MORGEN, ZONDAG Fanfare „Euterpe"'. CONCERT -I V OOliHOOI, Timmerwerken, JAC. VAN DIJCE wollen Dekens, van W. Rangé. Maat- en Confectie-Zaak. Notaris LINSSEN Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. op de Groote Markt, op Zondag 7 Juli, G. L. VERBEEK m eaat? bij J, Janssen, Bericht. M. ROOIJAEKERS IJJV ROE KEN SCHAT 23 perceelen Rogge, 1STotaris Linssen L I De Ondcrgeteckenden maken het geachte publiek van Venray en omstreken hekend, dat zij den prijs van Scheren en Haarknippen rer- hoogd hebben en wel als volgt Scheren kost 4 Cts. Haarknippen G Cts. Kinderen Haarknippen 4 Cts. «fMiMMMM nog op de Kermis te Merselo Eigengemaakte Heerenkleederen, Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst klimmen over een schutting van 1.80 M. zoeken en aanblaffen van voor boef fungeerende personen, bewakeu en ver» de» igen van voorwerpen, verdedigen van den baas. op bevel aangrijpen en op bevel los laten. Niet verplichtend was bet tadderklimmen, dat slechts enkele honden bleken machtig te zijn. Merkwaardig was het to zien hou du honden bij het achtervolgen van een boef poogden hem te doen vallen door tusschen diens beenen te loopen, hoe zij woedend aanvielen op den man, die hun baas aan randde, maar op een enkel bevel hun slachtoffer ook wederom loslieten. Voorwerpen werden vrij diep in den giond gestopt, terwijl de hond op een andero plaats was. dan zocht het dier snuffelend zoolang tot het de plaats ge vonden had en groef het verborgen voor werp op. Ook werd een voorstelling gegeven van een moord. Twee mannen verwijderden zich, een bleef liggen op den grond, als de vermoorde, de andere vluchtte en verborg zich op een afgelegen plaats. Do moordenaar had evenwel de voor zorg genomen zijn pet bij den vermoorde te laten liggen. Aan dat hoofddeksel rook de hond, die met een politieagent ter plaatse verscheen, en volgde dan zonder aarzelen het spoor van den misdadiger, Eén der honden had, om vervolgden te kuonen weerhouden in hun vlucht, het systeem om beide voorpooten één been van den misdadiger te omklemmen, zoodat 'c dezen onmogelijk was te ontkomt n. Een anderen poogde men af te schrikken door het lossen van revolverschoten, maar het dier bleef onvervaard den man achter volgen. Verschillende prijzen werden toegekend Hollandsclie of Zwilscrsche koeien In Italio wordt van gedachte gewisseld over de vraag, wat het beste rundvee is voor invoer; het Zwitsereche of het Neder» landsche. In vroegeren tijd werd het meest ge nomen het met Zwitsersch bloed gemengde vee uit de voor Alpen; doch door onvol doenden aanvoer is de prijs van dit vee gestegeD tot f300 a f325. Deze prijs wordt nu als te hoog be schouwd volgens de matige melkopbrengst Men heelt daarom meer aandacht ge schonken aan het Zwitsersche vee, maar de stijgende waarde daarvan, van f 400 tot f 450 is eveneens een groot bezwaar. Dit gaf aanleiding om verder rond te zien en men is thans overtuigd geworden in Nederland een uitstekende bron ge» vonden te hebbeo. om van daaruit geregeld melkvee te belrekken. De melkopbrengst is aanmerkelijk hooger dan men in Italië gewoon is, terwijl de prijzen in verhouding tot het Zwitsersche voo billijk genoemd kunnen worden. Snel