Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Ingezonden. den dag, waarmede hij den verbijsterden rechter stevig aan zijo stoel vastbond. Ha, zei hij, ik zio daar de overblijfselen van een uitmuntenden maaltijd op die zijtafel. Maar. en hij hief zijn vinger waarschuwend up, ik verzoek uw Lordschap om aan het geweer en het mes te denken. Jeffreys was, ofschoon zijn oogen van woede bijna uit zijn hoofd puilden, verstandig genoeg om aan het geweer en het mes te denken. Intusschen bediende de half verhongerde Tom zich aan een zijtafel. Uitstekende wijn, uitstekend, zei hij tenslotte met het hoofd naar eeu zijde gewend. Nu zal ik myn stoel bijschuiven en dan kunnen wij wellicht een paar woorden «rustig" samen praten, voordat ik uw mond dichtbind en vertrek, want ik moet boognondig mijn armen vriend Koning Jacobus ontmoetten. De stakker houdt van niets meer dan een gezellig praatje en een glas wyn in mijn gezelschap. Op dit oogenblik greep de nachtelijke bezoeker een karaf water en ledigde dien over bet hoofd van Jeffreys, die zeer verdachte verschijnselen van een beroerte in zijn hoogrood opgezet gelaat vertoonde. De boude begieting kalmeerde den rechter en hij sprak meteen duivelachtige lach: Vertel mij eens, waarde Lear, boe zal je door de wachten heenkomen? Dat is een lastige kwestie. Ik vjéde u jnict vragen een klein document te onder« teek enen. bevattende, dat de houder daar» van, een zekere John Hasteway, de stad moet verlaten met een dringende boodschap. Zoo, hier ia inkt en papier. Schrijf en on* derteeken nu maar. Slot volgt. VENRAY, 23 Juli 1910. I.oling Nationale Militie. De loting der voor de militie ingeschre ven personen van de lichting 1911 zal plaats hebben te Morst (Harmoniezaal) voor de gem. Horst op 9 Augustus, voor de gem. Broek huizen, Meerlo, Grubbenvorst en Sevenum op 10 Augustus. Te Venray in de Muziekzaal voor de gemeenten Wanssutn en Venray op 22 Augustus. Te Utrecht slaagde voor het Staats examen B, de heer Visser, student aan het Gymnasium alhier. Zondagnamiddag hield de R.K. Volks bond cene drukbezochte vergadering. Na de opening door den Voorzitter, kreeg de geestelijke adviseur Kapelaan Lenders het woord, en deelde mede, dat door den secretaris van de Hanze een brief was ontvangen, waarin door een anoniemen schrijver werd medegedeeld, dat de geestelijke adviseur ijverde voor de oprichting eener coöperatieve brood bakkerij en kruidenierszaak en dat door hem reeds prijsaanvragen waren gedaan. Spr. verklaarde openlijk uit naam van het Bestuur van den Volk'sbönd, dat hij in de tegenwoordige omstandigheden per sc tegen eene dergelijke coöperatie van den Volksbond is en dat de anonieme schrij ver, klinkklare leugens schreef. Spreker verklaarde uitdrukkelijk, dat noch het bestuur van den Volksbond noch hij eene dergelijke coöperatie zullen steunen. De leden Lensen en Vervoort meenen dat zij toch 't recht hadden, om daarvoor te werken en op andere plaatsen te in- formceren en begrijpen niet waarom de geestelijke adviseur zoon coöperatie ver klaarde te zullen tegenwerken. De geestelijke adviseur vroeg waar dat te hebben gezegd. Wel had spr. verklaard zoo'n coöperatie in geen enkel opzicht te zullen steunen. Het lid van den Berg zou de bakkers laten inschrijven en die dan het goed koopst brood levert, aan alle leden van den Volksbond te laten leveren. De geestelijke adviseur zegt, dat zij hier over kunnen onderhandelen, doch het bestuur doet hieraan niet mee. Het lid van Vorrele zegt dat de arme man het hier maar allemaal moet uitvreten. De voorzitter verklaarde ook nog eens namens het bestuur dat zij tegen eene dergelijke coöperatie zijn en blijven, en indien het er van zou komen, het bestuur collectief zijn ontslag zou nemen. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van bestuursleden, aftredend Philipsen, Voesten en Peeters. Gekozen Voesten, Lensen en Simons. De voorzitter deelde mede dat in eene vorige vergadering is gesproken over het coöperatief aankoopen van steenkolen. Uit de ervaringen hiermede het vorige jaar opgedaan, heeft het bestuur echter besloten zich hiermede nmt meer te belasten. Willen andere leden zich daarmede belasten, hem is dit goed. Niemand der aanwezigen wilde zich daarmede belasten, waarna de ver gadering met den christelijken groet werd gesloten. Bij de Zondag te Aderden gehouden Wielerïeesten, behaalde de Rijwielclub „St. O da" een drietal schoone prijzen. Ie pr. met rennen behaalde Th. Sijbers, terwijl in de serie rennen voor nieuwe lingen, L. Vollenberg en G. Wijnhoven, respectievelijk den eersten en tweeden prijs behaalden. Wij wenschen hen morgen te Dcurne hetzelfde flinke succes Zondagmiddag hield de Schutterij „St. Anna" aan het Eindt alhier, prijs schieten, waaraan ook nict-leden konden deelnemen. De prijzen werden behaald als volgt 1ste G. Gossens. 2de Joh. Kosters, 3de Jac. Gossens en 4de E. van de Voort. De Woensdag gehouden veemarkt, was tengevolge van den roggeoogst minder druk bezocht, hoewel er echter nog al veel vee was aangevoerd, fn dragend en vet vee hccrschte vlugge handel. De biggen golden van 12 tot 15 gulden per stuk. 7)e markt was vroeg afgeloopen. OIRLO. Met genoegen vernemen wij» dat Donderdag onze oud-dorpsgenoot, de heer Th. H. de Ponti, thans onderwijzer te Maashees, met succes het examen voor Hoofdonderwijzer te Arnhem aflegde. Den geslaagde, alsmede zijne familie alhier, van harte proficiat TEGELEN Het festival van het Mannenkoor Excelsior is flink geslaagd. De nieuwe muziekkiosk, ofschoon nog niet geheel gereed' werd voor bet eerst in gebruik genomen. Een massa volk was van de omliggende plaatsen toegestroomd en geheel den avond heersebte in het dorp en op het feestterrein een gezellige drukte. SITTARD. Een verschrikkelijk onge luk heeft Vrijdag namiddag in onze stad plaats gehad. De huishoudster van de heeren gebrs. Horn in de Putstraat de öQjarige Julia Gei- sel, wilde in een brandend petroleumtoestel olie bijgieten, waardoor de olie inbrand ge raakte en het vuur zich aan hare kleeren meedeelde. In een oogenblik tijds stond de ongeluk kige io vlammen. De heer G.Horn en de meid snelden op het hulp geschreeuw toe en hielpen zoo veel mogelijk het vuu,- blusschen, waar bij de kleeren der meid ook in brand ge raakten en zij brandwonden opliep aan den rug en den arm, de heer Horn verbrandde zich bij het blusschen de vingers der lin ker hand. Toen het vuur gebluscbt was met mede hulp der buren, daar ook een begin van braDd was ontstaan, bleek dat de ongeluk kige Julia Geisel vreeslijke bi and wonden had bekomen aan de borst en het hoofd, haar gelaat was niet meer te herkennen, zoo afschuwelijk zag de ongelukkige eruit. Onder het lijden van vreeselijke pijnen is zij, evenals de meid, naar het hospitaal der Fransche Zusters vervoerd. De toestand van Julia Geisel is nog altijd zeer gevaarlijk en er bestaat weinig hoop haar te redden. Een tweede ongeluk gebeurde op Stad broek. Vrouw L. ginr met twee koeien naar het land en aldaar aangekomen, bond zy de koord, waaraan de twee koeien bevestigd waren, om haar middel, ten einde eenig handwerk te kunnen verrichten, terwijl ds koeien graasden. De koeien gaan plotseling op hol, waarschijnlijk door een insect gestoken, door heggen, struiken en graanvelden, tot ten slotte de koord brak en de koeien naar huis terugkeerden. Na lang zoeken vond men de vrouw terug in een graanveld, de kleederen als het ware van het lijf gescheurd in treupigontuoetand. Nieuws tut de Buurt. DEURNE. Aan de Universiteit te Freiburg in Zwi'serland promoveerde de weleerw. heer M.J.Verhoeven uit Deurne (magna cum laude) tot doctor in de Staats wetenschappen op proefschrift, getiteld: «Die Stellung der Röra.Knth. Kirche nach dem Staatsrecht der Niederlande". VIERLINGSBEEK. Maandag ontving onze