een nette Kostheer, Naaimachines NUTTIG St. NICOLAAS Cadeau. Bijenhouders Fanfare „St, Cecilia" Venray. eene Lezing Witte Kool (kappus) Bericht een best Maalkalf Knipcursus. Drogerij „Het Hert". Karakter-Humorist LUGIËN en een Ohineesch Illussionist, St. Nicolaas Kanarie vogels. V. F0NCK. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Boler- en Eiermarkten. A DYE RT ENTTEN Gevraagd SINGER-M AATSCH APPIJ. VENLO Groenmarkt 12. Vanaf heden bij J. van Meijel, Buitengewoon interessant Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. Te bekomen Hof- Tuin- en Landbouwzaden, Jvan Meijel Worst en fijne vleeschwaren H. Kemps-Poels, TE KOOP Haagdoorn en Beukenplanlen bij J. Bekkers, Te Koop Knipcursus zal openen, J. Claas sen- Thijs sen, zoekt werkkring IJ ZONDAG 22 NOVEMBER a. s. in de Muziekzaal. Prachtige Surprises, Alle Speelgoederen. Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, 4 Bieden zich aan Onderricht gratis ook in het machinale stoppen en borduren. In NEDERLAND vertegenwoordigd door meer dan 50 eigen Magazijnen. Huwelijken. Sterfgevallen. Paroohiekerk. Paterskerk. puike eenjai'ige alsook met medewerking van den beroemden Aanvang des avonds Voor elk wat wils, Voor groot en klein Luxe-Artikelen, Barnbse's meubelen enz, en». Door de uitgebreidheid der keuze, groote voorraad en billijke prijzenvertrouw ik met een druk bezoek vereerd le worden. Aanbevelend Waar zegt de Uitgever Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 1 keuken- en een 2de meid voor Sittaril, 1 dienstmeid voor Bocholtz, 1 schaapsherder voor Gelderland. 2 schoenmakers, 1 keukenmeid voor Eindhoven. 1 boerendienstknecht voor Ottersum 1 keukenmeid voor Venray. 1 bekwaam boekhouder. 2 smidsknechten, 1 houtzager voor in een houtzagerij. 1 dienstmeisje van 19 jaar. 1 schoenmaker. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. _N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis. rimpeld voorhoofd op lint asfalt een ei v ,or diensten voor de ziel van ziel van zaliger Petron. zich uitrolden, honderde meters ver- va" Beesel-Kortenbacb, als lid der aartsbroeder- schap, en dat ei mocht niet breken 1 Ken bekend Donderdag, leest van de H. Elisabeth, patrones Tramtnanypoliticus verwierf een reusach- 3er or<le. is in deze kerk te verdienen volle tic lachuiicofls rn"('«linns oil n«n «zei !,fl.a!U onder de gowone voorwaarden. Op dien dag Hg ruggelings op een ezel zal om half 9 de H. Mis worden opgedragen voor gezeten moest bij alle Straten van het dis- het geestelijk en tijdelijk welzijn van de leden der trict van Bronx doorryden on daarby een j 3" ?rde- 0m 5 vaandel zwaaiend, waarop te lezen stond enH^Kru'sweg. om o uur Lol Ik stemde op Bryan en dat was ezelach tig Anderen werden in handkarren en kin derwagens door de straten gereden. En om het toppunt te bereiken van deze wed waan- zin een aantal heethoofdige democraten waren zoo snugger geweest, een wedden schap aan te gaan, volgens welke zij de verplichting op zich namen, z c'i eerst dan bij hun leven weer te laten scheren, wan neer de democratische party aan het roer komt.,. Vier jaar minstens zullen deze heeren al er uitzien als baarlijke duivels. De ellende In het Zuiden van Frankrijk. De -Matin" bevat een hoofdartikel, waarin Auguste Dorrhain de regeering bezweert spoedig, zeer spoedig het Zuiden te hulp te komen, wil zij verhoeden dat de betolking vao vijf departementen van hobger en ellende zal omkomen. De beden van dezen toestand er is te veel wijn. Het algemeens oordeel in het Zuiden is, dat als gevolg van deze ellendè een derde der bevolking zal moeten uitwijken, om elders een levensbestaan te aoekedi. Tegènover een maximaal verbruik van dB millioen H. L. staat een gemiddelde productie van 60 millioen. De regeering moet als geneesmiddel de d stillatie begunstigen, waardoor de middelmatige wynen* waarvan juist de grootste over vloed is, zullen verdwijnen. Ten slotte waarschuwt de schrijver, dat mét het hulp verleenen niet gewacht moet vrorden, want dat de stemming in het Zeiden het culminatiepunt bereikt heeft. Voor huismoeders. (In ejin Ylaamsch blad komen de volgen de, nuttige wenken voor huismoeders