Limburgscli Nieuws. Bijenmarkt te Venray, Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. L A N D W E E R. uur van sluiting Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten le Venray. ADVERTENTIEN. Tafel- en Voederhoning op Woensdag 6 September 1905. De Burgemeester der gem. Venray Burgomeester en Wethouders van Venray De Burgemeester der gem. Venray gedurende de Kermisdagen Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Van opzetten, vette korven, op zeker oogenblik bet geknars van het wiel niet meer li 01 Ie. alles was stil, be- halve liet gedruisrh van het water. De moordenaars hadden zeker bet wiel stil laten houden, nu ze dachten, dat ilc er doorheen gevallen was. Ik kon me niet langer vasthouden, en gleed een voet of zes lager. Ik kwam tus- schen de messen terecht van het wiel, dat nu gelukkig stilstond. Ik had me niet noemenswaardig bezeerd, stak een lucifer aan en bemerkte bij het licht daarvan, dat ik in een soort steenen gewelf was: naast het wie! zag ik de deur, die de bandieten zoo juist weer gesloten hadden. Ik begon te hopen, maar was nog niet gered, de bandieten konden ieder oogenblik torugkeeron. Behoedzaam trachtte ik de deur te be reiken; die was vnn buiten stevig gegrendeld on de grendel scheen diep in den muur te zitten Het was nu een levenskwestie voor mij om die deur open te krijgen, daarom overwoog ik de middelen daartoe zoo ernstig mogelijk. Ten slotte bleek het eenigo middel, te trachten- den steenen muur met de stukken van de gebroken mossen, die bij mij lagen, uit te kappen. Telkens moest ik een lucifer nansieken om mijn werk na te gaan. Hoe lang ik werkte weet ik niet, maar ten slotte gelukte het me de deur te openen, en ik was gered. Toen ik de deur open had. kwam ik in een zeer lange gang. die bij de trap eindig de. Ik ging naar boven en bevond m« in 't verw larloosde park van het slot. Ge beg-ijpt dat ik zoo omzichtig mogelijk het gevaarlijke teirein zag te ontkomen. Den volgenden dag werden de hooswichten gevit en bij het onderzoek bleek, dat de eigenair van het kas'eel van de zaak niets wist en ook niet van plan was zijn schilde» r.jen te verkoopen. De twee bandieten hadden op d-ze manier een middel gezocht om rijke ktii;>'koopers te lokken en deze uit te plunderen. VENRAY, 5 Augustus 1905 Host- en Telegraafkantoor te Venray, Het Kantoor is dagelijks open: voor Post en Telegraaf van 8-12.30 en 3 30—7 uur. Voor wissels en kwitantie's on voor de Rijksver/.ekeringbank alleen op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en 1'eustd.igon open 7.30—8.30 an 12.30 1.30; voor dt Spaarbank alleen 7.308,30 vin. IlijkspimiiipfurhiiiiL. Aan het postkantoor te Venray ti» de daaronder ressorteerende hulpkantoren weid gedurende de maand Juli 1905 ingelegd 1 8300,50 terugbetaald f 0377,05 Het laatste, door dat kantoor uitgegeveu boekje draagt het nummer 3185. Aan t postkantoor alhier en de daarondor ressorteerende hulpkantoren zijn gedurende de 2e helft der maand Juli de volgende brieven en briefkaarten wegens onbekendheid niet uitgereikt Briefkaart uit Venray. Mej. M. Gertsen Sclieveningcn. Brief uit Meerlo. Lambertus Verberkt. Eyil bij Niewkerk, Duitschland. Het onderzoek der verlofgangers van de Landweer, behoorende tot de lichtingen i903, 1904 en 1905, van de gemeenten Venray, Meerlo en Wanssura, zal plaats hebben op Dinsdag 14 November a. s van 10 tot 12i uur in de MuOekzaal alhier. Zaterdag werd door de marechaussees uit Well naar de gevangenis te Roermond overgebracht A. D. L. 34 jaren, geboren te Tielarbeider wonende te Enschede, verdacht van diefstal bij den zadelmaker Watervoort