Provinciaal Nieuws. smmïa Winkelgc Groote Pr VenrayscheS H00IG De Notaris Gemengd Nieuws. Kerkelijke Diensten te Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Burgerlijken Stond VENRAY. Kiuiswegrka Wegens Wed. Roo; Eigen geslat gezouten 32 cent pi te Geiijs trams, meer mijnen, meer fabriekspijpen. Als de nieuwe raenschenmassa, die Lim- burg instroomt gedurende de zomermaan» den en de andere massa die komen genieten van de rijkdommen der mijneo, andere apostelen breDgt dan priesters, dan is Limburg néérgegaan. Geestesleven heeft méér waarde dan alle uiterlijkheid; ontwikkel het geestesleven door kath. onderwijs; voor Limburg is de kwestie van het bijzonder onderwijs van groot belar.g voor de mijnstreek. Spreker bracht openlijk hulde aan de schoolver» eeniging Onze Mijnstreek en aan de pries ters van Roduc, onder aanvoering van hun muntapostel dr. van Gils, die als Vlaam- sche leeuwen vochten voor Roomsche scholen en door heel Limburg het rond» dragen: zy zullen haar niet hebben, de schoone ziel van het kind. Spreker vraagt voor een der grootste mannen van Venray, die den katheder heeft verlaten voor het werken onder de mijnwerkers en zwoegend te midden van zooveel verguizing, hulde, (laögdung ap plaus en bravo's) Een krachtig sociaal leveD is absoluut noodzakelijk; 't is geen zuiver stoffelijke onderneming, als wij den grond onzer voorvaderen trachten te koopeD en wij daarmede trachten ons vrij te maken van vreemde overheersching. Spr. weidde nog uit over het sociaal werken van dr. Poels. Tegenover de genotzucht en ontheiliging van den Zondag ried spr. nog aan de Derde Orde van St. F.anciscus, Wij moeten ten slotte versterken ons Eucharistisch leven. O. wat zijt ge groot. Eucharistische waarheid. Op treffende wijze schilderde spr. waar Christus zich bevindt. De Hoogmis dient in eere her» steld; mogen vooral in Venlo, Roermond en Eijsdon, in de nooit volprezen retraites de Limburgers komen, om daar in afzon dering te ondervinden, hoe daar de koning zich zal toonen, het licht dor wereld en der zielen. Mogen de congregaties en broederschappen blijven bloeien; zij zijn geheel in den tijd van onzen tijd. Dan zal een nieuw geslacht van Eucharistisch gevoede kinderen ons vervangen, den drang van ongeloof en zedenbedeif ver» jagen. Ten slotte een woord tot Z D. H. den Bisschop. Voor de eerste maal omringen wij U op den Katholiekendag. Wij danken Gode, dat wij u als bisschop ontvangen, U met zulk een staat van dienst, met zulk een hart, met zulk een leuze. Wij zweren u trouw en zullen u gehoorzameu en vol gen, U, den bisschop, wiens leven opging in het onderwijs der jeugd, wiens eerste gedachte en woord was Vrede onder de broeders U deD bisschop van de aanbid» dellijke Eucharistie. Mot U, Mgr., durven wij de toekomst in, en als bet duister wórdt, zullen wij met U werken en bidden B'ijf bij ons, Heer, wanWid wordt avond. Mane nobiscuni Domvne, quia advesperascii. {Langdurig applaus). REDE VAN DEN BISSCHOP. Mgr. SCHRIJNEN, met langdurig applaus begroet, beklom het spreekge stoelte en sprak met krachtige stem een redevoering uit, waarvan h9t slot liep over De roeping tot het Priesterschap. De klacht, zeide Z. D. H-, is in de laatste jaren herhaaldelijk geuit, dat er thans weinig priesters uit de betere familiën voortkomen. Ik vraag me af, of ook hier niet de genotzucht eene rol speelt. En ik meen die vraag bevestigend te moeten beantwoorden. De