voor: jLaat in uw woning, groot of kleeo, Uw kinderen spelend nooit alleen. Pas 'op dat lucifertjes nooit Voof 't grijpen liggen rondgestrooid. Zet pm uw kachel, vuur of haard. Een hek dat kind voor brand bewaart. Laat kokend water nergens staan, Waar by geval het kind moet gaan. Voor gy ze vult. blaas uit uw lamp, Aldus voorkomt ge groote ramp. Hits met petrool het vuur nooit aan. De vlam moetit in het gezicht u slaan. Sluit heengaand steeds uw put met zorg, Dit blijft u voor geiuetheid borg. In 't koper worde uw spijs nooit koud. Wee wie dit Diet voor oogen houdt. Is in uw spijs azijn vervat, Bewaar ze nooit in zinken vat. Tot mijding van een treurig lot Houdt doodend gif steeds achter slot. MAASTRICHT. 11 Nov. Boter Ge mijnd 33345 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.31. Laagste f 1.24, Gemiddeld f 1.27 Eieren aangevoerd 13300. Dikke f7.80 a f 8.40, kleine f 6 00 a f7.00, gemeng de f 7.00 f8.00. met genot van vrye zit- en slaapkamer. Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad. Op Donderdag 19 November des avonds om 6 uur zal door een Leeraar in Bijenteelt in 't lokaal van den heer FR. VAN BAAR. worden gehouden. Alle ijmkers van Venray, zoowel niet- leden als leden, worden in hun eigen belang uitgenoodigd deze lezing bij te wonen. verkrygbaar llenseniusplein. 'BI VENRAY. Aangifte van den 6 Nov. tot den 13 Nov, Geboorten. Gerardus Antonius Hubertus Smits. Petronella Allegonda Huberta Marcellis. Hermanu8 Hubertus Jacobus Boom. Johannes Jacobus Antonius GosseDS. Jacobus Johannes Josephus Gossens. Peter Johannes Hubertus Litjens. Arooldus Gerardus Johannes Arts oud 35 jaren, voerman en Jacoba Lenssen oud 23 jaren zonder beroep, beiden te Venray. Allegonda Mathea Huberta Folbers li[j jaar. Martinus Hubertus Linders oud 15 maanden. Gertruda Linders oud 4i[ï jaar. Uertruda Johanna Josephina Moorrees oud 2 maanden. Helena Henrietta Antonia van der Ven ongehuwd oud 72 jaren. Herman Hendrikus Jeuken oud 4 jaren. Johannes Jacobus Antonius Gossens oud 1 dag. Jacobus Johannes Josephus Gossens oud 1 dag. Maandag om 8 uurjaarg. voor Anna van Dijk, Wed. Creemers. Dinsdag 8 uur Sol Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. Woensdag 8 uur Jaarg. voor Lamb. Jenneskens. Donderdag 8 uur uitvaart voor Petronella van de Ven, met brooduitdeeling aan de armen. Vrijdag 8 uur jaarg. voor Jan Jenneskens en echtgenoote." Petronella Jansssen, Anna Maria Jenneskens en kinderen. De hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de hoog mis processie, om 5 uur Lof. Maandag, feestdag van de H. Agnes, maagd uit de 2de Orde van St. Franciscus, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaar den. Om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof. Woensdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart- alle soorten eerste kwaliteit aan concurreerende prijzen, bij Kenseniusplein. Voortaan geregeld te bekomen lo kwal. aan concurreerende prijzen. Verder alle soorten Beleefd aanbevelend Groote Straat. Schoolstraat. VENRAY. (roodbont) bij de Wed. VOERMANS op de Zwarte Klef. X- De ondergeteekende maakt aan de in gezetenen van VENRAY en Omstreken bekend, dat zij een op f Dec. a. die drie weken zal duren, en waar grondig onderricht zal gegeven worden in het knippen en maken van Japon's, Blouse's en Rokken, zoo ge» wenscht ook van Reiorrakleeding. Zij, die aan dezen Cursus wenschen deel te nemen, gelieven zich voor 25 dezer aan te melden. De lessen worden gegeven van 24 uur en van 57 uur. Co8tumière. Henseniusplein Venray. Aan hetzelfde adres kunnen nog enkele nette Naaimeisje* geplaatst worden. Ondergeteekende zal te VENRAY, I Dec a s. een voor het knippen en het maat- nemen van costuums. Duur van den cursus 9 weken. Prijs f 15. Aanm. voor 2 1 Nov. a. s. by Mej. GIELEN, Leerares en Costumióre, p. a. Hotel BEKKERS, Katwijk aan de M«a?, Persoon, 40 jaar, R. K.. bekend met kan tooi werkzaamheden, correspondenten en expédies, moderne talen op kantoor of magazijn. Ook als klerk bij Notaris of Rijksontvanger. Groot salaris geen vereischte. Goede ref. ten dienste. Brieven onder letter II bureau dezer courant. VENRAY. Beste