Limburgsch Nieuws. Vergadering Winkelhuis j, van mum, Scheutelingeu TELEGRAMMEN. f I57ÖÖQ. N.V. „De Tijdgeest". Haverstroo. puik blank Schoofstroo Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kleinen Landbouwbond s Canada- en Undebplanten. Algemeen Nieuws. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Prijsopgave gevraagd Te huur of te koop gevraagd J.Bekkers, Schoolstraat. Notaris Linssen Beuk- en Haagdoorns TE KOOP: Rotterdam. Rotterdam Vreeswijk. Breukelen. Oudendijk (N.IT.) Gelden verzonden. goed, droog haverstroo, a f fi per 1000 pond. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Th. Slits, Venray. a f 23 per 1000 KG. Plukkersrisico. Dfi'tilgerciicii. Correspondentie. Sterfgevallen. Worden gevraagd Bieden zich aan .- Parochiekerk. Paterskerk. van den tfil. Dorp. op Zondag 13 Oct, nam. half 6 in het café van JAC. VAN 1)1 JOK, Langstraat. Nieuwe leden kunnen xich alsdan aan melden. van 50.000 K G, lijnkoek, lijn- meel, 31 eiwit, 9 vet. 14 vocht en voldoende zuiverheid. 20,000 Kg. groDdnotenmeel 48 eiwit en 7 vet. 20.000 Kg soyameel 41 eiwit en 5 vet. Van elke partij de eerste helft te leveren voor 1 Nov. a s., en de 2de helft tusschen 10 en 20 Jan. a.s., alles onder kostelooze controle, franco station Venray. N B. Bij nader overeen te komen voorwaarden zal aan den laagsten in schrijver ook gegund worden de levering van bet krachtvoeder benoodigd voor 't Depot van den Boerenbond. of een tot winkel in te richten huis. koopsprijs onder letter B te zenden aan hot Bureau «Peel en Maas". Het bouwen van een Woonhuis stal en schuur. I ioomkweekeivijVENRAV, als tjoogstam. Pyramiderj en Leiboomey. ROZEN in alle soorten. Bessenstruiken euz. bij ANTJE DAUTZENBERG, Langstraat. P. J. J. LR LARGE, Zwaanshals 300, Sub<*Agen(seliap W. F. BURK, Nadoiststraat 50, Tijdgeestbriefje No. 4700. K. C. BRUSSARD, Nieuwe Binnenweg 301a, Tijdgeestbriefje No. 4700. J. A. DR1 ESSEN, Tijdgeest polis No. 4700. II. DE BRUIN, Tijdgeestpolis No 4700. C. LEEGWATER, Tijdgeestbriefj-i No. 4700. lederen Dinsdagmiddag van 2 tot 5 uur is bij II. TRYNES Venray, aan het gebouw «Jacobslust" te ver- k rij gen in elke hoeveelheid, Betaling contant. Bij grootere afname prijzen lager. Str oohulzen fabriek Ontvangt geregeld studie aan het afpassen, hoever hun ge« meenschappelijke stappen zouden gaan, juist tot overeenstemming waren gekomen, een rijkje van acht en een halve duizend viorkante kilometer en een inwonersgetal van zoowat half Rotterdam (250.000 bewoners) even alle berekeningen onderste boven komt gooien en het sein geeft mis scbien wel voor oen wereldoorlog. Alle tragische dingen hebben zoo ook gewoon lyk een komisch kantje. VENRAY, 12 Oxtobcr 1912. «Zondagavond had op de Kemp alhier eono vechtpartij plan's, waarby zekere P. R. met een mes in het hoofd gestoken werd. Zondag werd de 14 jarige H. M. aan gevallen door een hond van J. v. B. alhier, en bekwam zulke ernstige wonde aan het been. dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen, en hij deze week zijn werk niet kon verrichten. Ken beetje strenger toezicht door de houders van dergelijke honden is wei gewenscht. Woensdagmiddag moest een 11 jarige jongen uil den Brabander oen boodschap doen in 'c dorp. 