roeping tot het priester schap is eene leere plant, die niet bloot gesteld moet worden aan de guurheid der wereldsche vermaken dan verliest ze hare frischheid en levenskracht. Niet dat wie zich geroepen gevoelen tot bet pries» terschap zich zouden moeten onderwerpen aan een strenge afzondering als in bet kloosterleven, maar de zucht tot vermaken strookt niet met den ernst, die door de heilige roeping gevorderd wordt. Die roepiDg moet veeleer door oefeningen vaD godsvrucht worden gevoed en versterkt. Als moeders in hare zonen teekenen meenen te bespeuren van roeping tot bet Priesterschap, laat hare eerste zorg dan zijn, dat die roeping niet verdwijne in vermaken en pleizieren. Ook de vaders mogen het hunne bijbrengen, opdat Chmtug niet zoovelen tevergeefs tot Zijnen dieDSt roepe. Wij hebben heden een heerlijke wapen schouwing gehouden over do troepen, die optrekken willen tegen de vijanden van geloof en goede zeden laten ze weten, dat, als de soldaat stevig wil staaD, hij zich Diet moet overgeven aan weelde en genotzucht. Wij ontveinzen ons niet, dat de strijd lastig, zwaar is, maar God strijdt met ons Deus pro nobis, qui contra nos als God met ons is, wie zal tegen ons zijn Christus vindtChristus regnat, Christus imperal Christus zegeviert, Christus regeert, Christus heerscht. dat zij onze leuze, onze kracht en onze overwinning. Nadat het applaus, op deze rede vol- gend, was weggestorven, gaf Mgr. Schrijnen aan allen den Bisschoppelyken zegen, dien de menigte knielende ontving. Onder machtige orgelaccoorden, als inleiding en begeleiding op de door allen gezongen Scbaepman-hymne -Aan IJ, o Koning der Eeuwen" ging de menigte vol geestdrift uiteen. Na afloop der vergadering verspreidde zich de menigte door het dorp overal leven en beweging brengende. Op de beide marktpleinen werden muziek-uitvoeringen gegeven door de Fanfare's van Venray, Overloon. Wanssum en Meerlo. Er heerschte dan ook eene vroolijke opgewektheid geen wanklank verstoorde de feestelijkheid en toen het klokje van gehoorzaamheid sloeg kon Venray met innige tevredenheid terugzien op den afgeloopen dag, en trotsch zijn op zijn 16den Katholiekendag. VENRAY, 6 Juni 1914. Heden Zaterdagmiddag om 5 uur vergadert de Gemeenteraad van Venray ter behandeling van de navolgende onder werpen 1 Benoeming onderwijzer O. L. S te Leunen. 2 Opmaken voordracht benoeming zetters. 3 Vaststelling verordening betreffende regeling der scholen en jaarwedden onder wijzend personeel. 4 Aanbesteding boerderij Zwart Water 5 Aanbieding rekening Algemeen Burgerlijk Armbestuur. 6 MededeeliDgen, Rijksbelastingen Wij herinneren eraan dat de eerste helft der Grondbelast'ng en der Personeele belasting spoedig dient betaald te worden, wil men vervolging en kosten vermijden. Stijlbloempje. De volgende brief ontvingen wij ter plaatsing er was eens een diens mijt in horst in dienst en neu hat de vrouw haar ge zegt dat zij maar moet gaan geijen tusen de haver en dat deet zij ook maar niet waar de vrouw haar ge zegt hat en neu kwam de vrouw eens op haar ge mak eens kyken en torn was zij niet aan het pluken waar de vrow haar ge zegt bat en toen zegt te vrow teegen haar dat zij maar moest beginen waar zij haar ge zegt hat maar toen wort zij kwaat en toen begon zij te praten en te smelen en toeo zegt zij teegen de vrow dat zij pasen bat dat zijging en toen is zij gegaan en toen heeft zij gaan zegen dat de koegt er