Limburgsch Nieuws. Nieuws uit de Buurt. Schouw der waterlossingen. Boter- en Eiermarkten. uur van sluiting Burgerlijke Stand. Kerkelijke Dienslen le Venray. langs welke wegen men het doel kan bereiken, zo rul-r toorn te ver wekken die gedeeltelijk op valsch- heid lierusf," Allerwaarschijnlijkstaldus be sluit prof. Maruechi nist Petiu's lichaam nog op die plaats. Doch ware het daarvan verwijderd zonder eenig spoor na te lal en wat menschel ijker wijze mogelijk is dan nog zou het graf op Vaticaan als het graf van den H. Petrus be schouwd worden, omdat daar zeker het lichaam rustte, evengoed als men te Jeruzalem het ledige graf des Heeren vereert evengoed als men in de catacomben zoovele graven in care houdt, ook al rustte daarin niet meer de lichamen der martelaren. IJdel zal dus weerblijken het pogen der hypocritische modernen, die zoo gaaine hunne tanden kapot bijten op de eerbiedwaardigste ge» denkstukken der Christelijke oud heid. J. De hide. Ingezonden Mededeelingen. Die zijn lichaam bewaart, bewaart geen rotte appel. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders 11 Loonsehe pas op 28 Aug. 19ÖÓ van Legger B. Dé Burgemeester van Venray, De Burgemeester van Venray Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. VENRAY. 4 Augustus 1906. Voor de Eng. taal 1. o. slaagde to 's H»ge Mej. Tli H. M. A. Terwindt alhier. Nog alech s weinige u:e» en het vroolijke geluid der muziek zal ons ver kondigen, dat liet kermis is. Op de velschillende pleinen 01 zji ge- ueen'e heersclP thans een kolossde be- diijvigheid met opslaan van tenten, en kramen, die straks zii!l-*n prykeo niet aller lei Jekkers en lux"-ai tikeler De Groot'! Markt is geheel vuld niet j bazar8. koekkramen en andce inricli ingen waaitusscheti een zeer mooie mallemolen liet aantrekkingspool der jeugd zal vormen Het grootste gedeelte van l.et llensenius- plein is ingenomen door de prachtig* stoomcaroussel van L. van Bergen uit Roermond. Bovendien slaat op het Hertse- niusplein de Groote Kouinklyke Cinemato graph van A. Wegkamp, Kortom, er zal voor groofen en kleinen, wederom genoeg gelegenlieil hesman, om een gevoelige bres ie maken in portemon- naie of spaarpot, waarvoor zy tich echter naar we hopen, ook goed mogen amusee ren, J)p Nieij'». VoderianJsche T«oiteelver- eentging Deimonte uit Amsterdam, zal iu de Muziekzaal Zondag, Maandag en Dins dag, Tooneeluitvoeringen geven, waarop, blijkens achtei staand programma heel wat te geDieten zal zijn. Eu dan, mogen de kasteleins hunnen ouden roem handhaveu, door het schenken van een heerlijk po'je Venraysch bier, dat matig gebruikt, de vroolykheid weet gaande te houden, Laat allen sieh goed en op gepaste wijze vermaken, dan zal alles zeker in de beste orde afloope». Een groote menigte volks bevond zich Donderdag 2 Augustus te Venray, ten einde, ter gelegenheid van het Feest van Portiuocula in de kerk der Eerw. Patets Franciscanen, den grootcn aflaat te ver dienen. Des morgens om 9 uur had een plechtige Hoogmis plaats, waaronder de ZeerEerw. Pater Ferrerius op wel sprekende wyze de hooge beteekenis van het feest schetste. Na de H. Mis trok de processie door den tuin van het Klooster. Deo geheelen dag was de kerk gevuld met eene vrome 9chaar bedevaartgangers. Zooals men verwachten kon, was de Donderdag alhier gehouden markt, wegens het zeer ongelegen tijdstip, slechts middel matig bezocht. Ongeveer 60 stuks rundvee waren aangevoerd. Toch werd er nog al wat