Limburgsch Nieuws. Bprokkeling-en Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. op alcoholisch gebied. tinkte armoe, bittere nood. Slakini zou hij zeker medebrengen als de toekomstige meesteres van Fricdemfeid. Zij echter zou ver van hem blijven en seen aandeel meen hebben in zijn lol. Dwaas, onbegrijpelijke dwaas, die zij ge weest was. Zij dacht niet moer aan dichteis en aan liefdeliederen. Heine en zijn reuzenpen waren nu werelden van haar verwijderd De vreemde ionen verstomden bij het luid kloppen.van haar eigen hart. Als zij hem nog mair eens mocht zien en hem zeggen kon: Ga niet weg van mij in toorn, ik wist zelve niet. hoe lief gij mij zijt. Maar morgen vei trok hij en als hij terug kwam, zou datgene wit nog aan liefde voor haar in hem leefde, reeds lang gestorven en begraven .zijn. Om haar heen verhieven zich uit de tuin bedden de bloemen en keken haar in bet maanlicht vragend aan. Uit het met licht overgoten boschje keek grauw en spookachtig het half verweerde steenen beeld Haar overmoedig woord kwam haar weer in de gedachte. Laat ons wachten tot de planten in den schoot dier steenen Flor» beginnen te bloeien. En plotseling doorJrcng haar eeno ge dachte. Daar aan het parkhek de Flora en hier de bloemen een onkel teeken, oen laatste kon zij hom geven bemiude hij haar, dan zou hg het begnjpon, en haar wellicht niet opgeven ca vergeten, beminde hij haar niet, dun zouden haar woorden hem reeds lang ontgaan zijn en zijn oogen zouden onverschillig 1 ings het steenen beeld heen- glijden. Weinige minuten later sloop zij niet saamuehouden schoit schuw eu voorzichtig als naar een »rendez-voii8" naar lot Flora beeld. Nu schreed zij om het laatste ge boomte been Hans Mei een schreouw trok zij zich terug. Daar stond bij on trok juist zyn hand weg waai mede hij een ruiker prachtige rozen in het verweerde beeld der steenen godin gelegd h>d. Een oogeublik was het stil tusschen hen. Toen zeide zij zacht verwijtend: -Waarom bleift ge zoo lang weg «Omdat ik voor mij zelf kharheid wilde hebben, of gij gelijk hadt bij ons laatste gesprek, antwo .rdde hij. Neen gij hebt on gelijk. geheel ongelijk, ten minste wat mij betreft. Ik bemin j? toch en Iaat de hoop niet varen, je eens te bezitten. Daarom legde ik tot afscheidsgroet die rozen daatin nu bloeien zij, de bloemen van uw Flora." "Hans riep zij en het klonk als een uichkreet. De slippen van haar schort ont glijden hare bevende handen, een bloem- egen viel op het gras voor zijne voeten neer. •Ach Hans, ik w Ide juist hetzelfde doen. fn het witte licht dat door het loof viel ïheen de steenen godir. het paar vriendelijk toe te lachen. Dat was aardig van haar, want in het algemeen ontvangen dames niet graag bloemen, d-ie voor een ander bestemd zijn. Daarom mocht zij er nu ook getuige van wezen, hoe deze twee jonge gelukkige men - sclien elkaar eeuwige trouw eii liefde zwoeren; en dat kregen sleffits weinigen e zien; en pnr zwijgende boomen, de maan en Amor, die schalk 1 zoo zegt Prof. (ïrawitz is in het menschelijk i lichaam te vergelijken met die van een houtworm, in een iioogstamraigen boom. Betrekkelijk zelden zal die boom tengevolge van de steeds verder gaande inwendige vernieling uit zich zeiven neerstorten, meermalen echter als van de inwendige vernieling uiterlijk nog niets valt waar te nemen, ja als hij nog in vollen bladeitooi prijkt, wordt hij door een plotselingen windstoot geveld. Aan den afgebroken stam blijkt dan pas dat hy inwendig reeds was vermolmd. Zoo is ook de alcohol voor veie levens de oorzaak van een verminderd weerstandsver mogen tegenover de aanvallen van zware ziekten, en geen statistiek vermag ons aan te geven, hoeveel sterfgevallen in werkelijkheid op rekening van den alcohol moeten gebracht