Gebroeders Jeuken, Vergadering Geill. Zondagsblad, V. P. N. Venray. Algem. Vergadering Eigengemaakte Kleeren Dames- en Heerenkleeding naar maat, Groote schoonmaak Attentie Zee- en Riviervisch, H. Dechnar, Jaarmarkt te Venray. Paarden, Hoornvee Varkens kweekelingen Dankbetuiging. Schrijnwerkers W. van den Manckhof. Dankbetuiging. Wed. J. v. d. Linden, goed Haver- en Evestroo, Schoofstroo, zuiver Pr. Winckens-Lenssen, Adverteert in dit blad Nederlandsche Illustratie 371 a et. per 3 maanden; franco per post 45 ets. 39 illustratiën en portretten. ADVERTENTIEN. Op Maandag 14 Febr. op Zondag 20 Febr. Kerkelijke Diensten te Venray H. MIS, sorteering1 Modeartikelen, Verder alle VENRAY. Inschrijvingsbiljetten Reparatiën en Witwerk, G. Th. JANSSEN, TE KOOP op Maandag 14 Februari. Voorbereidende Klasse. A. H. Hügers. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. P. J. v. d. Mark en Zn. f 25. per 1000 K.G. f28 per 1000 K.G. inlandsche ROGGE, Schoenmakers, JNotaris Esser te Horst, j Notaris Esser te Horst, Johannes Muyzers, Zee- en Riviervisch, Toga's en Overjassen, Fr. Boxants, Aanbesteding Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser le Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, 2°° JUIST is verschenen het nieuwe nummer van de dat bij ons verkrijgbaar is legen den zeer lagen prijs van Dit nummer bestaat uit 12 pagina's groot formaat, en bevat DE UITGEVER van PEEL en MAAS Bureau Groote Straat 55 Ven-ay. J boerendienstknecht 17 jaar. 1 keukenmeid voor een U.K. priester of klein gezin. Het Kantoor is geopend op wer kdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens a I f 9 tot half 12. het bestuur. Op veler verzoek buitengewone des middags 4 uur hij J van lleiiMeniiispleln. AGENDA O óp. aankoop van Kracht voeder, grit, etc. Bestuursvergadering om 3 uur. des 's morgens Parochiekerk, om 8 uur in de Parochiekerk. Maandag 8 uur Jaardienat voor de geealelijke en stoffelijke belangen van den Boerenbond. Dinsdag 8 uur Jaarg. voor Prof. G. Arts. Woensdag 8 uur Jaarg. Ski. J. Bistervelds en A. M. Lemmens Donderdag 8 uur Jaarg Ski. voor J. Goumans en haar zoon Petrus Hubertus. Vrijdag 8 uur Jaarg voor de echtgenoote van P. Camps. Vrijdag half 7 de leesmis voor H. Jochijms en familie. Deze week zijn de quatertemper dagen geboden vasten en onthouding van vleeaehspijzen. Vrijdag moeten de kinderen die hunne eerste H. Communnie nog niet gedaan hebben te biechten komen, de jongens om 10 uur en de meisjes om 2 uur. Paterskerk. Zondag ieder hall uur de H. Mis. Om 8uur de Hoogmis om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag 4e der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonius v. Padua. Om uur half 8 Hoogmis waaronder korte toespraak en gebeden der novet.e. Om 5 uur Lof, Vrijdag om half 8 Hoogmis. Om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Mariakapel Oostrum. Alle Vrydagen in de H. Vasteniyd te 8 ure Lodens meditaties door een Eerw. Pater Franciskaan. Regeling der Ki.fl, Diensten Te half 7 u. zullen Eerw. Patere biecht hooren. Te kwart voor 7 u. wordt voor de eerste maal de H. Communie uitgereikt. Te 7 u. Stille H. Mis. Te half 8 uur wordt voor de tweede