verhandeld en waren de prijzen tamelijk. Ook in biggen was nog al omzet men betaalde van 5 tot f8 per stuk. Zondagmiddag werd op de doelen der handboogschutterij -St. Anna" ge kampt om de eer van het koningschap. Of schoon de drukkende hitte wel baar in vloed scheen uit te oefenen op t schieten, aan de gezelligheid deed zy niet de minste afbreuk, want gezellig en vreedzaam werd er gestreden onder de leden van -St. Anna" waarna de heer Th Pouwels met het hoog. ste aantal punten tot koning werd gepro clameerd Naar wij uit goede bron vernemen, zal op Dinsdag 26 Augustus a. s. Sn de Mu ziekzaal alhier, voor de leden van den R. K, Volksbond, eene leziug worden gehou den, door den rechtskundig adviseur Jh. M, Ch, Ruys de Beerenbrouck over Ar beidsbeurs en Informatiebureau, Spaarkas en Volksbibliotheek, By de deze week gehouden in schrijving voor de levering van 2 wagons hoeve van den R. K. Volksbond, werd ingeschreven als zolgt M. Vertiet, Venray, f92.75. G. Gossens, - f 92.00. G Vuliioglis, Leunen, f91.80. Alles per wagon van 10.000 K. G. Aan den laagstelt inschrijver is de lever ng getuiid. Over de Kouinklyke Cinematograph, van A. Wegkamp, die gedurende de a. s. kermis op het Henseniusplein alhier, voorstellingen zal geven, lezen wij in de te Asten verschijnende courant het tol- geude Wijl eerst niet in het plan van den heer Wegkamp lag, met zyn gioolo Koninklijke Cinematograph een bezoek te brengen, waagden wij er Zondag eon 'ocbije naar Deurne aan, om eene po r- stelling van deze vernaarde inrichting t.ij te wonen. En waarlijk, wij hadden er geeu spijt van. want wat wij daar 'e zien kregen, was de moeite moor dan dobbel waard. Vooreeist de e»it zelfs, welk' do. r hare netheid en goeden sma.kals het ware tot binnentreden uitnoodigt, Le verschillende tafereelen, welke weiden voorgebracht, waren de keurigste, welke wij tot heden op dit gebied zagen. Heller en duidelijk als alles was, kon men van het begin tot het einde zich vei meien in liet aanschouwen van de tiartroerendste tooneelen en de kluchtigste scènes, zonder dat enze oogen ook maar een oogenblik list gevoelden van het zoo hinderlijke flikkeren en lillen, dat men in andere biographs ontmoet, Went en alle nummers onze bewondering byzondere vermelding verdienen de aard bevingen te San Francisco, het mijnonge luk te Coufè-es, het resultaat van de huwelijksannonce, het boertje nan de telehoon, enz. Kwamen bij het eene nuru» n»rr de toeschouwers de tranen van me» delydea en aandoening in de oogen. bij de andere daverde de geheele inrichting v»n het hartelijk gelich. Wij kunnen gei ust iedereen ten bezoek aanbevelen, overtuigd als wij zijn, dal de vertooningen, welke niet liet minste stiydigs met godsdienst of goede zeden inhouden en waarbij de heer Wegkamp de meest volledige toelichtingen verschaft oy allen ten zeerste in den smaak zuilen vallen." MERSELO. Het plan, d»or een onzer ondernemende doipeliugen gevormd om eene vereettiging op te richten, ter gezante- lijke ontginning van woesten heidegrond, schijnt in goede aarde gevallen te zijn; althans verschillenden wilden hieraan medewerken, Als men de ontginning ziet van een onzer landbouwers, en men ziet het veld vol schoone vruchten, waar voor twee jaren woeste heidegrond was, lijdt het geen twijfel, of zulke vereeniging zou onder de leus Veel handen maken het werk licht, van zeer groot nut en vooideei voor ons doip zijn. Hopen wij daarom, dat het plan geeu plan