de zuid van was dat zy gogaan was en die schuit die de knegt hat dat was dat hij haar al tyt naaliep zegt zij maar dat zyn al le maal leugens want daar heeft, de knegt nog njet aan go iSSgt om daar mee fë gaan én neu ver lang de knegt zijn eerlijken naam te rug en als hij hem niet te rug krijt dan moet gij maar af wagten wat er van komt horst OOSTRTJM. Den vereerders van O L. Vrouw van Oostrum, die de kapel be zoeken, deelen we mede, dat ze in de sacristie eens een kijkje van de prachtige nieuwe doopvont gaan nemen. Opgetrokken in kelk- of pyxisvorra, gothische stijl, van gepolijst graniet met kleine en groote uitgehouwen rosetten op voet en nodus doet ze den mildeD gevers uit Oostrum alle eer aan. Het deksel, tot heden een eenvoudige effen koperen plaat, geeft vermoeden, dat de doopvont nog niet in al zijn rijkdom en schoonheid voltooid is. De doopvont is geleverd door de be keüde firma van de Wiel te Breda, die zich ook onderneemt een prachtig koperen, slank-gothieken deksel ter complaiteeriog te leveren. De mooie, gotische sacristie zal deels als doopkapel dienst doeD. Een fraai ijzeren hek zal de scheiding vormen voor de doopgelegenheid. Het overige ge deelte blijft vrij. Aan de Westzijde komt eeD kleine ingang, zoodac men onmiddel lijk van buiten in de doopvont en vandaar in de kerk kan komen. De nieuwe sacristie komt aan de Z.O.- zijde en wordt verbonden met een gang naar de rectoraatswoniDg. Io dit smalle gangetje komt een deur beneden aan de torentrap, die verbinding geeft met de kapel, een andere die gang en tuin ver bindt, terwijl de moestuin bloementuin wordt, met breede paden, meer geschikt, voor den omgang met de processie en een derde die toegang verleent tot de kleine sacristie. Tevens wordt in een noodzakelijke be hoefte voorzien door de ruimte tusschen de beeren voor kasten te doen dieneD. Tot heden hadden alle paramenten, de kostbare vaandels enz. veel van vocht te lijden. De zonnekant belooft een droge sacristie, met niet minder droog en goed te luchten gaogeije. Het werk is opgedrageu aan den beer A. Martens, even als dat van Trans Cedron, waar weer vijf kapelletjes in aaDbouw zijn, waarvoor evenwel nog lang niet bet geld aanwezig is evenmin als voor de staties er in. Reeds heeft men voor de sacristie een aanwerk met graven gemaakt, waarbij drie monschengeraamten gevonden zyn, alle drie met 't hoofd naar de West- en met de beeuen naar de Oostzijde. Naar 't schynt is de heeie tuin in vorige jaren (eeuwen een hal ven meter afgegraven, heden tamelijk wel na te gaan. De twee eerste geraamten lagen niet diep, het derde op een meter diepte. Niet onwaarschijnlijk is het, dat bier Oos- trumsche inwoners in den ouden ommuur den tuin hun grafplaats hebben gevonden, in afscheiding met het kerkhofje der Zusters Kanunikessen, die op het erf van deD heer W. Loonen een eigen, kapel en kerkhof hadden, waarvan bij diep om werken des tegenwoordigen akkers nog én beenderen èn grondvesten telkens bloot komen. Tot heden is niet meer uitgediept dan oogenblikkelyk Doodzakelyk was. mocht hiermee voortgegaan worden, dan komen wellicht nog meer geraamten te voorschijn, gezien de regelmatige ligging en afstanden waarin de drie eersten zich bevoudon. Wie zegt ons daarover meer en beter Tram llelmond-Deurne- Venray, In de Vrijdag gehouden Gemeente raadsvergadering te Deurne werd met 9 tegen 4 stemmen besloten een renteloos voorschot van f 40,000 