Ons Jubilé. Limburgsch Nieuws, Algemeen Nieuws. durend den redder tt- hooren noemen van der.^jene dien ik voor zijn leven had ver minkt, werd mij ondragelijk. Ik zou twee maanden blijven, maar na tien dagen reeds kondigde ik mij aan dat mijn zaken mij naar Parijs terugriepen. Dat was een droevige tijding voor Weimars, en ze smeekten me weldra terug te komen. Friedrieh liet zijn Fauteuil tot aan het venster schuiven, om me te zien vertrekken en op het stationsperron keek Louise, die met haar moeder mij had weggebracht, <!rnr\ig den trein achterna, die mij ver van haar wegvoerde, misschien voor altijd. Lang nog meende ik den cindeloozcn echo van het weeklagen te hooren van den gewonde. Zes maanden na mijn terugkeer naar Frankrijk kondigde ccn rouwbrief zijn over lijden aan. OOSTRUM. De dag van 15 Augustus b'.i.ft onvergetelijk in de geschiedenis van Venray en Oostrum. Nad.it in den vioegen morgen een zeer groot getal Mr»' ia vereerders tot de Tafel des Heeren genaderd *as, getal, vanaf Januari gestegen tot een kleine 30C0 werd met vlugge vaardigheid de laatste hand gelegd aan de rijke versiering om de K-ipol. Was de Kapel van 1 uiten en van binnen rijk versierd, Trans CeJron was met opzet sober gehouden om de beteekeni3 van Let gedenkstuk, den lijdenden en triumpheeronden Christus. Middelerwijl arriveerde in voorbeeldige orde de groote en stichtende processie van Oirlo, door den rector hartelijk verwel komd en gelukgewei scht met bun trouw juarlijkBch bezoek, dat nu reeds voor den 101 maal plaats vond Onder de hoogmis van half 10, opge» dragen door bun herder en geassis'eerd d.ior de h« eren rectots van Castenrfay en Oestrum, hield dezelfde feestredenaar van den namiddag. Pater Kauhng, een ovei heerlijke preek met machtige schildering over de Hemelvaart van Maria, En, onvermoeid a's altijd, vurig vereerder vao O. L. Vrouw der mirakuleuze medaille, betrad by na de II. Mis nog maals don kansel om de geschiedenis te geveu van de «medaille miraculeuse", alsmede het voordeel en de gewenschtboid om ze allijd bij zich te dragen, vouchI de ouders aansporende, cm toch alle kinderen er vao te voorzien. Tegen twee uur liep de kern reeds vol, te kwart voor drie was er geen plaatsje meer machtig te worden. Duizenden waren genoodzaakt buiten de kapel te vertoevon. Aan het Solemneel Lof, gehouden door den HoogEerw. Heer Deken uit Horst, geassisteerd door Vrancken eQ Kusters, eu eon broede schare van priesters er» een achttal aecolythen, ging vooraf bet door zijn muziek zeer gtvigeude, prachtige en krachtige jubilélied, dat door de beele kerk werd meegezongen. Het deed goed aan 't hart, dio duizen den Mariavereerders als èèn stem in begeestering machtig schoon tc hooren uitjubelen der Lieve Vrouwe ter eerc «eeuwig, ceuicig liefde en trouw Eveueeus deed het genoegen muziek» kenners zoo hoogst waatdeerend over den zang van het kei bekoor te hooren spreken, de beste aanmoediging om in bun yver en toewyding te volharden. Aan de processie ging vooraf bet kruis met acht accolytben, daarna volgde eene zoo groote schare belangstellenden, dat de eersten reeds op het terrein waren, toen de laatsten juist de kapel verlieten. Men schat het getal dergenen die er aan deelnamen op 3000 ten volle, bewijzende de woorden van bet jubilélied, dat ook nu nog, evenals voor 500 jaren is gebleven tot O. L. Vrouw, «onverzwakt in liefde en trouw Van alle kaoten in eu om Venray waren ze opgekomen, van Vierlingsbeek, Groeoingen, Sarabeek, Boxmeer, Overloon Geyateren, Broekhuizenvorst, Horst enz De trams brachten maar aldoor nieuwe bezoekers. Het terrein vóór de grot was veel te klein om allen te bevatten. Daar werden o.a. onder de aanwezigen opgemerkt de EdelAehtb. Heer Burge meester, Wethouder Aerts, de Heereo Raadsleden, de EdelGrootAchtb. Heeren der Prov. Staten Janssen en Tryncs, de H.H. Voorzitters van Boerenbond, Kruis- verbood, Volksbond e. m. a. Nadat Trans Cedron was aangeboden eu de rector bedankt bad, geschiedde