„St- Anna" Schutterij „Het Hof" Prijsschieten, Photografisch Atelier Bovenkamers Paarden en Veemarkt te Horst, 'ïlTiêll.' P.nOEDEMAKERS Leesbibliotheek. Stroohulzenfabriek Wü/Naaaia LIJNMEEL, Heerlijke Koffie a Jaarmarkt te Venray, Paarden, Hoornvee Varkens, Henri Dewez 382e Staatsloterij. Drogerijen en Specerijen Schoonheid op Dinsdag 18 September Burgerlijke Stand. Kerkelijke lücnsleii (e Venray. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Boler- en Eiermarkten. ADVERTENTlEN. Jacoba Poels—Kemps. A LSCH I ETEN op Zondag 16 Sept. ZONDAG 16 Sept. a. s. Rijkslandbouwwinlerschool Te Huur aangeboden gevraagd Fatsoenlijke Lieden, Lingeries in Depot wenschen f] de Stieren Zondag 16 September a. S bestaat er gelegen heid zich te laten photografeeren, ten huize van den heer J. VERHEUGEN, Groote straat te Venray. W. A v. d, Munckhof prima blank zuiver Sclioolsli'oo, Frans Asselbergs Molton-, Wollen- en Sitse Dekens. Vrouwen en kinderdoeken, Wed. J, v. d. Linden op Woensdag 26 Sept. 1906 Maandag 17 Sept. a. s. mr 100.000 mg J. J. Walewijn Zoon, Notaris Linssen Notaris Esser te Horst. Slokpaardjes-Lelieiiiiwlkzeep Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Wyelieuer markten. De tweede paarden en veemarkt te Wychen zal deze maand gehouden worden op Donderdag 27 September. De drie overige maanden van dit jaar zal de markt telkens op den 2en en den 4en Dinsdag der maand worden gehouden behalve den 4en Dinsdag in December, zijnde Eerste Kerstdag. Van bei Hof. Naar de Avp. verneemt, zijn H. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik voornemens in den loop dezer maand eeni» gen tyd naar Zwitserland te gaan en daar» na op Het Loo terug te keeren. Te Ke%relaer zyn op 8 en 9 September ruim 30.000 bedevaartgangers geweest, waaronder ook velen uit ons land. De feestdag van Maria Geboorte, on- middelijk gevolgd door een Zondag, gaf aan velen een welkome gelegenheid om de bedevaart, zonder verlies van een werk dag te maken. Doodgeaelioten Maandagavond wil de politiebeambte J. den uit het verbeterhuis te Steinfeld onl» snapten 19jarigen W, S, arresteeren in tjjo woning. Reeds herhaaldelijk had J. aan de deur geklopt en in naam der wet toegang geëiseht. Eensklaps ging de deur open. S, kwam te voorschijn, en zonder dat een woord gewisseld was. schoot hij J. een kogel in het hart, zoodat hij dood nederstortte. Verplaatsing; Koloniale Reserve. Zijn de geruchten waar, die in de kringen der naastby betrokken militairen de ronde doen, dan zal volgens de -Gelder!." Utrecht de garnizoensplaats worden van de Koloniale Reserve. Zy was sedert 1891 te Nijmegen ge vestigd. Een kwestie voor fietsers. De heer Molster, fotograaf te Bloemen- daal, was in Juni jl. door een veldwach ter aldaar geverbaliseerd omdat hij savonds fiats had gereden, zonder dat zijn rijwiel zou zijn voorzien geweest van een helder wit licht uitstralende lantaarn. Hij had een lampion aan zijn fiets met een kaars erin. Van dat verbaal hoorde hij niets en tqen nu in Augustus toevallig zyn lantaarn defect iaakte op een avond kocht, hij te Haarlem een lampion, rood, wit en blauw plaatste daarin een kaars zóö. dat het wit verlicht werd en licht doorliet en verzocht toen een veldwachter hem te verbaliseeren, om zoodoeodo te laten uitmaken of een lampion licht gevende als de zyne, in den zin der wet werd geoordeeld een lantaarn te zyn. De veldwachter die den heer M. niet had zien ryden, weigerde eerst, doch toen de heer Meen rondje of wat om den rust bewaarder bad heen gemaakt, volgde procesverbaal