Provinciaal Nieuws. Bekend mali Jos. LINSSI Gymn^ Manufacture Henri Sli Gemengd Nieuws. Ingezonden, Drankbestrij ding. Burgerlijken Sland VENRAY. Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kruisweg-kapelle WILLEM. Notaris R. K. Venr. Middel belangrijken UITVEI Buxkins voor h> en jongenspak af Holl. Spoor en van Gend en Loos te Antwerpen het verzoek is gericht om de zware vrachtkar te vervangen door een 4wielige wagen op veeren, echter onder opmerking dat men niet de minste aan- merking maakt (p de dienstverrichtingen des heeren H. Janssen, doch slechts wijst op de beschadigingen waaraan de goede ren blootstaan en de weigering der Spoorwegmaatschappijen om daarmede ambtshalve te besfellen goederen te ver voeren. Men zal het antwoord daarop dienen te wachten. Niets meer aan de orde zynde sloot de Voorzitter ten kwart voor 10 de vergade ring. In de hierna gehouden bestuuisverga dering werden gekozen tot onder-voorzitter de heer W. Laurensse, lot secretaris de heer A. v. d. Pasch. Aan beiden werd opgedragen eene eerecommissie voor den Handelscursus te vormen, bestaande uit 3 of 4 notabelen der gemeente. Een viertal leden zullen zich belasten met het aan- werven vao donateurs van den Handels- cut sus. VENRAY, 28 Maart 1914. Woensdag 25 Maart werd onder de jongens van het Patronaat een jongens- bond voor drankbestijding opgericht. Van de 70 traden 40 jongens als lid toe. Mogen uit dezen boud voortkomen de trouwe en wakkere leden van een flink Kruisverbond. Dan eerst zal bet werk van onze ijverige en bloeiende Mariavereeni- ging tot zijn volle recht komen 1 Jttbilé Paler van llemerl. Zondag vierde de Zeer Eer w. pater A. van Heraert O. F. M.. te Gouda onder zeer vele blijken van belangstelling zijn 40jarig jubüé Pater van Hemert werd geboren te Ammerzoden op 24 Maart 1846 en tot priester gewijd den 21 Maart 1874 door den Bisschop van Roermond. Als overste was bij werkzaam te Weert, Maastricht, Wyohen en Venray. Na een apostolischen arbeid als missionaris gedu rende pl.m. 30 jaren, kwam de jub.laris den 1 April 1900 als kapelaan te Gouda. Hl. Raphael. Ouder dagteekening van 23 dezer ont vingen wy van den beer Nivard te Rot terdam een schrijven waarin hij ons mede deelde, dat de in het aan den Raad ge richte request gemaakte fout aau hem te wiiten is en bil uitdrukkelijk verklaart, dat de uitdrukking -raddraaien met uit -Peel er. Maas" is overgenomen, tevens de reden opgeveude, waarom lot nu toe rü6t reetitioatie gewacht weid. Met dit schrijven nemen wij volkomen genoegeu. Wyl ei- eclitei in den toon icis voorkomt, dat ons doet vermoedeu dat ons stukje -Niet burgerlyk beleefd" den schijn heeft verwekt als zouden »y St. Raphael of den heer Nivard persoonlijk onaangenaam hebben willen zijn, zoo stellen wij er prijs op te verklaren dat dit geenszins onze bedoeling was, doch het eenige doel een spoedig antwoord uit te lokken. Dit zal men beprijpelyk vinden als men weet dat er van zekere zijde in Venray's Raad, waar men een verslag even graag ziet als een veroordeelde de galg, iedere gelegenheid te baat wordt genomen om zich minachtend uit te laten over dat -krantengeschryf' en dat nu men daar een wapen in de baod heeft, n.l. eene in offi cieel geschrift voorkomende onjuistheid tegenover de oflicieele notulen, men daar mede zal schermen. Hadden wij de oor zaken der vertraging geweten, volgaarne zouden wy een weinig geduld geoefend hebben en in stede van tegenwerking nemen wy by deze de gelegenheid te baat onze sympathie te betuigen met het doel en streven van St. Raphael. Verder deelt de heer Nivard mede, nog geen antwoord van Venray's gemeente bestuur te hebben ontvangen, terwijl z.i. bet nog twijfelachtig is of St. Raphael tot -amende honorable" zou kannen worden verplicht, wijl raadsnotalen niet gelijk gesteld kunnen worden met een steno graphist verslag en er ook in den boezem van den Raad leden gevondeD worden, die zich die uitdrukking herinneren. Voor wat betreft bet nog