Provinciaal Nieuws. Het nieuwste feit, dat het blad ter oore kwam spreekt boekdeelen. In het militair hospitaal te Utrecht waren Zaterdag 11 Augustus aanwezig 15 patiën ten en 13 dienstdoende officieren van ge zondheid. Daarbij komt, dat van de 15 pa tiënten, wier ziekten alle van zeer onschul digen aard is, er zeven zg. .loopende patiënten" zijn, die in de kazerne slapen. Groote rundveetentoonstelling te 's-Hage. De rundvee-tentoonstelling, welke op 5 en 6 September in Den Haag zal worden gehouden belooft een groot succes te worden. Deze tentoonstelling heeft ten doel, een overzicht te geven van de veefokkerij in Nederland. Er zullen twaalf collecties van de bonden van fokveréenigingen uit de verschil lende provincies te zien zijn, samen bevattende 300 dieren. Verder bevat de catalogus 55 inzen dingen eigen gefokte volbloeden. Voorts zullen zeer .belangrijk worden de inzen dingen in klasse 3 van het programma, dat zijn de nakomelingen van één stier. Aangegeven zijn 15 van deze verzame lingen, totaal bevattende 150 dieren. Tenslotte de eenlingen-klasse, waarin ruim 500 dieren zijn geplaatst. Geen school op 6 September. De Minister van Onderwijs heeft tot de gemeente- en schoolbesturen, direk- teuren van gemeentelijke- en bijzondere normaallessen het verzoek gericht, de onder hun bestuur staande school in* richtingen, in verband met de groote nationale beteekenis van dien dag, op 6 September a.s. te sluiten, tenzij het Regeeringsjubileum van II. M. op de school^zelve wordt herdacht. Voor kasteleins. Een kastelein te Heeswijk die op een avond na politieuur nog bezoekers had, nam de vrijheid bij het binnen komen van een politieman het licht uit te draaien, waarop de plakkers zich ongezien konden verwijderen. Het liep echter niet goed af want de man kreeg een proces wegens het ver hinderen van een ambtenaar in de uitoefening zijner functie. Voor het kantongerecht luidde de eisch tegen den overtreder f 75, boete, en de uit spraak f50 boete of 20"dagen hechtenis 't Is een heel bedrag en de man zal het eens in hooger beroep probeeren. Een Nederlandsche familie aangevallen. Dinsdagavond is tusschen Rheine en Salzbergen in den trein, die om 10.08 te Oldenzaal aankomt, een roofmoord gepleegd op man, vrouw en twee kin deren. De verslagene familie is een Neder- landsch gezin. De man is leeraar aan een Ii.B.S. te Amsterdam. Van een wisselbank te Osnabrück zijn twee personen de Nederlandsche familie tot in den trein gevolgd. Tus schen Osnabrück en Schüttorf zijn de man, vrouw en de twee kinderen met een bijl neergeslagen en beroofd. Te Schütdorf ontdekte met het droevig tooneel waarna spoedig de arrestatie van een dader volgde. Te Bentheim werden de slachtoffers opgenomen. De echtgenoote overleed spoedig aan de verwondingen. Donderdagmorgen is ook een der twee kinderen overleden. De man is levensgevaarlijk gewond. Het ontslag aan (le Hanzebank. Maandag werd aan de ontslagen be ambten der Credietvereeniging »De Hanzebank" door de heeren Bewind voerders schriftelijk antwoord gegeven op hun verzoek om 1 maand extra salaris in verband met de buitengewoon moeilijke omstandigheden, waarin zij verkeeren. De heeren Bewindvoerders, die ge meend hebben adressanten niet mon deling te moeten hooren, hebben zich ten opzichte der crediteuren niet ver antwoord geacht deze maand salaris uit te keeren, zoodat alle ontslagenen (180 in getal) met één maand opzeg ging op straat staan. Wel een treurig vooruitzicht in deze tijden. B. C. De Bossche Hanzebank. Donderdag vergaderde in de Katho lieken Kring te 's-Hcrtogenbosch de Hanze in 't Bisdom den Bosch. Met betrekking tot de Hanzebank, werd namens het bestuur de volgende verklaring afgelegd Reeds spoedig nadat de Surseance van Betaling was ingetreden, zijn door de Hanzebank zelf pogingen gedaan om tot een