Provinciaal Nieuws, Firma J. Fonck-F beste Stekrub parelmoer-Rozenk een flink Werk t een Pakknecl Wed. J. v. d. Lii Anna van Ma Maas- en Zeevi: Fr. Winkei Gemengd Nieuws. Ingezonden» Burgerlijken Stand VENRAY. Kruisweg-kapelletjes. Voor Br van Santvoort Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. alle voorjaarsm stoften, kalk e stoffijne Kainie twee flinke TE KOOP VERLOREN Terstond gevraa V. Fonck z TE HUUR P. Camps-Delhou Gevraagd JAC. FONCK, Ve Patentkali, Guai Chilisalpeter en Superhospha Costume's, Blouses Ondergoederen. Puike Inmaakhar: 0 is het, dat ik van u, mijo jongens, afscheid moet nemen." Van alle kanten begonnen de geluk» wenscben te stroomen zoo talrijk, dat in een keer honderd telegrammen tegelijk bezorgd werden. Omtrent zijn vertrek uit Rolduc en zijne wyding heeft Monseigneur nog niets vast. gesteld. Bij de benoeming van Monseigneur den Bisschop Laurent J. A H. Schrijnen. Lang, ja lang had 't volk gebeden, De Opperherder was niet meer. Lang, ja lang was 't reeds geleden Dat hij rustte bij den Heer. Bisschop Drehmanns was gestorven, Edel, grootsch was heel zijn werk, Had de gunst van 't volk verworven, Was een sieraad voor zijn Kerk. Moeilijk was hij te vervangen, Nu een nieuwe morgen daagt En nu de ernst der mijnbelangen Alle zorg en aandacht vraagt. Lang. zeer lang had 't volk gebeden. Eindelijk klonk Rome's stem, Overal zong jubel mede „Zegen, Heere, zegen hem 1" Rolduc's Grootheid, Bisschop Schrijne, Viel de keuzewonderbaar Is daar beter Paladijne Voor een ambt zoo dubbel zwaar?.. Heil U, Bisschop! Heil en Zegen Klinke U toe uit volle borst. God geleide al uwe wegen Hoogverheven Kerkevorst Hartlijk bidden wij allen heden Oostrum's Zoete lieve Vrouw Schenke Hij der Kerke vrede, Blijve Limburg Hem getrouw VENRAY, 4 April 1914. Maandagavond half acht bad in het Patronaat alhier de sluiting plaats en de prijsuitdeeling der Teekenschool. In zijn woord vooraf sprak de Directeur zijn tevredenheid uit over het bezoek, het gedrag en de vorderiogen der leerlingen Hy voegde echter den wensch daarby, da1 in een volgend schooljaar de leerliDgen nog wat beter op tijd zouden komen. De prijzen mooie en praktische ge reedschappen werden toegekend aau M van de Water, P. Smits, M. Claes sena, Th. Baerkeus, Ad. Verbeek, Fr. van Bergen, G. Rappel, H. JacsBen, J. Zeegers en H, Kersten. De ZeerEerw. Heer Pastoor, die even- axs de EdeiAchtb Heer Burgemeester, de prijsuitdeeling met zijn tegenwoordigheid vereerde, weoschte de jongens geluk met hun pryzen, de hierin uitgedrukte waar deering van hun trouw bezoek, hun ordelijk gedrag en hun goede vorderingen en drukte allen met een warm vermanend woord op het hart, goed te profiteeren van het onderwys, dat in het Patronaat gegeveo wordt. De Directeur sloot daarna met een woord van dank, bijzonder aan de leeraren, die met zooveel zorg hun lessen badden voorbereid en gegeven. De bezoekers, ouders en belangstellen- dep weinige in getal maakten vol belangstelling gebruik van de gelegenheid, 0ra de teekeningen van de leerlingen te bezichtigen. Zondag 29 Maart 1914 nam. half 8. Cm kwart voor 8 opende de Voorzitter de vergadering met den gewonen groet. Hij riep allen het welkom toe en drukte zyn spijt uit over de slechte opkomst, nauwelijks een 40tai belangstellenden van de 270 leden. Het grootste deel der aan wezigen was nog van de gehuchten, het geen een teeken was dat deze meer voor de vereeniging gevoelen dan de inwoners der kom. De secretaris deed daarna voorlezing van de notalen der vorige vergadering, die werden goedgekeurd. Uit het verslag over 1913 bleek, dat het ledental met 8 was geklommen en 276 bedroeg. Er hadden 103 uitleeningen plaats. Op de subsidieaanvrage aan het gemeentebestaur werd afwijzend beschikt. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan en werden de beeren Messemaeckers en v. Meijel (Heide) aangewezen deze te controleeren. De voorzitter dankte den secretaris penningmeester voor zijn gehouden beheer en deelde in verband met de weigering der subsidie mede, dat het bestuur eene samenkomst heeft gehad met Burgemeester en Wethouders wien zij het nut der ver eeniging onder het oog brachten. Voor de volgende begrooting zal een nieuwe aan vrage om subsidie ingediend worden en het bestuur hoopt met meer succes. Daarna hield de heer de Ponti, hoofd der school te Oirlo. eene lezing over Bevordering der volksgezondheid in huis en school". Spreker wees er op dat vooral de reinheid in staat is tuberculose tegen te gaan. Slechte, krotterige woningen, on gezonde en slecht geventilleerde werklo kalen zijn broei plaatsen van allerlei ziekten. Voor den werkman heeft de re geering reeds gezorgd, allerlei voorschriften zijn gegeven voor werkplaatsen en fa brieken, maar spreker beklaagt de onder» wijzers, die te doen hebben met een onwillig gemeentebestuur. Hoeveel onder wijzers worden ontijdig naar het graf gebracht door stoflerige domperige school" lokalen. Wie geeft ons schoolartsen, wanneer zal er gebroken worden met de verouderde poetsmethoden, de schoollo» kalen zyn een en al stof, muren, platen, kaarten, overal dwarrelt stof rond. Verder wees spreker er op, dat rein» heid van het lichaam zeer bevorderlijk is voor de gezondheid. Daar waar gelegen heid tot baden ontbreekt, wassche men toch dagelijks hoofd, hals en borst. Verder poetse men zorgvuldig de nagels en neme nimmer zijne toevlucht tot kwakzalvers middelen, als rotte appels op zieke oogen, koedrek op zweeren enz. De Voorzitter bracht spreker dank voor zijne nuttige lezing en sloot, daar niemand meer het woord verlangde, ten kwart over 8 de vergadering. I De Rechtbank te Roermond veroor j deelde Dinsdag J. H. P. te Venray tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag. Eisch was 1 jaar. Het was Woensdag druk op onze veemarkt. Vee in groote boeveelheid, te kies en te keur, eo koopers, die voor goed vee ook goed geld wilden besteden De handel ging dan ook zeer vlot en er werden goede prijzen gemaakt. Het meeste werd omgezet in joDg weivee en guste koeien, doch ook naar puike melkkoeien en vet vee was veel vraag. Biggen waren er in overvloed daar door werd de aanvoer slechts gedeeltelijk verkocht. Men betaalde van 8 tot f 13 per stuk, naar gelang kwaliteit en ouder dom. Op Maandag 20 April a, s hopen de echtelieden Johannes Peeters en Hendri na Peeters aan den Hanssenberg alhier, hunne 50jarige echtvereeniging te her denken. Het nog krasse echtpaar zal het op dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. MOOK. Te Nijmegen is Dinsdag overleden de heer F. G. O. Cooymans, burgemeester van Mook en Middelaar. GENNEP. De rechtbank te 's Herto genbosch heeft vonnis geveld in zake Joh. de Gr.. ta®«eelaar alhier, beklaagd van opzettelijk zyn zoon Hendrik van het leven te hebben beroofd. De rechtbank sprak beklaagde vry. Het O. M. had geëischl 6 maanden gevange nisstraf na aftrek van het voorarrest. VENLO. Dat de R. K. Militaire ver- eeniging alhier een nuttige instelling is en aan eeoe dringende behoefte voldoet, blykt wel uit het feit, dat er thans circa 600 militairen lid zijn. De groote zalen vao het arsenaal bieden voor deze nuttige vereeni ging voldoende ruimte en de soldaten vinden er in hun vrijen tyd een gezellig tehuis. April-uiop. Een onbekende grappenmaker had in meerdere winkels te Veolo bulletins ver» spreid met het opschrift Bulletin van de