Limburgsch Nieuws. St. Jozefsfeest te Smakt Algemeen Nieuws. Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Boler- en Eiermarkten. kerk zegent en oplegt. De medaille moet gezegend zijn door een priester, die hiertoe de volmacht heeft en men moet ze god vruchtig dragen. VENRAY, 13 Maart 1909. De Maandag alhier gehouden vee markt was zeer druk bezocht, hoewel de veeaanvoer minder was als gewoonlijk. De handel was tamelijk stil. Op de big- genmarkt was er nog al aanvoer, en vlugge handel. Men betaalde van 7 tot 10 gulden per stuk. Eenigen tijd geleden werden bij den landbouwer Duijckers aan het Laagrie» i broek alhier een lOtal kippen ontvreemd. Van de daders was geen spoor te ont dekken. Dezer dagen ontving genoemde land bouwer echter een postwissel, groot f 25 van een onbekenden afzender. Waarschijnlijk is dit een schadever goeding voor den diefstal l Een Jubllé. OOSTRUM. In gevolge eone oproeping in dit blad door eenigen van Oostrum'e ingezetenen, om het 25jarig Kroningsfeest van O. L. Vrouw van Oostrum in de a. Meimaand feestelijk te her denken, had er U. Zondag eene zeer druk bezochte vergadering plaats, waarop de Weled. heer Schmits o. m. deze als volgt toesprak toen ik in het begin, dat onze Weleerw. heer Rector hier was, uit zijn mond mocht vernemen, dat het hem aan genaam zoude zijn zoo de a. s. Meimaand luister rijk werd gevierd, daar het in dit jaar 25 jaar geleden zoude zijn, dat O. L. Vrouw van Oostrum werd gekroond, gaf ik hem om meer dan eene reden de stellige verzekering, dat indien hij dit liet blijken, Oostrum als een man op zou staan om zijn wensch in alle opzichten te voldoen en te too- nen waardig te zijn O. L. Vrouw in ons midden te hebben. En hoe zou het anders kunnen, als wij bedenken, hoe niet alleen wij, doch eeuwen lang onze voor ouders troost en hulp bij Haar hebben gezocht en gevonden, en hierdoor, naar wij hopen, door hare voorspraak thans de eeuwige vreugde genieten, of nu, nu de gelegenheid hier is, dat wij haar bij zonder kunnen eeren, en dan de duizende en duizende bedevaartgangera kunnen toonen, dat wij waardig zijn geweest, dat zij, dit eenvoudig nederig plaatsje als haar zetel heeft willen kiezen, uit millioenen anderen en grooteren 1 Geachte Vergadering, het groote voorrecht dan dat ons to beurt valt op bijzondere wijze eer aan te kunnen doen aan de Moeder Gods mag niet te licht worden beschouwd, want men moet wel weten, dat de commissie geen gemakkelijke taak te wachten, staat, want voor Hare waardigheid kan niet genoeg gedaan worden, wij moeten iels daar- stellen, de goddelijke Moeder waardig. Gp de eerste plaaU wordt dan wel van ons hier gevorderd, wij moeten de duizende bedevaart gangers de gedachte doen meenemen, dat onze kleine plaatsje waardig is gebleven van geslacht, tot op dezen dag toe de bevoorrechte plaats te wezen waar Maria bij voorkeur onder hare kin- d.rou bare Ova ulMMWll. Geachte inwoners van Oostrum wanneer dan dezer dagen enkele leden der feestcommissie zich aan uwe woning zullen vervoegen, wilt dan uw hart raadplegen en uwe beurs wijd openen, want veel mag voor haargevorderd worden.Zien we maar eens, wat tegenwoordig in den lande wordt gedaan voor onze geliefde Vorstin. Wat moet er dan wel niet gedaan worden voor de Moeder van God, aller Moeder, doch in liet bijzonder onze Moeder. Hierna nam de Weleerw. heer Rector, wiens woord bij deze gelegenheid verzocht was, het woord en reide o. a. dat hij voor deze verheven zaak moeielijk beter pleitbezorger had kunnen vinden als den heer Schmits; dat dezo vergadering en het gesprokene zijne volle sympathie had. en dat, waar deze zaak op zoo degelijke wijze