reorganisatie der bank te komen. Deze pogingen zijn daarna telkens opnieuw, nu in deze, dan in die rich ting, herhaald en telkens werd ons goede hoop op welslagen gegeven. "Doch deze hoop bleek telkens ijdel te zijn, tot de Hoofdbesturen der drie Hanzebonden in Breda, Roermond en 's-Bosch het vaste besluit namen, om bij niet welslagen der laatst aangewen de pogingen, zelf de koe bij de horens te pakken en geheel los van de bank, de directie en haar bestuur, op eigen gelegenheid krachtige stappen te doen, om tot een spoedige oplossing te gera ken. Tot dit doel achtten de Hoofdbesturen gewenscht, een Comitée van Bijstand in 't leven te roepen, bestaande uit mannen, die door hun maatschappelijke positiën aanzien, aanstonds vertrouwen zouden wekken in den ernst en de deugdelijkheid der plannen, die gingen ondernomen worden. Dit komiteo van Bijstand heeft, in •>reem'ging mot de Hoofdbesturen,! ongemeen veel en voortvarend gewerkt. Volgens de thans voorliggende plan nen, zal gesticht worden een nieuwe Middenstandsbank, die aanstonds de volkomen goede, middenstandscredieten zal - overnemen van de. oude bank, onderwijl de groote goede credieten zooveel mogelijk bij grootbanken zul len worden ondergebracht. Deze nieuwe bank zal bovendien worden belast met de likwidatie der oude bank, welke op die wijze gelei delijk kan geschieden in 't belang der crediteuren, die bij gerechtelijke likwi datie uiteraard meer nadeel zouden lijden. Voorts zal geen spaarbank aan de nieuwe bank worden verbonden. Er zal een zoo nauw mogelijk ver band worden gelegd tusschen de bank en organisatie, mede mei het doel, om aan de nieuwe bank haar «midden standskarakter zooveel doenlijk ook voor de toekomst te verzekeren. Een grootbank, met welke de onder handelingen reeds tot een goed einde zijn gevoerd, zal de vereischte disconto faciliteiten verleenen. Zooals in de bladen is gepubliceerd, zullen de crediteuren worden aange zocht om ter verwezenlijking der ont worpen plannen tot een maximum van 30 pCt. hunner vorderingen om te zetten voor 20 pCt. in Gewone Aan deden, voor 5 pGt. in Reserve en voor 5 pCt. in Preferente Aandeden. De lieeren van Utrecht. De «Nieuwe Eeuw" schrijft: Op de begrooting der Nederlandsche spoorwegen zal wederom zoo ongeveer 30 millioen tekort komen. De directie doet blijkbaar maar clan ook alles om dit cijfer in te halen. Niet zoozeer door het normale reizi gersverkeer aan te moedigen, door goedkoope treinen in den zomer naar Limburg te doen rijden of door buurt verkeer in te voeren op drukke lijnen, doch.... door in een enkel speciaal ge val ineens van het eene uiterste in het andere te vallen. Er is op 23 September een socialis tische betooging te Amsterdam verweer tegen de Vlootwet, verovering van de medezeggenschap en de bedrijfsorgani satie. Het socialistisch orgaan »Ons Weekblad" roept uit 23 September moet zijn een bedreiging voor de heer- schende klasse, een mijlpaal van be teekenis op den langen weg,"Mie naar het socialisme voert". Het klinkt de directie der spoorwegen blijkbaar als muziek in de ooren. En zij heeft bepaald, niet alleen dat er extra-treinen zullen loopen, maar zelfs dat een reis per extra trein niet 3,25 ct. per K.M., doch slechts 1,82 per K.M. zal kosten Wij zullen hieraan dienen te herin neren als wij Katholiekendagen en congressen houden, die niet een bedrei ging zijn voor de heerschende klasse. Al twijfelen we er aan, of juist op deze manier het tekort wordt ingehaald. De wildstand op de Veluwe. Men schrijft van de Veluwe Over het algemeen schijnt het met den wildstand in deze streken dit jaar al bijzonder slecht te zijn gesteld. Voor al vliegend wild, patrijzen en fazanten, wordt bijna niet aangetroffen, terwijl ook de voortteling der hazen nog al te wenschen heeft overgelaten. Deze mislukking van den