eu gisteren werd de zaak behandeld voor het kantongerecht te Haarlem, waar de ambtenaar bij het O. M. die oordeelde dat een lampion geen lantaarn was. f 2 subs. 2 dagen requi> reerde, Mr, P. Tideman, voor beklaagde optre dend gaf dit geenszins toe. Allereerst zette bij uiteen, dat van de 1000 fietsrijders er nog geen 300 zijn, die aan hun rijwiel een lantaarn hebben, die helder wit licht uitstraalt, zooals de wet dat eischt. en in de tweede plaats betoogde hy, dat hier wel degelijk was gebruikt een lantaarn zooals de wet die verlangt, want door het wit van de lampion viel een witte stralenbundel naar voren op den weg en dat is het wat de wetgever had gewild. Zijn conclusie was dan ook vrijspraak. Kanaries. Voor de maand September is het volgen de betreffende de kanariefokkerij op te marken. De jonge mannetjes studeeren vlijtig degenen, die schel fluiten, brenge men in een afzonderlijk vertrek, daar zy anders bun kameraden bederven. Vele kweekers setten de jonge mannetjes thans in de be kende studeerkooien. Beter is hot om ze nog zoolang in groote kooien te houden, als dit ten minste zonder schade aan het gezang kan. Te vroeg af zonderen, vooral in kleine kooien, geeft zwakke, ziekelijke vogels. Men geve den jongen mannetjes niet te veel eivoeder in ieder geval niet 's morgens als eerste voedsel. Te veel eivoeder veroorzaakt storingen in de spijsvertering. Hoe krachtiger de vogels ziek kunnen ontwikkelen, vóór zy de strenge school doorloopen, des te beter zangers worden het. De van zijn doel bewuste kweeker probeert niet, de zangstudiën van zijn jonge mannetjes te forceeren, vooral uiet, omdat thans de voorzangers ruien en er slechts zelden éèn zingt. Het is nu de beste tijd, om jonge wijfjes voor de volgende periode direct by den kweeker te koopenzij zijn goedkoop en kunnen gedurende den winter met succes gevoederd on verpleegd worden. Levend verbrand. De slechte gewoonte om van omnibussen trams, balkons of uit bovenramen branden de lucifers op straat te werpen heeft te Gillingham in Kent (Engeland) weer het leven gekost aan een jong meisje. Bij ons te lande is dit soort brandgevaar gelukkig niet zoo groot meer sedert de verkoop van de bekende waslucifers hier algemeen verboden is. Een dezer lang brandende lichtjes toch was het juist, welke het ongelukkige meisje, gekleed in een licht zomertoileije in lichte laaie zette. Op haar gegil snelde men haar aanstonds te hulp en wikkelde haar in een van een winkel gerukt zeil, helaas te laat. De ongelukkige bezweek aan haar brand wonden, terwijl haar redders ook ernstige kwetsuren opliepen. Te midden van haar vreeseüjke pijnen riep bet meisje voortdurend -Kijk naar baby doelende op het kind, dat zij in een wagentje reed toen de noodlottige tram wagen met den roekeloozen rooker haar voorbijgonsde. Haar moeder zou baar juist uit Cornwall, waar zij woonde, naar huis zijn komen halen. VENRAY. Van den 7 Sept. tot den 14 Sept. 1906. Geboorten. Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Het Kantoor is geopend op werdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens hall 9 tot half 12. Worden gevraagd 4 keukenmeiden. 1 dienstbode voor Sittard. 2 kindermeisjes, 3 dienstmeisjes van 16 a 18 jaar, 2 dienstmeiden voor stal en huiswerk. 4 knechten voor Duifschland, 1 smidsknecht. 1 metselaarsknecht. 1 timmermansknecht, L kunstsmid voor vast werk. Bieden zich aan 3 Magazijnknechten. 1 Winkeljuffrouw. 1 Kantoorklerk. 