't Werd al donker, doch de knaap keerde niet terug. Toen toog de familie op onderzoek uit. Tot 's avonds 10uur was men er op uit. overal zoekend en vragend, doch van don jongen geen spoor. Moedeloos en treurig gestemd toog men ten slotte hu swaarts, alwaar men het verloren zoontje rustig te bed vond. Zondag had alhier een voetbalwed strijd plaats tusschen D. S. O. I en Venlo Reserve. Uitslag 5—3 voor VeDlo Zaterdagavond ontstond brand in het Patronaatsgebouw alhier. Eene partij timmermansgereedschappen werden door bet vuur vernield. Gelukkig werden de vlammen spoedig geb'uscht. OOSTRUM. Ons vroeger afgekeurd schooltje is eindelijk wat ve-betord, Het ziet er thans van binnen helderde' en ge zelliger uit En als er nu nog am de straatkant een fa'soenlijk staketsel langs komt. zal het er van bui'en ook wat vriendelyker uitzien. De mooie, smalle schoorsteen -hee'emaal alleen" en de in 't oogvallende privaten za! men zich even wel erbij weg moeten denken. Wellicht zal een gofd staketsel hierin voor hef oog iets vethelpen en verfraaien, liet KI AnnageMielit op bedevaart. Dat was een vreugde, toen ze vernamen, onze dierbare patiënten, dat ze op bede vaart naar Oestrum mochten I Wat een treffende processie 1 Allen hidden flink en vroom in eerbiedige houding. Bij aankomst was er plechtig Lof en preek Daarna kwamen allen de Relikwie va» O. L- Vrouw vereeren. Andermaal kloDk een roerend smeeklied Maria ter eere, en toen kwam een half uurtje, dat de inwendige mensch versterkt werd. Een niet te ver smaden warm kopje koffie, do noodige versche krentenbroodje mensch wat wil je nog meer Hoe glunder gluren de oogen op dat smakelijk discbje, hoe druk klappen de tongen, hoe vroolijk en lustig gaat alles toe Voor het vertrek nog eerst een bezoek aan Trans Cedron, dan gaat het de tram in en uiterst voldaan keeren allen huiswaarts met .-eD hartelijk -au revoir 1" MERSELO. Op de Maandagavond gehouden vergadering van -St. Hubert us" werd beraadslaagd over de dezen winter te geven uitvoering. Weer zullen een paar flinke blijspelen in studie genomen worden en indien mogelijk, zal de uitvoering nog voor December gegeven worden. WELL. Te beginnen a. s. Vrijdag zal de laatste post van bier riet meer naar MeerloTienray, maar naar station Venray gaan. Hij vertrekt hier om 6 uur 5 min., om in Veoray te 7 08 aan den trein te zijn. Hij moet dan wachten op den sneltrein uit Maastricht, die te V. 8,11 uur arriveert. Voorzeker een zeer goede regeling. VENLO. Maandagavond had nabij Maasbree een ongeluk plaats dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een auto waarin de heer O. H. met nog twee heeren. reed door een ongelukkig loeval in volle vaart tegen de tram. De chauffeur werd eruit geslingerd en niet ernstig gekweist terwijl de auto aanrien. lijk beschadigd was. MEERLO. Door de marechaussee te Horst is naar de gevangenis te Roermond overgebracht H. H. P. oud 34 jaar, met selaar wonende alhier, verdacht van in den nacht van 2 op 3 dezer te Swolgen- Meerio poging tot moord te hebben ge pleegd op den gemeenteveldwachter van hier door op dezen te schieten, zonder hem te treffen. GENNEP Een Duitsche aardappelhan. delaar had door middel van een commis- sionnair alhier twee wagons aardappelen gekocht. Nadat hij reeds een wagon ver zonden en de tweede iögeladen en ter ver zending opgegeven had, beweerde hy, dat de kwaliteit te slecht was en wilde hij zonder betaling naar zijne Heimath ver trekken. Do boeren waren echter met deze handelwijze niet tevreden en bielden den man onder groote hilariteit \an het publiek, gezamenlijk vast, zoodat bij zijnen trein niet kon bereiken. Vervolgens re- quireordon zij de poli'ie. Na lang onder handelen, waarbij het natuurlijk