Leesbibliotheek. Halfjaarlijksche. Steenkolen, HENRI KEMPS Jaarmarkt te Venrav Paarden, hoornvee, en varkens VENRAY Draf, fzuut) Kar- en Wagensmeer, Een snede in de hand. Bolei1- en Eiermarkten. Ingezonden. Kerkelijke Dienslen Ie Venray. Burgerlijke Stand. Venraysche Arbeidsbeurs en Informatiebureau. ADYERTENTlEN. Fanfare „EUTERPE" van alle voorraad halfjaarlijksche Rekening Portland Cement, en (MESTBUIZEN, G. Gossens, Eindt bij groote afname, veel verminderde prijzen. op Maandag 25 Juni 1906. V nieuwe Leden Te bekomen CYLINDER-OLIE P. Hoedemakers. WASCHGOED. Vrouw Weiten—de Bruijn. Notaris Esser te Horst, THOMASSLAKKEN Beste Kappusplanteii, (roode en witte.) Savooie-, Stekruben- en Mangel wortelenplanten, Schoolstraat, VENRAY. Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, tneisje getroffen te zijn en zoide dat bij haar geen kwaad zou doen, als ze niet zouden schreeuwen. Hij ging toen zitten en vertelde dat hij inbreker was gewordon, omdat hij geen werk had, en dat zijn beide makkers bene den de waardevolle voorwerpen aan het bijeenzoeken waren. De man hield een lang gesprek met Mme, Rollet en haar nicht, die van angst beef den toen er eindelijk een teeken kwam, dat zijn collega's klaar waren. De inbreker wilde de kamer verlaten, toen hij de snede op Mme. Rollet's hoofd bemerkte, waaruit 't bloed vloeide. Toen wierp hij wat water in een wasch- kom en waschte meteen spons zorgvuldig de wonde af, legde een voorloopig verband hoogzeer beleefd en voegde zich bij zijn kameraden beneden. Wie voor oen ander een kuil graaft De tolgaarder W. te Annerveenschka- uaal had verbazend het land aan wielrij ders. die de rijwielwèt overtreden door zender bel of lantaarn te rijden en hij wist dan ook een enkele maal procesver baal tegen zulk een overtreder te laten opmaken. Maar daarmede had hij meteen een onbezoldigd rijksveldwachter in zijn dorpje wakker geschud, die nu verbazend goed uit zijn oogen keek of hij ook eens zoo iemand kon snappen En het toeval wilde dat onze tolbaas de eerste was diet hy tegen kwam zonder bel zoodat hy hem deswegen bekeurde. En een tweede toeval was het dat hij hem 's awonds weer ontmoette, nu zonder licht aan zijn fiets en hem dus voor de tweede maal in ayn boekje schreef. Maar nog was onze tolbaas niet genezen en Zondags werd hij voor de derde maal, nu weer zonder oei gesnapt. Toen werd hij daarover zoo woedend zegt do N.Ooster, dat hy den politieman uitschold voor alles wat lee- lijk is en dat ton overstaan van eene groote menigte Zondagswandelaars, De man van don slagboom toch, noodigde den beambte mee ,t veld in te gaan, waar hij hom zou Goddank kwam ,t zoover niet, (P. G. Ct.) Bloedvergiftiging. De echtgenoote van Joh. de \V. te Dreumel had Zaterdag de onvoorzichtigheid een onbeduidend puistje op haar aangezicht met de nagels door te krabben, mot het treurig gevolg, dat na eenigen tijd haar aangezicht vreeselijk opzwol. De inmiddels ontboden geneesheer dr. Lubberman con stateerde bloedvergiftiging. Na een verschrikkelijk lijden is de ongelukkige reeds Zondagavond overleden. Nederlanders naar Duitsclilantl. De minister van Buitenlansche Zaken vestigt de aandacht van hen, die werk trachten te vinden in do Duitsche nijver- heidsdistricten, op de wonschelijkhoid van het bezitten van voldoende papieren, meer in het bijzonder van het bewijs van Neder landenschap en van het verhuisbiljet. (-St. Ct") MAASTRICHT^'lTjuni Aanvoer 24865 kilo boter. Hoogste prijs 1.19, laagste 1,15 gemiddeld 1.08. Eieren aangevoerd 45,400 Prijzen: Dikke 3.80 a f 4,20 Kleinen 3,50 a 3.50. en Gemengde, f3,40 3,80, p.100 stuks. CASTENRAY, 9 Juni 1906. Geachte Redactie, Gaarne zag ik een plaatsje ingeruimd voor het onderstaande in uw geacht Blad. 