Limburgsch Nieuws. Algemeen Nieuws. Nieuws uit de Buurt, hoeken gestaan en elk voorbijganger op Oostrum naar Oirlo werd benoemd J. Van Zondagmorgen in een noteboom klimmen. dreunige wijze verteld, dat een auto Rhee te Oirlo. mij zoo ongelukkig heeft gemaakt. Vrouw Van denAlg. Ned. Wieli ydersbond werd en kinderen hongerig thuis. Resultaat een schilling in zilver, 10 stuivers in koper en een half brood Koud ontbijt. Hall één '11 Rijke dame zegt met weewarige stem «Een arme kerel, hy is lam" en geelt een -maffle.Een kleine peuter geeft een cent. Toch aardig Twee uur 's middags diner. Half vij 't Begint te regenen. Slechte dag. Slechts drie schilling opgehaald. Vijf uur: thee. Zeven uur namiddags: Een lieer en dame informeeren naar mij» leven. Ik lichtte ze natuurlijk volkomen -naar waarheid" in Diep ontroerd gaven ze mij een «achter wiel". Ik big 1 Toch een goede dag. Acht uur 's middags: Terug naar huis. Men ziet het Londensch bedelaarsbaan tje is zóo kwaad nog niet. VENRAY, 3 October 1908. Z. D. JJ. de Bisschop van Roermond heeft op bun verzoek eervol ontslag ver leend aan de Weleerw. heeren H. Mottu als pastoor te Heijtbuisen en J. Stassen als pes'oor te Oud Valkenburgen heeft de volgende Weleerw. heeren benoemd tot pastoor te Helden H. van den Goor; te Heijtbuisen S. van Crugten; te OudValken- burg G Cremers; te Thorn J. Roex; te Roggel J. Souns; te EU G. Munnecom, Ie America J. Heyroans; te Wellerloy W. Wierts; te Heugem G. Teney; tot rector te Oos rum A. Meyer; tot kapelaan: te Klsloo J. Hermans; te Klimmen M. van Muiken; te Roosteren J. Kusters; te Geulle L. Nyst; te Horst L. Poels; te Grubben- vorst W. Berden; te Swalmen L, Bongaars te Herten A. Greymans; te Vlodrop L. Janss«ns; te Meijel P, Bueten; te Neer G. Wiliems; te Valkenburg J. Krijn; teBler ik M. Kengeu; ie Geleen J. Cieusen, te Hoensoroeck J. Nelissen, te Beegden C. Spierts; te Belfeld Th. Mulder; te Mont- fort J. Gerards, te Neerit'er M. Riga. Op waardige wijze heeft Venray jl. Zondag het gouden Pries'erfeest van Z. 11. Paus Pius X gevierd. Des avonds om half 6 bad in de Muziek zaal de feest vergadering plaats. Na het uitvoeren van een muziekstuk door de fanfare -Cecilia", opende de heer Jean Poels, voorzitter der Feestcommissie, de vergadering eu gaf na eene korte toespraak het woord aan den Weleerw. pater Electns Bosse -ProfsÊ'r.r aan bet Pvrnnvium alhier, die eene boeiende feestrede hield. Na aiiuoy dankte de iieer J. Poels den eerw. spreker, en bracht eveneens dank aan de leden der Feestcommissie, aan de vereenigingen, die hun steun verleenden en verder aan allen, die door hunne gelde lijke bijdragen geholpen hadden dit feest op luisterrijke wijze te doeD vieren. Hierna stelden zich de verschillende ver eenigingen op en zette zich de lichtstoet in beweging, geopend door de fietsclub -St, Oda", die door de prachtig versierde fietsen aller aandacht trok. Verder hadden eer van hun werk de vereeniging -Ons ge noegen" met hun zeilscheepje, de Arbeids beurs met hun praalwagen en de Sociëteit -de BJwaaiers" met hun luchtschip. Trouwens iedere vereer.iging had zijn best gedaan, en het was dan ook een prachtig gezicht die lange ryen veelkleurige fakkels en lampions, waartusschen mooie transpiranten, door onze straten te zien voortbewegen, onder de opgewekte muziek onzer beide fanfares. Bijna aan alle woningen waren ver sieringen aangebiacht. Na ontbinding van den stoet kregen we op de Groote Markt concert van onze beide muziekgezelschappen. Omstreeks 9 uur trok alles naar de Patersbleek, alwaar het vuurwerk werd afgestoken, bygewooud door eene ontelbare massa volks. Op bet