Drukwerken Groeseadael Mariens BOUWMATERIALEN. QSBB. Jlïïlll, Groote Straat 6 Kleermakerij naar maat voor Dames en Heeren Registers, Kasboeken, Weet al? A. H. de Haen. itsortf Bouwmaterialen M©hf1 CAMPS 0 Naaimachines merk Phoenix Hebt U MEUBELS noodig? Oranje-papier H. van larssen lJur-} Boud» en Zilverwerken Doub!é«artike]en} Kristal met zilver Hoogste prijzen ^eder- Drijfriemen- fabriek „Hercules" H. Smits, Meubelmaker H. W. van Aarssen HET BOEK Groote keuze in STR00H0EDEN. Firma 8c loon, Stoom-Timmerfabriek «De kleeren makenden man" Firma van don üunckliof» FR. SCFTAEFFERS Het adres voor alle Schilderwerken Frans Beckers Venray M ode-artikelen H. (Oudenhoven Lz. Venray FIRMA M. J. 70LLEBERGH EN ZONEN A.dvert©ntiën Poreelein, Glas, Aardewerk, Emaillewaren, Borstelwerken, Heiligenbeelden en Fantaisiebeelden koopt U 't goedkoopst bit Groote Straat, Venray. Telef. 52. Jubileum insignes en broches. Zie etalage. Zie etalage. ▼oor alle soorten worden betaald door de OostrumVenray. ledige tonnen Firma v.d. Munckhof levert alle Meubelen, voor Moeder en Dochter Steeds in voorraad alle Een waarborg voor het spreekwoord is het adres Groote voorraad levert U aan billijke prijzen alleen in Venray in gebruik zijn 1 Schilder-Decorateur Patersstraat 14 Zeer concurreerend maken van Bouwplannen en Bestekken. dan vordert Uw eigen belang, dat U komt naar ons Meubelmagazijn Het meest gesorteerd De laagste prijzen. Rood, Wit en Blauw, voor versiering oy Firma van den Mupekhof. Steeds schitterende keuze in alle soorten OOSTRUM Aan hetzelfde adres TE KOOP voor inmaak, waschkuipen enz. met Stokpaardjes Leliën Melkzeep 50 cent per stuk MARKTSTRAAT 4 Slaap-, Eet-, Salon- en Kantoorameuble menten van eigen fabrikaat, geen buiten- adsch goed. Verder Ledikantpooten. Tafclpooten, Ledikant en Meubelbeslag. Kapstokken, Kleerhangers, alle Stoffeer artikelen, Spiraalmatrassen, bovenmatras- ben, alle Stoffeerwerk aan concurrcerende prijzen. Beleefd aanbevelend Boekbinderij en Handelsdrukkerij OOSTRUM 14 houdt zich beleefd aanbevolen voor INBINDEN van alle boekwerken muziek en boekporlefeuille's worden uiterst concurrserend vervaardigd Alle Drukwerken spoedig en billijk. onmisbaar in elk gezin is wederom verkrijgbaar bij FIRMAVAN DEN MUNCKHOF die ij dreigend boven zijn lioófd op hiel', verzekerden maar Le wel, dat hij zijne wraakgierige plannen niet licht zou opgeven.. Na eenige oogenblikken keerdeechter zijne bedaardheid weder, en zich lachen de op zijnen zetel werpende, ging hij voort ik handel inderdaad dwaas met mij z h tmn te stellen, want als ik alles wel bedenk, gaal alles immers naar wmi. r-i, wat meer is het overtreft onze stoutste verwachtingen. Gij zuil het beheer verkrijgen, dit heeft de oude nu mm.: .1 besloten, en het is nietgemak- L cl ijk hem van een eenmaal genomen af te brengen. Dat zal eene schooi'-O aanwinst van grongebied voor ti zijn Heer Ridder! Gij zult u met de auj-zi lijksten kunnen meten, en uwe machzal daardoor nog meer uitgebreid heid 'langen. Wat mij betreft, ik zal de /ending die mij opgedragen wordt air aarden., doch niet ten uitvoer bren gen. Dit licht nu zoo eenmaal in mijn plo> en strookt het beste met mijne inzichten. Maar, zeide Herman, die aandach- tig toegeluisterd had, gij schijnt te vergoten, dat Graaf Dido eene dochter heeft, dié hare rechten zal doen gelden, en els de zaak, die gij voor hebt aan den dag komt, als het gepleegde bedrog ont dekt wordt, wat dan? Och Ridder, wat zijt gij toch vrees- aeVu;. Den echten moed bezit gij niet. Het minste gevaar dat u bedreigt, jaagt u schrik aan en juist in het oogenblik des .v aars kan de