Kieuw! Kieuw! Attentie 65 Aren Nagras Wanmolens Tabak en Sigaren Trammen St. Rochus te Veltum. Bijenteelt. V00RH00I, zindelijke Meid, Danssalon Kermis te Overloon, Sioiitaiail Martens STOOMTIMMERFABRIEK. Bouwmaterialen, als Halt Werda Werda Halt Th. Janssen, Schoenwinkel. Notaris LINSSEN Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Kerkelijke Diensten le Venray. Telegram No. 16939 f 20,000. N. V. ,,De Tijdgeest. Burgerlijk© Stand. ADV E LITE NTIEN Uit de hand te pachten: TE KOOP M. van der Putten, ,T. Luchtmeiy©r HEUVEL-OVERLOON practische les Te koop gevraagd Wed. J, Van der Linden. Notaris Linssen De welbekende is thans voor de eerste maal geplaatst op de bij den heer Crooijmans. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden, teekent hoogachtend De Directeur Fr. SCHULTK VENRAY. Steeds voorradig alle soorten alle HOUTSOORTEN, Hydraulische kalk, zakkalk, gegoten kalk, cement, tras, gips, cementringen, ijzercementwerken, dakpannen, Vloer- en Wandtegels, grèsbuizen, stalen balken, enz. enz. och Machinaal werk. Verder alle Machinaal werk aan de laagste prijzen. het NAGRAS Notaris Linssen 25 perceelen Nagras, Notaris Esser te Horst, 4 de Leunsche beek met een zijtakop 14 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 5 de Brugskensche beek, op 1 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 6 Waterlaat uit Brugskensche Pas. op 14 Sept. 1908 van 8 uur voorm tot 5 uur nam 7 de Zompgraaf met een zijtak op 1 Sept 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 8 de Waterlaat, op 1 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 9 de Weverslosche beek met zijtakken, op 7 Sept. 1908 van 8 uur voorm tot 5 uur nam. 10 van Gie8evenneken8, op 10 Sppt. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam 11 Loonsche Pas, op 10 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 12 Van Smakterspurkt op 31 Augustus 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 13 Schoorsche beek. op 9 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 14 de Burggraaf, op 31 Augustus 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. Legger B. 1 Lollebeek, op 3 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 2 Oosirumsche beek, op 1 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur natn. 3 Loobeeksche beek, op 7 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 4 Klein-Oirlo met een zytak, op 9 Sept. 1908 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. De eigenaars, pachters of gebruikers van op die waterlossingen gevestigde molens of andere waterkeerende of waterstuwende werken, zijn verplicht op de dagen der schouwvoering en gedurende de 3 daaraan voorafgaande dagen, aan het water den geheel vryeo afloop te geven, voor zoover bun door Burgemeester en Wethouders of door den Opzichter van den Provincialen Waterstaat te dien aanzien geen andere betelen zullen gegeven worden. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd iu het Weekblad Peel en Maas te Venray. Venray, 12 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Burgemeester en Wethouders van Venray gelet op art. 39 f en 41 van het Reglement op de Waterlossingen in Limburg. Brengen ter algemeene kennis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van de Ëerw. Zusters van Liefde alhier ter bekoming van vergunning voor den aanleg van eene sfwateringriool langs den weg Venray Overloon, om in de aldaar be staande waterlossing te laten uitloopen het water komende van het terrein waarop het Krankzinnigengesticht voor vrouwen wordt gebouwd. Plan en beschrijving dezer afwatering liggen ter inzage ter gemeentesecretarie. Verwittigen belanghebbenden dat op Woensdag den 2 September a. s. des voor middags 11 uur ten Rnadbuizo alhier zitting zal worden gehouden van infor- raatiën de commodo et incommodo en ge legenheid wordt gegeven tot bet uitbrengen van bezwaren. Venray, 12 Augustus 1908- Burgemeester en Wethoudors voorn. H. ESSER. De Secretaris. STOOT Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van Johannes Ludovicus van den Berg. sclirynwerker te Venray, om op liet perceel kadastraal bekend in sectie C no. 4395 een gasmotor van 3 P.K. te mogen plaatsen en in werking brengen door hen is ingewilligd. Venray den 8 Augustus 1908. De Burgemeester. H. ESSER. De Burgemeester van Venray, maakt bekend, dat het kohier der belas ting op bedrijfs en andere inkomsten no. 2 over hot dienstjaar 1908/09 invorderbaar verklaard op den 28 Juli 1908, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomeude belastingschuldige verplicht is zijnen aan slag. op den by de wet bepaalden voet to voldoen. Venray den 1 Aug. 1908. De Burgemeester van Venray H. ESSER. De Burgemeester van Venray roept by deze op Coopmans Louis, milicien verlofganger der lichting 1903 van het lie Reg. Inf. om zich voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hem by zijn vertrek roet groot verlof medegenomen en *an zyn verlofpas, op 1 Sept. 1908 des namiddags voor vier uur bij zijn korps in garnizoen te Nymegen aan te melden, ten einde ingevolge art. 111 der Mili'iewet 1901 onder de wapenen te komen. Venray den II Aug. 1908. De Burgemeester voornoemd, ESSER, Parochiekerk. Paterskerk. J. SCHOUTEN. PURMEREND. Gelieve uit te betalen. VENRAY. Aangifte van den 7 tot den 14 Aug. Geboorten. Jan Willem Joseph Jaspars. Albertus Hendrikus Maassen. Hendrina Petronella Huberla Direks. Sterfgevallen. Franciscus Andreas Gerardus van Belle, echtgenoot van Maria Dorothea Liscent, oud 54 jaren. Hermanus Mom, weduwenaar van Anna Elfring. oud 68 jaren, Hendrik Verblackt, weduwenaar uit het eerste huwelijk van Petronella Geurts, en uit het 2e van Hendrina Litjens, oud 83 jaren. Jacobus Albert Twint, ongeh. 24 jaren. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd i Bieden zich aan De prijs van kainit is bepaald op f 1,85 losgeladen, van kalk op 66 ct. per ÏOO kg. Tot nadere bekendmaking tullen geen Thomasslakken kunnen geleverd worden van de laatste bestelling. HET BESTUUR. enkel om te beweiden, van de Familie Maas, Verhoeven en Th. Verbeek, gelegen in het Schaapbroek nabij Hoedemakers. Te bevragen bij MART. VERHOEVEN Kruissen te Venray. %'niiai' 13 gulden en liooger. Mr. Timmerman, Heuvel» Bij deze heb ik de eer het geachte publiek van VENRAY EN OMSTREKEN bekend te maken, dat ik een zaak heb geopend in Wederverkoopers groote winst Monsters en prijsopgaaf gratis verkryg- baar. Alles prima qualiteit. Mij minzaam aanbevelend. Kruissen, tegenover het Stroohulzenfabriek VENRAY. Allen, die gedurende de Kermisdagen te Overloon gebruik wenschen te maken van den Tram kunnen hiervoor kaartjes bekomen in het Café