Raadsvergadering Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand VE! Kerkelijke Diensten le Burgemeester en WetlK van Venray, Huwelijken. Pettr Jacobus van Dijck, or landbouwer en Wrlhelmina Kusters, oud 24 jaar, beidon ti Martinus Hubertus Poels, ouc landbouwer en Maria Petrone mans, oud 24 jaar. heidon te V Gerardus Hubertus van do Vei jaar, spoorwegarbeider, en Am Elisabeth Classens, oud 25 jaa te Venray. Sterfgevallen. Petronella Frenken, oud 30 jf Johannes Theodorus Wisselinf jaar. Parochiekerk wordt op zijn verzoek, met ingang 15 Juni 1914, eervol ODtslag verleend. 12 Mededeeling ingekomen stukken. Van de R- K. Venraysche Middenstand was een adres iogekomen ter toelichting van het voorgevallene op de vergadering van 19 Jan. j 1. waarover in de vergadering van 18 Febr. de Voorzitter zich in ongun- stigen zin had uitgelateu. De Secretaris las dit adres voor, waarop geen enkel woord werd gesproken. De Voorzitter deelt mede, dat het ver slag der Gezondheidscommissie ter inzage is neergelegd. Voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter zegt dat er ter gelegenheid van den Katholiekendag receptie ten raad huize zal plaats hebben, waarbij de eere wijn zal worden aangeboden en vraagt of de heeren er niets op tegen hebben eenige llesschen in te slaan. De beer Tb. Camps meent dat die heeren allemaal geheelonthouders zyn De Voorzitter denkt dat er toch wel by zijn, die eeu glaasje lusten. Wordt goedgevonden den eerewijn aan te bieden. Nu heeft de Voorzitter nog iets wat hij graag in openbare vergadering behandelen wil, opdat men er zich aan kan spiegelen De heer Antoon Rutten bezit in de Spurkt eene weide, die van den gemeenteweg ge scheiden is door eene sloot. Op den weg staan boomen, die eigendom zijn van R., doch op gemeentegrond staan Nu had R. vergunning gevraagd en ook verkregen om den draad, benoodigd voor de afrastering zijner weide aan de boomen te bevestigen, omdat het strookje grond tusschen de sloot en de boomen zeer smal is en nergens toe dient, Dezer dagen werd hem burge. meester nu gevraagd of hij wel wist. wat Rutten in de Spurkt u.tvoerde. Bij onderzoek bleek toen, dat de sloot door Rutten reeds gedempt was en nog wel met grond afgestoken van den gemeenteweg. Hij heeft R. toen laten roepen en hem ge vraagd wat bij in de Spurkt bad uitge voerd, waarop deze, op de hem eigen wijze van spreken antwoordde: -èvvel niks". Hij heeft hem toen aan het verstand ge- bracht, dat dit -niks" wel wat is en er hem twee wegen openstonden, le alles in den ouden toestand herstellen, 2e de strook grond met boomen en sloot koopen, zoo de weg dan nog breed genoeg is een halve meter buiten de boomen een nieuwe sloot ter breedte van 1 M. aan te leggen. Hiertoe was Rutten wel genegen, de Wethouders hebben den weg op verschil lende punten opgemeten en bevonden dat deze na aftrek der Dieuwe sloot nog ge» piiddefJ 7,30 M. i.ieed-ie, dus voldoenü'. iiy «öT? dusTTdcrTif strook je "g-ond Sa.'i Ratten oDderhftndsch te verknopen. De heer Th. Camp» wiiue zich gaarne eerst van den toestand ter plaatse over tuigen. De Voorzitter verzoekt dit dan te doen voor Woensdag, dan kan op die verga dering oen besluit genomen worden. De heer Geurts zegt dat er in Oirlo ook door verschillende personen maar gemeen» tegrond wordt ingepalmd, als dat zoo voortgaat blijft er op sommige plaatsen Diet veel van de wegen over. De Voorzitter antwoordt dat in deze streng zal worden opgetreden en hij ju;st daarom het geval Rutten in openbare vergadering behandeld heeft, dan kunnen ze zien wat hen te wachten staat. Do heer Th. Camps vraagt of 't zoo maar gaat om te doen zooals 't St. Ser» valiusgesticht doet, nl. op den openbaren weg eene ophooging maken ten behoeve eener opvaart, die evengoed op eigen terrein zou kunnen gemaakt zijn. De heer Fonck ja, ja. 