Limburgseli Nieuws. Gemeenteraad te Venray Een R K Leesbibliotheek Nieuws uit de Buurt. Het Gemeentebestuur Het Gemeentebestuur op Dinsdag 6 Februari 1906. Burgemeester en Wethouders van Venray Burgemeester en Wethouders Hier mijn band, vriend ik speel niet meer. En vandaag gaan we op reis naar buis... neen, vandaag niet, voegde hij er verlegen bjj ik heb iutusschen al mijn geld verspeeld en nog duizend francs van Heinz geleend. Ik moet nu eerst naar huis schrij ven om reisgeld. De oude heer had dit voorzien, zei Kühne glimlachend daarom heeft hij mij de 2000 francs mee teruggegeven dat zal wel zoo wat genoeg zijn, dacht meneer. Doonerwetter, lachte Frits ik wist niet, dat de ouwe heer den rommel hier zoo goed kende. Nu, Kühne, ga maar gauw pakken dan kunnen wij den expres trein van elf uur nog halen. eer J. M Michels zegt dat de wl. dat één boekje, wat hij mogelijk missenn door y het St. Joaepi.sgesWl.t veel te kan, dan ook niets helpen zal. Inlegendee uj] juist de veie kleintjes zuil -u ook hier wel De heer romp bij klein is om het water te lossen. De heer Th. Slits zegt dat de duiken bij G. Wismans en Rongen aan do Heide dringend herstelling vereischtan. Van een en ander zal door het Dag. Best. notitie worden genomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. OPENBARE VERGADERING van den Afwezig de heeren P. Camps en Jac. Aerts. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezea, welke worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot de ORDE VAN DEN DAG 1 Concessievoor waai den Gasfabriek De concessievoorwaarden zijn door de Firma Paijens genomen te VENRAY. één groot moeten maken. Daarom nog eens tot slot het vriendelijk verzoek Zoek uw boeken eens na, of ge iets missen kunt voor de Venr.iyscho R. K. Leesbibliotheek en breng het dan hij don Weleerw. heer Toebosch. liet voorloopig bestuur. VENRAY. 10 Febrmri 1900 Co. te Nijmegen nan- met eene kleine vernndeifn welke hierin bestond, dat de gemeente bij overname der gasfabriek, het tekort in plaats van 5 pCt. met 6 pCt. moet dekken. Alle leden stemden voor dit voorstel. 2 Onderhandsch verhuring van het oud Postkantoor. De Voorzitter zegt dat hij den heer Steyns, schoolopziener gesproken heeft over liet verhuren van het oud Postkan toor voor Normaalschool en d;rt hiervoor wel kans bestond, maar dat hij niet niet zekerheid kon zeggen, wanneer hiervan zou gebruik gemaakt worden; en dat daarom ZEd. Ach tb. hel voor 2 jaren verhuurd heeft aan den Rijksoiilvaiigei Martens te Maastricht, met ingang van 15 April a. s., voor de som van f 250 's jaaes. Alle inwendige veranderingen, nis be iiangen, verven enz. zijn voor rekening van den huurder. Het uitwendige van bet gebouw is voor rekening der gemeente Wordt algemeen goedgevonden. 3. Adres van de onderwijzers aan Ged. Staten over hunne jaarwedden. Dj Secretaris leest net adres met toe lichting der èndSrw^jZ'irjf*' voor, wanftr. wordt blootgelegd de vei.-schillende rede nen om eenige vergoeding te verkryge» van den Gemeenle'and tot gemoetkomeir der Pensioenwet. Alle leden waren van gevoelen dat de onderwijzers vrij waren, om zich bij de Pensioenwet aan te sluiten en dat zij die hiervan wilden profiteeren ook maar zelf de kosten moesten dekken. Alle aanwezige leden stemden tegen verhooging van salaris. 4. Adres rijkspensioneering Gemeente ambtenaren De Secretaris leest een schrijven van de afdeefing Limburg, van den Bond der Gemeenteambtenaren voor, inhoudende een verzoek om adhaesie-betuiging te willen verleenen aan liet request bij de regeering waarin gevraagd wordt, pensionneering van weduwen en weezen van "gemeente ambtenaren. De Voorzitter merkt op, dat die pen sionneering geen lasten aan de gemeente zal veroorzaken, en wordt het Dag. Be stuur gemachtigd adhaesie te betuigen. 