reeliG We lezen in »Handol en Nijverheid" De vorige week waren wij tegenwoor dig bij de behandeling eener strafzaak voor hei Scbwurgericht te Kleef. Do ge tuigen waren gehoord, de Staatsaowalt had zijn toespraak tot de gezworenen ge houden en de verdediger van den be klaagde was aan het woord. Midden in diens rede tot de gezworenen verzocht de president hem een oogenblik te wachten. Zijn scherpziend oog heelt onder het publiek eenige wanorde ontdekt en scherp klinkt zijn stem tot den dienstdoenden gerechtsdienaar »Da ist een Betrunkene unter das Publikura, bring ihn vor." Deze vat den lodderig uit zijn oogen kijkenden belangstellende in zijn kraag, en brengt hem lang niet zacht voor don president, die den naam, beroep en woonplaats vraagt die den beschonkeno ternauwernood kan beantwoorden. De Hcrr Staatsanwalt vraagt veroor deeling van don verstoorder der orde tot 3 d igen hechtenis en de president veroordeelt hum op staanden voet tot die strafhij werd «sofort eingesperrt." De geheele berechting duurde geen twee minuten. Dat raag zeker snel recht worden ge noemd 1 van vrij-vervoer langs de spoorwegen, ter gemelde secretarie te bekomen, ruim een half uur voor het vertrek aan den stationchef van den spoorweg te Veoray belmoren te worden afgegeven. Venray, 4 Juli 1907. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. VENRAY. Aangifte van den 28 Juni. tot den 5 Juli, Geboorten. Martinus Hermanns Hubertus Dinghs. Christian» Hubcrtus Goumans. Huwelijken. Martinus Anlonins Beckers oud 27 jareni landbouwer te Maashees en Elisabeth Huberta Gerrits oud 19 jaren z. b. te Venray. Sterfgevallen. Antoinetta van der Heijden, «vhtgenoote van Martinus Verheijen oud 07 jaren. Petronella Janssen, weduwe van Adriaans Peter Johannes Rommen, oud 58 jaren. De Burgemeester van Venray. Gezien de missive van den Heer Burge meester van Maashees d. d. 2 Juli 1907. Gelast bij deze de aan den voet dezer genoemde verlofgangers der lichting van 1900, behooronde tot het Go Regiment Infanterie, om zich, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof mede genomen, en vau hun verlofpas, op op Maandag den 12 Augustus 1907, voor vier ure des namiddags, bij hun korps, in garnizoen te Breda aan te melden, teneinde, ingevolge artikel 111 der Militie- wet 1901, onder de wapenen te komen, Remmen Arnoldus Hobertus. Wijst genoemde verlofgangers erop dat de verlofpassen minstens 3 dagen voor den terugkeer naar het korps ter secre torie dezer gemeente ter afteekening moeten word°n hezorgd °n da* d* bewijzen Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 4 dienstmeiden voor Venray '2 Keukenmeiden, 1 dienstmeisje voor Arcen, 2 boerenmeiden, 2 ko perslagers, 4 schilderknechten. 2 Smidsknechts. 3 meubelmakers, 2 bakkersknechten 1 of 2 jaar aa» het vak, 1 huishoudster 2 sjouwerlieden. 1 stoker, 1 matroos, 1 knecht voor koetsier en ander werk, 1 knecht voor de brouwerij, 1 boodschap meisje, 1 boerenknecht en 1 schoenmakersknecht, voor Duitschland. 2 losse? werklieden. Bieden zicli aan 1 kantoorbediende, I reiziger, 1 net porsoon om eenige uren per dag behulpzaam te zijn op een kantoor, 1 winkelknecht. Kerkelijke Diensten te Venray. Parochiekerk. MAANDAG 8 uur jaarg. 