niet beant woorden van St. Raphaels request nemen wy met het oog op eene spoedig te ver- wachten raadsvergadering de vrijheid de aandacht der raadsleden hierop te vestigen mogelijk dat een hunner op art. 70 der gemeentewet wijst, terwijl wat betreft het vergelijken van de notulen met steno- graphische verslagen, wij het bestuur van fit. Raphael er beleefd opmerkzaam op maken, dat van de Raadszittingen te Ven ray door geen enkel blad een stenogra phist verslag wordt opgemaakt. Hen zoon door zijn vader gedood. Een treurig familiedrama is Diusdag voor de Bossche Rechtbank behandeld, waarbij terecht stond de 47jarige metselaar J. de O. uit Gennep, beklaagd van op 20 Jan. 1913 zijn zoon doodgeslagen te hebben. Na het verdoor der getuigen eischte bet O. M. een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger mr. E Zinnicq Bergmann wees in zijn pleidooi op de beestachtigheid van den zoon, die een zeer gevaarlijk persoon was en reeds tienmaal tot vier maanden veroordeeld was wegens mis handeling van zijn vader. Pleiter wees er op, dat in den nood- iottigen avond de zoon de woning dreigde in brand te steken en betoogde dat hier wel degelijk sprake is van noodweer. PI. meende, dat de beklaagde al zwaar ge noeg gestraft is door bet voorarrest. De uitspraak werd bepaald op 31 Maart. Miltvuur. Op den stal van de wed. v. d. L. in bet dorp Ottersum is een rund aan milt vuur bezweken. Het cadaver is volgens de wettelijke voorschriften verbrand en begraven. Dit is in acht dagen tijds reeds het derde geval van miltvuur binnen deze ge meente. GRUBBENVORST. Uit de Maas werd Dinsdagavond opgehaald het dryvende lijk van een onbekend manspersoon. Bij fouil leering vond men op het lijk o. m. een papier waarop den naam Wimmer uit M. Gladbacb vermeld stond. Woensdag vervoegden zich alhier 3 gebroeders Wim mer uit M. Gladbacb, die in het lijk ku» 29jarigen broeder Eduard herkenden. VENLO. Bij de politie heeft zich aan gemeld H. A. van alhier, verdacht van poging tot doodslag A. is de persoon die Vastenavond Dinsdag in een danszaal alhier een meisje een groote snee over don rug toebracht, waarop hij de vlucht naar Pruisen heeft genomen. Hij iB naar Roermond overgebracht. l'oging; tol moord. De marechaussees te Sittard hebben gearresteerd zekeren R. uit Obbicht, ver dacht van poging tot doodslag op zekeren Jennen uit Grevenbicht. De revolver is in besiag genomen. MAASTRICHT. Maandagmorgen is op de Zinkwitfabriek te Maastricht een monteur gestikt. He man was afkomstig uit Ougrèe (België). Zijn lijk werd naar Calvariënberg overgebracht. Het ongeluk geschiedde, doordien by bij het herstellen van een afvoerpijp, van ruim een halven M. doorsnede daarin is gevallen en tengevolge vau de vergiftige dampen is gestikt. De door zijne kame raden aangewende pogingen om hem te bevryden, slaagden eetst na een half uur toen werd nog slechts een lyk opgehaald. K. h. Arbeldslieur/en Van de koningin der Peel, van 't schoone Venray. gaat een actie uit, die alom in Noord Limburg met sympathie zal begroet worden, 't Is er eene, die menschen van allen rang en stand za; interesseer^?, patroon, n oh *r'«ei noch middenstander behoeven z:ch oDge- rust te maken en angstig uit te zien of w6er iets nieuws bun belangen gaat schaden, 't Geldt hier een zaak, die geeu tweespalt brengt, die allen kau en wil van nut zijn. De R. K. Venraysche Arbeidsbeurs, waaraan een informatiebureau verbonden, is aangezocht om door N. Limburg een propagandatocht te houden. Zy zal trachteu de bewoners te overtuigen van 't groote belang van een dusdanige instelling. De arbeidsbeurs helpt den arbeider aan werk en den patroon aan kracht De arbeids markt wordt beheersclit door vraag en aanbod. Een beurs kan die markt beter overzien, dan de enkeling. Ze zorgt boven dien niet alleen voor 't stoffelyke, maar tevens bevordert zij 't zedelijke en gods dienstige. In onzen tijd is voor den werkman inderdaad behoefte aan een dergelijk insti tuut, om passend werk te hebben; dit behoeft geen betoog. Maar ook hoe 't er met godsdienst en zedeo staat. Velen im mers blyven niet op hun dorp, maar trekken naar de stad of naar 't buitenland. Ze kwamen daar dikwijls in diensten en betrekkingen, waarvan ze niets wisten, dan hoeveel er verdiend werd en hoe lang moest gearbeid worden. De arbeidsbeurs kan nu inlichtingen geven, hoe 't in die diensten met geloof en zeden stsat. Voor den werkgever heeft ze ook hare waarde. Zij weten van te voren wat soort vleescb ze in de kuip krygen. 