Provinciaal Nieuws. Het Regeerings-jubileum van H. M. de Koningin. De nationale demonstratie op het Malieveld te 's Gravenhage. Vooral interessant was Dinsdagmid dag de demonstratie van de Provinciën Limburg, Zeeland en Noord-Brabant, die tegelijkertijd was bedoeld als hulde aan H. M. de Koningin. De stoet maakte een prachtig effect en was een schitterende vertegenwoor diging van de drie Zuidelijke provinciën. Voorop ging de provincie Limburg met een groep, bestaande uit twee wa gens, omgeven door de Limburgsche paarden en een aantal Limburgers in blauwen kiel en metstrooien hoed. On der deze laatste bevonden zich evenals vorige jaren, ook weer de heeren Haff- mans en Poels. De eerste van beide wagens was een net koren versierde sjees uit de Peel, welke getrokken werd door den kam pioen Germinal. Toen de Limburgsche groep bij de Kon. tribune kwam werd halt gehouden en stegen mej. Hendrickx uit Buggenum en mej. Poels uit Venray uit de sjees, om H.M. de Koningin een bouquet te overhandigen. De Limburgers hieven daarna hun Limburgsch volkslied aan, waaruit tel kens weer spreekt de warme liefde van de Limburgers voor hun gewest. De Koningin onderhield zich nog eenige oogenblikken met de beide jonge dames, waarbij H. M. verzocht Haardank aan het Limburgsche volk over te bren gen. De tweede Limburgsche wagen was een oogstfeestwagen. Voorop stond Ceres, de godin van den landbouw, en op de wagen tal van Limburgsche schoonen en stoere werkers. Rundvee- en trekpaarden-tentoonstel ling te 's Gravenhuge. Reeds Woensdagochtend zeer vroeg vas het op het Malieveld een en al bedrijvigheid. Steeds grooter werd in den loop van den morgen het aantal toeschouwers, dat getuige wilde zijn van de keuringen, welke in de ver schillende ringen werden gehouden, *oor het rundvee en voor de trekpaar den elk op een afzonderlijk gedeelte van het groote terrein. Waar hier de beste exemplaren ver tegenwoordigd waren, was natuurlijk ook de belangstelling van de buiten- menschen, van wie velen uit de verste hoeken van ons vaderland waren ge komen, zeer groot. Van den uitslag laten we slechts kele prijswinnaars volgen. Categorie I hengsten van 5 jaar en uuder, hoogte 1.65 M. of meer, 25 in schrijvingen; Voor den len prijswin naar verguld zilveren medaille en voor do overigen een zilveren medaille; voor eervolle vermelding een bronzen me daille. 3e prijs van f75 Conquérantde Grub- ben van Stoeterij Grubbenvorst. 4 e prijs van f 50 Fontain van de Fokvereeniging te Cuyk. Eervolle vermelding César de Grubben n Stoeterij Grubbenvorst. Categorie II hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1,65 M. Medailles als voor categorie I. Ie prijs van f 150 Germinal de Loyers, van Ilengsten-Associatie Vooruitgang" VenrayHorst. 4e prijs van f 50 Loustic de Grand- gusevan Hengsten-Associatie Boxmeer. Het bezoek van H.M. aan Amsterdam. De intocht van IL M. de Koningin in de hoofdstad des lands is een ware zegetocht geweest. De vry willige landstorm afgeschaft? Naar de ~Msb. verneemt, behoort tot een van de'' door Minister Colijn ge- ëischte bezuinigingsmaatregelen ook de afschaffing van den vrij willigen k-ndstorm, de zoogenaamde weerbaar- making buiten het leger, waarbij thans een groot aantal beroepsofficieren en onderofficieren als instructeur werk zaam zijn. Deze vooroefeningen moeten jaarlijks ongeveer zeven millioen kosten, waar van door de afschaffing en de als gevolg daarvan geheele militaire opleiding in het leger vele millioenen bespaard worden. De buitengewone vrijwillige land- störm, dat is de organisatie van ueoefende dienstplichtigen, blijft echter bestaan. Manoeuvres. Aan de groote manoeuvres, die medio September op de Geldersche heide nabij Barneveld zullen worden gehou den, zullen circa 30 duizend man troepen van de garnizoenen