Kruisverbond te Venraj Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Ingezonden. Burgerlijke Stand. gronfce bran J in het Ringtheater. De brand weermannen verrichtten wonderen van dapperheid, manr velen vielen als offer* van hun ineiiscblieveudbeid. Daar werd ook een forsclie sergeant geheel bebloed, zwart en met brandwonden bedekt, naar het hospitaal gedragen. Het was een forsche man met mannelijke, krachtige trekken en een gitzwarten baard. Daar lag hij be wegingloos tot de zorg er: de helpende hand van een liefdezuster hem tot bewustzijn bracht. Hy opende een paar zwarte oogen, die hy wijd opensperde. Lolo! riep hy uit, de dochter van mijn meetel! Edi! kreet de liefdezuster, ge hebt woord gehouden, en zijt oraaf gebleven; als flachtoffer der naastenliefde vallen, is edel. Ja, hernam de brandweerman met stamelende stem en breek&nd oog, ja ik zal gauw heel en al slapen en als ik sterf, dan zal ik op u wachten, tn blij zijn als ge zoo braaf blijft. Met deze woorden op de lippen, dezelfde die hem als knaap bewogen hadden oen nuttig leven te beginnen, stierf deze held voor deu hemel gewonnen. J 4.ARVERSL.AG van het over 1909. In de laatste algeraeene vergadering dezer ve-eeniging werd door de Secretaris, de heer Janssen, onderstaand jaarverslag uitgebracht-, dat zoowel door tyn inhoud als actueeliteit in ruimer kring bekendheid verdient. Mijne Hoeren Naar aanleiding van het werken en streven van het Kruisverbond ka» daar over wat het afgeloopen jaar betreft, het volgende worden opgemerkt. De eerste algemeene vergadering weid gehouden op Zondag 7 Febr. Dank den ijver der propagandisten mocht de voor« zitter in deze vergadering wel getuigen, dat hel begrip drankbestrijding bier dieper wortel begint te schieten. In deze verga dering had plaats de hernieuwing van het lidmaatschap. Ruim een veertigtal legden de vereischte belofte af. Een achttal leden waren belet de vergadering by te wonen en hadden de bun toegezonden kaarten ingevuld teruggezonden. zoodat schriftelijk getuigden wederom voor een jaar lid te willen blyven. Volgens het buisboudelyk reglement waren aan de beurt van aftreden de vol» gende bestuursleden: de heereu A. Janssen H. Es8er, P. J. Janssen, J. Engels eu Tb* Houba, die respect, herkozou werden met 30, 30. 29, 27 en 29 stemmen, terwijl ,voor Oirlo in bet Bestuur gekozen werd, de heer J. Nelissen met 17 stemmen. Op deze welgeslaagde vergadering gevoelde onze Zeereerw. lieer adviseur zich ge drongen te bekennen dat bet hem een lust was, te mogen coostateeren dat de ver» eeniging met alleen groeit, maar ook bloeit, omdat er jong bloed in de vereeni- ging komt, gezien het groote aantal jonge mannen en jongelingeu, welke langzamer hand steeds meer belang in ons kruisver bond gaan stellen en bier tegenwoordig zyn. Op 17 Maart had eene Bestuursverga dering plaats waarop aanwezig waren de Zeereerw. heer adviseur en de heeren H. Esser, Dr. A. Janssen, P. J. Janssen, J. Nelissen en Th. Houba. Bij acclamatie werden in deze vergadering benoemd tot Voorzitter en Secret. Penningmeester de heereo Dr. A. Janssen en Tb. Houba. die beiden hunne benoeming aannamen. Tevens werd in deze Best. vergadering besloten de algem. vergadering niet te houden in de Vasten, doch zoo spoedig mogelyk na Paschen. Deze algemeene vergadering werd later vastgesteld op 18 April. Aan 72 aspirant leden werd eene schriftelijke uitnoodiging gezonden, doch door onvoorziene omstan digheden kon deze vergadering niet ge houden worden en moest op het allerlaat ste oogenblik worden afbesteld. Dienten gevolge kwamen 's avonds vele aspirant leden en leden tevergeefs en voor een gesloten deur. Het Bestuur betreurde dit zeer, doch kon geen audcin oplossing der omstandig» bedea vinden. Alsdan werd