Vergadering Algem. Vergadering Tandarts Dröge afwezig. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. „Volksbelang" Venray, Provinciaal Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. GESLOTEN, F. Wijnhoven. J. BEKKERS, Venray te VENLO, is Maandag en Dinsdag 26 en 27 Mei a. s. Vliegen. Vermist. reetifeii Ie (leltlern C-leboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Worden gevraagd Bieden zich aan .- Wegens familieomstandigheden is mijn Winkel eri Café. alsook de Stoomhoufzagerij en Malerij a, s. DINSDAG en WOENSDAG Roomseh Katholieke morgenavond om half 6 hij Gonraans AGENDA: 1 Inning contributie. 9 Verslag concert blinden, 3 Verslag kathol iftkeudag, 4 inning géide» steenkolencooperatie, 5 Bespreking a s. verkiezing dooi propagandist O. 6 Mededeeling door bestuur, Rond vraag en sluiting. Een (rouwe opkomst wordt zeker verwacht. HET BESTUUR. van op Zondag 25 Mei 1913 s avonds uur in de zaal van den leer JEAN KEMPS, Hensenius- ilein. AGENDA Witte-, Roode- en Savoye-kool- planten, Bloemkool, Spruiten, Koolraap-. Stekruben- en Mangel wortelenplanten (e hekomen bij gesteld. De heer Batenburg, arts, die mede aanwezig was. alelde 't overlijden van 't kind vast en constateerde tevens eenig® kleine wondjes aan het heofd. Het lijkje is in beslag genomen en op den midd3g naar bet lijkenhuis overge bracht. In den loop van den morgen werden reeds verschillende menscben gehoord, met het resultaat dat men reeds spoedig vreezen moest dat het kind het slachtoffer is geworden van een lafhartigen onmensch- Een halve idioot is als vermoedelijke dader in hechtenis genomen. Cüroot verlof. De miliciens van de najaarsploeg 1912. behoorende tot het wapen der infanterie, worden 14 Juni in het genot van groot vei lof gesteld. Een ^lelkeverplang Te Bokhoven (N.Br,) heerscht een ware Meikeverplaag. Het is ontzettend hoe vol de boomen en heggen zitten. Ze vreten totaal alles kaal. Alles wordt aangewend om de dieren te verdelgen. Er is op 't vangen eeu premie gesteld; ze worden per kilo uitbetaald. Naar men aan de Old. mededeelde zijn er in twee dagen tijds meer dan 2000 KG. gevangen en vernietigd. Droevig. Te Eindhoven heeft zich Maandagavond de 15jarige L W. door een revolverschot van het leven leroofd. Tragisch. Uit Rijssen meldt men aan de Zw. Ct.: De landbouwer Kr, alhier, ging Zater dagmiddag met zyn 3jarig zoontje en zijn bunrman. met den paard, gespannen voor twee achter elkaar gebonden wagens naar 't veen om een paar vrachten turf te halen. Daar aangekomen laadde men den eeneo wagen vol, dien de buurman naar huis bracht, terwyl K. met zyn zoontje daar bleef en den wagen vol zou laden. Ondertusschen stak een hevig onweer op, dat twee uur dunrde. Toen dit was uitgewoed en K. wat lang uitbleef, ging men op onderzoek uit en vond 't kind dood by den wagen liggen, door den bliksem getroffen, zichtbaar aan een roode plek aan een slaap en op de wang. Van den vader was evenwel geen spoor te ontdekken. De politie werd met het treurige geval in kennis gesteld en deze ging nu met de noodige lantaarns, aan 'c zoeken, maar kon ook geen spoor ont* dekken. Na eenigen tyd zagen de zoekenden, uit een op eenigen afstand gelegen woning eenige manoen, opmerkzaam geworden op t licbt der lantaarns, naderen, waar-' onder ook de langgezocbte. De ongeluk» kige kon zich van hetgéen geleurd was. niets herinneren. Toen het kind door hemelvuur getroffen werd, schijnt hij, ge» heel verhysterd en ontsteld, weg te tijn geloopen, eenigen tijd in 't veld te hebben gelegen, en na weer wat te ïyn bijge- komen, naar bedoelde woning te zyn ge» gaan, waar de bewoners evenwel van den geheel versuften man geen inlichtingen konden krijgen en hem dus niet naar huis konden terugbrengen,' Officieel nief