Vergadering [11 Landbouwers Maalkalf, Attentie WetL (VI. Verrietj Oproeping Viel op haar neus. Vleesch-afslag Mariavereeniging. Prijskaarten bij H. Dechnar. Groote Opruiming Dames Kindermantels Wed. J. v. d. Linden, Venray's Mannenkoor. Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Schatting der paarden I Vrijdag 29 October a.s. Aanbesteding aaoasOTaaü) a M. PATISSERIE Goumans, Groote Markt, Speculaas St. Nicolaas-Koek. TE KOOP scheuteling varkens, )H. SLITS, Aanbesteding. aaaaaaiïiMï): blanke Stokvisch, puike volle Haring, Zeevisch en Mosselen, Vanaf 23 Oct. tot 30 Oct. op Zondag 24 Oct TE KOOP Dames- en Kinderhoeden, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, 2 Heerenhuizen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, dragende malen. Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Vast Goed te Venray. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Brabers te Vierlingsbeek en Esser te Horst Notaris Esser te Horst, De vergoeding bedraagt per kaart 2i/s cent door iederen teller zullen ongeveer 1000 kaarten worden uitgereikt. Voor teller kunnen in aanmerking komen die personen, die goed tinnen lezen en schrijven en wan- -.n men ver* wachten kan dat zij in staat zijn de voorschriften goed te begrijpen en hunne taak meester te zijn. De gelegenheid tot aanmelding wordt opengesteld ter secretarie tot 1 November a. s. Ven ray, 23 October 1909. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter kennis dat het Herhalings onderwijs op alle O L. Scholen in deze gemeente met 1 Nov. a. s. wederom zal beginnen, dat ouders of verzorgers van kinderen, die hunne kinderen het herhalingsonder» wijs wenschen te laten volgen, verplicht zijn bij het hoofd der school waar dat kind de lessen zal moeten volgen, moeten aangeven. Venray den 23 Oct. 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray, noodigen bij deze de lotelingen uit. die bij de ZEEMILITIE verlangen te dienen, zich daartoe bij hen aan te melden, ter plaatse lijke secretarie voor I Nov. a s. Zie de kennisgeving aangeplakt ten Raadhuize. Venray den 1 October 1909. De Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. De Secretaris. Stoot. VENRAY. Aangifte van den 15 tot 23 October. Geboorten. Jeanne Gerardine Gondulfia Maria Ver meulen. Petronnella Antonin Leonardo Jennes- kens. Sterfgevallen. Maria Jeanne Douven oud 29 jaren. Peter Hendrikus Hubertus Philipsen oud 3 weken. muiden. In aehl dagen tijds was zij daar» medo volkomen genezen. Iedereen hier in de buurt roemt daarom den wonderdadigen KLOOSTERBALSEM, hetgeen U gerust mnogr bekend maken. D, Kloosterbalsem Klooster Sancta Paulo is evens een uitmuntend middel tegen brand en snij wonden, zweren, huiduitslag, ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloedende als andere). Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkele huishouding ontbreken, teneinde bij ziekte en grootere en kleinere ongelukken on middellijk bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct. en van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot hoe voordeeliger dus. Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depóthouders. ADVERTENT] EN. Prijsopgave gevraagd van 194500 kg. sternm. Thomassl. 16 of 17 pCt. 377500 kg. Kaïnit, 12,4 pCt. VOORWAARDEN van AANBESTEDING Beide partijen franco station Venray vóór 20 .Nov. a s. onder kostelooze controle der Rijkslandbouwproefstations Bij te late levering behoudt liet Bestuur zich het recht voor de partijen te weigeren De Thomassl. in balen van 100 K.G., alles in óéoe zending. De Kainit, losge^ laden in zendingen van 4 a 5 wagons van 10000 K G. Betaling in Holl. geld binnen S dagen na ontvangst der analyse. Franco inschrijvingsbiljetten bij den Secretaris vóór 31 Oct. a.s. Venraysche inschrijvers worden beleefd verzocht prijsverhooging per 100 K.G. op te geven voor zelf lossen, geld ont- vaugen en aanzeggen. Het Bestuur. