2 puike Fokstieren, Jaarmarkt te Venray, Paarden, Hoornvee Varkens, Schutterij „St. Anna Schutters-Conco.irs r DI AN A". Prijsschieten, 382° Staatsloterij, Wolspinnen. 011B P. HOEDEMAKERS Drogerijen en Specerijen Prijsschieten, ,;St.HUBERTUS Prijsschieten, Henri Dewez Varkensvet, LIJNMEEL, Heerlijke Koffie w. waal» op Zondag 9 Sept. a, s. J. j. Walewijn Zoen, Rijkscommissie ter bevor dering van de Veefokkerij Kruisboogschutterij St. Oda. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diciislcn le Venray, Ho (ei1- en Eiermarkten. A D V F, RTENTlEN. op Woensdag 26 Sopt. 1906 .,0e Twee Provinciën" Zondag 9 Sept. a. s. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. Maandag 17 Sept. a. s. pr 100.000 Wed. P, A. Kusters Hel (Jeineenlebesluur van HORST PI. min. 90 Hoopen drogen Turf, (5 tot 20 KI3.) S tok pan rd jes - Lel ien niel kzeep Jongelieden J. VERHEUGEN. H. Wijnhoven. FOKSTIEREN, Zondag 9 Sept. a. s. Frans Asselbergs Th. Camps flinke R.K. Dienstbode, W. A. v. d, Munckhof. Molton-, Wollen- en Sitse Dekens. Vrouwen en kinderdoeken, Wed. J, v. d. Linden Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Uit Tilburg schrijft men nader Dinsdagmorgen kwam do 23-jarige Leijten zich in gezelschap van zijn vader ten politieboreele aanmelden, Volgens zijn raededeeli'ig was hij na het begaan zyner misdaad naar Turnhout en van daar naar Antwerpen uitgeweken. Maar rust noch duur kunnende vinden voelde hij zich als dooreen onweerstaanbare macht naar zijn woonplaats getrokken. In dezen gemoedstoestand kwam hij van Antwerpen geloopen. Dinsdagnacht ten huize van zijn ouders aan. Uit valsche schaamte om zich alleen aan te melden, had hij zyn vader verzocht hem te verge zellen. Roerend was het afscheid van vader en zoon, Om 3 uur had Dinsdagnamiddag in het gasthuis de confrontatie plaats, waarbij do dader niet de minste ontroering verrried. Hi*. Vulling* Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de Zeereerw. Zeergel, Paler Dr. Vul- lings, die zich met oen speciale opdracht zijner orde tijdelijk in Amerika bevindt, aldaar plotseling erg ziek geworden is, en verpleegd wordt in bet Gasthuis te Provi dence bij Natrick R. I. Wij hopen van harte dat deze groote kampioen op kath. sociaal gebied spoedig moge herstellen en wij hein eerlang weer met volle krachten in ons midden zien te- rugkeeren. Vrijdagmorgen is aan liet station Kal- denkirchen naby Venlo, eene groote hoe veelheid boter, welke als natuurboter was aangegeven, maar margarine bleek te be vatten, door de douane in beslag genomen en verbrand. Men spreekt van circa 30,000 K,G. De zending zou afkomstig zijn van Oisterwijk. Uit Goedereede meldt men aan de -N. R. Ct." In tegenwoordigheid van den burge meester is ZaterJagmiddag omstreeks diio uur do onbewoonbaar verklaarde woning plaatselijk geteekend no. 7 ontruimd. Het gezin, bestaande uit de echtelieden en 4 jeugdige kinderen, werd met den inboedel op de openbare straat gezet. Nauwelijks was dit echter afgeloopen, of het. gezin bracht den inboedel weder in het huis en keerde in zijne verblijf plaats terug. Opening «Ier Stnlefl-Ociicruiil Maandag 17 dezer, aldus meldt de -Avondpost" komt de Koningin voor een drietal dagen naar de Residentie, 11. M. zal de zitting van de Staten- Generaal persoonlijk openen. Daarna gaat de Koningin eenigen tijd naar 't buitenland. Te Drieweg -n is Maandag den heel- stén dag dien hot jaar nog gebracht heeft, en tevens zoo heet als sedert acht jaren nog geen Septembermaand bracht de landbouwer v. R, 's ochtends onder bet koemeiken door do hitte bevangen en bezweken. Maandag werd