M. ARTS, HeuvelVenray. OO TAAF VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS ten 9 ure Hoogmis, Preek en vereering der Relikwie van St. Rochus, Patroon tegen besmet telijke ziekten. Van Maandag tot Zaterdag iederen morgen onj 6 uur leesmis. Na de Mis gelegenheid om zich in de Broederschap van den H. Roclrus te laten inschrijven. ZATERDAG 15 AUGUSTUS a. s. des namiddags om 3 uur zal in het Cafó COPPENS in den Nachtegaal ee^ gegeven worden doo.r den Rijksleeraar in Bijenteelt. Voor eenieder toegankelijk. Het Bestuur. goed gewonnen èi f 22 per ÏOOO kilo, bij Mevrouw BONHOMME-REGOUT, Stationstraat 31 Maastricht, vraagt voor October eene bekwame genegen huiswerk te verrichten. Van goede getuigschriften voor.'.ien. Loon 15 gulden per maand en verval. te VENRAY. zal op verzoek van Peter Johannes Coop mans, op Maandag «4 Augustus in plaats van Maandag 17 Augustus 1908, 's namiddags 4 uur. ten huize van Mathis Vollenberg te Veltum, publiek verkoopen Gemeente Venray le Koop. Huls met stal, schuur, tuin, werkhnis. boomgaard bouwland en weiland, gelegen te Veltum, groot 68 aren 20 centiaren, kadastraal bekend als sectie D 36 Bouwland 32 a. 80 c. 37 Weiland 11 a. 40 c. - 38 dito 6 a. 20 c. - 39 Werkhuis 20 c. 40 huis stal schuur 1 a. 40 c. - - 41 Tuin 13 a. 80 c. - - 1980 dito 2 a. 40 c. 68a. 20 c. 2e koop Bouwland in het Veltumsch veld groot 42 aren 10 centiaren sectie D 108 langs don weg naar de Heide eu Jac. Bistervelds. 3e koop Hooiland in de Vliessen groot 26 aren 15 centiaren, sectie B nos 1101 en 2994, naast Peter Jan van de Pasen en Hendrik Smits. 4e koop Weiland in de Vliessen, groot 24 aren 90 centiaren sectie B no. 2556, naast Peter Jan van da Pasch. Daarna de Massa groot 1 H. 61 a. 35 c. Aan spook ol hekserij gelooft men toch niet meer in onze zoo verlichte, concurreerende 20ste eeuw. Nog eens bekendmaking van onze oud»e lang verkochte prijzen. Geen retour gezonden rommel afgekeurd door heeren Schoenwinkeliers, en door mij opgekocht, maar van de grootste en meest bekende fabrieken. Heeren Chroom- Elastiek hotlines, f 3 90. lieeren Chroom- Kijg-bottines. t 3.90. Dames Chroom- - f3,75. Dames Knoop- f 3,35. Solied Handwerk, zonder concurrentie. Zeer fijn Heeren en Dames Schoenwerk, zuivere pasvorm. Fijnste afwerking, en van de soliedste grondstoffen vervaardigd. Matige pryzen. CREAMS en SCHOENPOETS-MIDDELEN. Maat- en Reparatiewerk. FRONTESPIESSTRAAT. VENRAY. te VENRAY, zal op Dinsdag 25 Augustus 1908 's na middags 4 uur ten huize van Hendrik Poels in de Groote Straat te Veniay, overgaan tot den openharen verkoop van van dc navolgende perceelen hooiland onder Venray, als van f Peter Goumans (Hofstraat) 2 slagen in den Nieuwmolen, naast Ja cobus Rutten. 3 Mathis Vollenberg (Veltum) 2 slagen in den Handerik, groot 81 a. 70 c. en 2 slagen in Merselosche Pas, groot 74 a. 3 Gezusters Maassen, 1 slag. groot 33 aren naby Wittops. 4 Mej. de Wed. Willem Poels, 2 slagen in het Venraysch broek. 3 dito aldaar (weide van de fam. Oomeu). 2 dito in het Vlakwater. 5 den heer Jan Poels, 8 slagen, ieder groot 33 a. nabij den Molenhof. 6 Gerard Kusters—Van Agchten, 1 slag inde Vollemolen. 1 dito op den Ouden Peel naast Martin Poels. 1 dito op het Hoogbroek naast Henri Wismans, 1 dito op de Zwarteklef bij P. J. Dirx. 1 dito ia do Lullsche Kuilen, naast den weg en de Wed. Louis Raedts. 