Gemengd Nieuws Afdeeling B is 2 avonden z.g. Her- halingsonder.wijs één gulden per maand. Afdeeling G is 2 avonden z.g. Her- halingsonderwijs en 1 avond Teekenles is f 1.50 per maand. Voor on-en minvermogenden minder of zelfs gratis. Gymnastiek: een kleine maandelijk- sche bijdrage naar vermogen (onver mogen den gratis). Muziek: gratis, doch reparaties aan het instrument moet men bekostigen. Ten slotte zij nog aangestiptleer lingen, die over genoegzamen tijd, aanleg en ijver beschikken, kunnen verschillende takken van onderwijs volgen. Pr. A. NIELEN, o.f.m. VENRAY, 1 September 1923. Na een kortstondige ziekte over leed Zaterdagavond in het Franciscanen kiooster alhier de ZeerEerw. Pater Hyacinthus Arts O. F. M. De overledene werd geboren te Nij megen 26 Aug. 1851, trad in de orde der Minderbroeders 3 Oct. 1869 en werd priester gewijd te Roermond 13 Maart 1875, en waskapelaan te Delft, en pastoor te Gorcum en Vorden. Zijne laatste levensjaren brachthij alhier in het kloos- ier door. R.r.p. In de vergadering der Kamer van Koophandel voor Noord-Limburg, Dinsdag te Venlo gehouden, werd be sloten eene subsidie van 1' 60.te verleenen aan de Commissie tot het organiseeren van een Etalagewedstrijd bij de Jubileumsfeesten te Venray. Door verbreking van de staldeur wist Woensdagnacht een dief binnen te komen bij den landbouwer W. aan ie Hoenderstraat. Al het aanwezige paardentuig werd gestolen. Jubileum-viering in het St. Servatiusgesticht. Verleden Donderdag 23 Augustus mochten wij, inwoners van Venray, getuigen zijn van eene huldebetooging aan H.M. de Koningin, welke weieenig in ons land zal wezen. Het bestuur van het St. Servatius-gesticht voor manne lijke Krankzinnigen, heeft met zijn ver pleegden door een prachtiggeorganiseer- den optocht openbare hulde gebracht aan onze geliefde Vorstin. Wij hebben er verbaasd over gestaan, hoe men met deze menschen zulk een stoet heeft kunnen formeeren. Want mooi, ordelijk, heerlijk was de stoet die Venray's straten doortrok. Een heraut te paard in ridderkleedij opende den stoet, 200 patiënten, getooid met oranje en driekleurige mutsen en vlaggen dragende, omstuwden den prachtigen praalwagen, waarop hoog uit, op rijkfluweelen drapeering, prijkte de beeltenis der Koningin, omgeven door wuivende palmen, omringd en geleid door in rijken tooi gekleede edel- knapen. Een sierlijk baldakijn door twee flesten voortbewogen, dragend een gulden kroon, uitdrukkend den wensch dat eens de gouden jubelkroon Hare Majesteit moge sieren een smaakvol versierd schip symbool der welvaart, die ons land steeds genoot onder Hare regeering, alles geleid en bestuurd door in frissche, kleurige costuums gekleede patiënten, maakten de hoofdpunten uit van den mooien optocht. De flinke fan fare, grootendeels uit verpleegden be staande, deed hare vroolijke marsehen door de straten weerschallen. 't Was echt iets wonderbaars, wat hier de liefde en de ijverons te zien gaven, grootsche betuiging van eerbied, en verkleefdheid van zoovele ongelukkigen aan het Vorstelijk Huis, gevoelens welke door de Eerw. Broeders worden levendig gehouden in de harten der aan hunne zorgen toevertrouwde menschen. Deze hulde werdofficieel door Venray's burgemeester aanvaard, die in gevoel volle en hartelijke woorden zich geluk kig heette, deze in naam van H. M. te mogen ontvangen. Nog dezen dag zou hij onze Jubileerende Vorstin ermede in kennisstellen. No het »Wien Neerlandsch Bloed", door do St. Servatius-fanfare gespeeld, trok de stoet verder, onder overgroote belangstelling van Venray's bevolking. Iedereen gaf in volle bewon dering uiting over hetgeen door de Eerw. Broeders met deze geestesarmen was bereikt. Het bestuur mocht don volgenden dag van H.M. een telegram terug ontvangen waarin zij haren levendigen dank uit sprak voor de hulde Haar door deze ongelukkigen bewezen. Deze week heeft V. Pyls Groote Straat alhier meer dan 200 stuks prachtige nieuwe mantels ontvangen. Uitslag der Zondag door de Postduivenvereeniging »De Luchtbode" gehouden wedvlucht vanuit Meppel le prijs J. Janssen. 