de Ha-en. De „Peer-banden zijn de keus van den kenner! J. POELS-JANSSEN &11Ë. J1VK1I, Groote Straat 6 total ii Drukwerken Bouwmaterialen MeubelJiandol Hoogste prijzen Ford Auto's Bascules Opruiming FIRMA M. J. VOLLEBERGH EN ZONEN HET BOEK Leder- Drijfriemen- fabriek „Hercules" Dr. A. Imkamp j STEMPELS MOTOREN met en zonder schuifgewioht. Wasch- en Wringmachines s;-" landbouwwerkluicen Autobuis Maashees. H. W. van Aarssen solied Schoenwerk, JOS. HENDRIKX «De kleeren makenden man" Kleermakerij naar maat voor Dames en Heeren FR. SCHAEFFERS Hei adres voor alle Schilderwerken H Oudenhoven I2. Venray in alle houtsoorten Hub, €Mst©F® Firma AARSSEN Zoon, compleete Salon- en Slaapkamer-ameublementen .A-dvertentiën. voor Modder en Dochter ▼oor alle soorten worden betaald door de OostrumVenray. ledige tonnen Spreekuur te VENRAY - zuiver wegende Alle reparatiën aan Motoren en Auto's Pai'lij Hand- en Trapnaaimacbines Boekbinderij en Handelsdrukkerij i INBINDEN van alle boekwerken muziek en boekpoiTefeuille's Alle drukwerken spoedig Machinefabriek MAASHEES Een waarborg voor het spreekwoord is het adres Groote voorraad Schilder-Decorateur patersstraat 14 Zeer concurreerend. Zie de Etalage. FIRMA VAN DEN MVNCKHOF maken van Bouwplannen en Bestekken. Groote voorraad (Vleest gesorteerd Laagste prijzen. Stationsweg la Venray Ail 1 STEEDS VOORRADIG Kleerkasten en Buffetten, Ledikanten met matrassen, Veel sabbèlaars. Op een fabriek le IJsselslein worden per dag 225,000 lolly-houtjes vervaar digd. Wel een bewijs, dat er veel op lolly's wordt gesabbeld. Voor trouwlustige .jongemannen. Uit Amerika komt de volgende ge schiedenis. Het verhaaltje kan intus- schcn ook wel op de Ilollandersworden toegepast. Oordeel zelf maar: Vader, ik zou willen gaan trouwen zei de zoon. Jongen, wacht nog een beetje, ried de vader. Je bent nog jong en nu nog geheel je eigen baas.... Maar vader, dat blijf ik toch ook als ik getrouwd ben meende de zoon. Neen, mijn jongen, dat zal de ervaring je wel anders leeren. Maar komaan, neem eens de proef. Ilaal twee paarden van stal en laad, behoor lijk in manden opgesloten, er 25 kip pen op. Ga daarmee de wereld in en zie overal goed rond. En waar ge een gezin aantreft, waar de man baas is, daar geef je een paard en treft ge het dat de vrouw de lakens uitdeelt, geef daar een kip. Maar dan zal ik aan twee paar den toch veel te weinig hebben, vader en aan 25 kippen nutteloos te veel. Jongen, onderzoek dat zelf. En de zoon ging de wereld in en nam nauwlettend waar. En ziet, kip na kip ging de mand uit en zijn paar den kregen geen kans. Maar eindelijk daar trof hij het toch dat een man zijn absoluut oplegde aan z'n vrouw De zoon verheugd. Hier kon hij nu toch eens een paard kwijt raken. Zoek maar uit, zei hij, wat wilt ge hebben, den bruine of den witte? Ik neem de wittezei de man Maar daar kwam de vrouw met kracht tegen op. Maar man, hoe kom je er bij De bruine is toch een veel edeler dier; kijk dien rug eens en die poolen neen, we moeten den bruine hebben hoor En de man, reeds blij genoog dat hij zoo maar een paard cadeau kree; zei toegevend Nu, je zult je zin hebben, vrouw tje, we nemen den bruine. Neen, zei de jonge bezoeker thans, nu krijg je nog den witte, noch den bruine, nu krijg je een kip. Het was zijn laatste. En troosteloos bracht hij de paarden en de ledige korven weer bij zijn vader thuis. Maar natuurlijk, de jongen is korten tijd daarna toch getrouwd. onmisbaar in elk gezin is wederom verkrijgbaar bij FIRMAVAN DEN MUNCKHOF Aan betzelfde adres TE KOOP voor inmaak, waschkuipen enz. verwijderen, wij moeten die belofte houden en den ongeloovigen toonen, dat een eed voor ons onschendbaar en eene heilige zaak is Ja, hernam Waiter, maar die be lofte is ons door geweld en door samenloop van bijzondere omstandig heden afgeperst, en een eed onder die voorwaarden atgelegd is immers van geene waarde behoeft niet gehouden le worden - Door mij wel, Walter! ik heb toen ik llasan beloofd heb, niet te ontvluchten, die gelofte oprecht ge meend, liij heeft op mijn