dorpsgenoot, de Eerw. Pater Janssen, te Holden-Panningen do H. Priesterwijding Op Zondag a.s.zal Zijn Eerw. alhier io zijn geboorteplaats eene plechtige Hoogmis op« dragen. Aan belangstelling en buldebe* wijzen zal het den jeugdigen priester en zijr.e familie niet ontbreken. Reeds thans beijvert Vierlingsbeek zich een feest, den Priester waardig te vieren. Over een maand zal Zijn Eerw. naar de Missiën in China vertrekken om zich daar aan het zielenheil te gaan wijden. God zegene zijn moedig besluit. In (Ie modder gestikt. Vrijdagnacht geraakte de brigadier der marechaussee Heydijk, wachtmeester der kazerne te Oss, halverwege Lith met zijn fiets, door de duisternis misleid, te water in een diepe poel. Hij stikte in de modder tevergeefscb trachtte do marechaussee Spruit, die hem vergezelde, hem te redden. De verongelukte laat eene vrouw en een 8jarig zoontje achter. Een inbreker-uitbreker van honger gestorven. De bekende inbreker-uitbreker Boere, die 't vorig jaar uit de gevangenis te 's Bosch ontvluchtte en in Juni onder hevig verzet te Amsterdam weder werd gearresteerd en naar 's Bosch overgebracht is in het huis van bewaring aldaar overleden. Boere weigerde alle voedsel, werd kunstmatig gevoed en beeft naar gemeld wordt, na zyn vernieuwde opsluiting geen woord gesproken. Arie Boere is afkomstig uit Amsterdam en beeft verscheidene vonnissen achter den rug. Het grootste deel zijner straffen bracht bij door in de gevangenis te 's Bosch, waar hij steeds werd gedetineerd., omdat de geneesheeren van oordeel waren, dat hij voor eenzame opsluiting ongeschikt was. Eenmaal wist by te ontvlochten uit het krankzinnigen gesticht te Medemblik, toen hij daar in' observatie waa. Een bedrieger. Wij meenen onze iezeis in Brnbant een dienst te bewyzbndoor hen te waarschuwen tegen een nieuw soort oplichterij waarvan zich zekere II. Bransi schuldig maakt, welke persoon daartoe blijkbaar het Brabantsche platteland als operatiebasis koos. De man weet door eeo goed bestudeerd comediespel den schijn te wekken of hij van uitputting niet verder kan. waarbij hij zoo noodig een bezwyming krygt. Op die wijze speculeerd onze comediant op het medelijden van het pt bliek. Wat zijn grappen nog meer weerzin wekkend maakt is het feit, dat hij zich niet ontziet, zich de laatste H. Sacramenten te laten toedienen, als hy dat voor zijn broodwinning nuttig oordeelt. Men zy dus op zijne hoede Onweder. Nauwlijks hebben we een paar warme dagen gehad, of het gerommel begint alweer. Reeds Zondagmiddag begon het bier en daar te donderen, doch Zondagnacht heeft het allerwegen weer geonweerd. Van alle kanten» komen dus weer bench* ten van ongelukken door bot noodweer voroorzaakt. In Amsterdam moet het in een woord een vreeselijk weer geweest zijn Het grootste gedeelte van den nacht woedde het onweer met zulke hevigheid, dat iedereen den schrik om het hart sloeg, en rnen zich niet kon herinneren het ooit zoo erg beleefd te hebben. Daarbij kwam een wolkbreuk als het ware eeo groot deel van de stad onder water zetten. De bliksem sloeg op meer dan 10 plaatsen io en veroorzaakte hier en daar nog al ernstige schade. Maandagmorgen waren enkele telefoon* geleidingen benevens het tramverkeer nog gestremd. We laten hier nog enkele andere berich ten volgen: Te Woensel is Zondagnacht de bliksem geslagen in het huis -de doode Uil" op het Broek, bewoond door de weduwe Guldemont en familie. Huis met inboedel is geheel verbrand. Ook de boerderij van den landbouwer de Haas op Eckart onder Woensel is door den bliksem getroffen en afgebrand. Hier kon den inboedel grootendeels gered worden. Alles was verzekerd. De bewoners konden slechts met groot e moeite het lyf bergen. Tijdens een langdurig doch niet zwaar onweder ontstQy^ Zondagnacht biand aan het Lijnslieike te Tilburg, waai door drie woningen in de asch werden ge» legd. Te Oosterhoul aan het Oosteinde is de