Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. red worden. Kalm blijven. Geen angst. Aanstonds /.al zij vrij wezen. Morgen komt George! Vermoeid wacht zij een oogenblik Klopte daar niet ieman 1 aan de deur Zij beeft over al haar ledematen. Maar neen, niet zij, het gehc ele huis siddert Zij is zoo bang, zoo doodsbang. Als George toch maar hier was!.. Mij is zoo sterk en zoo moedig. Zoo trouw en goed. Hij zou haar beschermen t> gen heel de wereld en tegen den bitteren dood. Daar komt iels binnen in het donker. Het legt zich week aan hare voeten. Zij weet niet wat het is dat daar binnen sloop bij gesloten deuren. Maar nu voelt zij het ook vochtig en koud tegen zich opstijgen, llooger en hoogcr en hooger komt het, zooals ijzige dooden handen, die uit het natte graf op tasten naar boven. In haar verwarde angst loopt zij naar de deur. Die gaat toch anders altijd naar bui ten open. Maar nu kan zij haar niet open sluiten. Daar buiten staat een geheimzin nige macht, die het haar belet. En deze macht is groot en sterk. zooals de dood is. En weer siddert heel het huis. Hot kraakt in zijne voegen. Plotseling springt de deur open; de vensters vallen In splin ters in de kamers. De wilde grauwe gol ven stormden naar binnen en dragen het meisje op zachte weeke armen ver weg het land in, naar beneden in de vlakte, waar de liefde met verlangen en liefde aan haar denkt. Een paar dagen later toen de elementen tot rust waren gekomen vond men het lichaam der jonge telephoniste. De gelaatstrekken waren verwrongen men kende de doode aan den hoorn van het telephoon-locslel welke met een loeren band aan het hoofd was bevestigd. VENRAY, 19 Juni 1909. Vergadering StoomzuUcl- fnhriek Venray. Dc algemeene vergadering vandc leden der Stoomzuivclfabriek, Zaterdagavond in de Muziekzaal gehouden, werd druk be zocht. Nadat de voorzitter de vergadering met den gewonen groet G. J. Chr. ge opend had, werd de presentielijst afge lezen, waarbij bleek, dat bijna alle leden opgekomen waren. Door den heer Verlcley, directeur, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die na eenige discussie wer den goedgekeurd. Het jaarverslag 1900—1909 sloot met een batig saldo van f 3000, welke som werd afgelost op de fabriek. In de plaats van wijlen M. van den Heuvel te Mersclo, werd als Bestuurslid gekozen Arn. Verstralen te Merselo. De volgens rooster aftredende Bestuurs leden M. V'ollenberg te Veltum en H. Wismans Dorp, werden herkozen. De aftredende commissaris Hub. Janssen werd na stemming herkozen. J. Gcurls te Castenray, die zich ook hiervoor candidaat stelde, bekwam 13 stemmen. Er werd besloten om van- de in "t ver volg toetredende leden voortaan fl.— entree per koe te heffen. Voortaan zullen de mclklcvcranciers niet meer dan 9 /'iters om vaneen aan O f If '"f; 'nd,en v'tT.migen aan 2 et. per liter. Bij overlijden of wegens vertrek naar eene andere gemeente zal het opgehouden lid naar de hoeveelheid der geleverde melk, percentsgewijze zijn aandeel worden uitbetaald. J. Geurls te Casten ray merkte op, dat z. i. het salaris van den Directeur tc hoog is. Dc Voorzitter antwoordde, hierop dat het salaris van den Directeur is vastge steld op f KXX).en boven de 1000 koeien f 1 per koe meer. Volgens deze aanstel ling zou de Directeur thans nog f 100.— salaris meer moeten ontvangen. Ten slotte sprak de Voorzitter den wensch uit, dat het volgende jaar alle landbouweis zullen aangesloten zijn bij de Stoomzuivclfabriek, waarna hij de ver gadering sloot met den gewonen groet. Zondag hield de Haodboogschutte- ry St. Anna alhier, een groot concours. 