De Arbeidsbeurs Limburgsch Nieuws. Dankbetuiging. ia. ipoaas, temiiiii] toy, VETK0LEN, UJNMEEl ïaaiaöiaöï Gras- en Klaverzaden. best Hooi en Haverstroo Stalendepöt M. Hendriks Jacoba Van den Bosch, Rolrr- en Eiimii'lvlcn. Kerkelijke Diensten te Venray. A D VF, RTENT1EN. Veeverzekering „Almelo" P. J. Ousters J. BEKKERS. TE KOOP: 5 soorlcn zware Zand haver Voederaardappelen, bij Victor Fonck, Hei Bestuur, Errata. Burgerlijke Stand. Huwelijken. Sterfgevallen. Parochiekerk. Patorskerk. Agent M. Baltissen, Prima eerste soort te bekomen, 1 gld. de 90 K G. bij Smid Langstraat. eene groote partij der firma Bruning en Muhren te Amsterdam. Station-Venray, VERKOOPT te VENRAY. De Arbeidsbeurs is opgericht voor <Je werkgevers en werknemers. Het doel is de werkeloosheid te be strijden en goede werkgevers by goede werknemers te brengen, 7.00 ook omge keerd. Om by deze arbeidsbeurs aansluiting te vinden, wendt men zich tot het Kantoor, dat gehouden wordt bij den Secretaris SCHOLS, Groote Straat Venray. Op Werkdagen van 12 uur tot 1 uur. Op Zondagen van 81 [t uur tot lli/s uur. By aansluiting wordt opgave verzocht voor de werkgevers 1. Naam en woonplaats. 2. Beroep. 3. Welk werkvolk zoekend. 4. Loon. 5. Opmerkingen. By aansluiting wordt opgave verzocht voor de werknemers (zoowel mannelijk als vrouwelijk). 1. Naam en woonplaats. 2. Beroep en ouderdom. 3. Waar werk zoekend 4. Loon. 5. Opmerkingen. Het tarief is bepaald voor iedere viaag of aanbod als volgt voor den werkgever f 0,25. voor den werknemer fO.10. Aan deze Arbeidsbeurs is verbonden een Informatie-bureau dat is te zeggen, dat een ieder, die w- tichtingraad noodig heeft in voorkomende levensomstandigheden, zich kan wenden tot bovengenoemde arbeidsbeurs. Er wordt b. v. raad gegeven in zake R. K. Vereenigingen, zieken- cn Spaar kassen, Bouw- en Verbruikscoöperatie, Belastingwetten, Burgerlijk Recht, Kies recht, Militiewet, Sociale Wetten, etc. Bovenstaande adviezen worden gegeven door tusschenkomst van het Secretariaat van den Arbeid Stichting de Stuers te Maastricht, waar van Rechtskundig Adviseur is Jhr. Mr. Chr. de Ruijs de Beerenbrouck. Voor inlichtingen, worden alleen porto's en de te maken onkosten in rekening gebracht. Deze arbeidsbeurs te Venray is opge richt voor Noord-Limburg Belanghebbenden kunneu, buiten de gestelde kantoor-uren van den Secretaris, zich nog wenden tot de leden van het Bestuur, die het aanbod of de vraag ten kantore der -Arbeidsbeurs" zullen neer leggen. Job. A9rts, Voorzitter, Dr. A. Janssen, ViceVoorzitter. W. Schnsitz, Stationchef. j t-i F. Verkley, Dir. Boterfabriek. a, J. M. MicheU, Raadslid. (s P. Schols, Secretaris. Adviseur Pastoor P. Schmeitz. Venray 20 Februari 1906. VENRAY, 24 Februari 1906. Verleden Zondagavond had in de Muziek zaal eene groote vergadering plaats van alle R. K. Vereenigingen en Bonden. Deze vergadering was belegd door het bestuur der pas opgerichte Arbeidsbeurs en Informatie-bureau. De belangstelling was zeer groot en alle rangen en standen waren vertegen woordigd. De Voorzitter, de Weled. hew Jos. Aerta opende de vergadering met den groet -Geloofd zij Jezus Christus", waarna hy allen een hartelyk welkom toeriep, in 't bijzonder den Heer