Limburgsch Nieuws. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. VEN RAY. 22 September 1906. Zondag vierde liet Genootschap der H Kindsheid alhier haar jaarlijkse'! feest. Op de gebruikelijke wjfze Ir >k omstreeks 10 ure een overgrooie kinder.-loer, voorzien van allerlei gekleurde vaantjes. begeleid doEerw. Ztts'ers en heerert Onderwijzers voorafgegaan door de Fanfare -Euterpe van uit de Zusterschool naar de Parochie» kerk, alwaar eene plechtige II. Mis word opgedragen. Na lief Evangelie beklom de Weleerw. Pater Rochus den kansel, sehetsfe in eene sclioone rede het doe! der 11. Kindsheid en wekte de geloovigen op, om toch steeds hun geldelijken steun te blijven verleenen aan dit. H. genootschap. Toen de Mis uit was trok de stoe', met de muziek aan liet hoofd d>-or de voor naamste straten raar het Gymnasium, al waar bij ontbonden werd. Des namiddags om 3 uur trok men wen in dezolfde orde kerk waai ts Onder bet plechtig Lof lichtte de Weleerw. Pater Rochus nog een woord van dank tot -allen, die dit scboone liefde werk steunen, waarna do plechtigheid besloten werd raet het zingen van eenige toepasselijke liederen Ook wij bevelen dit kleine.missiewerk ten zeerste aan in de m l ldadigheid van Venray's Katholieken. Daardoor toch werken zij indirect mede tot verbreiding van het wam Geloof ondei Ue heidenen. Op den 28 September a. s. hopen den dag te herdenken vim het veertigjarig inireden in do Oide va» den tl. Fiancis- cus van Assisië; De weleerw. Pa'er S. van Berlo in het klooster te Venray de weleerw. pater 1'. A. Ranshuvsen, assistent in de Antonius- kerk Ie 's Giavenh.ige de weleerw. pater N. Brico, pastoor te C>evoid»n de wel eerw. pater G. van de Berg, lector in Int klooster der EE. ZZ. Claiissen te Mogen. En op den 3 October a s. hopen hun vijf-'en-tw intig-j oige cpr.nme in het kloos ter te herdenken Do zeereerw. pater E. Er.g'ls, prefect van het gymnasium te Venray de zeer eerw. pater A. Duioisv.ld, overste in het klooster te Weert de zeereerw. pa'er G. van Kessel. pastoor te Delft, en de wel eerw. Pater G. v. d. Boesem, kapelaan in het Boschje te Rotterdam. I)r. P J. Vullings. Zaterdag uit Amerika te Rotterdam teiuggekeeid, be- gaf .ioh Maandag naar Helmond. wi".r hu eenige» tyd tot herstel zijner ge«chokte gezondheid za! vertoeven. In de -Javapost" vinden wij de aankomst te Batavia vermeld van de drie eerw. zusters Ursulinen uit het klooster -Jerusalem" te Venray: More Ida en Soeur Sophia voor Noord wijk, Sïèie Brigitte voor Weltevreden. De loting voor de Nationale Militie van de lichting 1907, zal plaats hebben voor Venray en Wanssum op Woensdag 24 October a. s. in de Muziekzaal Ie Venray. Op Maandag 24 September a. s. 's nam. 5 uur zal de Gemeenteraad van Venray vergaderen en zullen de volgende punten behandeld worden 1 Benoeming onderwijzer School Oirlo. 2 Schrijven en adres van Th. Ver hoeven te Utrecht. 3 Adres der Tramcommissie Ie Venray. 4 Adres der bewoners van de Heijde. 5 Reclames.Hoofdelijke» Omslag. 6 Aanbieding gemeentebegrooting 1907 7 Mededeeling van ingekomen stukken. Door de Rijksveldwachter Schilleman is alhier aangehouden den in het Alg. Politieblad gosignaleerden H. v. E. oud 40 jaren, arbeider alhier, die tot twee dagen hechtenis en een jaar opzending naar een rijkswerkinrichting wegons bede larij werd veroordeeld. Hij werd naar de gevangenis to Roer mond overgebracht. Zondag 30 September a. s. zal onze dorpsgenoot de Weleerw. Heer Aj iaens in onze Parochiekerk alhier, zijne' Eerste plechtige H. Mis opdragen. Op de Maandag gehouden herveiling der twee fokstieren van den Boerenbond werd er een aangekocht voor het district