't is niet zooals het tioort, 't is verschrikkelijk ver den weg op. De Voorzitter weet van niets, doch zal een onderzoek doen instellen. De heer Th. Camps: ik weet wel, dat bet op rijks- of provinciale weg niet zou behoeven te gebeuren. De heer Fonck ik weet wel dat als ik 't'8 middags niet gezien had. ik 's avonds met de flets leelyk had kunnen vallen en met motoifietsen kunnen er de grootste ongelukken gebeuren. De Voorzitter zegt nogmaals een onder zoek toe en zal handelend optreden als de toestand is zooals de heeren zeggen. De heer Th. Camps vraagt hoe 't staat met de peelpacht. De Voorzitter antwoordt dat wegens ziekte van den advocaat de zaak niet verder is gekomen. De Secretaris deelt nog mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen dat de handeling van 't gemeentebestuur niet aan hunne goedkeuring was onderworpen, dit achtte hij van zijn standpunt niet juist, het is toch eene pachtontbinding. maar zeggen Ged. Staten dat het hun niet aan gaat, ook goed. De heer Geurts dringt aan op het in orde maken der wegen, terwijl de heer Michels vroeg of het niet mogelijk was do heken te doen vegen. De heer Loenen zou een dergelijk ver zoek ook doen, het vorig jaar heeft hjj het te Leunen ook gedaan en alle kwamen trouw op. De Voorzitter ziet iu een verzoek niet veel heil, doch zal eeu schouw uitschrijven dan moeten ze vanzelf. De heer Derks vraagt of de grindweg naar het Overbroek nu baast gereed komt. De Voorzitter antwoordt, dat men door den hoogen waterstand der Maas niet bij den kiezel kon komen, deze middag is hij juist opgemeten, zoodat er weldra aan zal begonnen worden. De heer Geurts vraagt hoe het staat met de paardenmarkt. Weth. Janssen vraagt wanneer daarvoor de beste tijd is. Verschillende leden zeggen April en October. De Voorzitter verzoekt voor een volgen de vergadering datums op te geven, dan kan by Ged. Staten worden aangevraagd. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter ten ruim 7 our de openbare vergadering met gebed en ging in geheime zitting over. Woensdag 211 April nam. (1 u. Afwezig de heeren Derks en Michels. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en stelt voor, om in afwijking der agenda, die luidt I Vaststelling kohier H. O., 2 M. IJ. L. O. school, 3 Vaststelling paardenmarkten met punt 3 te beginnen. Het Dag. Best. heeft gemeend dat de ge schiktste dagen waren den 4den Donder dag in April en October. Er is dan ner gens anders markt, zoodat we met geen andere gemeenten in conilict komen. De heer Strijbos zou liever zien, dat de markt op den 4den Donderdag in Sept. gehouden werd, met het oog op de veulens. Verschillende leden zijn van tegenover- festelde meening, terwijl andere den heer trijbos gelijk geven. Ten slotte stelt Weth. Janssen voor den 4den Donderdag in September te bepalen. De Secretaris vraagt of dat juist den 4den Donderdag moet zijn, men moet zien of dien dag vrij is, anders geven Ged. Staten geene toestemming. De Voorzitter stelt voor het D. B. op te dragen de aanvrage om 2 paardenmarkten een den 4den Donderdag in April en een in het laatst van September gereed te maken, zoo mogelijk den 4den Donderdag van dien maand, hetgeen wordt goedge vonden. 