te Ooslrura. Zaterdag is een gedeelte van den steenoven aan hot nieuw te bouwen krank zinnigengesticht ingestort. Voorwaar eeu groote schade voor den aannemer, Zaterdagmiddag om 5 uur vergaderden do onderwijzers uit de afdeeling Venray, in de School Ie Leunen. Deze vergadering was hoofdzakelijk belegd om te beslissen over de in kas zijnde gelden. Nadat de Penningmeester verslag had uitgebracht over de financiën, werd met algemeene stemmen besloten van de rois naar Luik af te zien, doch onder de vacantie een uitstapje te maken naar Maas- hees, om daar een vischsouper t,e houden. Wij wenscben hen veel genoegen. In de Maandagavond gehouden maandelijksche vergadering der Handboog- scbutterij Diana", is met algemeene stem men besloten deel te nemen aan het groot Internationaal Concours te Blsloo, op Zonlag 20 Augustus. Wij wenschen bun veel succes Bij liet Diusdag te 's Gravenliage gehouden examen Kngelsch L. O. slaagde Mej. C. S. M. II. Menke te Venray. Dinsdag nerdacht onder algemeene belangstelling de heer W. Schmitz, station chef alhier, den dag waarop hij voor 25 jaren bg de Maatschappij lot exploitatie van Staatsspoorwegen in dienst trad. Talrjjk waren de geluk wenschen die de geachte jubilaris van alle zijden mocht ont vangen Woensdag, ter gelegenheid van het feest van Portiuncula, was het in de kerk der Eerw. Paters Franciscanen te Venray weer bijzonder druk. Behalve zeer vele inwoners van Venray. waren nog honderden vreemdelingen toege stroomd, om op deze bevoorrechte plaats den bekenden groote» Aftaat te verdienen. Des morgens om 9 uur had eene plechtige solemneele Hoogmis plaats, waaronder de Zoereerw. Pater Valerianus op welsprokendo wijze de hooge beteekenis van het feest schetste. Na de H. Mis trok ïnon in processie door den tu.n van het klooster, Gedurende den geheelen dag stroomden de bedevaartgangers op de gebruikelijke wijze herhaalde malen in en uit de kerk, daar bij ieder vernieuwd bezoek een Vollen Afliat kan verdiend worden. De Woensdag gehouden veemarkt was taraelgk druk bezocht. Er was nog al veel vee aangevoerd, en waarvan ook veel ver handeld werd. De dragende koeien golden van 1 lt>5 tot f 230 per stuk en het vet vee gold van 30 tot 36 ets per halve K. G. Biggen wa-en er niet veel aangevoerd, doch de handel hierin was zeer levendig. Men betaalde van f 8 lot f U per stuk. Met zekerheid kannen wij .thans melden, dat de Weleerw. Pater Innoeentius Verriet, welke den 15 Augustus a. s. in de Metr.ipolitiankerk te Utrecht de H. Priesterwijding ontvangt, niet op 20 Aug zooals wij vroeger meldden, doch op Zondag 3 Sept. a. s. zijn Eerste plechtige II. Mis opdragen in de parochiekerk alhier. Met genoegen kunnen wij melden, dat onze vroegere dorpsgenoot, de heer .T. Toeboscli, thans onderwijzer te Heijen, is benoemd tot Hoofd der R Kbijz. School te Eckelrade bij Gronsveld. Op de verschillende pleinen in deze gemeente lieerscht deze week een heele bedrijvigheid. 't Is alweer het oude deuntje De kermis staat voor de deur, en onder bet vroolijk gejuich onzer stramjeugd komeu groote wagens met allerlei matei iaal voor carroussel, tenten en kramen Venray binnen gerold. Het Heiistiuuspicin is voer een gtyot deel ingenomen door de reusachtige en schoone stoorucarruusse! van L. van Bergen verder bevindt zich daar, behalve de gewone kiamen en slagmachines, ook nog eene luchtschommel van Hoefnagels. De Groote Markt staat zooals gewoonlijk vol uiet galanterie en koekkramen, waar- tusscben do mooie carroussel van Maas slaat, welko liet aantrekkingspunt der jeugd vormt. De Fanfare -Euterpe" geeft op Zondag, Maandag en Dinsdag