5 Adres van den onderwijzer J. Janssen. De secretaris leest een schrijven voor van J. G. Janssen, onderwijzer te Leunen om verhooging van salaris. Wordt aan hem toegekend, vanaf 1 November 1905. 6 Ingekomen stukken. De voorzitter zegt dat de goedkeuring op de verordening der marktgelden is goedgekeurd. Het standgeld is van 10 ct gebracht op 25 ct. per Ms. 2. Verkoop of verhuren van een stuk land aan het Stepke. Wordt aan het Dag. Best. overgelaten. 3. De rekening van uitgaven en in komsten over 1906 is goedgekeurd. 4. De heer V. Fonck zegt dat de weg naar Overloon bij H. Hermans in zoo'n slechten toestand verkeert zoodat daar hoogst noodig verbetering te pas komt en dat verschillende belangstellenden van Overloon genegen zijn dezen weg helpen te herstellen. De voorzitter zegt dat ze verleden jaar ook al bij hem zijn geweest om die weg te herstellen, maar hij er sinds dien tyd niets meer van gehoord heeft. Hij zal een onderzoek instellen. 5. Weg Station. De heer H. Janssen is er voor om de slijk van den weg te verwijderen en dan de breuken met kiezel aan te vullen. Het water blijft veel te veel op den weg staan, doordat de zijpaden te hoog zijn. Er weid besloten eenige wagons kiezel te tbestellen. Wat voor eenige maanden nog sleYi.ts weinigen durfden hopen, wat echter sinds jaren velen vurig verlangden, zal spoed g werkelijkheid worden. Venray krijgt zijn volksbibliotheek. Onder goedkeuring en leiding van den ZeeiEervv. lieer Pastoor zal een R. K. Leesbibliotheek worden opgericht. Hoewel we gelooven, dat wel weinigen het nut van zoo n instelling zullen betwijfelen, willen we echter voor anderen, die mogelijk nog weinig over den invloed van lectuur hebben nagedacht, enkele punten aanwijzen die pleiten voor bet goede der zaak.. Lectuur houdt don raensch aangenaam bezig. Gedurende de lange winteravonden weten zoovelen onder het volk mannen en jongelingen, op Zondagnamiddagen en avonden ook vele jonge meisjes niet hoe den tijd om te krijgen. Is er iets beters voor hen dan goede lectuur Zo leert andere menschen vreemde toe standen en gewoonten kennen door reisbe schrijvingen en levensverhalen. Ze vermeerdert do kennis onzer taal en werkt daardoor medo aan de ontwikkeling van het volk. Goede en slechte lectuur, z" werken beide op het gemoed, vooral op jeugdigen leeftijd. Daarom een R. K Leesbibliotheek. Doch goede hoeken zullen ons opwekken tot liefde voor alles wat schoon en goed is. en tegelijk een afkeer inboezemen tegen liet kwaad. En slechte boeken, gevaarlijk voor gelobf en zeden, zullen uit ben Katholieke bibliotheek geweerd wordec. Het. lezen van gods dienstige hoeken leert ons heter inzicht krijgen in vele instellingen on gebruiken van" onzen H. Godsdiens'doel ons beter begrijpen voorstellingen en beelden, daarop etcekking hebbende. Wetenschappelijke lectuur, bijv. boeke over landbouw en veeteelt zijn nu'tig door het aanbrengen van betere kennis omtrent vele zaken waarmee men in bet leven m aanraking komt. ilel zijVi'iïïiIar" enkele puntjes eu m-ar heel beknopt aangegeven. Doch laat het getloeg zijn om te doen zien, dat de zaak goed is, waarvoor de steun van velen zal gevraagd worden. Want steun is er noodig om in Venray eene bibliotheek op te richten, die voot zoo een uitgestrekt dorp voldoende zal blijken. Wij twijfelen er niet aan of Venray's leesgrage jeugd, jonge meisjes zoowel als jongelingen, zullen met vreugde de oprichting der bibliotheek begroeten en zoodra het noodig is, ijverige propagandis ten zijn, en hun ouders tot liet lidmaatschap overhalen. En de