werd aange pakt, do beste vooruitzichten bestaan voor een volkómen welslagen. Dat, eenmaal de zaak zoo aangevat, het bestuur wel alle verdere plannen aan hem zal willen bekend maken, om deze ter goedkeuring aan den Zeereerw. heer Pastoor en 't Kerkbestuur over te leggen. Hierna werd overgegaan lot het verkiezen van van een feestcommissie van 18 leden. Wegens liet vergevorderde uur werd de vergadering die zeer goed geslaagd mocht beeten, gesloten. Dinsdag vergaderde de feest- en regelingscommis- sie en uit hun midden werden als bestuur gekozen, de heeren W. Schmitz als voorzitter; H. Dahmen ondervoorzitter; Th. Houba, late secretaris; W. Maassen, 2de secretaris; W. Loonen, penning meester. Besloten werd een feestelijke versiering aan te brengen de dagen dat de processies komen alsmede een blijvend monument te stichten ter herinnering aan dit jubelfeest. Voor dit laatste wil men de welwillende medewerking van Venray •n Oostrum verzekerd zien. MEERLO. Id Zondag gehouden ver gadering der boerenleenbank werd door dhr. Verbeten, inspecteur der Centrale Bank van Eindhoven, voorlezing gedaan van reglement, terwijl de statuten, nader werden uitgelegd. Tot kassier werd gekozen dhr. A. Her mans hoofd der school tot bestuursleden dhrn. A. v. Haeff. burgemeester. Th. Kes seis en A. Kellenaers tot leden van den raad van toezicht dhrn, J. Reynen, P. Bartels en Ed. Coenders. Het ledental der bank bedraagt reeds 50. BERGEN. Dinsdagmorgen om 8 zweefde laag over het dorp alhier een luchtballon, komende uit het zuiden en drijvende naar het noorden. Hoewel betrekkelijk heel laag konden we hem niet lang onderscheiden, daar een dikke mist was komen opzetten. VENLO. Van verscheidene zijden komt tot de N. V, C. het bericht, dat bij de a.s, verkiezing voor de Tweede Kamer een candidaat tegen den afgevaardigde van Venlo, Mgr. Dr. W. Nolens, zal gesteld worden, Men spreekt van den socialist Oudegeest. ROERMOND. Toen voor eeoigo dagen voor een dochter van den heer Z. alhier een geboorteakte werd gevraagd op de secretarie van een naburig dorp, bleek, dat zij in de registers van den Burgerlijken Stand niet was ingeschreven. Wel had, naar wij vernemen, de ambtenaar haar ingeschreven in het trouwboekjo dat de vader mee had gebracht naar het gemeentehuis. NEER, Bij de gehouden aaubestoding eener nieuwe R. K, kerk alhier en de restauratie van don toren, architect de heer Franssen van Roermond, waren de laagste inschrijvers de heeren Derks van Roggel cn de Gebr. Gooden van Meijel, voor de kerk f 41.300. voor den toren de heer Derks voor f 7300, de Gebr. Gooden voor f 7250. Aangezien volgens bestek de jste inschrijver voor de kerk in aan merking zoude komen, is het werk aan beide gegund, wijl beide aannemers niet ongenegen zijn samen te werken; Beide aannemers zullen tevens samenwerken voor den bouw van den toren. Hiertoe had het kerkbestuur, afgescheiden van den bouw der kerk, zich de vrije beschikkiog voorbehouden. In de aanneraingssom zijn niet begrepen de aankoop en levering ter plaatse der steeneo (brikken.) MAASTRICHT. De vierde protest meeting, van Kath. zijde Dinsdagavond in het gebouw van den R. K. Volksbond belegd, had een zeer schitterend verloop. Buitengewoon groot was de belangstelling. Ten 8 uur werd de meeting geopend door Jhr. Mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck met den christelijken groet, die onraiddelijk gevolgd werd door het populaire lied De Mastreechter Volkszaank." Het woord werd achtereenvolgens gevoerd door de heeren van Metingen, Devens. van Term, Mr. van Oppen, Pater Hugo Thieman (Minderbroeder) en Pastoor Deken Joo9ten uit Wijk. Deze bracht namens