Limburgsch Nieuws. Inbreker gepakt. Omtrent de arrestatie van den Velpschen inbreker, den oeruchten Bartjè B. te Emmerik vernemen wij het volgende De politie te Emmerik zocht een be- ruchten inbrekersbende-leider, wiens op sporing door de Hollandsche politie verzocht werd De schelm B. bad van u|t Duisburg aan een vriend te Arnhem ge schreven bem Zondag te Emmerik te ontmoeten. De Arnhemsche politie rook lont en op aanraden der Hollandsche justitie nam de gendarmerie te Emmerik de gelegenheid waar B. ein te sperren. Een rechercheur uit Arnhem vergezeld van eec medeplichtige van den inbreker kwam Zondag te Emmerik aan. de mede plicht ige zou hier den lokvogel spelen Meerdere Duitsche politielui in burger- kleeding hadden zich in den omtrek van het station opgesteld, maar zij wachtten tevergeefs. Bartje kwam op het door hem in den brief vastgestelde uur met den trein uit Duisburg niet aan. De man, met wien Velpsch Bartje de afsp-aak per brief had gemaakt,", ging de Reeserlaau door, meerdere agenten waren bem langs omwegen voorgegaan, andere volgden hem. Op eens zagen de spieders een man in de laan verschijnen die zich of in een sloot langs den weg of op he' veld achter struikgewas verborgen had. Dat was Barlje. De Arnhemsche politieman, die zich, om den boel niet te verraden, door den inbreker niet wilde laten zien. daar deze hem kende, bleef achter een boom gedo ken. en gaf den Emmerikschen agenten een teek en Barije aan te houden. Deze liepen door, kruis'en B.'s weg, maakten plotseling rechtsomkeer en B. was ge knipt. B. droeg een Browning revolver van zwaar kaliber in zijn zak. Het bl-ek nu dat Bartje een eerste boef was. In Holland heeft hjj 23 zegge drie en twintig dief. stallen en inbraken op zijn kerfstok. Veel geld en kleinoodiën heefi hij gesto len. Bartje is ook de schutter, die bij de Velpscbe inbraak de beer des huizes in den arm schoot. Waarseliuwing. Door Duitsche agenten wordt getracht in Nederland arbeiders aan te werven voor bet sleepersbedryf np de mijn «Westende" te Duisburg. Belanghebbenden wordt dringend aan geraden zich. alvorens op aanbiedingen van bedoelde agenten in te gaan, om nadere inlichtingen te wenden lot het Ministerie van Buiteolandsche Zakon. (Stct Vroege aardappelen viel voorover in den Singel. Bakker sprong spoedig uit den stuurstoel en werd door eenige omstanders uit het water gered. Hij bleek een pear onbeduidende kwetsuren aan armen en beenen te hebben. De machine werd door de militairen uit het water gehaald en bleek totaal vernield te zijn. Van de vliegerij te Oss zal nu niet heel veel komen. Rood lireekt prei Tengevolge van de hagelschade, de vorige week in de kreis Klove aangericht, heeft de rijvereeniging -Seydlitz' te Uedem besloten, haar concours hippique. dat dit jaar op 2 Juni was vastgesteld, niet te houden. De menscbeu van buiten kunnen hun geld thans beter gebruiken. Noodlottig ongeval te Ivrp. Voor de arrondissements rechtbank te 's Bosch werd Dinsdag behandeld de zaak tegen J. M., oud 18 jaar, smid te Erp, beklaagd ter zake dat hij den 8en April 1912 des avonds circa half 9 te Erp als bestuurder van een rijwiel, daarmee roekeloos en onvoorzichtig over den openbaren weg heeft gereden, zonder dat dat rijwiel voorzien was van een licht gevende lantaarn, terwijl het zeer duister was en met zoo'n groote snelheid, dat de veiligheid en de vrijheid van het verkeer op dien weg werd belemmerd en in gevaar gebracht terwijl beklaagde wist, althans weten moest, dat er nog publiek op dien weg aanwezig was, althans aan wezig kon zijn, waardoor hij I.aurentius Van der Velden (wethouder te Erp), die zich op den weg bevond, aan- en over reed, tengevolge waarvan deze na eenige dagen is overleden, althans eenige dagen zijn ambts- en beroepsbezigheden niet heeft kunnen uitoefenen. Er werden 4 getuigen en 2 deskundigen gehoord. Het O. M., waargenomen door den sub stituut officier Mr. K. Sassen, eischte schuldigverklaring