worden. Amicus. Overal waar de onmatigheid heerscht, brengt zij armoede en bitteren nood. Een nan, die hnge jaren lid wis geweest van het armbestuur oener tamelijk groote stad kan uit eigen ervaring getuigen, dat in negen gevallen van de tien de artfioede veroorzaakt was door den drank. Op velerlei wijze leidt de drank tot armoede in de gezinnen. lo. door verleringen die niet in verhouding staan tet de inkomsten; 2o. door verlies van tijd, die aan het drinken in plaats van aan den arbeid besteed wordt; 3o. door gebrek nan ijver om zijn zaken te behartigen. Gebrek aan ijver en onver schilligheid is 6on heel natuurlijk gevolg van hst drinken en een oorzaak, waardoor de bioeiendste zaken den kreeftengang gaan. 4o. door ziekte en vroegtijdig sterven van den broodwinner, die door het drinken zijn gezondheid verwoest en zijn leven verkort heeft. I>e smid en zijn liiii*liuiu-. Een smid klaagde tegenover den koopman in ijzer dat het geld zoo schaarsch werd en dat hij geen kans zag de huishuur te betalen. De koopman vroeg hem, hoeveel sterken drank hij dagelyks gebruikte. Uit hel antwoord kon de koopman becyferen, dat hetgeen hij jaarlijks opdronk een veel hoogere som beliep dan zijn huishuur. De smid stond heel verwonderd te kijken over die ontdekking en nam dadelyli het besluit goen sterken drank moer te gebruiken. In den loop van het volgend jaar kon hij niet alleen huishuur en ijzerkoopman betalen maar hield ook nog genoeg over om zicb geheel in 't nieuw te steken. Dat had hem zijne onthouding opgebracht. Weldra kreeg hij een uitmuntend goeden naam en kwam tot grooten welstand. lie houtworm. De vernielende werking van den alcohol, VENRAY, 28 October 1905. Di het café van den hoer W. Wijnhoven hield de Hanze jl. Zondag eeue algemi ene vergadering, die druk bezocht werd. Wegens afwezigheid van den Voorzitter V. Fonck opende de Socretaris de vergadering met den gebruikelijken groet Geloofd zij J. O. tiain de leiding der vergadering op zicii en begon met de behandeling der volgende pun ten 1. Cursus in liet boekhouden. Na et-nige discussiën werd de heer W. Laurensse ge kozen, om de cursus in hot boekhouden, ge geven door den heer L. Peeters te Roermond, te volgen, welke alsdan een cursus zal geven aan de leden der afdeoling Venray. 2. Onderlinge glasverzekering. Eeno voorloopige commissie werd benoemd bestaande uit de heeren G. Ambrosus, 11, Slits en Hub. Custers. Vakorganisatie. Werd aangehouden tot de volgende vergadering. De weleerw. heer H. Stneets, adviseur wees er op dat er beter de hand had moeten gehouden worden aan de halfjaailijksche rekening. Staande vergadering werden 4 nieuwe leden gestemd terwijl er zich nog eenigen als hd voordroegen. Na nog eenige besprekingen, werd de con tributie gesteld op 1,50 waarna de voorzitter de vergadering sloot met den Christelijken groet en ecne vergadering van de kruideniers- gilde plaats had. Zondag namiddag had in de Muziek zaal eene propaganda vergadering plaats van jen R. K. O. B. afdeeling Vi r>r»y. I*" Om 5 uur öpentfé de Voorzitter de vergadering met den Christelyken groet. Als spreker zou optreden Je Zeereerw. Zeer gel. Heer Dr. P. J. Vullings, Overste van het Missiehuis te Arnhem. Na verklaard te hebben gaarne aan de hem gedane uitnoodiging voldaan te hebben omdat hij wist voor verschillende zijner schoolmakkers, ja leermeesters te spreken, begon bij zijn onderwerp "Onze Roomsche Vrijheid." In krachtige gespieide taal word dit onderwerp behandeld, waardoor allen de gelegenheid geschonken weid een diepen blik te werpen in het wezen der Roomsche Vrijheid. Dat de toehoorders genoten hadden van de lezing, die ruim Ii/t uur geduurd had, bewees liet applaus aan het einde. De Voorzitter was dan <>ok voorzeker de tolk van