te verleenen voor den aanleg van bovengenoeraden tramweg. ARCEN. Maandagmiddag is de Sljarige arbeider P. J. Sprunken tusschen hier en Loram door den uifr de richting Venlo komenden stoomtram aangereden, waar door bij aan het hoofd ernstig, doch niet levensgevaarlijk werd gewond. Bewuste loos opgenomen, werd hij naar zijne woning vervoerd, alwaar bij door Dr. Willemse uit Well werd verbonden. Hij zelf zou, naar men zegt, niet onschuldig zyn aan dit ongeval. %'reem«le vogels. Men schrijft uit Geonep aan de »Gld." Sedert eenige dagen vliegen hier eenige vreemdsoortige vogeltjes rond. Waarde eene beweert dat het joDge paradijsvogels zijn, zegt een ander dat 't Pestvogels zijn. Het geval is echter anders, leuk genoeg om bet neer te schrijven. Eenige jongens hadden een tiental mussehen gevangen. Fluks trok men hen een ander pakje aan, de eene werd blauw, een andere groen, een dorde rood, een vierde geel geverfd, kortom alle kleuren van den regenboog waren vertegenwoordigd. Om de pret te volmaken werd het kopje der vogels met lijm besmeerd en daarop een papieren hoedje geplaatst. Dat men zich suf peinsde waar de moo;e diertjes vandaan kwamen, laat zich begrijpen. Het musscheokorps schynt zich in de nieuwe kleedij tamelijk goed te schikken, althans zy komen nog dagelijks onze moestuinen met een bezoek vereeren. Geestelijke hulp in «le Mijnstreek De bekende Amsterdamscbe architect Jan Sluyt heeft de plannen gemaakt voo^ eene hulpkerk.. de Minderbroeders Cónvéhlueélen te oiniond zal gebouwd worden te Hoensbroek in 't myndistrict. Zooals bekend, zal de bekende pater Rem'gius Pozzi als rector optreden van het te stichten klooster. Deze maand zal de hulpkerk worden aanbesteed. OTTERSUM. Tweeden Pinksterdag werden in het gehucht Miisbeek eenen Duitscher, die by de familie op bezoek was, door zyn gastheer, den arbeider L J. met een mes ernstige verwondingen aan hoofd en hals toehebracht. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. MAASTRICHT. Alhier is opgericht eene Huidenveiling voor de geheele pro vincie Limburg en andere plaatsen, welke ten doel heeft, de door de aangesloten slagers te leveren buiden en vellen bij maandelijksche openbare veiling aan de meestbiedenden ta verkoopen. Het pleit voor den ondernemingsgeest der slagers, welke dit modern verkoop- middel op hunne producten toepassen. De leiding dezer veiling is opgedragen aan den heerS. Devries van de firma M Heimans en Co. Maastricht. Suikerbietenteelt. Men schrijft aan de öld. uit Kerk Driel: Naar het zich laat aanzien, zal het gewas der suikerbieten hier dit jaar weer bijzonder oDgunstig zijn. Tengevolge van het slechte, koude weder, kwijnen de planten en wor» den ze door de wormpjes opgegeten. Het opnieuw zaaieD is dan ook volstrekt geen zeldzaamheid en dezer dagen zagen we zelfs een viertal akkers voor de derde maal bezaaien. Harddraverij te lloxmeer. De op 2en Pinksterdag te Boxmeer ge houden paardenharddraverij en de keuring van luxe paarden had een gunstig verloop. Er was groote belangstelling. Door de politie en voor deze gelegenheid aaogewe» zene commissarissen werd de orde gehand haafd. De harmonie -Utile Dulci" luisterde de feestelijkheden op De pryzen werden als volgt toegekend Keuring a Warmbloedpaarden. le prys J Thijssen te Beugen, 2e pr. Wed. Kaal te St. Anthonis, 3e pr. Pt Janssen te Boxmeer, b. Koudbloedpaardon. Ie prijs J. Thijssen te Beugen 2e pr. Jilissen