te Amers foort, Ede, Harderwijk en Arnhem deelnemen. Valsch geld. In de omgeving van Nijmegen vooral Beek en Bergen Dal worden den laat- ;-n tijd valsche guldens in omloop bracht, vermoedelijk van Duilsche afkomst. Hoe men zuinigheid betracht Men- schrijft uit Middelburg aan de »Avpst": Aan het Mil. Hospitaal alhier werd in 1915'17 80 mille verbouwd, om een polikliniek en een moderne hospitaal inrichting te maken. Nu is een som van ver over de honderdduizend gul den toegestaan om het om te timmeren in een huishoudschool, die thans ge- v stigd is in een zeer ruim pand inde St. Pieterslraat. Het schietmasker. To Ocljten bij Tiel is de 35-jaritfq slager F. Jansen, gehuwden vader van drie kinderen door den kogel van een schietmasker in den buik getroffen en gedood. (Hbld.) Onvoorzichtigheid. De maréchaussée M., te Zevenbergen, kreeg Dinsdagavond bij het schoon maken van een geladen revolver een kogel in het onderlijf. In deerniswek- kenden toestand werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Paardendief aangehouden. Dinsdagmorgen bemerkte de heer Wever, landbouwer te Hoorn (Wedde) dat twee zijner paarden uit de weide waren verdwenen. De veldwachter ging direct met een auto naar de markt te Norg, spoorde er de paarden op en ar resteerde den dader H. Z., van Hoorn- derveen, een bekend smokkelaar, die een bekentenis aflegde. Z. is aan de justitie te Winschoten overgeleverd. Vorst. In de prov. Groningen heeft het Dinsdag flink gevroren. Er lag ijs op het gras, alles zag wit. Een vrouw met een hamer gedood. Maandagmorgen heeft de 37jarige los werkman Schenkel te IJsselstein (Utrecht) zijn vrouw met een zwaren hamer de hersens ingeslagen. Sedert eenige weken leefde het echt paar in onmin, daar de man zijn vrouw van ontrouw verdacht. Dit gaf telkens aanleiding tot groote onaange naamheden. Maandagmorgen kwam het tusschen beide echtelieden wederom tot een hevige ruzie, waarbij den man zóu in drift ontstak, dat hij een hamer greep en zijn vrouw daarmede den noodlot- tigen slag toebracht. De vrouw was onmiddellijk dood. De dader is na het bedrijven van zijn daad naar Utrecht gevlucht. Treinramp in het buitenland. 7 Hollanders gedood. Men meldt uit Oldenzaal aan de Msb. Woensdagnacht, tusschen drie en vier uur is de trein D 10 van Keulen en D. 138 van Dresden tusschen Wunstore en Hannover verongelukt. De trein D 10, van Berlijn, reed in volle vaart op den stilstaanden trein, waarvan drie wagons vernield zijn. Ongeveer 80 personen zijn gedood, o.w. 7 Hollanders, waarschijnlijk uit Zandvoort; 100 personen zijn min of meer ernstig gewond. 45 Minuten later arriveerde op de plaats der ramp een hospitaaltrein uit Hannover, die de dooden en de ernstige gewonden opnam. De toestand werd nog verergerd door het ontbreken van verbandmid delen. Ook was er geen medische hulp aanwezig. Met zakdoeken, sjaals, enz., werden de gewonden voorloopig ver bonden. De minder ernstig gewonden konden de reis na 4 uur voortzetten. De reizigers waren, toen zij tè Oldenzaal aankwamen, zeer onderden indruk der ramp. De laatste wagen van den trein is geheel'uitgebrand. De oorzaak der ramp is zeer waar schijnlijk het gevolg daarvan, dat de machinist van den trein voor Ham het onveilig signaal niet heeft gezien, door den stoom der stilstaande, locomotief. Het bankbiljet van 100 millioen. In het begin van de volgende week zal het bankbiljet van 100 millioen in omloop worden gebracht. De duurte te Kleef. Kostte 't een en ander voor 14 dagen nog slechts honderdduizend Mark, thans gaat alles weer in de millioenen. Op de veemarkt te Kleef werden o.a. jonge varkens verhandeld voor niet minder als 11 millioen Mark per stuk. Verder 50 Kg. briketten kosten reeds ruim 2 millioen Mark. Een sigaar 2,000,000 Mark. Een paar heerenschoe nen worden reeds betaald met 1415 millioen Mark. Een heerenhemd voor zoover het nog te krijgen is 10—12 millioen Mark. Het gevolg natuurlijk van deze duurte is het steeds meer hooger wordende loon. Naar de laatste loonsverhooging, is thans het uurloon voor een fabrieksarbeider vastgesteld op 800.000 tot 1.000.000 Mark. De ramp in Japan. 