gelteren Het gebeurde te St. Anna Parochie /.egt de F. Ct., dat een meisje geboren te Wyos, zich a's hu welykscandidate wilde laten inschryven Dat kon natuurlijk, mits ze o.a. haar geboorteakte aanvroeg, die ze in de ge meente Leeuwarderadeel wel kon krygen, want daar moest ze ingeschreven staan. Er kwam echter bericht, dat daar niets van haar bestaan bekend was. In de re gisters kwam ze heelemaa! niet voor. Officieel bestond ze niet, was niet geboren Een onderzoek bracht aan het licht, dat haar vader indertijd wel veroordeeld was wegens liet niet tydig aangeven van zijn kind, maar dat hij na die veroordeeling er niet aan had gedacht, dat de aangifte alsuog moest geschieden, en op de secre tarie had men verder van bet geval geen notitie meer geoomen. 't Gevolg was. dat ze niet eerder kon trouwer., voor ze een eed aflegde, dat ze omstreeks den zooveelsten October IS89 werkelijk was geboren. Treluuiuzlkaiifesi. De directie der S S. heeft bepaald, dat reizigers (harmonicaspelers enzdie door het maken van muziek en daarna vragen om geld, het den medereizigers in de treinen lastig maken na waarschuwing als zijnde binderlyk voor andere per sonen, op het eerstvolgend station of halte waar de trein stopt, uit den trein moeten verwijderd worden. Ontploffing. Donderdagmorgen ontplofte in de werk plaats van den heer C. aan de Cornelia Trompstraat te Rotterdam een carbid» laschapparaat. De Hjarige jongen J V. bekwam daar» by een schedelbreuk en overleed aan de gevolgen. De 33jarige koperslager E. W. werd aan het voorhoofd gewond en brak zijn rechteronderkaab. Men meldt uit Woensel. dat daar zal gevlogen worden op 10, 11, 12 en 13 Juni. De heer A. van der Burght, directeur van de vliegschool te Gilzerijen is als vliegenier aangewezen. Iloderne bedelarij Het volgende moge hier een plaats vinden, daar het een een!g staaltje van de tegenwoordige moderne bedelary is. Tot beter begrip zullen wij de zaak aan de hand der N. H. C. toelichten. Een inwoner van een groot dorp in de omgeving van Eindhoven heeft er een loffelyke gewoonte van gemaakt, arme menschen geen geld maar voedsel te geven waarbij zoo nu en dan een stuk kleeding nog wordt uitgereikt. Dat weten de -reizigers" en ze kennen al spoedig hun klanten. Zoo was 't ook met een man. die steeds met echtgenoote en drie kinderen de Meierij van den Bosch bereist. In het bedoelde dorp is hem altijd in een bepaald imis warm eten verstrekt, ook kleedingen soms nog wat meer. 't Was zoownt een - vast buis" geworden Nu ontvingen de bewoners dezer dagen een briefkaart met het volgende Aan de WelEdele dames en heereo te Met dezen heb ik de vrijheid UEdeles te berichten, dat ik de volgende week Woens dag weer bij UEdeles hoop aan te komen. Ik vertrouw, dat U dan weer wat warm eten voor imf zult willen bewaren. Groetend. Van UEdeles de dw. dienaar P- S De Algoede zal het U looneu alles wat gij voor mij reeds hebt gedaan. Men verzekerde ons, dat 't zoo altyd gebeurde, 't Was een gewoonte van den man geworden, dat hij van zijn komst van te voren kennis gaf. Deftig en per brief kaart. Naar de G. C. meldt, mist het Cuyk- sche gilde eenige zilveren platen. Hoe deze verdwenen kunnen zijn, ligt iu't duister. Er moet een vnorloopig onderzoek ingesteld zyn, *0* eeu» IMederlandaeli. Uit Tegelen schrijft men aan de L. K. In verband met de alom te vieren onafhankelijkbeidsfeesten in den lande, verkeert Tegelen wel in 'n heel eigen aardig geval, betgeen hlykt uit 't vol gende uittreksel, genomen uit -de Chro- nologiBche beschrijving van Tegelen". Tegelen was van 1814 tot 1816, ter oorsak* van een verkeerde uitlegging vao bet Weener Tractaat, aan Pruieen ander- worpen gebleven, zoodat een twaalftal jongelingen uit Tegelen in 1815 nog door de Pruissische regeering