woord gere kend en niet gedacht dut ik hem mis leiden zou. Dus Walter! laat die booze gedachten varen, die iels duivel achtigs in zich bevatten, en breng mij niet verder in bekoring. Waller bron de nog iets in zich zei van te groote nauwgezetheid van ge weten. om zulk eene gelegenheid le laten ontsnappen, toen hij plotseling zweeg, daar zich in de verte paarden getrappel deed hooren Kulco had insgelijks het geluid ver nomen, en had door Walter gevolgd zijne schuilplaats verlaten, en zich achter het dichte struikgewas aan den weg verscholen van waar hij alles goed kon overzien. In de verte zag hij de helmen en harnassen glinsteren roodc kruis kon hij op de linkerborst onderscheiden dat waren zijne strijd makkers, die hem naderden ook met lien had hij gezegevierd, met hen de gevaren van den oorlog gedeeld, zijn hart klopte echter angstig toen hij be dacht welk een verschrikkelijk lot hun TANDARTS, VFNLO. in alle maten en modellen verkrijgbaar Spoorstiaat 18. 2J3- w bij Firma van (len Munckhol'. PATERSSTRAAT 27 eiken MAANDAG OntvaQgeil namiddags van half 3 tot half van ieder merk als A.C.E., CLEVELAND en INDIAN. Aanbevelend, Veeren enz. enz. 31 j als lange karren, slagkarren op Limb, en Brab spoor, Gierpompen. Kunstmeststrooi ers. Hakselmachines, Aardappelrooieis en Aardappelsorteerders enz. OOSTRUM 14 houdt zich beleefd aanbevolen voor worden uiterst concurreerend i vervaardigd. en billijk. aan spotprijzen Verkrijgbaar alle soorten in Bruin en '£wart aan scherp concurrcerende prijzen bij SCHOENHANDEL. EINDT. REPARATIën worden SPOEDIG en NETJES uitgevoerd. Coneurreerende prijzen. Zie etalage. wachten verraad en list uiten van een rauwen gil, zonk hij ter met grimmigen blik in het aarde. Walter beducht dat de onge- stond te waarden mÊ __o_ rond, beloerden met bloeddorstigheid loovigen een onderzoek zouden instel- hunne prooi, en waren gereed hunnelen van waar die kreet was opgegaan, slachtoffers met een wissen slag te richtte Fulco op, nam hem in zijne verpletteren. gespierde armen en met de snelheid Wanhoopend sloeg Fulco zijne blik- des bliksems was hij met zijn last ken in het rond, en zag hoe eenige reeds achter den heuvel verdwenen, Saracenen met de grootste koelbloedig- alvorens de Saracenen de plek gena- heid den pijl op den boog legden en derd waren, waar de ridder met zijn den naderenden, geen erg vermoeden- schildknaap nog een oogenhlik te voren den vijand afwachtten. f verwijld hadden. De gedachte doorvlijmde zijne ziel j Al wat in zijn vermogen was, werd Beleefd aanbevelend 42 Steeds voorradig alle soorten balk- en kaphout, vloer- en zolderplanken waanplanken. panlatten, p'afondlatten, houtweefsel, asphaltpapier, carboleum, alle soorten roode en blauwe pannen, lucht-, vorst en glazen dakpannen, gegoten ijzeren glas- en dakramen, ijzerwaren voor het bouwvak, draadnagels, hang- en sluitwerk, terrasso kachelplaten, gootsteenen en aanrechtbladen. Vraagt prijzen Coneurreerende prijzen Aannemer. Fabriek van Machinale Houtbewerking. TEL. No 57. Beveelt zich beleefd aan voor het Begrootingen kosteloos 52 Beleefd aanbevelend, wordt steeds aangevuld met de NIEUWSTE dessins en blijft daardoor GOED GESORTEERD. LAGE PRIJZEN PRIMA KWALITEIT Nieuwste dessins Engelscha Hemden. Sporthemden. Blousen, Rokken, Corsets, Handschoenen.. Beleefd aanbevelend, hier aan geen ontkomen kon denken.'om de bijna uitgedoofde levensgeesten De wegen waren smal en hobbelig.zijns meesters weder op le wekken, kuilen waren hier en daar gegraven j Zijne pogingen schenen in het eerst en met graszooden bedekt, om de christenen te verschalken. Daarenboven had het bosch eene groote uitgestrekt heid, en de ruiters van llasan rnet de wegen bekend, konden den geloovigen met deze streken onbekend dus zonder vrees vervolgen. Zij die het vijandelijk zwaard ontkwamen, liepen gevaar in het woud te verdwalen, en daar mis schien van honger en ellende om te komen. Aan ontsnappen was dus geen den ken, mén moest overwinnen of sterven. Langzamerhand hoorde men de krijgs lieden al nader en nader komen, en