Henseniusplein kregen we na afloop van het vuurwerk nog eeoige stukjes muziek, zoodat er tot het einde toe eene opgewekte stemming heerschte onder het talrijke publiek. Zondag heeft Venray feest gevierd op eene wyze, die gerust ten voorbeeld kan gesteld worden, op eene wijze, die toont hoe in Venray het hart warm klopt voor den Plaatsvervanger van Jezus Christus hier op aarde. In de Woensdagmorgen om half 9 gehouden veigadering van den Gemeente raad van Venray waren alle leden tegen woordig. Tot onderwijzer aan de School te Oirlo werd benoemd, den heer H. Schrijne» makers uit Venlo. De begrooting 1909 van het Alg. Burg. Armbestuur bedraagt f 4917,35. Werd goedgekeurd. Het gebiuik der gemeentegronden heeft opgebracht 1 1267.88. De verkoop van lu'fslijk te Weverslo en in net Venraysch broek heeft opge bracht f624,52. Beiden goedgekeurd Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim te Merselo, (vacature ont staan door het overlijden van Rector Beek) werd met aigemeene stemmen benoemd, de Weleerw. heer Rector Verstappeo. Tot kantonnier voor den grintweg van een dankbetuiging voorgelezen voor de subsidie verleend aan den fietspad Venray Deurne. Maandagmiddag omstreeks 2 uur ontstond I rand bij den landbouwer Derks aan het Veulen onder deze gemeente. In korten tijd werden woonhuis en stalling door het vuui vernield. Do in boedel w erd gedeeltelijk gered. .Een kalf en een Stal varkens kwamen in de vlam men om. Dinsdagmorgen brandde een schaapsta af van den landbouwer v. Ileyster aan het Volen. Gelukkig bleef hel hierby. Da oorzaak van beide branden is als gewoonlijk onbekend. Beide gebouwen waren veizekerd. Woensdag had alhier de verkiezing plaats voor een lid van den Gemeenteraad. Twee candidatenlysten zyn ingeleverd nl. voor de heeren 11. F. Wismans en W. H. Wynhovon. Dinsd'g 13 October a. s. zal de stem ming plaats hebben. Hoewel de Veniaysche veemarkten in September gewoonlijk niet erg druk bezocht worden, viel er Woensdag nog niet bijzonder te klagen over geringe belang stelling. Do veeaanvoer was nog al tamelyk, terwijl men veel kooplust toonde. Er werden booge pryzen besteed. Op de biggenmarkt, waar nog al aan voer was, heerschte ondanks de lage prijzen niet veel kooplust, men betaalde slechts van 4 tot 8 Mark per stuk. Douderdagmotgen omstreeks 7 uur tiad op de losplants aan het station alhier een treurig ongeluk plaats De 17jarige W. Maas van alhier, aldaar bezig zijnde toet liet lossen van een aantal zware telefoonpalen, had het ongeluk hieronder te geraken. Zwaar gekneusd aan hoofd en boist werd hij opgenomen en direct geestelijke en geneeskundige hulp inge roepen. Dr. Struben was spoedig ter plaalse, benevens de WelEerw. heer rector Wierts. Geneeskundige hulp mocht echter niet meer baten, en na voorzien te zijn van de laatste II. H. Sacramenten is hij omstreeks 1 uur overleden. Men kan zich de droefheid der familie voorstellen. Morgen Zondag heeft alhier in het lokaal van P. Custers. de maandelijksciie vergadering van den R. K. Volksbond plaats, 's namiddags te half 5. Wij sporen de ledenvaan deze vergadering trouw bij te wonen. den heer FV, Sanders te 4 aan alle Nauwelijks bad bij eenige sporten der- ladder beklommen of V. kwam te vallen zoodanig dat bij volgens vermoeden den rugwervol brak. De ongelukige werd onmiddelyk van de H Sacramenten voor zien, terwijl geneeskundige hulp eveneens weid ingeroepen. Zyn toestand is zorg wekkend. REL VER Naar wij vernemen zullen met ingang v ui 1 October a. s. de volgende veranderingen in liet postverkeer komen. De po- ode F. Letjes van Reuver wordt verplaatst naar Kessel. Terwijl de