te Cuyk. 3e pr. Geurts te Maashees. Poging tot moord op liun kind- Men schrijft aan de »L. K Dinsdagmiddag hoorden de buren van een bewoner der Hovestiaat te Heer by Maastricht hulpgeschrei. Vele meDSchen snelden toe, en binnen eenige oogenblikken had zich een menigte voor de woning ver» zameld. Op het kleine plaatsje voor het buis mishandelden man en vrouw hun 20-jarige dochter. Deze had een eind touw om den j hals, hetwelk aan de eene zijde door de moeder, aan den anderen kant door den vader werd vastgehouden. Voor de deur viel het meisje bewusteloos neer. De menscheo voor het huis waren stellig van raeening, dat de ouders het meisje poogden te worgen doch durfden in het begin niet te hulp komen. Een vrouw wierp wel met een steen Daar den vader om het meisje te bevrijden. Een man verloste eindelijk het meisje, dat reeds blauw in bet gezicht was. Nog denzelfden dag werden de ouders gearresteerd, het onderzoek is in vollen gang. De ouders ontkenden den opzet. Een zestal getuigen worden gehoord. Het meisje vertoeft op het oogenblik bij een tante. Zy is pas io Februari bij haar ouders terugge keerd uit het gesticht Misóricorde, waar zy eenigen tijd verpleegd was. %'reeselijke Scheepsramp. Nu meer bij zon der heden zijn ingekomen over het onheil, he'welk de -Empress of Ireland" heeft getroffen, blijkt nog des te duidelijker met welk een vreeselijk drama het getal groote zeerampen weer is ver meerderd. Het is zeer opvallend, dat tot nog toe niets gemeld wordt wie eigenlijk schuld is aan de catastrophe. De in de maanden Mei en Juni dikwijls dagen lang aanhoudende mist in den Noord-Atlantisehen Oceaan is geen genoegzame reden om de ramp te ver» klaren, zegt een der groote Duitsche bladen Met dien mist rekent elk gezagvoeder. De (kapiteins zijn verplicht bij zwaren mist met I de uiterste voorzichtigheid te varen en de snelheid zooveel mogelijk te verminderen Wanneer schepeo onder zulke omstandig» j heden dicht bij elkaar komen, dan kan zelfs i in het ongelukkigste geval de botsing toch l haast niet van dien aard zijn dat een modern passagiersschip io tien minuten tijds in de golven verdwijnt. De «Empress" was een voortreffelijk uitgerust schip zoo modern mogelijk ingericht. A's bijzonder heid zij nog meegedeeld, dat het thaos vergane zeekasteel in 1910 tal van Euroi peesche bezoekers van het Eucharistisch Congres naar Canada bracht, o. a ooi: den kardinaal legaat. De verhalen der geredden zijn vol tragische bijzonderhëaêh, daarvan de «N Crt." er eenige meedeelt. Zoo b.v. het rapport van kapitein Kendall Toen wij gisterenavond de Sr.Lawrence rivier afvoe ren, kwam een dikke mist opzetten. Ik liet daarom de machines met halve kracht wer ken om de snelheid van het schip aanmer kelijk te verminderen. Ik week niet van de commandobrug, en toen te 2 uur 's nachts de mist nog dikker werd gaf ik bevel de snelheid nog sterker te verminderen. Wij bevonden ons ongeveer ter hoogte van Father Point. Plotseling zag ik aan stuur» boord van ons schip het schijnsel van een top lantaarn opdoemen, en op hetzelfde oogenblik doemden ujt den mist de omtrek ken van een groot stoomschip op, hetwelk met groote snelheid op ons aan kwam. Ik poogde de -Empress" naar bakboord om te leggen, maar daar was geen tijd meer voor. Op hetzelfde oogenblik, waarop het klok signaal v&n de stuur-telegraaf weer klonk, volgde ook reeds de aanvaring. Het vreemde stoomschip zooals later