II A. H. de Haen. MeubeUrandel Bouwmaterialen De „Peer-banden zijn de keus van den kennerSroecaad&al Mariens J. P0ELS-JAN3SEN Drukwerken BOUWMATERIALEN. ISÜÜ* llïïlllj Groote Straat 6 Kleermakerij naar maat voor Dames en Heeren "Trma m. j. vollebergh en zonen Schoenwerk solied Schoenwerk, JOS. HENDR1KX H. Smits, Meubelmaker Hoogste prijzen Leder- Drijfriemen- fabriek „Hercules" Ontvangen voor den a.s. Winter Haarden, Kachels, Kachelplaten, Kolenbakken, Ellebogen, Kachelpijpen, Roosters en diverse win ter-artikelen. «De kleeren maken den man" iMes. in alle houtsoorten lub, Cueteirs H. Oudenhoven Lz. Venray compleete Salon- en Slaapkamer-ameublementen Stoom-Timmerfabriek. Assurantiën, Belastingzaken, Kadastrale zaken, Koop- en Huurcontrac ten enz. enz. 6r. W. Mushens levert alle Meubelen, Reparatiën Wed. KESSELS, Kruisen. voor alle soorten worden betaald door de OostrumVenray. ledige tonnen, Mager Stukkolen, Vetkolen, Eierkolen, Unionbriketten en Turt Groote sorteering. Prima fabrikaten Lage prijzen. Een waarborg voor het spreekwoord is het adres Groote voorraad Groote voorraad* Meest gesorteerd Laagste prijzen. Stationsweg la Venray maken van Bouwplannen en Bestekken. STEEDS VOORRADIG! Kleerkasten en Buffetten, Ledikanten met matrassen, Steeds in voorraad alle Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor HET VERLEENEN VAN HULP en INLICHTINGEN bij OUDE OOSTRUMSCHE WEG 1b Verkrijgbaar alle soorten In Bruin en Zwart aan scherp concurreerende prijzen bij SCHOENHANDEL, EINDT. REPARATIën worden SPOEDIG en NETJES uitgevoerd. MARKTSTRAAT 4 Slaap-, Eet-, Salon- en Kantoorameuble menten van eigen fabrikaat, geen buiten- landsch goed. Verder Ledikantpooten. Tafelpooten, Ledikant en Meubelbeslag, Kapstokken, Kleerhangers, alle Stoffeer artikelen, Spiraalmatrassen, bovenmatras- sen, alle Stoffeerwerk aan concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend /"\ndergeteel:ende beveelt zich beleefd aan voor het maken van in bruin en zwart ^handwerk) worden SPOEDIG en NETJES uitgevoerd Manszolen en hakken f 2.25 Jongens idem van No 36—39 f 1,95 Dames idem f 1.50 Meisjes idem van No 3235 f 1,25 Jongens idem van No 32—35 f 1,25 idem van No 28—31 f 1,10 idem van No 24—27 f 0,85 Aanbevelend, 15 Wasschen en Strijken Boorden. Manchetten, Gordijnen enz Aan hetzelfde adres TE KOOP oor inmaak, waschkuipen enz STEEDS VERKRIJGBAAR Op verlangen wordt alles aan hui? bezorgd. Aanbevelend 13 Fr. SijberS'Poelt. verbazing te bidden. De extase duurde ongeveer een half uur. Eindelijk komt het kind tot zich zelf, wrijft zich de oogen en in overmaat van geluk nadert het zijne moeder en zijne tante, die haar met de grootste teederheid aan haar hart drukken. Onderweg zeide het kind, dat de Verschijning'zich zeer tevreden had getoond over de trouwe vervulling van de belofte en haar nog vele andere openbaringen beloofd had. Den volgenden dag, Zaterdag 20 Februari had de vijfde 'verschijning plaats, 's morgens tegen half zeven. Daarin leerde Vrouwe aan Bernadette een gebed, dat uitsluitend voor haar bestemd was. VU Altijd meer werd in Lourdes over dc gebeurtenissen aan de grot gespro ken en geoordeeld. De eenen riepen over wonderen, de anderen vooral de meer geleerden glimlachten. Aan den goeden trouw van het kind kon niemand twijfelen, daarom hielden