Singer Maatschappij, Hartelijken dank aan spotprijzen opruimen, Gebrs. Jeuken Mangelwortelen en Stekruben Landweer. Bierbrouwerij de Keizer een Kosthuis een langharige Pels, Mangelwortelen, IV! angel wortelen Neerlandia' W. v, d. Munokhof, De Notaris Brabers I Jean Poels Jeannette Poels. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Mathijs Janssen. Maandag 2 November. 78 MP: Oprechte Venl. Almanak I'oicr- c\\ Eiermarkten. AD VEli TLNTLËN SINGER «66" SINGER VENLO, Groenmarkt 12. Burgerlijke Stand. met vrije Kamer. Aanbesteding dee Melkrillen Kerkelijke Diensten ie Venray. VERLOREN billijk te koop, bij A. y. cl. Boogaart, Notaris Esser te Horst, voldragen Malen. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Linssen Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Daar het ons gelukt is, de goederen die wij tot heden in depot hebben gehad, aan zeer verminderde prijzen over te nemen, zullen wij deze vanaf heden Watergebrek. Burgemeester en Wethouders de nieuwste en meest volmaakte machines zijn alleen in SINGER -winkels Naaimachine. verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders aan oiiz i geachte Clientele voor de jarenlange en zoo ruimschoots ge noten «clandizie". Wij zijn zoo vrij U onzen opvolger MATHIJS JANSSEN ten zeerste j aan te bevelen en vertrouwen dat alle onze klanten, ook zijne klanten zullen blijven, waarmede gij ten zeerste zult verplichten, UEd. I)w. en Burgemeester en Wethouders STOOT. Worden gevraagd Bieden zich aan Ik ben zoo vrij mij beleefd aan te bevelen aan de talrijke'begunstigers van de welke ik morgen 1 November overneem. De zaak zal geheel en al op den ouden voet worden voortgezet, en ik hoop door eene pioiiijne bediening en puike waar uw aller gunst te ver werven. Hoogachtend, UEd. Dw. Venray 31 Oct. 1908. in alle soorten en prijzen bij W A. VAN DEN MUNCKHOF. Het Bestuur der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek van Steegsbroek, Rietbroek, Merselo, Veulen, Holthees, Smakt, Scheide en Oirlo, Het Bestuur. I>e Burgemeester van Venray Parochiekerk. Paterskerk. eene groote partij geheel nieuwe dagkalender, met biina 400 platen, te Vierlingsbeek, zal op Donderdag 12 November ber 1909 en de lichting 1906 van 23 Augustus—25 September 1909. L. K. Nlapend verdronken. Zaterdag, is te Huissen (Geld.) de 23jarige Th. van Wisse in den Riju verdronken. Hij bad dien dag met twee kameradtn een verhuisboedel naar Ullt overgebracht en was op den terugweg op zyn kar in siaap gevallen. Bij h*t Looveer werd de wagen overgezet. Van W. is in slaapdronken toestand voorui' geloopen en zoo te water geraakt. Zijn lijk werd spoedig opgevischt,. Op de Friesche Klei is gebrek aan drinkwater door de langdurige droigte. P6r spoor wordt drinkwater aangevoerd in niet aun den spioilyn gelegen dorpen gebruikt men water uit kanalen, wijken en slooten. De pompen zelf die op den zandgrondgeven ook weinig en vaak lang niet reukeloos water. Men sohryft dit toe aan een abnorraalen lagen water stand: in dezen tijd van hetjaar nog zomerpeil Ook in Noord Brahant heeft men daarvan te lyden. Aan het gemeentebestuur^te Zevenbergen is een door meer dan 400 ingezetenen ge- teekend adres aangeboden waarin werd verzocht spoedig over te gaan tot den aanleg eener waterleidttg. Met de watervoorziening is bet dan nu ook in de kom der gemeente allertreurigst gestold, daar het grootste deel der minder gegoede ingezetenen zich voor alle doel einden behelpen moet met verontreinigd havenwater, waarin ontelbare privaten en vele stadsriolen hunnen inhoud loozen. Het gevolg van het gebruik van dit water bleef dan ook niet uit vrij ernstig heeft deze zomer ingewandziekte geheerscht. Op dit oogenblik is voor geen geld of goede woorden een emmer