500.000 slachtoffers? Onmetelijke verwoestingen. Ofschoon het nog niet mogelijk is een volledig denkbeeld te krijgen van den omvang van de aardbeving, is reeds voldoende bekend om aan te toonen, dat dit de grootste en ergste aardbeving in de historie is. In Yokohama is de haven geheel ver nield. Hier wordt het aantal dooden op 100.000 geschat. Volgens een officieele schatting zijn te Tokio meer dan 150.000 slachtoffers. De volgende steden zijn geheel ver woest en van den aardbodem verdwe nen Kamakoera, Yokosoeka, Atami Amakoesa, Inoshima. Een draadloos bericht meldt, dat in Tokio hongeronlusten zijn uitgebroken. De gendarmerie was verplicht van de sabels gebruik te maken. De beroemde Ryogoka-brug stortte in, terwiil duizen den vluchtelingen erover trokken, zoo dat een groot aantal hunner werd ge dood. Een officier* bericht meldt, dat in Tokio 350.000 huizen verwoest zijn. Volgens mededeelingenvan passagiers van het stoomschip Korea Marde' zijn slechts 4Ö.0QÓ menschen tè Yóköhama overgebleven. De rest is gedood of ge vlucht. Een draadloos bericht, te San Francisco ontvangen, meldt, dat meer dan-zeven honderd patiënten van het universiteits ziekenhuis werden gedood. De oorzaak van dc snelle verspreiding van den brand te Tokio is gelegen in het feit, dat de gasleidingen door de aardbeving braken het gas ontsnapte en vatte terstond vuur. Verwacht wordt dat het aantal der te Tokio en Yokohama gedoode vreemdelingen kleiner is, dan het geval- zou geweest zijn, indien de aardbeving niet in het vacantieseizoen was gekomen. Thans waren de meeste toeristen en verscheidene ingezetenen naar de vacantieoorden gegaan, zooals Nikko en Karoeizawa waar naar ver luidt de aardbeving geen groote schade aanrichtte. Aangenomen wordt, dat ook het Britsch gezantschapsgebouw werd verwoest, terwijl de consulaten te Yokohama waarschijnlijk werden ver nield door den springvloed of het vuur maar er is niets bepaalds bekend. De politie te Tokio schat, volgens een koerier, die te Tomioka aankwam, van waar draadloos kon worden geseind, het aantal verwoeste huizen tc Tokio op 300.000 en het aantal slachtoffers op 500.000. Een bericht, gistermorgen tc San Francisco ontvangen, zegt, dat het keizerlijk paleis bewaakt wordt, door een regiment infanterie, een bataljon genie en de keizerlijke garde. Indien de telegrammen slechts bij benadering de geleden verliezen aan menschenlevens en goederen aangeven, is Japan vermoedelijk in weinige uren in den toestand gekomen van een door den oorlog geteisterd en staat in Europa, waarbij dan nog komt de verwoesting- der hoofdzetels van het nationale leven, met inbegrip van de administratie gebouwen, het grootste arsenaal en de voornaamste zetels van industrie en handel. Verhalen van ooggetuigen. Buitenlandsche bladen brengen nog verschillende verhalen van ooggetuigen van de jongste aardbevingsramp. Daaruit blijkt, dat te Tokio vele mensclien zijn omgekomen alleen door do groote hitte, die zich buiten den brandhaard ontwikkelde. Zoo werd er op een gegeven oogenblik in sommige wijken der stad een hittewaargenomen van 150 graden Fahrenheit. Het lijden der millioenen vluchtelin gen ten Oosten van Shidzuaka is nog verzwaard door stortregens die sinds Zondagavond neervallen. Duizenden burgers uit Tokio hebben een heenkomen gezocht in booten op de rivier Sumida. Eenige mannen en vrouwen werden van honger, uitputting en angst krankzinnig en wierpen zich in de rivier, waarin ontelbare