zij haar voor ziek en overspannen. Dat was in de oogen van velen de een voudigste oplossing. Er waren er echter ook, die deze verklaring maar niet zoo grif aan namen. Onder hen was Dokter Dozous, een der uitstekendsle geneesheeren dei- stad. Hij wilde dus de zaak nader onderzoeken en was bij de zesde ver schijning op Zondag 21 Februari tegenwoordig. Hooren wij het verslag dat hij zelf daarover geeft »Zoodra Bernadette bij de grot was, knielde zij neder, haalde haar rozen Aanbevelend Concurreerende prijzen. Zie etalage. Beleefd aanbevelend, Steeds voorradig alle soorten balk- en kaphout, vloer- en zolderplanken ■waanplanken, panlatten, plafondlatten, houtweefsel, aspbaltpapier, carboleum, alle soorten roode en blauwe pannen, lucht-, vorst en glazen dakpannen, gegoten ijzeren glas- en dakramen, ijzerwaren voor bet bouwvak, draadnagels, hang- en sluitwerk, terrasso kachelplaten, gootsteenen ên aanrechtbladen Vraagt prijzen Concurreerende prijzen Aannemer. Fabriek van Machinale Houtbewerking. TEL. No. 57. Beveelt zich beleetd aan voor het Begrootingen kosteloos. 52 Tafels, Stoelen, Leuningstoelen, Ligstoelen. Speciale afdeeling SPIEGELS en SCHILDERIJEN. INLIJSTEN van portretten en schilderijen. Trapladders, Kinderstoelen, Wiegen, Hobbels enz. enz. FIRMA VAN DEN M UNCKli OF VENRAY. Telefoon Interc. No. 21. hoedje le voorschijn en begon le bid den. Ilaar gelaat onderging eenc verandering, die door allen werd waar genomen en die verried, dat zij geheel opging in de Verschijning. Terwijl zij in de linkerhand den rozenkrans hield, had zij in de rechter een kaars, die herhaalde malen uitwoei; maar telkens gaf zij haar altijd weer aan den dichts- nabijzijnden over om ze weer aan le steken. Om mij te vergewissen, hoe haar ademhaling en haar bloedsomloop was, nam ik hare hand, maar de pols slag was regelmatig en haar adem haling gemakkelijk: niets verried een ziekelijke overspanning. Toen ik haar arm had losgelaten, stond zij op en trad nader hij de grol. En zielover haar gelaal, waarop tot dusverre de uitdrukking der volmaaktsle zaligheid te lezen was, spreidde zich eensklaps eene onbeschrijfelijke droefheid en uit hare wijd geopende oogen rolden- tranen over hare wangen. Toen haar gebed geëindigd was, vroeg ik haar wat er gebeurd was Zij antwoordde »Een oogenblik slierde de Vrouwe haren blik over mij heen de wijde ruimte in en scheen zeer bekommerd. Toen ik haar vroeg, wat haar bedroef de, gaf zij ten antwoord: »Bid voorde zondaars!" Op dit oogenblik verdween de Verschijning. De zienster begaf zich nu met hare moeder naar huis zonder den gering- sten trots over de luide toejuichingen van het volk, maar ook zonder eenige verlegenheid. Zij scheen niet le mer ken, lioe de duizenden, die op dezen Zondag daar vergaderd waren, hunne oogen op haar alleen gevestigd hiel den. VIII. Ofschoon aan de grot niets tegen de goede orde voorgevallen was, veront rustte het burgerlijk gezag zich toch over hetgeen daar gebeurde en over, den toeloop van zooveel volk op eene zoo kleine plaats tusschen de rotsen van Massabiclle en de rivier. Daarenboven kon de hel niet werke loos blijven bij deze gebeurtenissen, bij de verheerlijking van haar, die de slang den kop had verpletterd, bij den stroom van zegeningen en van genaden die de Moeder over hare kinderen