Landweer 3°u Tijdgeestloten 2 dragende varkens, 2 Fokstieren, H. H. Metselaars en Opperlieden Kleermaker V00RH00I, Als Reclame-Cadeau. Kanten en Mutsen ADVERTENTIEN. Ingezonden. |v v- 3 °/0 T IJ DGEESTPOLI88E N, Burgerlijk© Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Boter- en Eiermarkten. Notaris Esser te Horst, TE KOOP Afd. Stierhouderij. worden verkocht Afd. Paardenverzekering. Schatting der paarden. Prijsnoleering dei* Meststoffen. 9 op Zondag 29 Maart, 5 en 12 April, SlokpaardJes-Lelienmelkzeep Te Koop Te koop a contant Haverstroo, Prima blanke Voerhaver Zware Zaaihaver, Boerderij 'l Venraysch broek. Bloem- Tuin- en LANDBOUWZADEN, JOH. KUSTERS QQW&QQai3: Bloemen en zijden Linten, Wed. J. v. d. Linden, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, De Burgemeester van Venray Burgemeester en Wethouders De Burgemeester van Venray Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Worden gevraagd IJselsch ras. Prachtexemplaren, Het Bestuur. te geven door de kaartclub „Gezellig Samenzijn", Het Bestuur. 8000 pd. best gewonnen N. J. TILKEMA, Grossier in Sigaren, Leeuwarden. van D. Turkenburg te Bode graven bestelle men spoedig bij tien Agent Barbier te Venray, alwaar prijs couranten gratis verkrijgbaar zijn. KAPITALEN roth te Reuver gepleegd, door zekeren Johan Gerhard Goss, oud 37 jaren, smid uit Issuui. Hij werd ook verdacht van diefstal te Liune en Swaltnen. Goss werd in Pruissen aangehouden», en naar de gevangenis te Cleve overgebracht. Deze zaak diende Vrijdag voor het Hof van gezworenen te Cleve. Goss werd veroor deeld tot 15 jaren tuchthuisstraf en 10 jaar eerverlies. Een beer losgebroken. Twee spoorwègconducteurs te Rotter dam. die zich in den vroegen morgen naar het station D. P. begaven, hadden in de Kruisstraat een ontmoeting die misschien een cou boy uit de Far West niet zoo heel erg gevonden zou hebben maar die voor een vredelievenden spoorman wel voldoende was om hem van schrik de haren te berge te doen rijzen, Daar, in de nog sluimerende straat, bij het krieken van den dageraad, liep onheilspellend rond een beer, een vreeselyke bruine beer. die, ware het niet dat oog alle huizen gesloten waren, zeker een ontzettend bloedbad bad kunnen aanrichten. Wat te doen Spoorwegconducteurs zijn in den regel niet gewapend en kettingen om de straat af te sluiten, waren niet voorhanden. Gelukkig konden zij echter het hek van de Diergaarde nog bereiken, waar des oachts altijd een paar menschen zijn, Hen waarschuwden zij en met ware doodsver achting snelden zij toe. Een hunner greep den beer aay en... bracht hem onder zyn arm naar den tuin terug. Het was namBlyk een babybeertje, dat uit de kweekplaats van den directeur ontsnapt was. Vorstelijk beloond Onlangs liet een inwoner van Bloeroen- daal zijn portefeuille op de tafel van de hal in het postkantoor liggen, inhoudende f 75 aan contanten en f 9000 aan effecten Zijn verlies aanstonds bemerkend, deed by dadelijk aangifte bij de politie, maar had geen andere gegevens, dan dat een militair tegelijk met hem in de hal was De recherche toog dadelijk op onder zoek, uit, doch onderwijl kwam de eerlÜke vinder zich reeds vervoegen aan bet bureau. Met den eigenaar werd getelefoneerd hy haastte zich naar Haarlem, om zijn eigendom te herkeuneu en in ontvangst te nemen. De belooning bleef niet uit de recher cheur werd bedankt voor zijn moeite en de eerlyke vinder kon bij gelegenheid op wederdienst rekenen. Landweer. De