de geestelijkheid der stad den Katholieken dank voor de in de laatste maanden gevoerde actie, die, in het algemeen, do goedkeuring der geestelijkheid wegdroeg. Alle sprekers werden luide toegejuicht. Vooral de rede van Pater Hugo, die met pittige gezegden gekruid, de menigte zoo wis*, te imponeeren, werd herhaaldelijk door stormachtig applaus onderbroken. Na het zingen van den Volkszaank, werd de vergadering met den christelijken groet verlaten, ten circa 10 uur. ST. GEERTRTJID. Buiten en behalve dat by de laatste Statenverkiezing nogal flink gedronken werd, ontving R<*hnMoTv Ot. -ru iWtjo van <*u mark. En 't mooiste van het ge7al is dat de aanrichters der drinkgelagen leden zijn van het Kruisverbond. Ook 't -loon- stelsel" vond nogal toepassing. Van het onderzoek der justitie heeft men echter nog niets vernomen. Nieuws uit de Buurt. en Strij! Holland 1? De ui sigarenfal CUYK. Op de jaarmarkt van Dinsdag waren aangevoerd 550 runderen en 450 biggen. Het vette vee gold van 30 tot 35 ent. per half KG. 't dragend vee van ISO tot 250 gld't mager vee van 80 tot 140 gld, en de biggen van 6 tot 9 gld. De markt bracht veel vee, doch de handel ging niet byster druk. Alleen de go< soorten vet en jong vee werden druk ge- gekocht. Toch waren er tal van kooplieden aanwezig, In kramerijen was de omzet nog al druk. GRAVE. Meermalen is het vermoeden uitgesproken, dat de bodem in de omgeving van Grave steenkolen zou bevatten deze zouden deöl uitmaken van de steenkolen laag bij Helenaveen. In verband met een en ander is het plan opgevat door middel van diepboring zekerheid te krijgen omtrent het al of niet aanwezig zyn van het bovengenoemde delfstof. Een tweetal ingenieurs, de heeren Waterschoot van der Gracht uit Gravenhage en Tesch uit Venlo hebben gisteren te Reek reeds een onderzoek ingesteld. OEFFELT. Door den heer Arts alhier is in de nabijheid van het station een export slagerij opgericht, speciaal voor export van geslachte varkens naar Engo land en Duitsohland. Dit vervoer is hier de laatste jaren dan ook aanmerkelijk toegenomen, zoodat deze inrichting in een gevoelde behoefte voorziet. HELMOND. Een tweetal paarden welke voor een schip waren gespannen, geraakten Dinsdagmorgen in de nabijheid van Sluis No. 8 in 't kanaal. Beide paarden moesten dit bad met den dood bekoopeo. kan diei een wagen op het ijsl gekomen eni Een De Hoo^eerw. Klumpers. nius colleg door ddi Mond' en klauwzeer. Uit Amsterdam bericht men ons dat het by ministerieel besluit tot nadere bepaling ter <rzake van mond en klauwzeer, langs d|Mkantoren Meersel (Meerle) Meerle rundvee en geiten uit ►rastig over de grens te voeren. eken uitgesloten. iting van 11 arbeiders op de ik van den heer B. te Wage- ningen, ofelagen naar aanleiding van een verzoek b loonsverhooging, is thans geëindigd^ür is voor een viertal merken een verlnging toegestaan per mille tèvraagd was 0,50), waarmede de arbeidej genoegen namen. ItlisBonarisseu naar de Miillippijnen. Zondag ;j8 April zullen van uit het issiehuiie Tilburg wederom een 3tal missionartón on een Broeder naar de Phillippijiiihe eilanden vertrekken. Ibt kortponden. Men raeit uit Winterswijk aan de -N. A. C." orafont den strijd over het -kort ponden": - Ook deexportslagers geven den strijd tegen hetiplan van de landbouwers, om het kortponen te weren, niet op. In eene zeer druk bezochte vergadering die te Zutphen gehouden is en waarop^leeschfabrikanten, slagers en export-hanelaars uit de meeste gemeen ten van GaHerland en Overijsel aanwezig waren, wed met algemeene stemmen besloten, 'pen varkens te koopen of te" doen koop®, 't zij levend of dood op dere dan le gewone tot