Lichtbeelden over Jerusalem en Palestina. Verkiezing Prov. Staten. aaüaaaïaaa 2 Smidsknechten, Paardentuig B 15000 Boonstaken, schoone Stekruben, een best Maalkalf, Dienstbode Prijs kaarten, I ALLEN Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op Woensdag 18 December a.s Kerkelijke Dienslen le Yenray. te geven door den ft.K. Volksbond, 26 Dec. Tweede Kerstdag a. s. in de Muziekzaal, Fanfare EUTERPE. Aanvang 's avonds T uur. KuüsI en Machine-Wefkplaals GEVRAAGD en een Leerjongen MATH. CUSTERS, Notaris Esser te Horst Burgerlijke Stand. Bolei'- en Eiermarkten. paardendekens, wollen dekens, eamassen A DVERTENTIEN. „Vcnraijsche SloomsleenlabHek Trynes en Co." GEVRAAGD T© Koop Te koop Zondagavond 8 Dee. a s Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst. ftpelende doodgeschoten. Te Geesteren is een droevig ongeluk gebeurd. Toen bet öjarig zoontje van R. terwijl zyn ouders in de school de kachels aanleg, den, 2ich in de daarnaast gelegen woning van den rijksveldwachter de G. bevond, greep de I3jarige zoon van dezen spelen» derwys een geladen jacnlgeweer en richtte dit op het kind. trok per ongeluk af met het treurig gevolg, dat het schot het knaapje zoodanig raakte, dat het bijna onroiddellyk dood was. Hartverscheurend is de toestand der wederzijdsche ouders, gelijk te denken valt. He »iuokkel-aff»ire. t)e omvang van de onlangs ontdekte veesmokkelarij aan de Hollandsche gren- zen nabij Cleef schynt een aanmerkelijke te wezen. De gevangen genomen grens- beambte moet meegedeeld hebben, dat eeii groot aantal personen in de zaak betrokken zijn. iu verband met welke mededeeling een massa runderen in beslag genomen zijn in boerderijen, en op de veemarkt van Woensdag nog 2 stuks werden aangehouden. 900 revolver». De Rotterdamsche politie heeft tijdens de werkstakingen 200 revolvers en meer dan 1000 scherpe patronen in beslag ge- nomen. Van wie Wat wilde men met die ravolvers, met die patronen Branie maken, enkelen, zeer zeker. Zich als -onderkruiper" verdedigen, anderen Maar ook aanvallen, bedreigen althans En zeer ernstig bedreigen ook, aangezien op elke revolver vyf scherpe patronen bleken te passen. Dat is, dunkt ons, een zeer ernstig ver. schynsel. Een jaar of 10. 20 geleden, hoorde men, dat by groote werkstakingen in het buitenland, in Pensylvanie, in do Borinage. schietwapens te pas kwamen. Toen heette het -zooieta kan bij ons niet gébeuren." En zie bij een niet bijzonder onorde» lijke staking in een tamelijk kalmen tijd. worden nu 200 revolvers in beslag go- nomen en blyvon er wellicht drie of vier maal zooveel in de zakken verborgen. Voor ieder moet dit bericht stemmen tot nadenken, ook over deze kwestieHoe komt het, dat zooveel revolvers (3 of 4 maal 200 wellicht, kunnen gekocht worden, zonder dat dit in een betrekkelijk groote stad als Rotterdam in den kijker loopt 1 Of hseft men ze niet nu gekocht Ongeluk De echtgenoote van den heer O. hoofd der school te Meddo bij Winterswijk, reed Vrijdagmiddag per flets huiswaarts. Midden op den weg viel zij plotseling •n bleef bewusteloos liggen. De ontboden geneesheer constateerde •ene verlamming en zonder tot bewustzijn teruggekeerd t9 zijn, is zij Maandagmid dag overleden. Gerechtelijke verkoop. Door de marechaussees te Wageningen werden eenigen tijd geleden een drietal ruudereu in beslaggenomen, die door den eigenaar van de op UtrecUtsch gebied gelegen weide naar de nabij Bennekom gelegen stal werden vervoerd, zulks terwijl de grenzen van Gelderland wegens het heerscben van mond en klauwzeer in Ut recht, voor het uit die provincie komend vee gesloten waren. Maandag werden deze runderen door den burgemeester in het openbaar verkocht Er waren zeer veel landbouwers voor het stadhuis verzameld, maar memand bood! De geheele verkoop bracht f 58 op, waarvoor de oorspronkelijke eigenaar zekere B. die telkens f 1 boven den inzet van den burgemeester bood, zijn beestjes terug kocht, die op eene waarde van f 279 geschat waren. Rusgeinergontatekiiig Te Berg Gladbach zijn twee werklieden