17 zusterge2elscliappen namen hieraan deel. Omstreeks 2 uur maakten deze gezelschappen, ten deele van hunne vaandels voorzien een optocht door onze gemeente, voorafgegaan door de fanfare St. Cecilia. Prachtige medailles en personeele prijzen waren wel geschikt voor de schutters om hun beste beentje voor te zetten. De uitslag van den wedstrijd was als volgt le pr. -Willem Teil" Deurne 94 p. 2e pr. -St. Martinus" Neerbeek 88 p. 3e pr. -Landbouwers Vergenoegen", Milheeze 84 p. 4e pr. -Roos in bloei" Liessel 83 p. Rozenpiijs -Vriendenkring" Lieshout, met 4 rozen. Eereteeken Meulendyks, Liessel met 22 punten. Koningsmedaille H. Scl.ols, Neerbeek met 18 p. De personeele pryzen weiden behaald door le pr. W. Jacobs. Venray, 21 punten. 2e pr. Meulendijks. Liessel. 18 p. 3e pr. Kerkhofs. Deurne, 18 p. 4e prHelmes, Tegelen, 18 punten. De medaille voor het verst komend gezelschap werd toegekend aan -St. Martir.us van Neerbeek. De Fanfare -St. C<cilia", gaf gedurende den wedstrijd, die door een talrijke menigte werd bijgewoond, een welgeslaagd concert. Aau de regelitigscomO'tseie en het bestuur van St. Anna komt voorzeker een woord van lof toe, voor de goede rege ling van liet concours, dat zonder een enkele wanklank veratoord en in de beste orde afliep. I*rinsesscfeest te Venray. De blijde herdenking van Prinses Juliana's geboorte is ook in Venray Maandag op waardige wijze gevierd. Al vroeg vertoonde ons dorp zich in nationaal feestgewaad van alle woningen wapperde vroolijk de vaderiandsche drie kleur, terwijl grooten en kleinen getooid waren met Oranje. Des voormiddags werden alle school kinderen uit de gemeente Venray onthaald op chocolade, krentenbroodjes en beschuit met muisjes, wat natuurlijk door allen rnet een vroolijk gemoed en een dankbaar hart aanvaard werd. Des namiddags om 2 uur vereenigden zich alle kinderen, van vlaggetjes voorzien en de deelnemende gezelschappen in de Schoolstraat, waarna de optocht begon. Da volgende gezelschappen namen aan dezen optocht deel De sociëteit -de Bij waaiers" voorstellende het Koninklijk Echtpaar met gevolg, de kranige Fietsclub -St. Odo", die ook thans weer toonden dat zij hunne rijwielen prachtig kunnen versieren, (dit gezelschap werd een gouden medaille toegekend, als zijnde het mooiste versierd), de beide fanfare's Euterpe en St. Cecilia en dc kaartclub -Gezellig Samen zijn". Van de schoolkindoren trokken dio van het St. Josephs-gesticht het meest de aandacht. Na door de voornaamste straten te zijn getrokken werd halt gehouden op de Groote Markt, alwaar door do school kinderen en de fanfare Euterpe een klep- permarsch Werd uitgevoerd. Order het zingen van nationale liederen h*d op het Raadhuis onderwijl de ont vangst plaats van het Kou. Paar. Iliorna tiok men voider naar het Wilhelminaplein alwaar een mooie prmsesseboom geplant werd. De lieer Jos. Aerts, hield hierbij een flinke toespraak. Op den verderen tocht werd bij het Ursulinenklooster een Zeppelin-luchtschip opgelaten. Om 5 uur begonnen de kinderspelen op bet Henseniusplein. Waarlijk, hier konden de talrijke toeschouwers zich eens recht goed amuseeren en aan hartelijk lachen was dan onk geen gebrek. Alles was hier uitstekend geregeld en liep dan ook in goede orde af. Als een waardig slot aan den goed geslaagden feestdag gaven beide fanfare's een concert op de Groote Markt. Er heerschte eene algemeene vreugde, waardoor duidelijk genoeg bleek, dat het volk instemde met de hulde op dezen dag gebracht, aan onze b,AmicJ- d„;T De commissie, die zooals te begrijpen is, een drukke dag heelt gehad, heeft zich met ijver van hare taak gekweten en hoeft zoowel de kinderen als de ouders een vreugdevollen dag bezorgd en zy hier daarvoor aan haar een compliment ge bracht. Onze vroegere dorpsgenoot, de Wel- cerw. heer Piet Wijnhoven, is jl. Vrijdag 11 Juni tc St. Louis (Ver. Staten van N. Amerika) priester gewijd. Na zich eerst te