regenwater te verkrygen; zij die nog eemge voorraad hebben, bewaren dien angstvallig voor eigen gebruik. Een reusachtig; Minokkcl- proces Dit opsch. ilt zet de -Berl. Lok. Anzeiger" boven het volgende bericht: Vodr het kantongerecht te München- Gladbach is een der grootste smokkelpro» cessen begonnen, die ooit de Pruisische gerechtshoven hebben bezig gehouden. Het proces zal minstens oen week duren, daar er meer dan 200 getuigen gehoord npeton worden. Beschuldigd zijn 19 personen, meest veehandelaars en slagers, die sinds 1901 op goed georganiseerde wijze langs de geheele grens van Kaldenkirclien tot Her» zogenrath Hollandscb rundvee bij kudden binnen smokkelden. van alle lichtingen, dat vanaf heden de zakboekjes ter Gemeenteseeretarie moeten worden ter uggehaald. Venray don 30 Oct. 1908. De Burgemeester van Venray H. ESSER. van Venray, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een vei zoek met bijlagen van Leonaidus Hu» ben us Aloysius Spée. hakker te Venray, om vergunning tot het oprchten van een brood bakkerij en bakoven np het perceel kadastraal bekend in Sectie I) no 300. Op Dinsdag den 17 November 1908 des voorin, 11 uur zal ten Raadhui'.'.* gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichlen. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray den 30 Oct. 1908. Burgeraetsler en Wethouders voornoemd, H. ESS ER. De Secretaris, STOOT. plechtige Hoogmis, waaronderfeestpredicatie. Om uur Lol' en Rozenhoedje. Maandag, Jé gedachtenis van alle overledenen. 'Pn hall 8 de plechtige Lijkdienst voor de geloovige zielen, 's Namiddags om 2 uur H Kruisweg. Om 5 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag om half 8 Hoogmis, om 5 uur Lof. rijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H Hart van Jezus. Om halt 8 Hoogmis, orn 5 uur Lot en H. Kruisweg. MAASTRICHT, 27 Oct. Boter Ge mijnd 3,., 15 K, G. Prijzen, hongs'e prijs, 1.37. Laagste f 1.82, Gemiddeld f 0.00 Li'r en aangevoerd 20100, Dikke f 0.90 a f 7 20, kleine f 0.40 a f 6 60, gemeng de f 6.60 «5 f7.20. van Venray Gezien art. 203 der wet van 29 Juni 1851 (Stbl. no. 85). Brengen bij deze ter kennis dor inge zetenen, dat door hen aan den Raad is aangeboden de begrooting der inkomsten en uitgaven dezer gemeente, voor het jaar 1909 en dat deze ter Secretarie dezer gemeente gedurende veertien dagen, vanaf heden tot den 15 November 1908 (de Zondagen utigezondervoor eenieder ter lezing is nedergelegd, en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld Gedaan en afgekondigd te Venray, 29 October 1908- Burgemeester en Wethouders voorn. H. ESSER. Da Secretaris, STOOT De prijs der Thomasslakken is bepaald op f 2 36, van Kainitl op f 1.84 per 10Q k.gr-losgeladen HET BESTUUR. Vroege winter. In de laatste dagen heeft het in Wes'phalen geducht gesneeuwd, zoodat alleg tot bij Dortmund in een winter- kleed is gehuld. De sneeuw lag daar 20 e.M. hong. en in Sauerland voeten h iog. De binnenkomende spoortreinen waren dicht met sneeuw en ijspieken bedek'. VENRAY. Aangifte van den 23 Oct. tot den 30 Oct. Qoboorten. Petronella Johanna Verblack'. Wilbelmui Jacobus Claassen. Peter Martinus Hubertus Peters Sterfgevallen. Maria Petronn'-lla Verstegen oud 4 maanden. Maria Ca'harina Theophiia Hoedemakers oud 4 jaren. Johan Ruiger Willems oud 67 jaren. Arnoldus Johannes Josephus Crusen oud 60 jaren echtgenoot van Clasina Franeina van Sas. Veriray 31 Oct. 1908 d, A anbevelcnd, Schoolstraat, VENRAY. voor dadelijke levering te koop bij V. FONCK. van Venray, brengen bij deze ter kennis van de verlof gangers der landweer dezer gemeente, behoorende tot de lichtingen 1903, 1904, 1905. 