boerderij van Heijkants afgebrand. Het woonhuis en de schuur gingen met tal van landbouwwerktuigen verloten. Te Swalmen is de bliksem ingeslagen in de woning van den landbouwer T. C. Huis en inboedel zyn door het vuur vernield. Zondagmiddag omstreeks twee uur begon het te Gennep plotseling hevig te regenen gepaard met een enkelen donder» slag waurby de bliksem insloeg in het voor enkele j«ren nieuw gebouwde huis van F. nabij de spoorwegwerkplaats. Een gedeelte van net dak werd weggerukt en de plafonds en muren beschadigd. Terwyl de familie aan tafel zat, werd het vaatwerk daarvan geslingerd, waarbij wonder boven wonder niemand werd gekwetst. Zonder brand te veroorzaken is de bliksem door de pomp in de pit verdwenen, althans de deksel der put is weg en is nergens te vinden. Te Zaltbommel is de St Maartentoren door den bliksem getroffen een der pas gerestaureerde torentjes werd afgeslagen. Verdere ongelukken kwamen niet voor. In Kallenkote, gem. Steen wijkerwold is de bliksem geslagen in eeo boerderij be woond door J. Bijker. De geheele boerdery met inboedel, alsmede een groote hoeveel heid booi. is verbrand. Te Epse by Deventer is de bliksem in de groote boerderij van H. die in een oogwenk alles in lichtelaaie stond en geheel in vlammen opging. Te Dinxperlo is de kapitale hofstede •de Kruierman,bewoond door den land bouwer Joh. Nu8selder, door deo bliksem getroffen en geheel door brand vernield. Bijgeloof. In sommige streken van ons land zyn er uog menscben, die stellig gelooveo, dat bij het overlijden van iemand den bijen, op het erf van den overledene aanwezig, daarvan kennis moet worden gegeven. Dat is dezer dagen wederom te Staphorst geblekon. Aldaar overleed de landbouwer P. M. Bij de begrafenis vroeg een der -naber8 (naburen) of de dood van den eigenaar al aan de bijen was aangezegd. Het volksgeloof wil, dat de diertjes allen sterven, indien dit wordt nagelaten. Daar op ging een der buren naar den byenstal en deed aan elk der korven de plechtige uiodadeeling, dal «de haas" wès overleden. Alweer een Te Enschedé is door de politie aangehou den J. K. verdacht van verdüisteiiug van een beduidende som gelds ten nadeele der firma J. H, Athmer Martens in Manu facturen te Tiel voor wie hij reisde. Bij de aanhouding werden nog slechts enkele gpldens op hem gevonden. Hy is gevankelijk naar de gevangenis te Almelo overgebracht. Oplichterij. Men meldt uit Breda aan de -Tel." Een lieer en dame waren spdert geruimen tyd gelogeerd in het pension Bak keren te Ginneken; zijn Vrijdag vertrokken achterlatende een schuld van circa f 780. Dit edel paar had by den ry wielhandelaar Oomes, te Breda, 2 fietsen gekocht, na- tuurlyk ook zonder betaling. Bij den architect van de Pas, te GiunekeD, waren ay geweest om bouwgrond te koopen aan den UIvenhoufschen weg. om een villa te bouwen, terwijl zy ook niet ongenegen waren een automobiel en meer dergelyke dingen aan te schaffen. De man gaf voor, by het spoor wegonge luk te Contiy tegenwoordig te zijn geweest waardoor hij zenuwziek zou zijn geworden en tot herstel van gezondheid door de spoorwegdirectie naar Ginneken te zijn gezonden, om door dr. Soer genees kundige behandeld te worden, wat werke lijk door dr. Soer is gedaan. Hy vertelde dat hem 200.000 francs schadevergoeding was aangeboden, doch dat hij 400.0C0 eischte. Toen de familie B. eindelijk om geld vroeg, wilde hy met de rijwielen vertrek ken, doch dit werd hem belet, waarop, hij te voet uitgiDg en bij de Duivelsbnrg quasi flauw viel. Toen moest een rijtuig komen om hem bij eene familie te Breda te brengen, doch daaraan gekomen, zeide hij deze familie niet bedoeld te hebben de koetsier moest hem naar de Meerselsche dreef brengen, het geen geschiedde. Van daar wisten de oplichters met de stoom tram naar Belgie te ontsnappen. Een noodlottige vergissing. In de nabijheid van Meppel bad dezer dagen eeo directeur eener