aan dood door schuld en veroordeeling tot een maand hechte nis. De president zei, dat als de Rechtbank zich daarmee zou vereenigen beklaagde gratie kan aanvragen, doch weet natuurlijk niet of hij ze zal krijgen. Het onderzoek werd gesloten verklaard en de uitspraak bepaald over 8 dagen. Treinramp bij Parijs*. Zateidag heeft naby Parijs een zeer ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een trein voor buurtverkeer op weg naar Pontoise kwam, tengevolge eener vergis sing met den wissel, in botsing onder een brug bij Epinay met een trein, die terugkeerde uit Mon'soult Maglier. Drie wagens'van den trein naar Pon toise werder. verpletterd. Van de passagiers in deze wagons werden er 11 gedood, onder wie 3 militairen. Er zijn 39 gewonden. De trein werd letterlijk in tweeën ge sneden, do locomotief zat midden in den trein, 't Was een reusaob'ige ruïne. In de to den 't uit het vertrek werden verwijderd. Dat ging zelfs zoo hardhandig dat bij een officier der zouaven de epauletten werdc afgerukt. Men vraagt zich tevergeefs af, wru -.!.t alles toch eigenljk zou moeten beteeke nen, zonder een bevredigend antwoord te kunnen vinden. V. aarom zijn ook de familieleden der bandielcn niet bij de lijken toegelaten Sommigen beweren, dat de lijken door de politie zoo mishan deld waren, dat ze totaal onherkenbaar geworden waren. In tal van bladen wordt nu de meening geopperd dat achter dit alles een geheim schuilt. Wat dit geheim inhoudt, is natuur lijk moeilijk te zeggen. Het ligt voor de hand, dat men d° za^k der autobandieten in verband breng1 met de Steinheil-aftaire, maar of hieraan meer waarde moet worden toegekend dan aan een bloote gissing, durven wij niet beoor- deelen. Volgens sommige berichten moet de bende der autobandieten ook vertakkingen hebben gehad in Nederland. De rechter van instructie Gilbert zou aan zijn ambt genoot te Amsterdam gevraagd hebben, een zekeren Van den Berg voor hem te doen verschijnen, om hem inlichtingen te vragen omuent den verkoop te Amster dam van efiecten, welke aan den kantoor- looper Gaby on'stolen werden. Van den Ber/r moet ook reeds aange houden zijn als medeplichtige in de heling van den auto van dokter Vernieuwe, die te Gent gestolen is, doch werd later weer losgelaten De justitie te Amsterdam moet echter reweigerd heb', n, op het verzoek van ien Parijschen offic ier in te gaan, daar dit, naar zij meent, schade zou kunnen doen aan de te Amsterdam gevoerde instructie. VF.NRAY, 25 Mei 1912. %er£aderi*tg oll4sbelan£v. Op het vastgestelde uur zynde 6 uur namiddag waren er geen vijf leden aan wezig, het veen voornamelijk moest wor den toegeschreven aan den voetbalwedstrijd in -de Hoop". Tegen 7 uur kwamen ze echter afzakken en u en do Voorzitter, de Heer Jac. Aerts dj vergadering opende, waren er een dertig' 1 present. De Voorzitter riep allen het welkom toe, vooral de leden der gehuchten en drukte er zijn Bpijt over uit. dat er zoo weinig waren opgekomen uit de kom. Hij verzocht den heer v. d. Craats voor lezing te doen van het jaarverslag en de rekening. Uit de rokening bleek dat het batig saldo, wanneer het tegoed van den A. N. W. B. is ui'ietaald, circa f 80 zal be dragen. Uit bet ja verslag bleek, dat het ledental steeds stijgende is. hoewel het praat worden en niet meer in de café's achter den rug van hot. bestuur. Het lid Cueter8 is er voor met het kiezen van een difinitief bestuur niet langer meer te wachten en het nog in deze vergadering te kiezen. Hij spoorde de leden aan -Het Katholieke Volk" te lezen, om zoodoende een beter begrip te krijgen van de organisatie Men moest goed onder legd zyn en goed georganiseerd, wam het was een voortdurend hevig vechten tegen de patroons 't groot kapitaal en het soci alisme dat niet gemakkelijk te overwinnen is. Het lid Willems stelde voor eens iemand uit Tege'en te laten komen, die eens kwam vertellen welke voordeelen de leden van de vereeniging kunnen hebben Hij zou hem wel