wildstand moet hoofdzakelijk worden toegeschre ven aan het koude en natte weder gedurende - den broedtijd, tengevolge waarvan bijna alle jonge patrijzen en fazanten zijn omgekomen. Slechts de wilde konijnen schijnen geen hinder van de abnormale lente te hebben ge had. Tengevolge van de wijziging der Jachtwet, zal onder deze dieren door de pachters wel een flinke opruiming worden gehouden. Dat echter de wijziging van bedoelde wet, zelfs voor de grondgebruikers, ook haar schaduwzijde kan hebben, ver namen we dezer dagen van een jacht opziener, wiens patroon, groot grond bezitter, voortaan zijn boerderijen, die geregeld voor den tijd van zes jaar, met het oog op eventueele wildschade, voor lagen prijs aan de pachters wer den verhuurd, slechts van jaar tot jaar wenscht te verhuren, onder beding, dat heidevelden, hosschen «n een grooter of kleiner gedeelte van het land niet onder de huur begrepen zijn. Een en ander geschiedt natuurlijk, om den jachtliefhebber-eigenaar het ongestoord genot der jacht te blijven verzekeren. Dat de hier bedoelde pach ters niet bijzonder met de nieuwe •egeling zijn ingenomen, zal men begrij pen. De laatste ronde De Perscommissie van het R. K. Huisvestingscomité verzoekt ons het volgende te plaatsen 't IJselijk spel tusschen Frankrijk en Duitschland duurt nog voort. Wie winnen zal Telkens schijnt het af te loopen, om dan weer voort te rollen, even wild als te voren. Aöh, kwam daar toch eens 'n eind aan Want- met het uur groeit de ellende. De bevolking in het Roergebied komt de vertwijfeling nabij. Dag in, dag uit jakkeren en jagen, om tegen mimoenen marken 'n stukie ieR, n paar stuk kleeren te bemach- Er. die geen Kullioeneo mrken meei bezitten, verkoopen wat ze missen kunnen dan wat ze niet "missen kun nen, omdat ze één zaak heelemaal niet willen missen.... het leven Dat is de dagtaak van duizenden in het Roergebied trachten.... nog niet dood te hongeren. En bij dat al lijden de meest on schuldigen het allermeestde kinde ren Wat zal het oordeel hard zijn over hen, die hier de schuld van dragen En nog is het einde niet te voorzien, al zegt men telkens, zoo kan het niet langer. Ach, wanneer zal het wezenlijk de laatste ronde zijn We kennen Jezus' voorliefde voorde kleinen. We weten, hoe echt christelijk hel is, om Jezus' wille een kind wel te doen. En wellicht is er in de geschiedenis der Nederlanden geen glorievoller periode, dan de jaren, waarin Ilolland- sche moeders vreemde kinderen liefde vol hebben gekoesterd Hollandsche vaders harder werkten om vreemde kindermonden te doen lachenHol landsche kinderen speelgoed en snoep- centen deelden met de buitenlandsche. Ook in dat spel der reine christen liefde is het nog de laatste ronde niet Bleeke lippen, matte oogen smeeken van uit het Roerbekken Toe Nog één rond Nog één ronde met ons Uit liefde tot Jezus Christus.... Katho liek Nederland zet het spel door Veel meer dan andere kinderen mag het Roerkind om uw liefde smeeken. Stoot die bede niet af.... maar schrijf naar het Huisvestingscomité in 's-Bosch dat ge deze laatste ronde! mee speelt om een arm ondervoed kind. God zal U en uw gezin bijzonder zegenen. G. HUIJS. Kevelaer. Uit Kevelaer wordt aan de Msb- plaatsing verzocht voor het volgende Van alle kanten hoort men hier, dat in Holland veel gesproken en geschre ven wordt over onrust en relletjes in Duitschland en ook zelfs in Kevelaer, tengevolge van de groote duurte en het gebrek aan levensmiddelen. Iets is er van waar, maar veel is overdreven. De oogst is dit jaar goed doch wegens het koude, natte weer zeer laat, later dan ooit. In verschillende plaatsen van Duitschland is daarom gebrek aan levensmiddelen, vooral aan aardappelen die niet kunnen worden aangevoerd. Dit veroorzaakte hier en daar relletjes en lichte opstootjes. Ook in Kevelaer was het den 13 Aug. 