New-Orleans en later te St. Louis tot het H. Priesterschap te hebben voorbereid, is hij Vrijdag in laatst genoemde plaats priester gewijd. Van hieruit is Z.Eerw. naar Louisiana vertrokken, om aldaar eenigen tijd te verblijven bij den hier goed bekenden Pastoor Drossaerts. Na de zomervacantie zal hij zich naar de Universiteit van Was hington begeven en alsdan een leerling worden van den Zeereerw. Zecrgel. Heer Dr. H. Poels, om zich verder te bekwamen in zijne verheven roeping. Hiermede is Venraysch breede priester schaar wederom vergroot en moge de roem, die zij tot in de vreemde landen geniet, steeds meer en meer toenemen tot glorie van God en tot eer van Venray. Hierbij wcnschen wij zijne -geachte ouders van harte proficiat en wij twijfelen niet of het hoogc geluk, nu aan hun zoon te beurt gevallen, zal hen bcloonen voor het gemis cn de lange afwezigheid van hun eenig kind. Bij de gehouden Landbouwtentoon stelling te Roermond werden een tweetal vaarzen (roodbont Maas-, Rijn-, IJselvce), van de wed. M. Janssen-Krijns bekroond met een le en 2e prijs; nl. zilveren medaille en 35 gulden en een bronzen medaille en 25 gulden. Dinsdagmorgen is dc geregelde dienst van den tram Venray—station begonnen. I)c omnibusdienst Hotel „Gouden Leeuw" is thans gestaakt. De postwagen van het Hotel Michcls zal naar wij vernemen nog tot 1 Juli rijden waarna dc post voortaan zal vervoerd worden per tram. Donderdag had de Wed. v. d. P. het ongeluk in den kelder te vallen van het in aanbouw /ijnde woonhuis van J. G. lie vig aan het hoofd, armen en bcenen ge kwetst werd zij naar haar woning gebracht alwaar Dr. Slruben direct geneeskundige hulp verleende. Hoewel de wed. v. d. P. zeer veel pijn te verduren heeft, is er echter niets gebroken. Een treurig ongeluk had Donder dagmiddag aan den Maashcozerweg alhier plaats. De dienstknecht v. L. bezig zijnde schanssen te laden, trok bij het bindenv door het touw, en tuimelde van de hoog beladen kar op den grond. Hier bij kwam hij ongelukkig met^het hoofd op een stuk hcut terecht, zoodat hij bewusteloos bleef liggen. Nadat hij naar de ouderlijke woning vervoerd was. werd direct geneeskundige hulp verleend. Zijn toestand is zef-r ernstig. Gistermorgen is de ongelukkige van de laatste H. H: Sacramenten voorzien. Gisteravond zijn alhier gearriveerd teneinde hier1 hunne zomervacantie door te brengen /le Zeereerw. Zeergel. lieer Dr. H. Poels Professor aan de Universiteit te Washington en de Zeereerw. Heer J. Poels, Pastoor te Newark. Morgen Zondagnamiddag, om half 5 zal de R. K. Volksbond eene gewone maandelijksche vergadering houden. Wij sporen de led-n en belanghebbenden aan deze vergadering bij 'te wonen, daar ate dan verslag zal worden uitgebracht van den Katholiekendag te Kerkrade. Op d^ kermis ann de Heide, welke morgen Zondag begint, en ieder jaar zeer dij tik bezocht wordt, za! dit jaar, behalve de gowone plaatsen waar dansmuziek gemaakt wordt, ook geplaatst zijn de mooie'Carrousel van W. Rangé. Wij hopen dat groot, en klein zich flink zal verqiaken en alles in goede orde zal afloopen. GENNEP. De sport heeft zich in den laatsten tijd in onze gemeente flink ont wikkeld. Tqireinqn, wogen, paden en pleinen, alles wordt door het voetballen in beslag genomen. Dreumessen van 2 tot 5 jaar, school knapen en Jongelui, alles voetbalt en trapt, dat het een lust is. Match cn rog eens mntch, men staat er mede op en ?aat er mede naar bed, men droomt ervan. De schoenmakerijen varen er intusschen wel bij. Of onderst en onderwijzers dit ook vinden is oen 'rndere vraag. Ifcezock van Z. li. SI. Prins SieiMlrik aan Itoennoml. Ter gelegenheid van de vanwege den Limburgschen Landbouwbond uitgeschre ven groote Landbouwtentoonstelling op 15. 