Merseio door de Wed. Poels aldaar, voor f185, (te Roermond aangekocht voor f 1901 de tweede werd gekocht voor het district Scheide door Claassens aldaar voor f 205 (te Roermond aangekocht voor f 265? .Maandagnamiddag ontving men alhier het bericht, dat onze postdirecteur de heer E. te Amsterdam in een kelder was ge vallen, zoodanig dat hij naar het hospitaal moest worden overgebracht. Di*heer E. was voor veertien dagen met verlof. De uitgestelde zaak van G. Ewals te Merseio, vordacht van mishandeling en het toebrengen van zwaar lichamelyke letsels aan P. ,T. E zal op den 25 dezer voor de Arrondissements Rechtbank te Roermond worden behandeld. Twee getuigen zijn nog in deze zaak gedagvaard. Zondag is in h-»t caló *.i» de» heer P. Hoedeniakois alhier opgericht eene voetbalclub -Je Péelhaas." 22 loden traden als lid toe. lieden Zaterdagavond zal in liet café v;.n den heer J. Kernps eene vergadering wor den gehoud.'n, alwaar dan een difinitief bestuur zal worden gekozen. Wij wenschen het nieuwe gezelschap veel succes. De maaiideiijksche vergadering van den R. K. Volksbond jl. Zondag gehouden, was zeer slecht bezocht. Na voorlezing d >r notulen der vorige vergadering, werd het nut van liet Limb. Ondersteuningsfonds door den heer Bonants op deg-lyke wijze besproken. E lOtal Volkshonders meldde» zich als lid aan. Er weid besloten op Zondag 30 September a. s. eene verga lei ing te houden, welke uitsluitend gewijd zal zijn van de oprichting eener afcïeeling van liet limburgsch Ondersteuningsfonds. De timmerman T. werkzaam uij den heer H. Kemp», viel Dinsdagmiddag van bet dak, en brak daarbij zijn rechterarm, en bekwam eenige kneuzingen aan hoofd eu handen. Dr. Struben verleende geneeskundige hulp, Deze week zijn de oefeningen be- goiinèn voor de op te leiden muzikanten dor fanfare -Euterpe". Niet minder dan 18 jongelingen nemen er aan deel. Met recht kan men dan ook zeggen, dat de ijver voor de muziek in Venray thans meer en meer begint te herleven, n-r-tuige 0"k het talrijke publiek, da' in den laatsten tijd de muziekuitvoeringen van -Euterpe" met hunne tegenwoordig heid vereerde. Bij het a. s. zomerseizoen zal dit ge zelschap aardig wat kunnen praestecren, alsdan toch zal het getalsterkte 47 werken - üu leden bedragen. We wenschen den ijvervollen Directeur met zijn aankomende élèves alle succes en hopen dat -Euterpe" als altijd een sieraad moge zijn en blijven vo ir Venray. StaalMhcKrooling I90J, Onder het hoofdstuk Waterstaat lezen we o. m, Tot voortzetting van de verbetering van do Maas tusscben Tegelen en St. Andries is f 60.000 aangevraagd, zoomede f 60.000 voor voortzetting van de nomialiseering beneden Mook. En verder De verruiming van de Zuid- Willemsvaart za! in 1907 worde» voort gezet tot de «pbaslbtug te De Biest, ge meente Weet waarvoor f 23,750 ooodig is. gelijk f 19,350 voorde oevervoorzie- niug over hetzelfde gedeelte. Uit bet hoofdstuk LandbouwHandel en Nijverheid stippen wij aan Ter be vordering van het in cultuur brengen van woeste gemeentegronden o. a. in de pro vincie Limburg, wenscht de regeenug aan de gemeenten steun te verleenen. om zoo doende langs minnelijken weg en in onder ling overleg bet beoogde doel te bereiken. Zoowel tinancieele hulp, door het vorstrek- ken van rentelooze voorschotten, als tech nische hulp zal door het Rijk worden ver schaft onder vast te stellen voorwaarden op den grondslag van het rapport der Heidemaatschappij. De gemeente Venray heeft zich bereid verklaard op de bedoelde grondslagen tot het in cultuur brengen van hare woeste gronden over te gaan. En betreffend het mijnwezen Het plan is een eigen cursus voor raijnopzichters op te richten, in plaats van de enndidaten het onderwijs op de mijnschooi te Aken te doen voigeu. Voor de Rijksopsporing van delfstoffen wordt wederom f 100,000 uitgetrokken. 