N. V. Ct." met de mededeeling dat de twee torpedo's die naar Maastricht van Hellevoetslui8 door de Zuid Willemsvaart zouden komen, wegens het hooge water hunnen weg door de Maas zouden nemen en om 2 uur Venlo zouden passeeren. Natuurlijk liepen er velen in en er stonden reeds veel nieuwsgierigen lang voor 2 uur aan de Maas te wachten. Tevergeefs. Ballon gedaald. Zondag dreef er een luchtballon laag over het dorp Uden. Hij daalde neer aan de Veghelsche hei, waarheeo hij natuurlyk veel nieuwsgierigen lokte. De bemanning, twee Duitsche heeren en twee dames hadden nog al last van de boeren, die, wie weet waarvoor schade vergoeding eiscbten en een zeer hoogen prijs vroegen om den gedemonteerden ballon naar station Uden te vervoeren. Ten slotte kon men met de boeren zelfs niet tot een accoord komen, waarop een Udenaar voor 17 Mark het vrachtje overnam. Noodlottige val. Maandagmiddag is de 25jarige dienstbode C. van TieneD, in bet schoenenmagazijn van den heer Paanakker aan de Rynstraat te Arnhem, bij het verrichten vao bezig heden op een plat dak boven den winkel, door een glazen lichtkoker en daarna door een zoldering van gekleurd glas gevallen. Zy kwam in den winkel terecht een ijlings geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Niet erg slim Het is gebeurd in Oostelijk Noord Bra bant. Een gemeenteveldwachter en een jachtopziener hadden te Sambeek iemand opgesnord, die een meisje zou hebben aangerand. Hy moest mee, maar beide politiemannen waren per fiets. Ten einde raad werd besloten voor den gevangene ook een fiets te zoeken. Er werd een fiets gehuurd en 't drietal peddelde op Boxmeer aaD. Onderweg kreeg de jachtopziener een lek in den hand. Daar was niet op gere kend. De veldwachter reeds iets vooruit eo tegen den gevangene werd gezegd ook maar vooruit te rijden. Hieraan werd gretig voldaan. Binnen een ommezien was hy uit het gezicht en, uaar men later vernam, over de Maas naar Duitsrilland uitgeweken Met de gehuurde fiets 1 Groote fabrieksbrand. 5 slachtoffers. Dinsdagmorgen heeft te Almelo een lie vige brand gewoed in de fabriekgebouwen van de N. V. Stoomspinnerij -Twente", welke de noodlottigste gevolgen heeft ge had. In weerwil van de krachtdadige hulp van de brandweer, die geheel compleet in actie was. en versterkt was met een aantal fabrieksbrandspuiten van andere firma's, breidde de brand zich zoodagig uit, dat de fabriek in korten tyd over de geheele lengte in brand stond en een vuurzee geleek, Aan blusschen viel derhalve niet te denken de geheele fabriek werd een prooi der vlammen, en men had werk genoeg om de belendende gebouwen voor vernieling te bewaren. Het vreeselykste is echter, dat by deze ramp helaas het verlies van 5 menschen- levens te betreuren is. De arbeiders, die half gekleed in de fabriek werken, daar de temperatuur er zeer hoog is. hadden nauwelijks den tijd de brandende fabriek te verlaten, met het gevolg dat 5 hunner den dood in de vlam men hebben gevonden. Enkele anderen bekwamen brandwonden. Een arbeider sprong uit de vierde verdieping en werd zwaar gekwetst. De namen der slachtoffers zijn W. ter Stal, 51 jaar, gehuwd P. Brummer, 2\ jaar, gehuwd B. Schollink, een jongen van 15 jaarJ. Egbertseu, 29 jaar, weduwnaar met 3 kinderen, en H. Voor huis, ongehuwd. Men beeft van de slachtoffers Dog niets ontdekt. Zeer waarschijnlijk zijn ze in den hevigen vuurgloed geheel verbrand. De verslagenheid over deze ramp is groot. In de fabriek werkten ongeveer 160 arbeiders en arbeidsters. De spinnerij was verzekerd op beurs» polis. De fabriek was gebouwd in het jaar 1863. De eerste steeD is gelegd door Z. M. Koning Willem III. toen deze een bezoek bracht aan Alruel'i en