16 en 17 Juni, viel Dinsdag aan Roermond de hooge eer te beurt, een bezoek te mogen ontvangen van Z. K. Prins Hendrik der Nederlanden. De ontvangst, door Roermond den Hoogen Gast bereid, was in één woord schitterend. Overal prachtige versieriugen, majestueuze eerepoorten, met passende opschriften, vlaggen, trofeeën. Ook het station was smaakvol versierd. Op het plein voor het station stouden in ryen geschaard de leerlingen van alle scholen en onderwijsinrichtingen der stad. By den doortocht \fcerd door de gezamenlijke kinderen het -Wien Neerlandsch Bloed" en het -W-ibU-Wins" eezoneen. Z. K. H. it.uvcoiue oru kwart voor 12. Op het perron waren ter ontvangst aanwezig de burgemeester der stad met zijn beide wethouders en de leden van den raad, leden van de rechterlijke macht, vele militaire autoriteiten, als mede vele genoodigden. Een donderend hoera Leve de Prins I weerklonk, toen Z. K. H. zijn compartiment verliet en met een buiging de compacte menigte begroette. De heer Sanders, burgemeester, sprak het eerste woord van welkom. Z. K. H. dankte den burgemeester voor do tot hem gerichte woorden, waarna de verschillende autoriteiten aan den Prins werden voorgesteld. Hierna begaf Z. K. H. zich naar het terrein van de tentoonstelling, om deze ofBiceel te openen. De tocht door de stad van het station naar het tentoonstellings terrein, was eeo ware zegetocht. Overal werd Z. K. H. door een enthousiaste menigte hartelijk toegejuicht, terwijl op verschillende punten der stad den Prins warme ovaties ten deel vielen- Na op het tentoonstellingsterrein te zijn aangekomen werd door Z. K. H. de tentoonstelling officieel geopend. Na met zeer veel belangstelling de tentoonstelling te hebben bezichtigd, begaf men zich naar het voor deze gelegenheid smaakvol versierde stadhuis, waar Z. K. H. vanwege den gemeenteraad een lunch aangeboden werd, gedurende welke door de stedelijke symfonie muziek ten gehoore werd gebracht. Onder de compacte menschenmassa, welke zich in de meest opgewekte stemming in de straten verdrong, bemerk ten wij zeer vele Duitsche naburen. Om 3.30 verliet Z. K. H. de Prins per auto de stad, door do enthousiaste menigte uitgeleid. Roörrrjond had den Prins op waardige wijze begroet. Wat de tentoonstelling betreft, 't nieuwste en beste op landbouwgebied was er vei tegen woorligd. De belangstelling van alle klassen der maatschappij was zeergroot, het bezoek uiterst druk. De groote landbouwtentoonstelling werd Woensdag zeker zoo druk, zoo niet druk ker bezocht dan den eersten dag. De luchtballon. Vooral na den middag bij de vulling en oplating van den luchtballon was de toeloop enorm, Eon groote teleurstelling evenwel was de late opstijging. Was deze om 5 uui aangekon l.gd, toch ging de ballon niet voor kwart vo )r 8 de lucht in. Van het geduld der duizenden toe- schouwers op en rondom het terrein, werd veel gevergd. De Wedstrijd in hoefbeslag bood aardige toonee'tjes. Deze werJ Donderdag voortge zet. ROKRMOMD. Z. K. H. Prins Hendrik bracht Dinsdag een lang bezoek aan het schoonc paviljoen van den Heer Janssen van Son alhier waar is tentoongesteld een zeldzame verzameling van Kali-zouten, en alle bestaande ruwe en gezuiverde che mische kunstmeststoffen. Nadat de Heer van Son door den gouverneur aan den Prins was voor ge- gesteld als groot industrieel cn landont- ginner. intresseerde het Z. K. H. zeer, waar die gronden gelegen waren, haar grootte enz. Verder nam Hij kennis van de fabricatie van Stern-Thomasmeel, Kalizouten enz. In alles toonde de prins zeer veel be langstelling en een warm hart voor den landbouw. Voor den inzender was dat lange koninklijk bezoek een welverdiend succes- Geen wonder dan ook dat deze prachtige inzending bekroond werd met het eere diploma met daarbij