HALT! DE CARLTONS KOMEN IN VENRAY. SPECULAAS, Oproeping. Attentie Oproeping H. SLITS-RUTTEN. Mariavereeniging! O. Wintels. Mangelwortelerij een best Maalkalf, prima Lijnkoeken, Wed. J. v. d. Linden, Vleesch-afslag iE G. Wintels. bij H. Dechnar. Venray's Mannenkoor. MANUFACTURENMAGAZIJN H. SLITS—RÜTTEN. Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADVERTENTIEN. Leden der Koek Dinant en Taai, Taai. verleenen van eerste hulp TB KOOP TE KOOP: blank grof slagzout, Vrijdag 5 November blanke Stokviseh, puike volle Haring, Zeeviscli en Mosselen, Prijskaarten Kaartclub „Gezellig Samenzijn" Buxkins voor Demi-saisons en winterjassen, mantelstoffen, wollen doeken vanaf f' 1.30, groote zwarte wollen doeken vanaf f 1.90. Extra goedkoop. PELTERIJEN en ONDERGOEDEREN, TH. SLITS, Notaris Esser te Horst, dragende malen. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Vast Goed te Venray. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Brabers te Vierlingsbeek en Esser te Horst Brabers te Vierlingsbeek en Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, rails verwijderd: maar de stilstaande locomotief, wier assen gebroken zijn, kon moeielyker worden verplaatst. Cliolera. Uit Utrecht meldt men d daar in een arbeidersgezin in de Prooststraat een vermoedelijk geval van cholera is voorge komen. Cholera in Belgie. De National meldt, dat een werkman te Boom bij Antwerpen onder choleraver» schijnselen is overleden. Vijf andere sterfgevallen volgden. Men telt bovendien 4 verdachte gevalleD. De gezondheids commissie neemt alle voorzorgsmaatregelen Ambtelijk is bevestigd, dat van deze zes sterfgevallen, die in de Steenbakker- wijk te Boom zijn voorgekomen, een met zekerheid aan Aziatische cholera is toe te schrijven. Voor de vijf anderen bestaat, alleen een zwaar vermoeden. De ver schijning der ziekte wordt geweten aan een Hollandschen schipper. Steenbakkers zouden den emmer, waar de uitwerpselen in geweest waren, hebben gebezigd voor huishoudelijk gebruik. De personen die met den overledene in betrekking zijn geweest, zijn afgezonderd. Twee der zieken zijn aan de beterhand. Men hoopt de besmetting te beperken. Alle maat regelen zijn genomen door de gezond heidscommissie, vanwege Staat en de Provincie. Een prins vermoord. Prins Ito, de Japansche gouverneur generaal van hei wingewest Korea, is te Kharbin, op Russisch gebied vermoord. De moordaanslag is Dinsdagmorgen om 9 uur gepleegd. Ito had juist den trein verlaten en inspecteerde te zamen met Kokoftsof, den Russischen minister van Financiën, dien hij bezocht, en cle Russische officieren, de eerewacht. Juist wilde Ito op een groep buiten landsche consuls toetreden, toen achter zijn rug verscheidene schoten werden gelost. Door drie kogels getroffen, viel Ito doodelijk gewond neer. Dc Japansche consul-generaal Kawakami, werd zwaar, doch niet levensgevaarlijk gekwetst. Een der Directeuren van den Zuid-Mantsjoe- rijschen spoorweg; Tanakoe werd licht gewond aan zijn voet, De dader werd gegrepen. De Burgemeester van Venray Door het Hoofdbestuur der vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis'', waar van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg voorzitter is, wordt ons ter kennis ge- kennis gebracht dat aan den werkkring dier vereeniging eene belangrijke en in hare gevolgen hoogst zegenrijke uitbrei ding is gegeven. Oorspronkelijk ingesteld met hel uit sluitend doel hulp te verleenen aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog openbaarde zich steeds het streven om in tijden van vrede hulp te brengen waar zulks noodig mocht blijken en bij rampen en epidemiën actief op te treden. Zoo zond om