man het rechte gebruik maken vun de eigenschappen, wordt steeds aangevuld met de NIEUWSTE detains en blijft daardoor GOED GESORTEERD. LAGE PRIJZEN PRIMA KWALITEIT Nieuwste dessins Engelscha Hemden. Sporthemden. Blousen, Rokken, Corsets, Handschoenen. Beleefd aanbevelend, FIRMA VAN DEN M UN CE HOF VENRAY. Telefoon Interc. No. 21. Coneurreerende prijzen. Zie etalage. die hem geschonken zijn. Koelbloedig heid, moet hem nimmer verlaten, want zonder deze is hij der zwakke vrouw ge lijk. Maria, zal zoo licht hare rechten niet ter sprake brengen, dit zal ik beletten, en vader Ambrosius zal ik het zwijgen wel opleggen. Een klooster zal eene goede schuilplaats voor de on- noozele duif zijn, daar kan zij die deugden beoefenen, die zij zoo hoog schat en voor hare vijanden bidden, of ging hij lachende voort, zij moest mijne hand niet versmaden Wat Kul co betreft, voor hem bestaalgeen helminste gevaar. Mocht hij immer den vaderlandschen bodem betreden, dan zullen zijne eerste schreden ook zijne laatste zijn. - Hoe, zoudt gij udan aan een moord willen schuldig maken Welk een dwaze vraag! Bestaan dan geene andere middelen, dan moord om een schadelijk mensch uit de maatschappij te verwijderen? Zijn onder het uitgestrekte kasteel van Heusden geene plaatsen die alle ge meenschap met de buitenwereld afsluit Heer Ilensberg, daartoe zal ik nim mer mijne toestemming geven. Reeds genoeg foltert mij het geweten, in sommige gevallen uwen raad gevolgd te hebben, hieraan moet een einde komen - Sedert wanneer, zeide Ilensberg op spottenden toon, is de edele ridder Her man van Heusden zoo vroom geworden, dat hij naar de inspraak zijns gewetens luistert, mij een boetpredekatie wil houden, en zich een rijken buit laat ontsnappen, die zoo gemakkelijk le bemachtigen is Heer Ilensberg, zeide de ridder op treurigen loon, gij zijt voor mij steeds een booze geest geweest. Vervloekt zij het oogenblik waarop ik u het eerst heb leeren kennen van dien stond af beeft het kwaad diepe wortels in mijn hart gescholen, en mijn goede engel beeft mij verlaten. Ik ben van een goed, zachtaardig man, een heerzuchtig en wraakgierig mensch geworden ik heb mijne rust aan den knagende worm der wroeging opgeofferd, en ik heb mij dieprampzaliggemaakt. Op uw aanraden heb ik den zoon mijner zuster verstoolen en mij met zijn geld verrijkt, dat mij als vuur opde ziel brandt; gij hebt mij genoodzaakt den grijzen slotvoogd, die mijn geslacht altijcl zoo getrouw gediend had, toen deze mij met tranen in de oogen bad, om de verkeerde wegen, die ik bewandelde, te verlaten, in den ker ker op te sluiten en mijne vriendschap te onttrekken, die zijnen dood tengevolge hebben gehad; gij hebt mij gedwongen, den armen Walter, die u beleedigd had, uit mijne bezittingen te verjagen en hem aan armoede en ellende prijs te geven. Het gevolg van dat alles is, dat nü ieder een, zelfs aan mijne beste bedoelingen eene verkeerde uitlegging geeft, men schrijft mij een karakter toe, dat het mijne niet is, men strooit verdichtsels op mijn naam uit, die nimmer bestaan |heb- ben, en ik sidder voor het oogenblik waarop ik misschien binnenkort voor Gods rechterstoel zal moeten verschijnen, om daar rekenschap mijner daden af te leggen. Hel spijt mij u thans hier ont boden en den goeden Graaf Dido zoo misleid te hebben. Maar nog is het tijd m dat meer dan 20 kleermakers Waar VAKLIEDEN deze machines zóó prefereeren, kunnen ook anderen met rol vertrouwen eene Phoenix naaimachine koopen. U ontvangt dan zeker iets prima's en bij ondergeteekende tegen lagen prijs. Aanbevelend, Beleefd aanbevelend Heeren-Kleermakerij naar maat Elegante