ouders Zullen zij niet gaarne inzien, dat het toch beter is, dat hunne kinderen, hunne groote kinderen, den vrijen tijd doorbrengen inet 't lezen van goede boeken, dan door avond op avond bij de huren om den haard te zitten, of, nog zoo jong reeds de herberg in te trekken? Ea de rijkore broeders, door de fortuin mild genoeg bedeeld en voor zich zeiven uit eigen beurs lectuur aan te schaffen, zullen zij achterblijven, als later hun 3teun wordt gevraagd in den vorm van donateurschap Maar zoover zijn we thans nog niet. Voor het oogenbhk kunnen we mede- deelen dat een voorloopige commissie is aangewezen, om onder leiding van den Weleerw. heer Toebosch een reglement te ontwerpen. Opdat echter zoo spoedig mogelijk de bibliotheek in werking zal kunnen treden, komt de commissie nu reed.s met een ver zoek om steun, in den vorm van ...boeken. Alles is welkom, oude en nieuwe, groote en kleine. Zoowel verhalen, schetsen, no vellen, romans, als illustraties, kalenders, jaargangen der Annalen, kunnen een plaats je vinden in de bibliotheek. Ook werkjes van populair-wetenschappelijken aard, zoo wel op gebied van landbouw en veeteelt, als op godsdienstig terrein en dat der drankbestrijding, zullen dankbaar aanvaard worden door den Weleerw. heer Toebosch. Ieder 'zie zijn boeken eens na. Er zullen er wel bij zijn, die men zelf reeds gelezen heeft, waar men dus weinig meer om geeft en die toch even goed als nieuwe zijn voor de bibliotheek, Me dunkt, er is zoo licht iets te vinden, dat men zonder bezwaar missen kan of wil voor het goede doel. Ter aansporing zij hier vermeld, dat in de parochie Asten bij het opriphten eotior dergelijke bibliotheek, nu ruim een jaar geleden, in eens eene gift inkwam van een 300tal boeken. We hopen, dat niemand hieruit opmaken Zaterdag en Zondagavond gaf de Fanfare -St. Cecilia" een Concert met Tooneelvoorstelling, in de net versierde zaal van den heer W- Wijnhoven. Was Zaterdag de belangstelling niet overgroot, Zondag was de ruime zan flink bezet. Om ailes afzonde!lijk te hespreken, zon al te veel ruimte innemen, doch we zouden volstaan met te zeggen, dat alles even netjes is uitgeveerd, zóówel muziek, als voordrachten en comediespel. -St. Cecilia" kan met genoegen op baa'1 eerste concert en tooneelvoors'.elling terugzien. Naar wij uit goede bron vernemen /.al de fanfare -Euterpe" ons weer in do gelegenheid stellen dit j inr de Vasten- avonddagen wed°rom gonoegely't en prettig te kunnen slijten. Voor de concerten op Zondag en Maan dag *ün prachtige comediestukken in stu iie genomen en naderen reeds hunne voltooiing. Voorls zullen wij door de Gebr. Vei heugen op eene collectie duo* vergast worden. Wij twijfelen geenszins of -Kuteipe' >1 zijn uiden roem weer handhaven. De leden dor sociëteit -Burgerlust" zullen edenavond vörgast worden op een heerlijke tractatie worstenbroodjes, welke door den societeithou Ier Joh. Schaeffoi zullen ge .'even worden. Blijkens achterstaande"advertentie der Gebroeders Bernard moet g"zpg worden dat de couranten dezen tij 1 dage lijksoh gewag maken van de schoone voorstellingen, die gemelde heeren met hun schoo 1 Bioscoop geven. Iet* jehe mwi voor Venray, daar om veizu roe dm ook niemand van deze schoon'' gel. geilheid te profiteeren. HORST. Door den lieer Hoffmans onderwijze alhier is aan den Minister van Bmneiüatidsche Zaken aanvraag tor verkrijg', g van pensioen gqdaan. OTTERSl'M. Hut is Zaterdagavond laat, na sluiting der vergadering voor Staatspensionee:ing. Man en vrouw zul len zich ter tuste begeven als vrouwlief opeens op volgende wijze uit den hoek schiet -Zeg eens manlief, als gij nu ook eens voor twee kwartjes per jaar bij dat dii g