2e, 3e, 4e, 6e en 12e prijs J. de Bruijn 5e, 8e en 14e prijs IL Cleophas. 7e, 9e en 10e prijs J. Verstegen. 11e en 15e prijs J. van Dijck. 13e prijs Th. van Els. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste 12.05 uur, laatste 12.34 uur. De inzet der jacht. De jagers klagen in den omtrek over het weinige grof en klein wild, dat zij bij hun eerste jacht onder schot kregen OOSTRUM. Naar we vernemen is onze vroegere dorpsgenoot den Heer H H. J. Maas, thans Leeraar aan de Rijksdagnorinaalschool te Venlo, be noemd tot Directeur der Rijksdagnor maalschool te Doetinchem. OIRLO. Morgen Zondag namiddag om 5 uurzal de Fanfare »St. Catharina" uit Leunen alhier een concert geven. Bij gunstig weer verwachten we een talrijk publiek. CASTENRAY. De meening dat onze kermis, nu ze vervroegd is, minder druk zou worden bezocht, is niet be waarheid. Zelden of nooit was er een drukker bezoek. Vooral Zondag en Maandag was het buitengewoon druk. Ook Dinsdag, toen de Fokvereeniging »Vooruit" alhier een Jongveekeuring hield, was de belangstelling groot. Zonder een enkele wanklank zijn deze dagen van ontspanning voorbij gegaan." Verslag Fokveedag a. s. week. Vervoer van goederen. Bij het Koninklijk Besluit van 17 Juli 1923 Stbl. no. 372, waarbij met ingang van 2 Sept. 1923 de vrijstel ling van art. 3 letter f van het Konink lijk besluit van 4 Augustus 1873 (Stbl. no. 116), zooals dit nader is aangevuld en gewijzigd, en blijkens hetwelk geen document wordt vereischt voor het vervoer op het terrein, aangewezen ingevolge art. 177 der Algemeene Wet van 26 Augustus 1822 Stbl. no. 38, zijnde de zoogenaamde eerste linie van goederen in binnenwaartsche richting, indien het invoerrecht niet meer dan f 2 bedraagt, is beperkt tot goederen, die tegelijk worden vervoerd mits de invoerrechten niet meer dan f 1. be dragen en zij niet tevens aan accijns zijn onderworpen. Dal bij bovengenoemd koninklijk besluit H. H. Directeurs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen bevoegd zijn verklaard op deze bepaling uitzondering toe te laten en het ver melde bedrag te verhoogen tot, f 2, zoodat bij beschikking van den Heer Directeur te 's-Hertogenbosch is be paald, dat de grens van f 2 hierboven aangegeven tot nader order zal blijven gelden in de na te noemen gemeenten zijner Directie, te weten Bergen (L.), Budel, Borkel, en Schaft, Bergeijk, Bladel, Beugen, Boxmeer, Cuyk, Dommelen, Diessen, Eersel, Gennep, Goirle, Heeze, Hoogeloon, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Mierde, Leende, Linden, Luiksgestel, Maashees, Oeffeit Oltersum, Reusel, Sambeek, Soerendonk, Valkenswaard, Vierlings beek, Wanssum, Westerhoven. Onder de aandacht wordt gebracht dat de vrijstelling niet geldt voor: a. geraffineerd zout b. houtgeest en alle daaruit bereide of daarmede vermengde vloeistoffen zoomede alle vaste stoffen, die hout geest bevatten c. chloralhydraat, aether, sulfuricus, cliloroforme, azijnaether, collodion, nitri dulcis en alle verdere dergelijke uit of met alcohol bereide stoffen d. speelkaarten e. sigarettenpapier. Autodienst Yenlo-Tegelen-Steyl. De N. V. Maasbuurtspoorweg, die reeds geruimen tijd met de betrokken autoritei ten in onderhandeling is omtrent de erlenging van hare lijn van Venlo via Tegelen tot Steijl, opent op 3 September a.s. tusschen genoemde plaatsen tijdelijk een autodienst voor het personenvervoer. Tusschen Venlo, Tegelen en Steijl zal tienmaal dagelijks in beide richtingen worden gereden. De gemeenteraden van Venlo en Tegelen hebben de onderneming een jaarlijksche subsidie toegekend. ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag waren aangevoerd 1100000 eieren. Hoogste prijs f7,90. Laagste prijs f5,70. Bij de Dinsdag te Roermond ge" houden aanbesteding van den bouw eener bijzondere U. L. O.