de inzegening, waar Pater Rochus Kauling met zyn machtig stemgeluid, hoog boven de duizenden uit, staande boven op de grot. een allerindrukwekkendste feestrede hield over de vereering van hef krms in den tegenwoordigcn tijd. Ondorwijl werd een opname gedaan door de firma Janssen van Venlo, waarvan eerstdaags een zeer goed gelukt procédé als prentbriefkaart zal verschijnen. Na de foestrede zong het volk het lied voor -Trans Cedro:i", beurtelings door het kinderkoor en het goed geschool de koor der Congiegani6ten van Ven ray versterkt. Alsuu deden de beide muziek gezelschappen zich liooreD. L<ef en s'emmig klonk hot goed gekozen stuk van St, Cecilia, niet minder de zeer gepaste en scboone uitvoering van Euterpe. Onmogelijk was het de duizenden eu duizenden de grot te doen bezoeken, de foule van menschen was te groot. Jammer daD cok, dat velen niet genoten betbeu de keurige uitvoeringen der beide muziekgezelschappen. Na aankumst in de kapel werd tot dankzegging het Te Deurn gezongen, waarna de heer Alph. Pennartz organist te Venray de bezoekers vergastte op een zeer toepasselijk en aangiijpend lied «Het Heilig Oord". De vereering der Relikwie van O. L. Vrouw vormde het besluit, waarbij wederom de gansche kerk mee zong een lied Maria ter eere, met welks refrein als zacht en nagalm wij uit het diepst van ons harle O. L. Vrouw van Oostrum nog blijven toezingen O Maagd zoo rein, zoo zoet. Wees Moeder mijn gegroet. Gegroet, gegroet, gegroet. Wees duizend maal gegroet V ENK A Y, 21 Augustus 1°09. Een Eeuwfeest. Naar wij vernemen wordt er dit jaar door de Paters een groot feest gevierd, In October a. s. herdenken zij het zevende eeuwf-est. tin de stichting hun ner Orde. Men verwacht een groote p'ech- tigheid. Niettegenstaande terzelfder tijd te Oostrum, wegens de aldaar te houden feestelijkheden eene groote drukte heersch ic, was er in de Zondag gehouden ver gadering van den Boerenbond nog al tamelijk belangstelling, en werden zooals van te voren was aangekondigd, verschil lende gewichtige cn belangrijke besluiten genomen. Nadat de Voorzitter de vergadering met den gewonen groet geopend had, deelde hij mede, dat de tijd gekomen was tot het kiezen van een nieuwen Voorzitter, doch op voorstel van het Bestuur werd deze verkiezing uitgesteld tut Januari [910. Hierna kwam aan de orde deStier- houderij. Namens het Bestuur werd ge vraagd of men in de toekomst met. deze zaak zou blijven doorwerken ja of neen? In het belang evenwel van den veestapel, onzer gemeente en in den gunstigen toe stand waarin hij thans verkeert, is men het algemeen eens hiermede door te werken. Terwijl er echter in den laatsten tijd een aanzienlijk tekort ie boeken is, zal ieder lid voortaan per jaar 60 ct. per koe bijdragen, waarvan dan de benoodig-! de stieren worden aangekocht, en deze \oor de verschillende districten beschik baar te stellen, tegen een dckgeld van 601 et., hetgeen voorloopig de algemeene goedkeuring der leden wegdroeg en in werking zal treden in September 1910. Vervolgens kwam in behandeling de afdeeling Paardenverzekering, waarbij met algemeene stemmen werd besloten, dat de leden voortaan bij sterfgeval van een veulen onder den leeftijd van een maand, f 40 krijgen uitgekeerd, en na dien tijd zullen worden geschat. Ook waren er klachten ingekomen over paardenmishandeling en werd een lid op voorstel van het bestuur met algemeene goedkeuring van zijn lidmaatschap ont heven. De Voorzitter deelde mede dat de gelde lijke toestand zeer gunstig was en wel iets aan nuttige doeleinden kon besteed worden. De heer Fr. Coppens stelt voor een gedeelte hiervan te besteden voor het aanschaffen van ccnige sproeimachines voor fruitboomen, hetgeen algemeen bijval vond. De Voorzitter bracht in herinnering ook den kleinen man niet te vergeten, en stelt voor f .50 uit te kec-ren voor de geiten- fokkerij, hetgeen werd goedgevonden. Ten slotte gaf de heer G. de Ponti eene duidelijk overzicht van het groote voordeel