ging- dan werden wij mettertijd ook gepens'loüeerd Er verdwijnen zooveel centjes onnoodig, dat je die paar groskes ook nog wel kunt missen want wie het, langste leeft, krijgt de lisele boel on stel je voor dat wij dat eens werden ROERMOND. Benoemd bij de Mare chaussee, bij zijn tegenwoordige divisie, tot kapitein te Roermond de lo Luitenant S. F. G. E. Bolomey, van do 2e divisie. ROERMOND. Veertien dagen geleden viel de lOjarige W. Comes alhier van de trappen. Dachten de oudfrS en hij zelf oorspronkelijk dat hij zich niet, bezeerd had Vrijdag openbaarde zich een dikte aan zijn been en oordeelde de dokter operatie, noodzakelijk. Doch voor do operatie plaats had. was de knaap overleden. door F. afkomstig van Maastricht, logee- UDEN. au woorden kwam men aangevoerd k makende van dorsch» vlegels en gaffels hebben ze elkaar deerlijk toegetakeld. Met bloedend gezicht kwamen gebr. I', in de kazerne der marechaussee te Siliard otn aangifte te doen van liet gebeurde. Denzelfden avond liep bovengenoemde B, nog oen pioces verbad op wogen* dronken schap. LUTTERADE. Wederom valt hier een oevig feit te melden. Bij gelegenheid van St. Brigitta kermis 1 Febr. is door een zekeren G. F. in hot nachtelijk uur op een fatsoenlijken oppassende)) jongeling P. M. een revolschot gelost. De kogel had geluk kig geen doodelijk gevolg hij trof de ribbon en tot heden is nog geen gevaar lijk veiloop te vreezen. MEERSEN Toon de m joor der rijks- v°l I wacht van Puyonbroeuk en den «nbez. yksvoldwachter Houtermans, beiden van M laslrich', aich Maandagavond omstreeks alf 6 ure op de Gcmeentelieide ter surveillance bevonden, bemerkten zij zekeren J. L. van hier met geladen ge weer, er op uit om een konijntje te ver schalken. Toen do politiemannen hem wilden verbalisoeren, ging hij op den loop waarna eerstgenoemde!) hem natuur lijk vervolgden. Eensklaps keert zich L. om en lost eenige schoten op de politie dienaren. waarbij Houtermans een schot in een hand en een in een been kreeg. Daarna werden schoten gelost op L. die kogels in het hoofd en lichaam on nog eene hoofdwonde kroeg. Deze zeeg terstond neer kreunende van pijn Der kruiwagen weid hij naar zijne woning vervoerd, alwaar terstond geestelijke on geneeskundige hulp ingeroepen weid. Nog denzelfden dag werd h'j per rijtuig naar het gesticht Cal vat iënberg te Maas tricht overgebracht, alwaar hij overleden is. De wonden welke de rijksveldwachter Houtermans bekomen heeft, zijn, naar we vernemen, niet van zeer ernstigen aard. Dr Molema van hier verleende geneeskundige hulp. De geheele gemeente is door dit vreese- lijk drama in opschudding gebracht, en vooral, dat, Gode zij dank, in onze rustige plaats, tot de zelzaaraheden bohoort. STEIJL, Het zoontje van den heer A. van Alens raakte dermate tusschen de zandtram van hot missiehuis alhier beklemd dat hij* ernstig aan het been verwond werd, Hij is naar het gasthuis te Venlo vervoord. HEIJTHUISEN. Ji, Dinsdag sloeg een paard van den landbouwer I). alhier, op hol, waarbij de begeleider dermate mot een been onder de kar geraakte, dat gedienstige handen hem huiswaarts moes ten dragen, 't Paard liep verder met kar en al 't dorp in, waar het zich aan een telephoonpaal vastliep en wel zoo. dat de paal tusschen paard en burrie inzat. Door den schok vloog het dier hals over kop uit het tuig en werd toen door inmiddels toegeschoten personen gegrepen. Gelukkig dat dit alles in 't middaguur gebeurde en er niet veel kinderen op straal waren, anders hadden er verschrikkelijke ongeluk ken kunnen gebeuren. WEERT. Hier ter stede bestaat het oude gebruik dat, indien op een onzer gehuchten een nieuw wereldburger geboren is, al de buurvrouwen