-school was laagste inschrijver de heer J. Kessels Horn, voor f44.775. Landbouwonderwijs. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 September 1923, aan J. J. C. Ament, te Roermond, wegens opheffing van zijne betrekking, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de Rijksland- bouwwinterschool te Sittard. Alcoholvergiftiging. De advocaat-generaal bij het Gerechts hof te 's-IIertogenbosch eischte 3 mnd hechtenis tegen A. N., huisvrouw van T. C., caféhoudster te Maastricht, be klaagd op 4 Febr. te Maastricht aan II. D. in een tijdsverloop van anderhalf uur 7 deciliter jenever gedeeltelijk vermengd met peper te hebben toege diend, tengevolge waarvan deze aan alcoholvergiftiging is overleden. De rechtbank te Maastricht had haar vrijgesproken. Bekl. verklaarde dat zij aan D. den drank gegeven had op bestelling van een paar chauffeurs en dat D. zelf om peper had gevraagd en die in den jenever had gedaan. KERIvRADE. Het mond- en klauw zeer is uitgebroken in de stallen van den landbouwer L. De Belgische grenstlouane. Doorde Belgische grensdouane is de laatste dagen de controle aanmerkelijk verscherpt. De douane krijgen van iedere inbeslagname 10 pet. Degoederen, doorde Belgische douane autoriteiten indertijd op «fep Mu^chen- berg bij den expediteur v. d. H. in genomen, zijn wederom vrijgegeven, Geen groote manoeuvres. Het bericht dat groote manoeuvres zouden worden gehouden behoeft wij ziging. Zooals reeds eerder werd ge meld, komen alleen de lichtingen 1918 en 1920 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, o.a. bij het 11e Reg. Inf. Deze lichtingen die op 14 Sept. naar Ede vertrekken, houden groote oefeningen in samenwerking met het 8e en 19e Reg. Inf. Het bericht dat ook nog andere lich tingen zouden kunnen worden opge roepen is niet juist. Dit ter geruststel ling van betrokkenen. Personeel Bossche Hanzebank. Uit Helmond wordt aan V. D. gemeld dat het grootste gedeelte van het per soneel van het bijkantoor van de Hanzebank den Bosch voorzoover dit nog niet eerder was ontslagen legen 1 Oct. u. s. ontslag is aangezegd. Dit geldt ook voor de andere bijkantoren van de Bank. Internationaal congres voor rundveeteelt. In de Ridderzaal te 's-Gravenhage heeft Woensdagmiddig te 3 uur in tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins der Nederlanden de opening- plaats gehad van het Internationaal Congres voor Rundveeteelt, dat van 29 Augustus tot 4 September a.s. in de Residentie zal worden gehouden. De Minister van Binnenlandschc Zaken en Landbouw, jhr. mr. Riiysde Beerenbrouck opende het congres. Rijkspostspaarbank. De directeur van de Rijkspostspaar bank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand September, en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig moge lijk ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der posterijen verkrijgbaar- Wanneer men echter een boekje niet zonder ontvangbewijs uit handen wenscht te geven, moet de tusschen- komst van een dier kantoren worden ingeroepen, alwaar men verplicht is op uitdrukkelijk verlangen van belang hebbenden zulk een ontvangbewijs af te geven. Opgraven van l\jken van Belgische militairen. Dezer dagen wordt begonnen met het opgraven van in Nederland begraven Belgische militairen of daarmede gelijk gestelden, voor zoover de families daarop gesteld zijn. Ongeveer 80 lijken zullen worden opgegraven en in daarvoor uit Igië te zenden zinken en eikenhouten kisten worden gelegd. In September worden de kisten naar België overge bracht en wel naar de plaatsen door de familie gewenscht om op de plaatselijke kerkhoven te worden bijgezet. Eeu baggermolen met 5 man verongelukt i Men meldt uit Enkhuizen Men vreest hier, dateenbaggermolen,metó man aan boord, is verongelukt. Smokkelen. Te Winschoten zijn Woensdagnacht een paar Duitschers aangehouden, die meer dan 1500 fleschjes ether over de grens hadden