2 M. U. L. O. School. De Voorzitter zegt dat de heeren van het schooltoezicht hier zijn geweest. Zij hebben eenige kleine wijzigingen in het concept verordening voorgesteld. Vooreerst werd aangeraden twee verordeningen te maken, een regelende de zaken 't onder wijs oetreffenae, en een tweede de salalarisregeling. In jking van de door het 13. JJ. c, cling stelde het school ..til \odr Hoofd der school Dorp, minder dan 5 dienstjaren f 1100, meer dan o oii niiouci ua.i ld i iiJ5 „10 15 f 1250 ,15 20 f 1325 20 f 1400 daarentegen voor de vakken L, M, I', Q f 100 in plaats van f 125. Voor event, te vergoeden huishuur f 300 in plaats van f 200 en dit laatste omdat de regeling van den heer Vermeulen zulks reeds bepaalt en men al slecht nu de huishuur op eens met f 100 kan verminderen. Opdat de Raad bij de benoeming van een nieuw Hoofd der school de meest mogelijke keuze en vrijheid hebbe, raadde het schooltoezicht aan acte vak Q wis kunde niet verplichtend doch tot aan beveling te doen strekken. In verband met het voorstel van den heer Geurts in de vorige vergadering om een onderwijzer met akte land en tuin bouw aan te stellen en waarover nu ook een schrijven van den heer Geurts was ingekomen, die nogmaals aandringt op het vragen der acte R, Rbis en J, waarvoor dan f25 zonder en f 50 met verplichting tot lesgeven zou worden toegekend, kan de Voorzitter mededeelen, dat de school opzieners zich daarmee niet vereenigen konden. Dit is geschikt onderwijs voor personen van 16 tot 18 jaar, doch niet voor kinderen beneden 13 jaar. De heer Strijbos zegt dat de schoolop ziener gelijk heeft, de kinderen begrijpen er toch nog niets van. De Voorzitter zegt nog dat de heeren in overweging gegeven hebben te trachten een rijkscursus te krijgen, die iedcren winter gegeven wordt. Voorts wijst de Voorzitter er op dat in overweging gegeven is om den leeftijd der kinderen, thans bepaald op 5 jaar en 6 maanden voor 1 April, indien zij tot de O. L. S. wenschen toegelaten te worden, te wijzigen in 5 jaar en 6 md. te bereiken gedurende het loopende jaar, omdat er anders kinderen zouden zijn die een of anderhalf jaar zouden kunnen moeten wachten. De splitsing van het gewoon in gewoon en M.U.L.O. onderwijs zal niet plaats hebben het 4de, doch het vijfde schoolj., dit is gedaan voor de kinderen der gehuch ten, die dan weer een jaar sterker zijn om weer en wind te trotseeren. De verordening werd daarna zonder h. s. goedgekeurd. Nu wil de Voorzitter nog iets zeggen over de Muziekzaal. Misschien hebben de heeren gehoord dat het plan bij de regee ring bestaat twee van de drie normaal scholen in deze streken te doen vervallen. Hiervoor zouden worden aangewezen Grave en Boxmeer. Boxmeer doet echter alle moeite om zijne school te behouden en moet er zelfs een 20 duizend gulden voor over hebben. Het zal dus tijd worden dat wij ook de handen uit de mouwen steken, wil ons de normaalschool niet ontglippen, zooals de heeren weten moeten we bouwen voor de M.U.L.O. school. Spr. is er voor de Mu ziekzaal te verbouwen volgens vroeger gemaakt plan, dan kan hij dienen voor M- U.L.O en kunnen wij de normaalschool behouden, dan kan hij aan het Rijk wor den overgedragen en verbouwen we de tegenwoordige school voor M.U.L.O- De lokalen kunnen dus voor beide scholen dienen. De heer Geurts vraagt wanneer de kwestie van de normaalschool kan zijn opgelost. De Voorzitter antwoordt dat kan nog wel een jaar of drie duren, maar het is goed dat de inwoners weten dat de zaal in ieder geval verbouwd wordt, dan is er misschien iemand, d e op eigenkosten een nieuwe gaat bouwen. De heer Wijnhoven: 't gaat allemaal naar het Patronaat, wacht maar, daar houden ze ook nog dansmuziek Weth. Janssen vraagt welke huur men zal vragen aan het Rijk als Boxmeer er f 200ÜO voor over iceft, zal dat, tegen 6 pCt. nog geen klein beetje eischen. De Voorzitter zegt dat we Boxmeer de loef af moeten steken. Vroeger hebben we f 500 gevraagd. De heeren Th. Camps en Fonck zouden met f400 genoegen nem'H. Weth. Aerts is van beuelfde gevoelen. Besloten wordt Ie Muziekzaal te ver bouwen en het Rijk arm le bieden voor f 400 per jaar. De heer Geurts vraagt wat die ver bouwing zoowat kan kj>s' a De Voorzitter weet h. Jet met zekerheid te zeggen, doch denkt t of 5 duizend gld. Over dansen gesprokc.