opkomst der landweerplichtigen onder do wapetis -voor den tijd van zes dagen is bepaald als volgt 45ste district 6 en 27 April, 46ste district 27 April en 4 Mei. 47ste district 6 April en 11 Mei. 48ste district 4 Mei en 27 April. Een weerbaar man. Té Tilburg heeft zekere J. A, v. B., lid dei Weerbaarheidsvereeniging. na afloop der schietoefening by het huis waarts keeren zijn geladen geweer afge schoten op drie personen, die hem lastig vielen. Het schot trof zekeren N. F. S. in den linkerbovenarm. B. is aangehouden en gevankelyk naar Breda overgebracht. Atjeselie wreedaards. Uit Kota Radja schryft men d. d. 15 Januari aan de -Sum. Bode" Veel is reeds geschreven over do wreedheid van onze troepen, en ik moet bekennen, de feiten spreken zoo duidelijk dat bet niet te ontkennen is. Ik wil u echter thans even een klein staaltje van Atjehsche wreedheid vertellen, waarvoor, de slechtste uit onze troepen terug zou deinzen. Ziehier het geval Het is nu een dag of vijf, misschien zee, geleden, dat op de Noordkust een arme kampongbewoner bezig was gras te snyden zijn zoontje van plm. 8 jaren, was in de onmiddelijke nabijheid. Dat grassnyden geschiedt buiten de kampong. Plotseling verschynt een bende djahat8. die het kind in haar midden neemt, waarby hem gezegd wordt je moet mee je moet moslim worden je mag niet met de oompenie meedoen, enz. Daar ziet een der kerels, dat het kiüd gevaccineerd is en roept -o, hij al orang oompanie. hy draagt den tjap van de companie al." Het ventje wordt gelast zijn linker armpje waarop de litleekens van het vaccineeren voorkwamen, uit te strekken, een der bende neemt een klewang, en, na eerst behoorlijk gemikt te hebbeD waar hij slaan moet, hakt hij het armpje in een slag, op ruim een decimeter van den schouder, af. De vader, die thans eerst ziet wat er gebeurt, komt aange- loopen om zyn kind te hulp te komen. Dit kost hem echter bet leven de kerels snyden hem eenvoudig het hoofd van den romp. In de kampong worden vader en kind natuurlijk gemist, en na lang 2oeken, den volgenden morgen gevonden het kind met het bloederig stompje en het afgehouwen armpje naast zich, zittende bij het lijk van zijn vader. Het kind is zoo spoedig mogelijk naar het hospitaal te Sigli vervoerd, waar het armpje ver der geamputeerd is waarbij de kleine, die naar de bewerking zat te kijken, geen klacht liet hooren. De bende is later achtérvolgd en ingehaald, waarbij zij negen man verloor. Zijn zulke onmenschen nu wel waard om te leven Ik zeg neen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. d. R. Gelieve onderstaand stukje eenige plaatsruimte te verleenen, waar voor ik u dank zeg. Op den 24 Januari jl. werd besloten op eene vergadering van den Eierbond, te Leunen gehouden, om de boeken van den Weled. heer Directeur der Mijn te Maas tricht te gaan inzien en tevens de nota's, die rustende zyn bij den Secretaris van den Eierbond 'e Leunen zouden dan worden meegenomen, om in Maastricht te toonen, doch hieraan is niet voldaan. Toen hierna gevraagd werd, kreeg ik tot antwoord: -dat die waren vergeten." ondergeteekende nam geen genoegen met dat antwoord en men besloot om die nota's mij te laten zien bij mijne tehuiskomst. Indien die nota's niet in orde werden bevonden, zou de advertentie van 14 Maart jl. niet zijn geplaatst geworden, waaronder ook mijn naam staat. Nu zijn die nota's door my niet in orde bevonden en nu had men die advertentie van Zaterdag 14 Maart jl. volgens