enkele voorbeelden te noemen gemelde vereeniging reeds een afdeeling harer ambulance bij het heer- schen der typhus te Egmond aan Zee, en organiseerde deze afdeeling tijdens het heerschen der cholera cursussen voor ontsmetters enz. Bij kon. besluit van 2 April 1909 no 74 behaagde het H.M. de Koningin aan het verzoek van het Hoofd Comité Hare hooge goedkeuring te hechten en te bepalen dat het doel der Vereeniging „Het Neder landsche Roode Kruis*' zal zijn: het verleenen van hulp aan zieke of gewonde personen behoorende tot de legers of de vloten van oorlogvoerende mogendheden, mede te werken tot leniging van den nood bij rampen in binnen- of buitenland, en dat de vereeniging om dc vervulling van haar taak mogelijk te maken zich in vredestijd zou kunnen wijden aan maat schappelijk werk. Om deze roeping echter in vrede en oorlog te kunnen vervullen heeft de ver eeniging geld noodig, meer geld dan waarover zij tot nog toe kon beschikken. Daarom doet zij een beroep op alle Nederlanders en vraagt zij, dat eenieder wat offere voor deze zoo schoone zaak. Bij de ingezetenen dezer gemeente zal in de volgende week eene Collecte daar voor gehouden worden. Venray, 30 October 1909. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 22 tol 29 October. Geboorten. Johannes Gerardus Joseph Backus. Maria Magaretha Huberta v. d. Water. Peter Gerardus Johannes Hubertus Kusters. Wilhelmus Gerardus Johannes Peters. Petrus Antonius Robben. Petronella Barents. Huwelijken. jacobus Hubertus Titulacr oud 27 jaren boekbinder te Venlo en Maria Petronella Janssen oud 21 jaren zonder beroep te V enray Rennert Gilles Huizinga oud 29 jaren magazijnknecht le Venlo en Johanna Mechtilda van den Berg oud 23 jaren zonder beroep te Venray. Sterfgevallen. Lambertus Wijnen weduwenaar van Anna Maria Lamersoud 77 jaren. Johannes Engelbertus Alphonsus Oden- hoven oud 4 maanden. Parochiekerk. Maandag Hoogfeest van Allerheiligen, nam. 3 uur Vespers en Metten der overledenen, uur LU m t preek. Dinsdag Allerzielen, halt 7 eerste H. Mis, 8 uur 2de mis; 10 uur hoogmis voor de overledene weldoeners der kerk, waarna processie over het kerkhof* Gedurende de octaaf om half 7 zielmis, om 5 uur Lof met preek. Woensdag, leest van St. Hubertus. te Veitum om 9 uur hoogmis met preek. 8 uur jaarg. 2de kl. voorden hoogec-rw. heer Joseph Oomen. Vrijdag half 7 Mis en vereering van hei hl Hari van Jesus, om ,8 uur zielmis voor de overledene leden der Mariavereenlging. hall 7 te Veitum H. Mis waarna de honden gebrand worden. Deze week wordt het Allerh. aan de zieken gebracht. Woensdag Dorp, Donderdag gehuchten, Vrijdag Veitum en Heide. Paterskerk. Heden om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie Om S uur hoogmis met preek, om 5 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag, hoogfeest van Allerheiligen, om S uur hoogmis met fecslpredicatie, om 5 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag, de plechtige gedachtenis van alle overledenen, om half 8 Sol. Lijkdienst voor de geloovige zielen, om 2 uur H. Kruisweg, 5 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van .Tezus, om half 8 hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Maria-Kapel Oostrum. Heden Zondagnam. half 3 Kruiswegoefening en Lof. Maandag, Hoogfeest van Allerheiligen. Diensten als op Zondag, "s middags te 4 uur plechtig Lof, waarna AUerzielenpreek en officie der overledenen Dinsdag, Allerzielendag, te 7 u. Hoogmis met Libera voor alle overledene weldoeners der Kapel, 's Avonds 6 u. Kruiswegoefening. Rozenkrans en Libera voor de overl. Vrijdag eerste v. d. maand, gezongen H. Mis met akte van eerherstel en toewijding aan het H Hart van Jezus Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 1 kleermaker. 