tot den krijgs dienst werden opgeroepen. Eerst in 1816 werd Tegelen door ruiliug tegen Herzogenrath by het koninkrijk der Nederlanden gevoegd. Hieruit blijkt dus dat onze gemeente dit jaar feitelijk nog niet het feest ,kan vieren, dat op zooveel plaatsen gevierd wordt. Het zijn werkelijk grootsche feesten, die te Geldern ter gelegenheid van 's keizer bezoek zullen plaats hebben, en waarvan de kosten op 60 000 mark geraamd zijn, o. a. 45.000 mark voor 't keizersland- beeld, 10 000 mark voor versiering, 800 mark voor tribunen, 800 mark voor mu ziek, 1000 mark voor vuurwerk enz De volledige kapel van het 56ste uit Wesel zal hare medewerking verleenen. terwijl 600 zangers aanwezig zullen zijn. Waarschijnlijk zal tijdens het verblijf van den keizer in Geldern een Zeppelin over het plaatsje kruisen. Uit Venlo zal het Collegium Alhertinum met 160 studenten vertegenwoordigd zyn. Uit Kempen het Gymnasium; verder 125 vereenigingen, met circa tienduizend per sonen. Een autobandiet Iemand, die zeide Lancien te heeten. vervoegde zich Dinsdagochtend in een magazijn van auto's op den grooten Bou levard te Parijs en informeerde naar den prys van een auto. Hij vroeg er een proeftocht mee te mogen doen, 't geer, werd toegestaan. Met ingenieur Dardenne reed de man daarop weg in de richting PontoiBe. In de gemeente Louvres schoot hij vyf. maal met een revolver op den ingenieur, die uit de auto op den weg neerviel. De misdadiger is vervolgens in de richting van parijs teruggekeerd. Uit het onderzoek ia gebleken, dat by 'u kamer had gehuurd op den boulevard de Strasbourg. Men heeft daar papieren gevonden, die aantoonen. dat hy een Belgisch deserteur is, Davjgnon genaamd. De toestand van den ingenieur is zorgelijk. Tegen den Üjarlgen dlenatplichf. In verschillende garnizoensplaatsen van Frankrijk hebben deze week ernstige demonstratie's van soldaten plaats gehad, welke gericht waren tegen den nieuw in te voeren 3ja»igen dienstplicht. Op sommige plaatsen leek het een waar oproer, bleu groot aantal belhamels zyn in arrest genomen. Eeu warboel. Zoo er nog ogjJ een toren van Babe! wordt gebouwd zal dit naar allen schijn geschieden in Canada. Inderdaad, in het jaar 1912 zijn in dat nieuwe land van belofte aangekomen: 16C0 Vlamingen, 4650 Duitschers, 5000 Joden. 9800 Russen, 4900 Oostenrijkers, 3300 Bulgaren, 6300 Chioeezen, 8000 Italianen enz. VENRAY 24 Mei 1913 Z. D. H. Mgr. J, H. Drehmanns, bisschop van Roermond, diende Zaterdag morgen in de Kerk van het Groot Semi narie het II. Diakonaat o. a. toe aan de Eerw. heeren Henri Hanrsets van Venray en van Haeff van viwtrlo. Zondagmiddag omstreeks 3 uur ont stond er brand in een perceel dennen- hosch gelegen naby den overweg aan den Buus, toebehoo rende aan het Kasteel Geij8teren. Door de4uaohtdadige hulp van een aantal personen, die ter bedevaart waren op de Smakt, was men het vuur spoedig meester, Op de Woensdag alhier gehouden markt warende veeprijzen wederomenorm hoog. In dragend en vet vee was een levendige handel met veel kooplieden. Biggen golden vau 9 tot 13 gulden per stuk. De ruime aanvoer werd echter niet geheel verkocht. In de Woensdagavond gehouden vergadering der Middenstandsvereenigiiig werd door den afgevaardigde, den heer Winters, versleg gegeten vau de vaststel ling der statuien der R. K. L M. e" hetgeen verder in de centrale vergadering verhandeld werd, een en ander in de a.s. algem vergadering toe te lichten Hierna werdeu hehaudeld de al'deelings- statnten met huishoudelijk reglement, door de heeren Winters en Laurensse ou'worpen welke in de ledenvergadering ter goed. keuring zullen worden voorgelegd, eu wanneer tevens een definitief bestuur zal worden gekozen. De afdeeling zal den naam dragen K K, Midden8tandsvereeniging