gesmokkeld. Geheime brandery ontdekt. Eenige rijksambtenaren hebben in de woning van den heer S., op den Geldropsche weg te Eindhoven, een in werking zijnde geheime branderij ont dekt. Werktuigen en grondstoffen zijn in beslag genomen. Het toestel, hetwelk daartoe gebézigd werd, vond men in den kelder, terwijl de grondstoffen ge vonden werden op den zolder. Het jubileum van de Koningin. Het persoonlijk geschenk, dat het comité voor het nationaal huldeblijk namens hel Nederlandsche volk aan de Koningin zal aanbieden, bestaat zooals reeds is gemeld, uit een in acht deelen gebonden album, bevattende verzameling van 217 speciaal voor dit doel door Nederlandsche kunstenaars vervaardigde afbeeldingen. De volgende schilders, achter wier namen de door elk hunner vervaardigde teekening is vermeld, hebben, voor wat Limburg betreft, aan dit album medegewerkt. Zij zijn daartoe door het comité uitge- noodigd op advies van de voorzitters van de schildersgenootschappen Pulchri Studio, Arti et Amicitiae en St. Lucas W. A. van Konijnenburg, Maastricht Jhr. R. A. A. J. Graafland, Maastricht; St. Servaaskerk en St. Janskerk; II. A. van Oosterzee, Maastricht, Pater Vincktoren en Helpoort; P. Troquet, Maastricht, Maasbrug; G. H. Hammes, RoermondWilly van Schoonhoven van Beurden, Roermond, Munsterkerk J. J. Garjeanne, Venlo, Martinuskerk H. Heyenbroch, Heerlen, Steenkolen mijn J. van Vucht Tijssen, Ivessel aan de MaasLeo Niehorster, Kasteel GeisterenP. A. Schipperus, Het Geul dal W. C. Nakken, Boerderij te Meers- sen; en mej. Jacoba Surie, Ruine te Valkenburg. Het vejuimbteonarde Nederland. Volgens eön ipededéeUng in het »Vad." zijn er thans in Nederlahd meer dan 200,000 gemeenschapsdienaren werkzaam. Op iedere 35 Nederlanders bevint zich dus één ambtenaar. Stellen wij het aantal kiezers op pl.m. 2,800,000 en het aantal ambtenaren boven de 21 jaar op 7/8 van het aantal, dan krijgen we op 2,800,000 Nederlanders, boven 21 jaar, 175,000 d.i. op 16 meerderjarige Nederlanders één ambtenaar. Het aan tal Rijksambtenaren bedraagt thans pl.m. 50,000, d.i. één op elke 140 in woners. De plannen van Minister Coljjn. Naar de »N. R.Ct." verneemt, over weegt de regeering op dit oogenblik ten ernstigste het plan om de salarissen van liet geheele rijkspersoneel, onder wijzers inbegrepen, met. ingang van 1 Januari 1924 le verminderen met 20 pet., in dier voege, dat voor het jaar 1924 een bijslag van 10 pet, over het ver minderde salaris zal worden toegekend, zoodat vergeleken bij 1923 de achter uitgang in dat. jaar 12 pet. zal zijn. Voortsschijnt de regeering voornemens tezijn de eerste drie jaren geen periodieke salarisverhoogingen toe te kennen. Naar de Haagsche redacteur van de »Msb." meent, bestaat er goede grond om aan te nemen, dat de plannen van Minister Col ij n om tot een sluitende be grooting te komen in groote lijnen de volgende zijn Op de eerste plaats zou worden over wogen om de 6 pGt, Staatsschuld in 5 pCt. leeningen le con verteeren en den termijn van aflossing der crisisschuld van 30 jaar te verlengen tot bijv. 60 jaar. Het bedrag, waarmee door deze maat regelen het tekort op de begrooting zou worden verminderd wordt op 50 millioen geschat. Verlaging van de salarissen der door hel Rijk bezoldigde ambtenaren over de geheele linie, dus ook van de onder wijzers, is reeds in bewerking. De ver laging zou in het geheel 30 millioen moeten bedragen. Voorts wordt een verhooging der in voerrechten en accijnzen overwogen. Deze verhoogingen zullen geen protec tionistisch karakter dragen en percents gewijze niet uitgaan boven die welke thans in het vrijhandelsland Engeland gelden. Voor verhooging der accijnzen zouden naar verluidt, o.a. 111 aanmerking komen bier, koffie en thee. Het meerdere bedrag, dat men uit invoerrechten en accijnzen voor de schatkist denkt te winnen, wordt op ongeveer 20 millioen geraamd. Natuurlijk zal ook getracht worden door bezuinigingen op