hier te lande de hoogste temperatuur opgenomen te Maastricht,. Daar wees de thermometer in de scha duw 91 gr. Fahrenheit, Do ontzaglyke hitte heeft te Antwerpen op de Ledoganckkaai. de vroegere aan legplaats den Harwich-boa'en, een hevige brand veroorzaakt, De hitte der laatste dagen, welke door de zinken daken der nou'en hangars, ter lengte van 100 meter, drong, beeft waarschijnlijk in eene kost bare daar opgeslagen lading beslaande uit katoen, bont meel. spiegels, kisten met kunstvoorwerpen, glaswerk, yzor enz. zelfontbranding doen ontstaan. De brand breidde zich zóó snel uit. dat vóór de eerste brandweerlieden er konden zijn, bet vuur reeds over de geheele over dekte oppervlakte woedde en er aan blus» achen niet te denken scheen. Dertig spuiten wierpen ten laatste stroo- men waters op den vuurgloed, die maar niot in kracht wilde afnemen. Van d6 zeven kranen langs de kaai zal weinig bruikbaars overblijven. Aardappelen, Men schryft uit de Betuwe Hier en daar is men reeds bezig met het rooien van aaardappelen. De kwaliteit wordt geroemd, terwijl de productie mede reden tot tevredenheid geeft. De prijzen voor de Geldersche blauwen zijn5 f 1.80 a 2. Niet alleen op het veld, maar ook in do boomgaarden heerscht bedrijvigheid, Vroe ge appel* en perensoorten worden geplukt en verzonden. Hoewel het fruit niet zoo groot van stuk is als verleden jaar, worden toch flinke prijzen bedongen. Do storm van Zaterdag heeft in sommige boomgaarden nog al schade aangericht. Onder de jutte» jeerboomen bijv. die door bun hoogte veel wind vangen, zagen we de peren als ge zaaid liggen. He warmte. Het aantal personen dat op Zaterdag eii Zondag als slachtoffers van de hitte Ie Londen in de hospitalen moest worden opgenomen, bedroeg 1580. Te Glasgow was Zaterdag de warmste dag die mon sedert 28 jaar had beleefd. Te Thorney werd zelfs 98 graden in de scha duw opgenomen. Zaterdag was net te Berlijn 86. te Parijs 89. to Lyon 91, te Biarritz drio dagen achtereen 95 graden in do schnduw. Hoorei. Zondagavond is op de'kermis "bij Hüls de 25 jarige Minkenborg uit Krefeld, van beroep uitroeper, door een mossteek in den rug gedood. De dader is onbekend. Men denkt dat de moordenaar zich in de duisternis in den persoon vergist heef'. Tor «lood gebracht. Adolf en Leonard Bloemers uit Beesel (Limburg), de moordenaars van overste Roos te Munciien-Gladbach, zijn Vrijdag avond door den scherprechte? t'T dood gebracht. De naar Duitschland leverende Deensclff' en llollandsciie melk handelaars hebben alle melkprijzen met 2 pfenning per liter verhoogd. Verdere piijsverboogingen wor den verwacht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis, dat op de navolgende dagen in deze gemeente gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze enting en herenting der koepokken. O;) Maandag den 10 September a. s, des nam. 4 uur in 't schoollokaal te Leunen, en om 6 uur in 't schoollokaal te Merselo. Woensdag 12 September a. s. nam. 3 uur i liet schoollokaal te Oostrun) en om 4i/z uur in bet schoollokaal te Oirlo. Donderdag 13 September a. S. nam. 2 uur in de Muziekzaal Venray—Dorp. Al diegenen, die zich aan de enting en herenting onderwerpen, moeten voorzien zijn van een btiefje, vermeldende hunne namen, en voornamen en datums van geboorten of trouwboekjes medebrengen Venray, den 8 September 1906. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER. VENRAY. Van den 30 Aug. tot den 7 Sept. 1906. Geboorten. Poter Albertus Michels. Huwelijken. Sterfgeval len Parochiekerk. Paterskerk. 