Eüschedé Als vermoedelijke oorz^k van deD brand wordt opgegeven bet wahmloopen eener machine. Duur frull. Voor eerste kwaliteit iruit wordi in Maas en Waal besteed voor bellefleuren 14 tot 18 cent per kilo, voor bynderzoet 10 tot 11 cent per kilo, rabouwen gelden 10 tot 12 cent per kilo. Voorwaar hooge prijzen. Velen zijn er. die bun fruit, anders dan vroeger jaren, lang bewaard hebben, en er nu veel geld voor maken. Dit voor beeld zal zeker wel veel navolging vinden. Ongelukken. Dinsdagmorgen toen de ongehuwde 28- jarige voerman Herman Schukkert, in dienst van de N. V. Textiel Union Nabay te Enschedé voor deze fabriek, een met 2 paarden bespannen wagen tot stilstand wilde brengen, raakte hij bekneld tusscben den disselboom en een hek, en werd daardoor inwendig zoo zwaar gekneusd, dat by eenige oogenblikken daarna over leed. Te Acht (N.B.) is de 26jarige P. Brouwers, door het instorten eener schuur, op slag gedood. De ongelukkige was sinds een maand gehuwd. Naar -de Gld." met zekerheid verneemt, heeft Z. D. H. Mgr. van de Ven, bisschop van 's Bosch, goedkeuring verleend aan de oprichting van een nieuwe parochiekerk in de Molenstraat te Oss, Binnenkort zal aan de uitvoering van bet werk gevolg worden gegeven. Te Lichtenvoorde heeft de vergadering van aandeelhouders der Coöp. boterfabriek besloten geldprijzen uit te loven voor de zindelijkste eu meest kiemvrye melk door de leveranciers geleverd. Rookende kinderen. De gezondheidscommissie in den kring Doetinchem wijst er in haar jongste ver slag op, dat tal vao jongens van 10 jaren en jonger vrij geregeld rooken. De com missie zou het een zegen achten, wanneer als in andere landen in ons land een wet tot stand kwam, die het rooken aan kin deren beneden 16 jaar verbood onder bedreiging van straf tegen de ouders. Van een doodgeboren kalf. In een welvarende plaats ia ZuidLimburg gebeurde het. dat in een koestal een kalfje dood ter wereld kwam. Dit gebeurt wel eens meer en loopt dan uit op een voordeeltje voor den huisslager: voor hem toch is het vel van het beestje. Ook vriend de Kond heeft dan Feiertag De fiscus waar is die tegenwoordig niet bjj verlangt natuurlijk ook zijn deel; op het vel toch valt ook accijns, en het stukje van den hond is evenmin vrij, en zoo werd dan in casu het oadaverfje aangegeven voor 2 Nederl. guldens. In tegenstelling met den eigenaar van het dood beestje vonden de ambtenaren echter, dat het werkelijk jammer ware het malsche vleeschje voor honden en pierenmaal te bestemmen. Zij verzochten het zaakje aan te houden tot in den na middag en trokken er op uit om hun koopmanstalenten te beproeven- Des na middags kwamen zij terug. In naam der wet werd beslag gelegd op bet cadaver. De huisslager, zich het velletje van het dier ziende ontglippen, gevoelde geen lust zyn strooperswerk voor den fiscus te ver» richten, zells niet tot het leenen van zijn gereedschap. Maar geen nood: ambtenaars messen zijn even scherp als hun speur dersoog; het cadavertje was dan ook weldra gestroopt en gevierendeeld, al ging dan ook een en ander niet volgens alle regelen der slachtkunst. En de heeren trokken af met hun buit- Maar zoo'n geval verbreidt, zich als een loopend vuurtje. Toen de ambtenaren hun waar bij de koopers wilden leveren, wer» den hun de deuren voor den Deus gesloten. Het meest keken zij wel op bij huo chef's ega, waar zij beslist werden afgewezen; ja zelfs des ambtenaren kostbaas wilde het goedje niet over zijn drempel, hetgeen nog menig hard woord deed vallen. Nu was goede raad duur Een schade- postje van zoowat f 2,40 is voor een ambtenaarsbeurs niet zoo licht te dragen, Maar ineens gaat den heeren een licht op: sedert onze goede Maas