Veniay Leunsehe kennis ie wederom voor een jaar voorbij Gedrukte, waarschijn, lijk door het koude weder, was minder dan vorige jaren. Zondagavond vielen er nog enkele harde klappen en Maandagavond werden eenige bezoekers iu een café aan den Leunscben weg verhaliseerd wegens te laat 111 de herberg. HetnlLIng van l.imburft. De bevolkingscijfers der navol-rende Limhurgsche gemeenten waren op 1 Jan. j I. blykens de opgave van het Centraal Bureau voor de Statis iek, in da S'aats» courant, de volgende Vemay 8562, Horst 5640. Wanssum 802, Meerlo 1745 Venlo 18663 Roer mond 14181, Maastricht 38611. Totaal voor de provincie 358,490, waar van 183,152 mannen en 175.257 vrouwen. TIENRAY. Alhier is aanbesteed het vergrooten van liet klooster en de bijzon dere school. Laagste inschrijver J. Derikx te Haelen voor f11955, aan wien het werk is op gedragen. WELL. By de maréchaussee zijn in lichtingen ingewonnen aangaande den persoon, die zich in den nacht van 1 Mei van 't leven beroofd had door zich te verhangen, aldtiB meldt men aan de L. K. De kleeren, het horloge, de paraplui werd herkend als behoorende aan een onderwijzer uit Ne"°* 'Duitachland). Omstreeks half April had hij zijn woning verlaten, 700 Mark meenemend, waarvan nog 15 grosscheu op het lijk gevonden waren. Door het bericht in de kranten was men van het gebeurde in kennis en werd het ergste gevreesd. De ongelukkige lasteen weduwe met vijf kinderen na. Oorzaak lot de treurige daad rs onbekend. De landbouwer Valkx ving dezer dagen twee levende jonge vossen, die voor liefhebbers te koop zijn. Op ver schillende plaatsen aan den buitenkant heeft men tegenwoordig veel last van deze 9luwe schelmen, ARCEN. De offieieele opening van de» Maas Buurtspoorweg VenloNyrnegeo zal plaats hebben Zaterdag 31 Mei. Er zal echter reeds daags te voren op Vrydag 30 Mei een extra tram rijden van Arcen naar Heyeu en terug, zulks vooral ten gerieve van de talrijke bede vaartgangers naar Boxmeer. GENNEP. Maandagavond vond alhier eene bijeenkomst plaats om de opening van den Maasbuurtspoor weg feestelijk te herdenken. Uit de notabelen had zich een commiesie gevormd, om onder presidium van dr, Hermans de verschillende voor stellen te hespreken. Besloten werd tot algemeene vlaggen, parade, het versieren der straten, muziek op de Markt enz. En verder de groote attractie voor de hope des Vaderlands, Aan de Directie van den Maasbum t« spoorweg zal worden verzocht, de school kinderen op Zondag 1 Juni in feestelijk versierde tramrijtuigen een uitstapje naar Nijmegen en terug te laten maken, waarna zij iu de verschillende schoollokalen op krentenbrood en chocolade zullen worden onthaald. ROERMOND. Het gist in dit district, schrijft de L. K. De heer Verheggen is de Tweede Kamer-candidaat van de Centrale Kath. Kiesvereeniging met een kleine meerderheid van stemmen gekozen boven den heer Bnngaerts. De Kath. Kiesvereeniging te Roermond beweerde, dat die meerderheid kunstmatig werd gevormd en diende een rapport in by liet bestuur der Centrale. Dit bestuur heeft Zondag te Roermond vergaderd en geweigerd, met 15 tegen 6 stemmen, het ingekomen rapport te be handelen, op grond, dat afdeelingen het recht missen een onderzoek naar zaken van centraal beheer in te stellen. In de plaatselijke kiesvereeniging te Roermond wil men, volgens het blad, een algemeene ledenvergadering oproepen, teneinde de zaak te hespreken Er gaan zelfs stemmen op, die afscheiding der plaatselijke kiesvereeniging van de centrale verlangen. Opening der LweeLselioul voor vroedvrouwen. Maandagnamiddag heeft te Heerlen de plechtige opening der Kweekschool voor Vroedvrouwen phats gehad. Tal vAn autoriteiten van heinde en verre samengekomen, woonden de;e plech tigheid hy. KERK RADE Het gerechtshof