2de ld. voor Martin Goemaus en Peter Goumans. DINSDAG S uur jaarg. 2de kl. voor de» WelEerw. heer Johannes Rongen, Pastoor te Scvenum. WOENSDAG 8 uur Sol. jaarg, voor Jacob Trijnes, Anna Gertriulis Caraps, en Peter Johan van den Broek. DONDERDAG, 8 uur Oud jaarg. voor Hubert Geurts en Johanna Wijuands VRIJDAG 8 uur oud jaarg. voor Lamherdina en '.Vilhelmina van Giesbergeu. Paterskerk. Zondag om 2 uur vergadering voor de leden der 3e Orde, om 5 uur Lol'. Dinsdag, teestdag der H. II. Martelaren van Gorcum, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Om half 8 plech tige Hoogmis, om 5 uur plechtig Lof. Vrijdag om 7 en half 8 de gewone uitvaartdien sten voor de ziel van zaliger Louis Raedt-s. als lid der Aartsbroederschap, om 5 uur Lof. Zaterdag om hall 8 plechtig jaaargelijde voor onze overledene medebroeders, bloedverwanten en weldoeners. A.s. Zondag, leestdag van den II. Bonavetitura, Kardinaal, Kerkleeraar en Relijder onzer H. Orde volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Boter- en Eiermarkten. MAASTRICHT. 2 Juli Aanvoer 26335 k. prijzen f 1.16, f 1.10. f 1.07 per kg. Eieren aangevoerd 75200 sluks. Prij zen D. f3.40 f 3.80. K. f 3.00 a 3.20. O. f 3.10 a 13.30 per 100 stuks. ADV E RTENTIEN. Aanvang 's nam. 6 uur. Bij ongunstig weder op Zondag 21 Juli. Het Bes/uur. met een nieuw model WINDBUKS. vanaf Zondag 7 Juli lol en mei Zondag 21 Juli. om 3 flinke prijzen. Hoenderstraat. eerste kwaliteit a t' 1.25 per flOO pond. Café. Eïrdt. Oudorgeteekende beveelt zich. beleefd aan lot het vervaardigen van alle voorkomende Nette .afwerking. Concurreerende prijzen Mr. Timmerman, Langstraat. VENRAY. Bij ondergeteekende bestaat gelegenheid tot het laten vervaardigen van in elke oijt pond Wol een 2 per-< doki f2.50. A onbevriend, LeunenVem .«v. ROMANBIBLIOTHEEK voor iedereen. Zijn verschonen: No. 1. Argtisoogen. No. 2. D. vloek van den Leugen. No. li. Liciit en Schaduw. No. 4. Hilda Wade. - No. f>. Pension Volkerling. No. 6. Het Drama van de Rue St. Anne. No. 7. Harry Sharpe, de agent der geheime politie. No. 8. Dc Ware. No. 9. Het ge heim van de Barones. No. 10. De biiarpe, No. I Gouddelver-Alillionair. No. 11. Stille Getuige. No. 12. Het :m van de gevouwen handen Verkrijgbaar aan liet Bureau van dit Blad in pa'kettan van $2 s'ii'l a f 1.20 of in losse Tiunimc, J J Cts Notaris Litis ssen TE VENRAY zal op verzoek van de Wed. Peier van Dijk en kinderen op Maandag 8 Juli 's morgens 10 uur ten huize van Jan van Dijk aan de Heide te Venray, publiek verkoopen, Een huis met stal, erf, bouw en weiland gelegen in het We- ffiD versven, groot 1 heet. 34 arenl sectie H 1077 en 1078. Notaris Linssen te VENRAY zal op verzoek van de Wed. Johannes Linders en kinderen, op Dinsdag 9 Juli, 's namiddags 5 uur ter herberge van Martinus Dirckx aan den Leunscnen weg te Venray, publiek verkoopen, en G perceelen Haver, staande te wassen .an de Heiide, ter plaatse genaamd de -Begijnenhof' te Venray, zal op verzoek van de Erfg Antoon Smits op Donderdag 11 Juli 's namiddags 5 nor in het Hotel -de Zwaan" te Venray. publiek verkoopen 1 perceelen rogge achter Veltum, langs het paadje naar do Heide. perceelen dito aldaar nnnst Jacobus Bistervels. 