1' metselaarsknecht. Jongens van 12 a 13 jaar. 1 timmermansknecht, 2 a 3 jaar aan het vak. Bieden zich aan 1 winkelbediende, 1 kindermeisje, 1 bekwame schaapsherder. 1 kindei juffrouw. MAASTRICHT 4 Sept. Aanvoer 19635 kilo boter. Hoogste pi ijs f 1.37 laagste f 1,24 gemiddeld 1.30. Eieren aangevoerd 33400. Prijzen: Dikke f4.90 A 4,50 Kleine f4,30 a f 390, G. f 4.60 a f 4.00 per 100 s'uks. Openbare Verkoop van voor de districten MERSELO en SCI1EIJ op Donderdag den 13 Septem- ln'i' 1906, des voormiddags 10 uur in het Hotel de GOUDEN LEEUW HET BESTUUR. Tevens wordt hierbij bekend gemankt, dat in de Bestuursvergadering der Stier» houderjj besloten is. dat voortaan het dekgeld van (IO eenl, voor koeien huilen hun dis-riet, voorop moei betaald worden en dut aan deze bepaling, om misbruiken te voorkomen, streng de band zal worden gehouden. voor JJ Eindt, Venray. GROOT te houden door don Schuttersbond Aanvang 's nam 2 uur. Het Kantoor is geopend op werdagen van 12 tol 1 uur en Zondags van 's mor gens half 9 tot half 12. Worden gevraagd 2 keukenmeiden. 1 dienstbode voor Sittard. 2 kindermeisjes, 1 dienstmeisje van 16 a l8 jaar, .1 dienstmeid voor stal en huiswerk. 2 knechten voor Duitschland, 1 knecht kunnende melken voor Luik. 1 dienstmeid voor Duitschland. 1 smidsknecht. Handboogschutterij om mooie prijzen. Aanvang 's namiddags II uur. Handboogschutters, ook van ar.Üte ge zelschappen worden beleefd tot deelname uitgenoodigd. begint de trekking der 5e klasse waarin de prijzen van f 50.000 f 30.000 f 25.0(»0 T f 15.000 f 10.000 f 5000 f3000 f 2000 3 k f 1500 55 a f 1000 65 ft f 400 70 a f 200 170 a 100. en nog bijna 4000 van f 70 allen inoelen iiilEtomeri. Verkrijgbaar Heel lot f 70, half f 35, kwart f 17,50, vijfde f 14, tiende f' 7 en twintigste t 3.50 bij de Collecteurs Hondstraat 9,-Maastricht: Voor verzending per post porto bij te voegen Zij, die wenschen wol gesponnen te hebben voor Brei- en Weefgaren. en om Dekens van te maken, bezorge ze ten spoedigste by de zal op den til Seplembei- a. voorin. 9 uur, openbaar verkoopen staande aan deu Nieuwen Dijk in Scha dijkscbe Peel. waard is een hlanli» Kitcliic huid, een jeugdig f«*i»s«*lie rose teint zonder zomersproeten puistjes vetwormpjes enz U krijgt dat door liet gebruik van van BERGMANN Co. Radebeul echte fabrieksmerk "Stokpaardjes" per stuk 50 ets. bij W. van den Munckhof. Henseniusplein, VENRAY. HZ-A.ISriDEI-1 I3ST Spaansche, Grijze en*Witte Peper Muskaatnoten. Foelie, Kruidnagels. Nagelgruis. Pijpkaneel en gemalen kaneel. Safraan. Vanille en Vanille Saiker. Roode eu Witte Gelatine. Mosterdmeel en zaad. enz. enz. enz. Leunen, Venray. die Lid wensöhen te worden van de kunnen zich tot 15 September a. s. aanmelden bij den Directeur IN LIMBURG om Wild en een Reuzenhaan, (wegende 8 pond.) Ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen Van voorna. 11 uur tot 's nam. 6 uur bestaat er gelegenheid tot schieten Handboogsehutterij MERSELO. Ten overstaan van Notaris E. H. G. L- STRKNS te Roermond, zullen op verzoek van bovenstaande Commissie op Maandag 10 September 1906, des .middags, juist 12 ure.'te Roermond aan déti Minderbroeder» singel, in het openbaar a contant verk o e Ir t w orden: 35 40 waarbij een tiental reeds bekroond in Gel» derland en Overijssel, aile aangekocht aan den IJsel en in het land van Cuyk De stieren zijn een uur voor den ver» koop ter plaatse te bezichtigen. Deze verkooping geschiedt a contant zonder eenige kosten, en verder onder de gewone conditiën, waaromtrent inlich tingen te verkrijgen bij bovengenoemden Notaris en bij ondei'geteekendcn Secreta ris. Namens de Rijkscommissie end. G. CORTEN, Voorzitter. E. STOFFELS, Secretaris. Roermond (Donckj. voor 11.11. Honoraire Leden. Prachtige prijzen. Aanvang 's namiddags om 4 uur. HET BESTUUR. heeft steeds in voorraad verkoopt aan en scherp concuireerende prijzen: Bak- en Voerrogge, Mais, Gerst, Haver, Boekweit en Grutten Inl. Tarwemeel met zemelen Tarwebloem. Prima kookerwten. Horlogemaker, Hofstraat, Venray, Beveelt zioli aan voor het leveren van Nieuwe Horloges, Regulateurs, Wekkers. Prima kwaliteit. Best gesmolten a 3G cent per pond. bij StationOostrum. Voor direct gevraagd goed kunnende koken, tegen hoog loon. Br. fr. letter M a/d Boekhandel WIL. DENBEEST, Broerstraat 4, Nijmegen. zijn verkrijgbaar in den Boek handel van eene ruime sorteering Geregeld voorradig prima zuiver aan zeer lagen prijs. met extra Cadeaux. Verkrijgbaar bij Langstraat, VENRAY, VENRAY. 1 Handel in Granen, Veevoeder, Meel, Zaden en Guano. zal op Vrijdag 14 September 1906 nam. 5 uur ter herberg» van Fr. Beuijssen te Horst in het Dorp op verzoek van de Wed H. Rui'en voor 3, G of 9 jaat publiek ver- pnr.liten De boerderij genaamd «de, Coppeit," bestaan le u't buis stnl. schuur tuin. boomgaahl,) tic uwwei» hooiland schnapswei, slaghout en beide gelegen te Horst aan de Melderslo Sectie C 145, Sectie B 191, 193, 194, 195. 198, 203, 208. 977, 1066. 10S3, 1224. 1536. 1598, 1749, 2035. 2005. 2606. 2607, Sectie A 1954, en onder Grubbenvorst -Op bet Witveld" Sectie E 2 en 864, samen groot 16 Hectaren, 52 a. 60 c. Aanvaarding Paschen en stoppelbloot 1907 Openbare Verkoop van een Huis te Venlo. zal op Maandag 15 September 1906, nam bij Chr. Attgier te Venlo aan het Maas» schriksel op verzoek van M. van Dijck, publiek verkoopen. Een huis gelegen te Venlo aan de Maas straat Sectie I nummer 202 groot 45 e. bewoond door Lamers. TEN KANTORE van den zijn steeds groote én kleine KAPITALEN tegen matige rente op soliede Hypotheek verkrijgbaar. Boter in beslag genome». Oiis,o Woningnet. He liiMe. Melkprijzen. Theodörus Hendrikus Verstraten. Elisabeth Maria Bonants. Hermina Huberta Catharina Boom., Maria Carolina Tacken. Maria Hendrina van de Laar. Jozef Lode wijk Hubert Reijnders, Hendriks Lamberdina Houwen. Martinus Diktenzee, oud 30 jaren, arbeider te Bakel en Maria Catharina Franssen oud 33 laren zonder beroep te Venray. Lodewijk Wilhelmus Huborlus Reijnders oud 16 md. Anna Maria Antonia Baltussen oud 19 md. Gerard Albert Joseph Lamberts ougeh, oud 55 jaren, Bernardina Antonia Baltussen oud 6 maanden. Anna Maria Jacoraina van de Vorle oud 2 jaren. Hendrikus Kateman. oud 2 maanden. Maria Bernardina Catharina Wildenhorg oud 20 dagen MAANDAG 3 uur oud jaarg. voor Martinus Allarts en Johanna van Boekfiolt. DINSDAG 6 uur Oud jaarg voor Paulus Baltis- sen. Ten 8 uur oud Jaarg. voor J. van de Riedt zijne huisvrouw en (ondateurs. WOENSIXAG 6 uur Oud jaarg. voor Jan van Overbroek zijne huisvrouw hunne ouders en foH- dateurs. 8 uur jaarg. 2de kl. voor Hendrina Martens en ouders. DONDERDAG 8 uur jaarg. 2de kl, voor Mathijs v. d, Putten. Joh. Evers, Gert. v. d. Putten, Jan Jacobs en Maria v. il. Putten. VRIJDAG 6 uur Oud jaarg. voor jpetrofie 11a Segers den Weleerw, heer Pastoor" Henricus Winter en fondateurs. 8 uur Jaarg. voor den Eerw, Pater Cesjrius Abels. Dezen avond om 5 uur Lol en H. Kruisweg. DINSDAG en Vrijdag om 5 uur Lof. DONDERDAG om half 8 plechtige jaarlijksche lijkdienst voor de overledene leden der 'Aartsbroe derschap. Aanst. Zondag zal ffe Hoogmis worden opgedragen voor de levende leden der aartbroederschap. Na de Hoogmis Processie. li alsmede k. ra de Voort,

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3