HUWELIJKSGEDICHTEN. R. K. Volksbond Vergadering Wedstrijd (veluks papier J. BEKKERS T U R F S L IJ K. Gemeente - Teekenschool Tentoonstelling, Klein ¥ink te Arcen. Janssen Kruisverbond, Venray. nieuwe Fiets Roggestroo, Notaris LINSSEN Adverteert in dit blad. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op Zondag 26 April 1908, Maria-vereeniging Boter- en Eiermarkten. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. best en goedkoopst adres voor ADVERÏENTIEN THOMASSLAKKEN. AfdVeeverzekering Handboogschutterij St. Anna Personeele Geldprijzen. Bloem- Tuin- en LANDBOUWZADEN 5 Het Gemeentebestuur Venray. TEEKENINGEN, op het goed Notaris Esser te Horst, oprichting der T© Koop TB KOOP Notaris Linssen Notaris Linssen Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst AleninftNif*. Uit Ternard schrijft men aan de «Leeuw. Ct." Naar men verneemt, is door den arts D. A. de Groot te Nes, in het gezin van D. Dijkstra aldaar, geconstateerd zeer waarschijnlijk een geval van besmettelijke hersenvlies ruggemergontsteking. Het vermoeden is, dat een der huisge» nooten, die een tijdlang in DuitsclOand werkzaam was, aldaar is geïnfecteerd. Reeds 2 lijders zijn aan deze gevreesde ziekte bezweken. Oud inaar %lii£. Inden nacht van Zondag op Maandag is te Voorschoten een rij wieldief J. H. v. d. K. die aldaar in het arrestantenlokaal van het raadhuis in voorarrest zat om Maandag naar den Haag te worden overgebracht, uitzijn gevangenschap ontvlucht. Door den vloer uit te graven heeft h(j een gat weten te maken, waardoor hij is ontkomen. V. d, K. is een gevaarlijk recidivist, die reeds ruim 17 jaren in verschillende gevange» nissen heeft doorgebracht. Hy is ongeveer 60 jaar oud, lang 1.78 M. draagt bril, heeft grijze demi saison aan en een zwarte pet op met rechte klep. MAASTRICHT, 12 April. Boter Ge- aijnd 19390 K. G. Prijzen, hoogste prijs, 1.35. Laagst» f 1.24, Gemiddeld f 1.30 Eiarea aangevoerd 93300. Dikke f3.40 h f 2.70, kleine f 2.30 a f 2.50, gemeng de f 2.40 4 f 2,80. Burgemeester en Wethouders van Veoray, Gelet op het bepaalde bij art 47 van het Reglement op de Openbare wegen en Voetpaden in Limburg Brengen bij deze ter algemeens kennis, dat de hageu en struikgewassen, staande binnen een meter afstand van do grens van alle wegen, geen kunstwegen zijnde, en van alle voetpaden, dit jaar weder moeten afgekapt worden, en wel ter hoogte van uiterlijk 1.50 Meter boven den grond, waarpp ze geplant zijn dat van die bepalingen, voor wat de hoogte betreft zijn uitgezonderd de jaarlijks geschoren wordende hagen en struikge- wassën en de hagen en struikgewassen, dienende tot afsluiting van begraafplaatsen, voor welke beide laatsten eene hoogte van twee Meter boven den grond, waarop ze geplant zijn dat bovenbedoelde voorschriften in het gebeël niet van toepassing zyn op hagen sedert minder dan 3 jaren geplant, en op struikgewassen, tot een bosch behoorende. Voorts brengen zij, voor zooveel neodig, in herinnering, dat al de binnen den afstand van een meter van de grens der wegen en voetpadeq in 't algemeen staande hagen, telken jaren, aan de weg» zyde, ter hoogte van minstens 1.50 boven den grond, waarop ze geplant zijn, moeten opgeschoren worden, in dier voege, dat op 1 Juli aan die zijde slechts hoogstens 0.30 Meter hout buiten den stam aanwezig zij alsmede dat voor datzelfde tijdstip jaarlijks insgelijks weggesnoeid moeten worden de over de wegen, voetpaden, slooten en greppels hangende boomen, struiken, hagen of takken. