 25 dezer, als schadevergoeding wegens den moord op den Belgischen luitenant Graff, heeft de Belgische regeering Dinsdagmorgen te Duisburg- Hamborn, waar den moord gepleegd is, rollend materiaal, dat aan het Duil sche rijk toebehoort, in beslag doen nemen. Hel materiaal bevond zich nog in de fabrieken en zou eerstdaags aan het rijk geleverd worden. Van het in beslag genomen materiaal zal zooveel worden verkocht, lot de verschuldigde som bijeen is. Bezuiniging b\j de politie. Met Januari a.s. zal een belangrijke bezuiniging bij het politiekorps te Arn hem haar beslag krijgen, meldt de »N. Arnh. Crt." Met den ingang van dal nieuwe jaar zal, zoo verneemt het blad, het politie korps verminderd zijn met 30 a 40 per sonen. Waar een agent van politie gemid deld verdient een salaris van f2000, vermeerderd mét f50 vacantiebijslag en ongeveer f120 kleedinggeld, betee- kenl deze bezuiniging 'n besparing van f80.000 of f 90.000. Het personeel, dat van den dienst is afgevoerd, wordt op wachtgeld gesteld, verkrijgt pensioen of is overgeplaatst, terwijl ook eenige beambten uit den dienst zijn ontslagen wegens hel niet behoorlijk vervullen van hun dienst. Het aantal hoofdagenten, dat bestond uit 19, wordt teruggebracht tot 12. Een deel der betrokkenen wordt gepension- neerd. Mond- en klauwzeer in Engeland Aan het Londensche ministerie van landbouw werden zestig nieuwe centra van mond- en klauwzeer gemeld. Er zijn thans in Engeland vijfhon derd besmette gebieden, welke over 31 graafschappen zijn verspreid. Het .spionnagegeval. Een Belgische persstem. »De Schelde het Antwerpsch orgaan der Fronlparlij schrijft in verband met het spionnagegeval o.m. het volgende In plaats van opnieuw en op een nog meer bescheiden wijze onze neutrale rol van voor 1914 te vervullen, sloeg de roos van de overwinning ons naar het hoofd, we vergrootten ons grond gebied en we trokken mee op politiek avontuur. Maar de Brusselsche regee ringen waren niet tevreden met de belachelijke figuur die we daarmee afsloegen, ze steunden verkapt een propaganda, die voordeel had, stem ming te maken tegen Nederland en rechtstreeks aanstuurde op een eerloos heid, die de Duilsche schanddaad van 1914 nog ver zou overtroffen hebben. En zelfs dat was nog niet voldoende. Voor een paar dagen werd in Neder- landsch Limburg een Belgische spion- nagedienst ontdekt. Deze moet verklaard worden. Brussel gebaart gewoonweg van klaveren aas en al wat zijn bladen kunnen doen, is het geval zoo humo ristisch mogelijk voorstellen, 't Is een operette, schreef »De nieuwe Gazet" verleden Vrijdag. Daarmee werd schandelijke politiek van Brussel tegenover Nederland vol trokken. Nu zal het niet bij spot en minach ting blijven. Nu mag het gerust mis prijzen worden, waarmee over ons in het buitenland zal gesproken worden," Duitsche steeiikolentreineu naar Nederland. Vaz Dias meldt uit Zevenaar d.d. 27 November In tegenstelling met de loopende geruchten is ons bij onderzoek te Emmerik gebleken, dat weder een paar lange treinen met steenkolen naar ons land zijn vertrokken. Ook het goede renverkeer is weder verbeterd. Moord. Zondagmorgen is te Halfweg een 20-jarige juffrouw dood in bed gevonden. De geneesheer moest constateeren, dat er misdaad in het spel is. Hij heeft de justitie gewaarschuwd. Het parket is Maandag don geheelen dag bezig geweest en heeft een man in verhoor genomen. Doodclyk ongeluk. De lo-jarige Beugelaar viel Dinsdag middag met zijn rijwiel op den Haven weg le Huizen tegen een wagen een kwartier later was hij overleden. De mist te Londen. Londen, bekend om zijn foggy days, heeft natuurlijk weer het record ge slagen wat betreft de zwaarte en dicht heid van den mist. In Centraal Londen hebben de groote electrische straatlampen van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag achter elkaar ge brand. De luchtvaartdiensten over het Ka naal en naar Manchester konden nog niet worden hervat. De twee verdwenen jongens. Dezer dagen meldde de Msb., dat een tweetal jongens uit Breda resp. 13 en 14 jaar oud met een heer per auto een uitstapje hadden gemaakt naar Ant werpen, waar zij des nachts met mede neming van diens geld en auto waren verdwenen. Naar het »D. v. N.