blijve. doch binnenkort werkelijkheid worden. OIRLO. Te Arnhem slaagde Zaterdag voor het examen hoofdakte de heer W, H. Janssen van Oirlo. HORST, Een gewichtige dag is voor de neringdoenden, klein industrieelen en burgerij in 't verschiet. In eene groote algemeene propaganda vergadering zullen in 't breede ontwikkeld worden, de midde len, die tot verbetering van den toestand onzer kleiDburgerij moeten aangewend worden om de in onze dagen ernstig be dreigde stelling der handwerkers, am bachtsbazen en klein-patroons te bescher men. Bij Kon, Besluit is ingevolge de Weduwenwet voor de onderwijzers 1905, pensioen verleend aan M. C. W. Houben, wed. M. H. JNusselein, onderwyzer aan eene openbare lagere school te Horst ten bedrage van f 274. Binnen den tijd van acht dagen weiden hier niet minder dan 6 wielrijders en èèu voerman met hondenkar bekeurd, (deze laatste 'e nachts 2 uur) wegeus ge mis van 't vereisebte licht. Dit getal had nog wel tweemaal grooter kunnen zijn. VENLO. Wat gebeel Venlo tegen alle hoop in, toch nog hoopte, omdat het dit zoo vurig verlangde, is helaas niet in vervulling gegaan. De hoop op de beter schap van den beminden Deken is ijdel ge bleken. Dinsdag tegen den avond is Mgr. Deken C. P, Marres zacht en kalm overleden. Mgr. Maries werd den 9 Juli 1838 te Maastricht geboren en in 1862 te Roer mond tot Priester gewijd. Na een 20jarig verblyf te Rolduc. eerst als Leeraar later als Provisor, werd hij benoemd tot pastoor te Breust-Eijsden en in Maart 1892 tot Pastoor Deken van VbdIo, als opvolger van wijlen den hoog- eerw. heer dr. L. v. d. Winkel, die den 21 Januari van hetzelfde jaar overleden was. OTTERSUM, Hoe gevaarlijk 't is vee. bleek dez dpp ;i in 't naburige dorpje Kcsscl Z «eie N. B. trok en a ui zoo'u ziekte gestorven koe liet vel af. met het gevolg, dat bij na een kot ten rijj aan de gevolgen o'mleed. De mm had een onbe duidend wondje aan zijn mi», waardoor bloedvergif igisig ontstond. ROERMOND. Gisterenmorgen om streeks 4 uur werd uit de rivier de Roer tegenover de Roerkade door den hoofdagent de Kan en den veldwachter Janssen het lyk opgenaaid van den 76j trigen. J. L v. 11, Ters'ond werd de kunstmatige adem haling toegepast, doch zonder resultaat, Dr. S'ijns die onmiddelijk ontboden werJ, kon slechts den dood constuteeren. Nog a|tyd sehynt men de meerling toe» gcdaui, dat een lijk dat in tiet water wordt gevonden slechts hij de komst der politi* p het droge mag worden gehaald. Zulks il-ek ook woderora in dit geval. SITTARD. Op de maandelijksche vee» maikt waren, wegens de diukte van den oogsttyd. slechts een 60 stuks aangevoerd waarvan wel de helft ver kocht werd. Vet voe was zeer gezocht. Pi ijzen eerste kwaliteit 68 tot 74 cent, tweede kwaliteit 60 lot 68 cent de kilo goslachf. VALKENBURG. Maandagvoor middag zag de barbier J. P. van hier, in het Odapark zijnde, in de daar stroouiende Geul een manspersoon liggen, geheel levenl >os. Bij nader toezien bleek liet 't lijk te zijn van zijn eigen broeder L P. oud 20 jaren. Men begiijpt den toestand van P, die liet ou zielde lichaam zijns broeders uit het water moest halen. De drenkeling had a ui k*t hoofd ern stige zware wonden, blijkbaar snijwonden de hersenen puilden uit bun kas. In tegenwoordigheid van politie en btirge meester werd liet lijk uit het Odapark vervoerd, en door Dr. de Bruijn do lijk schouwing verricht. Vele en vei schrikkelijke geruchten doen omtrent deze zaak de ronde. De politie