1 LEUNEN. Wilt gij«maak'lijk eteo en ook flju. Gebruik dan patrys, haas of konijn. Zoo ongeveer heeft hij gedacht, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. een ongevraagd bezoek bracht aan het konijnenhok van den heer A. J. te Leunen, en zich met haastigen spoed meestsr maak te van een paar vette langooren. De eigenaar heeft bereids de politie van een en ander kennis gegeven en het ware te wenschen, dat deze door hot toeval geholpen, op het rechte spoor kwam, die nachtelijke roovers eens flink den bek al te vegen. MERSELO. Zondagavond op het ge wone uur werd do gewone vergadering gehouden van -St. Hubertus". Gewone opening, gewone spijskaart, gewoon slot. In de wintermaanden is Maandags verga dering. Brand, brand weerklonk het Maan dag in ons anders zoo stil en rustig dorpje. De brandhoren liet zijn akelig getoeter hooren. Iedereen snelde ten huize uit om de plaats des onheils in oogenschouw te nemen zelfs oude besjes voelden zich op het brandgeroep verjongd daartoe geprik keld door de nieuwsgierigheid, eigen aan de dochteren Eva's. Zij vertoonden zich aan raam en deur om ook het schouwspel aan te staren. Van alle zijden kwamen de mannen onzer brand weer opdageu. Op, mannen, bedwingt het woedende element, trotseert de allesver» nielende vuurzee, beschermt het go>d uws naasten met alle kracht. Wa li' had oiidortussche» het vuui zijne prooi gezocht? Schrik en onts'elteu's waren vtor niet teweeggebracht, immers do brand woedde slechts in de verbeelding onzer kranige brandweer, dio zich druk aan het oefenen was. Onvermoeid waren de mannen workzaam en leverden ons een helder be wijs. dat zij in de ure des gevaars trouw op hun post zulten zijn. en als helden zullen pal staan. ".Vat zal na dik een inspanning een glaasje heerlijk smaken, hè Nu. dappere mannen, smakelijk drinken, adieu ltiM|ti>clie iler B.iiikIueer Do >r den Majoor Commandant van liet XXXXV en het XXXXV'I land weent is- trict zal in de maand November op de navolgende dagen eene inspec ie woid.«» gehouden 3 Venlo, 5 Maashree, 6 Helden, 7 Kessel, 9 Gennep, 10 Horst, 12 Grüb- beuv.TSt, 13 Meerlo. 14 Venray, 16 Bergen. 17 on 19 Weert. 20 en 21 R»èr-: mond. 22 SwAlmen, 23 Maasbracht, 24 Melick Herkenbosch., 26 Grathem, 27 Susteioii. y S-d rt eolifge Weken 'ot 1 November is de in - ib; van appeltin en peren naar Duitschi ind vrijgesteld. In dien korten tijd beijveren zich' de kooplui om zooveel appels naar Piuissen in te voeren als maar mogelijk is. De appels worden echter met M. 3.25 per 100 Kg, belast, zoodra ze anders verpakt zijn dan in zakken van 50 Kg, of los in den wagen. Na 1 November wordt van alle appelen en peren weer een recht van M. 3.25 per 100 Kg. gelieve SEVENUM. Tot lid van den gemeen teraad is gekozen de heer P. N-ibbea met 164 stemmen. De heer Baeten verkreeg 83 stemmen. Van de 268 kiezers waren er 258 op gekomen. WELLERLOOI. B-gunstigd door een pracliiig weer, trok verleden Zondag de jaai lijscbe processie van bier naar Tienray ter bedevaart, 't Aantal pelgrims was, zouals gewoonlijk, voor Wellef looi heel groot. Luid biddend, stich'end door gebed en goede orde, lr«k de schare, langs rnoeie lyke wegen voort ter genade*apell>, om Je voorspraak van O. L Vrouw van Lourdes voor zich en de hunnen af te smeeken. Afgehaald door een Z. E. Pater en een stoet 'bruidjes, t>ok de processie onder de welluidende tonen o izer fanfare Tieuray binnen, la de kerk aangekomen weide» doe^^e schoolkinderen een paar Maria-liedjes en door het zangerskoor eene muziekmis gezongen, terwijl de Z. E. Pa ter Bentivolius Hunraets de i'oeslpre tikato hield. Na de pauze en een kort lof keerde de processie in dezelfde orde liuiswaaits. GENNEP. Door den rijksveldwachter is alhier aangehouden zekere A. v. L. verdacht van in den nacht vai 26 op 27 Augustus 11. 