1906.1907, 1908,, dat dit onder zoek (inspectie) iü dit jaar zal plaats heb ben als volgt voor de lichtingen 1903, 1904, 1905, 1906, 1907, op Vrijdag den 20 November IP uur voorm. in de Mgziekzaal te Venray voor de lichting 1908 op Vrijdag den 20 November 1908. 111/2 uur voorm. inde Muziekzaal te Venray. Aan het onderzoek behoeven niet deel te nemen A. de verlofgangers die in den loop van dit jaar overeenkomstig art. 11 der Land- weerwet onder de wapenen zijn geweest; B. de verlofgangrrs die van de ver plichting tot deelneming aan het onder zoek zijn vrijgesteld krachtens artikel 27 der Landweerwet; C. de verlofgangers van de landweer, die eene vrijwillige verbintenis hebben aangegaan bij het Regiment Genietroepen, met bestemming voor de Exploitatie Com pagnie der spoorwegafdeeling van dat korps D de categoriën van dienstplichtigen' bedoeld in art. 15 2e lid der Landweerwat en omschreven in kolom 2 der by het Landweerbesluit II (Kon. Besluit van 5 Sept. 1904, Stbl. no. 220) behoorende Lijst. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden bekend gemaakt. Venray 30 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSEJt. pe Secretaris, Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. I keuken- en een 2ile meid voor Sittard, I dienstmeid voor Bocholtz, 1 schaapsherder voor Gelderland. 2 schoenmakers, 1 paardenknecht voor Venray, 1 kindermeisje voor Well. 1 keukenmeid voor Venray. 3 2de meiden voor Venlo 2 dienstboden voor in een burgergezin. 1 gehuwd koetsier. 1 Portier, 1 koetsier en tuinier, 1 magazijnsknecht. 1 bekwaam boekhouder. 1 smidsknecht, 1 keukenmeid. 1 houtzager voor in een houtzagerij. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. v Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis. Wordt gevraagd voor bejaarde vrouw Aanbiedingen worden ingewacht onder letters W.A. bureau van dit Blad. maakt hiermede bekend, dat de zal plaats hebben op des namiddags ten half vijf in bet Café van den heer J. KEMPS. Daarna het rijden der boter, manden en kolen. groene pluche overtrokken, kleine tafels biljart met toebehooren. tuinstoelen, tuin banken, tuintafels, 50 berbergstoelen, herbergtafels, schrijfbureau, 1 prachtige eikenhouten boekenkast, een bureau- Ministre. kagchels, 2 kleerkasten keu» kengerief. parapluiestaander tevens kap stok, 7 ledikanten met matrassen en vederen bedden, wollen dekens en spreien, wasclitafels, nachttafeltjes, wascbstelleD, diverse strelen, eikenhouten kabinet, groo'e uittrektafel, porselein, glaswerk' spiegels, schilderijen, vleesch en brood- machine. 1 lange en 1 korte kar zoo goed als nieuw, ploeg, egge, paardetuig, paarde- dekens en dito netten rijzadel met trens, zwepen, balans met schalen, weegschaal! bascule, gewichten, eikenhouten slede, bakselmachine, wan, wanmolen, krui wagen, ladders, stal en akkergereedschap enz. Verder 1 Landauer 3 omnibussen voor 10, 8 en 6 personen, 2 Bosscher Karretjes 1 Breack en 1 Tilbury. De rijtuigen worden om 11 uur verkocht Kijkdag Dinsdag 10 November. brengt 'er kennis der tpilicien verlofunncerR Morgen, Zondag het Hoogfeest van Aller heiligen, om 3 uur de Vespers en metten der overledenen om 5 uur het Lot met preek. Maandag Allerzielen, half 7 eerste H. Mis, 8 uur 2de H. Mis. om 9, uur begratenjs van de vrouw van Era ris Asselberghs. 10 uur hoogmis voor de overledene weldoeners der kerk, waarna processie over het kerkhot. Gedurende de octaal om hall 7 de zielmis, om 5 uur Lof, rozenhoedje en preek. Dinsdag 8 uur oud Jaargetijde voor Wilhelmus en Theodorus Knijpers en tondateurs. Dinsdag feest van St. Hubertus te Veltum om 9 uur de hoogmis met preek. Woensdag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Mgr. Hendrik Joseph Oomen, Vrijdag om half 7 Mis en vereering van het H. Hart van Jezus. 8 uur jaarg. 