7 Hendrik PoolsCamps, 1 slag in hot Vlakwater groot 44 a. 1 dito in den Nieuwmolen, groot 38 a. 2 dito aidaar, te zaraeii 50 a. 8 de kinderen Antoon Berkens, Nabij Plankenkamp. de achterste weide in 3 slagen, Mej. de Wed. Louis Raedts, 4 slagen in den Nieuwmolen. iO Wed Martinus Thielen, 1 slag in den Nieuwmolen. groot 36 a. naast da Wed. Ewals. 1 dito aldaar groot 30 a. te VENRAY, zal op verzoek van den heer Henri Tryoei op Dinsdag 25 Augustus 1908, 's namid* dugs 5 uur, ten huize van Hendrik Poels in do Groote Straat te Venray. publiek verkoopen staande te wassen in de gemeente Venray, tet plaatse genaamd -Jacobslust". Openbare verkoop van een Winkelhuis met Bakkerij te Venlo. zal op Dinsdag 1 September 1908, nam. 5 uur te Venlo op verzoek van den heer Maassen, publiek verkoopen Een solied gebouwd en goed onderhou» den buis, gunstig gelegen te Venlo aan de Parada, Sectie I nummer 3449 groot 1 are 60 centiaren, waarin sinds vele jaren met goed succes winkel en bakkerij is gehouden. Het huis is geschikt voor alle nering en bedryf en ook goed in te richten voor Hotel of Cafó. Morgen, Zaterdag, oin half 2 de opdracht van de leden der Congregatie in de kapel der Eerw Zusters Ursulinen. Maandag, leest van den H. Rochus te Veltum, hall 9 processie. 9 uur hoogmis met preek. In de octaaf oin 6uur H. Mis. Maandag 8 uur oud Jaarg. voor Albertus Ver- kunen, ouders en fond. Dinsdag 6 uur speciale mis voor de vruchten der aarde. 8 uur oud Jaarg. voor Pet. van Deursen, Joh. Vereck en fond. Woensdag 8 uur oud Jaarg. voor Jac. Verpoor ten, ouders en fond. Donderdag 8 uur oud Jaarg. voor Hermanus van den Boschhuizen, ouders en lond. Vrijdag 8 uur oud Jaarg. voor Johanna van de Laar en lond. Dinsdag en Woensdag om 6 uur leesmissen voor Hend. Verblackt, als lid der flamb.dragers. Vrijdag, 6 uur leesmis voor Hend. Verblackt als lid der H. Familie. Heden, feestdag van den H. Rochus. patroon tegen besmettelijke ziekten. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leder, der Aartsbroederschap. Na de hoogmis Processie, om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis om 5 uur Lof. Woensdag feestdag van den H. Ludovicus, Bis schop en Belijder onzer H. Orde, volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om 5 uur Lof. Donderdag oip 7 en half 8 de gewone uitv.dien- sten voor de ziel van zaliger Henricus Verblackt, als lid der Aartsbroederschap. Vrijdag om half 8 Hoogmis om 5 uur Lof en H. Kruisweg. 1 dienstbode voor Maasbree. 2 Meubelmakersknechts en 1 leerling. 1 smidsknecht voor Horst. 1 boerendienstmeid voor Duitschland, loon 300 Mark per jaar. 1 schoenmakersknecht voor Reuver. 2 dienstmeisjes voor Tegelen, 1 leerling Kleermaker. 2 dienstmeiden voor Venlo, 1 dienstmeisje van 14 jaar voor Oostrum. 1 boerendienstknecht en I schilder voor Horst, I dienstbode, niet beneden 22, en 1 kindermeid niet beneden 18 jaar, voor Venlo. 1 keukenmeid voor Venray (Paschen.) 1 boodschaplooper 2 magazijnsknechts 1 Timmermansknecht. 1 bekwaam daglooner voor alle werk. 1 dienstmeid. 20 jaar, niet voor buiten Venray, 1 dienstmeid voor winkel- en huisarbeid, voor Venray. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau in de Schoolstraat. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoor 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3