boterfabriek eigerlyk veel last gehad van Zigeuners die hem tot zesmaal achtereen naar de bel lieten loopen. Toen daarop andermaal de bel ging vloog de man woedend naar voren rukte de deur openen gaf een geweldigen schop, niet aan een zigeuner maar aan een... dominee! De predikant, die op huisbezoek kwam, begreep niet, waaraan hij die vriendelijke ontvangst had verdiend en bleef, geheel in de war voor de weer onmiddelyk gesloten deur staan. De eerste. Tengevolge van hooibroei is Maandag de hooiberg van den heer Geers te Lievelde verbrand. Er waren zeven zware vrachten hooi in geborgen. Door een trein verbrijzeld. By de balie Eeit nsby Assen ia heden Woensdagmorgen een tilburie door den trein gegrepen en verbrijzeld. Mejuffrouw Schuil uit Wildervaok werd overreden en terstood gedood, mej. Pot eveneens uit Wildervank werd een been afgereden. I marklmnar. Te Veenendaal was het bijenraar kt Ken zeldzaam verschijnsel heeft men op deze io zjjn aard toch al zoo bijzondei e markt kunnen waarnemen donr den ongur stigeten weertoestand in sommige streken waren van daar bijen aangevoerd, die zoo genaamd nog niet »rjjp" waren. Doch bjj dit mooie warme weer kwam de ontwikkeling zoo snel. dat zy op het terrein begonnen te zwermen wat een bij zonder schouwspel opleverde. Wolken bijen trokken been en weer en hechtten zich aan boomen, struiken en palen Echter ontstond hierdoor wel oenige moeilijkheid. De vraag rees nl. van wieo zy waren en aan wieo zy toebehoorden. Besloten werd '3 avonds in een uitgespreid groot InkeD te •scheppen", de koninginnen er uit te halen en ze dan aan haar lot over te laten, opdat ieder zooveel mogelijk nog weer naar zyn oorsprookelyken korf terug zou vliegen. Bet systeem heeft echter niet aan de verwachting baaotwoord, waarom bet geval oader door de -Vereeoi- ging" zal worden geregeld. Sociale week. Naar wy vernemeu, is er nog eeu kleine verandering in bet pogramma van de So- ciale Week gekomen Wegens de Feestdag van Maria Hemel vaart zal op Maandag 15 Augustus de eerste voordracht niet om tien, doei, eerst te één uur gehouden worden de tweede volgt dan to drie uur, inplaate van om 2 uur Hoewel met den Feestdag in het pngram- raaboek wel rekening was gehouden, door de vermelding dat voor de bezoekers dor Sociale Week te 7 en te 9 ure gelegenheid was, de H. Mis. te hooren in de kapel der St. Josephe Oezellenvereeniging, kwam het by nadere overweging toch goweoscht voor om bovenstaaode wyziugeo in het pogram- ma te brengen. Eeu ougeluk te Heidelberg. De talryke bezoekers van den Schlo®- berg te Heidelberg werden Maandag door een hevig onweder overvallen, zy snelden in angstigen haast, een soort van paniek langs twee wegen en kwamen samen op de Neckarbrug, waar een hevig gedrang ontstond. Een der leuningen van de brug bezweek en een aantal menschen en kinde» ren vielen in de rivier. Er moeten zeven kinderen om het leven zijn gekomen. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. De Hoofdelijke Omslag. De waarheid dient gezegd te worden. Meermalen heb ik vroeger hooren be weren, dat de boeren bijna niets bijdroegen in den hocfdelijken omslag, dat de rijkste boer geen f 10. betaalde enz. en in koor hel) ik toen mee gezongen „'t is een schande als het waar is." Uit een onderzoek, ten raadhuize inge steld, is mij gebleken dat er boeren zijn, die in den hoofdei, omslag zijn aangeslagen voor 2000, 2500, 3000 tot i 3500; die boeren betalen dus van f 22,60 tot f 46,80. Dat klinkt geheel anders als nog geen tien gulden. Hoe ik over den hoofdelijken omslag denk 't Is in de meeste gevallen een lastig, bijna altijd een ondankbaar werk het inkomen van anderen te schatten. Over het geheel genomen maakt het kohier van den hoofd, omslag geen ongunstigen indruk. Leidt daaruit echter niet af „que tout est pour le mieux dans le meilleur des mondes." Eenige opmerkingen By het vaststellen van de