lijken drijven. Tienduizenden dakloozen zijn in het Unyenopark te Tokio verzameld en bieden een droevig schouwspel. Vele bejaarde personen of zieken zijn bij de ramp in het gedrang omgekomen of zoo gewond, dat zij stervende zijn. Een ontstellende tragedie heeft zich afgespeeld nabij het Ueno-station te Tokio. Duizenden vluchtelingen, buiten machte, beschutting binnen het station te vinden, dat reeds geheel vol was, verzamelden zich in het Ueno-park. Door het ontploffen van een naburig gas reservoir ontstond er een paniek on der de menigte en de verschrikking werd nog grooter, toen het vuur het stationsgebouw zelf aantastte. Nauwkeurige opgaven over het aan tal dooden ontbreken, maar ooggetui gen vertellen, dat het verbijsterend groot is. Hoopen lijken liggen rond het. station mannen, vrouwen en kinderen, die onder den voet geloopen zijn in de angstige vlucht dier talloozen om aan de vlammen te ontkomen. De vloedgolf, die op de aardbevingen •lgfte, vernielde de huizen aan beide zijden der Sumida-rivier en deed vele menschen verdrinken. Ook richtte zij ernstige schade aan eigendommen aan te Izu Sagami en naburige districten, vele bekende zomerverblijfplaatsen na bij de hoofdstad werden zwaar bescha digd, sommige geheel vernield. Alle spoorwegen zijn, zooals men weet, beschadigd, maar die van Tokio naar Kobe heeft het meeste geleden. De rails werden als blik verbogen. Bruggen werden van haar fundeerin gen gelicht, stations verbrandden, passagiers en goederentreinen werden uit de rails geworpen en verbrijzeld. Maanden zullen er noodig zijn, voor een normaal spoorwegve rkeer weer mogelijk is. Ofschoon er geen betrouwbare schat ting van de aangerichte schade te maken valt, becijfert men, dat de schade in Tokio alleen meer bedraagt dan 5 milliard yen dat er twee jaar noodig zullen zijn voor don heropbouw der stad. De vijver in het Asakusa-Park te Tokio is geheel gevuld met lijken van vrouwen en kinderen, die het water in vluchtten, in de hoop, aldus den dood in de vlammen te ontkomen. Het slechtste van alle steden moet Yokohama er aan toe zijn, rnede ten gevolge van de wetteloosheid en wan orde, die er heerschen, zoodat de plaatselijke autoriteiten niet in staat zijn, den toestand het hoofd te bieden. Menschen, die aan de ramp ontsnapt zijn, doen intusschen alles om aan hulpelooze lijders drinkwater en voed sel te verstrekken, terwiil de troepen veel doen om de ellende der slacht- óffers tfe lenigen. In Yokohama zouden 40 h 50vreem delingen gedood zijn bij de instorting van hotels. VENRAY, 8 September 1923 In verband met de plaatselijke feesten op 15 September a.s. is het Post- en Telegraafkantoor na 2 uur nam. alléén geópend voor den Telegraaf en Telefoondienst.. Door den heer Jaeger te Vier lingsbeek werd een gift gedaan van f 25, en door de firma Baars en Zn. te Krommenie een gift van f 20, ton bate van het Oranje Comité alhier. Voor deelname aan den alhier te houden Etalage-Wedstrijd bij de Jubileumsfeesten op 15 en 16 Sept. hebben zich ruim 30 winkeliers aan gemeld. Allerwege is men bezig om de fees ten zoo luisterrijk mogelijk te doen slagen. Kampioen van Nederland. Behalve de le prijs in Categorie II behaalde »Germinal de Loyers" van de Hengsten-Associatie Venray-Horst, op de Tentoonstelling te 's-Gravenhage, de Ivampioensprijs van Nederland. Voor deze Hengsten-Associatie en de paardenfokkers hier en in de omgeving- een succes, waarop men met rechl trotsch kan zijn. Door een deputatie van de Schutterij »St. Anna" alhier in groot tenue, met vaandel enz. werd Donder dag- te Amsterdam deelgenomen aan het groote défilé, dat aldaar door vele vereenigingen uit ons land gehouden werd voor II. M. de Koningin, bij ge legenheid der Jubileumfeesten. Zaterdagmorgen werd voor de woning van Dr. S. eeii rijwiel gestolen