besloten de verg. te houden op Zondag 23 Mei. Nog maals werd aan diezelfde 72 aspirant leden een schriftelijke uitnoodiging door deu Secretaris gezonden. Van de 72 kwamen er echter slechts een goede 30, die zich toen als lid lieten inschryven. Hierna werd het verdere gedeelte dezer vergadering gevormd door enkele toonee!» stukjes en voordrachten en kan de verga dering van 23 Mei als een zeer goed geslaagde beschouwd worden. Daarna had wederom een Bestuursverg. plaats op 18 Oct. De secretaris, de heer Houba meende wegens afstand en drukke bezigheden zyn ontslag te moeten nemen, doch verklaarde zich overigens bereid de' functie van penningmeester te willen 1 blijven waarnemen. Op dringend verzoek van Z.Eerw. adviseur en de tegenwoordige Bestuursleden verklaarde ondergetekende zich wederom bereid het Secretin isschap voor zijne rekening te nemen. Op deze Bes uursvorg. werd verder be sloten zoudra rn-g dijk wederom eene algemeene vergadering te houden en wer den verder enkele huishoudelijke zaken besproken. Eene volgende Bestuursvergadering werd gehouden den 2 November, dus ruim 14 dagen later. In deze vergadering werd met leedwezen besproken, dat, blijkens be trouwbare gegevens, door enkele leden hunne beloften vorbroken was. Tevens werd beslo'en de bij buisboude lyk reglement vastgestelde H. Mis te be palen op een naderen datum eD in ieder geval na 21 November. Er weid besloten in iedere algemeene vergadering eene ruime gelegenheid tot vrager, of debat te geven. Nog weid goed gevonden iedere algem. ve>g. z-jo mogelijk met een lied te eindigen of te beginnen. De Tooneelclub werd gesteld onder leiding van den Secretaris. Tevens werd besloten dor Ma lavereeniging een invi tatie tot bijwoning der eerstvolgende alge meene vergaderiug te doen geworden. De algemeene vergadering werd gehouden op Zondag 21 November. Deze vergadering .nag als een der best geslaagde beschouwd worden. Ie omdat de Muziekzaal tot in de de uverste hoekj s bezet was en 2e omdat zij zulk een aangenaam en prettig en voor de Venraysche drankbe strijding gunstig verloop bad. Op deze vergadering weid eene zeer practische en goed doorwerkte leziug gehouden door den heet Ruiten. Het ware zeer te wen» schen dat deze le/.iog door andere werd gevolgd. Hei besmur zou het zeer toe» juichen, indien ook andere leden konden besluiten nu en dan eeae, zij het ook Klei.ie leziug of voordracht te houden. Het tweode gedeelte van dezen avond was besteed aan looneel en voordrachten. Het blijkt, dat we in ons kruisverbond behalve onze leden, doop dit gebied zoo uitstekend bek ode heeren Verheugen, ook reeds andere goede en voldoer.de krachten bezi<ten. Ik gevoel mij dan ook gedrongen in dit jaarverslag met een bijzonder woord van dank melding te maken vnu den grooten en belangeloozen yver, dien de leden onzer Tooneelclub hebben betoond. Vele uren, vele avonden hebben zy, na dikwyls zware dagtaak, aan de repetities opgeofferd en zoo is naast de heeren Ver heugen aan hen grootendeels het succes der laatste algemeene vergadering te danken. Het ledental is in den loop van 1909 van ruim 50 gesiegen tot 109 leden, waaronder 4 geheelonthouders en waarbij thans nog 14 aspirant leden kunneu ge voegd worden. Door overlijden, vertrek en bedanken zyn er echter thans nog 90 leden, doch mot de nieuwe aspirantledeD zullen we weldra weder de 120 bereikt hebben. Zeer zeker mag dus getuigd worden, dat bet Venroysch Kruisverbond wint in ledental én beteekenis. Neemt men echter het groote aantal inwoners in aanmerking, dan mag niet verheeld worden, dat het getal, in verge lijking m jt andere gemeenten of parochies in Limburg nog klein is. Moge daarom 1910 ons brenge een groot aontal aspiranten en goede stand vastige en ernstig willende