heden altijd geldende cóidities. Een bestuur'iorgt voor de strenge nalezing van dit bé.luit. De landbouwers hebben een tegenovergesteld besluit genomen, dat met ij Maart in werking treedt en waarvoor eel comité eveneens voor strenge handhaving orgt. Het zal du. oen harde strijd worden. D< Lentemaand. Als een ikwijs, hoe sterk het ijs nog Bin, dat onder Hoogersraild t;et varkens, met paard en al jvao het Kanaal terecht er niet is doorgezakt. jederlandsclie pater Pater Bernardinus iresident van het Sint Aoto- der Minderbroeders te Rora n Hoogeerw. P. Generaal der Orde benoemd tot Visitator der Gustode van het H. L|*nd. Miliciens. De miliciens der lichtiogs 1908 behoo- rende tot d^ eerste ploeg van het blijvend zullen den 26 Maart a. s. met groot verlof naar hunne haardsteden ver trekken, ter^'l de miliciens behoorende tot de 2e pi *40 het blijvend gedeelte ueü Mahrra.'s. weder ónder ae wapenen zullen komen. Als kinderen alleen zijn. Eenige dagen geleden dronk een 4-jarig kind te Arnemuiden. toen de moeder even het vertrek verliet uit de koffieketel, die op de kachel stond. De prop koffiedik die in de tuit zat met de kokende vloeistof kreeg hot arme wicht in de maag. Na dagen van lijden is het kind overleden. Inwisseling muntbiljetten. De Minister van Fioanciën brengt i de herinnering van het publiek: dat ingevolge art. 2, le lid der wet van 31 Dec. 1903 fStbl. no. 336) de gelegen heid tot inwisseling der muntbiljetten nog zal openstaan tot I April 1909 dat Krachtens het laatste lid van dat artikel de vorderingen, ODtleend aan muntbiljetten, welke niet voor 1 April 1909 ter inwisseling zijn aangeboden, ver vallen zullen zijn. De gelegenheid tot inwisseling staat tot 'oovengenoemden datum open bij de be taalmeesters-kantoreo, alsmede bij Nederlandsche bank te Amsterdam, bij haar bijbank on bij haar agentschappen en correspondentschappen der eerste klasse Visscliers op een ijsschots 12 Visscher8 uit Elburg. die zich op een ijsschots hadden begeven zijn door den Noord Oosten wind weggedreven. De bekende visscher Wijnbelt heeft hen met een boot weten te bereiken en het gelukte hem zyn makkers te redden. De Inbreker-uitbreker. Een bijzondere verslaggever van het -Dbl. v. Nbr." meldde o. ra. Ik ben erin geslaagd iemand te vinden die Thomas bij Achtmaal heeft zien pas seeren. Het is een zekere Bohez. die Woensdagmorgen om een uur of tien met een anderen boer op de hei stond te praten toen daar op een lage flets iemand in lange zwarte jas voorbijkwam. Wat 'n rare snuiter, lachte Bohez, kon de uitbreker wel zijn. Maar dat hij schertsend, hij dacht het niet in ernst, Ik liet hem het portret van Thomas zien. Ja dat is hy, zei Bohez, en hij stamp voette. dat hij verleden Woensdag den kerel niet had herkend. Vyf minuten later reden er twee marechaussee voorbij. Die hebben Thomas dus vlak op de Inelen gezeten. In tegenstelling met de meening te ikenen vanaf 15 Maart verboden doorgetrapt, vermoedt men in Achtmaal dat hij verscholen is, vlak over de grens in een huisje, dat connectie heeft gehad met den beruchten De Smet van Turnhout. Een kippenboer die in dit huisje geregeld komt om zaken te doen, mocht er Donder dag niet binnen. De eer is ook wal waard, 't Was bij de laatste uitsluiting, dat Janus, bij wat hij trok. ook wat werken ilde; en zoo bleef hy op een morgen voor villa staan, waar 'n hoop steenen in den weg lagen. De eigenaar kwam buiten en vroeg hem hij wat verdienen wilde. -Heel graag, meneer 1 "was het ant woord. Nu ik geef je twaalf stuivers als ge dien hoop steenen opruimt". En hy z'n jas aan 't uittrekken en aan 't sjouwen. Maar 't viel niet mee, dat werk was hy te