bleek bet Noorsche koleDSchip -Storstad" liep met verschrikkelijk geweld op de -Empres of Ireland" in. De stoot trof midscheeps, in de nabijheid van de machinekamers. De -Empress" sidderde in al haar deelen en helde oogenblik kei ijk naar stuurboord over Het schip was bijna in tweeën gesneden. Ik gaf direct bevel de reddingsbooten ge reed te maken, een bevel, hetwelk slechts aan stuurboordzijde kon worden opgevolgd. Alle passagiers konden niet in de te water gelaten booten gebracht worden bovendien sloeg een deel der reddingsbooteo bij het te water laten om. Het vreemde stoomschip was direct na de aanvaring als een spook schip in den nevel verdwenen. Wat er van gewordeD is, weet ik niet. Wellicht ligt het evenals mijn mooi schip, op den bodem van de St. Lawrence rivier Tien minuten na de aanvaring zonk de -Empress of Ireland''. Slechts een kolk wijst nog de plaats aan, waar de golven haar prooi begraven hebben. Ik zelf werd door de -Eureka" opgenomen. Het aantal personen, die zich op het ongelukkig schip bevonden was 1307. Volgens berichten uit Montreal zouden gered zijn 155 passagiers en 202 officieren en matrozen, terwijl ongekomen zijn 799 passagiers en 211 leden der bemanning. De ramp zou dus aan 1010 menscben het leven hebben gekost, terwijl 357 zich zouden hebben kunnen redden. De -Storstad" is Maandagmiddag te Montreal aangekomen. Zij was slechts licht beschadigd. Slechts enkele ambtenaren werden aan boord toegelaten. Tegen kapitein Andersen is een eifoh ingesteld lot betaling van 2 nul'ioen dollar schadeveigoediDg aan de -Canadian Pac fic" De -Sloistad"' heeft 350 man gered. Parochiekerk Maandag 6 uur zielmis waarna processie over het kerkhof. 8 uur jaarg. 2e kl. voor Everard Messemaekers Agnes Geenen en kinderen. Woensdag 8 uur jaarg. voor Joh Buggems. 9 uur uitvaart voor F. Receveur met brooduit- deeling. Woensdag begint met de 1ste Vespers de Octaaf van het H. Sacrament, gedurende de Oc taaf om 8 uur Hoogmis, om 7 uur Vespers. 1 Donderdag. H. Sacramentsdag, «le diensten als op Zondag. I Dinsdag om 6 uur leesmis voor den heer Linssen. Notaris. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag om 6 uur de leesmissen voor Jean Verheugen. Morgen zal de HFamilie en Werkliedenver- eenigingter bedevaart gaan naar Oostrum. Vertrek om halt 8. Paterskerk. Zondag, feestd. Allerh. Drievuldigheid om 5, 6 en 7 uur H. Mis, 8 uur plechtige Hoogmis en preek. Om kwart na 4 plechtige Vespers, 5 uur plechtig Lof met Rozenhoedje Generale absolutie voor de leden der Derde Orde na de H. Missen van 6, 7 en 8 uur en na het Lof. Vergadering voor de leden der Derde Orde, 9 uur voor de mannen, 2 uur voor de vrouwen. Dinsdag feestd. H. Paulus van het Kruis, v. afl. o. g. v. om half 8 uur Hoogmis. Om 5 uur Lof Donderdag, H. Sacramentsdag, 8 uur Hoogmis waarna processie. 5 uur Lof. v afl. o. g. v., ge nerale absolutie voorde leden der Derde Orde na de H. Missen van 7 en 8 uur en na het Lof Gedurende het Octaaf zijn vele aflaten verbonden aan het bijwonen der H. Getijden, kwart na 3 Vespers 4 uur Metten, 5 uur Lof. Vrijdag half 8 hoogmis, 5 uur Lof. Mariakapel Oostrum Zondag 7 uur leesmis. geen preek, half 9 Hoog mis met feestpredrikatie voor de H. Familie en Werkliedenvereeniging v. Venray. 10 u. leesmis geen preeK. 