pos'- bode B> .'mans te Kessel den dienst met pensioen ei laat. De postwagen van Reuver naar Kessel eu Helden, waar steeds een postbode mc-ereed, zal thans zonder post bode rijden, met een heëedigd postiljon. Door dhr. A. Roefts, brievengaar der alhier, is eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. Met leedwezen ziet men dien degelijken, nauwkeuiigen en behulp"amsn ambtenaar afireden. Immers de 20 jaren, die dlir. Roelfs als brievei- gaarder jn^ Reuver doorbracht, was bij algemeen lemind en geacht om zijn minzaamheid, zijn voorkomendheid en zyn hulpvaardigheid, ROERMOND. Een zeldzaam geval deed zich Woensdag op het station alhier voor. Eene koe verzonden uit Rotterdam en bestemd voor Haelen, kalfde onderweg in den goederenwsgen Het gebeurde werd door hit siationspersoneel eerst gezien, toen een flink kaif reeds door de wagon rondt ippelde. Als het r.u maar geen rcchtsk wes're wordt, of men voor één of twee runderen vraclr se' u' lig is. Zaterdag had er in de houtzagerij van den heer Groeneweg een ernstig on geluk plaats. Een der werklui een jongman van goed twintg jaar, die nog pas een paar paar maanden daar- werkzaam was, werd by bet opleggen van een riem door deze gegrepen. Na herbaalde malen rondgeslingerd en nadat een arm gerukt viel de ongeluk' Alb. Vermeulen neer voor de voeten zyner arbeiders. Hij werd teistond van de lieiiige sacramenten voorzien en ofschoon Ihaus nog lot de le venden hi'hoorende. ia zijn toestand van dien aaid, dat men het ergste vreest. WEERT." Een g' o» ongeluk heeft Dinsdagmiddag de familie G. van Bos hoven in ,*>nw gedompeld. In de kamer zat de 21 jarige dochter van G. benevens een zoontje van 12 jaar. Eerstgenoemde was ter kermis bij baar ouders en was Zaterdag uit. DuitschlanJ overgekomen. Haar broertje hield een geweer in de hand. Pio'seiing terwijl het meisje noten kraakte, ging het geweer of en trof haar in het gezicht, zoodat de oogen er uit puilden. Niertegenstaand d idelijk geeste lijke en geneeskundige hulp werd ingeroepen, was alles vruchteloos, en gaf het meisje dan geest 2onder bij kennis te zijn gekomen. De veislagenlieid in het huisgezn) is groot. De moeder was als zinneloos en tweemaal poogde zij door in het V-4 Mjiffigen een einde aan haar leve- -n. Ook de vader. die. toen he' -ebeurde. aan de fabriek te *r*e. —'S -adeloos Maandag werd ten Huize Padua (Handel) aanbesteed bet bouwen van een paviljoen, kerk, overdekten gang en een gebouw waarin raattenmukeiij. schilkamcr, enz. bij bet Idioten gesticht Udenhout. Ingeschreven werd als volgt: M. Bakkeren Erinsenhage f 98.900 W. M. Weijeis, Tilburg f86 880 J. W. Koeken, Tilburg 1 84.390 L. de Rooij, Tilburg f 82 400 W. F. Weijers Tilburg f77.800 W. Wijnen. Helmond f 77.540 Gegund aan den laagsten inschrijver. Flinke straf. Dinsdag deed de rechtbank te 's Bosch uitspraak inde zaak tegen C. W. d. B. beklaagd van poging tot doodslag op J N. v. d. Bogaart. gemeente-veldwachter te Reek; de rechtbank verklaarde hem schuldig aan het hem ten laste gelegde en veroordeelde hem deswege lot een gevangenisstraf van acht jaren met het bevel tot govangenhouding. \anr Medcmbiilt De verver C. die in het begin van dit jaar uit Duitschland was gekomen en op den Zijpschenweg bij Arnhem zijn zoontj trachtte te vermoorden s na maandenlange instructie buiten vervolging gesteld; gelast is zijn plaatsing in een kiaiikzinnigensticht, voor den proeftijd van een jaar. Hij is naar Medemblik overgebracht. Oostrum ie me» »>exig roet maken. Y30 'r- r V" - {e ?tê!wTWf'róc™ gevoelt mefl deernis met deze I Eenige dagen iater ontvangt de patient een weegbrug, die eischen