gauw moe Daar kwam een ander uitgeslotene aan Zeg vriend riep hij, je krijgt vijftien stuivers als je dezen hoop steenen opruimt. En die begon, dat het een lust was heroj zien. De eigenaar kwam buiten en verwonder- zich er twee te zien. Hy sprak denj eerste aan: -Wat geeft gij dien man voor 't werk -Vijftien stuiver meneer -En ik sprak met je af voor twaalf'. Zeker meneer, maar voor de drie andere ben ik nu 'n half uur ook eens lekker pzichter was het antwoord. Toen kreeg hy er zestien. eenlge door ons den werklieden aangeboden. Nu de uitsluiting Zaterdag 27 Febr. II. hebben wij er den werklieden aan herinnerd, dat de termyn in het reglement vastgesteld, tgnde 14 dagen, dien avond was geëindigd en dus ieder die de verkla ring weigerde af te geven, dat by zich met gemeld reglement vereenigt, dit volgens de wet wordt aangemerkt als eene opzegging van de dienstbetrekking, dus kon bier, van een ontslag geven op Maandagmorgen, zooder in achtneming van opzeggingster mijn, geen sprake zijn. Ter goede opheldering dezer zaak hebben wij gemeend deze bescheiden te moeten raededeelen, doch zullen ons verder van alle repliek onthouden. U mijnhoer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teekenea Hoogachtend, ERVEN P. MINTEN, Sigarenfabrikanten. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Vrydag 19 Maart, Feest van St. Jozef 10 uur Hoogmis met preek. Donderdag 25 Maart (O. L. Vr. Bood schap) nam. 3 uur komt de H. Familie van Vierlingsbeek. Mijnheer de Redacteur Met het plaatsen van onderstaande io uw blad zoudt u ons ten zeerste verplichten Uitsluiting der Tabaks bewerkers te Venray. Naar aanleiding van het bericht voor komende in -hel Huisgezin" en door meerdere bladen overgenomen, achten wij het ons ten plicht, een en ander duidelijk uiteen te zetten hoe of betreffende zaak zich heeft toegedragen. Den 13 Februari 11. is door ons een reglement in de fabriek opgehangen, het welk den 27 Februari 11. in werking is getreden, tevens werd eerstgemelden datum een exemplaar van dit reglement aan ieder werkman afzonderlyk verstrekt. Den 18 Februari 11. heeft een lid van het hoofdbestuur van den Tabaksbewer kersbond met name Beaudoux een lezing gehouden, teneinde er toe te geraken hier no nf.loalir)<7 OP rioklüi. Vooreerst is het eene onwaarheid zooals men schrijft, dat het geheele personeel van ons zich toen aansloot, we! hebben verschillenden dien avond verklaard lid te willen worden, echter van eene definitieve aansluiting der werklieden tot den bond kan nog geen sprake zijn. Den 19 Februari is de spreker Beaudoux ten onzen kantore gekomen, waarbij hy verklaarde, dat zich hier eene afdeeling gevormd had en dat die afdeeling gaarne eenige veranderingen in het contract en reglement wenschte aangebracht te zien. Wij hebben hem verklaard deze verande ringen eventueel te zullen aanbrengen onder uitdrukkelijke voorwaar den wanneer on3 nl. mocht blijken, dat al onze werklieden zich by den bond zouden aansluiten, of wel wy zonden ons aansluiten bij den Patroonsbond en dan diens reglement invoeren. Daarna hebben wij onze werklieden in overweging gegeven of het wellicht Diet verstandiger ware instede zich bij eene vakvereeniging aan te sluiten de te betalen contributie in het reeds bestaande zieken fonds te storten, waardoor bij eventueele ziektengevallen eene nog ruimere onder steuning aan den betrokkene zou kunnen uitgekeerd worden, een bestuur uit de werklieden te kiezen, en de gelden der ziekenfonds te beleggen in de Rykspost- spaarbank en niet by ons te deponeeren. Tevens hebben wy hun verklaard telken jare f 10 in dat fonds tü storten, de contributie welke wij