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden dat bij hem is ingekomen en verzonden aan den betrokken Ontvanger der Directe Belastingen, een kohier der Personeele belasting no. 1 Venray—dorp, dienst 1908 inrol der-baar verklaard door den Directeur der Directe Belastingen te Maastricht den 16 April 1908 dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen en dat heden ingaat de termijn, binnen welken bezwaarschriften daartegen kannen worden ingediend. Venray den 18 April 1908. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER, De Burgemeester van Venray gelast by deze den aan den voet dezer ge» noemde milicien verlofganger der Landweer lichting 1906 om zich voorzien van al de kleeding en uitrustingstukken door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen en van zijnen verl ifpas, op Maandag den 19 October om 11 uur middags bij het 2e Reg. Inf. te Venlo aan te melden ten einde ingevolge art. 11 der Land weer wet onder de wapenen te komen. Hendriks Martinus. Wyst genoemde verlofganger er op dat de verlofpas minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korps ter secretarie dezer gemeente ter afteekening moet wor» den bezorgd en dat de bewijzen van vrij vervoer langs de spoorwegen ter gemelde secretarie te bekomen ruim een half uur voor het vertrek aan den stationchef van den spoorweg to Venray behoort te worden afgegeven, Venray den 22 April 1908. De Burgemeester. H. ESSER. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat door Peter Hubert Kuijpers, koster wonende te VenrayCastenray ingevolge art. 2 der drankwet vergunning is gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van ver» koop voor een gedeelte van het perceel gelegen te Castenray wijk M no 1085 sectie G no 1649 dat binnen twee weken na de dagteeke» ning dezer bekendmaking een ieder t°gen het verleencn van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wet» houders kan inbrengen. Venray, 24 April 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSER. l)e Secretaris, STOOT. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan 's namiddags 5 uur in het lokaal van den heer P. Custers, Groote Markt. Als spreker zal optreden de Eerw. Pater DE GREEVE. Ook niet leden van den Volksbond bobben vrijen toegang tot deze vergadering Het Bestuur. Bestelling van THOMASSLAKKEN ge durende de maand April, bij Wijk meester of Secretaris. Worden andere soorten dan merk Sier verlangd, dan moet de naam worden opgegeven. Schatting van 't Vee zal deze week voor 1 Mei plaats hebben. 'HET BESTUUR, VENRAY. Doelen bij den heer Th. P0UWELS, Langstraat. II.H. Handboogschutters van Venray en Omstreken worden tot deelname beleefd uitgenoodigd. liet Bestuur. Wederom te bekomen Vooral maak ik u attent op mijne verschillende soorten Hangelwor- lelnnzaadi. gras-, klaverzaden. puik nieuw alles aan sterk concurreerende prijzen Minzaam aanbevelend. Schoolstraat VENRAY. van Venray, zal op de navolgende dagen overgaan tot den openbaren verkoop van lo. Dp Dinsdag lift Hei, as., 's namiddags 3 uur, 2 slagen ter plaatse Venraysch Broek. 81 slagpn ter plaatse Venraysch Broek, nabij den Endenpoel, Te vergaderen aan no. 1 nabij den Endenpoel. 