's namiddags een weinig onrustig, meest door ophisting van vreemde elementen. Spoedig was echter de rust geheel hersteld en ook voor de toekomst bestendigd, door aan merkelijke verhooging der föonen. De komst der Hollandsche processies werk te zeer mee tot herstel der rust, vooral doordat de hotelhouders en restaura teurs verklaren konden, dat zij niet alleen de levensmiddelen niet namen uit eigen voorraad, doch van buiten betrokken, maar ook, dat zij allen zouden bijdragen om voor minderbe deelden levensmiddelen in te koopen of tegen lager prijs beschikbaar te stellen. Dat de Hollandsche pelgrims noch op reis, noch hier in Kevelaer iets te vreezen hebben, zullen de processie van Nijmegen en Tilburg, resp. 700 en 1000 pelgrims groot, kunnen getuigen, die toch na den onrustigen namiddag van 13 Augustus hier waren. Integen deel, allen verzekerden dat zij nog nóóit zoo goed, zoo rustig en stichtend hun pelgrimstocht konden verrichten als juist dit jaar. Zelfs hebben de relletjes hun goeden kant en komen zij den processies ten goede. Een bede vaart toch is geen kermis of bruilofls- reis, maar een boetetocht, waarbij ieder de versterving moet beoefenen en juist de omstandigheden dat velen gebrek lijden, maken het noodzakelijk om in Kevelaer op zijn bedevaart sober te leven, wil men anderen niet hinde ren. Hoewel gevaar is buitengesloten hebben verschillende inwoners van Kevelaer een wacht gevormd, om de rust te bewaren en de veiligheid van de pelgrims te verzekeren. Schuiven gaau ze. De heer H.B. de Roo van Capclle heeft eenigen tijd geleden de gemeente Rheden verlaten. Het landgoed Daal huizen werd gesloten en de meubels opgeborgen. Thans staat hetzelfde te gebeuren met hqj kasteel van Middachten, waar de eigenaar W. F. Ch. H. graaf Alden- burg Bentinck binnenkort de gemeente zal verlaten om zich metterwoon voor- loopig voor vijf jaren, in Zwitserland te verstigen. Waar deze heeren tot de hoogst aan- geslagenen in de belastingen hier te lande behooren, moet hun heengaan als een ernstig verlies beschouwd wor den voor de gemeente Rheden en voor zoover dit graaf Bentinck betreft, ook voor het Rijk. Naar de »N.R.Ct." bekend is gewor den, bestaan ook bij anderen, die door hun fortuin sterk bijdragen tot het gemeentelijk inkomen van Rheden, plannen om dat voorbeeld te vblgen. Stopzetting van mynen. De mijndirecties to Dortmund gaan j voort met stopzetting der bedrijven ale verweer tegen communistische daden! van sabotage. Tot. dusver zijn 25 mijnen stopgezet. Aan de »N. R. Ct." worden nog de volgende bijzonderheden geseind De politie is er in geslaagd drie raddraaiers uit de terroristische be weging van de communisten op de fabrieken van Mannesmannbuizen te Hoeckingen aan te houden. Twee com munistische leden van den bedrijfsraad zijn te Duisburg aangehouden. Ook de leider van de op de fabriek gevormde communistische honderdschap is aan gehouden. Alle drie zijn naar Dussel- dorp overgebracht. Op de mijn Dannenbaum bij Bochum eisch te de bezetting, aangezien de directie onvindbaar was, van den be drijfsraad de verzekering van de gas- en electriciteitsvoorziening, onder drei gement van strafmaatregelen. Het personeel heeft daarop eenstemmig besloten den eisch van de Franschen van de hand te wijzen en verliet de mijn. De Fransehen hebben de mijnen Bruehstrasse, Borussia, Neu Iserlohn en Sieben Planeten bezet. Een inspec teur van de mijn Bruehstrasse is aan gehouden en naar Witten overgebracht. Gevecht met stroopers. In hel jachtveld Bündelheim, zoo wordt uit Nieuwe Schans gemeld, kwam het tusschen den jachtopziener en zijn helpers tot een vechtpartij met stroopers. Twee personen werden gedood. Paarden smokkelen. De kommiezen hebben bij Oldenzaal vier paarden in beslag genomen, die uit Duitschland gesmokkeld waren. De