Merriepaard, een flinke Dienstbode, nieuwe aardappelen, een schoon maalkalf partij biggen, Venray's Fanfarecorps. G. P. DUURING, Aanbesteding 2 vruchtbare Boerderijen Adverteert in dit blad. Manufacturenmagazijnen, O aan spotprijzen met EXTRA KORTING a 10 °|o duurt voort tot en met Maandag 15 Juli e.k. Bezichtig onze Etalage's. Bezoek Venray en onze magazijnen. Bezoekt het speciaal voor dezen verkoup ingericht Uitverkoops-Étalage-Magazijn Voordeelige gelegenheid om nog aan te koopen Japonstoffen, Blousenstofëm, Buxkins Voor eenieder -vtra 2 mooie Kamers, GROOTE JAARLIJKSCHE a O "WTO1 JBjJËii Goedere.. Ingezonden. Burgerlijk© Stand. jhe Arbeidsbeurs 'ormatiebureau. P aardenverzekering Gtevraagxl TE KOOP TE KOOP TE KOOP 0 Bokoutalingïïc., K'ghö Zondag 7 Juli OOGARTS, 'sHertogenbosch is van 8—29 Juli AFWEZIG. Notaris Linssen Inboedel Notaris Linssen 4 perceelen buitenge woon schoone haver, Het bouwen van een Stoomzuivelfabriek met Directeurswoning te Oostrum (Venray.) Notaris Esser te Horst, up N.B. Zondagen 7 en m. o Notaris Esser te Horst 16 perc. rogge, 30 nos. gras en strooisel Notaris Esser te Horst, Voor enkel persoon TE HUUR Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Pe vruchtbare boerderij Ontzettend treinongeluk. Donderdag werden bij een botsing tusschen twee personentreinen te Corning in Noord Amerika 30 personen gedood er. 50 gewond. lie oorzaak van de ramp. De wegwachler, die het toezicht had op den overweg by Schmiedefeld, waar een janplezier door een aankomenden trein in elkaar gereden is, heeft een poging tot zelfmoord gedaan, die mislukte. Men heeft hem nu voor zijn eigen veiligheid opgesloten. Hij verklaart, dat hij op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde zat te lezen en niet op het sein had gelet Volgens de laatste berichten zijn tien menschen op slag gedood of later aan wonden bezweken Het aantal gewonden bedraagt acht. Buiten vera' .woordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur. Dat de Vereeniging wVolksbelaDg", door den aanleg van fietspaden, de sympathie van menig lid»wielrijder heeft verworven, is buiten kijf. Terecht wees dan ook de Voorzitter in de laatste vergadering er op. dat hij hoopte, het slechte voorbeeld, de contributie te weigeren, niet zoude ge volgd worden. Indien zich echter herhaaldelijk zoude voordoen, hetgeen thans heeft plaats gehad, vrees ik dat de sympathie in antipathie zal verkeeren. Iedere vakman, al is hij ook lid van Volksbelang ver dient gaarne een stuiver. Waarom heeft dan het Bestuur, zonder de leden vaklieden te kennen of gelegenheid te geven in te schrijven, eene nog al aan zienlijke levering ten behoeve van Volks belang aan een lid van het Bestuur opgedragen Dit is de rechte weg niet om vrienden werven en te houden 1 tnkend voor opname. Een Lid. jorweg Venray-Deurne. nheer de Redacteur. laatste dagen de pla-„nen tot ver van Venrav en J irue weder vorr en aa te nemen, iangaat, het a Antwe.>n, waar nige straten smal. de bochten scherper zijn en r honderden wagens en aö'senden door elkander krioelen, daar ren dagelijks tallooze goederentreinen uurlyk niet in volle vaart, ja wordt 's gerangeerd. .Velke voordeelen de exploitatie door de S.S. boven eene particuliere maatschappij biedt, zal ik in een volgend nummer trachten aan te toon en. OBSERVATOR- to sjudden en so nach Venraai te lopen, als nog einmaal in jouw tram sitten te jaan, aber dan soil ik die erten aher erst kooken. Meine jroeten aan jouw sjonen gemeende Raad met den noch sjoneren tram en teiken ik dankend. Hochachtungsvoll Van Coin. VENRAY. Aangifte van den 28 Juni tot den 5 Juli. Geboorten. Hubertus Anlonius Maria Stevens. Bernardina Gerarda Carolina de Ponti. Aldegonda Hendrika Poell. Huwelijken. Hubert Pieter Jan Duijf, oud 30 jaren, timmerman te Horst en Cornelia van der Winkel, oud 26 jaren te Venray. Sterfgevallen. Johanna Janssen, weduwe van Petrus van Gerven. oud 52 jaren. Prancina Martha Johanna Stiphout, oud 5 jaren. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk. Paterskerk. Mijnherr. Jy moet bet mij nicht kwalijk nemen, al ik such wat Fehler make in den Hol- landischen Briefe der ik jouw Gemeende Raad sjryfen wil uber jouw sjoonen tram. Da kom ik aan de Bahnhof in Venraai en steig in de tram. Also ik aber ja wohl 10 minuten gezit had standen we noch immer da. Ik fraag aan een beamte ist das hier immer so. Nein segt die, wij warten op de tram aus het dorf, aber die komt noch nicht, so sollen wij maar foort fahren. Als wy so een minut of öjefaart haben, ward op einmal gebremsten de mensjen sjrijen en vallen durch een ander, oder springen heraus. Ik roef Donnerwetter wass soli dasz da, en man zegt wij waren bald tegen een ander jefaart. Nu moesten wij om s'eigen en als wij een 300 meter foort sijn, sjrijen de mensjen van nieuws en syn de tram aus het gleis gefalleo. Nun moest ieder man helfen hem her in te maken, aber kreeg daar foor gaar geen lohn, also bezahlen en überhaupt werken ook noch. En als ik den ander lag teruk faar was het schon wieder da. Eist heraus fallen en da weder bald tegen een ander fahren. Ik musz zeggen jy hebt een sjoonen tram Man moest jouw Gemeente Raad 24 s'önd achter een ander in den tram stecken en in die 24 stünd moest der 24 X 24 mal heraus fallen en sollen die Raadsleder hem ook 24 X 24 herin helfer, da sollen sij wel andere sachen maaken, aber ik heb mij foor jenomen liefer mijne sjoenen vol erten u.-den gevraagd .oli aan Op Maandag 8 Juli a. h voorm. 10 uut zal in het café -DE ENGEL" verkocht worden een best door de verzekering overgenomen van den heer L. JANSSEN te Oirlo. HET BESTUUR. N- B. Bestuursvergadering om half 10- koken geen vereischte. groote wasch buitenshuis, hoog loon. Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad. a 5 ct. per kilo bij P. J. BEERKENS- Groote Straat. en een by P. J. PEETERS. Hoebert. bij G. JACOBS, Boschhuizen. PEETERS, Bossche Muien. op de Groote Markt, Aanvang n avonds 8 uur. HET BESTUUR. te VENRAY, zal op verzoek van de Wed. Mathis Rutten op Woensdag 17 Juli 1912, des morgens 11 uur, ten sterfhuize van de Wed. Peter van Gerven aan de Kruissen te Venray, publiek verkoopen als S'oelen, tafels, losten, kisten, spie gels. schilderijen, ledikanten met toebe» hooren, matrassen, beddegoed, waschke- tel, fornuis, regulateur, kachels, koper, tón. glas, porselein, aardewerk, bank, po'ten. pannen, tonnen, kuipen, emmers, ketels, vaten enz. Verder een perceel rogge en een perceel aardappelen staande te wassen in het Venraysche Veld achter de Paterskerk op een bouwland in huur van Peters. TE VENRAY, zal op verzoek van den heer Coenrad Esservan Geffen, op Donderdag 18 Juli 1912, 's nam 6 uur bij Jan van Meijel te Vemay, publiek verkoopen staande te wassen in den Handerik, op het perceel afkomstig van Lambert Poels. te samen groot 77 aren. Openbare verkoop van Op nader te bepalen datum zal worden te VENRAY. zal op nader te bepalen dag te Venray op verzoek van Mevr. de Wed. C Esser van Wylick. publiek verkoopen Twee vruchtbare boerderijen, gelegen te Venray aan het