leden. Want zonder twijfel toch, zou het ook in Venray ten goede komen aan welvaart en huiselyk geluk, indien in verschillende huisgezinnen wat minder aan deu drank geofferd werd. Ten slotte zij in dit jaarverslag ge bracht een woord van dank aan alle Bestuursleden, leden en donateurs, meer bijzonder aan oDzeu onvermoeiden en geachten voorzitter Dr. Janssen. Maar daarnaast en daarbóven een woord van waardeering en dankbaar huldigende erkentelijkheid aan onzen geestelijken ad viseur den Z.Eerw. heer Pastoor Scbraeitz. Niemand beter dan Voorzitter en vooral Secretaris zijn in staat te getuigen van de groote kracht die in woord, raad en daad uitgaat van onzen beminden adviseur, voor onze Venraysche drankbestrijding in het algemeen en voor ons kruisverbond in het bijzonder. Moge een volgend jaarverslag ons brengen tot erkenning van nóg betere en duurzamer resultaten. De Secretaris. P. J. JANSSEN. VENRAY, 23 April 1910. Onze vroegere dorpsgenoote de Eerw. zuster Fulgentia Vernet in 't klooster Calvariënberg te Maastricht is benoemd tot Moeder Overste in 't R.X. Weesbuis aldaar. De collecte alhier gehouden door de leden van den Raad, ten bate der waters» noodlijdenden in Limburg, beeft opgebracht de som van f 131. Ia den nactt van Maandag op Dins dag is aan den Bo.cbl.uiMn alhier een onbewoond huis atgeb,and. De e,geneer, zekere G. zou het deze week betrokken hebben. Het onderzoek vair de verlofgangers der militie te iand, behoorei.de tot de lichtingen v»n 1902, 1903, 1904, o 1900, 1907, 1908. en 1909 zal m do vol gende plaatsen aldus geschieden Venraij. Wnnssum 15 Juni. ten 10 uur voormiddags. Horst. 14 Juni ten 11 me vm., bavenum td„ Broekhuizen, Meerlo, Grubbenvotsl 14 Juni, ten 10 ure vm.. Donderdag slaagde te Maastricht voor onderwijzer, de hoer A. van don Donk te Gennep, leerling van de Norman school alhier. Blijkens achterstaande advertentie zal de Fanfare Euterpe morgenavond haar eerste zotnerconcert geven op de Groote M De v.dgende nummers zullen »">rJe£ nit-evoerd 1 Wren Neerlands Moed; - Hulde aan I,et Volk; 3 Miss Mary Onver- ture D Snoeck; 4 Ratour de Vlissmgen. Marsch; 5 Ghnstollol Colum'iu». O"'®""" Haul pajpst»; Sully, pes redouble D. Bouwen»;' - Souvenir de Spa, f-iulmste O. Polaster; 8 Oot.fi lane*.. vase par J. Bonwens; 9 Wilhelmus van Nassouwo. MERSELO. Zondagnamiddag h®l-'rsc'5t® in ons dorp een ongewone drukte. He schictseizocnjSt. llubcrtus werd gvopmd, waaraan bijna alle schutters deelnamen. Doch de grootste drukte werd ongetwij eld teweeggebracht door komst van de 1 ank re Euterpe, die hare welluidende lonen bij het terrein van den Doel hooren liet. Hierdoor bracht het talrijk opgekomen publiek den namiddag en ;i'on |conl en gezellig, door. Na een woord van welkom namens St. Huberlus gespoken, beloofde de heer Jos. Aerts, commissaris \an Euterpe, ons nog meermalcnmeleen bezoek te willen vereeren. welke bclolte met applaus werd begroet. Daarom roepen „■ij deFantare toe; Dank voor de geno volle uren, ons verschaft; een spoedig tot Onder' het spelen der fanfare werd de «schiet wedstriid voortgezet, de prijzen bleven evenwel bewaard tot den volgenden avond, tractatie voor de Honoraire leden. De Eere-Voorzitter reikte deze prijzen uit, onder eene toespraak tot de werkende leden, aan de volgende schutters1ste prijs hoogste aantal punten, 93, P. I ubben 2de prijs, rozenprijs, M. Arts, 3de prijs vierenprijs, J. v. d. Heuvel, 4de prijs driccnprijs, P, J. Ewals. 