2de kl-voor den ZeerEerw. heey pastoor Willem Hillen. Vrijdag om half '7 te Veltum H. Mis, waarna de honden gebrand worden. Deze week wordt het Allerheili ste aan de zioken gebracht. Dinsdag dorp, Woensdag op de gehuchten, en Vrijdag Ve|tum ei> Heide. Heden Itoojrfeesl van Allerh-'iligen Om 8 wnp van de Groole Markt, langs de Pastorie raar het Ursulinenklooster. Tegen goede belooning terug te be» zo-gen aart het Bureau van dit Blad. 14.25 per IOOO |>o nu, liggende aan de Nieuwmolen. Te bevragen bij HENDRIK VER- HALLE, HeuvelVenray, MAASHEES. en de zijn verkrijgbaar bij 1908, des middags om 12 uur, op verzoek en ten woonhuize van de weduwe en kinderen Hendrik Willems te Overloon aan den Heikant, publiek verkoopen A Vee en landbouwgereedschappen, als 1 dragende merrie oud 9 jaar. 1 veulen oud 6 maanden. 4' dragende en melkgevende koeien. 2 dragende malen. 2 kalveren, 5 scheutelingvarkens varken. Lange en koite kar, beiden zoo goed als nieuw, een en tweescharige ploeg, eggen en paardentuig, fit Dennen en eikenhout, als 75 slagen dennenhout, dienstig voor gelintslieten, opleggers en latten, benevens eenige slagen tophout, het al in het bosch nabij hunne woning gekapt liggende voorts 6 eiken boomen op stam s'aande op de boerderij, 3 slagen eiken slaghout aldaar en 1 dito op de Groote Gies, als mede het gelint om de weide aan den grintweg naar Vierltngsbeek. zal op Maandag 2 November 1908 voorm. 11 uur -in den Engel" te Venray voor G. Camps, publiek verkoopen 10 stuks zelf geweide en bijna zal op Maandag 2 November 1908 nam. half 4 bij de Wed. J. Rievers aan het Station te Grubbenvorst, voor den heer L. Syriër publiek verkoopen 34 nos zware dennenschansen a 200 stuks per nr. gelegen in het bosch afk. van den heer H van de Voort, onder Grubbenvorst nabij den Berkenboom en 1 dragend zal op Dinsdag 3 November 1908 voorm. 10 uur ten huize en op verzoek van J. Conrt te HorstAmerika publiek verkoopen 1 trap en I handnaaimachine, 6 nieuwe kasten, 10 kachels. 2 fornuizen, 4 tafels, stoelen, horloges wekkers, klokken, oude en nieuwe regulateurs, korven en spoor- maoden, geëmailleerde artikelen, stolpen en beelden, waschmachine enz. te VENRAY, zal op verzoek van Mej. Wed. Willem Poels op Woensdag 11 November 1908, 's morgens 9 uur en zoo noodig den volgenden dag. in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek veikoopen 36 stoelen met rieten zittingen, fauteuils bloemei tafeltjes, piano, pianostoel, 2 ca napés, spiegeikastje, commode, sleescn- tafel, boeken'ek, boekrek jes, koperen waletllesschen, voetbankjes, keukenkas', fornuis, waschmachine, mantelketel, doof pot, petroleumtopstel, kookketels. koperen soepketel, dito waschketel, kapstokken, lange tafel, wekkers, apotliekersopstand, lessenaar, fonte ntje, ronde mahoniebou'en uittrektafel, mahoniehouten sécrétaire met marmeren blad, zwart marmeren pendule met coupes, 8 mahoniehouten stoelen ra«>t zal op Maandag 9 November 1908 nam. 2 uur by Th. Rutten te Horst aan de Melderslo voor de Wed. J. Aerts, publiek verkoopen Een nieuwgebouwd huis met stal, schuur eif tuin, boomgaard, bouw, weiland, schaapswei en slaghout te Horst aan de Melderslo. sectie B nos. 1068, 1075, 2349, 183, 1067, 1074, 1079, 2470 en 2471 groot 1 h. 33 n. 90 c. Onmiddellijk daarna voor de kinderen Poels Bouwland te Horst in Moldersloveld C 1468 groot 23 a. 30 c in pacht bij H. Janssen. zal op Vrijdag 13 November 1908 nam. 4 uur by J. Reijnders te Venray aan Laag» nebroek voor M. Gellings publiek verkoopen Huis met stal bouw en weiland te Ven- ray aan Laagriebroek sectie D no 3162 en 1525 gioot 82 a. 60 c. 2 Weiland in Laagriebroeksche pas sectie D nu 3316 groot 29 a. 60 c. belend de Wed. P, Verheijen. 3 M s:a van Ver.p l en 2»

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3