doet streng onderzoek. Yetkolen, 60 a 80 pCt. stukken, ten be-|datdoor miltvuur is aangetast, te villen, VIERLINGSBEKK. Andermaal is een onzer dorpsgenooten, de heer A. Koit- ooms geslaagd voor het hoofdonderwijzeis- exaoten le 's Bosch. De geslaagde was vroeger kweekeling dor Rijksnor taallessen te Boxmeer, thans onderwijzer te O vet loon. SAMBEEK. Voor de vacante betrek- king "an der school aan de ge- meemchappe.yke schooi van Vierlingsbeek en Sa .ibeek in het gehucht Vortum. hebben zich 5 solicitanten aangemeld; waarvan in alphabetisclie volgorde op de voordracht zyn geplaatst, de heeren: H. Gerrits Ouderwijzer te Rijkevoort, P. C. Köpp; Onderwijzer te Sambeek, en P. Tuin, Hoofd der school te Alteveer. ge meente Hoogeveen in Drente. CUYCK. Bij de op Dinsdag gehouden stomming voor een lid van den gemeente raad. vacature P. de Haan, waren candi» daten gesteld, de heeren J. Kusters en A. Thomassen. Er werden uitgebracht 287 steramen. Van onwaarde 9. De heer J. Kusters verkreeg 155 fit de heer A. Thomassen 123 stemmen, zoodat de eerste gekozen is, OEMERT. Uit de sectie, door de heeren doctoren Timmer uit Beek en Donk en Verbeek uit Vechel verricht op het lijk van vrouw v. d, K. alhier, die zoo plotseling ett onder verdachte omstandig heden overleed, is gebleken dat de vrouw lijdende wag aan een hartkwaal, die ook de oorzaak was van haren dood. Door den officier van justitie werd daarop ver lof verleend om het lijk te begraven. HELMOND. Zekere W. P. alhier, sloeg Maandagavond bij zijn vader, waar hij inwoonde, alles stuk en zou zeker zijn vader vermoord hebben, waren niet tot onderstand vier marechaussees gerequi- reetd. Met geweld verzette zich P. tegen de marechaussees, die tweemaal in de lucht schoten om hem schrik aau te jagen. Een derde schot trof W. P, in den buik. waardoor hij levensgevaarlijk is gewond bij i3 per brancard naar het gasthuis overgebracht. ASTEN, Aan het concours, Zondag door de Handboogschutterij -Ons Genoe gen" gegeven, werd door een buitengewoon groot aantal niet minder dan 48 ge zelschappen deelgenomen. Ook belangstellenden waren er in menig te, zoodat de Wolfsberg in vele jaren niet zoo'n druk bezoek hoeft gehad als Zon dag. De prijzen werden behaald als volgt le pr. Gaudium Internos, Gestel, met 72 punten 2e pr. Semper Oeseudo, Woensel met 72 p, 3e pr. St. Petrus Doelen, Woensel met 67 p., 4e pr. Het Verge noegen Helmond, met 64 p. 5e pr. Vice Versa, Aalst, met 63 p. Rozenprijs, Roos in bloei, Maar heeze, met 3 rozen Eere» kruis. J, Boogers, lid van Gaudium Inter nos, Gestel, met 17 p. allee in 4 schoten. Koningsprys ,T. de Regter, lid van Roos in bloei, Maarbeeze met 14 puiten in 3 schoten. Personoele pry zet) le pr. J. Rakets, Deurne, met 22 puuten in 4 schoten 2 pr. Th, van Brussel, Asten, ra't 9 punten 3e pr, J. Rooyman8, Someren, met 9 punten, beide laatsten in 3 schoten. AARLE-R1XTEL. j.l. Zoodagraorgen werden tramreizigera en wandeluais ter hoogte van de verbreeding van het kanaal vergast op 't afzichtelijke schouwspel dat een vuile vieze hoop aau 200 a 300 kikvorsehen aanho >d, waarvan liet achter lijf was afgosueden, Van do arme diertjes leefden er nog by dozijnen, leder welden kend menscii spreekt zyne diepe veront waardiging uit over zulk mishandelen en het wate te wenschen dat de politie de kikvorschenvangers onvermoeid achter de hielen zat. VIJkRDEN Als een zeldzaamheid mag zeker worden gemeld, dat de twee- lingshioeders