5de prijs, tweeen- nriis A. van Stiphout en 6de pnjseenenpry P. J. Ewaltls. Vervolgens bedankte hij tic Honoraire leden voor den steun, dien zjj steeds aan het gezelschap verleend hebben en hoopte die ook in de '°ek"mst blijven genieten. Hierna „wekte de heer W. Wijnhoven, president van Diana, d HonorirAAn bp steeds het gezelschap ter zijde te staan, want de bijdrage, hier aan besteed, is ook nuttig besteed, de Doel is een plaats waar de schutters zich ontschuldig en goedkoop vcrmfk®" kunnen. Met de woorden van den laatsten spreker kunnen wij ons ten volle vereen,|en Move hel gezelschap meer en meer steun ondervinden van de Honoraire ieden, mogen de werkende leden zich meer en meer gaan oefenen, dan zal St. Hubertus "ene waardige plaats gaan innemen tusschen haar zustersgezelschappen. Dat hier nog krasse oudjes gevonden worden en de Pecllucht bevorderlijk is voor een goede gezondheid, bcwees ecne de vorige week alhier gehouden bruiloft waaraan 8 oudjes (6 van hier) deelnamen, die den respectabelen leeftijd hadden van ongeveer 620 jaren. Dat dc levenslust bij hen nog niet uitgedoofd is. bewezen zij door zangen, dans, waarmee zij de overige gasten niet weinig vermaakten. HORST. In de Zaterdag daarvoor uitsluitend gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen de door de mij. -de Peelcentrnle" gevraagde concessie verleend om alhier tegen 15 September a.s. electrisch licht le leveren. MOOK. Naar de Gelderl. uit goede bron verneemt, is het kasteel de Mooker- heide, eigendom van den heer J. J. Luden te Heutnen, dezer dagen verkocht aan een Amsterdammer, die het kasteel roet zijn familie gaat bewonen. MAASNIEL. Een ingezetene alnter kwam tot de mioder onaangename ontdek king, dat op een stuk land, gelegen in de buurt der -Schinderkuil," al de door haar „epootte aardappelen door bekwame handen uit den grond waren verwijderd en mede- genomen. De politie ia met het geval m kennis gesteld. MAASTRICHT. Zondag maakten vier heeren uit Maastricht een autotocht naar I nik. Bij dc terugkomst is de auto s nachts 1 uur te I.uik tegen een lelephoonpaal eereden. Het gevolg was. dat twee der inzittenden, de heeren Eugene Nijst en lean Bailleux gedood werden en de andere twee, de heeren Dutresne en C. Bailleux, lichte kneuzingen kregen. N1EUWENHAGEN. Onze dorpsgenot Heer H. v. <1. Voort, slaagde dezer dagen als Eletrotechnische M erktuigkun- dfv-lngenieur. en is met ingang tan 1 Juni a benoemd tot Directeur der Electrische Centrale te Heerlen. lerwHdcring. In Zuid Limburg is bet Zondag j.l weer barbaars toegegaan. We knippen de vol- gende staaltjes uit de Lunb. Koerier Zondagavond bij bat verlaten van een café kreeg de raijnworker J. D., te Groenstraat een diepe mossteek in eene zyde. Dr. Beckers verleende genceakundi» gen bijstand, waarra D. per draagbaar Daar de oudeilyke woning werd gebracht. Als vermoedelijke dader werd onmiddelijk door de marechaussee gearresteerd en naar de kazerne te Nieuwenhage overge bracht J. J. eveneens te Groenstraat. Naar verluidt zou J. bekend hebben den steek te hebbüi 'oegebrachl doch zich in persoon te hebben vergist. Te Meersseu is hij de politie aan gifte gedaan van een ernstige verwonding welke zekere J. Sra. oud 22 jaar, Zondag avond bekomen heefc. De wonde moet zijn toegebracht met een of anders scherp voorworp en heeft eene leng'e van circa 4 c.M. Men meent d» daders te kennen. Zondagnamiddag omstreeks 4 uur, zaten in het Sch mverbosch een 10 tal Oostenrykscbe mijnwerkers in den kost bij den logementhouder M. te Eijgelsch- hoven. Het 10 tal personen had een hond met kar bij zich benevens 2 vaten hier en 3 liter jenever. Omstreeks 7 uur 's avonds was het 10 tal zoodanig onder den invloed van drank, dat zij eenige jongens van 10 tot 12 jaar 2 marken gaven opdat zij hond en kar bij hun kostbaas ie huis zouden bezorgen, benevens twee ledige vaten. Het 10 tal vreemde mijnwerkers beeft tot ruim 8 uu- 's avonds in dat bjsch gemu siceerd, tot ergernis van de weldenkende burgers. Door den rijksveldwachter Rouhen werd de geleider van