uit Nederland aan hersenvlies ruggemerg- ontsteking beeweken. Drie andere zieken zyn in een barak afgezonderd. Wie een kuil graaft voor een ander- De schoenmaker Plattner in Kaisheim (Scbwaben) won voor eenigen tijd in de Hamburgsche Staatsloterij 300,000 Mark. Dezer dagen bezochten drie chic gekleedde heeren den winner, die neg niets van zijn geluk wist en deelden hem mede dat op zijn lot een prys van 60,000 Mark gevallen was. Zij beweerden beambten van de lotery te zyn en waren bereid, hem tegen overgave van het lot en eene vergoeding van 10.000 Mark den prys onmiddelyk uit te betalen. Plattner ging op dit aanbod in. Spoedig kwam echter de waarheid aan het licht. Aanstonds werd naar Hamburg ge telegrafeerd, waar bleek, dat de prijs van 800,000 Mark nog niet was uitbetaald. De drie bedriegers zitten dus nu in de val. Melden zy zioh aan, dan worden zy gearresteerd. Blijven zy weg, dan zijn ze de 50.000 Mark, die zy den schoenmaker betaald hebben, kwijt. Te Brussel heeft ZonJagavond weer een afschuwelijke misdaad plaats gehad. Een meisje van zes jaren, wonende in de Rue de Vatour te Brussel is Zoudag- avoed op geheimzinnige wijze verdwenen en Maandagmorgen achter de Veeartsenij school teruggev nden, vermoord en op schandelijke wijze mishandeld. Naar men meldt was dit meisje 's avonds met haar broeitje een boodschap wezen doen. Zij hadden lekkers gekocht. Een vreemde man sprak de kinderen aan en verzocht het jongetje, sigaretten voor hem te koopen. De jongen voldeed aan het verzoek, en ging met 10 centimes een winkel in. De man had beloofd op zijn zusje te passen. Toen de jongen terug kwam, was de man met zusje verdwenen. Helaas, om niet meer terug te keeren. De geheele Brusselsche politie is in de weer, om deze geheimzinnige misdaad te omsluieren en den moordenaar op te sporen. Mijnheer kon niet »lnpen. De burgemeester van Lyon, m'neer Henriot hoett verboden 's morgens voor zeven uur de angelus te luiden. Z Ed. wordt in zijn zoeten slaap gestoord: De koster eener kerk heeft reeds een pro cesverbaal opgeioopen. Hoe kleingeestiger, hoe mooier. Afschuwelijke wrnak. In Rohrweiles bij Straszburg zijn Maan dagnacht de katholieke onderwijzer en zijn vrouw te bed overvallen en met zijn hakmes vreeselijk toegetakeld. Beiden liggen op 8lervon. Den dader is men op het spoor. Men denkt aan een wraakneming. Hei rooken floor kinderen. De gezondheidscommissie te Fianeker heeft aan alle jongens der hoogste school klassen in de gemeenten Franeker, Fra» nekeradeel, Barradeel, Hannaaideradee! een brief uitgereikt over de nadeelen van het vroegtijdig rooken, g«sehreven door dr. Mulder, medicus aldaar. Dr. M. con stateert daarin, dat vroeg rooken leidt tot kleurenblindheid, verzwakking van liet gehoor, slechte werking van hersenen en bloedvaten, bevordering van drankgebruik, ondermijning der volksgezondheid. Huwelijken. Stei-ljge vallen. Parochiekerk. Paterskerk. Burgemeester en Wethouders van Venray Brengen by doze ter kennis van Jacobus Jacobs verlofganger der Landweer der lichting van 1905, wonende in deze ge meenle. dat hij volgens aanschrijving van don heer Commissaris der Koningin in Limburg dd. 4 dezer 2e Afd. No. 17304,18 over eenkomstig het le lid van 42 der Landweer instructie, op grond van het be paalde in art. 34 der Landweerwet is opgeroepen, oin op den 19 December 1907 des voorraiddags te half 12 uur ten Raad- huize te Horst zich aan te melden bij den Majoor Commandant in het 45e Landweer district teneinde aldaar te worden onderzocht. Bij dat onderzoek moet de verlofganger verschijnen in uniform gekleed en voorzien van al de kleeding en uitrustingsstukken, hem bij zyn vertrek met groot verlof medegegeven en van zijn zakboekje en van zyn verlofpas. Venray, 6 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. ESSER. De Secretaris, STOOT. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd Bieden zich aan Het Bestuur. met welwillende medewerking van de professor te Holduo aal dezen feestavond Dr. VAN GILS, opluisteren met Entrée 12 Cent. Gereserveerde plaatsen 30 Cent. HET BESTUUR. Distriet Horst. I)e ondergeteekende brengt aan H.H. Kiezers van het District Horst linrle- lijk dank voor het ondubbelzinnig blijk van vertrouwen hem geschonken bij de op 5 Dec. jl. plaats gehad hebbende verkiezing van een lid voer de Prov. Staten van Limburg. Well, 6 Dec. 1907. Ger. PEETERS, Burgemeester van Bergen. Op \Yoen»dag; Oeeeiuber 1907 nam. 3 uur zal wordea voor en ten huize van VICTOR TER- VOOREN to Wanssum. de verbouwing van een schuur tot burgerwoonhuls, met bijlevering van de be- noodigdheden. Aanwyzing dag der aanbesteding nam. 1 uur. Bestek en voorwaarden ter inzage. „VENRAY." of met Mei in dienst om direct te treden. VENRAY. za! op Vrijdag 13 December 1907 nam' balt 5 bij J. Vousten te Venray aan het Schoor voor den heer L. Wils publiek verkoopen 65 nos. zwaar dennentophout en eeaige nos schalen gelegen aan den grindweg ter plaatse het Schoor aan den Gekkendijk in de bosschen van mevr. de wed van den Berg en de gemeente Venray 60 eikeboomen gekapt liegende aan den gekkendijk dienstig voor timmerhout. 40 nos. zwaar dennen tophout en eenige nos. schalen, gelegen in d.e Castenraysche bergen in het bosch afkomstig van de erven Fr. van den Boogaai t. Alles vooraf te bezichtigen. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kenni3, dat ter Ge» meentesecretaiio tor inzage ligt een verzoek met bijlagen van de firma Ilaché, Kallaert De Braekeleire te Venray, om'vergun ning tot het plaatsen van een hoiizontale locomobiel, voor bet in werking brengen van een timmermanswinkel bestaande in een schaaf-, zaag boor-, slijp- en frais- machine, kadastraal bekend in sectie C, No. 481Ö. Op Dinsdag den 24 December 1907, des voorraiddags to 11 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwa ren hebben, kunnen gedurende 3 dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray, G December 1907. Burgemeester en Weihouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris, STOOT. VENRAY. Aangifte van den 29 Nov. tot den 6 Deo. Gebooi'feii. MAASTRICHT. 3 Dec, Boter Ge- mynd 25050 K. G. Prijzen, hoogste prijs, f 1.46, Laagste f 1,33, Gemiddeld f 1.40 Eieren aangevoerd 06500, Dikke f6.20 a f 7.80, kleine f 5.40 a f 0.00, gemeng de f 6.60 a f7.70. wederom in het Café -DEN ENGEL" groote verkoop van waterdichte en alle andere artikelen. ij akte verleden voor M. F. H. Linssen, Notaris te Venray 29 November 1907, is tusschen de Heeren Henri Trvnes Sr- koopman te Venray, ter eene en Jozeph Haché, Gustaaf Kollaert en Victor de Braekeleire, aannemers te Gent (België), handel drijvende onder de Firma Haché, Kollaert en de Braekeleire, ter andere zijde, eene Vennootschap aangegaan onder den naam van De Vennootschap heeft tot doel het bouwen en exploiteeren van eenen Grond-ringoven te Overloon, Gemeente Maashees en Overloon, tot vervaardiging van 18 mülioen steenen, waarvan 15 millioen in Brusselsch formaat en 3 millioen in Hollandsch formaat. Zij is aangegaan voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, wordt geacht een aanvang te hebben ge nomen op den 11#" Maart 1907 en zal eindigen 10 Maart 1910. Zoodra echter door de fabriek 18 millioen steenen zijn vervaardigd, zal de Vennootschap eveneens op houden te bestaan. Haar zetel is gevestigd te Venray. Namens Partijen NOTARIS LINSSEN. door de vereenigde boomkweekers te WANSSUM, geschikt voor boompaaltjes. Kleinere partijen komen ook in aanmerking. Zich te wenden tot A. H. WIJN HOVEN, Secretaris. eene groote partij ÏOOO KG. in het Ven- fft.ftO tie rayach broek. Te bevragen bij R KRIKKE. bij MATHIJS VERMEULEN Hoecdei straat. gevraagd, in persoon zich aan POSTKANTOOR. te melden aan het om eene partij viscta, op bij JAN VAN MARIS. zal op Maandag 16 December 1907, oem. 3 uur juist bij den heer V. Tervooren te Wanssum voor den Heer H. van den Boogaait, publiek verkoopen 100 nos. nieuwe planken. zal op Dinsdag 17 December 1907, nam. 2 uur in het café Rievers bij het station GrubbenvorstKlooster op verzoek van den heer L. Syriër, publiek verkoopen 35 nos. zwaar tophout en 8 noa. schaleu gelegen in het bosch van den heer San ders bij het station GrubbenvorstKloos ter. zal op Woensdag 18 December 1907, 2 uur bij G. Swinkels te VeltumVen ray voor de Wed. Bistervelds eo kinderen publiek verkoopen 9 esschen, 8 elzen. 