verschillend ge bied de Staatsuitgaven te verminderen maar door boven aangegeven maatrege len zou het tekort reeds met 100 mil lioen slinken. Aan de uitwerking der plannen wordt nog gearbeid, zoodat men slechts kan zeggen, dat zij in groote lijnen de richting aangeven, waarin M i n i s te r Go 1 i j n zal trach te n he t e ve n vvich t. in de begrooting te herstellen. Einde van den zomertijd. In antwoord op de vraag van den heer Braat betreffende den einddatum van den zomertijd, deelt de Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw het volgende mede Naar aanleiding van het ter zake met de directie der Nederlandsche Spoorwegen gehouden overleg ligt het in het voornemen van den onderge- teekende om, in verband met de om standigheid, dat in België en Frankrijk de zomertijd vermoedelijk zal eindigen in den nacht van 6 op 7 October a.s. te bevorderen, dat de zomertijd hier te lande alsdan eveneens een einde neemt. Kan de vrouw gemakkelijker werk vinden dan de man? De politie te Deventer heeft in de Nieuwstraat aldaar 'n 23-jarigen werk- loozen sigarenmaker aangehouden, die zich in vrouwenkleeren had gestoken om te probeeren als werkster aan den kost. te komen. Met grooten toeloop van nieuwsgierigen werd hij naar het politie bureau gebrachtna in andore kleeren te zijn gestoken, werd hij weer losge laten. Onveilig Duitsehland. De uit Utrecht geboortige levensmid delenhandelaar De Groot is bij Styrum op den weg naar Duisburg, waarheen hij zich begaf in verband met zijn zaken door twee jonge mannen aangevallen en door hen met messteken aan hoofd en schouders verwond. Daarna beroofden de beide aanvallers den heer De Groot van een bedrag van f 25000 en ongeveer 300 millioen mark, alsmede van zijn gouden horloge. De daders die onbekend zijn, ont kwamen. Waarschijnlijk betreft het hier een degelijk voorbereide moord poging van personen die goed op de hoogte moeten geweest zijn met de zakelijke aangelegenheden van den heer De Groot. Zijn toestand is naar omstan digheden redelijk. (Tel.) Honger of grenzelooze brutaliteit. Aan de grens te Diergaarde, gemeente Echt, werden door een twintigtal onbe kende Duitschers de aardappelen ge rooid en meegenomen. Zedenmisdrijf. De 21-jarige C. A. W. te Eindhoven werd door het Gerechtshof te 's-Her togenbosch wegens zedenmisdrijf ge pleegd onder geweld en bedreiging veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Waardedaling. Een Groninger boerderij, in 1917 oor f 140,0000 aangekocht, is dezer dagen voor f 76,000 aan den oorspron- kenjken dijeneer terug verkocht. Doodgereden. Reeds meermalen is gewezen op het groote gevaar dat de hellingen om Nijmegen opleveren voor wielrijders, die roekeloos de sterk hellende wegen afrijden. Deze week zijn er twee on voorzichtige rijders leelijk gevallen en ernstig gewond en de derde, zekere bekocht zijn rit op de helling met den dood. Noodlottige twist. Te de Ivrim, gemeente Ambt-Harden- berg, heeft bij een twist een zekere L., oud 17 jaar, den eveneens 17-jarigen G. K. twee diepe messteken toegebracht op 10 c.M. afstand van elkaar. Buik vlies en borstvlies werden doorstoken, terwijl ook de milt werd geraakt. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd. De dader is naar het huis van bewaring te Zwolle over gebracht.. Spoorwegongeval te Amstelveen. Dinsdag heeft nabij het station Am stelveen, naar de »Tel." meldt, een ernstig spoorwegongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder geen per soonlijke ongelukken ten gevolge heeft gehad. Om 8,45 vertrok trein 620 van Uithoorn in de richting Amsterdam met twee personenrijtuigen en een goederenwagen. Vlak voor het station Amstelveen kantelde om even voor negenen een derde klasse rijtuig dat als middelsten wagen in de trein for matie liep. Onder hevig gekraak helde het plotseling over en viel daarna met den zijkant naar rechts op den spoor dijk. De reizigers beschrijven den schok als