Limburgscli Nieuws. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Boter- en Eieren mark ten. Burgerlijke Stand. »Ik ontken niets 'Dan geeft gij toe den inbraak bij de weduwe Knappke -Alweer die oude Knappke Ik geef niets toe, heer rech'er Ik heb niets toe te geven, niets Hoe 7.ou ik ie's toegeven Wilt gij nog iets toehebben, mijnheer «Zwijg, of gij zult onmiddellijk worden weggevoerd Kisfeld, Iaat de getuigen binnen komen Enkele vrouwen 011 mannen traden over den drempel. «Is deze persoon hier de inbreker f" vroeg de rechter. -Neen, dat is hij niet antwoordde zij het hoofd schuddend. «Ach zio Mijnheer Schimmel riep een dienstmeisje uit. »Dat is wel zonderling bromde de rech ter. -De getuigen kunnen heengaan Dit geschiedde. -Welaan, mijnheer," sprak Schimmel op zeer gemoedelijken toon, «bekent gij u thans nog niet schuldig -Zwijg Ik begrijp niet. wat dit te beteekenen heeft Het signalement komt toch zoo juist mogelijk met dit uiterlijk over een Een binnentredend politieagent onderbrak den instructierechter. «Pardon mijnheer," zeide hij, er heeft hier een betreurenswaardige vergissing plaatsgegrepen. De handelsreiziger Schimmel, die op reis gaat naar Rusland, heeft een pas besteld. Het daartoe opgenomen signalement is met het signalement des inbrekers ver wisseld." "Verschooning, mijnheer Schimmel 1" riep de rechter zich tot zijn slachtoffer wendend, "verscheoning -'t Heeft niets te beteekenen," antwoordde deze. terwijl hij ziju horloge raadpleegde, ik heb nog twee uren tijd Kom, heer rechter, dan spelen wij nog eerst een partijtje biljart VENRAY, 20 Juli 1005 Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, Bis schop van Roermond. heeft benoemd ter aanvulling van de ontstane vacaturen tot aalmoezenier hij het Huis van Bewaring te Roermond den Weleerw, Zeergel. hoer L H. Bartels tot leeraren te Rolduc do Weleerw. Zeergel. heeren ,T. W. J, J. Jacobs M. A. M. Knopg; A. J. J. Löcker en P. J. Nysen. aan het Bi"ehopp«!:jk C 'lege te Roermond. Js Weleerw. /mergel, tieerer. H. H. J. Obers en L. H. Timmermans, allen priesters van het Groot Seminarie te Roermond. Zondagavond om 5 uur vergaderde in de Muziekzaal alhier de R. K Volksbond, weliee druk bezocht was. De voorzitter opende de vergadering met den gebruikelijken groet, riep allen een hartelijk welkom toe en deelde mede, alsdat het vaandel dat door de eerwaarde Zusters Ursulinen geschonken wordt, nog niet geheel klaar is, doch sprak de hoop uit, dat hij het in de volgende vergadering den leden kon tonen. Daarom werden in herstoinining gebracht de drie aftredende leden van hot bestuur de heeren P. J. Voestcn. P. Scliols en L. de Bruini, welke bij aclamatie weder herkozen werden. Vervolgens werd nog een informatiebureau opgericht, waai voor zich als bestuursleden bereidwillig aanmelden de heeren Dr. A. JaiisseD, Jos. Aerts, W. Sehmitz, A. Esser en F. Verkleij, welke de daaraan vebondeu werkzaamheden onderling verdeelen. Daar Dr. Poels, die onverwachts naar Venlo opgeroepen was om eene vergadering bij te wonen, afwezig was, kon niet worden overgegaan tot bet oprichten eener propa- gandaclub, wijl Dr. Poels daarvoor zorgen zou. Daarna werd de vergadering gesloten. Zaterdagavond had bij den societeit- houder Joh. ScbaefFers hot gew, jaarlijkse*! vischsouper plaats van de Sociëteit «Bur- gerlust". Na heerlijk gesmuld te hebben, werd wegens ontslagname van den vroegeren secretaris-penningmeester overgegaan tot benoeming van een nieuwen secr. penningm. en werd benoemd de lieer Math. Smits. Daarna werd nog menig heerlijk potje bier geledigd en keerde men zeer voldaan huiswaarts. Blijkens achterstaande bekendmaking van den Burgemeester dezer gemeente zal dit jaar op 2 en 3 September a. s. een deta chement der Koluniale Reserve uit Nijmegen van ongeveer 250 man hier in de kom der gemeente moeten ingekwartierd worden. Naar wij vernemen zal de Venraysche kermis dit jaar op het gebied