1 berk, 1. canada, 3 noten en 8 eiken op' de boerderij te Weverslo. Vooraf te bezichtigen. zal op Donderdag 19 December 1907, nam 2 uih ter Iverberge van G. Cremers te Venray aan het Btukske voor G. Cremers en kn de en. publiek rerkoopeo, Een viuchtbaar eo jxAAs&A goed onderhouden boerderijtje, gelegen te Venray aan het Biukske, bes-aande uit huis, tuin. bouw- weiland en moeras. Sec tie E nos. 772. 1195,1822, 1825. 1824. 1852 en 1196 geJ. groot 2 h 93 a. 90 c. Terstond of met 1 een bekwaam Maart tegen goed loon, voor Woensdreeht, Westelijk Noordbrabant. Brieven te zenden aan liet Bureau van dit Blad, zal op Vrijdag 20 December 1907, nam. 1 uur by G. Cremers te Venray aan het Brukske, voor G. Cremers en kinderen, publiek verkoopen, Den geheelen inboedel, bestaande uit Allerhande Huismeubels, tafels, stoelen, kasten, kisten, klok, spie gels, porcelein, glas en aardewerk. Vee 1 dragende koe, kippeu met haan, Qjftygftfe Voorts schuur en akkerge reedschap, hooi- stroo. een partij aard appelen en wat verder zal worden aange boden. die iets te vorderon hebben van of'ver schuldigd zij» aan de nalatenschap van wijlen M. ilOYEl te H«r»t- Amerika worden verzocht daarvan voor f Januari opgave of betaling te doen teu kantore van Yree»elijke iui»tlua«l. Geene. Johanna Maria Pouwels, echtgenoote van Gerard Creemers, oud 73 jaren. Anna Allegonda Kemps, oud 2 dagen Engelbert Goemans oud 6 maanden. Morgen Zondag leest der Onbevlekte Ontvangenis oui 0 uur generale communie voor de leden der Congregntie Maandag 8 uur jaarg. voor Ger. Buggems en Allegonda Janssen. Om 9 uur jaarg. voor Hendrika van Valkenburg^ huisvrouwen Alex, van Druuen. 9 uur leesmis voor het Kruideniersgilde. Dinsdag 8 uur sol. jaarg. voor Ida van Valken burg, huisvrouw en Joh. van den Biggelaar. 9 uur oud jaarg. voor Leon, van Teijl en Joh. Vermeulen. Woensdag om 8 jaarg. 2de kl. voor O. Trynes, 9 uur Oud jaarg. voor Wilhelmus en Theodorus Cuipers en fondateurs. Donderdag 9 uur jaarg. voor Petr. Smits. Vrijdag om half 7 sol. H.Mis lereere van St. Lucia waarna Processie, "s Namiddags half 5 Lof 8 uur oud jaarg. voor Willem van Haeff, Mart. Gaal, huisvrouw en fondateurs. 2de Zondag van den Advent. Heden feestdag van de Onbevlekte Ontvangenis der Allerheiligste Maagd Maria. Om 5 uur plechtig Lol, waaronder feestpredikatie. Op diep dag en gedurende de octaaf is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Daar aau het hij wonen der getijden vele aflaten verbonden zijn, zullen gedurende de octaat om 3 uur de vespers en om 4 uur de meiten gebeden worden. "Deze week iederen avond om 5 uur Lol en Rozen hoedje tot intentie van Z. H. den Paus. A. s. Zondag 3den Zondag der maand zat de Hoogmis opgedragen worden voor de levende le den der Aartsbroederschap, des avonds om 5 uur Lof, Predikatie, Processie en Te Deum. 3 dienstmeiden voor Venray. 1 keukenmeid voor Oijen, 1 noodhulp keukenmeid voor Roermond. 2 kindermeisjes, 1 nette dienstbode voor Breda. 1 keukenmeid voor Duitschland. 1 dienstmeisje 15 jaar voor Oostrum. 1 tuinier. 1 bekwaam dienstknecht voor boerenwerk. 1 bakkersleerling, 1 bekwaam magazijnsknecht voor Heerlen, 2 zinkwerkers. 1 dienstmeisje van 16 jaar en 1 keukenmeid voor Kerelaer. 4 hoerendienstmeiden. 1 keukenmei f, 1 kindermeisje, 1 metselaar, 1 stoker, 1 leerling timmermansknecht, niet vpor huilen Venray. 1 zeer bekwame dienstknecht. 1 ongehuwd tuinier, en koetsier. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten kantore der Venraysche arbeidsbeurs en Informatie bureau Groote straat No. 86. N.B. Bij elke aanvraag van werkgevers behoort 25 cent te worden betaald, aanvragen van werk zoekenden 10 cent. FEESTAVOND, Geene. 40

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3