Henri Hermans, uit Maastricht, die per telegraaf was uitgenoodigd, de redevoering te houden in de plaats van onzen beminden herder, den Zeereerw. heer P. Schmeitz, die door ziekte verhinderd was; waarna de Voor zitter het woord gaf aan don heer Hermans. Deze laatste begon met een woord van lof te brengen aan de Venraysche Onder wijzers en propagandisten, voor het nut, gesticht door de oprichting van een Lees bibliotheek; in korte, doch schoone woorden wees spreker op het groote nut en voordeel, zoowel op zedelijk als christe lijke gebied een R. K. Leesbibliotheek voor Venray ia, en spoorde de aanwezigen aan om de Onderwijzers en propagandisten te steunen in hunne onderneming. Hierna werd door de propagandisten eene collecte gehoudeD ten bate der Lees bibliotheek en Arbeidsbeurs, welke de som van ruim f 13 opbracht. Vervolgens gaf de heer Hermans eene breedvoerige bespreking over arbeidsbeurs en informatiebureau. Meer dan een uur had spreker noodig, om op duidelijke wjjze uit te leggen, wat voordeel Venray by zulke instelling kon hebben. Lit voordeel komt ten goede aan alle standen, zoowel burgers en boeren, werkgevers en werk nemers; zelfs de gemeente Venray heeft er voordeel bij, immers hoe meer werk- loozen, hoe meer armen, die bedeeld moeten worden. Na de lange redo van Jen lieer Ilermai s waren alle toehoorders liet dan ook met den redenaar eens, dat een arbeidsbeurs en informatie-bureau voor Venray van groot belang is, ta meer daar Venray aangewezen zou kunnen worden voor een centraal kantoor, waaronder alle Noord- Limburgsche gemeenten konden meewerken vooral met het Informatie bureau. In dit bureau wordt aan alle workgevers inlichtingen verstrekt. aangaande het gedrag van personen, welke zij in dienst willen nemen; zoo ook het omgekeerde, de weiknemers, met welke patroons zij te doen krijgen, als zij den vreemde ingaan. Vooral voor christelijke oudors is dit zeer veel waard, wanneer hunne zonen 011 dochters de grenzen overgaan. Verder geeft het informatie bureau inlichtingen in alle voorkomende gevallen en omstandigheden, al< b. v. in R. K. Vereenigingen, zieken en spaarkassen, Bouw en verbruikscoöperatie, belasting wetten, burgerlyk recht, kiesrecht, militie- wet, sociale wetten; het opmaken van requesten enz. enz., dit gebeurt allemaal door tusschenkomst der Venraysche ar beidsbeurs en informatiebureau, in het Secretariaat van den Arbeid te Maastricht, waaraan verbonden is als rechtskundig adviseur Jhr. Mr. Ch. de Ruijs de Beeren brouck. Verder heeft Venray een kantoor geopend, voor alle vragen betreffende de arbeidsbeurs en informatiebureau. In dit kantoor kan men geraken op werkdagen van 's middags 12 tot 1 uur. op Zondagen van 's morgens half 9 tot half 12 alwaar in die uren zitdag zal gehouden worden door den Secretaris, den beer P. Sciiols, groote Straat. Ook kan men bij oen der bestuursleden zijn vraag of aanbod indienen, d e dan zullen zorgen dat iiet ten kar to 0 wordt neergelegd. Voor Merselo kan men dit doen bij den heer J. M. Michels, Raadslid. Voor Oostrum bij der. heer Schmitz, Stationchef. Voor Leunen bij den Directeur der Sioorazuiveltabriek. Voor het dorp op het kantoor ten huize van den heer Schols, alsmede