't Zal zbö niet licht meer gebeuren, dat men iemand jo zijn huis krijgt of in zijn werkplaats, die er nooit had mogen komen. Wanneer men daarbij weet, dat de kosten der aanvrage zoo gering zijn, dan mag men gerust zeggen, dat de arbeids beurs en 't informatiebureau in een drin gende behoefte voorziet. Meer willen we voorloopig niet ver klappen. Gaat de Venraysche heeren. die zoo belangeloos dien propagandatocht op zich nemen, zelf hooren. Niemand zal er spijt van hebben. Zoo ging het tenminste de hoorders te Tienray en Giubbenvorst. N.V C. H. M. de Koningin heeft Zondag en Maandag te Amsterdam een bezoek ge. bracht aan enkele van de meest arme gezinnen der hoofdstad, speciaal in die buutten waar de woningtoestanden zoo vreeselijk misselyk zijo, dat de Gezond heidscommissie handelend moet optreden. Het bezoek der hooge Vrouw werd in de armenbuurten :en teerste op prys gesteld, en de troost door Haar gebracht, deed zijn weldoenden invloed gelden. Hoog veler. Men sc'nryft uit Grave aan de Gld. De Beersche Maas is, doordat de loozings- sluizen van de Raam en de Horssensche Graaf moeten gesloten blyven wegens den nog steeds buitengewonen hoogen rivier stand, een paar c.M. gewassen, door het afkomende Peel water. Daar de water- loozingssluizen vaa d* r'.vim van 22 Feb. tot heden onafgebroken gesloten zijn ge bleven, beeft men thans evenveel of nog meer last van hot kwelwater dan in 1910. Vele landeryen staan daardoor blank. Uit Maastricht werd Donderdagmorgen weer 31 cM. was geseind. Uit België woidt weer was geseind, en nu is bet te voorzien dal de hoogwater- periode nog niet beemdij.'J is. In Limburg en Noordhi bant heeft men op verschillende plaatsen reeds grooten hinder van het kwelwater. Bij Mook stroomt het over di trambaan Nymegen Venlo. Er wordt nog slechts aan het onder houd der opkisting gewerkt. Jeugdig» «mokkeiaar. Te Dinxperlo hebben de rijksambtenaren een 12jarige knaap, d'u suiker uit Pruissen smokkelde, aangehouden. Tegen zijn moeder, die bem da. toe verleidde, wordt een vervolging wegens misbruik van de ouderlijke macht incests I, Klap van een wiek. Te Hooge Zwaluwe heeft de molenaar Smit bij het verstellen van zijn molen een klap van een wiek gekregen, die zoo hevig aankwam, dat de man >rd weggeslingerd en aan de overzijde van een kbin riviertje terecht kwam. Hij overleed spoedig daarna aan de gevolgen, Doodgereden. Dinsdagavond is onder Harfsen, gemeen te Laren, zekere J. Mensink, die onder den invloed van sterken drank moet ge weest zijn, door de Geldersch Overijsel- sche stoomtram overreden en gedood. De man was ongehuwd. De machinist treft geen schuld. Elerelertt wedstrijd. Eenige jongelieden 'e Winterswijk gingen de weddingschap J. wie van hen «Tlréoofc e'óferT ton v jne.^itfer 30 op kon, verdiende. ii. Een der eier- eters braebt het tot 29 stnks, maar werd toen zoo ouwel, dat by de 30ste niet meer op kon en dus den uitgeloofden prys niet verdiende. I'rljsverliooglng van steeliest. Het bestuur der Vereenigiug van Ned. Baksteenfabrikanten deelt het volgende mede Tengevolge van de ongekend hooge waterstanden der rivieren is op verschil lende steenfabrieken reusachtige schade veroorzaakt. De directe schade bestaat in het verloren gaan van millioenen onge bakken steenen. De indirecte schade ont staat doordien werkzaamheden, welke uitsluitend in dit seizoen moeten geschieden zooals bijv. aanvoeren van grond) geheel en al stilstaan. Als bewijs