't Was in de laatste dagen van de schoone meimaand van 'i jaar 1906. Eene heerlijke meizon goot hare verkwikkende stralen over veld en weide en gaf ons landschap eene eigenaardige bekoorlijkheid. Lieflijk is de aanblik der viuchtboomen, prijkende in vollen bloei, alsof eene tooverfee ben uit bunnen langdurigen winterslaap gewekt en ze met een kleed van de reinste witte stof versierd had. Lustig schalt uit haag en bosch 't lied der vogelen, die bunne vreugde uitjubelden, dat zij na den langen karigen winter weder zich volop vergasten kunnen aan de milde gaven der natuur. En de wandelaar, die daar van de zuidzyde 't zoo stille dorpje C. nadert, ziet van tyd tot tijd omhoog, om zijn oog te laten weiden naar die mooie groene linden, welke hier sedert tal van van jaren tot sieraad, het middelpunt uitmaken tusschen Horst en Venray, ter wyl een glans van voldoening over zyn gelaat zweeft. Hoe meer hij echter ons dorpje nadert, des te beter bespeurt hy daar in de schaduw dier linden onze eeuwenoude, grijze, bouwvallige Kapel, die daar eenzaam en nederig nog steeds op eene noodige herstelling wacht. Wanneer zoo iemand met rechtgeaard gemoed, vol medelijden een blik werpt op onzen eenvoudiger! -Tempel" zal by dan niet vaak het denkbeeld opperen; wanneer zal men hier eens do handen aa» den ploeg slaan Moge dan ook, geachte lezer I de tijd niet meer verro zjjn, dat onze Kapel, over wiens vdbbetering en restaureering nog immer den sluier des gekeims ge spreid ligt. eens naar behooren voltooid worden. Zeker niet wordt dan ook door een onzer eerbiedwaardigste mannen van ons Diocees ten onrechte beweerd, dat het (zóó geen -Huis is voor O, L Heer"). Hebben wy voor ruim twee maanden al eens melding gemaakt, van eene ver- eeniging te stichten, thans kunnen we met voldoening constateeren, dat dit schoone doel, met medewerking van een onzer grootste en edelste mannen uit onze gemeente definitief is opgericht en doen hierbij een beroep op de mildadigheid der ingezetenen, om als lid, donateur of eerelid mede te werken, ten bate on:er vereeni- ging, die zich uitsluitend ten doel stelt, de belangen der Kapel te bevorderen. Zoo er ooit een tijd is geweest, waarop wel eens eene bijdrage van ons gevraagd werd, zoo achten wij thans naar onze bescheiden meening het oogenblik gekomen om met ware plichtsvervulling dit schoone en edelmoedige werk tor haitete nemen. Gij allen, dierbare jongelingen en jonge dochters, sluit U allen eenparig bij elkander aan en brengt gezamenlijk een offertje, ter eere van Hem. Wie» bet lot en de toekomst van U allen steeds in handen draagt; het geringste offertje zul immer door ons in dankbaarheid ont vangen worden. Immers, wat gij geeft aan den Heer van 't Hemelsch Eden, Hij toch zal het U