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 1 kleermaker. 1 meubelmaker voor Venray. 2 koperslagers voor Boxmeer. 1 keukenmeid voor Oijen bij Venlo, 1 rijwielhersteller en een koperslager voor Venray. 1 keukenmeid voor Venray. Bieden zich aan 1 Meubelmakersleerling. 3 daglooners voor \'enray. 1 net meisje voor 2de meid of kindermeid voor Venray, 1 boerendienstknecht 1 2de meid, 1 kindermeisje. Aanvragen van werkgevers 25 cent, van werk zoekenden 10 cent. Bij aanvragen om inlichtingen op de aanvragen of aanbiedingen moet voor fraukeering een post zegel van 5 cent gevoegd worden. HET BESTUUR. Kerkelijke Diensten Ie Venray. Parochiekerk. Maandag S uur jaarg. voor Piet Janssen, echtgenocte en kinderen. Dinsdag om S uur Jaarg. voor Johanna Wismans, Leon. Wismans en Petronella Jenneskens. Paterskerk. Heden om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie Om 8 uur hoogmis met preek, om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 hoogmis, Woensdag om 7 en hall 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Herman Rongen. als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag om half 8 hoogmis. Zaterdag, vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Deze week iederen avond om 5 uur Lof met Rozenhoedje. RECLAME. VREESELIJKE PIJN. Dank zij den Kloosterbalsem genezep. De Heer L Post, bakker te Bilderdam, gemeente Leirauiden, schrijft ons -De KLOOSTERBALSEM is een won dermiddel. Eén uit duizenden." Mijn dochtertje Willemientje, oud 8 jaar was met haar neus zoodanig op een klomp gevallen, dat ik en mijne omgeving niet anders dachten, of de neus zou nooit meer genezen, zoodanig was hij gekneusd. Het kind leed vreeselijk veel pijoen, totdat, den KLOOSTERBALSEM aanwendde. ik haalde bij den heer Th. Beuk te Lei Donderdag 28 October, des voormiddags 9 uur voor het Dorp, des nam. 2 uur voor Lull. Vrijdag; 29 October, des voorm. 9 uur voor Leunen, des nam. 2 uur voor Heide. Zaterdag; 30 October. des voorin: 9 uur voor Oirlo, des nam. 3 uur voor Overbroek. Beleefd verzoek om de boekjes mede te brengen, tijdig aanwezig te zijn en bij verhindering de schatters hiervan in kennis te stellen. HET BESTUUR. vanaf 's morgens 9 uur is bii A., van Meijel, Hofstraat, te bekomen 4 30 cent per pond. te houden door de Kaartclub „Gezellig Samenzijn" jn het lokaal van den Leer O. L Verbeek. Hoenderstraat om 7 zeer prachtige prijzen, te beginnen op ZONDAG 24 OCT., ZONDAG 31 OCT. 7. 21 en 28 NOVEMBER. Liefhebbers worden beleefd tot deelname uitgenoodigd. HET BESTUUR. Op Maandag 25 October a. s. (en niet op Saterdag 23 October-j 's namiddags 6 uur, zal voor rekenim en ter herberge van den beer JEAN KEMPS, publiek worden Het bouwen van een Woon huis aan het Henseniusplein, met gedeeltelijke bijlevering der materialen. Aanwijzing op den dag der besteding des namiddags 1 uur. Bestek en teekening liggen ter inzage bij den uitbesteder. VEiVRAY. VANAF HEDEN fijne HOLLANDSCIIE ECHTE Maastrichtsche Dinant, Witte en bruine Dagelijks verscb WITTE- en TARWE BROOD. Alles wordt op aanvrage aan huis bezorgd H. H. Wedcrv er hoopers g mi eten ruim rabat. Zij, die goede Kalveren te koop hebben, die ongeveer 14 dagen gedronken hebben, gelieve zich te melden bij den Heer 1h. Michels Hotel de /waan. een mooi roodbont oud 1 weken en 1 of 2 bij H. BOOM, VeulenVenray. Stroohulzeniabriek ïaalt voor prima Schoofstroo, '27 per 1000 K.G. Woensdag 