1906 te Schijndei opzettelijk brand te hebben gesticht. Tegen hehi was door do rechtbank te 's Bosch rechtsingang verleend met bevel van gevangenneming. MOOK, Bij beschikking van H. M. de Koningin dd, 6 Sept. is aan het parochi aal Kerkbestuur van Mook verlof verleend de trekking der tombola van kunstvo >r- werpen te doen plaats hebben in Juli 1907. Alzoo een verlenging van 6 maan den, die den ijverigen pastoor te stade zullen komen in het plaatsen van de loten. Nog steeds trekt de expositie der tom bola veel bezoekers die allen zich zeer voldaan toonen. HELDEN. Te Onder is een perceel grond aangewezen voor de plaatsing van een boortoren, zoodat weldra met het boren naar steenkolen een begin zal ge maakt worden. MAASBRACHT. A. C. W., oud33j„ huisvr. van M. A. A. artiste, zwervende, die alhier tea huize van Tinnemans sedert 8 Sept. jL. dóór de politie werd bewaakt als zijnde zij verdacht van kinderdoodslag, is thans naar de gevangenis te Roermond overgebracht en op rechterlijk bevel inge sloten. REUVER. Zondagnamiddag sloeg tijdens het hevig onweder. dat boven ons dorp woedde, de bliksem in bij P. Teeuwen alhier. Een varken werd in het bok gedood en pannen werden van liet dak geworpen. De huisgenooten kwamen echter met den schrik vrij, De assurantie dekt de schade. ROERMOND. Voor de Rechtbank alhier stond Dinsdag o. a. terecht D. P. H. U. M. oud 21 jaren, land bouwer te St. Odilienberg, thans gedeti neerd, beklaagd dat hij in den'avond van 8 Juli 1906 te St. Odilienberg A. H. Roemen met een mes heeft gestoken of geslagen, tengevolge waarvan deze door de ontstane verwondingen en bloeduit storting, ongeveer 5 minuten later aan de gevolgen is overleden. Ei8ch 8 jaar gevangenisstraf. Th. VV. oud 24 jaren arbeider te Horst, beklaagd dat hij te Horst op 8 Juli 1906 Ch. Cuppens heeft mishandeld en verwond. on eert «estal bierglazen ten nadoele van J. Coort. heeft stukgeslagen en verbrijzeld Eisch 45 dagen gevangenisstraf. En werden vrij gesproken J. V. te Oploo P. 11 v. II. to Sam boek, M. Fr. en O. II. beiden tc Oploo, J. A. v I). te Viorlmgs- beek, allo laddbouwers en L. Sm. dionst- knechi te Overloon, allen vrijgesproken va» de hen ten lisle gelegde s trooper ij. HORN. Een werkman alhier vond Maandag, bezig zijnde mot bet uitgraven van grond, ongeveer ter diepte van twee meter, een meiisohelyk geraamte, nog volkomen ganf. Tevens weidon nog ge vonden twee sigarrnpypjes en op een paar passen afstand twee geraamten van paaiden eveneens ongeschonden. Naar 't schijnt, is het eerstgenoemde geraamten het overblijfsel van een jongen man, althans de kaken toonen een krachtig gebit, met het ge vone getal tanden. Omtrent de herkomst van het gevoudene verkeert men in het duister. WEERT. De opening der gasfabriek zal met feestelijkheden plaats hebben op den vooravond van de u. s. kermis. Reeds worden door diverse sociëteiten voorbereidselen daartoe gemaakt, op ini tiatief van de kranige vereeniging - Weert Voor ui»." Bij gunstig weer zal aan liet Bassin prachtig vuurwerk worden afgestoken, terwijl de stedelijke harmonie St. Anto- nius op het water muziekuitvoering geeft. Het stadhuis zal versierd zijn met eene prachtige gaslicht-illuminatie, kosteloos aan onze gemeente aangeboden. SITTARI). De Vereeniging -Geloof en Wetenschap" die het initiatief