bij den Weled. heer Jos. Aerts, Voorzitter en den Weled. heer Dr. JansseD, Vice- Voorzitter- Wij willen hopen, dat allen, die overtuigd zijn van deze nuttige instelling ook zullen medewerken aan het heil van de arbeidsbeurs. Na dit atics at^haodetd-te hst'"':", nam de Voorzitter wederom bet woord, en spoorde allen nogmaals aan om in hun eigen belang mede te werken, bracht dank aan den heer Hermans voor de leerrijke lezing, die hij voor Venray's ingezetenen gehouden had, waarna hij de vergadering sloot met den gebruik el ij ken groet -Geloofd zij J9zus Christus." De Gemeenteraad van Rotterdam, benoemde deze week tot Leeraar in de Russische Taal aan de Handelschool, onze vroegere dorpsgenoot den heer J. W. Rutten te 's Hage. Heden Zaterdag ontvangt onze dorpsgenoot de Eerw. heer Fr. Ariaens te Mödling bij Weenen (Oostenrijk) de H. Priesterwijding. Wij achten ons verplicht, om den nieuwen priester, benevens zijne geachte familie, tban3 reeds te feliciteeren met dezo heugelijke gebeurtenis, cn spreken daarbij den wensch uit. dat den jeugdigen wijde ling, eene waardige plaats moge innemen onder de breede rei van Venraysche Priesters. Naar wij uit goede bron vernemen, zal de gasfabriek gebouwd worden op een perceel toebehoorende aan P. G. Poels aan het Eindt alhier. Blijkens achterstaande advertenties zal er met Vastenavond op verscheiden plaatsen wat te doen zijn. Ofschoon men niet overal tegelijk kan wezen, hopen we toch dat alle ondernemers van vermakelijkheden zich in een ruim bezoek mogen verheugen. Wij verwijzen met een enkel woord naar achterstaand programma der uitvoe ring te geven door het fanfare Gezelschap -Euterpe" op Vastenavond Zondag en M andag in de Muziekzaal. Alle stukken op 't programma voorko- m nde, zijn met zorg gekozen, en zijn van den meest komischer) aard, zoodat ze ongetwyfeld de lachspieren zullen gaande maken o.a. prijkt op 't programma -Fer- naod de Speler" een schoon doch moeilijk to. neelstuk in twee bedrijven hetwelk jl. Zondag te Venlo uitbundig succes heeft gehad. J.l. Vrijdag hadden wij het genoegen de laatste generale repetitie bij te wonen en durven Euterpe gerust in ieders gunst aan te bevelen. Melden wij voorts dat alle rollen aan goede handen zijn toevertrouwt, benevens dat de grimage is opgedragen aan de op dit gebied zoo gunstig bekende grimeurs de heeren Gebr. Schoenmakers uit Venlo, zoo twijfelen wij niet of Euterpo zal ook thans wederom een waar succes hebben. Dus wie de vastenavonddagen recht genoegeljjk wil passeeren, op naar de muziekzaal. Dat gij u zult amuseeren hiervoor blijven do reeds genotene avonden ons door Euterpo verschaft, voorzeker een ware borgstelling. OIRLO. Ver leden Zondag na de Hoog mis hielden de leden der veevei zekering hare jaarlyksche algemeene vergadering ten huize van Ara. Janssen alhier. Aan liet uilgebracht verslag ontleenon wij het volgende Ontvangen van de verzekering de som 7an f 232,35, uitgaven voor twee gevallen koeien f 229,61. Zoodat nog in kas blijft f2 74. In 't geheelzyn thans verzekert 95 loden mot 280 kooien, waarbij wij met groote voldoening kunnen con- statesren dat het jaar 1905 byzonder gunstig is geweest. Na afloop van genoemd versiag deelde onzen