- de Voorzitter heeft eene aanvrage gekregen van zekere Schulte, deze wilde met kermis komen met eene groote danstent van zoowat 20 bij 20 M. en Doodt f 120. De Voorzitter is echler n het belang der andere muziekhouders er voor om geen vreemden toe te laten. De heer Wijnhoven: waarom niet Ik zou ze wel toelaten in vreemden ook de gelegenheid geven in te schrijven voor standplaatsen, al w.iS net dan ook voor een danstent, dat kon aardg wat opleveren voor de gemeente. De Voorzitter-, ja, dat heb je gezien een paar jaar geleden met de Muziekzaal. De heer Wijnhoven: dat was wat anders. De heer Fonck is tegen vreemde tenten. De Voorzitter ook en daarom achtte hij het beter maar in eens af te schrijven, eigen inwoners klagen nu al genoeg en zoo'n vreemde tent haalt alles weg. De Voorzitter wil nog eens spreken over het ontslag van den heer Vermeulen als hoofd der school. Steeds was hij in de verbeelding dat de heer Vermeulen kon worden herbenoemd als tijdelijk hoofd, dit mag echter niet volgens de wet. De heer Kraykamp wordt aangewezen als waar nemend hoofd en do heer Vermeulen als tijdelijk onderwijzer door B. en W. be noemd. Het is het gebruik om aan een. waar nemend hoofd bij het eindigen van zijn dienst als dusdanig een gratificatie te geven, daar zal de Raad ter zijner gele genheid wel geen bezwaar tegen hebben De heer Wijnhoven: en vindt de heer Vermeulen dit goed, zoo lang hoofd ge weest en nu tijdelijl onderwijzer. De Voorzitter: er te doen, het is wet, ook is faet <*en straf of degradatie, daar de f -r Vermealcn er «w bi}ver*Lv«js. j krijgt iermtoen als hoofd en trac.emdj» als onderwijzer met boofda: te, geniet nog voor zijne bij- acten enz. De heer Wijnhoven 't is toch een gek geval. - De heer Th. Camps merkt op, dat de heer Vermeulen op 1 Mei gepensionneerd wordt en dus feitelijk van het onderwijs af is. Ook vraagt de heer Th. Camps of er in plaats van wijlen den heer Janssen een onderwijzer met acte Fransch en Duitsch is opgeroepen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Ten 7,15 ging de Raad in geheime zitting over tot behandeling Hoofdelijken Omslag. VENRAY, 2 Mei 1914. 4üoed afgeloopen. Aangezien verzuimd wss op den voor gaand en trein het sein te plaatsen, dat een facultative trein was ingelegd, begon de ploeg, niets kwaads vermoedende na voor bijgang van den sneltrein van 1,23 tusschen den Maasbeezerweg en de Smaktsche kapel met het losdraaien en riohten der spoor staven. Plotseling naderde in de Boschhuizer bergen uit de richting Venray de niet aan gekondigde trein. Gelukkig bemerkte de ploegbaas en de wachteres van wachtpost 45 het gevaar en werd de trein door middel der roode vlag tot staan gebracht, zoodat alles zonder ongelukken afliep. Na een ge dwongen rust van 20 minuten werd de reis voortgezet. Onze dorpsgenoot, de heer Jan Frantzen geagr. klerk ter Registratie enz. te Boxmeer is als zoodanig benoemd te Venlo. Op de Donderdag alhier gehouden stierenkeuring waren aangevoerd 15 stuks, waarvan werden afgekeurd 2 Begunstigd door prachtig lente weder was de Woensdag alhier gehouden veemarkt buitengewoon druk bezocht, terwijl de aanwezigheid van een groot aantal vreemde kooplieden, den handel zeer vlot maakte. De groote veeaanvoer, waaronder zeer vele prachtexemplaren, deed duidelijk zien dat men op Venraysche markt tegenwoor. dig eerste kwaliteit vee vindt, dat niet meer behoeft onder te doen voor het op markten in andere streken aangevoel de. De pryzeo van alle soorten vee waren zeer hoog, nl. van f 180 tot f 350 en hooger. Door den heer J. Poels werden zelfs een 3tal runderen verkocht voor circa f 1200. Ook de handel