aanslagen, schijnt hoegenaamd geen rekening te zijn gehouden met den uiterlijken staat der aangeslagenen. Op zich te hoog zou ik geen enkelen aanslag durven noemen: wel zijn er aan slagen die mij te hoog voorkomen in vergelijking met die van anderen. Beslist te laag acht ik de aanslagen van sommige kooplieden, handelaren en industrieelen, zoowel in verband beschouwd met den aanslag van kleine neringdoenden en van ambachtslieden die hun bedrijf uitoefenen met een knecht of een paar leerjongens, alsook met het oog op den uiterlijken staat door die Heeren ten toon gespreid, en den bekenden omzet of de uitgebreidheid hunner zaken. Namen zal ik niet noemen evenmin als sommen. Zij die het lijne van de zaak willen weten, kunnen doen even als ik en naar het raadhuis gaan, waar bereidwillig het kohier van den hoofdei, omslag ter inzage wordt gegeven en waar, desge vraagd, zelfs inlichtingen verstrekt worden; voor de Heeren die daar zitten behoeft ge u niet beangst te maken, het vaststellen van de aanslagen is hun werk rtiet ge weest en als mijne oogen mij niet be drogen hebben, heeft een hunner zelf9 een flinke veeg uit de pen meegekregen. In de laatste raadsvergadering is gezegd dat vele lieden niet weten voor welke som zij aangeslagen zijn. Te verwonderen is zulks niet, omdat het aanslagbiljet het zuiver inkomen niet vermeldt, maar alleen de som die betaald moet worden. Misschien kan het volgende tot leiddraad dienen om na te gaan voor welk zuiver inkomen men aangeslagen is. Die f 3 betaalt is aangeslagen voor een zuiver inkomen van f 500. f6 f750. - f9 f1000. f 12,10 f1250, - f 15,60 f1500. f 19,10 f1750. f 22,60 f 2000. TIJL. Geachte Redactie. Door opname van onderstaande zou u me ten zeerste verplichten. In het nummer van Zaterdag 16 dezer zie ik, zooals gewoonlijk, opgenomen het verslag van de gehouden raadsvergadering. Naar aanleiding evenwel van punt 8 der agenda, nl. reclame hoofdelijken omslag, kom ik tol de minder aangename ontdek king, dat het verslag volstrekt niet juist is. Immers, er werd door mij een voorstel ingediend, om in 't belang van den goeden gang van zaken, de behandeling der reclames H.O. in openbare zitting te behandelen; wat echter jammer genoeg, door een groote meerderheid werd ver worpen, en niet zooals het verslag luidt: met algetneene stemmen, ook die van mijn persoon. Neen geachte redactie, dat nooit Eerst een goede zaak voorstellén en dan bij gebrek aan medewerking later met de groote meerderheid meegaan, zal ondergeteekende nooit doen. Wel is door mij gezegd, dat het in sommige omstandigheden goed zou zijn, dat de reclames in geheime zitting konden behandeld worden, maar dat het MOET heb ik noch in de praktijk onzer Gemeen tewet, noch in de verordening H. O. kunnen vinden en daarom heb ik dan ook gemeend een goed (doch tevens, ondank baar werk) te kunnen verrichten, als men in het openbaar, ronduit met zijn gevoelen voor den dag kan komen, om zoodoende de belangstellenden eens in de gelegen heid te stellen, te kunnen vernemen, hoe de toestand van genoemde zaak zich in verschillende deelen van Venray voordoen. Zoo wil ik thans even mededeelen dat alleen in de wijken L en M 20 pCt. der ingezetenen niet op 't kohier voorkwamen. Wat dunkt u, waarde lezer, is dat ook gemeentebelangen behartigen Dit is hetgeen ik hier naar aanleiding eener kleine vergissing in 't verslag der vorige week heb meenen te moeten op merken, daarbij tevens de verzekering gevende, een goed en welvoorbereia voorstel immer te zullen steunen. U Mijnheer de Redacteur mijn beleefden dank voor de opname. Hoogachtend, J. H. GEURTS. Lid v. d. Gemeenteraad. P.S. Ook een tweede voorstel moest den kelder in, al was het m. i. ook nog zoo onrechtvaardig. Arbeid vereischt loon, en als men van den eanen kant een zaak verwaarloosd door een schandalig getreuzel, en van

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2