gewezen boekhouder G. H. Rimbaghs, aan do vergadering mede dat hij, wegens vertrek naar elders zijn eervol ontslag nam. Om echter in deze behoefte te voorzien, melden zich een 3tal candidate» aan, waarop hij stemming weiden uitgebracht J. van Kuyk, Casten- ray, l, J Tijssen Klein Oirlo 22, en J. Geurts Castenray 23 stemmen, zoodat laatstgenoemde gekozen is. Moge dan ook deze schoone en nuttige vereeniging nog vele jaren in onderlinge vriendschap met elkande»' eendrachtig samenwerken, en in de toekomst s eeds onder Gods mildsten tegen berusten tot welzijn van den ncderigen landman. CASTENRAY. Wegens het veertig urengebed in de parochiekork te Oirlo, zal do solomniteit van onzen groeten Apostel en Patroonheilige den 11. Uathias gevierd worden op den eersten Zondag in de vas'en. HORS 1'. Zondag weid voor een fbnk gevuiden zaal het tweede winterconcert van hot llorster Mannenkoor gegeven. De velschillende komieke voordrachten en vooral het toonoelstuk Peer van Zundert overgebracht in de Horster spreektaal hielden de lachspieren van het publiek in beweging en verschaften een aangenamen avond. WELL. Wij vernemen, dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin, heeft behaagd, aan het Ilarmoniegezelschap -De Viieudenkring" alhier vergunning te verieenen tot het houden van oen loteiij ten bate der Harmonie. De hoofdprijzen zullen bestaan uit oen rijwiel en een maiinachine. Verder zullen worden uitge loot reglateurs. wekkers, handkoffers en andere huishoudelijke en luxeartikelen tot 150 prijzen, De trekking zal plaats hebben op 26 Augustus a.8. We twijlelen er niet aan of de leden van het gezelschap zullen itHLï'besi het veikoopen van loten, iedereen in de gelegenheid te stellen hun geluk, in deze lotery te beproeven. De prijs per lot is maar een kwartjo. OTTERSUM. De WelEerw. heer pastoor G"urt* zal dit j tar zijn 25jarig jubelé als priester vieren. Wij twijfelen er niet aan of het zal den herder der parochie niet aan bewijzen van belangstel» ling ontbreken. Naar we vernemen bestaat het plan om onze coöp. stoomzuivelfabriek S'. Jan in 't voorjaar wegens plaatsgebrek te vergrooten. GENNEP. Do kolossale invoer van varkens is oorzaak, dat bier niet dan tegen hooge prijzen een stukje varkensvleesch te krijgen is. Do firma van Lc-mwen alhier heeft echter toch kans go/.ien 11a drie. vier dorpen plat geloopen vier en zestig exemplaren aan te koopon van 75 tot 100 K.G. die voor hot maerendeel voor Duitschland bestemd zijn. De lichtere soorten worden naar Engeland geexpediëerd. VENLO. Zondag had alhier in lm' hotel Joosten een vergidnng plaats van do R.K. Molenaarsbond, district Venlo. De vergadering werd geopend door do presi dent den heer Michels uit Merselo. De adviseur droeg zijn taak over aan den geestelijken adviseur. Tot aanvulling van het bestuur werden gekozen tot commissaris de heeren W, Van der Steen alhier en G, Buijssen Horst en tot penning meester de heer H. Peeters alhier. Verder werd er nog een en ander over de vakbe langen besproken. Do vergadering was druk bezocht en liep flink van stapel. HELDEN. Naar wij zijdelings en wel uit goede bron vernemen, moeten er zeer goedo vooruitzichten bestaan, dat eindelijk onze gemeente per