hoe belangrijk de directe schade is, diene, dat op één enkele fabriek voor f 30,000 aan ongebakken steen door het water verloren ging. Het is duidelijk, dat de fabrikanten ge. noodzaakt zullen zijn deze reusachtige schade door prijsverhooging van hun product eenigermate in te halen. Door selirik gedood. Het dochtertje van den heer Van der L- te Boxtel, welke laatste menschen wilde redden die in de Dommel vielen, is op 't gezicht daarvan zoo hevig geschrokken, dat zjj thans aau de gevolgen is over- leden. De vrouw van een landbouwer te Lobberich kreeg bij het toebereiden van een geslachte kip een onbeduidend klein wondie aan de hand. Er ontstond bloed vergiftiging en de vrouw overleed weldra aan de gevolgen. In de Kapelstraat te Uden werd Maan dagavond hevig gevochten tusschen de gebroeders van Es en de gebroeders van Boxtel, waarbij een der laatstgenoemden, A. van Box'el, zoodanig met een scherp voorwerp werd verwond, dat bij, toen hy Daar de politie wilde loopen, bewusteloos in elkaar zakte tengevolge van het bloed» verlies. Ook werden door de vechtersbazen, joude bekenden der justitie, die al meer met elkaar slaags raakten, verschillende schoten gelost. De toestand van den ge troffene wordt als levensgevaarlijk be schouwd. Dreigende besmetting. Men schrijft uit Zeeuwsch Vlaanderen aan het N. v. d. D. Het mond en klauwzeer blyft in ver schillende grensgemeenten heerschen en daarom doet het veeartsflnijkundig staats toezicht al het mogelijke om die gevreesde veeziekte aan gene zyde van de grens te houden. Aan enkele Belgische landbouwers, die land op Nederlandsch grondgebied hebben liggen, was steeds toegelaten mest van hun boerdery op het land te brengen. Al deze vergunningen zijn thans voor onbe- paalden tijd ingetrokken. De mijnwerker Nowack, die op 7 Mei van het vorige jaar in het Gravenbosch te Oberhausen zyn vrouw vermoord heeft, is Zaterdagmorgen in de vroegte op het plein van de gevangenis te Duisburg onthoofd. Nowack was 39 jaar en uit den echt met zyn door bem vermoorde vrouw waren zes kinderen gesproten, waarvan er thans nog vijf in leven zijn. Italianiische messentrekkers. Zondag hield een gezelschap een besloten leest in een herberg te Bruckhausen bij Hamborn. Slechts genoodigden hadden toegaDg tot dit partijtje. Niettemin meld den zich acht Italiaansche arbeiders aan om binnengelaten te worden, zij drongen zelfs met geweld de herberg binnen maar werden door de gastheeren met een klein fortuio'je op straal gezet. Nu kookte het zuidelijke bloed De Italiaansche indringers trapten de deur in en een van hen stak den hulp- kellner Andreas Schuster op de plaats dood neer. De mijnwerker Jos. Rottweile eeg van een der ruwe kerels een steek in het hart en stierf onmiddellijk na de misdaad, Meerdere andere leden van het feesteod gezelschap werden door mes steken verwond. De Italiaan Seccani, de hoofddader en aanvoerder der bekken snijders wierp zich met getrokken mes op een te hulp snellenden politiewachtmees- ter, maar werd bijtijds buiten gevecht gesteld, anders waren er misschien nog moer dooden gevallen. De zaak Roebelle. Zooals men weet, heeft de moordzaak van Mevrouw Caillaux te Parys, ook ten gevolge gehad eene massa onthullingen van de misselijkste daden van de hoog9te regeering8mannen van Frankrijk. O a is nu weer op den voorgrond gekomen de zaak van den beruchten millioeneuzwende- 1 %ar Rochettedie door Je hooge regeering in'staat werd'geTtê^d om aar, zijne straf te ontkomen. De -Iotransigeant"' vertelt hoe de roillioenenzwendelaar Rochette de zeven maanden u tstel gebruikte, die de minis ters Caillaux en Monis bem bezorgden door pressie op het parket, om bem niet te vervolgen. Rochette betaalde dividonten van zijn half failliete maatschappijen uit de op brengst der inschrijvingen voor nieuwe ondernemingen. Tusschen April en October 1911, terwijl de justitie hem vrij liet rondloopeo, stichtte hij aldus elf vennoot schappen. Het totaal bedrag door Rochette op