1 meubelmaker voor Venray. 2 koperslagers voor Boxmeer. 1 keukenmeid voor Oijen bij Venlo, 1 rijwielhersteller en een koperslager voor Venray. 1 keukenmeid voor Venray. Bieden zich aan 1 Meubelmakersleerliug. 3 daglooners voor Venray. 1 net meisje voor 2de meid ol kindermeid voor Venray, 1 boerendienstknecht 1 2de meid, 3 kindermeisjes, 2 bekwame boekhouders. 1 keukenmeid voor Venray. Aauvragen van werkgevers 25 cent, van werk zoekenden 10 cent. Bij aanvragen om inlichtingen op de aanvragen of aanbiedingen moet voor frankeering een post zegel van 5 cent gevoegd worden. HET BESTUUR. In bet octaaf van Allerzielen herdenkt eenieder zijne dierbare dooden. En zouden wij dan onze overledene leden vergeten Voorzeker neen, nietwaar. Zooals in de kerkelijke diensten vermeld staat, zal aanstaanden Vrijdag 5 Nov. om 8 uur in de parochiekerk eene H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van Ida FonckPoels. overleden 5 Juni 1909. Maria Loonen, - 30 1909 Wed. BallessenVersciiaren. overleden 25 Juli 1909. Leden der Mariavereeniging, komt TROUW op Toont, dat wij -de christelijke naasten liefde'' in onze banier voeren, dat ook na den dood onze liefde tot elkander voort leeft. HET BESTUUR. Opening der Inschrijvingsbiljetten van de Aanbesteding Kunstmeststoffen, op Zondag 31 October, na de Hoogmis in bet Hotel DE ZWAAN. Het Bestuur. Voorradig onze fijne goed bekende Alles eigen fabrikaat. Beleefd aanbevelend, Degene welke wensehen deel te nemen aan den te geven CURSUS voor het bij Bedrijfsongevallen, kunnen zich aan melden bij den Voorzitter of Secretaris van den R. K. Volksbond. Bij voorkeur worden in aanmerking gebracht meesterknechts, spoorwegper soneel. ontwikkelde werklieden enz. Als toehoorders kunnen worden toege laten politieagenten en veldwachters. HET BESTUUR. N.B De lessen zullen eiken Donder dagavond om half 9 beginnen. ongeveer ÏO.OOO K G a f H per IOOO KG. bij M. ARTS KleindorpMERSELO. bij H- KEMPS—POELS. Groote Strast Verkrijgbaar aan eoncurreerende prijzen. Winkeliers ruim rabat. Beleefd aanbevelend. Schoolstraat. Venray. vanaf 's morgens 9 uur is bij A. van Meijel, Hofstraat, weder verkrlj gbaar A 30 cent per pond. ONTVANGEN nieuwe Erwten, nieuwe Vijgen, nieuwe Stokviseh, nieuwe ingelegde Haring, Buitengewoon lekkere pittige Mosterd. Beleefd aanbevelend. Wederom verkrijgbaar nieuwe 4 ct. per stuk. Inmaakbaring 2ia ol. Wekelijks verscue te houden door de in het lokaal van den Leer G. I- Verbeek. Hoenderstraat om 7 zeer prachtige prijzen, te beginnen op ZONDAG 24 OCT., ZONDAG 31 OCT. 7. 21 en 28 NOVEMBER. Liefhebbers worden beleefd tot deelname uitgenoodigd. HET BESTUUR. ter oprichting van een ZIJ, die wenscben lid te worden, ge lieven zich vóór 1 NOVEMBER te melden aan Alph. Pennartz, Organist-Pianist. Bericht de ontvangst eener uitgebreide sorteering Alsook eene enorme keuze aan uiterst lage prijzen. Beleefd lot een bezoek uilnoodigcndAanbevelend, Stroohulzenlabriek betaalt voor prima Schoofstroo, f 27 per IOOO K G. zal op Dinsdag 2 November 1909 voorm. 