onze afspraak niet mogen plaatsen. Ondanks van het niet in orde bevinden der nota's heeft men die verklaring toch wereldkundig gemaakt. Is zoo iets nu rechtvaardig vraag ik. De nota's waren niet aan elkander gelijk, de eene was merkelijk korter als de andere. Ik ondergeteekende verklaar daarom, dat ik volmondig alle kracht aan mijn naam» teekening ontzeg op grond van onze vroegere overeenkomst. Ik had van U heeren verwacht: -Een man een man, een woord een woord TH. DROESEN. Heide, 17 Maart 1908. M. de. R. Gelieve dit in uw veelge lezen blad'te plaatsen, waarvoor rajjn dank Ik wil even terugkomen op die ad vertentie in uw blad over de eierkwestie want als de heer X dit lepst zal hy hoofd schuddend zeggen: - Wat is het toch schoon als men zoo vol van waarheidsliefde zit als ik Die inzender der advertentie over de reis naar Maastricht had zich eerst even mogen bedenken, voordat hij dit aan de groote klok hing, want de secretaris van den eierbond heeft in tegenwoordigheid van ons ondergeteekenden verklaart, dat er werkelijk een groot aantal eieren van Maastricht waren teruggezonden. Wij bekrachtigen deze medodeeling met onze handteekening, want de tegenwoordige wereld zegt maar knapweg: -Je liegt hel" wij willen niet langer als leugenaars het land doorgedragen worden P. J. DERIKX, J. DERIKX. Heide, 17 Maait 1908. Gelast bij deze de aan den voet dezer genoemde verlofgangers der Landweer, om zich voorzien van al de kleeding en uitrustingstukken door hen bij hun vertrek met onbepaald verlof medegenomen en van hunnen verlofpas op Maandag den li April a.s. om 11,37 ure Amst. lijd des voormiddags bij hun korps in garnizoen te Nijmegen stationsplein aan te melden ten einde ingevolge art. 11 der Laud- weerwet onder de wapenen te komen. van de lichting 1903 van Houdt Peter Christiaan Linders Peter Mathijs Huisman Johannes Otten Hubertus Jacobus Michiels Peter Schmitz Martin Anton. van de lichting 1904 Rongen RenierGielen Martinus Hubertus Potten Leonardus Hubertus Hendriks Jean Hendrix Peter Michiel Laurensse Johannes Wilhelmus Diktensee Martinus. van de lichting 1900 Hendriks Martinus Fransseu Martinus Strijbos Hermanus Barents Jan Spee Hub. Antonius Josephus Kusters Gerardus Janssen Hubertus Jacobs Theodorus Josephus Emonts Engelbertus- Van de lichting 1907 Poels Conrardus. Classens Martinus Muij- zers Sibertus Hubertus Hoedemakers Francis- cus Antonius Christiaan Wismans Martinus Verbenen Hermanus Hubertus van Dijck Godefridus Janssen Gerardus Theodorus Jen- neskens Peter Hubertus. De opgeroepenen zullen worden gelegerd en ge oefend te Nijmegen. Wijst genoemde verlofgangers erop de verlofpas sen minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korps ter secretarie dezer gemeente ter afteekening moeten worden bezorgd en dat de bewijzen van vrij vervoer langs de spoorwegen, ter gemelde secretarie te bekomen, ruim een half uur voor het vertrek aan den stationchef van den spoorweg te Venray behoort te worden afgegeven. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden bekend gemaakt. Venray den 21 Maart 1908. De Burgemeester. H. ESSER. geldig de !IS7e, JINHe en tt&De tlccli^er. Volgestorte polis f lö, Staatsloterij, geven dezelfde prijz en al8 1/20 Staatslot, doch zyn veel voor- betaalbaar in lO-maandol. te'mijnen van f 1. van Veuray, Gele: op het bepaalde van art. 37 dei Drank w»t. Maken bekend dat door Johannes de Bruijn, sigarenmaker wonende te Ven» ray, wyk F no. 369a een verzoek is ingediend ter bekoming van een verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. dat zij die tegen het verleenen van het gevraagde verlof bezwaren hebben, deze voor den 7 Maart a. s. aan hun college schriftelijk moeten kenbaar maken. Venray, 20 Maart 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. maakt bekend, dat het kohier der Per sonele belasting no. 13 VenrayDorp, over het dienstjaar 1907. invorderbaar verklaard op den 16 Maart 1908, aan den Ontvanger ter invirdering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet ie vuldoen. Venray den 19 Maart 1907. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. VENRAY. Aangifte .van den 13 tot den 20 Mrt. Geboorten. Maria Josephina Wilhelmina Claes. Maria Antonia Josephina Arts. Frans Joseph Theodorus Asselberghs, 14 md. Martinus Hermanus Hubertus Dinghs 8 md. Maandag 8 uurjaarg. voor Piet Janssen en echtgenoot®. Dinsdag 8 uur jaarg. voor Martinus Camps en Maria Hermkens. Woensdag O. L, Vr. Boodschap, de H. diensten als des Zondags. Donderdag 8 uur Sol. jaarg. voor Hendrik Cesar Cuijpers en Anna Catharina Haegens. Vrijdag 8 uur jaarg. voor Elisabet Arts. Dinsdag zullen de kinderen der 1ste en 2de com munie te biechten komen. Heden, feestdag van den H. Benvenutus, bis schop en belijder onzer Orde, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden, Om 8 uur de Hoogmis, om 5 uur Lof. Dinsdag, 6e Dinsdag der noveen ter eere van den H. Antonius van Padua, om half 8 de hoog mis, waaronder korte toespraak en gebeden der noveen, om 5 uur Lof. Woensdag, feestdag van Maria Boodschap, de diensten als op Zondag. Na de Hoogmis Processie Om 5uur Lof. Vrijdag, om half 8 de Hoogmis, om 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. Het Kantoor is geopend op werkdagen vaii 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor geus half 9 tot half 12. 1 keukenmeid voor Gladbach. 2 dienstmeisjes van 1517 jaar 1 jongen voor licht cartonnagewerk. 1 smidsknecht 1 leerling smidsknecht. 1 dienstbode, goed kunneude melken voor Venlo 1 2de winkeliuffrouw voor Venlo. 1 Bakkersleerling voor Venlo. 1 kindermeid voor Venlo. I jongen van 12 of 13 jaar. Bieden zich aan 1 dienstmei j, 22 jaar, niet voor buiten Venray. 4 kindermeisjes 1 kantoorbediende. 1 dienstmeisje 18 jaar. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau Groote straat No. 86. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. Leden van den Volksbond, en Boerenbond, afd. Venray, gratis MAASTRICHT, 10 Maait Boter Ge- mijn'd 23795 K. G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.46. Laagste f 1.38, Gemiddeld f 1.42 Eieren aangevoerd 94000. Dikke f3.60 af 4.10, kleine f 3.20 a f3.50, gemeng de f 3.30 f 3.70. zal op Vrijdag 27 Maart 1908 nam 2 uur ten huize en op verzoek van W. Poeis te Lull gemeente Venray, publiek verkoopen, huismeubels kast tafel stoelen mantel ketel, klok porcelein glas en aardewerk. Vee 1 voldragen en 1 dragende koe, 20 kippen, schuur en akkergereedsciiappen lange en korte kar, ploeg, egge, weiboom, benevens hooi stroo en aardappelen. volg. do 3H7e Snatsl. voor alle klassen geldig. Hoofdpr. f IOOOOO, 2IOOO loten, 10502 prijzen. Eigen geld blijft eigen geld. 1/10 lot f3.—kloss. f 0 60. 1/20 lot <1,50 - f 0,30. Vraagt trekkingsplan. De vele eigendommen dor N. V. de Tijdgeest waarborgen de prompte nitbe- taling der pi ijzen. Verkrijgb. te Rotter dam u[h. Hoofdk. Zuidbl. 