alles behalve kalm toeging, werd men het met een kleine prijsverlaging eens, en betaalde de koopmaD. De boeren waren nu tevreden, doch niet alzoo de Pruis. Deze diende eene klacht in wegens vryheidsherooviog, zoodat dil muisje nog wel een staartje zal hebben. NEDERWEERT. Een ernstig ongeluk had Dinsdagmiddag in de Lage Kuilen plaa's. De knecht H Lammers had eene vracht hooi geladen. Het paard schijnt op hol geslagen te zijn. en waarschijnlijk beeft L. het dier willen grijpen. Het paard kwam in een sloot terecht, zoo, dat de hurries vast in den grond staken en dat het. paard z:ch niet roeren kon. gelukkig, want de voerman zal geheel onder de kar en zeker beeft men een. kwartier lang moeten werken, eer men bij den ongeluk kigen knecht kon komen. Zwaar gewond en gekneusd werd deze opgenomen en werd hem het H. Oliesel toegediend. Het paard bleef op de plaats dood. MAASTRICHT. De gemeentepolitie heeft aangehouden en procesverbaal opge maakt tegen zekeren W. en K. verdacht van verduistering en medeplichtigheid K. had een bankbiljet van 100 gulden gevon den en met W. het verzilverd en de 100 pop gedeeld. Zij hebben in een paar dagen tyds nagenoeg de heele som verdronken. I>c minimiers in Limburg, In een salonwagen van da Ned. Centr, Spoorweg Mij zijn Maandagmiddag alle ministers naar Maastricht gegAan, uitge zonderd minster Kolkman, van Financiën, die te Parijs vertoeft en de Marees van Swinderen, van Buitenlandsche Zaken, die ongesteld was. Minister Louis Regout bood hun op ziju buitenverblijf, de villa Kruisdonk te Meers sen, een gastmaal aan.- Daar bleven de ministers ook overnachten. Dinsdag werd een bezeek gebracht aan de staatsmijnen Wilhelmina. Emma en Prins Hendrik, Ongeveer een uur lang bleef het ministerie in de Wilhelmina onder den grond. Te SiHard gingen de ministers, die dit deel hunner reis per auto hadden afgelegd, weder in den salonwagen, om naar Den Haag terug te keeren. Eerst werd in het hotel du L'mbourg gedineerd. Verdronken. Dinsdagmiddag heeft te Helmond een zeer droevig ongeval plaats gehad De 20 jarige znon van H. van Wezel wonende te Aarle Rixtei van de fabriek huiswaarts keerende. geraakte tusschen de draaibrug en sluis 7 in de Bermsloot, en is daar treurig om het leven gekomen. De jongen leed aan toevallen Gedeserteerd. De rnarechaussée te paard Louwers van de brigade te Helmond, die met zijn paard deserteerde, werd Dinsdag te Hamont in België gearresteerd. De bejaarde tuinman Florie te Boxtel die voor eenige dagen bij het perenplukken aldaar uit den boom viel en direct onder geneeskundige behandeling ges'eld moest worden, is overleden. 51 voor één. Voor de vervulling van de betrekking van hoofd van school 4 te Arnhem hebben zich 51 candidaten aangemeld. Kindermoordenaar. Tegen den kleermaker W. die zyn drie kinderen den hals afsneed, is door het O M. bij de Amsterdamsche rechtbank levenslange gevangenisstraf grëischt. De verdediger verzocht opname in een krank zinnigengesticht. Ongelukken. Te Tilburg is op het stations emplace ment der S'aa!sspoorwegen, de arbeider Leiten van een met wol beladen wagen, die gelost werd, doodgevallen. Te Wormerveer is gistermorgen op het werk van de firma Oebr. Laan, dat wordt uitgevoerd door de firma Stulemeijer te Breda, een der Brabantsche werkleiden, V. F. genaamd, van een steiger ter hoogte van 24 M. gevallen. Hy bleef twee steigers lager liggeu en was zoodanig in en uitwen dig gekwetst, dat hij te 11 uur overleed. De man was gehuwd