zal voldoen. Deze weegbrug zal de a. s, week klaar komen, en voor liet publiek beschikbaar worden gesteld. Naar wij vernemen herdenken op lieden de E.E. P.P. Electus Bosse, profes sor alhier. Xaverius Leroux, kapelaan te Delft en Solanus de Wit. den vijf en twintigste verjaardag hunner intrede in de orde van den H. Franciscus Den juhilarissen onze hartelijke geluk» wenschen. Voor de Rechtbank te Roermond stonden Dinsdag terecht H. W. J. oud 17 jaren en M. II. oud 14 jaren arbeiders te Venray, beklaagd dat zij te Venray op 24 Mei 1908 een brug of wel een plank van een brug, eigendom der gemeerit9 Venray hebben vernield of beschadigd, de eerste beklaagde bovendien een ploegüjn eigendom van A. P. heeft weggenomen. Eiscb voor no 1 ter beschik king der Regeering, voor no 2 3 maand tuchtschool. En werd veroordeeld P. J. L. daglooner te Venray, 9 maand gevangenisstraf wegens mishandeling. TIENRAY. In ons blad van Zaterdag namen wij uit «de Tijd" een bericht uit Tienray over, dat, zooals men van geachte zijde mededeelt, retifleatie behoeft. De Eerw. Zusters, die in dat bericht Trappistinen worden genoemd, hebben met de Trappisten of Trappistinen niets te maken, doch zyn integendeel een zelfstandige jonge Congregatie, genaamd Missiezusters van het kostbaar Bloed", waar jaarlyks meer en meer Hollandsche meisjes toetreden die bestemd zijn voor de vreemde' Missiën reeds zijn 400 harer religieusen in Afiika werkzaam. Het Moederhuis en noviciaat ligt op korten afstand van het tramstation Beek en Donk. Dat zij zich in Tienray zullen vestigen, is wel een wat voorbarig bericht, want... de -Zusters van liet kostbaar bloed" zijn nog slechts in onderhandeling getreden. MOOK. Op verzoek der afd. Gennep der Limb. Ond. Club, besloot do Raad dezer gemeente de kaarten van den Volks bond, waarop de ouders worden gewaar schuwd tegen alcoholgebruik door kinderen, aan te schaffen en te doen uitdeelen op de scholen. iwaar c. familie. Wanneer zal men toch eer.s de vuur wapenen zorgvuldiger gaan opsluiten SITTARD. Op de maandelijksclie vee markt van Maandag was de aanvper ruim 100 stuks waarvan verkocht 48. De handel was over het algemeen niet bijzonder druk te noemeu; Let vee hetwelk het meest gevraagd werd nl. beste kort bij de kalf zynde koeien voor België waren weinig aangevoerd. In vet vee ging de handol veel trager dan gewoonlijk, ofschoon hot aan gevoerde toch verkocht werd aan mindere pryzen. Pryzen voor melkkoeien van f 160. tot f 220. Vet vee lo kwaliteit van 66 tot 70 ct., 2e kwaliteit van 56 tot 62 ct per kilo geslacht. HOENSBROEK. Alhier is in den nacht van Zondag op Maandag zekere C. levensgevaarlijk door messteken toege takeld. Hersenschudding is bij den ongelukkige geconstaieeid. Een der ver dachte daders is aangehouden, een tweede is voortvluchtig. CUYK. Da aardappeloogst die bijna is voleindigd, bleef ver beneden de ver wachting. De aardappelziekte, het zwart genaamd, die op vele akkers voorkwam, heeft het loof vroegtijdig doen afsterven, De knollen bleven daardoor klein van stuk, zoodat het beschot beduidend minder is dan vorige jaren, terwijl bovendien de kwali teit soms te wenschen overlaat. De herfst- gewasse» knolgroen en spurrie die door het droge weer in Augustus niet direct kon ontkiemen en daarna te veel regen kregen, zijn door het gunstig weer in de twee laatste weken veel bijgekomen, en de opbrengst zal mogen meevallen. Bij het onweder dat Vrijdagnamiddag over deze streek trok werden te Beers twee underen van den landbouwer Van Bockel en eene van Goossens in de weide door den bliksem getroffen. HELDEN. De dienstknecht V. bij den landbodwer