11 uur te Venray in den Engel oj» verzoek van den heer G. Camps, publiek verkoopen Eene partij Op crediet mits borgstelling. zal op Dinsdag 2 November 1909 voorm. half 12 bij den heer W. Wijnhoven aan de Langstraat te Venray, voor Jac. Peters publiek verknopen 15 porc, stekruben, te wassen staande aan de fabriek van den heer Th. Slits. Vooraf te bezichtigen. zal op Dinsdag 2 November I'M/) nam. 4 uur ter herberge van den Heer J. van Kessel te Horst-Amerika oj> verzoek van Jos. Sanders en kinderen pubick vérkoopen: A. Een nieuwgebouwd huis met een voor woning ingerichte achtertouw met boomgaard gelegen in de kom Horst- Amerika. Sectie F nr. 1498 gr. 4 a. 60c. b. Tuin en weiland aldaar Sectie F. nr. 1499 gr. 25 a. 40 c. geschikt voor bouw terrein: belend Kennis en den Heer van Kessel. C. Massa van a. en b. OPENBARE VERKOOP van zal op Woensdag 3 November 1909. nam 3 uur ju.st «er herberge van M. Ui-numns aan de Groote Markt le Venray op.verzoek van de faro.lie Goumans, publiek verkoopen 1 Huis en tuin aan het Eindt, sectie C no. 4943 groot 7 a. 2 Tuin aan het Eindt, C nr. 4802, groot 9 a. geschikt voor bouwterrein, wordt, geveild in 2 perceelen en in Massa 3 Bouwland in Venraysch veld C nr. 1515 groot 50 a. 10 c. belend G. Poels en kinderen Goumans. 4 Bouwland in Venraysch veld C nr. 4099, groot 32 a. 10 c. belend kind. Gou mans en wed. Spee, (afk. v. v.d. Boogaart 5 Weiland in Laagheide C 3399 en 3403, gr. 1 H, 26 a. 15 c. belend Rutten en Eerwaarde Zusters Ursulinen, 6 Bouwland en hakhout op den Heuvel genaamd -Kempke". C nos. 457, 458 groot 12 a. 40 c. belend M. Vullings, 7 Bouwland aldaar naast vorig perc. C 459 groot 34 a. 20 c. 8 Bouwland en slaghout op den Heuvel C nos. 475 en 476 groot 39 a. 10 c. elend Hillen en M. Vullings. Bouwland en hakhout iti Smakterveld or. 711 groot 68 a. belend Wed. RaeJls en gemeente. 10 15jarig, goed wassend dennenbosch op den Heuvel C no. 2572 groot 46a. 10 belend Fr. van Opbergen. H. Philipsen en Hillen. 11 Afgekapt dennenbosch aan Bosch- huizerberg, E no. 2401, gr. 1 H. 32 a. belend de heeren Trynes, Esser en Baron de Weichs de Wenne. zal op Vrijdag 5 November 1909 nam. 1 uur ten huize en voor de kinderen PoelsHuberts te Merselo in hel Klein Dorp, publiek verkoopen 3 dragende melkgevende koeien. 2 hokkelingen. 150 eiken gelintpalen. 17 schoone dikke eikenboomen bij hel huis. 8 eikeboomen bij Hoede- makers aan den Merseloschen weg. De 17 eikenboomen worden ook in massa geveild. Openbare Vei koop van een vruchtbare Bouwhoeve, alsmede bouw en weiland en bosch iu de Holshaag, te Bergen. De Notarissen zullen op Maandag 8 November 1909 nam. 2 uur ter Herberge van L. Stoffels to Bergen op verzoek van de familie Goumans, krachtens bevel der arron- disseraents-Rechtbank te Roermond, publiek verkoopen Onder Aijeu gem. Bergen. Koop 1, De vruchtba e en in goeden 8taaat zijnde Boerderij -de Holshaag", kadaster sectie E nos. 322. 323. 528, 547 549.555,1147, 1148, 544. 551, 1641. 1642, 1643, 537, 1727, 542 en 1966 buis schuur., bakhuis, erf, turn. hooi en bouwland, schaapsweide en weiland groot H. 20 a. 55 c. Koop II. Een perceel Bouwland en ïiland genaamd -de Kamp" aan de Holshaag, kadaster sectie E onder r.os. 1038, 310 en 1202, groot 1 H. 10 a. 40 cen«. Koop III. Een perceel weiland -op 't Schoor" kadaster Srctie E no. 1246, gr. 55 a. 80 c. Koop IV. Een peiceel Huw land -op de Bong" kadaster sectie E no. 1242 gr 79 a. 20 c. Koop Een perceel dennenbosch en hakhout kadaster sectie E nos. 1247 en 1248 groot 36 a. 70 c. Vervolgens in combinatie'* er, in Massa, Nadere inlichtingen geven voornoemde Notarissen DE NOTARISSEN zullen op Maandag 15 November 1909. des namiddags 2 uur prompt, op verzoek van do familie Goumans te Venray,. op het stus publiek verkoopen op hunne boerderij in de Holshaag onder Ayen. 42 canadaboomen, 7 eikeboomeD, 1 esschenboom. Bijeenkomst bi.j no. 1. zal op nader te bepalen dag te Venray voor de Wed. A. Janssen en kinderen, publiek verkoopen 1 Bouwland te Lull—Venray E no 2067 groot 38 a. 20 c. belend A. de Mulder en P. Jeuken. 2 Weiland aan liet Brukske E no 247C gr. 52 a. belend Jenniskens en Noyen, V

Peel en Maas | 1909 | | pagina 3