1 u. afhalen der proctssie v. Overloon half 3 Lof met feestpredikatie. Vertrek der processie 4,44 u. Zie advertentie in dit blad. Worden gevraagd 1 bakkersknecht voor Belg. Limburg 1 bakkersknecht voor bij Crefeld 1 paardenknecht voor Velden 1 kleermakersknecht halfwas Broekhuizen 1 bankethakkersknecht v Venray pl.m. 17 jaar, 1 koperslagersknecht voor Venray, 1 knecht voor koetsier en tuinwerk eenige dagen in de week. uit Venray. 1 smidsknecht voor Well. 2 smidsknechts voor Broekhuizen. 1 dienstmeid voor Zuid Amerika bij een Limb, gezin, loon 25 tot 30 gld. per maand, reis vrij niet onder de 25 jaar. 1 keukenmeid en 1 kindermeisje voor Rotterdam Bieden »ich aan 1 opzichter v. ontginning fdiploma rijkslandhouw- school) gehuwd. 1 huisknecht, Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot hall 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct, te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegel van 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich geen postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. 30 Mei—5 Juni 1914 Greboorten. Dina Maria Post. Gerarda Christina Carolina Kleuskens, Pieter Johannes Antonius VerbJakt, Catharina Jacoba van de Vorle, Maria Carolina van de Vorle, Ludovicus Johan Peter Hubert Evers, Martinus Johannes Emonts. Sterfgevallen. Willem Jaspers, oud 70 jaar. Aloysius Dorotheus Vermeulen, ond 70 jaar. Franciscus Josephus Hubertus Receveu- oud 63 jaar. Gerard Lodewyk Philipseo, oud 58 jaar, Johannes Josephus Hubertus Verheugen oud 67 jaar, echtgenoot van Catharina Louisa Geertruida Langenhoff. Johanna Antonia Jacobs, oud 3 jaar. Ludovicus Johan Petrus Hubert Evers oud 1 dag Adriana Gerarda Maria van Os, 40 jaar. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat ter Ge meentesecretarie ter iDzage ligt een verzoek met bijlagen van HermaDus Hubertus Verheijen, bakker, wonende te Venray Oostrum, om vergunning tot het oprichten eener broodbakkerij op het perceel kadas traal bekend in Sectie E no. 2034. Op Zaterdag 20 Juni 1914, des voorm. te 11 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrifte lijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray den 6 Juni 1914. Burgemeester en Wethouders voornd. H. ESSER, De Seorearis STOOT. Burgemeester en vani Venn Herinneren de belang volgens art 528 der verband met de nrtt. 2 8 November 1815 (S bl. 1986 van het Bivgerly v< rde iogen ten la-de di r worden ingediend bmr. volgende op het jaar, w loopen, en derhalvb die voor of op den 30 Juni a p-etent ën welke ?|a dat aangeboden, onherroepel melig moeten woifien be De houders der I bedot worden inmiddels Jn hu maand, om huone declar ste in te zenden. En is hiervan afkondig het. behoort te Venray, 6 Juni 1914. Burgemeeateis ea Wet H. De Secretaris, STOOT. Vorig Uit Venray Ui' Lull N N. Venray tTol onze diepe leer] heden, tijdi de H II. Sacramen den, onze gel iel Vader, Behuwd- en C DE HEE Johannes Joseph VERHEUI in don onderdon vai Wij bevelen een ledenc in Uwe gódvri aan. De bedroefde Venray, Wed. VER Rotterdam, Mathilde 11. POELS Venlo, Jean VER ^J)ora VAN Venray, Adriaan V Eindhoven, Jeanrjctte J. VER HE Venray, ^tybseppnv,1 Agncs VE Richmond Marie VE Aiphons 1 Venray, Hubert V Joseph V Hyacinth e VENRAY-, Voor de vele belangstelling, onzer 2 5 jarige ging ondervond wij onzen harti M. van zulen aan zeer lage prij ■worden van 10 to Leunen1 zal op Maandag 15 Ji voormiddag te Gcijste Brug, op verzoek van Heer C. Baron de Wei publiek-ver 23 slagen VOOj^G^ 27 id

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2