G. aan Egchel, GEMEKT. Zondag had alhier een treffend sterfgeval plaats. De echtgenoote van Alb. v. d. Krommenacker, die nog in H. Mis van 8 uur tegenwoordig was. werd in de Hoogmis als overleden afgelezen. Op weg naar huis werd zij door een beroerte wilde getroffen on was onmiddelijk een lijk, V (■een ftonderdokler. Men schrijft aan de -DorJr. Ct In Dordrecht houdt op bepaalden dag in de week een wsterdokter zitting, die aan tal van ingezetenen van Sliedreclit Giessen- dara, Hardinxveld en omstreken adviezen geeft aangaande hunne kwalen; alleen op vertoon van een flescbje urine. Op die dagen kan men des morgens aan de gasfabriek te Sliedreclit een vrouw op de boot zien stappen, rijkelijk van flessclien piet bet genoeipd ^oeht voorzie!^ agen iater ontvangt <j j de raedicjjnen per post uit den Haag De heer D. Vis te Giessendam, vroeg aan zijn huisdochter, welke waarde hij moest hechten aan de practijk van deze wonder dokter. De arts (dr. Grafdyk), die volkomen gezond is. vult een meJicijnfleschje met zyn eigen urine, vermengt deze met twee di uppels roode inkt en lam dit mengsel bij den dokter bezorgen, riet-advies volgt spoedig. Het luidde: -Zijn bloed zit aan het water. Gal en lever aangedaan, de koorts en zwaar in de zijde. Het is onbegrijpelijk, dnt iemand met zulk water nog buitenloopi". 24 uur later komt per post een groote llescli medicijnen voor D. Vis. Onkosten f 2.45. Zou bet publiek misschen iets kunnen leeren uit deze geschiedenis ItijkspostspnnrbanU. De ruchtbaar geworden strafbare ban delingen, door enkele brievengaarders onlangs gepleegd, zijn o. a. mogelijk gemaakt óf tengevolge van bet aan hen in bewaring geven van spaarbankboekjes, óf door onvoldoend of geheel ontbroken toezicht van de zijde der inleggers op de inschrijvingen in hunne boekjes gedaan. Dit blind vertrouwen op eerlijkheid en nauwgezetheid, hetwelk zoozeer werd be schaamd, geeft aanleiding er bij de inleggers met klem op aan te dringen, dat zij 1. hun spaarbankboekjes zelf in bewa ring houden 2. zich vergewissen, vóór zy het postkantoor verlaten, van de juistheid der inschrijvingen, in hunne boekjes vermeld 3. geene quitantie foimulieien in blanco ondeiteekenen, of met andere woorden, dat zij hunne handteekening op zulk een stuk niet stellen, vóórdat het behoorlijk is ingevuld en nagezien 4. wanneer de kennisgevingen wegens een inleg van f 25 en hooger niet binnen 14 dagen worden ontvangen, daarvan den directeur der rijkspostspaarbank dadelijk verwittigen 5. hunne boekjes eenmaal 'sjaars tot het doen bijschrij ven der rente en ter vergelijking met zijne boekhouding aan den Directeur der Rijkspostspaarbank opzenden waartoe gebiuik kan worden gemaakt van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der posterijen verkiygbaar. Wanneer zij deze raadgevingen niet op volgen, loopen zij gevaar voor eigen zorge loosheid te boeten. Wel waarborgt do Staat onvoorwaar delijk do betaling van hetgeen op rykspostspaarbankboekjes rechtmatig ver schuldigd is doch wanoear men gelijk reeds geschiedde zich tevreden stelt met de aanneming van een quitantie voor te zijn1 een gedane storting, zonder meer, d. i. uit- noegen neemt met zoodanig bewijsstuk, uder een boekje te vorderen, niet let op de in die boekjes gedane insein ij vingen, dan heeft men het aan zich zeiven te wyten, indien geldelijk verlies daarvan het gevolg mocht zyn. Volgens liet wettelijk voorschrift, den spanrbankdienst betreffende, moeten alle inlagen en terugbetalingen in een spaar- buikboekje worden ingesclireveo en door den dienstdoenden postambtenaar met zijn handteekening worden bekrachtigd, voorts