den hond bekeurd wegens overtreding muilkorven wet en alle 10 mijnwerkers werden bekeurd wegens openbare dronkenschap Nieuws uit de Buurt. Vrijgesproken. Door de rechtbank te Zutphen is dr, B. uit Loenen. die niet bij een patient was gekomen, toen hij geroepen was, vrijge sproken van de beschuldiging den dood door schuld te hebben veroorzaakt. Mooie vader. Uit Bussura ie sedert weinige dagen vertrokken de bakker W. A. van T., na eerst zooveel mogelijk hem toekomende gelden te hebben geind. Hij moet naar Amerika afgereisd zijn, met het stellige voornemen nimmer terug te keeren. De man laat te Bussura een vrouw met zeven kinderen achter, waarvan het ouiste een jongen van ongeveer 15 jaar is. Een iieeie zomer. De Engelsche weerkundige Hugh Cle ments meldt, dat volgens zijn berekeningen dit jaar, over het geheel genomen, prach tig, droog en heet zal zyn. Juli zal de schoonste maand zijn, daarna volgt Augustus. In Juli en September zal het weder van min of meer afwisselend karakter zijn. Clements beweert dat er een weercyclus van 7 jaren is. Hij zegt dat zyn voorspellingen ook in 1903 geheel zijn uitgekomen. Moord te Rijswijk Een student aan de Technische Hooge» 8cbpol te Delft, jhr. G. v. 3. te 's Graven- hage, heeft een dame, mevrouw W., echt» genoote van een bekend ingezetene van Delft in het pension bij de Hoornbrug te Rijswijk, waar by kamers bewoonde, met een paar tevolverschoten van het leven beroofd, en daarna het moordend wapen tegen zich zelf gekeerd, echter niet met doodelijk gevolg. Nieuwe en oude Catechismus. Tot nu toe had ieder bisdom in Neder land een afzondei lijken catechismus d.w.z. decatechismussen vande vyf Nedeilatidsche bisdommen. Utrecht. Haarlem, 's-Herto- genbosch, Breda, en Roermond waren niet geheel en al aan elkander gelijk. Natuur- lijk wel wat de Cristelijke leer zelf aangaat. De catechismus van bet eene bisdom, bijvoorbeeld, was uitgebreider dan die van een ander; de indeeling, en de volgorde der lessen waren anders; de catechismussen waren niet alle even eenvoudig en geraak- CUIJK. Den 1 Mei a. s. hoopt de Heer H. W. Wouters, stationschef alhier- den dag 'e herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de Ned. Rijnspoorweg My. in dienst trad. Op de markt van Dinsdag waren aangevoerd 675 runderen en 511 biggen. De handel in biggen was buitengewoon, eveueon8 was de handel willig in goed soort vet en dragend vee. De vette runderen kosten 32 a 36 cent per halve K. G. de dragende 180 tot 275 gld. en de magere 90 tot 140 gld. De biggen konden van 9 tot 14 gld. halen. Er waren tal van koop lieden aanwezig. Zelfs werd hier vóór de markt al veel vee verkocht. HELMOND. Woensdagmiddag had de arbeider J. de L. werkzaam op de fabriek der firma H. v. Th. en Co. alhier, het ongeluk in een kuip met zwavelzuur te vallen. Spoedig uit het byteod vocht gered werd hy naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. kelijk voor de kinderen. Zelfs de gebeden verschilden wat enkele woorden betreft. Het ligt voor de b ind. dat deze verschei denheid van catechismus in de Nederlaud- sche bisdommen aanleiding gaf tot moeilijkheden o. a. wanneer de kinderen in de catechismusjaren van bisdom veran deren. Zij moesten dan op de plaats der nieuwe vestiging de Christelijke leer opeens uit eeu ander, vreemd boekje gaan leeren. Hoe moeilijk! En deze veranderingen van woonplaats komen in onze dagen herhaaldelijk, althans veel meer dan vroeger voor. wegens het toegenornene aantal van verplaatsbare ambtenaren, en de opkomst van nieuwe industriën in sommige streken van ons land. waar vele werklieden uit de verte uaar toe trekken. Eenheid van catechismus voor het geheel land was wenschelyker dan vroeger gewor den. In Duitschland heeft men reeds voor jaren èén