te 's Hertogenhosch veroordeelde den Ons tenrijker Johan A 31 jaar, mijnwerker te Kerkrade thans gedetineerd, conform den eiach van het Openhaar Ministerie eu met bevestiging van het vonnis der reehihank te Maastricht, wegens zware mishandeling den dood teugevolge hebbende tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor- arrest. ll— VENRAY. Aangifte van den 16 tot den 24 Mei. Carolina Antonia Vermeulen 1 lendrikus Martinus Wilhelm Goumans. Joseph Lamberms Maria Janssen. Jacobus Gerard us Wilhelmus Ruiten. Gertruda Antonia van den Broek. Karei Wilhelm Hubert Jacobs, 25 jaar, metselaar en Johanna Huberta Arts, 21 jaar, beiden wonende te Venray. August Carl Joseph Lücker, 30 jaar, beeldhouwer wonende te Roermond en Johanna Maria Drent. 26 jaar, wonende le Venray. Maria Dorothea Hendrika Hendriks, oud 11 maanden. Maria Gertrudis Beckers, oud 73 jaar, weduwe van Johannes Verhoeven. Johanfies Mathijs Aerts, ongehuwd oud 27 jaar. Antonia Wagemans. oud 45 jaar, echt genoote van Gerrit Velthuijzen. Maandag half 9 sol. jaarg. voor M.-rtin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens. Dinsdag 9 uur huwelijksmis 2<le kl. Woensdag half 9 sol. jaarg. voor Johannes Nefkens en Elisaheih Sassen. Donderdag half 9 jaarg. voor Renier Philipsen en echtgenoote. s Namiddags om 4 uur Vespers en Te Deurn tot sluiting der Octaaf. Vrijdag 8 uur H. Mis ter eere van 't H. Hart met eerherstel. Dinsdag 6 uur leesmis voor wed. van Meijel. Woensdag, Donderdag en Vrijdag om uur de leesmissen voor H. Smits. J In de maanden Juni, Juli, Aug. en September zal op nader te bepalen dagen een hoogmis ge zongen worden voorde vruchten der aarde en alle noodzakelijkhetd, gedurende deze maanden zal tot datzei (de doel na de gezongen hl. Missen de litanie van Loretteen dagelijks na de Mis van uur driemaal het Onze Vader en Wees Gegroet gebeden worden eu door eiken priester in de hl. Mis een bijzonder gebed gesproken worden. Morgen de groote processie. Volgorde der Processie 1 De kinderen. 2 De Vrouwen. 3. De Congregatie. 4 Patronaat. 5 H. Familie. 6 Flambouwdragers der Paterskerk. 7 Flambouwdragers der Parochiekerk. 8 St. Josephsgesticht. 9 Pensionaire's. 10 Fanfare. 11 Bruidjes. 12 Zangers. 13 Broeders. 14 Eerw. Paters. 15 Eerw. Heeren Geestelijken. 16 het Allerheiligste 1/ Heeren Studenten. 18 Manspersonen. Heden tot en met 7 uur elk hall uur H. Mis. 8 uur Hoogmis 3 uur Vespers, 4 uur Metten 5 uur Loi. Dinsdag half S Hoogmis. Vrijdag feestdag van 't Allerheiligst Hart ran Jezus, half 8 Hoogmis, 5 uur Lof generale Abso lutie nade mis van 6, 7 uur en half 8 enn na het Lof. Na het Lof H. Kruisweg. Zondag 1 Juni om 9 uur vergadering voor de leden der Derde Orde mannen en vrouwenaf- deeling, H. Mis. feestpreek en opdracht aan het hl. Hart. 1 dienstknecht voor Heerlen 1 jongen om demelkkarte rijden van Overloos naar Venray. 1 dienstmeid voor Afferden 1 2de meid voor Venlo 2 keukenmeiden voor Venlo. 2 kleermakersknechts voor Venray. 1 keukenmeid voor Tegelen, 1 hoerendienstraeid voor Venray. 1 keukenmeid voorBlerik. 1 dienstmeisje voor Venray, 1 kindermeisje van 1314 jaar Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags van 's morgen 9 uur tot hall 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden 10 ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aau- vragen of aanbiedingen moet voor Irankeering een postzegel vau 5 cent gevoegd worden. N.B. Brieven om inlichtingen waarin zich gteii postzegel bevindt, worden niet beantwoord. HET BESTUUR. 1 Verslag over 1912—1913. 2 Begrooling 1913 1914. 3 Aftreding 2 bestuursleden (Aert9 en Fonck.) 4 Ingekomen stukken. 5 Rondvraag. HET BESTUUR. JAC. AERTS. Voorzitter, N. MIN, Secretaris. Planten Schoolstraat.

Peel en Maas | 1913 | | pagina 2