tram zal worden verbonden. Als een weldaad zouden wij het beschouwen indien ons ijverig bestuur hiertoe flink zou willen medewerken. Im mers een goed geëxploiteerde stoomtram verbinding, kan niet anders zijn dan strekkende tot welvaart, niet alleen voor onze gemeente, maar ook voor de heole streek, Wij zullen dan hopen, dat, nu de natuur gaat herleven, ook eens nieuw flink leven in de aanhangige tramplannen mag gaan komen en zoodoende de totstandko ming eens werkelijkheid worden mag. BAARLO. Toen Zondagavond een fietser uit Sittard, zich in het café B. een weinig uitrustte, kwam hij bij het verlaten daarvan tot de onaangename ontdekking, dat bem de beide banden waren stuk gesneden. SITTARD. De Handboogschutterij St. -Hubertus" alhier besloot in hare laatste voigadering oen internationaal Concours te houden op Zon lag 27 M"i n.s. Een lOtul waardevolle prijzen zullen worden uitgeloofd. Dit concours wordt gehouden zonder inzet voor de gezelschap pen. BRUNSSUM. Men is bezig niet het afbreken van den boortoren in do nabij heid der Roodo heek. A 'lo materialen worden vervoerd naar Helena veen, alwaar een nieuwe boring zal ondernomen worden. Ireennle pasmunt. M"ii schrijft uit Maastricht Hot referendum, door den Minister in zake de vreemdo pasmunt uitgeschreven, heeft hier vooral aan do neringdoenden, veel genoegen gedaan. Alleen vreest men, dat, wordt de Belgische pasmunt in eens aan den omloop onttrokken, men hier voor liet feit komt te staan, dat er geen Noderlandsche pasmunt ter vervanging is, Het zou d larom aanbeveling verdienen, een v ddoend aantal nikkels van 2i/t en 5 cent te laten aanmunten, waardoor de vreemde indringers weldra zouden verdw ij nen. BOXMEER, Bij Ministerieele beschik king is den brieven- en telegrambesteller alhier op zijn verzoek met ingang van 1 April e,k. eervol ontslag verleend. CUYK. Op de jaarmarkt van Dinsdag waren aangevoerd 475 runderen en 367 biggen. Het vette vee gold van 32 ad. 35 ct. per half K.G.'1 dragend vee gold van 160 tot f 205, liet mager vee van 80 tot f 125, en de biggen van 8 lot f 13. De markt had een zeer uruk en levendig verhop. Er waren voel kooplieJen aanwe zig, zood >t de markt uitstekend slaagde VooimI in biggen was de omzet zeer geanimeerd Hoe gevaatlyk liet is halfkrank zinnige personen zonder behoorlijk toezicht to laten loopen, bleek alhier wederom jl. Zaterdagavond, Zekere M, E, niet al te wel bij het hoofd, eri reeds eenige weken dag en nacht rondsjouwende, bracht up ge loemd tijdstip den timmerman Th. uit het naburige Beers, alhier werkzaam, met een houten voorwerp zonder eenige aanleiding een geduchten slag op het hoofd toe. Het ^slachtoffer dat geheel bebloed in een naburig café vluchtte, werd nog een eind weegs achtervolgd. Door do nabij» zijnde personen werd geneeskundige hulp ingeroepen. E. werd lieden onder politiege- leide naar het krankzinnigengesticht -Voorburg" overgebracht. WAMEL. Een ernstig ongeluk over kwam den landbouwer Jos. V. Bij bet vervoer van 500 stuks metselstoenen per boerenwagen, dicht by zijn huis een helling moetende afrydeo, heeft hij waarschijnlijk te vroeg geromd waardoor het paard den last niet meer trekken kon, daardoor schichtig werd en met wagen en al van den dijk tuimelde. V. kwam er onder en werd als levenloos onder de steencn van daan gehaald. De man is direct overleden. c—mvm»«na n»a-i ina■■inruil. twu^a»—iiiiimi In het artikel: Aan -Ons Verweer" van ons vorig nummer, zijn een paar zinstorende drukfouten ingeslopen: lo. bet is door een middel, dat enz. moet zijn het is daar een middel, da'. 