zou uitstorten. Daarom zocht zij de ver tegenwoordigers der wereldlijke macht, die geloovige katholiek waren, te ver schalken en met blindheid te slaan. De boozc vijand verontrustte eenige bezoekers der grot zijne verschijningen en, daar het kerkelijk gezag nog geen uitspraak gedaan had over de ver schijningen aan Bernadette, werden deze met die van den bodzén geest op één lijn gesteld en veroordeeld en hardnekkig bestreden Daarom moest Bernadette overge haald worden niet meer naar de grot terug te keeren. Dan zouden en de verschijningen en den volksoploop van zelf een einde nemen. Toen de zienster nu op Zondag 21 Februari 11a de Vespers de Kerk ver liet, werd zij door een politieagent aangehouden en in naam der wet naar den' Commissaris van politie geleid. Toen het opgehitste volk het kind in bescherming wilde nemen, werd het door een voorbijkomenden priester tot bedaren gebracht met de woorden »Laal de overheid begaan." Al spoedig stond Bernadette voor den dienaar van Hermandad. Deze deed haar plaats nemen. Op dit oogenblik trad een ander bewoner van hetzelfde huis, de heer Estrade, dc kamer binnen en deze heeft ons liet toen afgenomen verhoor opgeteekend. Éérst liet de Commissaris het kind alles vertellen, waarvan zijn leven sedert eenige dagen vol was en maakte voortdurend aanteekeningen op een blad papier. Dan stelde hij op vleienden, minzamen toon Bernadette een lange lijst van vragen naar de kleinste bij zonderheden en wel zoo vlug, dat het kind nauwelijks tijd tot nadenken vond. Mei vlugge pen schreef hij elh antwoord op. Nadat hij alles ha*d uit gevraagd en opgeteekend, las hij ieder antwoord voor, maar veranderde op zettelijk de eene of andere uitdrukking 1 en vroeg, of het zoo goed was, of hij het goed had begrepen. Telkens klonk het echter uit Bernadette's mond »Dat hel) ik niet gezegd" ^n zij herhaalde letterlijk het vroeger door haar sprokene. Opeens veranderde Jacomel, dat was de naam van den Commissaris van toon en aan zijn dreigend uiterlijk iets. verschrikkelijks gevend riep hij uit f&»Gij liegt! gij zijt een bedriegster en als gij niet terstond de zuivere waar heid zegt, laat ik je in de gevangenis werpen. Ofschoon verschrokken door dien plotselingen uitval zeide Bernadette met kalmte en vastberadenheid •Mijnheer, gij kunt mij in de ge vangenis laten brengen, maar ik kan het u niet anders vertellen. Ik vertelde u de zuivere waarheid." De Heer Estrade zegt, dat hij niet wist, wat hij meer moest bewonderen of wel den overtuigden toon van het eenvoudige kind dan wel het fijn be rekende, listige verhoor van densluwen Commissaris. Ten laatste riep deze »Als gij mij de waarheid niet wilt zeggen, dan zult gij mij ten minste beloven niet meer naar de grot te gaan." Mijnheer, ik heb aan de Verschij ning beloofd, wel terug te keeren." 11 a riep dc Commissaris uit, «meent gij, dat wij van plan zijn nog verder naar uwe dwaasheden te luisteren. Als gij mij niet aanstonds beloofd niet meer naar Massabielle te gaan, laat ik je terstond achter slot zetten." Op dit oogenblik werd de deur ge opend en een werkman stond geheel opgewonden in de zaal. Wat verlangt gij vroeg de Com missaris. »Ik ben dc vader van dit meisje en ik wil mijn kind terughebben." Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1923 | | pagina 8