Coupe Degelijke bexoevhmg Mooie sorteering nieuwste stoffen. Voorradig gemaakte Heeren- en Kinderkleeding Loden, Gabardine en Gummi-regenjassen. Ruime keuze HoedenPetten, Boorden, Dassen, Engelsche HemdenGlacé-handschoenen en alle aanverwante Steeds voorradig alle soorten balk- en kaphout, vloer- en zolderplanken waanplanken, panlatten, plafondlatten, houtweefsel, aspbaltpapier, carboleum, alle soorten roode en blauwe pannen, lucht-, vorst en glazen dakpannen, gegoten ijzeren glas- en dakramen, ijzerwaren voor het bouwvak, draadnagels, hang- en sluitwerk, terrasso kachelplaten, gootsteenen en aanrechtbladen. Vraagt prijzen Coneurreerende prijzen Aannemer. Fabriek van Machinale Houtbewerking. TEL. No. 57. Beveelt zich heleeld aan voor het Begrootingen kosteloos. 52 Aanbevelend hieraan een einde te maken, ik ben uwe' voogdijschap moede Heer Hensberg Mijn hart verlangt naar hel oogenblik, weder alles goed temaken, totcle deugd weder te keerën en mij met God en mij zeiven te verzoenen! Ilensberg zag den ridder met zijne aschgrauwe oogen scherp en doordrin gend aan, geen spier op zijn gel aal verried echter iets van hetgeen in zijne ziel omging, en hij zeide op kouden en onverschilligen toon Ik heb u, gelijk gij ziet, bedaard tot het einde toe aangehoord. Dé woorden, die u aangaande mijn persoon ontvallen zijn, zal ik u niet aanrekenen, daar ik reden heb te gelooven, dat u dfezein drift ontsnapt zijn. Intusschen verraden zij niet veel dankbaarheid, de diensten, die ik u bewezen heb, zijn groot en on telbaar doch deze laat ik ter zijde, daar zij op de onderhavigezaak hoegenaamd geene betrekking hebben. Beantwoordt mij alleen de vraag, of gij voor goed van het ontworpen plan afziet. Gij zijt mees ter van uwe daden, ik van de mijne. Ja! Welnu, Heer Herman van Heusden, zeide Hensberg langzaam van zijnen zetel oprijzende en een bijzonderen na druk leggende, op de woorden die hij sprak, welnu, dan zal ik reeds heden als uw aanklager optreden. Ik zal u niet alleen beschuldigen u met de goederen van uwen neef verrijkt te hebben, neen, ik zal verder gaan ik zal u als zijn moordenaar aanklagen. Het briefje door uwe hand getee- kend, ik wil mij van den jongen ont doen, zijne rijke bezittingen wil ik bij de mijne voegen, bevindt zich in mijne macht, en ik tart zelf den duivel het on der zijn bereik te krijgen. Dit briefje met uw zegel bevestigd, zal de waarheid aan den dag brengen, hot zal getuigen dat Herman van Heusden, slechts een lage misdadiger is. Val mij niet in de reden, ridder! Ook ik heb u laten uit spreken, en ik verkies zoo wel als gij, mijne gedachten luid uit te drukken. Gij nog ik, weten wat er van don knaap ge worden is, en daar de getuigen van dit verraad, door mij in uw voordeel ont worpen, overleden zijn, zoo blijkt de schijn tegen u, en gij zult uwen naam met schande en oneer bedekken. Ik zal mij als de slang om hare prooi kronkelen en ik zal niet ophouden u te vervolgen, tot dat uwe veronderstelde misdaad aan het licht is gekomen, en volgens de be staande wetten zal gestraft zijn. Dan zal mogelijk uw wapenschild voor uwe oogen verbrijzeld en gij van titels en aanzien beroofd worden, en mocht gij soms genade vinden inde oogen van uwen Leenheer, voor de blikken der i weidenkenden zult ge echter ontmaskerd I zijn. Mogelijk dat ge dan in die verlaten heid uwen toevlucht tot mij zult nemen, maar ik zal u dan van mij als een schurftigen hond verwijderen, en ge schandvlekt, door uw eigen geslacht ge vloekt, zult ge zelf onwaardig bevonden worden, in liet graf uwer voorvaderen te rusten Vervolg zie eerste Blad.

Peel en Maas | 1923 | | pagina 6