Peel en laas Bijvoegsel van Oistricts-arbeidsbeurs Zaterdag 20 October 1923, no. 42. Yeulenmonstering te Horst op 16 October der afstammelingen van Germinal de Loyers, Cavalier de Grubben, Pol de Graesen, Togo d'Elène, Karei en Fleu- roii de Casteau, allen van de associatie »Vooruitgang" van Venray, Horst en omstreken. Rond 9 uur waren 125 mededingende veulens aan de Nieuwe Lindt te Horst verzameld en het weder werkte dezen dag mede om. dezen fokdag bij uitstek te doen slagen. De fokkers van Ven ray en omstreken hebben weer eens getoond wat door eendrachtige samen werking en onder degelijke leiding te bereiken is. Bewondering moeten ze ieder paardenliefhebber afdwingen, de thans nog in het bezit van de «Voor uitgang" zijnde en uitstekend verzorgde vier hengsten, waarbij de twee welbe kende kampioenen van 1921 en 1923. De veulens van den schoonen «Ca valier", waarvan twee jaargangen aan wezig, zijn een belofte voor de toe komst en zullen de Noord-Limburgsche fokkerij niet weinig helpen bevorderen. I Voor de jonge merrieveulens van deze [werd door een O verijselsche commissie tevergeefs een zeer hoog bod gedaan, I terwijl een li/ejarig hengstveulen met veel toekomst voor f 1050 naar een bekende fokstal in Zuid-Limburg ver huisde. Het is te hopen dat dit veulen zich op de zware Zuid-Limburgsche klei goed ontwikkelt. De bekende «Germinal" heeft weer eens bewezen een merrieverwekker bij uitnemendheid te zijn. Zijne jongere veulens toonden reeds van nu af dat ze later voor hunne zware, forsch ge spierde oudere zusteren niet zullen onderdoen. Er stond eene keurcollectie anderhalfjarige en tweejarige merries, die op elke tentoonstelling een schit terend figuur zouden maken en waar van er dit jaar reeds eenigen in Den Haag werden bekroond. Van «Togo d'Elène" en «Karei" waren beste merrieveulens en 2i/«jarige merries. Daar de hengstveulens in deze streek meestal verkocht worden op jeugdigen leeftijd, was het aantal voorgebrachte van minder beteekenis behalve de verkochte anderhajfjarigen, vielen een paar zware hengstveulens van Cavalier zeer in den smaak,, ter wijl een grof anderhalfjarig hengst veulen van Germinal nog wel iets be looft voor de toekomst. Juryleden warenJean Hendrikx, Ant. Hendrikx, M. Damoiseaux, Emile Kallen, Pierre Diederen en C. Bertjens. De uitslag was als volgt Categorie I. Merrieveulens geboren 1923 afstammelingen van Germinal. 1. Docila van de Hees, eig. Jac. Vul- linghs, Horst; 2. Agnes, eig. Wed. P. J. Thielen, Oostrum; 3. Rosa, eig. L. Tacken-Ilanssen, Meterik; 4. Irma de Gratjes, eig. G. v. d. Goor, Sevenum 5. Agnes de Gratjes, eig. idem. Eerv. vermelding: Annie de Erve, eig. Th. van Rijswick, Tienray; Cato van de Krukken, eig. P. J. Smits, Sevenum Germina de Megelsum, eig. Gebr. de Ruyter, MeerloGuilietta, eig. P. J. Tacken, Meterik; N. N., eig. P. J. Geurts-Cuypers, Horst. Categorie If. Merrieveulens geboren 1922, afstammelingen van Germinal. 1. Roza, eig. M. Baaten, Sevenum; 1. Florine, eig Wed. P.JThielen, Oos trum 2. Roza de Eikelbosch, eig. W. Jeurissen, Horst; 2. Mina, eig. R. Ver rijdt, Oostrum 3. N. N. eig. P. Rongen Oirlo; 3. Paulina, eig. Fr. v d Vight, Sevenum4. Cecile, eig. G. Weijs. Caslenray. Eerv. vermeldingMane, eig. G. van Enekevort, Sevenum Ma deleine. eig. Th. Droessen, Heide Venray; Gravin, eig. P. J. Geurts Cuypers, Meldersio. Categorie III. Merrieveulens geboren 1921, afstammelingen van Germinal". 1. Gabella, eig. Wed. P. J. Thielen, Oostrum 2. Liza de Germinal, eig. J. Camps, Oostrum3. Marie, eig. M. Verrijdt, Sevenum; 4. Liza, eig. H. Janssen, Weverslo5. Lena van Rosa- hoeve, eig. II. Obers, Sevenum 6. Marie de Germinal, eig. Th. Pubben, Merselo. Eerv. verm. Germina de Hof, eig. Wed. Verstappen, Meterik. Categorie IV. Merrieveulens geboren 1923, afstammelingen van Cavalier. 1. Germa de Cavalier, eig. P. J. van Lipzig, Oirlo; 2. Calino de Holpeney, eig. J. Soberjé, Horst; 3. Marie, eig. Jac. Jacobs, Horst; 4. Emmy, eig. J.L. Peeters, Horst; 5. Flora, eig. Jac. Ja cobs, Horst. Eerv. verm. Lotia, eig. G. Dings, Castenray; Frisaweta, eig. W. Friezen, CastenrayN. N., eig. Vul- iinghshoeve Venray. Categorie V. Merrieveulens geboren 1922, afstammelingen van Cavalier. 