eene groote tooneeluit- voering in de Muziekzaal. Kortom er is voor iedereen gelegenheid genoeg om zich te vermaken, en om grossctien kwijt te worden. Enfin, daarvoor is het ook kermis En als men zich maar op nette wijze amuseert, dan mag hierover niet geseurd worden. Wij hopen intusschen, dat de Venrayache Kermis evenals gewoonlijk lot aller genoegen zal afloopen. Wij maken onze lezers opmerkzaam op achterstaande advertentie van de Vereeniging tot bevordering van Bijenteelt van Venray en Omstreken op Woensdag 6 September a.s. in de weide van Jac. Van den Munckhof. Door het Bestuur der vereeniging worden ijverige pogingen aangewend om vreemde kooplieden te trekken, dat onze ijmkers dan ook hunne belangen begrijpen en de aanvoer zoo algemeen mogelijk zij. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn de bewoners van het gehucht Heide, wederom voornemens nieuwe pogingen aan te wenden, tot het verkrijgen eener open bare lagere school aldaar. LEUNEN. Zondag werd alhier hot feest dor H. Kindsheid gevierd. Ofschoon voor den eerste maal, mag liet feest zeer goed geslaagd heeten. Om 9 uur stelde zich de schoolkinderen en bruidjes aan het schoollo kaal op en trok de kinderschaar naar de kerk. Om half 10 werd de plechtige Hoogmis op gedragen door denz. e. z. gel. lieer Dr. Poels waaronder rector Wijnhoven eene treffende toespraak hield. 's Namiddags om 3 uur onder het Lof werd eene feestpreek gehouden door den z. e. heer W. Wierts. MERSKLO. Zondagnamiddag had er op den doel St. Ilubertus alliier onder de leden een concours plaats, waar veel opgewektheid beerschte en waarvan de uitslag als volgt was: le pr. M. Arts met 22 punten: 2e pr. P. Pubbeo met 2 rozen; 3e prijs P. Ewals met 3 vieren; 4e pr. L. Poels met 4 drieën; 5e pr, P. J. Arts met 3 tweeën; 6e prijs J. v. d. Heuvel met 4 eonen-, 7e prijs J, Gielen met 2 keer papier zonder punten en 8e pr. W. Arts met 3 matten, alles in 6 schoten. Tevens bad ernaist een beugel wedstrijd plaats, waar een oud liefhebber, Jac. Bistcr- velds, den eersten prijs behaalde, terwijl de 2e, 3e en -le prijs resp. ten deel vielen aan M. v. d. Hoogenhof, P. Pubben en J. Lemmens. In de Maandagavond door het gezel schap S'. Hubertus gehouden vergadering, welke plaats had onder het genot van een potje Venraysch, welwillend door het honorair lid H. J. uit Venray aangeboden, werd de contributie geïnd en verdere besprekingen uitgesteld tot de volgenfle vergadering. Den milden gever oprechten dank voor liet prettig avondje, ons bezorgd. CASTENRAY. Zmdag is uit bet pak huis van den voerman G, te Klein Oiilo een flescb kwast ontvreemd. C. heeft hiervan aangifte bij de politic gedaan, WELL. Naar wij vernemen is men reeds met 't gemeentebestuur in onderhandeling over bet bouwen van een grensknntoor mei woning aan de Welsclie hut. Het kantoor der directe belastingen alhier zal dan gevoegd worden bg dat*.te Gennep. HORST. Voor de vacante betrekking van hoofd der school aan do O. L. Scheel io bet Dorp hebben zich de volgende sollici tanten aangemeld L J. N. Peelors, hoofd der school (e Doorncnbiirg, F. F. Vrina, onderwijzer Ie Zevenbergen, Ronken, onderwijzer te Swaluieii en J. 11. C. Roogmans, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool te Eindhoven. HEIJEN. Naar wij vernemen is de lieer J. Toeboscli, onderwijzer alhier, benoemd tot hoofd der R. K. Bijz. School te Eckelrade. Ofschoon bedoelden lieer van harte met zijne promotie feliciteerend, zien wij liern ongaarne heengaan daar de heer Toeboscli zich gedu rende zijn verblijf in Heijen als bekwaam onderwijzer en degelijk katholiek aller ach ting