Hub. Kooien, wethouder en Piel Kooien landbouwer beiden wo nende op Belgeren alhier, op 31 Mei jl. hun 72sten verjaardag gevierd hebben. Beide leden van het hoogbejaaide broe derpaar genieten nog eene goede gezond heid en denken er vooreerst nog niet aan elkander vaarwel te zeggen. Op de veemarkt te Tiel was Maandag juist een vette koe voor f230 verkocht, toen het dier plotseling dood neerviel, door een beroerte getroffen. Kooper en verkoo- per hebben de schade gemiddeld. Het dier, afkomstig uit ,Rijswijck (Gel derland), had dien afstand ongeveer 2i/z uurdes morgens loopende afgelegd. De groote warmte was waarschijnlijk ook van invloed op haar dood vermoedelijk ook van dien eener hit, die, gespannen voor een kar, naby de stad eensklaps dood neerzeeg. Het is der menschen plicht op de ge zondheid te letten. Daarom nvet men zich in de eerste p'aats beschutten tegen koude vatten, vooral in ons land met zijn voort durende afwisselingen van kou en warmte guur en mooi weer. Een ernstig voorbe hoedmiddel tegen koude vatten en is over de geheele bekende en terecht beroemde Abdysiroop. Deze loeli werkt rechtstreeks op de longen en luchtpyporgnneu. Zever hardt-do longen pm barst, waardoor kou vatten tot een minimum beperkt wordt. Iedeteen weet dat uit eene gevatte koude de meest gevreesde ziekten ontstaan. De tering, de roover van zooveel duizenden menscbenleven8, ontstaat uit een gevatte koude. Wij raden daarom iietsryder, voetbal Iers en alle andere lieden, die uit den aard van hun beroep bezweet zijnde in den tocht moeten blijven staan, ernstig aan als voorbehoedmiddel Abdijsiroop te gebruiken ze loopen dan minder gevaar in een secon de voor hun leven ongelukkig te worden. De Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo ge neest onherroepelijk als geen tweede mid del in korten tyd n iar gelang van den korteu of langen duur der kwalen asth ma, bronchitis, pleuris, longontsteking, keelpypontsteking en allo borst en long aandoeningen, De Abdijsiroop is alom verkrijgbaar in flacons van f 1f 2. en f 3 50. Centraal-DepótL, I. AKKER. Van Alkeraadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers drogisten en bij de bekende veikoopers. van VENRAY. brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden, dat schouw zal worden gevoerd over de volgende waterlossingeu, op achter elke barer vermeldo tijdstippen Legger A. 1 Van Bree Vennen, op den 21 Aug. 1906 van 8 uur voorin, tot 5 uur namiddags. 2 De Oirlosche pas, op den 21 Aug, 1906, van 8 uur voorm. tot 5 uur namiddags. 3 Wateilaat de Scheide, op deu 4 Sept. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 4 De Leunsche beek met een zytak op den 4 Sept. 1906 van 8 uur voorm, tot 5 uur nam. 5 Brugskensche heek op den 21 Aug, 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 6 Waterlaat uit Brugskensche pas op 4 Sept, 1906 van 8 uur voorm. tol 5 uur nam. 7 de Zompgraaf met een zijtak op 21 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 8 de Waterlaat op den 21 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 nam. 9 de Weverslosche beek met zijtakken op 30 Aug. 1906 van 8 uur voorm, tot 5 uur nam. 10 van GiesevennekeDs op 28 Aug. 1906 van 8 voorm. tot 5 «nr nam. 12 13 14 8 uur voorm. tot 5 nam. van Smakterspurkt op 30 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. Schoorsche heek op 23 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. de Burggraaf op 6 Sept. 1906, van 8 uur voorm. tot 5 uur