van publieke vermakelijkheden, vrij wel gelijk zijn aan die van het vorige jaar, namelijk een carousel, eon mallemolen en een schommel, benevens de gebruikelijke koek en galan teriekramer Dansgelegenheden zullen er denkelyk in overvloed zijn. Men spreekt reeds weer van 3 groote tenten zooals 't vorige jaar, behalve de gewone danaplaataen. Als het waar is, zal het voor niemand groote voordeden opleveren. Dinsdag wordt in de kerk der Weleerw. Paters Franciscanen alhier op gebruikelyk plechtige wijze het feest van Portiuncula gevierd. Gewoonlijk komen op dezen dag hondor den vreemdelingen naar Venray. teneinde in de Paterskerk den bekenden grooten aflaat, dooi St. Franciscus verkregen, te kunnen verdienen. Naar wij uit goede bron vernemen is or deze week hier in deze gemeente weder valsch Buitseli geld bespeurd, namelijk een -nagemaakt" vijfmarkstuk, hetwelk toch ougoveei' den juiston klank het zuivere, maar geen randschrift draagt.. Men zij dus op zijne hoede. Woensdag had in l.et Gymnasium der WelEerw. Paters Franciscanen alhier de gewone jaatiijksche prysuitdeehng plaats on der de heeren Studenten. De feestelijkheid werd bijgewoond door den Weleerw. Pater Guardiaan en eenige geestelijke autoriteiten en werd opgeluisterd door de zangafdeelir.g -Concordia" der heeren Studenten. Onder het groot getal der uitgereikte prijzen wordt vooral ten hoogste gewaar deerd de prijs van -goed gedrag", over welker toekenning hij stemming onder de leerlingen beslist wordt. Deze eereblijk viel thans ten deel aan den jongenheer A. Mail. Deze was de uitverkorene onder de moer jeugdige leerlingen. Donderdag zijn de heeVen Studenten ver trokken met vncantie tot 7 September, Een gepaste ontspanning schenke aan allen weer nieuwe kracht, om eerlang de verdere studie, zoo ze noodig is, met succes door te zetten. Zondag gaf onze fanfare -Euterpe" een conceit op het Henseniusplein, dat, zoo moeder Natuur het hare er toe had bijge dragen, welgeslaagd mocht heet»n. Het concert werd geopend met een flinke volle marsch, en na eenige nummers op keuiige wijze te hebben doorgebracht, was men genoodzaakt voor den spoedig opkomen den regen een veiliger schuilplaats te zoeken. Bij den heer Jean Kemps werd het concert dat zich in een bijzonder druk publiek mocht verheugen verder voortgezet. Vooral vielen zeer in den smaak -Julie' Polka de Concert. -Am Fruhlingsmorgen" Grande Valse, en -Ouverture de Concours". Laatstgenoemd stok is door -Euterpe' inge studeerd voor het festival te Venlo, hetwelk morgen Zondag gehouden wordt, Wij twyieien geenszins of -Euterpe" zal zich met zijne zustergezelschappen gerust kunnen meten. Genoemd zwaar, zeer zwaar stuk werd op keurig accurate wijze uitgevoerd en dat het dan ook een dankbaar gehoor verwierf, be wezen de daverende applaus, welke na uitvoering van ieder stuk volgden. Alle moeilijkheden, eu die waren zeer talrijk, werden glansrijk overwonnen. Een -bravo" komt hier zeer zeker toe aan Directeur en leden en tevens drukken wij den wenscii uit dat onze fanfare Euterpe ons nog meermalen zulke genotvolle avonden moge verschatten, want dit was werkelijk een avond van verheven kunstgenot. Ten slotte wenschen wij -Euterpe" morgen Zondag veel succes met hun uitstapje naar het festival te Venlo, alwaar niet minder dan 53 gezelschappen zullen deelnemen. Van bevoegde zijde verzocht men ons te willen melden dat de zaal -Euterpe" ter gelegenheid der uitvoeringen te geven door het Nieuwe Holluudsch Tooueelgczelschap Delmonte met uutogas zal verlicht worden door de lirma Armand Berhaut, Bruxelles. Het licht dat thans bij de eerw. Zusters Ursulinen alhier wordt aangelegd is van de zelfde firma als bovengenoemd licht. Onze dorpsgenoot den ZËcrw. hcor H. L. P. Tillemans is door zyne D. H. Mgr. Johannes Fidelis Bataglea, Bisschop van Chur, (Zwitserland,) benoemd tot kapelaan aan de St. Petrus en Pauluskerk te Zurich. Wij wenschen ZEerw. met deze zoo