van samcnlading der te verzen den eieren en boter naar de mijn te Maastricht. De Voorzitter deelde mede, dat hiervoor zal gezorgd worden, waarna hij de ver gadering sloot met den groet Geloofd zij Jezus Christus. Wegens d-» plechtigheden te Oostrum en de vergadering van den Boerenbond, is de vergadering van de Rywielclub - Volks belang' welke ;1. Zondag zou gehouden worden, uitgesteld tot Zaterdag 28 Aug. a. s. (Zie advertentie.) Woensdag werd op de pastorie eene vergadering gehouden met resultaat, dat opgericht werd eene afdeeling van de vereeniging tot bevordering van den volkszang. Een bestuur werd samengesteld dat tot voorzitter, ondervoorzitter en Secre taris koos de heeren Dr. Janssen, A. H. Vermeulen en W. J. Drent. Een en ander werd medegedeeld omtrent de groote vergadering die door de ver eeniging iu de maand September hier zal gehouden worden. Nagegaan werd, hoe in Venray dient gewerkt te worden om vooral door de school cn de medewerking der muziekgezelschappen te geraken lot verbe tering van de volkszang. Moge de nieuwe afdeeling veel succes met haar streven hebben. Blykens achterstaande bekendmaking zal in de volgende week gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting der koepokken. Nogmaals wijzen we op achterstaan de advertentie, betreffende het groot internationaal Wielerf'eest, dat morgen Zondag in Venray gehouden wordt, en waaraan door niet minder dan 31 gezel schappen zal worden deelgenomen. Prach tige medailles zijn voor de verschillende interressante wedstrijden beschikbaar ge steld. Voor ruime zitplaatsen op het terrein bij het .Nieuw Huis" is flink gezorgd. Ge durende den namiddag zal door de Fanfare's ,.Eutcrpc" en „St. Cecilia'' een groot concert gegeven worden. Indien het weder nu maar medewerkt, dan twijfelen wij niet, of de drukte zal zeer groot worden. Intusschen aan de kranige Rijwiclclub „St. Oda" het beste succes. H0HsT- In bet ^egin der maand September zal hot circus Libot wederom nair bier komen om eeuige dugen voor stellingen te geven. Met goooegeu consta- teoren Ml dat tusschentijds nogal eens gelegenheid bestaat voor het publiek om zich in de een of andere inrichting te amuseeren jammer maar dat met onze kermissen de marktpleinen er zoo karig uitzien, waardoor velen hun vermaak zoeken bij den drank. METERIK. Door de coöperatieve vereeniging -Eendracht maakt macht" alhier, wordt binnenkort oen stoomgraan- molen opgericht. AMERICA. Omtrent do diepboring naar steenkolen alhier wordt gemeld dat ze gevorderd is tot een diepte van 560 meter. Tot nog toe gaat het steeds zonder noemenswaardige tegenspoed zeer voor op edig. Nog steeds eaat het door zeer harde blauwe kleilagen, doch binnenkort! hoopt men in het steengebergte te komen waai onder gewoonlijk de kolenlagen gevonden worden. Een IJuibtirgschc Frans Rosier. Men schrijft uit Limburg nan De Tijd: Ook deze provincie heeft haar Frans Rosier in den bekenden uitbreker Bernard Janssen, geboortig uit Wanssum. Wat al toeren die man heeft uitgehaald Nog dezer dagen wist hij te ontsnappen uit de gevangenis tcGeldcrn, en liep van daaruit in een stuk door tot Wankum (Rhcinland) over een afstand van minstens 17 kilometer waar hij gepakt werd. Maar dit is niet zijn sterkste stuk. Reeds als kind ontsnapte hij uit een Duische gevangenis en verleden jaar wist hij in Roermond uit te breken. Na zijn vertrek uit Roermond heeft de politie alle zeilen bijgezet om Janssen te krijgen, maar gedurende een geheel jaar bloeï Janssen in vrijheid. Hoe ijverig de politie ook zocht, van Janssen geen spoor. En toch moet hij meermalen, gezamelijk met politiemannen dc Maasveeren over zijn gevaren. Janssen wist zich steeds uitstekend te verkleeden, zich enorm vlug tc verplaatsen en lag rustig thuis te bed, wanneer do politie hem in de nabijheid zocht. Eens kwam de politie hem zeer te na. Terwijl aan zijn deur door een der mare chaussees geklopt werd, lag Janssen te bed. Een zijner huisgenooten, die iets vermoedde spoedde zich naar de deur en verzocht de politie even te wachten totdat men goed en wel aangekleed was. Toen werd de deur geopend, huiszoeking ge houden, maar Janssen was gevlogen. Hij was in der haast een der ramen uitgespron gen en had zich bij buurman onder een wijngaard op ,t dak verborgen. Janssen w/fo reeds als kind op zijn gebied een...