bevaarbaar is doen de noodige schepen het plaatsje aan. Een schipper lust ook wel eens een malsch bou'je, en schippers moeten met ambte naren goede vrienden blijven. En zoo lukto het, de ten koste van zooveel moeite verkregen waar aan den man te brengen, naar men zegt tegen 24 cent per pond. L.K. De treurige eer, om de eerste te zyn die na zijn dood in den oven gestopt en verbrand wordt, is Woensdag te beurt gevallen aaD wijlen Dr. Vaillant uit Schiedam, een 95jarigen grijsaard. Woensdag had in het -crematorium" in Velsen de eerste lijkverbranding plaats, weliswaar tegen de wet, doch by de -te gemoetkomende'" houding onzer liberale regeering liep dat nogal los. Er werd geen procesverbaal opgemaakt. I)e ne ienscbe tijd is dus ingeluid. terwijl die cijfers voor I960 geschat worden op 20 millioen en 31 millioen. De belangrijkheid van het oud ijzer neemt dus met de jaren sterk toe. De groote ijzerwerken leveren hun afval direct aan eigen staalfabrieken De groote bedryven zooals spoorwegen, die veel oud ijzer krijgen verkoopen dit by inschrijving aan do groote handelaars. De voddenkoop- lui verkoopen de verkregen waar aan grootere handelaars, die ze zeer nauw keurig sorteeren om ze aan de groothandel te kunnen verkoopen. Buiten verantwoording der Redactie. IteinigingNdieiiNl. Meer dan eens is 't al in den gemeen teraad ter sprake gebracht hoe noodig hier een kleine reinigingsdienst zou zijn. Immers papieren, aarden scherven, ontelbaar veel oud ijzer, gebroken glas, oude blikjes enz. slingeren maar in slooten greppels en op deD weg Wat men kwijt wil zijn. smijt men weg, onverschillig waar 't neerkomt, als 't maar uit eigen tuin oi hof verwijderd is. Soms wordt in 't donker een mand of emmer vol -vuil" ergens zoo maar geloost of neergekwakt. Niet lang geleden kon men langs 't -smal paadje" gaande, er aantreffen o. a. een ouden kinderwagen, een paar roestige kachelpijpen, wat bodem- looze emmers, oude stalen banden en dergelijke. Deze toestand blijft zoo in de -Koningin der Peeldorpen". Immers er is geen geld! Men kan 't benoodigde er niet voor be kostigen Maar vergeet men hier, dat tegenover een vrij geringe uitgave ook geregelde inkomsten staan 1 Dat al die afval waarde heeft Volgende knipsel uit de H. P. van 21 Maart 1914 moge dit bewijzen. OUD IJZER EN IJZERAFVAL. Voor ongeveer 25 jaar was oud smeed» ijzer eo staal bijna waardeloos, doordat men niet in staat was het te verwerken tot nieuw materiaal. Dit is veranderd door het in gebruik komen van het Siemens Martin proces, waarbij uit oud smeedijzer en staal met gietijzer samen eeD prima kwaliteit smeedijzer of staal vervaardigd kan worden. Sinds 1890 is daarom oud yzer een belangrijke grondstof voor de yzerproductie. Men heeft berekend, dat, afgezien van de slijtage, het ijzer na 20jarig gebruik als oud ijzer op de markt komt en dat jaarlijks ongeveer 2 pCt. van den totalen ijzervoorraed als oud yzer voor de ijzerfabrieken beschikbaar is. Baseerende op de bekende verbruikscijfers en de toe name ervan, wordt aangenomen dat in 1920 17 millioen ton a 1000 Kilo ijzer geproduceerd zullen worden, waarvan 10 millioen uit ertsen en 7 millioen uit oud yzer; in 1940 wordt geschat 14 millioen ton uit ertsen en 17 m'llioen uit oud ijzer. 