sehoone promotie, alsmede zijne ouders, van harte geluk. Tijdens het hevige onweder welke Don derdagnamiddag alhier woedde sloeg de bliksem in bij M. V., waardoor de vrouw ernstige kneuzingen bekwam en een defect aan de pomp veroorzaakte. Ook werd het paard van den landbouwer W. aan de Heide, terwijl hij op het land met het paard werkzaam was door den blik sem gedood, terwijl W. zelf bewusteloos neerviel doch gelukkig geen letsel bekwam. Woensdag had in het Sint Josephs- gesticht de plechtigheid plaats van de eerste steenlegging der nieuw te bouwen kapel ter eere van den H. Joseph. Dat was een blyde dag voor de oerw. Zusters en de bewoners van het gesticht, die allen sinds zoo vele jaren naar den bouw eener nieuwe kapel hadden verlangd. Nu is bereids de kapel in hare grondvor men verrezen en verwacht men weldra een waardig Gods huis te bezitten. De plechtigheid werd verricht door den ZEerw. heer V. Wienkeu, directeur van de Congregatie der Goddelijke Voorzienigheid te Munster, bijgestaan door de Eerw. Heeren Kapelaans onzer parochie, twee eerw. paters Franciscanen en andere geestelijken. Ook de ZEerw. H. Gel. lieer Dr. H. Poels en de WHd. Achtb. -heer H. Esser, burgemeester hebben door hunne tegenwoordigheid een bewijs van deelneming in bet heugelyU feest willen geven. Jammer was liet de tegenwoordigheid te moeten missen van den ZEerw. heer Pastoor Sehmeits, die allereerst gemachtigd was daor den Bisschop om de plechtigheid te verrich ten. maar door ziekte, helaas, afwezig moest zijn. Voor alles stelden do Eerw. Zusters de tegenwoordigheid op prijs van de leden van het voormalig Bestuur der Sint Josephs- stichting, door wier edelmoedige voorko» monlieid het mogelijk is geworden, dat de Sint Josephsgestichting in haren tegen woor- digen staat werd opgelicht en tot den bouw van kapel en do uitbreiding van bet gesticht kon worden overgegaan, liet is dan ook ieders wensch dat het voormalig Bestuur in den bloei van de St, Josepbstichting zich lange jaren vet heugen moge en de gedachte «daaraan hebben wij meegewerkt"eene troostvolle voldoening voor allen blijve. MERSELO. Des landbouwers zweeten en zwoegen worden rijkelijk beloond. Had hij liet de vorige week druk op den akker, met het maaien der rogge, deze week wordt voor het grootste gedeelte besteed aan het inschu- ren en wegbergen van het koren. Dit is dit jaar bijzonder meegevallen, vooral het stroo is zeer lang. Hiervan is het gevolg, dat de schuren veel te klein zijn om 't gewas te beiatten, zoodat men reels allerhande mijten op het veld ziet staan. Zelfs de 85jarige landbouwer J. A. zette deze week nog eene korenmijt bij een goeden kennis, en dat met eene juistheid en vlugheid, welke menig jongere hem benyden zal. Voorwaar eon kranig stukje. Is onze kapel onder den ZEerw. heer Opheij prachtig gepolychromeerd en onder onzen togenwoordigen rector Beek met ver schillende sieraden, zooals eene sehoone communiebank en een paar prachtige beelden verrijkt, al is hot kerkelijk zangkoor onder zijn verdienstelijken directeur J. M. Michels goed geschoold, toch zag men allang, dat er iets ontbrak, nl. een orgel 0111 de goddelijke diensten op te luisteren. Onze eerw. zielzorger heeft thans het plan opgevat een orgel in onze kapel to plaatsen. Wij durven gerust vertrouwen, dat de vrij gevigheid van Mersolo'8 ingezetenen, waai het Gods tempji betreft, welke zich nog «inurcr,, «er-. beeft,- waar or een beroep op gedaan werd. ook ditmaal onzen ZEerw. heer Rector zal in staat stellen zijn grootsch denkbeeld te verwezenlijken. Mogen dan spoedig de eerste orgeltonen ons oor streelen, tot glorie van God en tot van Merselo's inwoners. BERGEN. Bij Ministeriëele resolutie van 22 dezer is. met ingang van 1 Augustus a.s. ingesteld ven sta'ionnemeut voor 2 kommie- zen te Bergen en ingedeeld bij de sectie Well. ARCKN. Door de Duitsche -Grenzauf- sellers" ikommiezen) van Walbeek is aan gehouden wegens