smokkelaars ontkwamen. Paddestoelen vergiftiging. Te Peine bij Hannover zijn 18 per sonen door het eten van vergiftige paddestoelen ernstig ziek geworden. Volgens een nader bericht zijn reeds 12 van hen overleden, terwijl enkele anderen nog in levensgevaar verkeeren. Het auto-ongeluk in Zuid-Frankryk. Naar aanleiding van het gesigna leerde onverkwikkelijke verhaal, in de «Telegraaf" verschenen, omtrent de auto-catastrofe bij Luz-Saint-Sauveur het blad had o.a. zooals men weet, ge meld, dat een priester den dag na het ongeluk 's morgens op de plaats des onheils staande met den hoed naar beneden had gewenkt en in hetNeder- landsch had geroepen »Ik geef u de absolutie" ontving de Msb. eene mededeeling van den heer P. Heilker, hoofd der 4R. K. School te Hoofddorp, die de ware toedracht bevat van de troostrijke priesterlijke bediening, kort na het plaats grijpen van de ramp, door een Nederlandschen pastoor uit- eoefend. De heer Heilker, die zelf le Lourdes vertoefde en verschillende gebeurtenis sen, met de catastrofe verband hou dend,. meemaakte, vernam uit den mond van bedoelden priester, den Zeereerw. Heer P. F. W. Soepnel, pastoor te Hoofddorp, het volgende Heel spoedig na het ongeluk was pastoor Soepnel den weg, dien de ver ongelukte auto even tevoren bereden had, in een andere auto komen af rijden. Ter plaatse, waar de autocar met de groep toeristen der Nederlandsche Reisvereeniging in het ravijn gestort was, stonden vier auto's op den weg. Aan den bestuurder van de auto, waarin pastoor Soepnel gezeten was, werd door handgebaren beduid dat hij moest stoppen. Aanvankelijk dacht men, dat een of andere auto een ongeval van enkel materieelen aard had gehad en dat daarom assistentie noodig was. Spoedig echter ontving men mede deeling- van de ontzettende ramp, die daar kort tevoren geschied was. De eerste gedachte, die bij pastoor Soepnel dan ook opkwam, was die aan de waarschijnlijkheid, dat. de slacht- slachtoffers van de auto-ramp nog ster vende waren en zijn geestelijke hulp nog noodig konden hebben. Hij deed dadelijk wat zijn priester plicht hem gebood en sprak de alge- meene Absolutie uit op de wijze, zooals dat in dergelijke gevallen gebruikelijk is. De dwaze en kwetsende voorstelling van het geven'der H. Absolutie, zooals »de Telegraaf' die aan zijn lezers durfde voorzetten, kon ieder Katholiek natuurlijk reeds bij voorbaat, als fanta sie afwijzen. Kiesheidshalve is oorspronkelijk door pastoor Soepnel aan het intusschen voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers zeer troostvolle feit geen publiciteit gegeven. Nu «de Telegraaf" echter door zijn geschrijf daartoe aanleiding gaf, meen de de heer Heilker de hem door zijn pastoor meegedeelde bijzonderheid, ook ter geruststelling van de nagelaten be trekkingen der verongelukten te moeten bekend maken. De meest moderne lekkerny. Melis Stoke's Rijm-kronyck in »De Amsterdammer" is ditmaal een Lolly lied. Vooraf gaat een korte teekening »De Lolly is eene eerst kort geleden zwang gekomen lekkernij voor de Nederlandsche jeugd. Zij bestaat uit een ongeveer zeven centimeter lang E.g. zuurtje", dat bevestigd is op een hoütié. Men houdt het houtje in de hand ?n lekt zoo lang aan het zuurtje, totdat.Jaar van niets meer over is. Een middelmatig lolly-zuiger doet daarover nog minstens een uur." Het Lolly-lied luid: Lachendnop haar lolly-lurkend loopt lief Lientje langs de laan. Dartel danst de drukke Dolly lebberend aan een lila lolly lustig achter Lientje aan. Lezer, laat ik u bcleeren, lolly's zijn een lekkernij. Laat die beide lekkerbekken lekker aan hun lolly's lekken, levenslustig, lachend, blij. Zuurtjes zijn zoo snel verzogen Lolly's lurkt men levenslang, Zalig zuigen.... zonder zorgen Want er blijft genoeg voor morgen.... Zuurtjes.... zingt uw zwanen-zang. O.... moderne