de sparende burgerij afgeschuimd, wordt op CO millioen francs geschat. Buiten verantwoording der Redactie. Straatlantaarns. Volgens de concessievoorwaarden is de Gasfabriek verplicht alle drie jaren de straatlantaarns op hare kotten op te verven. Zoolang de fabriek bestaat is er echter nog geen verfkwast aan geweest. Met 't oog op het vreemdelingenbezoek op den a s. Katholiekendag ware het toet» zeker gewenscht, dat de directie eens op hare verplichting gewezen werd en gezorgd dat ze voor 1 Juni a.s. was nagekomeD. Met dank voor plaatsing. Y. De allergewoonste zaken aangaande drankbestrijding moeten nog dikwijls her haald wordenwant ze zitten er bij het gros van de menschen nog niet diep in 'en juist doordat ze zich een valsche voorstelling van de zaak makenis het oordeel erover dikwijls zoo onbarmhartig Zoo bv. het antwoord op de grondvraag - Waarom drankbestrijding Als je er een regelmatig in elkaar gezet antwoord op geeftplukken ze aan verschillende van je beweringenDit is zoo erg niet; dat is wel wat overdreven"En zoo wordt om enkele kleinigheden de heele zaak ver icorpen; in plaats hiervan, dat ze met wat ruimer blik rondzien en het groote, nuttige mooie van de zaak leer en kennen en dan natuurlijk ook niet vallen over onvol maaktheden. die aan alle menschelijke dingen eigen zijn. C. zoek met bylagen van Gerardus Wintels, banketbakker, wonende alhier, om vergun ning tot het plaatsen van een dubbelen heete luchtoven, op het perceel kadastraal bekend in Sectie C no. 1224. Op Zaterdag den 11 April 1914. des voormiddaga te 11 uren, zal ten Raad» huize alhier gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in to brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tydstip, op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen, Venray, 27 Maart 1914. Burgemeesters en Wethouders vnd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen mits deze ter kennis van do inge zetenen dat zijn vastgesteld lo de lijst, aanwij zende de personen, die bevoegd zijn tot het het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der StatenGeneraal, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, en 2o de lijsten der personen, die van de Kiezerslijst zijn afgevoerd, en van hen, die daarop zijn gebracht dat deze lysten van 23 Maart tot en met 21 Ap'il dezes jaars op de Secreta>ie der gemeente voor eenieder ter inzage zijn nedergelegd, en dat dezelve tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn dat tot en met den 15en April a.s eeD ieder bevoegd is bij hit Gemeentebestuur verbetering van de kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt niet of ni6t behoorlijk voorkomt. En opdat niemand Hiervan onwetendheid kunne voorwenden, is van deze openbare kennis gegeven. Venray, 23 Maart 1914. Burgeraee.*ter en Wethouders vnd. 11. ESSER. De Secrituis, STOOT. 20-27 Maart 1914 Oeboorten. Gortrula Anna Huberta Claessens. Maria Hendrika Theodora van Dijck. Christina Josephina de Haart, PetroneHa Josephina Jacoba Deriky, Hendnkus Petrus Hubertus Camps, Petrus Gerardus Hubertus Kilters, Joseph Johannes Gerardus Casters. Parochiekerk Paterskerk. Sf Jozefskapel Smakt. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat ter Ge- meentesecretatie ter inzage ligt een ver» Worden gevraagd Bieden zich aan Vorig bedrag Hendrica v. H. Venray N. N. GEBOREN ZOON van JAN VRRHEIJEF JEANNETTE VEF V Eindhoven, 24 Maart. De ondergeteekende J. L. H. 1 Notaris te Roermond, maakt bekend dat hij door den EdelAchtb. h zitter der Kamer van Toezie! Notarissen en de cand.