van den onderwijzer J. alhier. Naar den dader zoekt men nog. Op de Woensdag gehouden vee markt was de handel in vee en biggen aanmerkelijk vlotter. Er werd veel verkocht aan stijgende prijzen. De kramerijen waren weer in grooten getale op de markt. Ook handelaars in marken, maakten nog goede zaken. Voor een dubbeltje de honderdduizend vonden ze gretig aftrek. Ze waren nog veel te duur, maar velen wilden toch de honderdduizend bezitten. De ITeer Soffers, ambtenaar ter Secretarie alhier, is benoemd tot Ge meente-Ontvanger le Woensdrecht. Burgerwacht Venray. Bij de Zondag in de Boschhuizer- bergen gehouden schietwedstrijden voor de Burgerwachten in deze'gemeente, werden door de vijftallen, de prijzen als volgt behaald le Oostrum 209 p., 2e Merselo 197 p 3e Dorp 194 p., 4e Oostrum 193 p., 5e Leunen 187 p., 6e Leunen 170 p., 7e Merselo 167 p., 8e Heide 162 p., 9e Dorp 155 p., 10c Smakt 148 p., lie Castenray 142 p., 12e Castenray 109 p. De uitslag van den personeelen wed strijd was als volgt: le G. Lucassen, Leunen, 47 p., 2epr P. Derks, Dorp 46 p., 3e G. Poels, Leu nen 46 p., 4e P. J. de Lauw, Leunen, 45 p., 5e II. v. Aarssen, Oostrum 44 p. 6c L. Michels Merselo 44 p., 7e L. Arts, Merselo 43 p., 8e H. Peeters, Oostrum 4-3 p., 9e G. Wismans, Heide 43 p., 10e W. Gellings, Heide 42 p., lie A. Marcellis, Merselo 42 p., 12e H. Litjens, Dorp 41 p., 13e H. Toonen Merselo 41 p. Bij gelijk aantal punten werd geloot. Wegens de Jubileumfeesten op 15 en 16 dezer, wordt het 'door de Fanfare »Sub Matris Tutela" te geven concert bepaald op ZONDAG 9 SEPTEMBER des namiddags VIJF UUR. Venray 5 Sept. 1923. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. LEUNEN. Als een loopend vuurtje verspreidde zich Dinsdagnamiddag het heugelijke nieuws, dat de Edelachtb. Heer G. H. Houben was gekozen tot wethouder van Venray. Weldra was eenieder in- de weer om hem feestelijk in te halen en van verschillende huizen en. gebouwen wapperde spoedig de Nederlandsche driekleur. De leden der fanfare St. Catharina waren, als steeds, in een minimum van tijd bij elkaar getrommeld, en onder het spelen van een opgewekten marsch toog men, voorafgegaan door de besturen der verschillende, vtfreeni- gingen, den nieuw gekozene tegemoet. Bij de ontmoeting halverwege Ven ray, werd de nieuwe wethouder harte lijk verwelkomd door den Heer M. Derks, voorzitter der Fanfare. De heer Ilouben dankte voor de serenade hem gebracht en nadat het »Lang zal hij leven" geklonken had, trok men naar het Bondslokaal om den avond verder feestelijk door te brengen. Een groote massa belangstellenden had zich hier reeds verzameld en de groote zaal was weldra bijna geheel gevuld. Bij monde van den Weleerw. Heer Rector Nabben werd de nieuwe wet houder hier verwelkomd. Sprekerwees op de hooge eer, die den Edelachtb. Heer Houben te beurt gevallen was; voor Leunen is deze eer niet minder, daar, voorzoover bekend, nog nimmer iemand in het Rectoraat wethouder is geweest. Hij sprak de hoop uil, dat de heer Houben steeds de belaïigen van Leunen, zonder de algemeene belangen uit het oog te verliezen, zal behartigen. Hij, als priester, zal niet nalaten tot God te bidden, dat Hij den nieuwge- kozene moge voorlichten, opdat hij steeds zijn zware en verantwoordelijke taak naar behooren zal mogen ver vullen. Spreker eindigde met: »Lang leve Wethouder Houben", waarop ap plaus volgde. Wethouder Houben dankte den Eerw. spreker voor de woorden tot hem ge richt, en beloofde dat hij de belangen van Leunen, voor zoover de algemeene belangen niet daardoor in het gedrang zouden komen, steeds zal behartigen. De belangstelling van geheel Leunen heeft spreker diep getroffen, en daaruit blijkt dat eenieder alhier met zijne benoeming sympathiseert. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heeren P. J. Arts, voorzitter van den Boerenbond en F. Verkley, Directeur van de Boerenleenbank, die eveneens den heer Houben hartelijk feliciteerden. Tot laat in den avond heersehte de zaal een gezellige feestelijke stem ming. MAASHEES. Gekozen tot Wethou ders dezer gemeente dc heer W. Crooymans te Overloon (aftredend) en Piet van den Heuvel, Maashees. Wielryden. De wielrenner Aquina, te Blerick, wist zich bij de j.l. Zondag te Heerlen gehouden wedstrijden tc onderscheiden. Hij nam deel aan den wegwedstrijd Heerlen Aken Roermond Heerlen en verwierf den lsten prijs en tevens het kampioenschap van Limburg. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1100000 eieren. Hoogste prijs f7,60. Laagste prijs f5,70. ROERMOND. Naar wij vernemen, zullen met 't oog op de bezuiniging, binnenkort 11 ambtenaren der tech nische afdeeling bij de Limburgsche Tramweg Mij. worden ontslagen. BERGEN. Naar we vernemen zal de Gemeente tegen de achterstallige belasting betalers doortastende maat regelen nemen. Bij bedoelde gemeen tenaren is op verschillende goederen beslag gelegd, welke, bij niet betaling der belasting binnenkort zullen worden verkocht. Mond- en Klauwzeer. Te Horn is onder het vee van den landbouwer G. Houtackers het mond en klauwzeer uitgebroken. Concours te Weert. Ter gelegenheid van de Koninginne- feesten op 8 en 9 Sept. en op 15 en 16 Sept. geeft de handboogschutterij AEmulator een groot jubileumconcours, waaraan prachtige jubileumsmedailles verbonden zijn. Het pnigrammo bovol verder kampioen- en pcrsoncele wed strijden, zoodat er ongetwijfeld eene groote deelname zal zijn. KERKRADE. Door den gemeente raad werd het aantal wethouders vast gesteld op 4 (tot nu toe 2). Hun salaris werd bepaald op i'750 (thans f1000). Tot wethouder werden gekozen de hee ren W. Koken, A. Zeehandelaar, resp. voorzitter en secretaris der rechtsche raadsfractie en de heeren Visser, gepr sionneerd ópper-wachtmeester, Christe- lijk-Historiseh, en J. Limpens, oud-wet houder. Allen namen de benoeming aan. Wethouder Ackens verklaarde geen herbenoeming te zullen aanvaarden. Hij wist dat hij niet herkozen werd hij staat als eenling in den raad. Hij legde met de twee socialisten de belofte af. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de heer Haas, een straattype, die bedeeling ontvangt van het burgerlijk armbestuur, zitting nam en dat zijn komst naar het raadhuis door honder den werd afgewacht. Onvoldoende slaap by kinderen. De dagelijksche ondervinding leert ons, dat, hoe jonger 'n kind is, hoe meer behoefte 't heeft aan slaap. In het derde levensjaar moeten de kinde ren nog 1214 uur slapen ('t middag dutje meegerekend), in 't vijfde en zesde jaar 1112 uur en in het twaalf de tot veertiende jaar nog ten minste 9'5 10 uur. Men moet de kinderen overdag nog laten'slapen, zeker tot zij vier vijf jaren oud zijnvoor veel kinderen, die bijzonder druk en leven dig zijn, is het zelfs gewenscht, dit voort te zetten tot zij zes jaar zijn. Naar mijne ervaring begint men er in het algemeen veel te spoedig mee, het slapen 's middags af te schaffen. Ik ben vast overtuigd, dat er tegenwoor- veel rustkuren gedaan moeten worden door menschen, die als kind niet p~ noeg geslapen hebben. Aldus Dr. Cornelia dc Lange in haar boek»De geestelijke en lichamelijke opvoeding van het kind." Vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de vergaderingen van hun College als regel gehouden worden des\rydags voormiddags om 11 uur. Degenen, die het College wenschen te spreken, kun nen zich tusschen elf en twaalf uur ter Secretarie aanmelden en zullen dan in dit college worden toegelaten. Venray 7 Sept. 1923 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LU O De Secretaris VAN HAAREN

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2