met den afdruk van zijn kantoor» stempel worden gewaarmerkt. Men zie dus goed toe, of de vordering op de Rijkspostsprai bank aldus deugdelijk is vastgesteld. Geef, zoo roepen wij den inlegger toe, aan uw spaarbankboekje een even veilige bergplaats als aan uw geld immers het bevat den sleutel tot uwen brandkast, het middel om over uwe spaarpenningen te beschikken. Als ge de hierovor gegeven wenken opvolgt, worden onregelmatigheden on mogelijk gemaakt, bemoeilijkt of spoedig ontdekt en behoedt gij u zelf voor moge lijke schade. I'D'ii erg; (rot§clic onderwijzer. Door don Burgemeester van Eemnes werd namens den gemeenteraad aan het hoofd der oppnbare school, die een 40jarig jubileum vierde, een cadeau aangeboden. Het hoofd dor school... weigerde. Wederom een raeiaje ver dwenen. De 21jaiige Josepha Bayer, welke bij een heer in de Theresienstraat te Aken in dienst was, is sinds Dinsdagmorgeu 10 uur spoorloos verdwenen. Men staat volkomen voor een raadsel, waar het meisje kan gebleven zyn, vooral wijl zij uitstekend bekend stond, en reeds vijf a zes jaren bij deozeifden heer in dienst was. De telegrafisch ingelichte ouders zyn spoedig nuar Aken gekomen, maar ook tij konden geen verklaring geven, die tot opsporing van het meisje leiden kon. De politie heeft een groot aantal leden op onderzoek uitgezonden, maar konden geen spoor ontdekken. Eén uil vele. In liet -Hbld" vindt men -Onder Je Streep™ d-.ffL Jlgea". -in -Te en ufcW BEDIENDE gevr. op een Adv.kant. Iemand van 25—40 jaar, met uitn. ref. in t genot van pens. ofbyv. alg. ontw. liefst feeds in de rechtsprakt. werkz. gew. zijnde en goede hand schryv. Aanv. salaris f6,50 p. w. met kans op verb, werk van 9—5 uur. Br. ra. zeer uitv. inl. en ref. Ir. ond. le't. K C. 68, -N. v. d. D." Een net gekleed persoon wordt tut het privékantoor van nar. K. C. 68 toegelaten. Een buiging in de richting van den rechts- meester, welke met een genadig hoofdknik je wordt beantwoordt. Do sollicitant spreekt schuchter Ik ontving een schrijven van u, meneer, waarin u mij verzocht heden voor U te verscbynen, en ik vermoed, dut ik deze eer te danketi heb aan mijn schrijven op uw advertentie, onder no. K. C. 68. De advokaat welwillend Zeer juist, waarde heer, uw schrijven viel mijbyzouder in het oog, temeer daar u schrijft een pensioen te genieten, vol doende om d tarvan desnoods geheel te kunnen leven. Hoeveel bedraagt dat pensioen wel, als ik vragen mag De sollicitant Vier gulden per week. Advocaat En kunt u daarvan onbe» krompen leven Sollicitant O, zeker meneer, ik zal u dat voorrekenen. Ik bewoon een kamertje a f 1,25 per week, plus een kop thee ont bijt bij het -Leger des Heils" 90 cent per week. Lunch iu de steeg naast de -Beurs, bengel" (in -Riche" is wat duui) 52i/* cent zonder thee want op het Beurspleintje kan k gratis water drinken,. Middagmaal bij het -Leger" f 1,20 per week. Zoodat myn uitgaven 3,87i/z per week beloopen. en ik dus nog 12i/z cent overhoud ter voorziening mijner garderobe en diverse kleine uitgaven. Advocaat: En wat denkt u dan met die t 6,50 te doen, die ik u wekelijks zou moeten uitbetalen, indien ik er toe overga, da vacature op mijn t yreau door u te doen vervullen Sollicitant na eenig ernstig nadenken Indien u de goedheid hebt, mij de hooge onderscheiding waardig te keuren, dan stel ik mij voor deze f 6 50 per week te besteden aan do oprichting van een school tot opvoeding van heeren advocaten en andere werkgevers, die meenen da arbeid voldoende betaald wordt met nog geen 14 cent per uur, en waarvoor men dan eischt een kennis en ervaring in zaken, die

Peel en Maas | 1908 | | pagina 2