in biggen was beter dan men verwacht'e De prijzen bedroegen van 7 tot f 11 per stuk. Over het algemeen mag men a's een verblijdend feit constateoren, dat Vcnray's markten steeds meer in bloei toenemen Zondag 10 Mei zal in de Parochie kerk en in de Paterskerk alhier onder allo H. Missen erne liefdadigheidspreek en collecte gehouden wonion ten bate der R. K. Scholen in de mijnstreek. MERSELO. De Feestcommissie voor het dezen zomer te houden nationaal concours van St. Hubert us bestaat U't de volgende heeren: J H Jaspars, Voorzitte' J. M. Michels, secretaris penningmeester, J. Ciaes. Weverslo, P. H. Michels. G, van Dijk, M. Arts, (de laatste 3 Klein- dorp en J. van Osch op de Boek. SMAKT. Morgen Zondag, Bescherm» feest van den H. Jozef, zal de Congregatie van O. L. Vrouw u t Venray ter bedevaart komen en om 9 uur de Hoogmis met preek bijwonen. Na den middag om 3 uur Lof met preek voor de processie der H. Familie van Boxmeer. OVERLOON. Morgen Zondag zal door de St. Jozefsvereeniging alhier een groot concert met tooneeluitvoering gegeven worden. Opgevoerd wordt o. n. het prach tige treurspel „Brancomir". in 4 bedrijven BERGEN. Naar verluidt is op het verzoek om splitsing der gemeente door Ged. Staten afwijzend beschikt. Droevig ongeluk. WEERT. De heer Fr. Vermeulen, Kerkorgelfabiikant alhier, had Woensdag avond circa half 7 te Helden het ongeluk, terwijl hij met zijn motorrijwiel voor eene kar wilde uitwijken, met zijn hoofd tegen een uitstekend hout te rijden, waar door hij kwam te vallei). Hij werd op slag gedood. Per automobiel werd hij Woens dagavond nog naar hier vervoerd. De deelneming is algemeen. VENLO. Op het stationsemplacement, alhier is Dinsdagmorgen een goederentrein ontspoord, zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Vijf wageDS werden uit de rails geworpen en ernstig beschadigd. De hoofdlijnen werden versperd en enkele treinen kregen hierdoor vertraging. Drama te lllerick Zaterdagmiddag ongeveer half zes heeft zich een bloedig drama te Blerick afge speeld. De 38jarige werkman H. Gross- feld, weduwnaar, was sedert eenigen tyJ lijdende aan V»nr»»gt«gr*aan«in. Alles spande tegen hem samen, zoo zei by telkens. Het werd zoo erg, dat, hy Zater dag, werkende aan de rioleering te Venlo, zijn werk eensklaps verliet met achterlating van zijn jas, meenende dr-t men hem in een put wilde metselen. Sedert eenigen tijd woonde bij hem in een zekere Mina Top- hoven, oud 40 jaar, geboortig uit Venray. Haar had bij meermalen verzocht met hem te willen sterven, daar het leven hem ondragelijk was geworden. Zij wist hem telkens tot andere gedachten te brengen door hem op zijn 3 kinderen te wijzen Daar de toestand van den lijder erger werd. liet genoemde M. Tophoven Zater dagmiddag half 5 dr. van der Weijden ontbiedeD, die den zieke bezocht. Nog geen uur later, 't was ongeveer half 6, grijpt hij het broodmes en brengt, in tegenwoordigheid zijner 3 kinderen, zyne huishoudster eene doodeüjke wonde aan den hals toe. Hevig bloedende, om ringd door de drie schreiende kinderen, snelt zij de straat op in de richting van de woning van den gemeenteveldwachter SimoDS, in wiens huis zij werd opgenomen. Zij verklaarde dat 't voornemen van G. was eerst haar en dan zich zelf te ver moorden. Geestelijke en geneeskundige hu'p was spoedig ter plaalse. Nadat dr. van der Weyden een vooiloopig verhand had gelegd, begaf men zich naar de plaats des onheils. Wat gevreesd word. bleok een feit te zijn. G. had door een schot hagel met een jachtgeweer een einde aan zijn leven ge maakt. Men vond hem, onherkenbaar, liggende en badende in zijn bloed. Noch geestelijke, noch geneeskundige hulp kon hier meer baten. Het bleek, dat hij den loop van iiet geweer in den mond had