zelfde catechismus voor schier alle bisdommen ingevoerd. Binnenkort krijgen nu ook alle bisdommen in Nederland éénzelfde» catechismus, welke teveDS heel wat eenvoudiger zal zijn, dan die tot nu toe in liet bisdom Roermond iu gebruik was. Eenvoudiger en bevattelijker is, b. v., de indeeling van den nieuwen catechismus. Tegenwoordig staat er Hoeveel deelen bevat de catechismus. Vijf voorname het eerste handelt over het geloof, het tweede over de Hoop, het derde over de Liefde, het vierde over de zeven Heilige Sacra» raenten, het vijfde over de Cristelijke Rechtvaardigheid. De nieuwe c itechismus bevat slechts drie deelen: het eerste handelt over het Geloof, het tweede over de Geboden^ het derde over de Genademiddelen. Zie. deze indeeling kan een kind gemakkelijker begrijpen. Het lijdt dan ook geen twijfel of de nieuwe catechismus zal door hel geheele Katholieke volk met blijdschap en belangstelling ontvangen worden. Gras* Men schrijft uit Doornenburg: Nu het water voorgoed van de weilanden in de uiterwaarden van Waal en Rijn verdwenen is, begint het gras, door het warme cn groeizame weer der laatste dagen, bijzonder goed te groeien. Nu ook blijkt, hoe vruchtbaar de vette slib is, die na hooge waterstanden, op deze landen achter blijft. Op sommige plaatsen ligt deze slib eenige centimeters dik. Alles voorspelt op- deze weilanden, een goed gras- en hooi- jaar en wanneer het weer en de waterstand in den hooi-tijd meevalt, dan zal blijken, dat de weilanden nog niet zoo ergduur verpacht zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redavtie. Tram en Raad. Een jaar heeft dra de tram gereden met winst? Verlies? dat is op heden de vraag door velen reeds gesteld, waarop geen antwoord wordt gemeld zij die het weten zeggen lt niet, of sturen je met een kluitje in 't riet. En toch was wel gewenscht wat klaarheid, want 't is een onbetwistbre waarheid, dat niets het volk zoozeer ontstemt als dat 't aanhoudend wordt omklemd met een net van geheimzinnigheden zoowel van 't nu, als van 't verleden. Welaan dan, klaren wijn geschonken, de uitkomst aan geen' band geklonken maar ze verkondigd wijd en zijd, zegt op brengt ons de tram profijt Ik vraag het U, o dertien wijzen, die kranig zetelt op ons raadhuis Volgaarne zou ik vroed U prijzen U, met uw rapporten incluis, -r- Maar dan moet gij ons ook vertellen of werkelijk de tram rendeert wij hebben wel iets hooren bellen; de reine waarheid wordt begeerd. Wij hebben recht die te vernemen, de tram die rolt ja met ons geld. Komaanbiecht op dan zonder teezen op eerlijk nieuws zijn wij gesteld. Beroept U niet op „niet gelezen", wat wel eens is gebeurd voor dezen de Raad MOET zien wat wordt geschreven in „Peel en Maas", wat wordt gedreven met slachthuis, waterschap, tram, gas, alsof 't een eigen zaakje was MOET in de zaal zijn en MOÉT stemmen als men het werk des Raads wil stremmen, MOET niet op reis gaan als 't er spant, want o dan ligt het voor de hand dat er gezegd wordt, en met recht, ,Zóó lapt het ook een veile knecht, ,Zóó handelen geen flinke lieden, ,aan zulken kan geen steun men bieden ,als er bij het eindigen van hun mandaat, .opdoemt een tegen-candidaat". Zoo fluistert 't volk dat kiest de leden voor den Raad, houdt rekening er mee als 't niet reeds is te laatl Want weet: Gij wordt gewikt, gewogen door lieden zonder zand in d'oogen, door mannen, buiten de partijen, die zich door niemand laten leijen die, als de tijd komt, zullen spreken den kiezers toonenuwe streken. ARGUS. VEN RAT. Aangifte van den 15 tot den 22 April. Geboorten. Antonius Arnoldus Hermans. Huwelijken. Gerardus Franciscus Cremers, ond 33 j. en Petronella Huberta van de Ven, oud 28 j- beiden te Venray.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 2