-Br." nu meldt, waren de jongens niet 13 en 14 jaar, doch ongeveer 18 jaar oud en had een hunner den eigenaar van de auto meermalen verzocht op een autotochtje mee te mogen, hetgeen dan ook nu was geschied. Te Antwerpen logeerde men op ver zoek de jongelui op één kamer. Toen de lieer echter des morgens wakker werd, waren de jongelui met zijn geld en auto verdwenen. Een of twee dagen tater ontving hij een aangeteekenden brief van de jonge lui, waarbij zij hun excuses maakten en hem het recu van de auto toezon den. Na veel geharrewar heeft de man die tenslotte in Brussel tegen overleg ging van hel regu teruggekregen. De beide voorste spatborden van den wagen zijn tamelijk zwaar gehavend, terwijl ook de as der voorwielen ver bogen is. Aardbeving in Italië. Te Domo d'Ossola in de provincie Novara heeft een hevige aardbeving plaats gehad, waardoor het meer in de Valle di Bognanco werd afgedamd. Er zijn groote verwoestingen aangericht. Verscheidene wegen en bruggen zijn vernield. Achtenveertigduizend bunder weidegrond is overstroomd. De bewo ners vluchtten in paniek. Reclame op spoorwegkaartjes. De keerzijde van de kaartjes voor buurtverkeer, welke de Nederlandsche Spoorwegen uitgeven, zal volgens de N. R. C. voor reclamedoeleiden wprden gebruikt. De vorst heeft te Londen reeds twee slachtoffers geeischt. Twee jongens en een matroos zijn verdronken. De jongens speelden op het ijs, dat nog niet sterk genoeg was. De matroos redde drie jongens, doch bij de poging de beide laatste jongens te redden, verdronk hij zelf. De looneii in de Textielindustrie. Over de uitsluiting in de textielin duslrie, welke Maandag jl. le Enschedé is begonnen teneinde de textielarbeiders tot 10 pCt, loonsverlaging le dwingen schrijft de christelijk-historische »Neder- landcr." »Van loonen van 20 tot 24 gulden, waarmede arbeiders, vaders van dik wijls groote gezinnen, aan het einde der week naar huis gaan, valt inder daad niet veel door de betrokkenen te missen. Zulke loonen zijn dan nog móói en schijnen alleen in plaatsen als| Enschedé te worden verdiend, in het naburige Haaksbergen schijnen loonen te worden uitbetaald van 12 tot 18 gulden. En nu is het wel waar, dat in vele van die gezinnen de kin deren mede verdienen, maar voor vaders van gezinnen, waarin nog alle kinderen te jong daarvoor zijn, is dit toch geen troost. Daartegenover vernemen wij dan, dal de loonen tegenwoordig een lager percentage van de productiewaarde uitmaken dan in vorige jaren en dat dit percentage voortdurend gedaald is van ongeveer 19 tot ruim 12 pCt. En ook tal van andere cijfers, die op grond van belastingheffingen de fabrikanten werden samengesteld, duiden erop dat de verhoudingen van winst en loon wel ietwat bevreemdend zijn." Door het ys gezakt. Te Stollberg bij Aken heeft Woens dag een ernstig ongeluk plaats gehad. Een groote menigte nam deel aan het eerste ijsvermaak op een vrij diepen vijver, toen plotseling het ijs brak en een aantal schaatsenrijders in de diep te verdween. Ondanks alle reddings pogingen zijn zes personen verdronken, reeds zijn drie lijken opgehaald. A.dvertentiën. van alle nog voorradige Patersstraat 25. 17 is de BORSTPLAAT 20 cent per ons Marcepain en Chocoladefiguren Chocoladeletters vanaf 10 cent Koek Dinant, Taai Taai en Speculaas in verschillende prijzen. Banketletter 90 cent per pond Aanbevelend, 21 Ondergeteekenden houden zich be" Ieefd aanbevolen voor het verhuren van Auto's, tevens alle voorkomende reparatie s aan luxeen vracht-auto s motoren en stationair motoren Alle soorten draai- en fraiswerk van zuigers, zuigerveeren. pistonassen, brons metalen bussen Reparatie's aan maneges dorschmachine's bietensnijders enz. Alle soorten olie en vet voor verschillende motoren. BENZINE Minzaam aanbevelend, 37 Werkplaats GROOTE STRAAT No. 19 - Telefoon 26 en 36 Xnanden en wmtervoetenTN f ruwe huid,barsten. Kloven, 1 V springende lippen. Getruw J Aanbevelend. 66 HOFSTRAAT. Kerkboeken, Missaals, Zondagsmisboeken. Rozenkransen, Bijbelsche Geschiedenis, Kookboeken, Het Boek voor Moeder en Dochter, Kinderleesboeken in soorten, Sprookjesboeken, Prentenboeken vanaf 4 stuks voor 10 ct. Swan Vulpennen. Penkala Swan Vul- pollooden, Vulpenclips, Potloodclips, Potloodslijpers, Luxe doozen Postpapier, Co rrespo n d e n ti e kaar te n Luxe Schrijfblocs, Postkaarten-Albums, Pos tzegel-Al bu m s, Foto-Albums, Poësie-Albums, Schrijfmappen, Inktpotten, - Briefsnijders, Postzegelbevochtigers, Rembrandt Waterverf, School-étui's, Schooltasschen, Portefeuille's, Teekenboeken, Schetsboeken, Doezelaars, Doozen teekenkleur, enz. enz. WIE VOOR EEN GULDEN KOOPT, ONTVANGT 2 PRENTENBOEKEN EN 1 DOOS KLEUR CADEAU Beleefd aanbevelend, Hofstraat ONTVANGEN eene uitgebreide keuze Gebreide, gemoltonneerde en zuiver wollen Prima kwaliteiten lage prijzen. FIRMA VAN DEN MVNOKHOF

Peel en Maas | 1923 | | pagina 7