geplaatst, zittende tegen een kast. Terwijl Mina Tophoven op last van dr. van der Weijden naar het gasthuis te Venlo werd vervoerd, worden de drie arme kinderen, die niet naar huis durfden terugkeeren, ofschoon zij niet wisten wat hun vader was overkomen, voorloopig bij een familielid ondergebracht. Nadere berichten melden dat de toe stand van Mina T. bevredigend is. L.K. Ongelooflijk '"Uit eene Zuid-Limburgsche gemeente wordt aan de -L K. geschreven Hij was geliuwd en by vei meerdering van de familie trad de nood binnen hij ondernam eeu eerlijk bedryf, bij ging bij avond en donker bij gezeten inwoners om onderstand, dien hij genoot. Of hem dB niet genoog opbracht 'f Wat er van zij. hij begon een ander bedrijf. Nu vermiste de eene familie dit, de andere dat. In den nacht was geen waschgoed op de bleek meer veilig. -Hij" heelt het gedaan, lis pelde de een -hij" heeft het gestolen, fluisterde een ander- Men wees op het gestolen goed, dat bij hem op de bleek lag, maar niemand durfde klagen of getuigen, want hij was ook raadslid, hij had het zelfs tut wethouder gebiacht Het gebeuide op Woensdag 22 April dezes jaars. dat erne boerendochter liet waschgoed op de bleek ging begieten, in den namiddag omstreeks half 2 uur. Een uur later gaat zij weer eens kijken naar het waschgoed en bemerkt drie openingen in de spreiding een hemd en twee vrouwenbroeken waren verdwenen. Ter stond navraag hij de huren zeker, zij haddon -hem" gezien, hij was voorhijge- komen. Toevallig komt de veldwachter langs, die met het voorval in kennis wordt gesteld. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in. -Hij" werd aangehouden en by visitatie op den lijve vond de veld wachter onder dekleeren rondom het lijf van den Edelachtbare het nog natte hemd. alsof hij de Kneippsche waterkuur onder ging. -Hij bood weerstand, maar de boeien deden hun werk, en hij werd voor den burgemeester geleid. Hier vroeg de veldwachter aanhouding en voorloopig in-arreststelling van den verdachte. De burgemeester weigerde Daarop vroeg de veldwachter huiszoeking te lateu doen om nog voorheen ontvreemde goederen op te sporen de burgemeester weigerde Ten laatste vroeg de veldwach ter lastgeving om zelf huiszoeking te doen, maar de burgemeester we'gerde De veldwachter ging andermaal op pad en vond de jas van den verdachte op een perceel hooiland van hem liggen, naast diens in don grond staanden riek in den groolen binnenzak van die jas stakrn de twee vermiste, nog natte vrouwenbroeken. Toen de veldwachter bij den burgemees ter terugkeerde, zaten deze en de verdach- e samen een glas bier te drinken en een sigaar te rooken. De vlammen tastten ook c overzijde der straat staande bue H. Ooslerbosch aan. De beide b brandden tot den grond af. Een lol uil de lole Een arbeider uit Munchen werkzaam op de Suchtelner IJs kocht onlangs een lot van 50 pf de Berlijnsche Paardenloterij. C dat hij niets mocht trekken, gee verlies dan een kwart mark te li kocht bij zijn lot aan een colleg pfennig Op dit lot nu viel de I tot groote vreugde van den nieu naar de hoofdprijs bestaande fok hengst ter waarde van 10 00( Mijnramp. In een kolenmijn te Barckley Virginia, had een onlp'offmg pl arbeiders werden onder de i kolen en grondmassa's bedolven. LandbouwersriHico. De 70jirige Bereodsen. bijgenaamd -de Mof", had te Doesburg het ongeluk, toen hii mat. n»ard on wa?en van 't land te in ,!o kwam, tusschen wagen en paard te vallen, met het ongelukkige gevolg, dat een der raderen hem over den nek reed, waardoor de dood ormiddellyk in trad. Ongelukken. Nader wordt gemeld, dat de journalist Van Schaik te Leiden, die door een auto werd overreden, niet overleden is. Zijn toestand is evenwel hoogst zorgelijk. Te Utrecht is een öOjarige dame, die