27 October n m. 3 uur zal in 't Café P. J. JANsSEN -op den Thomas" te Merselo, worden Het bouwen van een Woon huis met Stal enz., voor rekening van Jacobus Poels en de Wed. van Meijel te Merselo. Bestek en teeken'mg liggen in genoemd Café ter inzage. Verdere inlichtingen geeft A. MARTENS. Wederom verkrijgbaar nieuwe 4i/2 ct. per stuk, Inmaakharing 2i i ct. Wekelijks versche wegens verandering der zaak, van alle soorten Barking, wollen, hall- wollen en katoenen Japonslof jen gebreide ondergoederen enzenz. Hoek Heuseniusplein, VENRAY in de MUZIEKZAAL des namiddags om kwart voor 4. Als spreker zal optreden de Weleerw Heer A. MEIJER, Rector te Oostruro. De zaal is ook voor niet-leden toegankelijk. HET BESTUUR. De Moeders der St. Annavereeniging worden beleefd verzocht de veigadering bij te wooen. een groote partij Ontvangen voor het a. s. winterseizoen een ruime sorteering alsmede een prachtige sorteering D ET I Q ET (Vj van de goedkoopste L-w L. i N tot (jg duurste soort< n. PRACHTIGE alsmede verschillende soorten doeken en shawls, dames- en kinder handschoenen, astracan-handschoenen voor heeren, lavalièrs, cachenez enz. Beleefd aanbevelend, in verschillende goede soorten als Pomrae Adam. Rebauw en Graven- stemer 50 ct. per stuk. Goud Reinetto a 55 ct. Bellefleur «n Sterappel a 65 ct. Pereboomen vanaf 60 ',ct. Pyramiden en Leiboomen in verschillende soorten, vanaf 50 cent, i J. Pijpers, WANSSVM bij ter oprichting van een ZIJ, die wenschen lid te worden, ge lieven zich vóór l NOVEMBER te melden aan Alph. Pennartz, Organist-Pianist. zal op Woensdag 27 October 1909 voorm 10 uur ten huize en voor de Wed. C. Scu- ren en kinderen te Horst aan de Mclderslo publiek verkoopen Den gehcelen inboedelkasten, tafels, stoelen, kachel, porcelein, glas, aardewerk, keukengerief enz. Vee 1 melkgevende koe, 1 vaars, 20 kippen. Schuur- en akkergereedschap benevens 50 droge schanssen een partij aardappelen wortelen, knolrapen, zaadhaver enz. zal op Donderdag 28 October 1909 publiek verkoopen voor H. Janssen A nam. 1 uur bij den heer van Daal te Horst aan het station, 100 nos nieuwe planken, latten en ribben, B nam. 3 uur Dij J. van den Berg te Maasbree, 100 nos nieuwe planken, latten en ribben. OPENBARE VERKOOP van (e VENLO. zal op Donderdag 28 October 1909, nam. 4 uur in het café -Gerraania" te Venlo, op verzoek van Mevr. de Wed, G, Deumens en kinderen, publiek verkoopen: A Een deftig en soiled gebouwd Heerenhuis met tuin, gelegen te Venlo aan den Keulschen wog op deri In ck der Panhuisstraat. voorzien van pas en waterleiding, waarachter een gebouw met verdieping, in te richten voor alle bedrijf met uitgang in de Panbuisstraat, sectie D no. 1341 groot 2 a 75 c. Het huis bevat beneden 2 kamers en suite, eet kamer, keuken en kelder, op de 1ste verdieping 4 slaapkamers en badkamer, op de 2de verdieping 4 kamers en zolder. B Een dito hoerenhuis met tuin al daar, voorzien van gas en waterleiding en W. Closets, sectio D 1344 groot 1 a. 93 c. bevattende sousterrain met keuken, gelijkvloers 3 groote en kleine kamers, op de le verdieping 6 kamers en op do 2e verdieping 3 kamers en zolder in huur geweest bij den heer Last. NB. Beide huizen zijn inmiddels uit de band te koop. zal op Dinsdag 2 November 1909 voorm. 