1. Rosalia, eig. li. Smits, Castenray 2. Gerda, eig. Jean Lemmen, Horst; 3. Mina, eig. J. Schobbors, America. Categorie VI. Merrieveulens geboren 1923, afstammelingen van Togo d'Elène 1. lleideprins.es, eig. P. W. van Moyel, Heide; 2. Emma, eig. P. J. Litjeus, HorstRoza, eig. Jos. Verstappen, Oirlo. Categorie VII. Merrieveulens geboren 1922, afstammelingen van Togo d'Elène. 1. Lena, eig. J. Wijnen, Sevenum Eerv. vermelding Lies, eig. Gebr. Geurts, Veulen. Categorie VIII. Merrieveulens geboren 1921, afstammelingen van Togo d'Elène 1. Hermine, eig. P. J. lïouben, llorst; 2. Marie, eig. J. H. Claes, Weverslo 3. Louisa de Smakt, eig. P. Geurts, Smakt; 4. Jacoba, eig. A. Thielen, America. Categorie X. Merrieveulens geboren 1922, afstammelingen van Karei. 1. Roza, eig. Wed. L. Zanders, Horst; 2. Lies, eig. Alb. Alards, Horst; 3. N., eigenaar W. Lemtnen, Horst. Categorie XI. Merrieveulens geboren 1921, afstammelingen van Karei. 1. Elisa de Munckhof, eig. Jac. v d Munckhof, America; 2. Mientje, eig. G. Hoeijmakers, Sevenum3. Toos, eig. J. van Douveren, Sevenum; 4. N., eig. Kinderen Poels, Merselo. Categorie XII. Merrieveulens geboren 1922, afstammelingen van Pol de Grae sen. 1. niet toegekend 2. Pollien, eig. P. J. Vullinghs, Horst; eerv. vermeld. Saarlje, eig. P. J. Cox, Horst; Roza, eig. A. Arts, Mersolo. Categorie XIII. Merrieveulens geb. 1921, afstammel. van Pol de Graesen. 1. niet toegekend; 2. Maria, eig. J. Vervoorl, America; 3. Pauline de Tin- hof, eig. Fr. Cuppen, Oirlo. Categorie XV. Merrieveulens geb. 1921, afstammel. van Fleuron de Casteau 1. Toosje, eig. H. Rijs, Sevenum. Categorie XVI. Hengstveulens geb. 1923, 1. Ninus. eig. P. van Kempen, Heide; 2. Mousseux, eig. J. Rambaghs Castenray. Categoi-ie XVII. Hengstveulens geb. 1922. 1. Cavalier de Louenbof, eig. P. J. Weijs, Overbroek2. Germinal de Krukken, eig. P. J. Smits, Sevenum; 3. Germinal de Steegh, eig. P. H. Si mons, Grubben vorst. Kampioenen 1921 Gabella, eig. Wed. P. J. Thielen, Oostrum 1922 Rosalie, eig. II. Smits, Castenray; 1923 Docila van de Hees, eig. Jac. Vul lings, Horst. Verslag der R K. Parochiale Leesbibliotheek te Venray van October 1922 tot Mei 1923. In bovengemeld tijdvak werd ont~ vangen a. Aan bijdragen van Heeren Leden en Donateurs (lid is eenieder, die jaar lijks f2, en donateur ieder, die jaarlijks f'2.50 betaalt) de som van f41.50 b. Aan leesgelden f165.76 Totaal der Ontvangsten f207.26 Hiervan werd uitgegeven a. Aan nieuwe boeken f 13S 35 b. Aan bindwerken f 32.60 c. Aan diversen f 13.00 Totaal der Uitgaven f 188.95 Zoodat er een batig Saldo is van f 1.8.31. In dit tijdvak werden ter lezing uitgegeven 4500 boeken tegen 3600 in hetzelfde tijdvak van het jaar tevoren, waaruil voldoende blijkt, dat onze bibliotheek in eengroote behoefte voor ziet en er een steeds drukker gebruik van doze hoogst nuttige instelling ge maakt wordt. Wijl het getal leden en donateurs voor een plaats als Venray veel te ge ring is, maakt het Bestuur van deze gelegenheid gebruik de ouders nog maals aan te sporen al is het geen donateur, dan toch ten. minste lid te worden, om zoodoende het werk der R. K. Leesbibliotheek te steunen. De bibliotheek is dit jaar wederom met een aantal nieuwe boeken uitgebreid, zoodat er voor elk wat wils te vinden is. Namens het Bestuur H. JACOBS Bibliothecaris. N. B. Ouders en voogden worden be leefd verzocht er wel voor te willen zorgdragen, dat de boeken netjes wor den behandeld en ongeschonden wor den terugbezorgd en worden zij er Levens op attent gemaakt, dal, alle boeken netjes worden behandeld en ongeschonden worden terugbezorgd. Zij worden er tevens op altent gemaakt, dat alle boeken uit onze bibliotheek afkomstig, gemerkt zijn met denstem pel der R. K. Leesbibliotheek. Op Zondag 21 October za[ de biblio theek geopend worden en iederen Zon dag geopend zijn van 9i/t lot 10 uur en na de Hoogmis tot lh/z uur. Worden gevraagd 1 boerenknecht en daglooner 9 boerendienstmeiden 3 dagloonets I huishoudster burgergezin Bieden zich aan 1 meubelmaker 2 timmeimanskneehten 1 burger<Ji>nsimeid voor dadelijk 1 meisje 23 j. voor boer of burgerdienst 3 dienstmeiden 1 budget dienstmeid voor Pascben 1 meisje 15 j. boerendienst v. Paschen 1 schildersknecht 1 hui-houdster voor burgergezïn 1 kindermeisje 2 kantoorbedienden Veenarbeiders enz.

Peel en Maas | 1923 | | pagina 5