verworven heeft. MOOK. Een droevig ongeval had alhier aan de Maas plaats. De 23j.arige Th. v. E., kostwinnende zoon eener weduwe, had bij 't stappen over een boom, liet ongeluk ach'er over te slaan, met zijn rug op een steen te vallen en de wervelkolom te breken. De jongeling leeft nog, maar de hoop op behoud is gering. OTTERSUM. Naar wij vernemen is de directeur van de stoomzuivelfabriek »St. Jan" alhier, met ingang van 1 Sept. a.s. als zoo danig benoemd aan de in aanbouw zijnde fabriek le Groesheek. AFFERDENi Naar wo vernemen, zal de besteldienst b'.i de posterijen alhier geheel georganiseerd worden. In plaats van den brieveng afi!<- wat betreft zijne besteldienst en den hulpboue op Siebengewald zullen aangesteld worden een besteller voor After den en twee vi or Siebengewald. Voorzeker eene groote verbetering. BLERICK. Door de afdeeling Blerick van het Ned. R. K. Secretariaat van spoor en tramwegpersoneel zal op Zondag 13 Aug. des avonds ten 7 ure, in de zaal van den heer Hagendoren, een groote propaganda vergadering gehouden worden, welke voor iedereen toegankelijk is. Als «prekers zullen optreden de ZEerw. heer A. Mutsaers, bondsadviseur, de ZEerw. Pater Coelestinus, O. C. te 's Bosch en der spoorwegmannen aller vriend Dr. Poels van Venray. Tevens zal Blerick's zangge/.elseliap -Orpheus" gedurende de pauze eenige zang nummers ten beste geven. VENLO. Naar we vernemen zal hier eene groote stoombroodfabriek worden op gericht door een firrna uit Dordrecht. Het hiervoor benoodigde terrein is aangekocht buiten de Roermondsche Poort. ROERMOND. Zondagmorgen omstreeks 7 uur verdronk in de Maas de 23j irigo paardenknecht J. Sliepen, in dienst Dij W. in do voorstad St. Jacob. Hij had zich met het paard in de M ias begeven om dit te wasschen. S. leed aan toevallen, zoodat dit treurig ongeval hieraan schijnt to wijten te zijn. HERTEN. Woensdagnacht heeft iemand zijn moed geloond door een kruisbeeld, staande in de nabijheid van den watertoren te vernielen. De pastoor heeft de stukken bij zich thuis genomen. De politie doet een streng onderzoek en de dader, zoo lig gevonden wordt, zal ernstig gestraft worden. WEERT. Maandag slaagde hij het te 's Gravonhage gehouden examen Engelsch (l.o.) de lieer A. H. van de Ven alhier. SUSTERF.N. Toen Maandagmorgen de koster de kerk binnonkwam om de II. Misgewaden weg te brengen, omstreeks 8 uur nadat de tweede H. Mis geëindigd was. ontwaarde hij een persoon die bezig was de offerblokken open te breken. Onze koster ging direct op hem aan en pakte hem bij zijn nek. maar na eenig worstelen rukte hij zich los en zette het op een loopen, de straat op, achtervolgd dooi den koster, die steeds riep, -houdt den dief" Onze Pruis (want hij sprak Duitschi sloeg een zijweg in en was weldra in liet open veld, vanwaar hij in de bosschen der ge meente Nieuwstadt, gelegen vlak aan de Duitsche grens verdwenen is. De marechaussees van Sittard, telegrafisch van dit feit verwittigd, hebben denzelfden namiddag, vergezeld van den gemeente en onbezoldigd rijksveldwachter, genoemde bosschen doorzocht, doch zoudor rosultuat, zoodat de dief wellicl t zich thans op Duitsch grondgebied bevindt. Het is tc hopen dat de dader van dezen brntalen kerkdiefstal in de handen der politie mag vallen. BEEK. Zaterdag deed de heer M. Relera met het personeel zijner sigarenfabriek een uitstapje naar Luik ter bezichtiging der tentoonstelling. Ongeveer 80 personen namen hieraan deel. Als men in aanmerking neemt, dat de kosten van dit uitstapje geheel voor rekening des heeren Rr-tera kwamen, kan men begrij pen, dat iedereen gaarne van deze gelegenheid