mee ten doop gaan, waarna de peter van het kindje haar een -koffie" geeft, en zoo is het onlangs ge beurd. dat bij zoo'n koffiepartijtje door 14 belangstellenden twee honderd -krintekeuk zijn verorberd. Zoo'n peterschap is duur SITTARD. Maandagavond ontstond op den Leijnbroekerweg woordentwist tusschen de gebroeders P. van Susteren (wijk Kamer) en zekere B. (oude kennis van de politie) van Leijenbroek bijgestaan DEURNE. Maandagavond is de woning van M. Biemans, opzichter der Deurnesche fabriek, gelegen nabij station llelanaveen en iu eigendom toebehoorde aan de gem Deume, afgebrand. Hel huis was grooiehdeels van hout opgetrokken, zoodat er zelfs van een puinhoop geen sprake kan zijn, er is haast zoo goed als niets overgebleven. Het Kruisboogschutters gezelschap Wilhelmina", gevestigd bij den lieer G Cuyten in de Visscher alhier, zal den 1ste Zondag in Mei een concours geven, waar bij emi aantal prachtige prijzen worden uitgeloofd. CUYK. Naar de openbare terecht zit ling der rechtbank is verwezen de zaak contra A. M. v. d. 11 36 jaar klompen make', geboren en wonende t» Vierlings béek, gewezen gemeenteveldwachter alhier gedetineerd, verdacht van paging tot doodslag, op do o ibez rij <s veld wachter J. H. Bouten e i A. J Bus. 'e Vici'lingsbenk Het bestuur dor St. Jo ofsvoree- niging zal, naar wij vernemen, gedurende do a. s. Vastonavondd igen wederom den leden -elck wat wils" schenken. De welsprekende redac-'eur A. J. Ver voort uit Eindhoven zal eene redevoering komen houden, door de goed geschoolde rederijkers zal het drama -Fernand de Speler" en het beroemde blijspel van Molière -De Btirgcredelman" worden ten tooneelo gebracht,- terwijl de fanfare wederom zal blijk geven van haren voor uitgang op muzikaal gebied. OEFFELT. Maandag herdacht de heer H. Peters, stationchef bij de N. B. I). S. te Oeffeit, den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij genoemde Maatschappij Het mocht hem niet aan belangstelling ontbreken en het regende gelukwensclien van allo kanten. ASTEN. Sinds de drankbestrijding haat intrede in onze gemeente gedaan heeft, kan reeds gewezen worden op het door haar behaalde succes, dat nl. by een zestal begrafenissen geen sterke drank meer geschonken is, waar vroeger de jeneverflesch duchtig gehanteerd werd. Ook hebben wij reeds een publieke verkooping zien plaats hebben zonder drankkaartjes, moge ook dat voorbeeld gevolgd worden, en een verderfelijke ge woonte zal daardoor worden opgeruimd. Of de drankbestrijding ook nuttig -werkzaam kan zijn." HELMOND. De tramlijn Helmond Asten nadert nu weer voor een groot gedeelte hare voltooing. Deze week komt gereed de kruising van tram- en spoorlyn in het Geremt te Helmond, waardoor directe aansluiting aan weorskanten van 't spoor verkregen wordt en men van daar aan 't station komen kan. Met maken der aardebaan is reeds aangevangen. Dinsdag waren ter markt 368 stuks hoornvee. 30 scha pen, 82 varkens en 72S biggen. Prijs kalfkoeien f 180 a 220, kalfvaarzen 130 a f 193, guste koeien 80 a f 130, vet vee 32 a 34 ct. per pond, biggen 9 a f 14, exportvarkens 25 a 27 ct. AARLK—RIXTEL. Een aangrijpend sterfgeval viel alhier voor. Iln het huisgezin van J. R. zal men Vrijdagavond genoeglijk kaart to spelen waarondor diens kostganger een zekere L. H. meer bekend onder den naam van -de fladder". Eensklaps stortte laatstgenoemde voorover en was, voor dat men hem buitengodragon had, reeds een lijk. Men begrijpt do ontsteltenis in het huisgezin, door zulk goval teweeg ge bracht. EINDHOVEN. Zondagavond had in 't koffiehuis van zekere Z. aan den Tongel- resché weg een hevige vechtpartij plaats tusschen diens zoon en zekere L. uit