1 kindermeisje. MAASTRICHT 11 Sept. Aanvoer 18805 kilo boter. Hoogste prijs f 1.42 laagste f 1,29 gemiddeld 1.38. Eieren aangevoerd 30400. Prijzen: Dikke f4.60 a 5,09 Kleine f4,10 a f 0,00, G. f 4,30 a f 4.60 per 100 stuks. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER, Venray 10 Sept. 1906. Handboogsehutterij. op de geluksehijf. 's nam. 3 uur. Het Bestuur. VENRAY. 's nam. half 4< op 3 vogels, bij P. J. VAN DE VlïN, Oostrumsche weg. Liefhebbers worden beleefd uitgenoodigd te SITTARD. Nieuwe leerlingen, minstens 15 jaar oud zijnde, moeten zich voor IO Oct. a. s. schriftelijk of mondeling aanmelden bij ondergeteekendo, die gaarne alle in lichtingen verstrekt. Ook dit jaar zyn beurzen beschik baar. De tcaarnemende Direcieur der Rijkslandbouicicinterschool te SITTARD, C. BULDER. drie geriefelijke aan nette lieden met klein huisgezin. Brieven onder lett. 11. aan het Bureau van dit Blad. Voor de gemeenten VENRAY en HORST wonende op een goedéil sfand, dewelke Brieven onder letter A. I'. aan het Bureau dezer Courant. j Maandag den 17 September 1906, zullen des voormiddags 10 uur in he' Hotel do GOUDEN LEEUW voorde districten MERSELO en SCHEL' opnieuw geveild worden. HET BESTUUR Tevens wordt hierby bekend geaiaakt, dat in de Bestuursvergadering der Stier- boudery besloten is. - dat voortaaq het tfekgeld van ttQ» cent, voor koeien builen'hun dis-net, voorop moet betaald worden en dat aan deze bepaling, om misbruiken te voorkomen, streng de hand zal worden gehouden. VEN R A Y. Handel in Granen, Veevoeder, Meel, Zaden en Guano. zijn verkrijgbaar in den Boek handel van PAROCHIALE Wegens het Feest der H. Kindsheid zal de Bibliotheek morgen geopend zijn na de H. Mis van aclit uur tot kwar tier over negen, en na de Hoogmis tot 12 ure. HET BESTUUR. TH. SLITS ontvangt a f 12 per 1000 pond. Verkrijgbaar afvalstroo aan f'0.50 per 1000 pond. alles contant. heeft steeds in voerraad verkoopt aan en scherp concurreerende prijzen: Bak- en Voerrogge, Mals, Gerst, Haver, Boekweit en Grutten. Inl. Tarwemeel met zemelen I Tarwebloem. Prima kookerwten. eene ruime sorteering alsmede Geregeld voorradig prima zuiver aan zeer lagen prijs. met extra Cadeaux. Verkrijgbaar bij Langstraat, t VENRAY, voor Horlogemaker, Hofstraat, Venray, Beveelt zicli aan voor het leveren van Nieuwe Horloges, Regulateurs, Wekkers. Prima kwaliteit. begint de trekking der 5e klasse waarin de piyzen van f 50.000 f 30.000 f 25.000 f 15.000 f 10 000 f 5000 f3000 f 2000 3 a f 1500 55 a f 1000 65 d f 400 70 a f 200 170 a 100, en nog bijna 4000 van f 70 allen moeten uitkomen. Verkrijgbaar Heel lot f 70, hall f 35, kwart f 17,50, vijfde f 14, tiende t' 7 en twintigste 1 3.50 bij de Collecteurs Hondstraat 9, Maastricht: Voor verzending per post porto bij te voegen Henseniusplein VENRAY. HANDEL IIST Spaansche, Grijze en Witte Peper Muskaatnoten. Foelie, Kruidnagels. Nagelgruis Pijpkaneel en gemalen kaneel. Safraan. Vanille en Vanille Suiker. Roode en Witte Gelatine. Mosterd meel en zaad. enz. enz. enz. te VENRAY zal op verzoek van Gerard Poels (Gr. straat op Zaterdag 22 September 1906, 's nana, 5 uur in het Hotel de Zwaan te Venray, publiek verkoopen 2 perceelen aardappelen, s'aande te wassen op de Kemp te Venray. Openbare verkoop van onroerende goederen te Merselo 1 Bouw en weiland in Grootdorperveld Sectie B nos. 2738, 1414, 1415, 1416 en 1417 te samen groot 1 Heet. 81 aren 6C cent. belend weg en Wismans, Te veilen als volgt a Oostel. ged, van sectie B nos. 1414, 1415 en 1416 groot circa 44 aren 50 cent. b Middenged, van B no. 1414 west. test. ged. van 1416 en 1415 Oost. gedeelte van 2738 en 1417 geheel groot oirca 45 aren 80 centiaren. c Middengedeelte van B 1414 en west. rest. ged. van B no. 2738 groot circa 45 aren 30 cent. d West. rest. ged. van sectie B no. 1414 groot circa 46 aren. 2 Bouwland, schaapswei en weg in Grootdorperveld sectie B nos 585. 