maal de H. Communie uitgedeeld. Te 8u. Hoogmis met uitstelling van het H. Sacrament waaronder Lydensmedi- talie. a. Voor de Hoogmis wordt een Vasten - lied gezongen. b. Voor de passiepreek 5 O. V. en 5 W. G. voor de gezamelijke gebeds aanbe velingen. N.B. Alleen die aanbevelingsbriefjes, welke een kwartier voor de Hoogmis in de bus aan het kerkportaal zijn, worden dienzelfden morgen bekend ge maakt de ntideren den Vrijdag daaraan volgend. c. Na de Hoogmis vereering der Relikwie van het H. KruisDaarna wijden van ktuisjeR, medailles, rozenkransen enz. en gelegenheid tot inschrijving in de - Broederschap O. L, Vr, Behoudenis der Kranken" en tot opleggen der Mirakuleuze Medaille Bemerkingen. 1. Allen, die de bedevamtkapul god- vryohtig bezoeken, en eenigen tijd bidden tot intentie van Z.H. den Paus kunnen op een dag naar verkiezing nu rouwmoedig gebiecht en gecommuniceerd te hebben, een vollen aflaat verdienen. 2. Door de oefeningen van den Kruisweg te Trans Cedron te houden, kan men alle aflaten verdienen die door de Pausen verleend zyn aan de Christenen. die de H. Plaatsen 7an Jeruza'em bezoeken. Deze groote en t&lryke nfinten kunnen! ook toegevoegd worden aan de overledenen, i 8, Veranderingen ïn de'.e dienstregeling j «uilen t\jdig door de nieuwsbladen bekend gemaakt worden. Verzoeke deze dienst regeling wel te bewaren. ter eere van St. Isidorus, patroon der landbouwers. Alle letlen worden beleefd maar dringend verzocht deze II. Mts bij te wonen. HET BESTUUR. TE Prachtige keuze. Gemaakte Pakken vanaf f6 Groote Nieuwste Stoffen. Kinderpakjes f 2 en hooger Zuiver passend. Keurige bewerking. Hiervoor hebben we steeds een groote voorraid fijnere Stoffen tegen uiterst i.e prijzen. Minzaam aanbevelend ter e.k worden nog ingewacht bij den Secre taris tot uiterlijk Zondag 13 Febr. voormiddag te 11 uur. Daarna opening in 'l Hotel .DE PAVAAN. Voor het verrichten van alle voorkomende bij de a.s. schoonmaak beveelt zich beleefd aan Stucadoor en Wittep, Maaslieesche w< Ondergeteekende maakt bekend, dat hy gedurende den Vastentijd 2 maal per week versche aanvoer heeft van Sprot 15 voor 4 ct. puike Inmaakharing 2ijt ct. Noordvolle Haring 4 ct. Eng. gerookte Bokking 4 ct. gerookte Spekbokking 9 ct., blanke gez. Visch en Stok vise h. Sinaasappelen. Beleefd aanbevelend, by het Postkantoor. ook bij kleine partijen verkrijgbaar. Adres P. J. JEUCKEN, Oostrumsche weg. Venray. voor De ondergeteekende, Directeur dei- Rij ksnormaallessen te VENRAY, brengt algemeens kennis, dat op f Rei aan genoemde Norroaal'eSeên kunnen geplaatst worden. Zij, die aan bet toelatings-examen wensehen deel te nemen, moeten zich by den ondergeteekende aanmelden voor 1 Maart a Zij leo£pn daarbij over lo. hunne geboorteakte; 2o. een of meer getuigschriften, waar onder, zoo zij bij eene lagere school werkzaam zijn geweest, e^n geiuigschr van het hoofd dier school; 3o een verklaring van oudeis of voog den d.