en vader van 5 kinderen. Woensdagochtend is achter het fort laahella te 's Hertogenbosch het lijk op gehaald van zekere vrouw K., die door de duisternis misled te water was geraakt. Sinds Dinsdagavond wordt te Middel» burg vermist J. A. de R. slager. Men vermoedt dat hem een ongeluk is over- komen. Als aansluiting op het bericht omtront het overrijden van Hendrikus Vesters te Oss het volgenle De overredan persoon was 46 jaar ond, ongehuwd, gebaren te Geffen zoen van Johanner Vestem en doofstom. Door on- eenigheid tusschen ouders en zoon woonde deze laatste sodort eenigen tijd bij zijn zuster op de Kruisstraat te Oss, terwijl hij met bedelen in ajn onderhoud voorzag. Dinsdagmorgen wederom op een bedel tocht uitgegaan tehijnt hy bij do Hortvoort de spoorli.n te hebben willen oversteken ofschoon de spoorweg, wegens het in aan tocht zijn van trein 451 uit ,s Hertogen - boscb was afgesleten. Daarbij heeft Je trein hem gegrepen "ts geö. od. De machinist moet niets van iet ongeval hebben be merkt. Per rangeermachine werd het lijk naar hcf station vervoerd. In besla- genomen wild. De amtenaren van hot openbaar minis- terie bij de Km' ngerechten in bet art on- dissentent Arnbeo hehhoo aan Je burge meesters, commissarissen van politie en brigade commandanten van de Rijksveld wacht enz. medegedeeld, dat zy gezien de meestal zeer geringe opbrengst van, inge vuige art. 45 der Jachtwet door de verbaliseerende beambten in beslag geno men eo verkocht wild. zich voortaan wenschen te houder, aan de bepalingen van art. 48 der genoemde wet en verzoeken zij maatregelen tenemen, dat het door de onder genoemde Burgemeesters ressorteeronde politie beambten in beslag genomsn wild, steeds zoo spoedig mogelijk naar hun parket wordt gezonden. Dierenmishandeling Sedert eenigen tijd is door de Rijkspoli ie eenige malen proces verbaal opgemaakt tegen eigenaars van vee. dat mat de volle U'ers op de Veemarkt te koop werd aan geboden. De veehandelaars zien in deze vervolgingen een groote belemmering in den handel en in eau gisterenmiddag gehou den vergadering van de Prov. Gtoniogsche Vereeniging van Veehandelaren is dan ook besloten een der geveibaliseerde leden van wege de vereeniging rechtsbys'aud te ver strekken Zij raeenen dat het onmogelyk is het anders ter markt te brengen dm met volle uiers, omdat daar alleen de melkop- breDgst v,'»o de koeien beoordeeld en de waarde als meikk. bepaald kan worden. Zij beweren, en bewering wordt door deskundigen gt>«i» _.t ecu voile uier noch pijnlij*. noch nadeel'g kan zyn voor bet beest. Mr. S. C. H. Rocnkes zal in deze zaak, die Zaterdag 19 October voorliet Kanton gerecht te Groningen zal worden behandeld, do terdedigiog op zich nemen. Wegens plaatsgebrek moet een ant woord op het ingezonden stuk van -Coo- peratoo'" My ven liggen tot de volgende week. VENRAY. Aangifte van den 4 tot den 11 Oct. Geboorten. Andreas Peter Johannes Hubertus Moorrees. Wilhelmina Arnoldina Gertruda Verhaag. Cliristiaan Theodor Hubert Derickz. Anna Huberdina Verheijen. Lamberdina Hubertus Maessen. Jacobus Cornelis Wilhelmus Hendricv Mariha Antonia Gertruda Drent. Jacobus Gerardus Martinus Klisters. Karei Cornelis Joban Peelers. Hendrika Adeleida van Vegchel. Johanna van Gerven, oud 32 jaren, echtgenoote van Hendrikus Peelers. 1 timmermansknecht Sub jaar aan 'tvak v, Horst 1 aankomend bakkersle. rhng voor Horst. 3 keukenmeiden voor Venray iPaschenj, 1 dienstmeid voor Deurn^. 