hondeidvoudig loonen, In de vaste hoop verkeerendo, dat ons schoon voornemen naa»1 wensch moge slagen en daarbij den wensch uitende, dat het arbeidsveld wat hier in de toe komst voor ons open ligt, steeds onder Gods milsten zegen mogen berusten, he velen wij nogmaals onze vereoniging in ieders gunst beleefd aan. Aan U. geachte Redactie mijn oprechten dank voor het hier geplaatste, waarbij ik de eer heb mij hoogachtend te noemen Een trouw lid en secretaris van genoemde vereeniging J, H. GEURTS. Ingezonden Mededeelingen. Parochiekerk. Paterskerk. Die zijn lichaam bewaart, bewaart geen rotte appel. Het is der menschen plicht op de ge zondheid te letten. Daarom moot men zich iu de eerste plaats beschutten tegen koude vatten, voor in ons land mot zijn voort durende afwisselingen van kou en warmte guur en mooi weer. Een ernstig voorbehoedmiddel tegen koude vatten is de over de geheele wereld bekende en terecht beroemde Abdijsiroop. Deze toch werkt rechtstreeks op de lon gen en luchtpijporganen. Ze verhardt de longen en borst, waardoor kou vatten tot een minimum beperkt worde. Iedereen weet dat uit eene gevatte koude de meest gevreesde ziekten ontstaan. De tering, de roover van zooveel dui- zende menschenlevens, ontstaat uit een gevatte koude. Wij radon daarom fiets- ryders, voetballers en andere lieden, die uit den aard van hun beroep bezweet zynde in den tocht moeten blijven staaü- ernstig aan als voorbehoedmiddel de Ab dijsiroop te gebruiken, ze loopen dan minder gevaar in èén seconde voor hun leven ongelukkig te worden. De Abdijsi roop. Klooster Sancta Paulo geneest onherroepelijk als geen tweede middel in korten tijd naar gelang van den korten of langen duur der kwalen asthma, bron chitis, pleuris, longontsteking, keelpijp- ontsteking en alle borst en longaandoe ningen. De Abdysiroop is alom verkrijgbaar in flacons van f 1.f2.en f 3.50. Centraal Depót L. I. AKKER. Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste apothekers en drogisten en by de bekende verkoopers. VENRAY. Van den 8 Juni tot den 15 Juni 1906. Geboorten. Sterfgevallen. Het Kantoor is geopend op werkdagen van 12 tot 1 uur en Zondags van 's mor gens van half 9 tot half 12. Worden gevraagd s 6 keukenmeiden. 2 2de meiden. 3 losse werklieden voor vast werk. 2 meubelmakersknechten 4 a 5 jaar aan het vak. 1 knecht voor de brouwerij. 1 smidsknecht. 2 Timmermansknechten. 1 paardenknecht. Bieden zich aan 1 magazijnknecht. 1 boerendaglooner. 1 timmermansknecht, 1 kantoorklerk Voor verdere inlichtingen wende men zich tot een der bestuursleden of den Secretaris der Arbeidsbeurs, P. Schols Groote Straat. PAROCHIALE Wegens de Processie zal de Biblio» thoek geopend zijn na de H. Mis van acht uur tot kwartier voor tien. HET BESTUUR. te geven door de op Zondag 17 Juli a. s. op de Groote Markt. Aanvang 's avonds 6 uur. HET BESTUUR. Op de j 1. Donderdag gehouden Algem. Vergadering van -De HanZe" is besloten om te beginnen met fl Juli s. met de invoering der ingevolge de in 't vorig jaar verspreide circulaire. De rekeningen zullen worden gezonden aan die ingezetenen, welke met genoemde circulaire hunne instemming hebben betuigd HET BESTUUR. Ondergeteekende maakt zijne geachte begunstigers bekend, dat bij hem voort durend