27 Maart3 April 1914 (Geboorten. Maria Jacoba Wilhelmina Hermsen. Gerardus Fermanus Martinus v. d. Bosch. Joseph Louis Mathieu Marie Aeris. Petrus Johannes Gerardus Janssen. Wilhelmus Hubertus Joh.s v. Meijel. Johanna Stevens. Sterfgevallen Francisca Johanna Stork, 39 j. Martinus Cremers 68 j. echtg. v. A. M. Verstegen. Hendrik Laarmans, 60 i. Mathijs Peters, 82 j. Vorig bedrag f 560.70 N N. Ter eere van O. L. Vr. van Oostrum 10.00 Frau Jacobs. Crefeld 6 00 Petronella T.. Oostrum 1,20 N. N. Venray Vorig bedrag f 59 20 1.20 Parochiekerk Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan Ondertrouwd BERTHA LINSSEN en MARTIN BERKENS. BETSY BERKENS en PIERRE LINSSEN. VENRAY—VENLO, 3 April '14. Geen receptie. Huwelijksvoltrekking te Venray 21 April e h Bestelling van HET BE. vraagt bij A. VAN HANDEL. Oostrum Tegen belooning terug te bezo het Bureau van dit Blad. liefst ongehuwd, om bij bet u en plaatszn van Bliksemafleiders zaam te zijn, Vereischten goed durvon kli; ook grondwerk kunnende verricl lid! VERKRIJGBAAR onder garantie Concurre prijzed. Ondergeteekende beveelt zich aan voor het ieriaai wan Tevens beveelt zij zich aan als ■initiator. Molenhoi Wekelijks verkrijgb; verscbe vanaf 10 tot 25 cent per pond en Steeds voorradig mooie Sinaasappe Dadels en Olienoot a f 3.75 per 100 stuks, 2e kwaliteit f 2.75 per 100 st Beleefd aanbevelend Hoenderstraat, VE 1. VI 13. Vergadering Groene krui* Nieuwe parochiekerk. ülelkpremieg. Treurig. Diensten der Goede Week. Donderdag 9 uur Hoogmis, 's avonds kwart voor 8 Rozenkrans niet miserere, waarna processie naar de sacristie. Vrijdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste. 8 uur den dienst, 4 uur de Metten, 7 uur Kruis weg en medidatie. Zaterdag kwart voor 7 wijding der Doopvont, waarna Hoogmis, om 4 uur Lof. De flambouwdragers worden verzocht Donder dagmorgen, 's avonds en Vrijdagmorgen het Allerheiligste te vergezellen. Vrijdag collecte voor het H. Graf. Zaterdag na de Hoogmis kan men wijwater halen. Woensdag en Zaterdag wordt vanal 3 uur biecht gehoord. Zondag vanaf 5 tot en met 7 uur elk half uur H. Mis, half 8 plechtige Palrawijding, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 Vespers, 5 uur Lof. Zondag en volgende dagen tot en met Donderdag generale absolutie voor de leden der Derde Orde, welke Zondag zal gegeven worden na de H. Missen van 6, 7 en 8 uur en na 'l Lof, Maandag, Dinsdag na de H. Missen van 6.7 e Ti half 8 en Do uilen lag na de plechtigheden van 7 uur. Dinsdag laatste Dinsdag der novene ter eere van den H. Antouius. om half 8 Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer weldoeners, onder de Hoogmis toespraak en gebeden der novene. Om 5 uur Lol Donderdag orn 7 uur de plechtigheden, om ll uur plechtige voetwassching, om 4 uur de donkere Metten, half 8 Rozenhoedje. Vrijdag om 7 uur de plechtigheden, hall 5 de donkere Metten, 2 uur H. Kruisweg. Zaterdag om 7 uur de plechtigheden. N. B. Op Paaschdag zal inde Paterskerk de H. Communie worden uitgereikt. Deze H. Com munie kan echter niet doorgaan voor Paaschcom- munie, welke ieder parochiaan moet ontvangen in zijne parochiekerk. 1 tuinier klooster Ursulinen Venray 1 jongen 1718 jaar wijnzaak Heerlen 1 meisje 17-18 jaar Heerlen 1 dienstmeisje boerenwerk Bergen 1 bakkersleerling Meerlo 1 smidsknecht Horst 1 paardenknecht voor Grubbenvorst loon 350 Mark per jaar. 1 smidsknecht voor Broekhuizenvorst 1 boerenknecht voor Kevelaer 1 boerenknecht voor Blitterswijk 1 magazijnknecht voor Venlo 1 werkvrouw v. Venray 1 schildersknecht voor Horst 1718 j. goede ge legenheid hout en marmerschilderen te leeren 1 schoenmakersknecht voor Well 1 knecht en 1 dienstmeid 1620 j. boerenwerk 1 dienstmeisje 16j. voor Steijl 2 timmermansknechts voor Horst 1 boerenknecht voor Grubbenvorst (Paschen.) 1 kindermeisje 13 jaar, 70or Venray 1 boodschapmeisje tot 15 April a s. Allen, die nog CHILI noodig moeten hiervan ook nog opga liefst zoo spoedig mogelijk, omd volgende of einde dezer week d chili gelost zal worden. Loon f 2.50 per dag. in de Groote Stram 9

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2