smikkelmuilen latfe lolly-lebberaars.... lekkers, lurkers.... lammelingen, lustelooze' afstammelingen van een volk van Bestevaers.... Lummelende lolly-likkers zuig je zalig zuur-zoet-zat.... Laat je lippen lekker lekken, smikkel-smakken, smerig smekken.... rood-geel-groen van lolly-nat. Laffe eeuw van slappe leden.... Lolly.... liederlijk symbool voor een volk, fier, vrij, veerkrachtig... eens den moed, haast oppermachtig.... Leuterlolly.... maak geen school. VENRAY, 25 Augustus 1923. DE JUBILEUM-FEESTEN te VENRAY. Het programma der Jubileumfeesten is thans officieel, vastgesteld en zullen deze hier luisterrijk gevierd worden op Zaterdag 15 en Zondag 1.6 September. Op Zaterdag 15 Sept. zal om half twee het feest geopend worden met kanongebulder, het uitsteken der vlag gen en de opening van den etalage wedstrijd. Om 2 uur kinderoptocht met bloemen corso en kindercantaten op de beide pleinen, opgeluisterd door de plaatse lijke muziekgezelschappen. Toespraak van de pui van 't raadhuis door den Edelgrootachtbaren Heer II. Janssen, Voorzitter «Oranje-Comité". Om 4 uur volksspelen op het Sport terrein. Om 8 uur concert op beide pleinen. Na afloop fakkeloptocht. Op Zondag 16 Sept. zal van half 12 tot half 1 receptie gehouden worden ten raadhuize. Om half 3 schitterende feestoplocht waaraan zullen deelnemen, alle ver- eenigingen van dorp en gehuchten met praalwagens en historische groepen. Feestrede van den Edelachtbaren Heer O. van de Loo, van de pui van het raadhuis. Om 5 Uur turnfeesten en gecostu- meerde voetbalwedstrijden. Om 8 uur schitterende illuminatie en concerten op beide pleinen. Tot slot groot vuurwerk op het sport terrein, waarna taptoe met fakkeloptocht Het uitvoerig programma zal worden verkrijgbaar gesteld in een feestgids. Voor etalagewedstrijd, bloemencorso, praalwagens en voetballers worden prijzen uitgeloofd. Uit en ander kunnen we voldoende opmaken dat Venray vniet zal achter blijven, door een spontaan en algemeen feest het Jubileum van Hare Majesteit op waardige wijze te vieren. Terwijl Dinsdagmiddag de ouders afwezig waren, geraakte het 11-jarig dochtertje van J. R. aan den Beekweg, terwijl het bezig was een waschketel te stoken, in brand. Door een buurman werd het arme kind uft de vlammen gered, doch had %eds zeer ernstige brandwonden bekomen. Naar we ver nemen is de toestand van het arme meisje iets beter. Dat de liefde niet steeds besten dig van duur is, bleek Woensdagmiddag ook hier weer. Een pas getrouwd paar tje kreeg oneenigheid, die zoo hoog liep, dat vrouwlief met een pan op het hoofd werd geslagen, en eene bloedende wonde bekwam. Het slot was dat zij naar den dokter toog, terwijl manlief door veldwachter Janssen, voor eenigen tijd werd opgeborgen. Nederlandsche Landbouwbank. Zooals de lezers uit de groote adver" tentie in ons blad gezien zullen hebben houdt één der directeuren van het bij kantoor Eindhoven der Nederlandsche Landbouwbank reeds sedert een paar maanden geregeld eens per week zitdag- in Hotel «de Zwaan"; en dat niet zonder succes. Geen wonder, „want de Nederl. Landbouwbank is een zuiver Katho lieke bank, ruim 4 jaar geleden opge richt met den steun van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank en diverse Landbouworganisaties, (zoo is b.v. de Heer J. J. C. Anient te Roermond presidentrcominissaris). De bank verricht alle bankzaken. Ten gerieve van het publiek van Ven- ray en omgeving- zal vanaf heden de Hèer T. Evarist Folnier, St. Od ast raat als vertegenwoordiger optreden, zoodat m«n met op den wekelijkschen zilda^ behoeft te wachten, en zich 5 Eche de 6 Mosaiqu 7 Noix Roi 8 Finale. Alhier Fokveedag schreven dofer Castenray. VENLO. (Art. 251 bis 1 houden en ni ei der Justitie o s er R. S. van ROERMO b van Maancfo eieren. Hoogste prij

Peel en Maas | 1923 | | pagina 2