onderwijzeis en donateurs, foen hij den gewijden spreker zijn haitgrondigen dank betuigde voor de schocne lezing en hom een hartelijk »tot weerziens" toeriep. Hierna had eene huishoudelijke vergadering plaats, waarop eenige min belangrijke zaken afgedaan werden, waarna de Voorzitter om half zes de vergadering met den christelijken groet sloot. Maandag vierde een der nuttigste vereenigingen van Venray, nl. de Ziekenfonds -St. Ludovicus" haar jaarlijksch feest. Des morgens om 9 uur trokken de leden met hun prachtig vaandel naar de kerk, alwaar voor de overledene leden en weldoe ners der vereeniging eene plechtige H. Mis werd opgedragen, Na den dienst begaf het groote gezelschap zich weder in optocht naar hel vereeni" gingslokaa! bij den lieer L, Verbeek. Daarop had de gewone maandelijksche vergadering plaats, waarin door den secre» turis penningmeester, den heer Ger. Polten verslag van den toestand en rekening en verantwoording van het geldelijk beheer werd gegeven. De Vereeniging telt thans 45 leden en 12 eereleden of donateurs. De rekening over het afgeloopen jaar was als volgt Op 24 October 1904 was in kas f778,48 Totaal inkomsten f213,75 Totaal uitgaven f 79,90 Voordeelig saldo f 133,85 Alzoo is thans in kas f911,33 De aftredende bestuursleden de heeren M. van Aat'ssen, president, M. Jacobs en Leon. Verbeek, commissarissen werden herbenoemd en werd besloten 't daggeld voor de zieken (met uitzondei ing van den Zondagj te stellen op 60 et. Er bestaat tevens iederen Zondag van 6 tot 7 uur in het gildehuis gelegenheid om zich ais lid aan Ie melden. Daarop had de verpachting plaats van het verenigingslokaal, hetwelk thans 2 jaren was gevestigd bij L* Verbeek. Het hoogste bo.l jaarlijks f 0 en eon ton bier) werd geJaan door P. J. Beerkens. De Loling voor de Nationale Militie heeft Maandag plaits gehad en overeen komstig onze verwachting is deze dag van blijdschap en voidriei in Venray heel kalm afgeloopen. Het mag gezegd worden, onze jongelui hebben zich netjes gedragen en werd een flink potje hier gedronken, doch de stem ming bleef steeds vroolijk en kalm. zooil it de politie geen enkel oogenblik beeft be hoeven op te treden. Do uitslag der Loting nl. do getrokken nummers en de lijst der vermoedelijke dienst plichtigen vinden onze lezers in liet 2e BI id. Woensdagmiddag geraakte do knecht van den landbouwer G. v. M. te Leunen onder zijne, met een paard bespannen kar. Hij bekwam zulke ernstige verwondingen aan hoofd en schouder, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Heden Znteidagnamiddag te 2 ure houdt de Gemeenteraad van Venray eene bclangiijke vergadering, waarin de volgende punten behandeld worden. 1. Aanbieding gemeentehegi noting 190(5. 2. idem gemeenterekemni: 1904. 3. Benoeming van leden der commissie tot. wering van school verzuim, te. Merselo. 4. Veroidering tot heffing van standgeld op mar kten en andere openbare plaatsen. 5. Ilerhalmgsonderwijs. 0. Vaststelling rol' vergoeding bijenstand. 7. -G incessie-aanviaag to' bet oplichten van een gasfabriek 8. Concessie aanvraag tot vei lichting auto-gas. 9. Adres Landbouwbond om subsidie tot liet houden van stieren. 10. Weg O vei loon. 11. Reclamen Hoofjelijken Omslag. 12. Mai échausséekazerne; afwijzende beschikking. 13. Medcdeeling van ingekomen stukken. MERSELO. Op eene vergadering, Vrij dagavond gehouden, van commissie en leden van den St, Janshond, werd het vervoeren van de melk naar de Centrifuge aanbesteed. Voor Wever.