1 hoerendienstmeid voor Duitschland, 1 boerenhuishoudster voor Venray. Metselaars, hoog loon, voor Heerlen. 1 boerendienstknecht voor Venray, 1 kindermeisje van 14lot 16 jaar voor Venray. 1 boerenmeid voor Broek halzen vorst. 1 jongen van 14 jaar voor boerenwerk, 1 slagersleerling. 1 werkmeid voor 4 dagen in de week zomer en winter. 1 meisje van 14 jaar voor boerenwerk. 1 smidsknecht9jaar aan het vak. I voerman voor vrachtkar of molenkar, 1 sjouwer, 2 dienstmeisjes 7aa 17 jaar voor Weert. Maandag 8 uur leesmis voor de overledene leden der Ludovicusvtreeniging. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Gerard Custers, ouders, broeders en zusters. Woensdag 8 uur sol. jaarg. voor Henricus v. d. Boogaart en Theodora Janssen. Donderdag 8 uur Sol jaarg voor Maria Elisa Severiens en haar zoon Heijthuizen. Heden, feestdag van de H. Daniel en Gezellen Martelaren onzer H. Orde. voile aflaat o.g.v., om 5, 6, 7 uur II. Mis met instructie, om 8 uur hoog mis met preek, kwart na 4 Vespers, om 5 uur Lof, Dinsdag en Vrijdag om half 8 hoogmis. Zaterdag, teestdag van den H. Petrus van Alcantara, volle aflaat o.g.v. Betaling in Hollaodsch geld binnen 8 dagen na ontvangst der analyse. Inschrijvingbiljetten f-anco bij den Secretaris vóór IN Get. a s. HET BESTUUR. een ruim Di-ioi 4u oï t, npxu«f va,: hui}- on Dinsdag 22 October a s des namiddags 5 uur zal in bet café van de Kinderen Jenniskens te Oostrum voor rekening van Jos Jenniskens— Henkers aldaar worden Plan en voorwaarden zijn vanaf 17 October a. s. te bekomen by A. MAR TENS, tegen betaling van f 1. Evenals andere jaren maken wij onze afnemers opmerkzaam op de voordeelen van Melassevoeders. TURF mELASSEVOEDER (37 eiwit) geeft bij paarden een groote besparing en beperkt het gevaar van de zoozeer ge vreesde koliek. BOSTEL MELASSEVOEDER (25 pCt. suiker. 3 5 vet en 10,5 eiwit) geeft by melkkoeien eon grootere melk opbrengst met een hooger vetgehalte. Melassevoeder staat onder openbare controle, zoodat teleurstelling in de kwaliteit niet kan voorkomen. Hoogachtend, De Suikeraffineerderij vh. SPAKLER en TETTERODE, Amsterdam. Agent voor Venray en Omstreken te VENRAY, zal op verzoek van de familie Wisman», op Maandag 28 October 1912, 's nam 3 uur ter herberge van Jacob Van de Voort te Oostrum, publiek verkoopen Gemeente Venray. 1 Een perceel Weiland, gelegen te Oostrum, groot 2 H. 92 a 70 c., Sectie E 1886, naast de gemeente, den weg en Baton de Weichs de Wenne. 2 Dito aldaar, groot 1 H. 8 a. 60 c., Sectie E 1960, naaet de gemeente, den weg en Antoon Loonen. Verkrijgbaar aan concurrerende ■prijzen le kwaliteit Beveelt zich beleefd aan voor het snoei van Kruithoornen enz. zal op Maandag 21 October 1912 voorm. half 12 bij de Wed. Geurts te Horst aan het Broek, voor Mqj. de Wed P. W. Vullinglis, publiek verkoopen 5 eiken, 2 esschen, 2 elzen on 1 berk staande te Horst aan het Broek in Geur- tjensweide aan de Beek. Vooraf te bezichtigen. zal op Maandag 28 October 1912 nam. 5 uur bij de Gebr. Lamberts te Venlo voor den heer G. Walraven, publiek verkoepen Een naar de eischen des tij48 ingericht en voor aile bedrijf geschikt woonhuis, gelegen te Venlo aan de Bolwa'erstra&t, bestaande uit benedenwoning, bevattende 5 kame's, kelder en zolder; bovenwoning met spatten opgang, bevattende 0 kamers, kolder en 'zolder; open plaats, werkplaats en bergplaats, ieder groot circa 70 Ml, sectie I no 4041 groot 1 a. 80 c. Voormeld woonhuis is voorzien van gas en waterleiding.

Peel en Maas | 1912 | | pagina 2