verkrygbaar zijn eerste kwaliteit per wagon, gewicht en per maat benevens prima kwaliteit aan sclicrp concurreereude prijzen. VOOR Coöperatieve STOOMZUIVELFABRIEK Ingevolge bet besluit der algemeens veigadering van 14 Juni j!., kunnen zich nog kosteloos aanmelden tot 15 Juli a. s. Na dien tijd is het Kntret a f 1 50 per koe vastgesteld. HET BESTUUR. wekelijkseh eene partij tegen nader overeen te komen prijs. Brouwery WED. RUTTEN. PRIMA voor fietsen, verkrijgbaar bij Henseniusplein VENRAY. Ondergetekende beveeld zich beleefd aan tot het wasschen en glans- strijken van alle soorte'n Aanbevelend, Nabij het St. Josephsgesticht. zal op Woensdag 20 Juni 1906 te Horst publiek verkoopen: A nam. 5 uur ter herberge van Johan Huij8 aan de Konynswaranda. a voor de Fam. Hoogers 6 slagen voorgras in Doktersweide. 3 - - -de weide ^aan het Vonderen. b voor Mej. de Wed, P. Vullinghs Het voorgras van de weide aan den Eikelenbosch in 4 slagen. Het voorgras van de Geurtjesweide in 5 slagen. B nam. 6 uur ter herberge van F. Beuijs» sen in het Dorp a voor den heer J. BiUekens. 2 slagen voorgras in de weide aan de Nieuwstraat naast F. Vallen. Het voorgras van dn weide aan de Stokt. - - - do Meers weide aan het Bioek naa^t A. Keijzers. 2 slagen voergras van de weide aan den Vrouwenboom. b voor den EdelAchtb. Heer Burgemees ter Houba Het voorgras van do weide aan het Rot- ven in 3 slagen en nagras ter beweiding met hoornvee. Het nagrasvan de weide in de Melaten ter beweiding met hoornvee, c voor den lieer lloubenBaetsen. 6 slagen voogras voorgras in de weide afkomstig van Fr, Keijzers. Het nagras van de weide de Lemmerik, aan den Eikelenbosch in 2 slagen, d voor den heer X. Thomeer Het voorgras van da weide aan de Een denkooi, in 3 slagen en nagras te bewei ding. e voor den beer G. Beuijssen 6 slagen voorgras van de weide aan de Stokt, en nagras ter beweiding, f voor Fr, Kleuskens. 1 slag voorgras op Wervelskamp by Groothuis. 1 slag voorgras in de weide naast Gas» tenbach en nagras ter beweiding, g voor Mej. de Wed. Dooremans. Het voor en nagras van de weide aan de Venlosche brug. 2 slagen voor en nagras van de weide in Kannegitserbroek. h voor G. Hendriks. 6 slagen voorgras in zyne weide aan den Tienrayschen dijk nabij het huis. De Heer A J. AUDIFRED te Kwakel, meldt ons Ik kan u mededee- len dat de Kloostei-balBcm klooster .Sancta Paulo uitmun tend bevalt. Een inwoner van Kwakel, de heer F. SCHIJF, had een groote snede in de hand hij nnm zijn toe vlucht tot de kloosterbalsem en is door de heilzame werking van deze voortreffelyke balsem na enkele dagen geheel hersteld. De Kloosterbalsem Klooster Sancta Paulogeneest oudeen nieuice wonden brand- en xnijwonden rheumatiek, kneu zingen, stramheid in lededematen. verstuikingen, lendenpijnpijn in den rug, spierverrekkingen, winterhanden en wintervoeten. Prijs per pot 35 ct. 75 ct. ft.20 en f2.50, T (±4- r.n Alleen de echte kloos- i-iUL Up terbalsem geneest, deze is kenbaar aan den rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER. Rotterdam, voorkomt, alle ande re is namaak. Verkrijgbaar bij de meeste drogisten eu te Venray bij G. AMBROSIUS, te Horst bij J, Van WELLVERRIET, te Maashees bij Jos. GEURTS—STOFFELS. I Bestelling van tot 17 Juni a. h. by