11 uur te Venray in den Engel op verzoek van den heer G. Camps. publiek verkoopen Eene partij Op crediet mits borgstelling. Schoolstraat. Venray. zal op Dinsdag 2 November 1909 voorm. half 12 bij den heer W. Wijnhoven aan de Langstraat?"te Venray, voor Jac. Peters publiek verkoopen 15 porc, stokruben, te wassen staande aan de fabriek van den heer Th. Slits. Vooraf *.e bezichtigen. zal op Dinsdag 2 November 1909 nam. 4 uur ter herberge van den Heer j van K ess el tc Horst-Amerika op verzoek van Jos. Sanders en kinderen pubiek verkoopen: A. Een nieuwgebouwd huis nut een voor woning ingerichte aehterbouw met boomgaard gelegen in de kom Horst- Amerika. Sectie F nr. 1498 gr. 4 a. («>c. b. Tuin en weiland aldaar Sectie F. nr. I49n gr. 25 a. 40 c. geschikt voor bouw terrein: belend Kennis en den Heer van Kessel. C. Massa van a. en b. OPENBARE VERKOOP van zal op Woensdag 3 November 1909. nam, 3 uur ter herberge van M. Goumans aan de Groote Markt te Venray op verzoek van de familie Goumans, publiek verkoopen 1 Huis en tuin aan het Eindt, sectie C nu. 4943 groot 7 a. 2 Tuin aan het Eindt, C nr. 4802, groot 9 a. geschikt voor bouwterrein, wordt geveild in 2 perceelen en in Massa 3 Bouwland in Venrsyscb vwld C nr. 1515 groot 50 a. 10 c. belend G. Poels en kinderen Goumans. 4 Bouwland in Venraysch veld C nr. 4099, groot 32 a. 10 c. beleed kind. Gou mans en wed. Spee, (alk. v. v.d. Boogaartj 5 Weiland in Laagheide C 3399 en 3403, gr. 1 IJ. 26 a. 15 c. belend Rutten en Eerwaarde Zusters Ursulinen, 6 Bouwh.nd en hakhout op den Heuvel genaamd -Kcmpkc", C nos. 457, 458 groot 12 a.-10 c. helend M. Vuiiings. 7 Bouwland aldaar naast vorig perc. C 159 groot 34 a. 20 r. 8 Bouwland ou slaghuut op den Heuvel C nos. 175 en 476 groot 39 a. 10 c. belend Hillen en M. Vullings. Bouwland en hakhout 111 Smakterveld A nr. 711 groot 68 a. belend Wed. Raedts en gemeente. 10 15jarig, goed wassend dennenbosch op den Heuvel C no. 2572 groot 46 a. 10 c., belend Fr. van Opbergen, H. Pbilipsen en Hillen. 11 Afgekapt dennenbosch aan Bosch- buizerberg. E no. 2401. gr- 1 H. 32 a. belend de heeren Tryoes, Esser en Baron de Weichs de Wenne. zal op Woensdag 3 November 1909, vm. 10 uur juist, ten huize en op verzoek van de Erven CuppenClaassen te Oirlo Venray, publiek verkoopen Den geheelen inboedel, kasten, tafels, stoelen, klok, spiegels, schilderijen, porcelein, glas, aardewerk, keukengerief, maDtelketel Vee 1 werkpaard (ruin), 4 melkgevende koeien, 3 vaarzen,] 2 kalveren. 7 varkens, 75 kip pen en haan. Schuur en akkergereedschap 1 lang en 2 korte karren, ploeg, egge, kruiwage wanmolen, hakselmachine, benevens ee groote partij ongedorschen haver en rogg boekweit, hooi. stroo en een perceeltj stekruoen. zal op Vrijdag 5 November 1909 nam. 1 uur ten huize en voor de kinderen PoelsHubers te Merselo in het Klein Dorp, publiek verkoopen 3 dragende melkgevende koeien. 2 hokkelingen. 150 eiken gelintpalen. 17 schoone dikke eikenboomen bij het huis. 8 eikeboomen bij Hoede- makers aan den Meraeloschen weg. De 17 eikenboomen worden ook in massa geveild. Openbare Vei koop van de B uwhoeve genaamd -de Holehaag", te Aijen, gem. Bergen. De Notarissen zulleu op Maandag 8 November 1909 nam. 2 uur ter Herberge van L. Stoffels to Bergen op verzoek van de familie Goumansvan de Pasch, publiek ver koopen De vruchtbare en goed onderhouden Boerderij -de Holshaag". gelegen te Ayen. gemeente Bergeu, bestaande in buis, stal, schuur, tuin, boomgaard, bouw, wei en hooiland, hakhout en dennonhoscb. sectie E nos 322, 323. 538. 514, 515. 546, 547, 548. 549. 550, 551. 552, 555, 1242. 1246 1247, 1248, 1147, 1148, 1641 1642, 1643 537, 310, 1038 en 1202 groot 9 H. 2 a, 65 c. Wordt in perceelen en in massa geveild Aanvaarding Pascheo en etoppelbloot 1910. zal op nader te bepalen dag te Venray voor de Wed. A. Janssen en kinderen, publiek verkoopen 1 Bouwland te Lull—Venray E no .2067 groot 38 a. 20 c. belend A. de I Mulder en P. Jeuken. 2 Weiland aan het Brukske E no 247C gr. 52 belond Jenn'skens Noven,

Peel en Maas | 1909 | | pagina 3