bchoorende medaille. MAASTRICHT. Men verneemt dat de gemeenteraad van Luik gunstig beschikt heeft op een concessie aanvraag voor een dienst van rcizigersvervoer tusschen Luik en Maastricht door middel van automobie- len. Deze dienst zal moeten begonnen zijn binnen een jaar na de concessie verlee ning. Te Maastricht is Dinsdagmorgen een werkman in de cokesfabriek met een cylinder in aanraking gekomen en op de plaa's dood gebleven. Het O. M. bij de Rechtbank alhier, eischte 3 weken gevangenisstraf tegen ,T. M., Gronsveld, beklaagd van omkooperij bij do beruchte Statenverkiezingen in het Zuiden. SPEK HOLZER HEIDE Dinsdagnacht had een jongen van 17 jaar genaamd Franssen, hier woonachtig, die werk zaam was op de mijn Willem Sophie, het ongeluk in de pompschacht naar beneden te vallen. Hij is terecht gekomen op een balk. waar men hem later als lijk van afgehaald heeft. Nieuws uit de Buurt. CUYK. Op de markt van Dinsdag stonden aan de lijn 295 runderen en lagen in de manden 260 biggen. Het vette vee gold van 34 tot 36 cent per pond. dragend vee van 140 tot f 240. en het mager vee van 80 tot f 150. De biggen waren weer duur, men verkocht ze van 9 tot 13 gld. Ofschoon er nogal kooplieden ter markt waren gekomen, was de handel slecht. Er heer8cht nijpend gebrek aan gras. De opbrengst van bet hooi zal zeer gering zijn, zoodat het dit jaar schaarsch en duur zal zijn, vandaar dat de handel zeer gedrukt wordt. Men verwacht alge meen nog lagere veeprijzen. Mishandeling; Men meldt uit Cuyk Zondagmiddag is zekere H. v. B., land bouwer alhier in het café van L., tc Oeffeit ernstig mishandeld door een zekere B. uit Boxmeer. De niets kwaads vermoe dende v. B. zat in genoemd café rustig aan een glaasje bier, toen B. in beschon ken toestand binnen kwam en zonder de minste aanleiding tegen v. B. ruzie begon le maken. B. nam hierbij een bierglas en sloeg v. B. onverwachts hiermee eenige malen op het voorhoofd waardoor een tweetal zeer ernstige hoofdwonden werden veroorzaakt, zoodat B. zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ofschoon de verwonding zich in den beginne ernstig liet aanzien, is deze toch op advies van den geneesheer buiten levensgevaar te achten. De zaak is in handen der politie, die een streng onder zoek naar een en ander heeft ingesteld. ASTEN. De familie Jos. Hoefnagels ontving alhier het treurige bericht, dat hun zoon en broeder, de WelEerw. pater Dominicus Hoefnagels, werkzaam als missionaris in China aldaar den 24 Mei jl. aan typhus is overleden. EINDHOVEN. Een brutaal stukje, frauduleus gasverbruik, werd Dinsdag morgen alhier ontdekt. De werkman der gemeentelijke Gas fabriek v. d. S. op inspectie zijnde, be merkte, dat bij een winkelier in de Rechtestraat, zoowel de in- als de uitlaatpijp van den Meter was afgeschroefd en deze beide pijpen door een ijzeren buis verbonden waren. liet gas werd nu ongemeten dus onbetaald betrokken. De werkman riep onmiddellijk den Directeur der gasfabriek telefonisch ter plaatse, terwijl ook de politie werd ont boden om een procesverbaal op te maken. Goed afgeloopen. Bij het verstoppertje spelen, verschool ten 7-jarig meisje uit ÖSch zich in een hollen wilgeboom, waarin het plotseling geheel verdween en zich er niet meer uit kon werken. Op het geschreeuw kwamen eenige per sonen toegesneld, die genoodzaakt waren den boom voorzichtig om te kappen en te zagen, voor men er in slaagde het meisje uit haar benarden toestand te verlossen. Met eenige kleine kneuzingen kwam het kind er af. [Melkknechten. Zooals men weet, betrekt Duitschland, met name Westfalen en het Rheinland, zijn melkknechten voor een niet gering deel uit Nederland. De vraag naar deze arl idskrachten is op het oogenblik vrij groot, zooals blijkt uit de vele