-lo en den Haag werd dit aangenomen door M. Custers. van de Heide, aan 75 cer.t per dag, terwijl A. van Vechel alhier, de ovonge melk zal vervoeren tegen eene vergoeding vn -05 cent, per dag. De vérkoop v - atstwialen. gediend heb bende by de boterbereiding, bracht luim f 9 op. GRIENDTSVEEN. Met genoegen kunnen wij melden dat de jongeheer Heeren alhier den eersten stap gezet heefi in de onderwijs wereld. Hij slaagde n. I, met gian.s te Venlo voor zyn gymnastiek examen. HORST. Naar we vernemen zal hier een jongenspatronnat Worden opgericht. Het loffelijk doel van dezen bond is aankomende jongelingen van 11 18 jaar des Zondags uit de herbergen te houden en hen een passende uitspanning te bezorgen. Men is voornemens de harmoniezaa! voorlopig daarvoor te ge bruiken. lederen Zondag zullen de jonge lingen in deze zaal vergaderen en onder toezicht van een geestelijk adviseur den dag met verschillende spelen dooi brengen. GRUBBENVORST. Vrijdag overleed te Grubbenvorst de hoogeerw. beer Jacobus Geene, Mistend pastoor - deken van Horst. Z. II. E i w. werd den I4en Februari 1822 te Ottersum geboren. Na den 26 Dec. 1S47 Ie zijn priester gewijd, was hij achtereenvolgens professor aan liet Bisschoppelijk College te Weert, kapelaan te Grubbenvorst en pastoor to Bergen. In 1874 werd Z. Eerw. benoemd tot pastoor - deken van Horst, waar hij werkzaam bleef tot 1891. In dit jaar vroeg hij oer vol ontslag aan, en vestigde zich te Grubbenvorst om daar zijn laatste levensjaren door te brengen. HELDEN. Een hevige brand ontstond Maandagmorgen ten huizo van den land bouwer H. Backus onder bet gehucht Vosberg alhier. De bewoners zagen plotseling het geheele dak van hun huis in lichte laaie staan, en konden bijna niets dan hun eigen loven in veiligheid brengen. Al het vee, bestaande in zes koeien, een rund en een zeug met 10 biggen kwamen jammerlijk in de vlammen om, terwijl tevens het grootste gedeelte van den inboedel door het vuur werd vernield. Het afgebrandde perceel is eigendom van den heer B. te Roermond. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend. TEGELEN. Maandag 11. vergaderde ten raadhuize alhier het meerendeel der industrieelen, ten einde middelen te beramen om van de maatschappij der Staatsspoorwegen eene betere regeling te ei langen tot het verkrijgen van ledige wagens. Tot nog toe geschied Je zulks zeer onregelmatig, hei geen stremmend werkte op den handel. Eene commissie is benoemd, die de noodige sloppen zal doen. HEIJTHUIZEN. Om eons ie laten zien op welke manier reclame wordt gemaakt spreker door mr. vergadering dank diene 't volgende opschrift, dat hier te vin den is. Wie geiten heeft die raad ik aan Ermee naar Rutjens Deer te gaan 't Kost dertig cents en geen abuis Want Bok en Deer zijn steeds aan huis. En wie niet graag zoo'n beestje leidt Zegt, Deer, ach liaal en breng mijn g< it, Accoord zegt dan de Bokkeboer Maar 't kost een cent of tien retour. ROERMOND. Zondag hield Mr. lm on van Wijn bergen lid van de Tweede Kamer, een lezing voor de leden ran den Socialen cursus en verdere belangstellenden. Vóör Jon aanvang dier lezing werd met nagenoeg algomeene stommen t"t voorzitter van dien cursus gekozen, mr. Bolsius, lid van de Tweede Kamer. Mr. baron van Wijnbergen schelste het nut van de katholieke sociale actie, die, niet g -boren was uit vrees voor do socialis'en doch baar oms'ann te danken had aan de piuselyko encycliek lierum Novarum; hij spoorde o. m. aan het vereenigingsleven; besprak bei christelijk onderwijs; bracht hulde aan do afgetreden regeer ing voor de tot stand gebrachto Onderwijswet en eindigde met de raadgeving: dat de leden van den cuisus zich niet moesten tevreden stellen met te komen luisteren naar de verschillende sprekers, doch moesten trachten zelf ie's uit te werken en dat voor hunne modeleden ten gehooro to brengen. Na afloop werd den liolsius ook namens de gebracht. ROERMOND. Op het oogenblik worden proeven genomen aan het sleJelijk slachthuis om ialten te verdelgen door middel van bet Virus van het