nam tot liet stichten eener R. K Volksbibliotheek door de gezamelijke sociale vereenigingen der stad, heeft succes met hare bemoeiingen, want reeds 5 vereenigingen, nl. Vir.centius» vereeniging, Geloof en Wetenschap, Hanze Slagershond en Kruisverhond hebben be sloten tot deein»ming, terwijl de andere vweenigingen wel spoedig zullen volgen Deze week nog zal tot de oprichting en tot de vaststelling van bet reglement overgegaan worden, O ndat vooral de oprichting groote tinancieele offers vordert, werd vo»r dit doel door de gezamenlijke besturen der vijf vereenigingen aan den Gemeenteraad eene subsidie groot f 300 aangevraagd. VALKENBURG, Door den gemeente raad alhier is het volgend b sluit geno men -De raad <ler gemeente Valkenburg, de bewijzen hebbend» uit de registers va» den gemeente nmurger, dat In. door Je» t-nrgein'eester te zijnen bate de belas'i»g ep de begraafplaatsen is ontdoken voo f l.'5 2». hij d«* he.Lsting »p dn begiaafplnnl- scn heeft loegepist i» het nadeel der ge meente. 3o. een som van f 75. voortspruitende uit die belasting, niet verantwoord is in de rekening voor 1901. besluit, zich te wenden ti-t den Minister van Binnenl. Zake», met een aanklacht tege i den lieer A. Erens, burgemeester van Valkenburg, wegons door hem ge pleegde geldelijko benadoeling dér gemeen te en meikelijke achteloosheid i» hot ho- heor der gemeentelijke financiën. De buigemeester, do hoeren min of meer aanmoedigend de klacht in te dienen, be loofde hun; dal ze er weinig pleizier va» zouden hebben. KERKRADE. Donderdag z-u de heer Dortu van Meesscnbroek een stier nfieveien by een slager alhier. Twee man leidden bet dier, dat altijd gedwee en rustig was geweest; de heer D. volgde. Onderweg werd hei dier wat onrustig en onwillig en de hei r I). een reeds bejaarde maar nog zeer krasse man, wildo den stier nog een touw om de horens binden, om hem beter te kunnen leiden. Eensklaps werd hel dier wild. stiet de heer D. tegen den grond op den kant van een sloot langs den weg, en wierp zich op hem, Toen hot de beide geleiders eindelyk gelukte de lieer D.' aan het woedende dier te ontrukken, was deze met de horens zoo geweldig toegetakeld, dat er geen hoop op herstel meer was. Fer rijtuig werd de heer D. naar huis vervoerd en onmiddelijk werd een priester en een geneesheer ontboden. Reeds tegen zes uur in den namiddag overleed de algemeen geachte man. BOXMEER. De loting voor de Nat. Militie lichting 1907, zal plaals hebben als volgt Donderdag 11 October te Boxmeer voor Beugen, Boxmeer, Cuyk, Haps met Oeffeit Linden met Beers, Mill. Vrijdag 12 October to Boxmeor voor Maashees, Sambeek, Vierlingsbeek, Wan- roy met Oploo. Maandag 22 October te Deurne, voor Deurne en Bakel. CU5K. Op de markt- vao Dinsdag waren aangevoerd 370 runderen en 300 biggen. D» prijzerï wai*en als Volgt liet vette vee 34 ad 35 cent per halve Kg.; 't dragend veo van f 180 tot f 250, het mager van 85 tot f 120. De biggen waren minder nl. van 7 tot 9 gld. De handel was levendig, voornl in vet vee, terwijl die in biggen slap ging. Er waren veel kooplieden ter markt. Doolt het nangovoorde veo ging niet geheel ver handeld weg, zoomin als de biggen, Db markt had een redelijk verloop. WYCI1EN. Maandugmorgen eirca 8 uur zijn bij den landbouwer Jnc. Jasper te Lunen onder deze gemeonto 2 paarden ontvreemd. De polilie alhier doet ijverig onderzoek naar de helers er van. WANROY. Door ons gemeentebestuur is besloten ciica 13 H. A. woeste» grond, gelegen in liet noordeinde van 't gemeen tebroek voor rekening der gemeen'e te ontginnen. Nog in dit r.ajaar zal men hiermede beginnen. OSS. Dinsdagavond half acht bad op den Litscben weg een treurig ongeluk plaats. Een paar hondenkarren kwamen in botsing met een rytuig, waarin de familie. A. uit Lith gezeten was, en dat .bestuurd werd door den koetsier v. H. De botsing ontstond, doordat liet rytuig zonder licht reed en verkeerd uitweek. Het kantelde, waarbij een jongon van 16 jaar, een zoon dezer familie eronder geraakte. Later bleek dat de jongen bezweken was zyn borst kas was ingedrukt. 