aanvragen die van daar inkomen bij de in de grens plaats wonende agenten. Het loon lokt dan ook menigeen buiten zijn vaderlandals men weet dat boven kost- en inwoning een loon van veertig tot zestig mark per week betaald wordt En het is vooral Friesland waaruit de meeste trek komt, ook in dezen tijd van het jaar. De landsverrader. Men meldt uit Utrecht aan het „Hlb.", Dat de sergeant der genie, die poogde geheime stukken aan de buitenlandsche mogendheid te verkoopen, teruggebracht is lot den stand van soldaat. Smokkelaars. Een grenswachter bij de Försterei Pfalzdorf heeft Zaterdagmiddag een goe de vangst gedaan. Daar deze beambte sinds eenigen tijd reeds vermoedde, dat er gesmokkeld werd, verwisselde hij zijn uniform met een kleeding welke eventu- ecle smokkelaars geen achterdocht zou opwekken. Toen hij zich zoo eenigen tijd in het Reichswald had schuilgehouden, naderden twee mannen, die met twee pakken be laden waren en zich verdacht aanstel den. Toen de grenswachter beide perso nen aanriep, nam de een, onder weg werping van zijn last, de vlucht doch dc andere smokkelaar werd gearresteerd en later in Kleef achter grendel en slot gezet. De smokkelaars waren uit Keulen geboor tig en woonden sedert langen tijd nabij Groesbeek. De in beslag genomen smokkelwaar be stond uit 75 pond tabak, 10 pond gebrande koffie en vier kisten sigaren. Van officier soldaat. Men meldt uit, Nijmegen dat een Oosten* rijksch infanterie-officier als gewoon koloniaal bij de Koloniale^Reserve aldaar heeft dienst genomen. Voorzeker eeo niet alledaagsclie gebeurteuis. Keizer Wilhelm te Kleef. Het bezoek van Keizer Wilhelm ter gelegenheid der eeuwfeesten te Kleef is thans voorgoed bepaald op 9 Augustus a.s. Snel recht. Te Diemerburg passeerde den 16den Orlnhpr 1907 dc haklrpr l Visspr van Durgerdam het kruispunt van den weg, toen hij plotseling werd aangereden en medegesleurd door de auto van den heer D. Laan, te Wormerveer Hij bekwam ernstig lichamelijk letsel en ondervond ge- ruimen tijd nadeel in zijn zaak. Thans is de behandeling aan gevangen door den heer L. V. wegens schadever goeding ingesteld, terwijl de voortzetting dier behandeling is bepaald op 3 Novem ber a.s. Onweer en nachtvorst. Uit verschillende deelen van Duitsch land en Oostenrijk worden hevige onwe- ders gemeld, die veel schade veroorzaakt hebben in het zonnige Spanje zijn zelfs 3 menschen... doodgevroren iets wat daar bij menschen heugenis nog nooit is voor gekomen. Een was een gendarm, die belast was met het bewaken van het Koninklijk kasteel De Granaja en de 2 andere waren boeren wier lijken in de provincie Gerona half door de wolven verslonden, werden gevonden. Goed schot. Een landbouwer te Heinekenszand, die bijzonder veel last had van ratten in zijn schuur, bestrooide de vloer met een dikke laag maïs. Hij stelde zich verdekt op, gewapend met een geladen geweer. Op het oogenblik dat de ratten zich aan de mais te goed deden, schoot hij zijn geweer af en had het geluk er met een schot 12 tegelijk te dooden. Een onzichtbaar plaatsje. Onder het dek van een basculebrug te Heerenveen, dat zeker wel honderdmaal op een dag wordt op en neer gedraaid, heeft, vlak onder eene tramrail, een zwa- luwenpaar zijn nest gebouwd, cn al rolt de tram er over heen, en al gaat de brug ook nog zoo vaak omhoog en weer neer de zwaluw blijft rustig op haar nest. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot I uur en Zondags van 's mor» geus half 9 tot half 12. Worden gevraagd 3 boerendienstmeiden voor Duitschland 2 boerendienstmeiden voor Blerik 1 schilder voor Tegelen. 1 huishoudster voor Meerlo. 2 koperslagers voor vast werk winter en zomer, 1 kleermaker. 2 lood en dijkwerkers.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2