32 en te Ven fay by Joh. Th. Kusters. Toezend, pei post na ontv. bedr. 5 c. po. 14 weken draelifig. Adies: Wed VOERMANS. Zwnreklef Op Maandag 30 Maart 1908. 's morgens 11 uur, zullen in het Hotel de -Gouden Leeuw" voor de disirieten Merselo en Ovei broek Scheijde. Maandag 23 Maart in 't Dorp om 10 uur, in Lull om 2 uur. Dinsdag 24 Maart in Leuneu om 10 uur, aan de Heide om 2 uur. Woensdag 25 Maart in Castenray om 10 uur, aan't O vei broek om 2 uur. Beleefd verzoek om tijdig aanwezig te zijnen de boekjes mede te brengen. Nieuwe loden kunnen zich alsdan ook aanmelden. Kainit f 2,10. Superphosphaat f 2,66. Thomasslakken f 2,54, Grasmest f 4.96. Guano f 10.14, Patent Kali I 5.90, Chili f 12,80. alles per 100 KG. Betaling in Hol!, geld bij 't afhalen. HET BESTUUR. die wenschen lid te worden van den R, K. Metselaarshond. kunnen zich daartoe aan melden bij Th. POUWELS. Langstraat 0"k de grondwerkers ku nen zich bij dezen bond aansluiten. in het lokaal van den beer G. L Verbeek, om 3 prachtige prijzen, te beginnen eiken Zondagmiddag om 5 uur Alle liefhebbers worden beleefd tot deelname uit^enoodigd. GIÜVRAAUI) voor dadelijk, die broek en vest of colbert maken kan loon f 4 per week met kost en inwoning, hij JOS. MOSMULLER te Nieuiowihagen Inlichtingen geeft desgevraagd P. J. van de Voort, hoofd der school aldaar. is een zacht, rein g/eziclit, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel zachte huid en verblinden schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van ISergmann A Co., a 50 cent per stuk verkrijgbaar by W. A. van den Munckhof. bij B. SCHREURS, Langstraat. Wij zullen aan ieder die ons f 0.75 toe- zendt een k s jo lljue Sigaren zend-n, om onze kwaliteit hekend te maken, terwijl de *0 eerste bestellers ieder nog IOU siga ren als exlrn-cndean ontvangen. Aan één adres evenwel met meer dan ééne zending, franco 15 cis. meer. A r 1de f OOO K G. 0 50 per fOO K G. f 8.00 per IOO K G. eene ruime sorteering echte Mutsen en Toeren worden aange nomen om te maken. zal op Woensdag 1 April nam. 3 uur in hst hotel -de Zwaan» te Venrny op verzoek van den heer H. Kemps, publiek verkoopen De navolgende perceeleu WEILAND gelegen te Meiselo gemeeute Venray ge naamd 7/eideamp of Weversloboscti, sectie H no 945 en 946. le koop. Noordoostelijk ged. groot 77 a. 5 c. 2e koop naast koop 1 groot 81 a. 30 c. 3e koop naast koop 2 gescheiden door een sloot groot 1 h. 14 a. 28 c. 4e koop naast koop 3 gescheiden door waterloop groot 84 a. 5 c. 5e koop naast koop 4 groot 90 a. 15 c. 6e koop naast koop 5 groot 93 a. 50 e. Koop 4, 5 en 6 vormen één blok. Deze 6 perceelen zijnde sectie H no 945 vormen de noordelyke helft. 7e koop Zu dwestelijk gedeelte groot 1 h 93 a. 20 c. 8e koop naast koop 7 groot 1 h. 90 a. 4(» c. 9e koop naast koop 8 gioot 2 h. 2 a. 25 c. De perceelen 7, 8 en 9 vormen een olok gioot 5 h- 85 n. 85 e. zynde sectie H. no 946. Du (erceelen worden in massa en ge deeltelijke massa's geveild zal op Woensdag 1 April 1908 te Venray op verzoek van den heer L. Timmermans, publiek verkoopen A nam. 5 uur bij den heer H. Poels Camps in de Groote Straat, 30 nos. tophout gelegen aan den Maas» heezer grintweg in bet bosch van den keer H. PoelsCamps. H nam. 6 uur by H. Wismans te Casten ray. 15 nos. tophout te Castenray aan de- Wust bij den Gekkendyk in het boscb van C. Vissers TEN KANTORE van den zijn steeds groote en kleine tegen matige rente op soliede Hypotheek verkrijgbaar 1

Peel en Maas | 1908 | | pagina 3