2.». Op Woensdag 13 .llei, a s., 's namiddag* 3 uur 40 slagen in het Weverslosche Ven. Te vergaderen aan no. 1. Zegt liet voort. Belangstellenden worden uitge noodigd tot het bezoeken der in de MUZIEKZAAL op Zondag na Paschen van 111/21 en van 46 uur van de door de Leerlingen gedurende den Wintercursus vervaardigd. Het Bestuur. Wegens de groote aanvraag, neem ik voor dit Weide-^Seizoen van 6 Mei tot 6 October 1908 geen veulens of paarden meer aan Voor eenige runderen of koeien is er nog plaats Conditiën te vragen aan den opzichter HALDERMANS to Arcen of bij den eigenaar zal op Donderdag 7 Mei 1908 nam. 3 uur ten huize en op verzoek der Wed. J. van den Berg en kinderen te Venray aan de Heide, publiek vorkoopeti Iluismeubels: stoelen, tafels, kachels, klok, kast, spiegels, schilderijen, potten, pannen, tuiten, karn, ton, broodtrog, ledikant, winkelopstand. Verder schuur en akkergereedschap, nieuwe ijzeren ploeg, egge, wanmolen, ladders, haver, stroo en brandhout. Kerkboeken, preytjes. De leden worden verzocht bij de op Zondag 26 April a s. tegen woordig te zijn. Algemeene en trouwe opkomst dringend gewenscht. Namens het Bestuur, De Secretaris, P. J. JANSSEN. een zoo goed als M. VAN ES, Draal Venray, eene groote partij best bij H. VERHALLE, Heuvel, Venray. te VENRAY, zal op verzoek van da Erfgen. Antoon Berkens, op Donderdag 30 Apiil 1908, 's namiddags 4 uur in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek verknopen Gemeente Venray. 1 Bouwland in het Venraysch veld, groot 90 a. 30 c. sectie C 1475 r.aast Jac. van don Munckhof en Wed. Alb. Stevens. 2. Dito aldaar, groot 26 a. 90 c. sectie C 2158, naast don heer Henri Esser Le Brun en Martinus Verhoeven. 3. Dito in de Wieèe, groot 33 a. 70 c. sectie D 2905, naast Jan Hendrik Direkx en Buijsen. 4. Dito op de Kemp of de Fribbel, (zonder de boomen) groot 39 a. 40 c. sectie C 394 en 395 naast Piet Hoedemakeis, te VENRAY. zal op verzoek van de Erfgen. Antoon Berkens, op Donderdag 30 April,'s na middags 5 uur in het Hotel -de Zwaan" te Venray, publiek verkoopen 20 mooie en gave Eikeboomen, staande te wassen staande te! wassen op de Fribbel en langs, den Merselo8ciien weg. Vooraf te bezichtigen. TE VENRAY zal op verzoek van Hendrik van Aarssen op Donderdag 30 April 1908, onmiddellijk na de verkoopen van de familie Berkens, in het Hotel de Zwaan te Venray publiek verkoopen Gemeente Venray Een perceel 2jarig« dennen, gelegen ter plaatse genaamd -Boschhuizerberg" groot 2 H. 87 a. sectie E 1492 naast Martinus Camps, Theodor van den Boogaart en Baron de Weichs de Wenne. zal op Woensdag 29 April 1908 s mid, 12 uur bij de Wed, M. Thiolen te Venray aan het Eindt voor den heer J. H, van den Boogaart, publiek verkoopen 100 nos. nieuwe planken. Jan Beckers. Leonard Janssen en anderen. 5. Di'o op het Desselken groot 36 a. 20 c sectie C 437 naast het Zedelijk Ligchaam Ursula's Zusteis. 6. Struikhout en boomen tegenover liet Sint Oda-park, groot 2 II. 5 c. sectie C 4930 en 2932 naast Mevr. Wed. Coenrad Esser, Hendrik Cremers en Joh. de Bruin. 7 Bouwland zonder de boomen langs den Merseloschen weg, groot 43 a. sectie B 2963 naast Hendrik Arts. 8. Weiland in de Vollemolen, zijnde de achterste weide, groot 1 H. 20 c. sectie C 2538 en 3342 nabij don Plankenkamp, naast The^dorus Thuijls en den Heer Th. van den Boogaart. 9. Dito in de Smakterspurkt, groot 25 a. 10 c. sectie A 626, naast de wed. Joh. Jeuneakens en Will. Hub. Jenneskens. zal op Woensdag 29 April 1908 nam. 2 uur op verzoek van de voogden en ten huize der kinderen PoelsVennekens te Lull gemeente Venray publiek verkoopen Allerhande huismeubels, steelen, tafels Kast. spiegels, schilderijen, kachel, man telketel. beddegoed, keukengerief, Eene groote party linnen, vrouwen» kleeren, 1 best naaimachine, 1 vlashekel, en spoel, spek, vet, tonnen met moes en boonen enz. 2 scheutelingvorkons, 20 kippen, 1 melk» schaap, verder hooi, stroo, vlas brandhout schanssen, een partij mest op het land aan de Landweert en een partij turf in de Peel. Het mest en de turf vooraf te bezichtigen zal op Donderdag 7 Mei 1908 nam. 5 uur by den heer H. Poels te Venray in de Groote Straat, voor de kinderen Janssen van Rossum, publiek verkoopt n 1. Bouwland gelegen te Venray in Ven raysch veld. Sectie C nr. 2326 groot 35 a. 30 c. belend den heer H. Esser—Le Brun en J. Arts. 2. Bouwland gelegen aldaar Sectie C nr. 2176 groot 27 a. 30 c. belend J. Baken en J. Rutten. 