Hoogriebroek, thans in pacht bij M. Baltussen en Th. Voer» mans. benevens de Broekweide aan het Brukske. VENRAY, Schoolstraat D 82. VEGHEL, Hoogstraat B 28 Detail. zal op Dinsdag 9 Juli 1912 publiek verkoopen A. nam. 5 uur by H. van den Munck» hof te Venray in den Dril rp verzoek van Th. van den Berg, staande te Merselo op de Beek op de boerderij van de heeren Loenen en Gou< mans. B nam. 6 uur bij G. van Sinten in bet Venraysch Broek voor den heer Antoon Rut ten. staande op de ontginning bet Venraysch Broek. zal op Maandag 8 Juli 1912 te Horst publiek verkoopen A voorm. 9 uur bij L Verstegen aan den Peeldijk a voor de wed. P. M. Geurts 8 perceelen gras staande te Amerika op den Lagen Raam, te snyden voor 1 Nov. b voor den heer J. H. Jenniskens. 2 perc. voorgras naast de haver in het Bloemenven. 4 perc. voorgras op het Zaar- B voorm. half 10 ter plaatse te Voor Amerika op verzoek van W. Vorstermans 4 perc. rogge en 4 perc. haver aan den Ouden Peeldyk en 4 perc. rogge aan den nieuwen Peel dijk, Reindonk, met of zonder pension. Brieven onder motto -Kamers te huur' aan het Bureau van dit Blad zal op Maandag 15 Juli 1912 nam. 3 uur ter plaatse te Horst VoorAmerika voor P. Derix, publiek verkoopen 5 perc. rogge en 2 perc. haver by zyn huis. zal op nader te bepalen dag bjj Th. Rutten te Horst aan de Melderslo op verzoek van de kinderen H. Rutten publiek verkoopen gelegen te Horst aan de Melderslo. be staande uit soliede gebouwen, tuin, boom gaard. bouw, wei en hooiland, slaghout, schaapswei en heide, groot 15 h. 42 a. 80 c. Wordt in perceelen en massa geveild, b Hakhout en heide te Grubbenvorst aan het Harneke, groot 1 h. 9 a. 80 c. c 20 eikeboomen op de boerderij. Volksbelang. uten 1.. "Ji, Rotter- Maandag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Anna Maria van Rijswijck, echtgenoote van Peter Goumans. WoensdagS uur Sol. jaarg voor den Wel- Eerw. heer Henricus Verhofstad. Donderdag om 4 uur da maaiersmis. 8 uur jaarg. 2de kl. voor Hend. Smits, Magda- lena Poels en hun zoon Marti nus. Vrijdag 8 uur jaarg. voor H Poels en Gertr, van Meijel. Heden, feestdag vaji den H. Laurentius S Brundisio. Belijder der orde van den H. Fran- ciscus. om 5, 6, en 7 uur H. Mis met instructie, om 8 uur hoogmis met preek, 9 uur vergadering der Derde Orde. mannenaideeling, 2 uur vrouwen- afdeeling. kwart na 4 Vespers, om 5 uur Lof. Morgen, feestdag van de H. Elisabeth van Portugal, Weduwe der Derde Orde, om 5 uur Lof. Dinsdag feestdag vandeH.H Martelaren van Oorcum, om half 8 plechtige hoogmis, kwart na 4 plechtige Vespers, om 5 uur plechtig Lof. Zondag, Maandag en Dinsdag volle aflaat o.g.v. Vrijdag om half 8 plechtige Lijkdienst voor de ziel van zaliger de weduwe van Gerven,, als iid der Derde Orde, om 5 uur Lof- ev, B. Kruisweg. Zaterdag om hall 8 plechi'óg jaarg. voor onze overledene medebroeders, bloedverwanten weldoeners. eraleerling voor Duitschland, i voor Kernrade, i voor .er, .oor Paschen, 16 jaar voor kantoorbediende. 9 dienstmv.V' dienstraeiu van 18jaar voor 15 Juli, liefst op een dorp Het kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur. Zondags v2P morgen half 9 tot nalf 12. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 ct. te worden betaald, aanvragen van werkzoekenden lt. ct. Bij aanvragen om inlichtingen op de aan vragen of aanbiedingen moet voor frankeering een postzegel van 5 cent gevoegd worden. Belg. ras. oimI O jaar. voor I October puike oud 8 dagen, ond 5 weken, WILLEM WINTERS, combt. ËngroH lel IV T>

Peel en Maas | 1912 | | pagina 3