- Eens kwam dc politie aan zijn ouderlijk huis. Maar intusschen dat men onderzocht zat Janssen in den schoor steen. Reeds als klein kind klauterde hij op dak en in lantaarnpalen, en ging op den kop staan. Dat fietsen en dergelijke artikelen voor hem niet altijd even veilig waren, valt te begrijpen. IJij is dan ook bij al zijn kunst stukken, een zekere schrik voor zijn om geving, waar hij algemeen als rdc Witte" bekend staat. De jongeman (hij kan pl. m. 28 jaar oud zijn weet zich uitstekend voor te doen, 't is 'n „gewikste kerel, een tweede Frans Rosier die (hadde hij een betere opvoeding genoten) voor iets beters dan do gevangenis bestemd was. GRUBBEN VORST. Onder deze ge meente heeft een groote boschbrand plaats gehad. TaSH.A. 12a löjange dennen- boomen brandden af, eigendom van den heer L. Berger. De schade is aanzienlijk. Oorzaak onbekend. ARCEN. In de laatste gemeente raadsvergadering is besluten in 't vervolg Kermis-Dondei Jag geen verlof voor muziek etc. meer toe te staan (wel echter als 8 Sept op een Donderdag valt.) Onze kermis zal dus beperkt zijn tot 4 dagen. BERGEN. Bij de aanbesteding van reparaties aan schoolhuizen en schoolge bouwen te Bergen en Afferden-Siebenge- wald zyn reep. aannemers geworden de heeren M. Rfijntjes en J. Ponjé alhier. Het vei bouwen en vergrooten der veld- wachterswoning met arrestantenlokaal is aangenomen door M. Geurts te Ayen voor de som van pl. m. 1350 gulden. Dezer dagen werden we verrast door de toezending van de aanslagbiljetten van den boofdelijken omslag, waarbij meerderen alhier bleek op 't aileron- verv\ .entst voor niet minder dan pl. m. 200 pCt. verhoogd te zijn, zoodat men dit jaar pl. m. 3 maal zooveel te betalen zal hebben dan het vorige jaar. NEDERWEERT. In den laatsten tijd schijnt de vreeselijke veeziekte miltvuur weer hier en daar rond te spoken. Op 4 verschillende stallen alhier is binnen korten tijd de ziekte geconstateerd en het aangetaste vee onschadelijk gemaakt. Dat onze veehouders de verschijning van deze -plaag" hoogst ongaarne zien, is wel te begrijpen. HEERLEN. Voortdurend maar vooral tegenwoordig, worden op verschillende mijnen veel arbeiders aangenomen. Voor particuliere mijnen betreft, wordt het tekort aan arbeidskrachten voor de ondergrond- sche werken voor een groot deel door menschen van verschillende nationaliteiten aangevuld, die echter meerendeels door „Heimathslrieb of „Wanderlust gedreven j na eenigen tijd gewerkt te hebben, weer j vertrekken. De Nederlandsche arbeider kan dus steeds hier werk vinden. MAASTRICHT. Omtrent de vergifti ging van de Zuid Willemsvaart door de Maastrichtscbe gasfabriek wordt nog gemeld, dat de vorige week weer een grooie slachting onder de visachen heeft plaats -had van Maastricht tot Lanklaer (België), een afstand van 24 kilometer. Op een avond, dat aan een sluis liet water werd afgelaten, kwam er groote beweging onder de visschen die tegen den dood hadden te vechten. Den volgenden morgen zag men de geheele vaart tusschen Maastricht en Lanklaer met zieke en doode visschen bedekt. Nooit hebben de oevei bewoners zulk een vernieling gezien. De zieke en doode visch werd met duizenden kilo's met maodeD, kruiwagens en kaïr-eu ver- voeid en aan den man gebraoht. De giootste verwoesting schijnt aange richt ouder de bi asem, waarvan zelfs de dikste, ter zwaarte van 2 a 3 kilo's, dood op het water dreven. ASTEN. Op de Maandag gehouden jaarmarkt stonden 175 stuks hoornvee aan de lijn, welk getal hoog genoemd mag worden toch was de handel slapjes. riet getal aangevoerde manden met biggen bedroeg 37, welke in het begin nogal goed werden betaald, doch later gold de beste kwaliteit slechts 12 a f 14 per koppel en werden er ook nog veel onverkocht mee naar huis genomen. Herhalingsoefeningen. De miliciens der lichting 1902 bij het 2e Regiment Infanterie die voor her halingsoefeningen onder de wapenen zyn keeren op den 21 dezer met groot verlof huiswaarts. De miliciens der lichting 1904 en 1906 by het 2e Regiment Infanterie komen den 30 Aug. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. (let onweer. Niet enkel in de Betuwe heeft Maandag avond een zwaar onweer gewoed, ook elders in den lande heeft het hemelvuur weer zijn slachtoffers gemaakt. Uit Eindhoven meldt men, dat daar ge durende het korte maar hevig onweer de bliksem geslagen is in een drietal wonin gen in het Lucifersstraatje aldaar. De drie huizen bewoond door de Wed. Chr. Wil- lemsen en Van Breet stonden weldra in lichte laaie en werden geheel verwoest. Slechts v. B. was tegen brandschade verzekerd. Te Stratum is de boerderij van W. B. door het hemelvuur getroffen en vernield. Boerderij en stalling werden een prooi der vlammen. Eveneens is in den omtrek van Deventer een boerderij door het hemelvuur in de asch gelegd. Aiilodienst Üijmegen-Grave. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld zal iu de maand september een geiegeldo autoJagdienst Giave—Nijmegen eu \u3schengelegen plaatsen v.v. worden geopend, onderneming Tischerman. Be reids we d voor dit doel door de betrok ken gemeenten subsidie toegezegd. Ook voor liet traject NymegeoGennep v.v. zal tijdens de wintermaanden een beperkte dagdienst worden ingevoerd, wanneer de verschillende gemeenten ge negen zijn tot dit doel eenige subsidie te voteeren. Do Trappisten van Tilburg. Men meldt aan „De Tijd" van Maandag Heden zijn door de rechtbank tc Breda benoemd tot bewindvoerders van het Trappistenklooster te Tilburg de burge meester van Berkel, de heer Brenders, en advokaat Van de Mortel te Tilburg. Wat laatst hoogstwaarschijnlijk was, is het niet meer. De Trappisten keeren zeker niet terug. De warmte. Maandag was het wel de warmste dag tot nu toe van dit jaarde thermometer steeg in de schaduw tot ongeveer 83 gr. Fahrenheit. Ontzettende liltte. Uit Peking komen berichten van on dragelijke warmte. De oudste bewoners van de s»ad herinneren zich niet een zoo hooge temperatuur. Veel Chineezen en Europeanen zijn reeds a's slachtoffers gevallen en de stad ligt vrijwel verlaten j handel en verkeer staan stil. Men weet maar niet, waar zich te bergen, overal is de warmte even erg en als er niet spoedig een ommekeer komt in de weers gesteldheid zyn de gevolgen niet te overzien. In de schaduw bereikte de, thermometer een hoogte van 118 Fahren heit. 's Morgens vroeg werden al vier menschen door een zonnesteek gedood. Een gevangene ontsnapt. We lezen omtrent deze ontsnapping in rHet Huisgezin". Men zal lachen over het gevalletje, dat zich Zondagnacht in de gevangenis te s-Hertogenbosch heeft afgespeeld, waar men van buitenaf een der gekerkerden eenvoudig uit zijn verblijf „verlost" heeft. Deze verloste, zekere B., is een gevaar lijk heer, die tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld, thans een maand cachotstrai had uït tc zitten en in vroeger leven al een paar keeren uit Medemblik was ge broken, derhalve in de zaak, waarbij hij ditmaal intusschen een meer passieve dan actieve rol vervulde, niet te ecnenmale vreemd. Vermoed wordt, dat het stoute stuk tusschen drieën en half vijf is afgewerkt. Een paar goede leennissen van B., zoo denkt men, hebben aan den walkant, door een touw bij wijze van lasso over een ijzeren pinnen te slaan, den hoogen muur beklommen, zijn toen afgedaald, hebben met een looper de deur op het binnen plaatsje geopend en zijn kalmweg den sleutel gaan halen van de cachotten. Naar men wil, moeten zij eerst bij een verkeerde zijn binnengestapt, hebben, toen ze hun vergissing bemerkten de deur weer kalmpjes gesloten, en zijn daarna bij den waren Jacob gaan aankloppen. Deze