zeer zwaarnog eenige oogenblik- ken werd het met den zijkant over den dijk gesleurd, waarna de trein stopte. Vermoedelijk bemerkte de machinist door het zwaar trekken zijner locomo tief onraad of sloegen de remmen ten gevolge van het breken der remslagen van zelf aan. Er waren in het derde klasse rijtuig vrij veel passagiers, omdat de trein gecombineerd was met de verbindin^ uit Aalsmeer. Als kegels vielen de inzittenden door elkaar, terwijl de glasruiten en het houtwerk van den zijkant braken. Een paar personen liepen schrammetjes en blauwe plekken op, echter niet in die mate, dat van verwondingen van beteekenis mag worden gesproken. Zonderling mag het heeten, dat uit een mand met eieren, welke een boer bij zich had, slechts één ei brak. De andere wagens en de machines bleven op de rails staan en werden niet beschadigd. Oogenblikkelijk be gaven personen van het station Am stelveen en uit het dorp zich naar de plaats des onheils en spoedig waren de reizigers uit hun benarde postie gered. De trein uit Amsterdam, die juist het station binnenliep, werd opgehou den, waarna hij de reizigers uit den gestranden trein naar. ae hoofdstad bracht. Natuurlijk veroorzaakte een en ander oponthoud. Van Haarlem vertrok kort daarop een werktrein met personeel naar het Amstelveensche emplacement. Den geheelen nacht Werd doorgewerkt. Hoe het ongeluk kon plaats vinden mag een raadsel heeten, daar het déraillement op een recht baanvak zonder wissels plaats vond. De verbinding met het station Willemspark was tot overmaat, van ramp juist op dat tijdstip tengevolge van het onweer gestoord. Het vliegongeluk in Engeland. Een Nederlandsch vliegenier gedood. Maandagmiddag is boven Stawford Rivers in het graafschap Essex, een vliegmachine omlaag gestort. Toen men de plaats van het ongeval bereikte, leefde de eenige inzittende, de Nederlandsche vliegenier Duyzing nog, doch hij overleed eenige oogen- blikken later. Het Haagsche Aneta-kantoor verneemt, dat het hier betreft Mr. E. W. H. Duyzings, advokaat Je Utrecht, die in zijn vakantie les in 't vliegen kreeg bij de Havilland Air Craft Gy. Op een solovlucht overkwam hem het ongeluk met doodelijken afloop. Het auto-ongeluk in Zuid-Frankrjjk. De Parijsche korrespondent van de Msb." schrijft, nog: Wij houden ons overtuigd dat de naaste aanleiding tot het ontzettend gebeuren in het duister zal blijven. Zulks neemt niet weg, dal als de oor zaak moet worden beschouwd de onge breideldheid van het autoverkeer in deze bergstreken. De lezers, die onze mededeelingen gevolgd hebben, zullen die overtuiging reeds hebben verkregen Het is het systeem, dat geoordeeld is, en in die bewering staan wij des te krachtiger, daar het onheil geschied is, met den besten reiswagen, van de meest betrouwbare der plaatselijke firma's bestuurd door den bekwaamsten en meest oppassenden chauffeur op een plaats van den weg, waar het gevaar geringer dan elders# is. En toch kan niemand, die hier met dingen en toe standen bekend is, verwonderd zijn geweest bij het vernemen der ramp. Die wedloop naar den afgrond wordt veroorzaakt door de concurrentiezucht der autocar- eii automobiel-exploitanten die steeds grooter wagens nemen, schandelijk doen jagen en hun roeke loosheid niet gebreideld zien door toe passing der reglementen. Wegen die meer dan honderd jaren geleden voor het verkeer van toen zijn aangelegd, WQl\len dool' zwarq lasten hèjaagd en Morgen col 2 uur Congri 3 uu' Lot «o kaandag 25jarige echtt Jan Franssen voor de over! Lof. Dinsdag ba tongen huwil Woemdag 1 Hoogmia m«t IC. de Koninfi Donderdag jaarg. voor uur jaarg. to Vrijdag le Hart tan Jen leesmia, 7 uur Zaterdag H. Mis, hall Ooatrum, 9 eenieder, 10 u Morgen om richting, 8 uur mis Te Deuo Koningin. 5 ui lingencongregl Dinsdag l«» volle aflaat o. den H. Antotf Vrijdag lf vereericg van uur Lol en tof Zaterdag f* tblolutU ptfi

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2