instituut Dast-ur. De leven I gevangen ra'ten worden onder huids ingespoten met hit, gift en weer los gelaten. Het gevolg der inspuiting is, dat Je rat ziek wordt en binnen eenigen tijd steif'. In dien tusschentijd besmet ze tal van andere ratten, die op hare beurt ook weer gevaar voor de omgeving opleveren. Kunstmatig verwekt men dus eene epidemie ouder de ratten. Voor andeie dieren is liet virus ongevaarlijk. De entingen geschieden aan Int liboratoiium van het openbaar slachthuis. WEERT. Of>clioon ons Kruisverbond alle pogingen in het werk had gesteld om het vele onmatige drinken op de lotingsdagen tegen te gaan en ook enkele, hetzij ter hunner eere. vermeld, kalm en netjes dezen dag doorbrachten, het/ij vroolijk om een hoog of baloorig om een laag getrokken nummer, deze dagen alles behalve dagen van onthouding geweest. Door onze Aedelijke politi- werden I dan obk niet minder dan oen tiental personen j verbnliseerd wegens openbare dronkenschap terwijl nog enkelen een cadeaii'je opliepen in den vorm van een verbaal wegens -het verstoren der orde." BEEK. Maandag werd alhier gebonden de tentoonstelling van vee en landbouwwerk tuigen, aangekocht voor de verloting. Een veertigtal stuks hooinvep, en wel puik hoornvee, konden we bewonderen. Degelijke en kostbare machineriën zagen wo er ook. De tentoonstelling trok een groot aantal bezoekers. Ze werd 's morgens d >or de Harmonie geopend. MAASTRICHT. Bij de Maandag aan het gebouw van liet Droviuciaal Bestuur gelmu den openbaro aanbesteding betreffende het vierjarig onderhoud van de vhai tuigen en het geen verder behoort tot de Rijks veren op de rivier de Maas in Limburg, waren ingekomen vijf inscbrijvingsbiljetten. Laagste j. II Smeets te Velden, voor f 2443. De raming was f 2845 per jaar. Bij kon. bcsl. van 2-3 Oct. jl. is eene staatscommissie ingesteld, tot on lerzoek dor vraag, welke wijzingen nog in dé Grondwet moet worden gebracht, en m onder meer in die commissie benoemd, t-t Lid. Zijne Excellentie Jlr, Mr, L. M. II. Ruys'do Beerenbrouck, Staatsraad in buitengewone» dienst en Commissaris der Koningin in de profincie Limburg! KERKRADE. Alhier beieidt men zich voor op een koikelyk feest zoo groot als wellicht nog niet binnen hare palen beeft plaats- gehad. Mr. A. J. Di-ut, immers, deken, kanunnik en pastoor aldaar, zal binnenkort zijn 50-jarig priesterschap her denken. HEERLEN. Dezer dagen ging juffrouw S. aan de Bek naar haar slaapkamer om 't een en ander in orde te stellen. Toen zij 't bed in orde wou brengen, sprong een haas tot haar groote verbazing er uit. Dadelijk kwam hulp en het dier was woldra afge maakt. zeer vlug is en ruun eeu maand vroeger dan anders eeu snelle uitbreiding heelt gekregen, zijn de moeste graspaarde» reeds verhandelJ; vandaar dat de aanvoer niet zoo groot was. Men kan overigens over het verloop der markt tevreden zyn. EINDHOVEN. Da stoomtram Kindhoven Helmond zal reeds op 1 November a. s. voor het vervoer van goederen geopend worden, zoodat belanghebbenden reeds spoe dig van dit gemakkelijk vervoermiddel zullen kunnen piofiteeren. TILBURG. Een bloedig tooneel is Zon dagnacht aan den Kruissensmolen alhier af gespeeld. Even na twaalven werden daar bij zekere de R. de ruiten ingegooid. De reeds te bed liggende buren Z. en v. H. 