nam. 1 Lollebeek op 23 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tot 5 uur na n. 2 Oostrumsehe beek op 21 Aug. 1906 van 8 uur voorm. tol 5 uur nam. 3 Loobeeksche beek op 28 Aug. 1906 vau 8 uur voor m. tot 5 uur nam 4 Klein Oirlo met een zytak op 23 Aug. 1906 van 8 uur voorm, tot 5 uur nam. Da eigenaars, pachters of gebtuikers van op die walerloaaingen gevestigde mo lens of andere waterkeerende of" water- stuwende werken, zyn verplicht op de dagen der schouw voering en gedurende de drie daaraan voorafgaande dagen, aan het water den geheel vryen afloop te geven, voor zoover hun door Burgemeester en Wethouders of door don Opzichter van den Provincialen Waterstaat te dien aan zien geen andere bevelen zullen gegeven worden. Eu zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aangeplakt en aangekondigd in het Weekblad Peel en Maas te Venray. Venray, 4 Aug. 1906. Burgemeester en Wethouders voorud. H. ESSER. De Secretaris STOOT. MAASTRICHT 31 Juli Aanvoer 2198p kilo boter. Hoogste prijs 1..H laagste 1,08 gemiddeld 1.00. Eieren aangevoerd 41,300 Prijzen: Dikke 3.90 a f 4,50 Kleinen 3,50 a 3.60. en Gemengde, f3,80 a 4,00, p.100 stuks. Gezien artikel 41 der Algemeene Politie vel ordering dezer gemeente. Bepaalt, dat het voor bovengenoerado inrichtingen in de kom der gemeente gedurende de kermisda gen invallende op 5. 6, 7, 8. 9 en 12 Aug. 1906 zal zyn te MIDDERNACHT en geslot-n moeten blyven tot deg anderen daags voopmiddag8 5 uur. Venray, 4 Augustus 1906. De Burgemeester voornoemd. H. ESSER. brengt ter kennis der jongelieden, die zich voor het voorbereidend militair on derricht in deze gemeente hebben aange geven, dat gemeld onderricht in deze gemeente niet zal worden gegeven, vermits het aantal deelnemers onvoldoende is, en zich in de gemeente Wanssura. Meerlo, Maashees en Overloon geen jongelieden hebben aangegeven. Doelt hen mede, dat echter geraejd onderricht zal worden gegeven in de ge meente Boxmeer, en dat, mochten van de zich in deze gemeente aangegeven jonge lieden wenschen. dat onderricht in den a.s, winter iu die gemeente te volgen, zy zich dan voor den 15 dezer ter gemeente Secre tarie alhier daarvoor kunnen aangeven. De reiskosten naar en van de oefeningsplaats komen voor rekening der betrokken jooge- Iteden. Venray, 4 Aug. 1906, De Burgemeester voornoemd. H. ESSER. VENRAY. Van den 27 Juli tot den 3 Aug. 1906. Geboorten. Theodorus Mathijs vaD Rijgwijck. Wilhelmus Gerardus Huhertus Voesteu. Peter Hendrikus Pelzer. Antonius Martinus Johannes Janssen. Maria Hendrina Van de Voort, echtgenoot* van Wilhelmus Huhertus de Haen, oud 39 jaren. Mathijs Christiaan Hubert van de Paset oud 4 maanden. MAANDAG S uur jaarg. voor Antonia Rut ten Eehtg. van Peter van Meijel, Willem van Meijel en echlgenoote. 9 uur uitvaart voor de vrouw van Willem de de Haen. WOENSDAG 8 uur Sol. jaarg. voor Ida Hen nen en hare voorouders. VRIJDAG 8 uur jaarg. voor Pieter Jan Frans- sen en Johanna Meuws. Dezen middag GEEN vergadering voor de leden der 3de Orde om 5 uur Lol. Maandag, Dinsdag Woensdag Donderdag, om half 8 Hoogmis en om 5 uur Lol, wegens het Portiuncula-Octaaf. Vrijdag om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor de ziel van zaliger de Wed. Boers Jenneskens als lid dei' Aartsbroederschap. A.s. Zondag feest van de H. Clara, le abdis'der Tweede Orde van Franciacus, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaar den.

Peel en Maas | 1906 | | pagina 2