adre6 voor Bloedworstkruiden, salpeter, kruidnagelen, n^gelgruis, peper enz. De echte Rooswatten, gezuiverde, ontvette en vette watten voor diseise doeleinden, Bloedstelpende watten, snelverband. maaudverband, maandgotdels. gazen windsels, juten enz. Hospitaaldoek. kinderwiegzeil'jes, urinalen inigatoren, spuiten en verder alle andere arlikelen voor ziekenverpleging. Voor eene heldere witte wasch is de beste manier om te laten wasschen de eerste keer met gele of groene zeep, de tweede keer. met witte of glycerinezeep of dubbel, blankzeep terwyl men met bleek water bleekt. Groene zeep 9 ct, per pond, 30 pond f 2.40- half 7. HET BESTUUR. naast Peter Johannes Dirx »n Peter Camps. 4 Dito in de Lullsche kuilen, groot 42 aren 20 c. sectie C 98 naast de Wed. Louis Raedts en Peter Jacobus v. d. Munckhof. 5. Dito in den Nieuwmolen of ouden Peel. groot 33 a. 50 c. sectie C 139. naast Martin Poels en Michiel Vullings. 6. Bouwland in de Lullsche kuilen, groot 28 a. sectie C 2179, naast den weg en de erfgen. Gerard Goumars. 7. Dito in den Brabinder. groot 67 a. 85 c. sectie C 510 en 1915. naast de wed. Frans van de Mortel, Frans Janssen en anderen NB. Nummer 7 wordt in 4 perceelen en in massa geveild. te VENRAY, op vereoek van Gerard Kusters- zal op vereoek van Van Achten, op Donderdag 3 December 1908, '8 namiddags 4 uur, ter herberge van Michiel Aits aan den Heuvel te Venray. publiek verkoopen Gemeente Venray 1. Weiland in de Vollemolen, groot 24 a. 50 c. sectie A 708 en 1191, naast Jan van Os en Hendrik Poels te Merselo. 2 Dito Hoogbroek of Sraakterspurkt, groot 30 a. 20 c. sectie A 349, naast Henri Wismans en de Wed. Joh. Jenneskens 3. Dito in den Nieuwmolen of Zwarte» klef, groot 15 a. 80 c, s«ctie O 3330. te VENRAY, maakt hiermede bekend, dat hij op Don derdag 3 December onmiddellijk na voren- staander. verkoop alsnog voor voornoemden Gerard Kusters, ten huize van Michiel Arts zal verkoopen 10 boomen in de Lullsche kuilen, zijnde 7 eiken, 2 berken en 1 den aan den weg. 2 eiken op den ouden Peel. 4 canadassen in de Vollemolen en het hout der heggen. zal op Maandag 23 November 1908 nam. 3 uur bij L. Jenniskens te Horst op de .ies voor de wed. P. Jenniskens publiek verkoopen 30 nos gelintstaken. kepers en boonen» staken in het bosch bij P. J Stevens aan den Kikelenbosscner dijk. zal op Woensdag 18 November 1908 voorm 11 uur bij J. van den Munckhof te Venray in den Engel voor G. Camps, publiek ver koopen, Eene party dragende malen. zal op Maandag 23 November 1908 nam. 4 uur bij J. van Rens te Horst aan de Melderslo voor de Wed. G. Kunzler, publiek verkoopen Een vruchtbaar boerderijtje gelegen te Grubbenvorst aan het Witveld sectie E nos 677, 678, 080. 681, 682, 683, 684, be staande in huis, stal, schuur, erf, tuin. bouw en weiland en heide groot 4 h. 92 a. 35 o. zal op nader- te bepalen dag te Venray ten verzoeke van de Erven van wylen Mevrouw Wed. Fr. Esser--van den Bnogaai t, publiek verkoopen Een perceel best bouwland te Venm aan St. Jozefskap.l C no 1413 groot 38 60 c. belend kinderen F. v. d. Boo- gaart en M. van Meijel. 1 Dennen, heide en slaghout te Cas» ten-ay N.O. ged. van G no 1100 alsmede zuid. ged. van G no 1094 samen groot 91 aren. 2 Heide en weg aldaar midder.ged. van G 1091 en N.ged. van G no 1100 samen 1 h. 51 a. 65 c. belend grintweg, fara. Esser en vorig perceel. 3 Jonge dennen aldaar oost. ged. van G 1094 groot 64 aren belend gi int weg en vorig perceel, 4 Dennenbosch en hakhout in On losche heide F nos 1041 en 1042 groot 3 h. 59 a. belend fam. Esser, G. Friezen en weg. 5 Heide en hakhout in Oirlosche heide F nos 1035 en 1036 groot 1 heet. 44 a. 60 c. helend 3 wegen en volgend perceel. Heide aldaar N.W, ged. van F 1167 groot 1 heet. 51 a. belend vorig perceel en volgend. Heide aldaar z.oostwaarts naast vorig perceel ged. uit F 1167 groot 1 h. 68 a. Heide aldaar z.o.resteerend gedeelte van F no 1167 alsmede N.W. ged. van F 1166 groot 2 h. 1 a. Jonge dennen en heide aldaar z o. res» teerend ged. van F 1166 gr. 2 h 84 a. Alsnog circa 50 eikeboomen te wassen aan de boerderij aan het Vouten.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3