laten komen al was hij dan ook de kwaje mao. Het voorstel van Custers om in deze vergaderiug een bestuur te kiezen, werd niet aangenomen. Het voorloopig bestnurs'iil H. Ouden hoven sprak nog een wnoid van opwek king lot de leden. De Voorzitter deelde hieina nog mede dat de Werklodenver- een'ging over 14 dagen ter bedevaart gaat naar de Smakt en hoopt dut de leden alsdan trouw zullen opkomen. Deze week ontving het Bestuur der Schutterij -St. Anna" alhier, de prachtige gouden en zilveren medaille's met eerekruis voor de groote Schietwedstrijd Zondag 2 Juni a. s. alhier te houden. Deze waarlijk prachtvolle medaille's zijn gedurende de Pinksterdagen ter bezichti ging gesteld iu het Oildehuis aan het Eindt. Wij twijfelen dan ook niet. of dit concours, waarvoor zulke prijzen worden beschikbaar gesteld, moet wel een luune deelneming en belangstelling trekken. Als een bewijs dat deze Schuttersbond hoogst bekwame schutter» telt. diene dat opliet Zondag te Haps gehouden concoui s door verschillende schutters 17. 16 en 15 van de 18 punten werden behaald. De Schutterij -St. Annau alhier be haalde 13 punten. D. S O. Kampioen Zondag had op het voetbalterrein „de Hoop" alhier de beslissingswedstrijd plaats om het kampioenschap van Limburg 2de klasse tusschen D. S. O. I en M. V. V. 11 uit Maastricht. Voor de rust waren beide partijen aan elkander gewaagd en werd geen enkel punt gemaakt, doch na rust was D. S. overwegend sterker en werd bijna voortdurend op de M. V. V.-helft gespeeld. Het einde kwam met 3—1-over winning van D. S. O., zoodat onze jongens thans definitief het kampioenschap van Limburg behaald hebben. Hoera 1 voor onze wakkere voetbalclub die in dit je w HELDEN. Dinsdag werd de land bouwer O. J 65 jaar, wonende te Vosberg, hangende aan een strop om den hals, dood in zyn schuur gevonden. De man leed in den laatsten tijd aan zwaar moedigheid. Landweer. Bepaling van de plaatsen, dagen en uren, waarop de verlofgangers van de landweer, lichting 1905, hunne wapenen enz, behooren in te leveren 45e Landweordistrict. te Venray op 19 Juli vm. half 10 in de Muziekzaal, te Meerlo (gemeentehuis) op 22 Juli vm. 11 uur voor Wanssum, half 12 voor Broekhuizen, 12 uur voor Meerlo. te Horst, Harmoniezaal, op 11 Juli vm. 10 uur voor Horst, Sevenum 11 uur. HORN. Zondagnamiddag had rp de kermis alhier weer een van die treurige voorvallen plaats, die kermissen en andere feestelijkheden reeds, zoo dikwyla droevig vei stoorden. Roeds tamelijk vroeg in den namiddag kregen twee Roermondcnaars, II. Dabuien en L. Timmermans, twist. Het meisje van D. was door T. onbetamelijk uejegeud, hetgeen den eerste zeer driftig maakte. Toen heiden buileu waren gekomen, trok D. zijn mus en bracht zijn tegenstander een diepe wonde toe in den hals, waardoor Let strottenhoofd doorboord werd. Onmiddellijk werd uit Roermond genees kundige hulp gehaald. Dr. Qeeleti deed den verwonde per rytuig overbrengen naar de kliniek der P. F. Camillianeu, waar T. denzelfden nacht overleed. Timmermans laat eene weduwe met vier nog jeugdige kindereu na. De dader vluchtte met zijn meisje naar Roermond, doch werd daar niet meer aangetroffen. Men vermoedt dat by met zyn meisje de wyk naar Duitsehland heeft genomen, een ontvluchting, waarmede hij ziju gevangenisstraf slechts kan verlengen, daar natuurlijk opsporing en uitlevering zal worden aangevraagd, en de elders in de gevangenis in afwachting der uitleve ring doorgebrachte lijd. die soms maanden duurt, nooit in mindering kan worden gebracht. Nader meldt men Dinsdagavond keerde het meisje van H. D. uit Duitsehland terug, en in den nacht van Dinsdag op Woensdag ook H. D. Do Duitsche politie bad reed» een onderzoek gedaan bij een tweetal zwagers van D., wonende te M.Gladbach. doch zonder resultaat. D. moet toen te DusseD dorf geweest zyn. Deze zwagers hebben hem nu Dinsdagnacht le voet begeleid van M.Gladbach naar Roermond, waar hij

Peel en Maas | 1912 | | pagina 2