't geraas hoorende, gingen naar buiten, de laatste gewapend met een mes. Tusschen deze buurt lieden ontstond een kleine wooidei.twist. Z, wilde v. H. liet mes afnemen maar deze sloog als een wilde met het moordtuig op zyn tegenstander en verwondde liera ernsiig iu een been, in een arm, in de borst en den tug. De getroffene had weldra zoo veel bloed verloten, dat üy meer dood dau levend in zijn woning werd gedragen. ERD. Maandagmiddag had a'hier eeu droevig ongeluk plaats; het zoontje van den lieer H. van Zutphen geraakte onder deu tram, waardoor hem een voet en een gedeelte van zijn been verbrijzeld werd. De gekwetste is naar het gasthuis te Veghel overgebracht. Alweer een waai schuwing voor jongens, om niet op den in bewegingzijnden tram te springen. OUDEN BOSCH. Zondagochtend heeft het hier gedurende eeu «ia'f uur flink gesneeu wd. De neerdalende vlokken waren zeldzaam groot Vrijdagochtend Dg in de omstreken het ys ter dikte van een gulden op de slooten. GEFFEN. De omstrekon van Osch bly- ken thans wederom onveilig vanwege de zoogenaamde kelder-spekdiezen. Weiden de vorige week to Osch een paar runderen uit de weide ontvreemd en geslacht, ook alhier weiden hij den landbouwer C. v, K. op de Be'g diie biggen gestolen. BAARDWIJK. Schandelijk. De burge meester had bevolen, dat op stemmingsdag de herbergen moesten gesloten blyveu, ondanks dat verbod is er nog nooit zoo gedronken, ja gezopen en zyn de walgelykste tooneeltjes afgespeeld, daags voor de stem ming zelfs, ja kindei en liepen dronken over de straat. En zoo wordt men edelachtbaar raadslid. 't fs schandelijk! CUYK. De paardenmarkt, welke Maan dag alhier voor de derde maal gehouden werd, mocht zich niet beroemen op een ruimen aanvoer. Toch was deze niet zondei beteekenis. Een vijftigtal paarden stonden aan de lijnen en veel kooplieden waren aanwezig. Do handel was zeer levendig. Er werden goede prijzen besteed. Ander- half-jarige paarden werden verkocht van 200 tot 280 gld. en veulens voor 90 tot 140 gld. Daar do handel in jonge paarden dit jaar t Het gaat nu waallijn op een algemeens werkstaking gelijken wat in Rusland wordt begaan, en de heeren anarchisten zitten zich bepaald in de handen te wrijven van ge noegen over de vaart van vooruitgang, die Rusland nu neemt. Maar het is voor de Russische regeering een moeilijk oogenblik, al twijfelen we ook niet, of zij zal haar plicht doen en het gezag weten te doen zegevieren boven bet geweld. De laatste telegrammen melden dat *n de *poo> wogstnking èn ook de uitbreiding tot andeie vakken nog toenemen. Do telegihffsclie verbinding tusschen Pe~ tershurg en Cnarkof is vorbroken. liet vei keer op alle spoorwegen van Poltn ligt sul. evenals dat op de lijnen Petersburg WilnaW ilbullen, eu PetersburgWilna Wai'chnu. Uit Kief wordt gemeld, dat op deu Zuid weslspooiweg hel verkeer eveneens gestaakt is. Gp do Baltische lijnen PetersburgRiga, Petersburg RevalMitau Windau is naar gemeld wordt, 't verkeer eveneens gestaakt. De arbeiders van de lijn Warschau Woenen hebben zich lieden aangesloten bij do nlgenteene werkstaking der spoorwegar beiders. De dienst weid Woensdagavond gestaakt. Donderdagavond is iedere verbinding met arscliau geheel en al verbroken. Er beerseht staking op alle spoorlijnen. Men vreest voor gebrek aan vleesch, melk en kolen. De toestand is zeor onrustbarend. En de andere bedrijven zijn ook fliuk ia wanor de Het bestuur der postoryen verklaarde de verzending over Finland onmogelijk. Het gerucht loopt, dat 't personeel van de lok'graphie eveneens van plan is eischen te stellen en zoo deze niet ingewilligd worden, heden te staken Kijkslieitggleiikeuring. Op Maandag 20 Nov. e. k. 's namiddags half 1 uur zal te Venlo in de militaire manege de rijkskeuring van hengsten plaats hebben. Hengsten die tenminste 2i/t jaar oud zijn, rvorden ter keuring toegelaten. Te Roermond heelt die keuring plaats Dinsdag 21 en te Maastricht Woensdag 22 November e. k. ruie vogels. Di Noordbrabant is het vangen van- vinken op verschillende plaatsen thaos weder in vollen gang. De vinkers, die 's morgens- reeds in hun huisje zitten, vangon iu een dag soms oen kleine 300 stuks. Arme vogels!

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2