2 perceelen dito aldaar, naast Johannes Goumans. 3 perceelen even aldaar. 1 perceel rogge in het Vlakwater, naast de Familie Janssen -Gouden Leeuw' 3 perceelen rogge te Veltum, naast Math. Vollenberg. De barbiers van Venray A. LITJENS. A. HABRAKEN. W. KESSELS. H. KUSTERS. JOH. KUSTERS. ErUTK'-TJ-T-i1-- r—Tabi^T-^rS-Tr3 STEEDS VOORRADIG te VENRAY, zal <>p verzoek van Arnold Arts op Don derdag 11 Juli onmiddellijk na den verkoop der Erfgen. Antoon Smits, alsnog in het Hotel »dc Zwaan" publiek verkoopen: 3 perceelen rogge en 10 perceelen aardappelen, staande te wassen achter zijn huis op den Heuvel te Venray WERKMANSKLEEREN. Net en degelijk Maatwerk, scherp concurreerende prijzen. Notaris Esser te Horst zal op Woensdag 10 Juli nam. 3 uur ter plaatse te Sevenmn publiek verkoopen voor M. Kersten in de Steeg. 5 perc. rogge en 1 perc. haver bij 't huis in de Steeg. 1 pare, rogge in Luife» weide en 1 perc. haver aldaar. voor J Wanten 2 perc. gras in de Ingen voor J, Wilms en kinderen 8 perc. roggp nabij 't luns in Bergerveld en 2 perc haver aldaai. zal op Donderdag 11 Juli te Horst pu- hliek verkoopen A nam. 2 uur hy Poulissen te Amerika voor dc kinderen M. Nooijen. 3 sl. voor gras en 1 sl. nagras op het Zoor; 1 perc. rogge en 1 perc. haver op de Slenk. B nam 1 uur ter plaatse aau de Melders» lo voor de wed. en kinderen Ruiten. 12 perc. rogge achter in het. veld aan do Meidersin. I 1G dito bij het huis -de Kop pert" 5 perc. haver. Tegen hagelslag verzekerd, C nam. G uur bij Th. Maas Veniosche weg voor Mej. C. Custers, 10 perc. rogge op Dennenoord geschikt voor zaadroggn. uur ten huize en op verzoek van de heeren Linders en van Daal te Horst aan het Station publiek verkoopen. Alle huismeuhels. stoelen, tafels kasten corn 'de. lessenaar, lampen, spiegels, schil derijen. kachels, fornuis, regulateur, -ymplioimira met 15 platen. 0 bascules, 1 beste omgaande ploeg egge schuur en akkergereedschap, hakselmachine. eeQ party schanssen en brandhout. 1 best zwaar 8jarig merriepaard 1 zwaar 12ja»ig morriepaard benevens een sterk Bosscherkaiivtje met paardentuig. De paarden worden <nn 12 uur verkocht. Maandag 8 Juli 1907 nam. 5 uur rberge en op verzoek van P. Kuij- Oirlo gemeente Venray, publiek verkoopen ierc. rogge in den Gunhoek op Ml. zal op - ter herberge pers te 15 r T' u'sch zal op Vrijdag 12 Juli nam 3 uur ter plaat* se te Venray Merselo op verzoek van de wed. W. van Rijswijk en kinderen publiek verkoopen Verscheidene perceelen rogge op hunne verkochte boerderij te Merselo. zal op Woensdag 17 Juli 1907, 's midd. 12 uur ter herberge van J. Kemps te Ven ray, Henseniusplein. publiek verkoopen A voor M. van Aarssen. 1 perceel rogge by" 't Nieuwhuis. 1 - Venraysch veld dand van Roelofs,) 1 perceel rogge in Boschveld, 1 - Venraysch veld naast den Heer Jan Poels, B voor de Erven Milieu 1 perceel rogge op do Kemp, zal op Woensdag 10 Juli 1907 voorm zal op Woensdag 17 Juli 1907 nam, 5 uur ter herberge van W. Bal tussen te Leunen- Venray, op verzoek van zijn principaal, publiek verkoopen LeunenVenray, .Sectie D nos. 2187. 2709. gr. 42 aren, 5 I centiaren, in pacht bij de Mulder, V

Peel en Maas | 1907 | | pagina 3