588, en 589, te samen groot 1 Heet. 57 aren 90 cent. belend Wismans, Gebr, v. Stiphout, van Helden en weg, te veilen als volgt a Bouwland, schaapswei en weg, sectie B no 589 en 588 alsmede een oostel. gedeelte van B 585 groot circa 80 aren. b Bouwland en schaapswei, resteerend west. gedeelte van sectie B nr 585 groot circa 77 aren 90 cent. 3 Bouwland 111 Merselosche pas Sectie B nr 1434. groot 51 aren 85 cent. beland Gebr. v. Stiphoutf J. M M'chels eu weg. 1 Weiland in Merselosche pas (Venpas) sectie B no 863 en 1879 groot 75 aien 90 cent. belend beek, weg, J Cliesen wed, Klaassen. 5 Hooiland in Vlakwater sectio B no. 1508 groot 30 are» 95 cent. helend de beek, kinderen Poels, Coopmans en G, Ar's Hooiland aldaar sectie B no. 952 groot 16 aren 80 cent. belend G. Arts, Coopmans Janssen en Begijnenpas. 7 Hooiland aldaar sectie B no 954, groot 65 aren 60 een', belend de beek, Janssen, kinderen Verhoeven, Kerlt van Merselo en Begynenpas. bestaat in een (cetler vlekkeloos ge- ziclit, friseh, rooskleurig uiter lijk, witte fluweelzachte liuid en verblindend mooie gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door het gebruik van van BERGMANN Co. Radebetil echte fabrieksmerk Stokpaardjes per stuk 50 ets, bij W. van den Munckhof. Openbare Verkoop van een Huis te Venlo. zal op Maandag 15 September 1906, aam bij Chr. Attgier te Venlo aan het Maas- schriksel op verzoek van M. van Dyck, publiek verkoopen, Een huis gelegen te Venlo aan de Maas straat Sectie I nummer 202 groot 45 c. bewoond door Laraers. TEN KANTORE van den zijn steeds groote eu kleine K-AJPIT.A.L.EISJ' tegen matige rente op soliede Hypotheek verkrijgbaar. Wilhelmus. Hubertus van Kessel. Huberdina Gertruda Strijbosch. Maria Calhariria Huberta Lemmens. Bernard Johannes Hubert Poels. Maria Gertruda Jacoba Anna Kemps. Maria Adeleida Hermans. Gerard van de Pasch oud 35 jaren landbouwer te Bergen en Anna Geertrui Tijssen oud 32 laren zonder beroep te Venray. Peter Hubertus Jacobs oud 19 dagen. Paulina Mutsaers religieuse oud 78 jaren. MAANDAG 8 uur oud Jaarg, voor den Eerw. Pater Cesarius Abels. DINSDAG (i uur speciale Mis voor de vruchten der aarde en alle noodzakelijkheid, Ten 8 uur Jaarg 2de kl. voor Joseph Arnold Hubert Rousseau, Wilhelmina Hubertina Crom- mentuin en hare dochter Maria. WOENSDAG 6 uur Oud jaarg. voor Petrus Robben en fondateurs. 8 uur.jaarg. 2de kl. voor de Weleerw. Heeren Fr. en Math. Roelofs, Jac. Michels en echtgenoote DONDERDAG 8 uur jaarg. voor de Gebr. Petrus Joseph en Martinus Janssen. Deze week zijn de quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Morgen (Zondag) leest der 11. Kindsheid. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende léden der aartbroederschap. Na de Hoog mis Processie, om 5 uur Lol MAANDAG feestdag van de Vijf Wonden van O, H V. Franciscus, is in deze kerk te verdienen '•olie aflaat onder de gewone voorwaarden. Om half 8 plechtige Hoogmis, om half 5 plechtige Vespers, om 5 uur plechtig Lol. DINSDAG om 5 uur Lol. Vrijdag om 5 uur Lot en H. Kruisweg. zal op Vrijdag 28 September 1906 nam. 3 uur ter herberge van M. Arts te Merselo op verzoek van Martinus Bollen, publiek verkoopen Gemeente Venray, ter plaatse Merselo

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3