proflieerde. STEIN. Maandagnamiddag werd zekere M. Dricss.en alhier, hij een twist door een re vol verschot getroffen De politie stelde reeds een onderzoek in, doch de vermoedolijko dader M. J. schijnt voortvluchtig. De toestand van den getroffene is niet zonder gevaar. VALKENBURG. In de laatste dagen is het aantal logé's zoo enonn toegenomen, dat noch in hotel of pensionhuizen, noch in de dependances een plaatsje moer beschikbaar is. NIEU WENIIAüEN. Zaterdagavond trof zekeren H. Vrancken van hier op de mijn te Eygelshoven een ongeval met doodelijken afloop. In do schacht weid hij getroffen door een afvallenden steen, met gevolg, dat hij op dn plaats dood bleef. Wonder genoeg was op het lijk niet lie: minste toeken van verwonding zicbthair, zoodat om de doods oorzaak vast, te s'ellen do doctoren-sectie nood'g oordeelden, waaruit bleek, dat de boog van een der hdswervels gebroken was. Vr. was voor twee maanden ongeveer getrouwd, bij was een oppassend mijnwerker. MILL. Op de Maandag alhier gehouden jaarmarkt stonden 45 stuks hoornvee aan de lijn, terwijl er eer. honderdtal varkens aan gevoerd waren. De handel in hoornvee was kalm de prijzen der biggen varieerden van 10 tot 14 gulden per stuk, waarvoor zjj vlug van de hand gingen. De kramers hadden het ouder gewoonte weer druk met den verkoop hunner koopwaren. ASTEN. Om te dingen naar de voor liet concours van het handbooggezelschap -De haas stroopen zg ons doel" ontvangen eore- medaille van Z. K. II. den Prins der Ne derlanden, waren van de 36 deelnemende g6ZuiSchSpper. eik alsnog een 2tai schutte»-.-» opgeroepen. Veertien gezelschappen hadden Zondag een tweetal afgevaardigd: De prijs werd behaald door hot gezelschap -Weltevreden", gevestigd bij den beer G. Bakens alhier met 61 punten in 10 schoten. GINNEKEN. De handboogschu'terijen Prins Hendrik en Batavieren alhier namen deel aan den wedstrijd, Zondag 11. gehouden door de vereeniging Ons Genoegen te Meer selsciie Dreef, juist over de llollandsch Belgische grens. Onze schutters wonnen daar acht personeole prijzen, vooiweiyn vtfhr huishoudelijk gebruik. De koopman J. Giesbergen van hiei was juist met paard en wagen te Meerselsche Dreef en bood den schutters aan. hunne prijzen op zijn wagen te leggen Dit werd gaarne aanvaard en de terugweg werd on dernomen. Na een half uur gereden te hebben, legden zij eens aan te Galdor en toen bemerkten zij, dat zij nagezeten werden door een 'ambtenaar der rijksbelastingen. Deze hield hen aan en gelastte hen, hem te volgen naar Strijbeek, Aldus geschiedde en daar werden schutters en voerman drie uren in bewaring gehouden, waarna hun werd medegedeeld dat prijzen, paard en wagen waren in beslag genomen, wegens 't invoeren van nieuwe waren (prijzen zonder daarvan nangifio te doen. Men is hier zeer nieuwsgierig naar den afloop dezer zaak. Hen uitvinding; bekroond. Voor eenigen tijd is door den heer Jan Deelen, directeur dor -Vereulitti Company" te Heeze een soort molen uitgevonden, waar door iedereen in staat is, r.icli zelf van liet noodigo meel te voorzien. Op de tentoonstelling te Luik is die molen mot den lsten prijs bekroond, aan welke onderscheiding een ministerieele gelukwensrh voorafging. IVop; een eelile Een boor, met vrouw en vier kinderen aan het station te Graiusbergon, Boer Wat kost een kaartje naar Koe- vorden Chef 20 cents. B. Twee kaartjes dan C. 40 cents. B. Voor twee kaartjes tegelijk is 't toch wat minder Wat moe je dan hebben voor vier kaartjes C. 80 cents. B. Kom, ben je gek Wat moet ik dan geven voor zes C. Een gulden en twintig cents. B. Krek 'n gulden, effen geld. Doen of