Wykmeester of Secretaris met vooruitbetaling van 25 c. per 100 K. G, HET BESTUUR Ü.B. Met het oog op de prijsver!aging voor de bestellingen in de maand Juni worden de leden dringend verzocht alle Thoroasslakken benoodigd voor het herfst» gebruik thans te bestellen. verkrijgbaar bij zal op Woensdag 17 Juni 1906 te Horst, publiek verkoopen, a nam, 4 uur ter herberge van Kersten op den Daniel, voor Mej. Wed. Vttllings, 6 slagen voorgras van Doktersweide en 6 - Stappersweide. b Nam. 5 uur ter herberge van Ob. Linders aan 't Station voor den Weled. heer J, Steegh, Hot voorgras van zyne weide bij wachtp. 13 in IC slagen en het nagras ter bewei ding in 2 perceelen. zal op Maandag 18 Juni 1906 nam, half 3 ter herberge van G. Eijkelberg te Maas- bracht op verzoek der Familie Engels, publiek verkoopen f Het voorgras van Engelsgriend te Mans- bracht groot 20 heet, verdeeld in 46 perc. De groote God van 't Hemelsch Eden Die. door zijn wijze Voorzienigheid Over veld en weide hier beneden. Alom den schoonsten luister spreidt. Laat ons dan eer en hulde brengen. Den verborgen God in 't H. Sacrament De schoonste bloemen samen strenglen Voor hem die onze liefde kent. Wanneer wij onze blikken slaan, In onze dorpsparochiekerk Schittert luistervol ten zegevaan, Het monument van 's Herderswerk. Onze Kapel van 't lidmaatschap beroofd Die in allen eenvoud eenzaam treurt Plechtig aan ons weleer beloofd, Ook te krijgen eens haar beurt. Welaan dan, edelmogende lieden Die met aardsche goed gezegend zijt Wilt ons steun en hulpe bieden. Verwert u een kroon voor 'd eeuwigheid. Uit naam van onze vereeniging Gij ware Christen oprecht en kuisch Strekt ons uw hand tot leniging, Voorden luister vau des Heeren Huis. Nogmaals ome dierbare lieve jeugd Voor Hem Die in den Hemel woont Uw pennigske den Heer tot vreugd, Zal nimmer blijven onbeloond. J. GEURTS. MAANDAG 9 uur begrafenis van Leonard Sassen. DINSDAG half 9 uitvaart voor Leonard Sassen. WOENSDAG half 9 iaarg. voor Godfried Janssen. DONDERDAG 9 uur jaarg. voor Joh. van den Mu nek hof en Gertrudis Evers. Het slot iler Octaaf van het H. Sacrament om 4 uur de Vespers, waarna de Processie. v'RIJDAO, feest van het H- Hart van Jezus om 8 uur de hoogmis, waarna akte van toewijding Zaterdag 8 uur jaarg. 2.1e kt. voor Hendrina Trijnnes eu Henrica Wismans. De Hoogmis zal worden opgedragen voor de levende leden der Aartsbroederschap. Na de Hoog mis Processie.. Om 5 uur Lot. Vrijdag, (eestdag van het god.lelijk Hart van Jezus, is in deze kerk te verdienen volle aflaat onder de gewone voorwaarden, toevoeglijk aan de zielen des vagevuurs. Om half 8 de plechtige Hoogmis, 's avonds om 5 uur plechtig Lof en 11. Kruisweg, Op dien dag zal tevens om half 9 eene H. Mis worden opgedragen voor de leden der 3e Or<iei waarna Feestpredikatie, Toewijding aan bet H. Hart. Professie er generale absolutie. Zaterdag om half 8 de uitvaart voor frater Bernardus van Rijswijck, in ons klooster te Maas tricht overleden. Deze week iederen avond om 5 mm I-of. uitge nomen Zaterdag. Martinus Leonardus Maessen. Peter Martinus Antonius Willems. Jacobus Wilhelmus Ewals. Johanna Carolina Lemmens oud 35 jaren echt genoote van Gerardus van Meijel. OPRUIMING

Peel en Maas | 1906 | | pagina 3