2o. liet Katholicisme" van hun brood moet zijn Iipf, Katholicisme" van hun bond. MAASTRICHT 20 Feb. Aanvoer 18250 kilo boter. Hoogste prijs 1.48, laagst»* 1.39, gemiddeld 1.42. Eieren aangevoerd 26600. Prijzen: Dikke f 4,20 a f4,60, Kleinen 3.70 a 4 10 en Gemengde f4.10 a 4,30, p.100 stuks. VENRAY Van den 16 tot den 24 Febr. 1906. Gfoboorten. Peter Antonius Hubertus Linders Peter Gerardus Hubertus Bon). Peter Antoon Litjens. Hendrika Josephina Johanna de Haart. Joseph Oerardus Arnoldus Poels landbouwer oud 30 jaren en Petronella Janssen oud 24 jaren. Cornell» Scheiberling oud 73 jaren, rustend pastoor. MAANDAG 8 uur Sol. jaarg voor Christina van Valkenburg. DINSDAG 8 uur Sol. iaarg. voor Johanna Verholstad huisvrouw van Laurentius van Valken burg. WOENSDAG Boetvaardige Aschdag, 8 uur leesmis, 10 uur hoogmis. DONDERDAG 8 uur jaarg. voor Gerard Litjens VRIJDAG 8 uur jaarg. 2de kl. voorden Wel Eerw, heer Pastoor Wismans en familie. Op de Zondagen in de vasten om half 4 Lof en H Familie waaronder de meditatie. Op de Vrijdagen in de vasten zal na de mis van 8 uur de H. Kruisweg gebeden worden. Maandag om 4 uur geen Lot. 1 Heden Zondag Maandag en Dinsdag zal iu deze kerk het Veertigurengebed worden gehouden. Op die dagen zaï het allerheiligste vanaf des morgen» 6 uur tot's avonds 8 uur blijven uitgesteld. Avonds om 8 uur zal der. zegen met het Allerhei" ligste word® gegeven. Om 5 uur Lof. MAANDAG, om 9 uur plechtige hoogmis. Om 5 uur Lol. DINSDAG 3en der 9 Dinsdagen van de novene van den H. Antonius, om 9 uur plechtige hoogmis waaronder korte toespraak en gebeden der novene Des avonds om 6 uur plechtig Lof, waarna Processie en Te Deum tot sluiting van het Veertigurengebed. WOENSDAG om kwart over 7 do plechtige Asehwijding waarna de hoogmis. RIJDAG, om G uur Lof en Lijdensmeditatie. Ondergeteckende betuigt zyn besten dank aan do voor de spoedige onteigening en de rorapte en volle uitbetaling zijner koe. Opening der Inschiyvingsbiljetten van Uiinafmeststoffen op Zondag 25 Februari a. s. na de Hoogmis iu liet HOTEL DE ZWAAN. HET BESTUUR die nog wenschen van do bestelling van den Boerenbond, kunnen hetzelve nog aan zeer lagen prijs bekomen bij G. GOSSENS of F. VAN GERVEN. puike voor den aanleg van nieuwe weidon. Naar gelang de grondsoort, wordt gepaste zaad geleverd. Verder verkrijgbaar alle voorkomende Land- en Tiiinliuuwzadeii. Aanbevelend, benevens en eone partij VENRAY. Ondergeteckende maakt bet geachte publiek van VENRAY en Omstreken bekend, dat bij haar gevestigd is een Op aanvraag worden de stalen direct aan huis bezoigd. Hoogachtend Schoolstraat. VENRAY. 20000 Kilo droge Amerikaansche Maïs a f O.IO per 100 Kilo. 20000 Kilo droge Duitsche Rogge, a f 7.0O per 100 Kilo, bij vooruitbe stelling en uit do wagon laden. Puike Tarwebloem, merk -Burghoff" f 5.80.

Peel en Maas | 1906 | | pagina 2