niet, gauw weten. C. (lachend) Nee Boerenfamilie loopt kwaad weg. De trein fluit en vertrekt. Boer (tot zgn vrouw1 Niet omkijken, Dij fluit ruis, hij wil 't doen. Gezien het, .le liil van 10 der Landweer instruct ie I Brengt ter kennis van eenieder, wien zulks aan gaat 1. de dienstplichtigen hij de militie te land, die in den loop van dit jaar een achtjarigen dienst hij de militie te land hebhen volbracht, dat zijn in het alge meen zij, die hehooren tot de lichting van 1897, zullen op 1 Augustus a.s. overgaan naar de Landweer; achter gaan niet over naar de Landweer de plaats vervangers, de nummerverwisselaars, zij die hehooren tot een der bereden korpsen of tot het korps Torpe- disten en zij, die in het genot zijn van ontheffing van den werkelijken dienst 2. zij, die overgaan naar de Landweer, moeten zich voor 31 Augustus a. s. in persoon aanmelden bij den Burgemeester hunner woonplaats en daarbij inleveren hun zakboekje met daarin gehechten verlof pas de verlofgangers evenwel, die buitenslands ver blijf houden, behoeven zich niet in persoon aan te mei len, doch zullen hun zakboekje met daarin geheehten verlotpas bij aangeteekeuden brief |met duidelijke vermelding van hun volledig adres buiten het Rijk) hebben toe te zenden aan den Burgemeester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk 3. zijdie overgaan naar de Landweer, zijn vanaf I Augustus a. s. onderworpen aan alle voorschriften voor de Landweer gegeven. Venray, 1 Augustus 1905. De Rurgemeester. H. ESSER. brengen ter openbnro kennis dut ter Gemeen- tfisecreti! ie Ier inzage ligt een verzoek met bijlagen van Deler Johannes Versleijen, schoenmaker Ie Venray, om vergunning tot het plaatsen en in werking brengen van een peti oleummotor, knd. bekend in sectie C. no. 4338. Op Dinsdag 22 Augustus 1905 voorna. II uren, zal ten Raadiiuize gelegenheid heslaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben hebben' kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Venray, 3 Aug. 1905. Burgemoester en Wethouders voornoemd H. ESSER De Secretaris STOOT. Gezien de verordening op liet honden van Koffie en Bierhuizen, Tapperijen en derge lijken in deze gemeente voor bovengenoemde inrichtingen in de kom der gemeente invallende op 6, 7, 8, 9, 10 en 13 Aug. zal zijn te middernacht (12 uur) en deze gesloten moeien blijven tot des anderendaags voorna. 5 uur. Venray, 28 Juli 1905. De Burgemeester voornoemd.' H. ESSER. VENRAY Van den 28 Juli tot den 4 Augustus. Geboorten Johanna Maria Gertru'la van Meijel. Gertruda Petronella Huberts Custórs. Hubertus Gerardus Hendriks. Gerardus Hubertus Litjens oud 9 maanden. MAANDAG 8 uur jaarg. voor Ant. Rutten echtg. van Peter van Meijel, \V. van Meijel en echtg. DINSDAG 8 uur sol. jaarg. voor Ida Hennen en hare vooroudera. WOENSDAG 8 uur jaarg. voor de gebr. Paulus, Antoon en Peter Johan Niessen. VRIJDAG 6 uur oud jaarg. voor Adr. Scheien, ouders en londateurs. 8 uur oud jaarg. veor Peter Hijnen, zijne huisvrouw, ouders en fondateurs. lieden geen vergadering voor de leden der 3de Orde. Om 5 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag om half acht de Hoogmis, Om 5 uur Lof. VRIJDAO om 7 en half 8 de gew. uitvaartdienst voor de ziel van zaliger Hendrik van de Voort als lid v/h Aartsbroederschap, Om 5 uur Lof en H, Kruisweg. ZATERDAG feesdag der H. Clara, maagd en patrones van den H. Franciscus is in deze kerk Ie verdienen een vollen afl. o. d. g. v. Om hall 8 de Hoogmis en om 5 uur Lof. Het BESTUUR van de Vereeniging tot bevordering van Beijen teelt in Venray en Omstreken

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2