-Nota Maastricht, is aangewezen tot h- waarnemen van liet K van den door ziekte verhinderd* M. F. H. LINSSEN te VENRAY dat hij ten kantore van laatst; zal te spreken zijn op WOEF APRIL a.s., en daarna lederen Dinsdag telkens vanaf 's morgens 1C en dat belanghebbenden zich i iederen dag kunnen vervoegei heer B. KRUYSEN—Thielen te ROERMOND, 24 Maart 1914. Onilorgeteekendo verzoeki keningen voor de leerlinj het Gymnasium in te zend ZONDAG 5 APRIL. De Prefect v.h. Gym E. ENG Verkoop Dames- en h hoeden.) De R. K. Venraysche Midden afdeeling van don R.K L'tnb. Mi mot deze actie voerend tegen alle de zaken on publieke uitverkoop meestal onder valsctie voorwet: goedgeloovige publiek trachten t te dwingen, verzoekt alle Venraysche neringdoendei boeren en werklieden zoodanig! te boycotten, dezelve niet te beza bezoek aan andoren te ontraden. Maakt bekend dat aan ieder lo zulk een verkoop wordt gehoi geplaatst worden een post vau 'i vroeg tot 's avonds laat, die de n; bezoekeis(sters) noteert tot 1 samenstelling eener lijst, na zonden aan alle neringdoenden va eu zal, zoo wanneer de uitverk gehouden in drank- of verloflok de hand der Drankwet, zonder a persoons, zoo noodig tot de dwangwaatregelen overgaan. wanaf Maandag DO A. s. Woensdag (Mark wordt een belangryke pa aan ongekend lage prijzen te aangeboden. Uitsluitend a contan Aanbevelend, Koninklijk voorbeeld. Bloedvergiftiging. Bekkensnijder*". Ter dood gebracht. - 1 Maandag 8 uur jaarg. voor Elisabeth Arts" 9 uur begrafenis van Martinus Creemers. Dinsdag 8 uur uitvaart van Mart. Creemers. Woensdag 8 uur jaarg. voor Hend. Poets, Hermina Evers en kinderen. Donderdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Elisabeth Smulders. Vrijdag 8 uur sol. Mis ter eere van de Zeven Smarten van Maria, waarna de Zeven Weeèn op het kerkhof gebeden worden. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht. Dinsdag dorp, Woensdag op de gehuchten en Vrijdag Veltum en Heide. Zondag vanaf 5 tot en met 7 uur elk halfuur H. Mis, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 Vespers, 5 uur Lot Maandag feestd. Zalige Angela, Weduwe der Derde Orde. volle afl. o. g. v. om 5 uur Lot- Dinsdag 8e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius. om half 8 Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer weldoeners, ouder ile Hoogmis toespraak en gebeden der novene. Om 5 uur Lol Vrijdag feestdag van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Patrones onzer Kerk, volle afl o.g.v tevens eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het Allerh. Hart van Jezus, half 8 Hoogmis, 7 uur Lof en Ge Lijdensmeditatie. Zondag 29 Maart om 3 uur plechtig Lof met preek. Mariakapel Rostrum. Eiken Vrijdagmorgen te 8 u. Benedictiehoogmis met lijdensmeditatie door een Eerw. Pater Fran- ciskaan, die tevens vanaf half 7 u. biecht hoort. Voortdurend wordt de H. Communie uitgereikt. Er worden plaatsen beschikbaar gehouden voor de vreemden. 1 paardenknecht voor Orubhenvorst loon 350 Mark per jaar. 1 smidsknecht voor Broekhuizenvorst 1 boerenknecht voor Kevelaer 1 boerenknecht voor Blitterswijk 1 magaziinknecht voor Venlo 1 werkvrouw v. Venray 1 schildersknecht voor Horst 17—18 j. goede ge legenheid hout en marmerschilderen te leeren 1 schoenmakersknecht voor Well 1 knechten 1 dienstmeid 16—20j. boerenwerk 1 nette 2de meid v Venlo. 1 huishoudster 50—60 jaar voor Venray 1 dienstmeisje 16j. voor Steijl 2 timmermansknechts voor Horst 1 flinke Mieustmeid voor Blerik fhotel) 1 grondwerker en voor hulp bij plaatsen van blik semafleiders voor Venray 1 stalmeid voor Blerik klooster 1 schoenmakersleerling v. Venray l dienstmeid huishoudster v. Venray 1 smidsknechts voor Venray. 1 leerling smidsknecht voor Venray 1 boerendienstknecht voor Velden, 1 tuiniersknecht voor kasteel. 1 boerenknecht voor Orubhenvorst (1 1 dienstknecht huis en tuinwerk 1 kindermeisje 13 jaar, voor Venray 1 boodschapmeisje 1 huishoudster voor burgergezin Het kantoor is geopend op werkdag tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 u 12. Bij elke aanvraag van werkgevers beh te worden betaald, aanvragen van wer 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen vragen of aanbiedingen moet voor fran postzegel van 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waari postzegel bevindt, worden niet beantwi HET BES1 Voortzetting wan tl van

Peel en Maas | 1914 | | pagina 2