's BOSCH. Dinsdagmorgen in de vroeg te overkwam alhier don machinist van A. Benner's bioscope, Karei Posllmmes. een treurig ongeval. Bij het verzetten van een der zware wagens is de boom, welke liij daart >e bezigde, uitgeschoten en had hetongoluk nahij de Gouden Leeuw achterover tegen de» grond te slaan, waardoor liy een ernstige hoofdwonde bekwam. Naar het Ziekenhuis overgebracht, word een schedelbreuk geconstateerJ en het H. Oliesel toegediend. De opening; der Knniers. De groote Ridderzaal, waarin de Kon.n- gin Dinsdag voor de derde maal de Staten- Generaal heeft geopend, vertoonde weder den/.elfden luisterijker, aanblik als de beide voiige jaren. Het geflonker vao hel goud der unifor men, do helle kleuren der ordelinlen op do met eereteekeuen bezaaide gala-eojjiuums der hoogwaaidighiedab.-kleeders zeilen het schouwspel weder zyi. irewonen glans en schittering bij. waai toe ook de keurige damestoiletten niet weinig medewerkten, lil de zaal was eo hier niet zooveel licht als de vorige jaren, «laar de lucht tijdens do plechtigheid bewolkt was. De meeste Kamerleden waren weder in uniform zoo sclu ij ft het Hdbl. sommigen in militair tenue de heer Nolens in priester kleed onkelen do heeren Van Vlief De Klerk. Plate, Bos, Roodhuyze», nu„' hrecht. Mees en Ketelaar in liet zwart Onder de gezanten werd ditmaal voor het eerst opgemerkt de nieuwe Cliineesche gezant in zijn typische kleedij, het hoofd getooid met een roodo muts met gouden punt, terwijl vo»rfs het schilferende uni form van jhr, Ruyssenaers als gezant in disponibiliteit, do aandacht trok. Omstreeks kwart over eenen verkondig de het geschetter van het koper buiten, dat de Koningin in aantocht was. Nog eenige oogenblikken, en onder het plechtig weer klinken van net aloude - Wilhelmus" met dof kanongebulder doormengd. treedt de Koninklijke stoet de zaal binnen. De Kouingin was uiterst smankvol ge kleed. over het corsage het ordelint van hot grootkruis van den Nederlandschen Leeuw, Aan baar linkerzijdo nam fle Prins plaals, die in groot marinetenue was. Zoowel de Koningin als de Prins zagen er welvarend uit. Met haar heldere, klankrijke stem,, las de Koningin do rede voor. Tegen het einde scheen zij echter eenigszins vermoeid. Evenals de vorige jaren werd, toen H. M. haar rede geëindigd had, een driewerf -leve de Koningin, hoera I" gevolg door een drievoudig -leve de Prins" door de in de zaal aanwezigen aangeheven, waarop de Koningin, vriendelijk neigend, naast den heer Welt, den voorzitter van de commissie, de zaal verliet, gevolgd dooi den Prins en den schitterenden stoet van hofdignitarissen. Op straat had de plechtigheid haar ge woon verloop. Duizenden en duizenden woonden weder het steeds aantrekkelijke schouwspel bij. dat ditmaal, nu de konin gin zich in do gouden koets naar de Staten-Generaal begaf, nog schitterender was dan verleden jaar. Allerwegen werden de Koningin en de Prins door de dichte menigte, in de met vlaggen getooide straten het voorbij trek ken van den stoet verbeidend, met geest drift toegejuicht. Na haar terugkeer in hot paleis ver schenen H, M. de Koningin en de Prins eenige oogenblikken op het balcon, door het volk met luiden jubel begroet.

Peel en Maas | 1906 | | pagina 2