3. Weiland gelegen te Venray in Vlak water Sectie B nr. 1070 groot 49 a. 30 c. belend A. Poels en den weg. VENRAY. Aangifte van den 17 tot den 24 April. GrebooxM en. Maria Petronella Wilhelmina Baltesen, Gertruda Wilhelmina Vermeulen, Johanna Maria Theodora Janssen. Johanna Jacoba Maria de Bruyn. Anna Maria Catharina Huberta Sieeghs. Elisabeth Theuws, weduwe uit het le huwelijk van Christiaan Peeters. en uit het 2e huwelijk van Antoon van den Boom, oud 88 jaren. Maandag om 6 uur de zielmis waarna Processie over het kerkhof. Maandag 8 uur jaarg. 2de kl. voor Joh. van de Pascb, ouders en famillie. 9 uur lijkdienst voor de vrouw van Jacobus Roefls. Dinsdag 8 uur de uitvaart voor de vrouw van Jac. Roeffs, met brooduitdeeling aan de armen. Woensdag 8 uur jaarg. voor Hendrik Poels en Anna Mechtildis Voesten, half 9 jaarg. 2de kl. voor Johanna Antoinetta Jet ten. Donderdag 8 uur uitvaart voor de wed. Boom. half9 jaarg. voorde vrouw van Hendr. Poels. Maandag na de Mis van 8 uur zullen de communiekinderen in de kerk zijn om te loten voorde plaatsen en te offeren voor de kaarsen, Woensdag om 7 uur gaan zij naar Oost rum, en de H. Mis bijwonen. Donderdag zullen zij te biechten komen de jongens om 9 en de meisjes om 10 uur. Hedenavond om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 .le Hoogmis, om 5 uur Lof. Woensdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Maria Poels— Vennekens, als lid der Aartsbroederschap. Donderdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger Hendrina Claes» sens—Smits als lid der Aartsbroederschap, Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart. Om half 8 de hoogmis, om 5 uur Lof. Gedurende de Meimaand zal een deze kerk des avonds om half 8 het Rozenhoedje gebeden worden waarna een lofzang ter eere der Allerheiligste Maagd. Op Zon- en Feestdagen het Rozenhoedje onder het Lof. Woensdag en volgende dagen wordt kerk schoon gemaakt, het is dan eene geschikte gelegenheid om de stoelen mede na'ar huis te nemen en schoon te makeu. 2 jongens voor licht cartonnagewerk. 1 smidsknecht 1 dienstbode, goed kunnende melken voor Venlo 1 smidsknecht 5 jaar aan het vak, 1 dienstmeisje van 15 jaar voor Maastricht. 1 dienstmeisje voor Roermond' 2 Keukenmeiden. 1 leerling meubelmaker. 1 schildersknecht. 1 boerendienstknecht voor Horst. 1 paardeknecht. 1 daglooner of vaste dienstknecht voor eene houtzagerij le Venlo. 1 kindermeisje, 1 leerling smidsknecht, 3 jaar aan het vak. 1 bekwamen dienstknecht of daglooner voor een vaste betrekking. 1 bekwaam Koetsier (gehuwd. 1 Meubelmakersknecht. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau Groote straat No. 86. N.B. Bij elks aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis OP OM Deze Wedstrijd begint op Zondag 20 April en eindigt op Zondag 11 Juni a. 8. ONTVANGEN mo. ruim. k.uc. Rozenkransen FANTASIE SN Aniichta-kaarleu. VOORRADIO ene Kkooa* collectie LUXE-ARTIKEr.EN W. v.d.Munckhof Orootestraat VEÜBAÏ.

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3