-.t zij voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bpstemmen. De kweekelingen moeten op f April e.k. hun l-ie jaar hebben bereikt. Van den tijd en de plaats van genoemd examen zal tijdig aan de adspiranten kennis worden gegeven. Ook bestaat er gelegenheid tot toelating van LEERLINGEN bij de die den leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en het bewijs leveren het gewone lager onderwijs met vrucht te hebben bijgewoond. Gennep, lO Febr. 1910. De Directeur Zij die bij vergissing nos. opleggers no 141 m 150 hebben opgeladen in hel bosch. *"-an Mevr. Wed. h'sser, Gicsevennen Merseloworden dringend vet'' êht deze te betalen oj terug te bezorgen bij De Ondergeteekende, T. SIKSMA wonende Schuldweg 131 te Oud- Charlois, verklaart dat heden volgens aanwijzing der 392e Staatsloterij op zijn 1]I0 Tijdgeestlot No. 13177 B, de Honderd duizend gulden is ge vallen en dat heai de prijs reeds eDkele uren ria de trekking in contanten word uitbetaald, T. SIKSMA. 3 Februari 1910. Aanvragen van werkgevers 25 cent. van werk zoekenden 10 cent. Bij aanvragen om inlichtingen op de aanvragen of aanbiedingen moet voor frankeering een post zegel van 5 cent gevoegd worden. Worden gevraagd i 1 2de meid voor Oostrum. 1 boerendieustmeid Hoog loon) Jongen van 13 jaar voor boerenwerk. 2 keukenmeiden voer Venray. 1 Boerendienatmeid voor Belleld. 1 Boerendienst knecht 1 bakkersknecht voor Baarlo 1 boerendienatmeid voor Maashees. 1 schoenmakeraknecht voor Helden, Bieden zich aan 4 kindermeisjes, 1 2de meid 1 tuiniersknecht voor Venray. 1 winkeljuffrouw, goed kunnende naaien, 1 smidsleerling. Zoo spoedig mogelijk gevraagd twee bekwame bU KIN DUO VEN. die hunne boeken sterk en netjes wensehen inge bonden te hebben, bezor gen ze bij De Ondergeteekende betuigt hier mede haron welgemeenden dank voor de spoedige uitbetaling der som van vier duizend twee honderd en vijflig gulden, zijnde haar aandeel op 1)10 Tijdgeestlot No. 13177 A, op welk nummer in de 392e Staats loterij heden de f 100000.viel. Amerongen, 3 Februari 1910. A. v. d. BERGNatzijl. Schoolstraat. Venray. ontvangt eiken dag in het Magazijn naby het Station Stroohulzenlabriek TH. SLITS, betaalt voor Verkrygbaar eerste kwaliteit aan concurreerende prijs. SCHOOLSTRAAT. VENRAY Maandag 14 Februari a.s. 's avonds om 7 uur van alle Venraysche in 't Café Wed. P. ,1. RUTTEN. Eindt. In verband mot dn sleedt» sieigend- lederprijzen wordt trouwe opkomst dringend ve;zocht. zal op Woensdag 10 Februari nam. 2 uur bij C. Kemim lings t< Venray aan het Schoor, voor den WelEd.'-heer Th. van den Boogaart, publiek verkoopen 35 nos. boonenstaken en brandhout zijn bosch aan het Hoogrie- gelegen in broek. zal op Woened.ttf 16 Februari 1910 nam. 3 uur bij H. Marcellis aan heiOveibroek voor den heer L. Timmermans, publiek verknopen 100 nos. zwaar dennemophoui gelegen aan het (Lerbroek in het bosch von den EdelAchtb. heer burgeraeesier Esser. te Merselo Kleindorp. maakt bet geachte publiek van Venray en Omstreken bekend dat hij zich gevestigd heeft [voorloopig by A. Smits, Veldstraat] als Handelaar in alle sooiten Beleefd aanbevelend. Alle bestellingen worden desgewenscht aan buis bezorgd. Geen 5 en 7 gulden voor het maken van een pak, zooals wordt rond gebazuind, maar oude prijzen. Ondergeteekende beveelt zich minzaam aan voor het maken van voor Eerw. Heeren Geestelijken, Mantels voor Dames, alle Heerenkleeding, voor