kon men reeds het gerinkel der wape nen en het snuiven dor paarden waar nemen, toen Fulco eensklaps een der voorste ruiters met zijn paard in een der bedekte kuilen zag storten, en de ongeloovigen hunne pijion terstond naar die plaats richtten. Het bloed vruchteloos le zijn, en Walter gaf zich 'reeds aan de vreeselijkste wanhoop 'over, toen Fulco een zucht slaakte, zijne oogen wijd opende, en met doffen blik zijn schildknaap beschouwde. Deze scheen door die plotselingen terugkeer tot het leven bijna waanzinnig van Ivreugde; hij weende en lachte tege lijkertijd, en gelijk eene moeder die haar kind van de poorten des grafs ziet gered, het koestert en met liefko zingen overlaadt, zacht liet hij het hoofd zijns meesters tegen zijne borst rusten, drukte een kus van innige broederliefde op zijn bleek voorhoofd, en gevoelde zich in zijne blijdschap 011 u i tsprekel ijk gel ukkig. Waar ben ik wat is er met mij voorgevallen, zeide Fulo, terwijl hij zich over het voorhoofd streek, om zijne verwarde gedachten te verzame len naar uio pmais "wou. stolde hem in de aderen, en onder het' Bij mij, in veiligheid, zeide Wal- Tafels, Stoelen, Leuningstoelen, Ligstoelen. Speciale afdeeling SPIEGELS en SCHILDEBIJEN INLIJSTEN van portretten en schilderijen. Trapladders. Kiiiderstoelen, Wiegen, Hobbels enz. enz. [christenen nedervallen die hierdoor in verwarring gebracht eene rugwaartsche beweging maakten. Maar de aanvoer der scheen zijne tegenwoordigheid van geest hierdoor niet verlof-en te hebben hij riep de zijnen toe stand te houden, en gaf eenige bevelen, die door den afstand waarop zich Fulco en Walter bevonden, niet konden waargenomen worden. Nog eenige oogenblikken, waarin de geloovigen veel van de pijlen der vijanden te lijden hadden, gingen voor bij toen de aangevallenen eene voor- waartsche beweging maakten, en onder den kreet van val aan val aan God wil het, verder voorwaarts doordron gen. Bijna te gelijktijdig hoorde men denzelfden oorlogskreet in het bosch weergalmen, en de Saracenen onver hoeds door hunne vijanden, die hen ongemerkt omsingeld hadden aange vallen, verlieten hunne schuilplaatsen De krijgskans was gekeerd en de aan gevallenen waren nu aanvallers ge worden. Woedend was de strijd, die van beide zijden gevoerd werd. Men vocht bijna man tegen man, en het gekletter der wapenen, het gekerm der gekwetsten en hel doffe steunen der stervenden, wakkerde de wederzijdsche wraakzucht nog heviger aan. Hasan moedigde zijne krijgers door woorden en daden aan, en zag thans te laat., dal hij door den list van den chrislen-aanvoeder in den strik gelokt was, dien hij voor zijn vijand gespannen had. Wordt vervolgd. ter, maar hoe bevindt gij u. Ik ben wonderlijk te moede, hoor ik daar geen wapengekletter? O. ja, nu herinner ik mij alles. Walter! brengt mij naar mijne plaats weder! ik wil mij van den uitslag van het gevecht overtuigen. Om 's Hemels wil, waarde ridder wat wilt gij beginnen? Waarom u noodeloos blootgesteld? Blijf hier en stel u niet in gevaar! Walter Ik verlang naar mijne vorige schuilplaats weder le keeren en ontbreken- mij uwe hulp, welnu dan zal ik volhouden tot ik bezwijk. De schildknaap, die zag dat het zijn meester ernst was, durfde zich niet langer tegen zijn wil verzettenhij reikte dus Fulco de hand, die haar bevende aannam, en hem stevig onder den arm vast houdende, geleidde hij hem naar de plek, die zij zoo even verlaten hadden. Het gevecht scheen op dit oogenblik gestaakt te zijn, maar men ontwaarde dat dc ruiters afgestegen waren en zich bij de voetknechten gevoegd had den. Fr scheen besluiteloosheid in het christenleger te bestaan, en eene hevige woordenwisseling tusschen de leger hoofden plaats le grijpen. Men kon hol den krijgers, die in een eerlijken veldslag onverschrokken [den dood te gemoet gingen, aanzien dat zij in het gezicht van het verraad sidderden. Plotseling echter veranderde het tooneel en Fulco en Walter zagen een hagel bui van pijlen, als een stortvloed door onzichtbare handen geworpen, op de

Peel en Maas | 1923 | | pagina 6