van een iu beweging zijnde tram sprong, zoo ernstig op het achterhoofd gevallen, dat zij aan de gevolgen is over leden Te Abcoude is Dinsdag de rietdek ker A. K. van het dak der boerderij van den veehouder W. S. gevallen. Spoed;g ingeroepen geneeskundige en geestelijke hulp mocht niet baten. Na weinige oogenblikken overleed de ongelukkige. Woensdagavond is te Oud Zevenaar een automobiel, waarin een gezelschap En. gelschen zat, in volle vaart tegen een boom gereden. Het rytuig werd totaal vernield. Een der inzittenden geraakte bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij, Overigens hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. Ilnlloii iu «leu avond. Een interessant gezicht leverde Zondag avond hoven Siebengowald een halion op, welke vrij laag dreef en met tal van lantaarns phantastisch verlicht was. De inzittenden wilden landen, maar toen zij vernamen nog boven Hollandsch gebied te zyn zij dachten zeker aan Uden stegen zij wat hooger en verdwenen in de richting WeezeKevelaer. lie vlaggeiidemoii*lralie le Zaandam. Men meldt uit Zaaudam aan de Tel, Van geen der openbare gebouwen alhier woei Donderdag de vlag, maar honderden burgers hadden, hij wijze van protest, de vlag uifgesoken. Ook bijna alle schepen in de haven vlagden. Aan hel huis van burgemeester Ter laan had men in den nacht een vlag bevestigd, die 's morgens spoedig verwyderd werd. Ook voor de deur van twee kerken hing een vlag. Ernitlige brand. Woensdagavond brak te Zeelst in de boerderij van J. Reinders aan de Bioze» kade, brand uit. Het vuur woedde zoo fel, dat niets dan het vee, met uitzonde ring van eenige varkens, kon worden gered. brengen tor algemeens kennis d strengste verboden is op de groi behoorende aan do gemeente Ve ook op de Peelgronden turf plaggen en heide te houwen anderen daad van eigendom te v Zullende tegen de overtredei waatdelijk procesvernaai wort maakt. Overtredingen hiervan worde art. 314 van het Wetboek van gestraft met eene gevangon'sstra hoogste zes'ig gulden. Indien tijdens het plegen va: drijf nog geen twee jaren zijn sedert eone vroegere voroordeelir schuldige wegens gelijk misdi roepelijk is gewordeo, wordt h met gevangenisstraf van ten hoo maanden. Art 315. Met gevangenisstr hoogste drie jaren of geldboet hoogste zestig gulden wordt gesl le stroopeiij gepleegd met b vaartuigen, wagens, trek of lastd Htt afmaa'en van heide is ei gestaan zoo zij daarvoor vergil den heer Burgemeester hebben ht Venray, 1 Mei 1914 Burgemeester en Wethoude H. ESSE De Secrttuis, STOOT. :eeutt van ■sen g< 1 am De Burgemeester van maakt bekend, dat omtrent de genoemde ingeschrev»"»» «oor lichting 1915, dezer aanvrage om v rijst' i wegens- godsdienstig menschU opgeleid orden jodanig i Gedeputeerde Staten dezer een jaar viijstelling van den die Mili'ie is verleend dd. 24 April Afd Le 334775 M. aan Ambrosius Hendrikus Gerardu A^selbergs Victor Jan «Eduar Baltussen Geratdus, Janssen Wilhelmus, Kemps Peter Gerardus Johan student in de godgeleerdheid, ei Verbeek Franciscus Aotonius He: Verschuren Cornelis Peter W beiden als R- K. Ordebroeder. Zie verder de publicatie aang Raadhu ze. Venray, 30 April l914. De Burgemeester voo H. ESS 24 April—1 Mei 19U Greboortoii. Mathilda Antonia Simons. Anna Maria Simons. Wilhelmus Janssen, oud 32 js bouwer en Agnes Theodora Gour 32 jaar, beiden te Venray. Pieter Jan Philipsen, oud landbouwer en Wilhelraina Flube gen. oud 22 jaar, beiden te Vent Piter Johannes Hubertus va oud 28 jaar, metselaar, en Verdolion, oud 21 jaar, beiden te Christina Josephina de Haart, Joseph Bandsma, oud 28 jaar. Jacobus Poels oud 62 jaar. Maandag om 8 uur jaarg. 2de kl. Antoon Poels en echtgenoote

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2