Woensel, waarbij laatstgenoemde vreese- lijk werd mishandeld. Verschillende sneden werden hem toegebracht aan hoofd en hals en een steek in den rug. Z. en zijn zoon zijn aangehouden. Do getroffene is opgenomen in het gasthuis te Eindhoven. Zijn toestand is nog niet buiten gevaar. EINDHOVEN. De gemeenteraad alhier heeft bij het vaststellen van het pensi oenfonds voor gemeenteambtenaren den leeftijd voor stokers en politieagenten op 60, voor de overige ambtenaren op 65 jaar bepaald. Gesalat ieerden boven f 750 zullen 3 pet daar beneden, doch boven f 350, 2 pet. en beneden de f 350, nihil bijdragen. Behalve deze verordening, die op 1 Juli e.k. in werking treedt, zullen pogingen tot 't vet krijgen van rykspen- sioen worden aangewend. St. OEDENRODE. Zekere H. B.. al hier kwam zich in Januari tor gemeente secretarie aldaar aangeven voor de loting der nationale militie. Het bleek toen dat hij te laat de aangifte deed, dat hy 1 Januari 1905 reeds zijn I9e jaar was ingetreden. Thans heeft hij een kennisge ving ontvangen, dat hij in Maart e.k. voor twee jaar hij de militie zal worden ingelijfd. BREDA. Onder goedkeuring van Z. D. II. den Bisschop van Breda, zal dit jaar een Katholiekendag worden gehouden te Bergen op Zoom. Xuivclcoiisiileiiteii. De directeurgeneraal van den landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tot zuivelconsulenten in Noordbrabant zijn benoemd de heeren J. J. Wintermans en E. Struif, beiden met standplaats Eindhoven. Genoemde zuivelconsulenten zullen kosteloos aan ieder die zulks verlangt, inlichtingen verstrekken over onderwerpen betreffende de zuivelbereiding en ailes wat daarmee in verband staat. Bovendien zijn zy belast met het houden van voordrachten. Tijdstippen en plaatsen waar te houden zullen nader bekend gemaakt worden in een vakblad of in een der plaatselijke bladen. De voordrachten zullen kosteloos door ieder kunnen worden bijgewoond. hrengeu ingevolge art. jp der wet op de grond belasting van den 26 Mei 1870 fStsbl. no. 82) ter algenieene kennis dat de staat aanwijzende de uit komsten der gebouwde en ongebouwde eigendom men in deze gemeente. der meeting naar do artikelen 9 en 10. 2 der schatting naar de artikelen 11 tot 13. 3 der afschrijving van belastbare opbrengst naai' artikel 6. 4 iler verbeteringen naar artikel 23, en 5 der regeling van den aanvang der termijnen naar art. 42 is ontvangen en te rekenen vanaf heden, gedurende 30 dagen ter secretarie dezer gemeente is nedergelegd en dat binnen dien tijd een ieder zijne bezwaren bij verzoeksclirrilt aan H.H. Gedeputeerde Staten in dit gewest kan inbrengen, Venray 7 Feb. 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II ESSER. Do Secretaris STOOT. van VENRAY. brengen bij deze ter algemeene kennis, dat de op den 4 dezer afgekondigde verordening tot heffing eener plaatselijke belasting wegens gebruik voor standplaatsen op markten en andere openbare plaatsen van den 5 Februari 1906, gedurende 3 maanden op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten ai- gemeen verkrijgbaar is gesteld. Venray 5 Febr. 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. ESSER. De Secretaris STOOT. van VENRAY zul op Dinsdag 13 Februari 1906, des morgens 10 uur in het Gemeentebosch to Castenray publiek verkoopen 400 slagen afgekapt dennenhout, bestaande uit boonstaken, enkele en dubbele latten, brandhout, palen, opleggers, en een groote party buitengewoon zwaar rekhout. Vergadering bij no I, van VENRAY. zal op Zaterdag 24 Februari 1906, des morgens om 10 uur, ter plaatse in liet Vlakwater, nabij Antoon Poels, publiek verkoopen 200 slagen dennenbout, bestaande uit

Peel en Maas | 1906 | | pagina 2