anders aan den patroonsbond zouden moeten betalen. Mag dit beschouwd worden als eene handelwijze om de werklieden ontrouw te maken aan de vakvereeniging waarvan zy in het geheel nog geen lid waren, mogen wij dan ais patroons den werklieden geen voorstel in overweging geven, aan werk lieden die ons 15, 20, ja zelfs meer dan 25 jaren trouw gediend hebben. Verschillenden onzer werklieden, 14 in getal hebben het contract en reglement geteekend, de minderjarigen met schrifte- lyke toestemming van bun vader of voogd dit gebeurde niet op 26 Februari 11. doch op 27 Februari, waarby alle werklieden tegenwoordig waren, enkele hadden reeds 13 Februari geteekend. Omdat zoovelen geen lid wensebten te worden van de op te zichten afdeeling van den Tabaksbewerkersbond bleef het oor- Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat door Thomas Hubertus Michels, hotelhouder wonende alhier, ingevolge art. 5 al. 2 der drankwet, vergunning is gevraagd voor den verkoop van sterken drank in hel klein voor gebruik ter plaatse van verkoop voor de navolgende localiteiten de voor kamer links en rechts van het perceel kadastraal bekend sectie C no 4749 wijk B no 91 en gelegen aan de Groote Markt, dat binnen tweo weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking eenieder tegen het verleenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren by Burgemeester en Wet houders kan inbrengeu. Venray den 8 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgerlijke Stand. VENBAT. Aangifte van den 5 tot den 12 Maart. Geboorten. Gertruda Antonia Huberta Friesen. Peter Johannes van Dyck. Theodor Hubert Strijbos. Franciaoua Arnoldua Stevens, Peter Mathys Rongen. Allegonda Anna Maria Josephina Willems. Sterfgevallen. Franciscus van Clooster, echtgenoot van Cornelia van der Stap, oud 69 jaren. Johannes Adrianus Schechlin, weduwnaar van Maria Pelronella Mandors, oud 69 jaren. spronkelijk door ons opgemaakte reglement Thomas dadelijk naar Antwerpen zou zijn gehandhaafd, trouwens dit is ook het Parochiekerk. Maandag 8 uur .Taarg. voor Math. Cremers. 9 uur begrafenis van de Wed. Derkx, Dinsdag 8 uur Jaarg. 2kl. voor denJWelEerw. heer Pastoor Henricus Hasenackers. Woensdag 8 uur Sol. Jaarg. voor Hendrik Cesar Cuijpers en Anna Cath. Hagens. Donderdag 8 uur Jaarg. voor Joh. Michels en Anna Gert. Wismans. Vrijdag 8 uur Sol. mis ter eere van St. Joseph, om 4 unr het Lof, Paterskerk. Heden avond om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag 6e der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius van Padua; om half 8 Hoogmis, waaronder korte loespraak en gebeden der Nove ne. Om 5 uur Lof. Vrijdag, feestdag van den H. Joseph Schuts patroon der Katholieke Kerk. Om 8 uur plechtig» hoogmis. Om 6 uur plechtig Lof eu Lijdens meditatie. Worden gevraagd i 2 keukenmeiden voor Venlo, 2 dienstmeisjes voor Venlo, 2 Schildersknecht» 1 dienstmeisje van 17 jaar voor Venlo 1 bekwame keukenmeid voor Hamont, Belgi» loon 300 francs niet beneden de 25 jaar 1 boerendienstmeid voor buiten Venray. 1 diensmeisje veorTegelen. 1 schoemakersknecht voor Maasbree. 1 keukenmeid voor Eindhoven. 1 boerenknecht van 17 tot 20 jaar voor Venray, 1 kleermakersleerling voor Venray. Bieden zich aan 1 net dienstmeisje, 1 huisknecht, ook voor boerenwerk, 1 daglooner voor 3 of 4 dagen in de week. 1 tuinier voor Venray. 1 winkel- of magazijnsknecht. 1 Bekwame koetsier, ongehuwd. MAASTRICHT, 9 Maart. Boter Ge- rnyod 38000 K. G. Prijzen, hoogste prys, f 1.38 Laagste f 1.28, Gemiddeld f 1.32 Eieren aangevoerd 94600, Dikke f 3.50 h f 4.00, kleine f 2.90 A f 3.20, gemeng de f 3.10 A f3.50.

Peel en Maas | 1909 | | pagina 2