was direct bereid om met hem mee te gaan en gezamelijk heeft men het eenigzins somber verblijf verlaten met medeneming van den sleutel. Uok heeft de verloste het oirbaargeacht onder aan den vestingmuur van kleeding te verwisselen, althans men heeft daar het gevangenispakje van B. gevonden in een papier gewikkeld, dat wellicht eenige aan wijzing bevat voor het opsporen der bedrijvers van het stoute stuk. Toen Maandagmorgen om half vijf de bewaker de ronde deed. zag hij een aantal deuren openstaan en miste bij nader onderzoek den sleutel der cachotten. Het verdere verloop kan men zich wel denken. Naar wij vernemen is van plichtsverzuim of onachtzaamheid der beambten geen sprake, en moet het welslagen van de vermetele onderneming enkel geweten worden aan het opheffen der militaire wachtposten rondom het gebouw. Door te veel water drinken. Dc arbeider W. v. B. te Zevenbergen is Zondagmiddag plotseling gestorven. Het was Zaterdag snikheet en d. B. had daar daardoor te veel water gedronken. Te weinig)) centstukken- Te 's-Hertogenbo'sch is de schaarschte aan halvestuiverstukken zoo groot dat in arbeidersbuurten voor twee van die stuk ken niet zelden 6 centen wordt gegeven, omdat men ze voor den muntgasmeter noodig heeft. Vreeselijke ramp. Men meldt uit Zaamdam. Bij een hevigen brand welke Woensdag nacht bij den sigarenmaker Schoen woedde zijn diens vrouw en drie kinderen van een tot vijf jaar omgekomen. Drie huizen zijn afgebrand. De brand is vermoedelijk door smeulen van tabak ontstaan. Men vond den sigaren maker voor zijn deur liggen. De rajin die kreupel is, wilde zijn kinderen redden doch struikelde en kon toen niet uit zijn woning komen. 3 Kinderen benevens de vrouw kwam in de vlammen om. Men hoorde de vrouw nog roepen doch kon door den verstik- kenden rook niets tot redding bijdragen. Worstvergiftiging. Voor eenige dagen had in het gezin van den heer Z. te Vorden een ernstig geval van vergiftiging plaats, 's Middags had men worst uit Zulfen medegebracht met het plan deze den volgenden dag te nut tigen. Er werd een klein stukje geproefd met zulk een gevolg, dal 's nachts het geheele gezin, bestaande uit vier volwas senen cn eenige kinderen onder hevige krampen het bed moest verlaten, terwijl het hoofd van het gezin ongeveer een half uur bewusteloos is geweest. Twee kinderen die niets van de worst hadden gebruikt, zijn volkomen normaal gebleven. Een netelige positie. Op den hoek van den Uilenburgersteeg en Jodonbrcostraat te Amsterdam, was W oensdagmiddag een schilder op een ladder welke aan de dakgoot hing, aan den arbeid, toen juist op het oogenbïik dat hij zich aan de dakgoot en niet aan den ladder vasthield, welke laatste door den wind zoover op zijde werd geschoven, dat de man hulpeloos aan den rand van de goot hing. Angstgeschrei der omwonende en van^ alle zijden kwam men weldra met stokken en touwen gewapend den schilder te hulp, zonder dat men hem echter kon bereiken. Gelukkig had men tevens de brand weerd gewaarschuwd, die weldra op het terrein des onheils verscheen om den man uit zijn netelige positie te bevrijden. Ilerlnnerlngsboottien* Uit De Steeg meldt men, dat Dinsdag 11, onder toezicht van den boschwachter van het kasteel Middachten in de weide naby de Middachterallee twee boomen zyn geplant, ter herinnering aan het bezoek van het Duitsche keizerpaar aan Middach ten. In diezelfde weide is by Piinsea Juliana's geboorte ook een Julianaboom geplant. Offer der gymnastiek. De Duitscher Scbmadel uit 's Heerenberg die bij een Zondagmiddag jl. te Terborg gehouden turn wedstrijd het ongeluk had van den rekstok te vallen, is Maan dagmorgen aan de gevolgen van dien val overleden. Als treurige bijzonderheid moet hieraan nog worden toegevoegd, dat dit thans de tweede zoon der nog levende ouders is, welke binnen 2 jaren door gymnastiek otn bet leven kwam. Het breken van den rekstok was bij bet eerste ongeval de oorzaak.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2