goed passen en degelijk werk- wordt de beste zorg gediagen, Eene prachtige collectie STALEN aan uiterst lage doch vasto prijzen. Mr. Kleermaker, Eindt. Op Hattmlug; I I Fehrtiiiri. des namiddags om 5 uu«\ zal in 't Café van H. MAKCELLIS aan het Oveibtoek. v. or rekening van 11. Schreu's. Veulen, worden Het bouwen eener nieuwe Stalling met aanhoorigheden, zonder bijlevering der materi alen. Aanwijzing den dag der besteding om uur. Bestek en teekening liggen ter inzage in bovengenoemd café en bij LOUIS WIJNHOVEN. OPENBARE VERKOOP van een huis met stalling en tuin te Venray in bet Dorp, en BOUWLAND op de Kemp, zal op Woensdag 16 Februari 1910 nam. 5 uur bij J. van Meijel te Venray aan het Henseniuspleio op verzoek der Erven van wijlen den heer P. Beckers, publiek verkoopen 1 Een op den bésten stand ^.1^| gelegen en voor allen handel en bedrijf geschikt huis. waarin vroeger beklante slagery, met groote stalling en tuin te Venray aan de Groote Straat, met vrije opvaart aan het Henseniuspleio. Sectie C 3991 en een Noord ged. C 3831, groot 4 a. 40 c. Te aanvaarden 1 Mei a. 8. 2 Bouwland op de Kemp, sectie C 4147 groot 13 a. 30 c. bel. J. Schaeffers en Godfr. de Haen. zal op Vrijdag 18 Februari 1910, nam. 3 uur bij II. van den Munckhof te Venray in den Dril op verenek Tanden WeiEd. Heer Tu. van den Boogaart, publiek verkoopen 23 nos. boonenstaken en brandhout gelegen in zyn bosch (e Venray in het Vlakwater by W. Hendriks, Vooraf te bezichtigen. zal op Vrijdag 18 Februari 1910 nam. D uur bij L. Potten te Venray aan de ileida voor den beer L. Wils, publiek verkoopen 00 nos. zwaar denaentophou' en eenige uos. schalen gelegen te Venray in het Kusteit in het bosch afk van Mei. de Wed. Poel?Poels. «al op Maandag 21 Febiu-.n 1910 n.iu. 4 uur ie Horst aun den Middellyk voor de kn.dereo J. AJ, van den Maucktiof, publiek vefkonpeu E n huis en min gelegen i« Hoist aan de Middellijk, sectie A no. 3212 groot 19 aten. Dadelijk te aan vaarden. zal op Maandag 14 Februari 1910, nam. 12 uur in den Engel to Vemay voor M, van Aarssen, publiek verkoopen TWEE DRAGENDE VARKENS. Op crediet mits borgstelling zal op Woensdag 16 Februari 1910 nam. 1 uur bij M. Rongen te Oirlo—Venray, voor de Wed. A. Nelissen, publiek ver open 20 nos. bonnen en spurriesfaketi en 30 nos. dtfnnenstrooisel gelegen in haar bosch in den Gunhoek te Oirlo achter A. Rongen zal op Woensdag 23 Febiuati 1910, Dam. 3 uur bij J. Keijzers te Horst aan de Veestraat op verzoek van O, Vullings publiek verkoopen 10 eikeboomen hy het huis aan het Witveld. 50 eikeboomen om de weiden bü het Broek naast Verstappen en Vissers. 10 eikeboomen om de weide aldaar naby M. Haegens. De boomen zjjn genummerd en moeten vooral bezichtigd worden. zal op Maandag 28 Februm 1910 nam, 5 uur ter herberge van deu heer G. Peetere Derkx Je Venlu aan den Kaldenkerkerweg op verzoek van den heer P. Peetere Vallen, publiek verkoopen Een huis met grooten finnen 2 hloeraenserres gelegen te Von- iTA/fi'jS lo aan de Jodenstraat Sectie 1 ipfi 'i1'* no. 939 groot 4 areu. Rijgenooteo Mevr. Muller. Mevr. de Wed. Woltere. Mevr. de Wei. W. vaa Oeijen en den heer Caubo.

Peel en Maas | 1910 | | pagina 3