frauduleuzen invoer van twee hammen en koffie, onze dorpsgenoot D. N., winkelier. Zijne twee medeplichtigen konden door eene overhaaste vlucht over de Hollandsche grens komen. N. was een meester in het smokkelaars vak. Hij moet zelfs met de Duitsche kom- miozeo voor eenigen tijd eene weddingschap van 20 Mark hebben aangegaan, dat men hem niet zou krijgen. Maar hij heeft de 20 Mark verloren en is meegenomen en zit thans in verzekerde bewaring te Kleef, in afwachting van de dingen, die komen zullen. Zijne ega is intusschen al met 800 Mark naar Kleef geweest om hem los te krijgen, doch zonder succes. OTTERSI M. Terwijl vrouw G. alhier, hare zaken op de markt te Cleve van de hand deed, bemerkte ze eensklaps dat haar horloge ontrold was. Hoe of het mogelijk is geweest is bijna niet te begrijpen, daar het uurwerk aan een koordje onder den mantel zat verborgen. Van het koordje was nog de helft aanwezig. Naar het schijnt is 't met een schaar afgeknipt. De zaak wordt door de Duitsche politie druk onderzocht. WELL. Tijdens het onweder van Zater dag sloeg de bliksem in het huis, bewoond door de weduwe D. in het Knikkerdorp, eveiiwel zonder brand te veroorzaken. Alleen was er eenige schade aan den schoolsteen en binnenshuis, terwijl de wenkbrauwen der vrouw geheel verschroeid waren. VENLO. Maandagavond hoorden eenige wandelaars langs den Keulschen weg iemand kreunen. Bij nader onderzoek vond men een persoon in de aangrenzende sloot, en werd een handje geholpen om hem uit don modder te helpen. De man had blijkbaar te druk gestemd en was smoordronken. Een gedien stige buurman sukkelde met hem naar huis in de richting van den berg. HEERLEN, Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belasting en acc, te Waalwijk, de heer J. J. A. Houben, ontvanger dier middelen te Heerlen. ROERMOND. Als een bewijs, dat de komkommerteelt dit jaar nog al gunstig is, diene, dat Maandag en gisteren aan het station alhier, 18i/ï waggon naar Duitschland werden getransporteerd. Dezer dagen werd door de politie aangehouden en naar de gevangenis over gebracht vrouw v. O., 27 jaren, zwervend, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd was als door de Rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf, wegens hcleediging van een ambtenaar. Naar wij vernemen, hebben 37 café houders in onze gemeente bevel ontvangen, om met 1 Januari a. s. hunne inrichting te sluiten, daar de localen niet aan de door ile wet vereischte voorwaarden vol doen. WEERT. In den nacht van Zoudag op Maandag hebben baldadigen eenige ruiten ingeworpen en de deur beschadigd van het St. Jansgasthuis. Ook werden eenige tuin poortjes langs den Penitentenwal uit hunne hengsels gelicht en in de gracht geworpen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. SITTARD. Door Gedeputeerde Staten is aan H, M. de Koningin voorgedragen, om het raadsbesluit der Gemeente Sittard, waar bij het sluitingsuur der herbergen op 1 uur des nach's bepaald is, te vernietigen, als zijnde in strijd met de belangen van het land. VALKENBURG De derde fakkeltocht met muziek Maandag gehouden, alhoewel door dreigend weder beneveld, mocht zich in eene overgroote deelname verheugen. Onder de opgewekte tonen der beide plaatse lijke Harmoniën toog mei grotwaarts om de beminde Vnikenburgsche grot (die vele Nedei landscbe bladen ten onrechte als -gesloten" beschreven) te bewonderen. De verschillende voornaamste punten, die Ben- gaalsch verlicht waren, kwamen goed tot hun recht. Hoogst voldaan kwamen de deelnemers, na do gewone klimpartij, in liet Rotspark waar hij een aangenaam zitje nog eenige flinke stuk kon ten gehoore werden gebracht. NÏJTH, Alhier kwam 't 9jarig dochtertje van J. M. onder het rad van een bierwagen met liet treurig gevolg, dat het kind op de plaats dood bleef. MAASTRICHT. We bobben pas een feit vermeld, of weer bevindt zich in 't politiebureau een persoon genaamd P. E., die verdacht van 't plegen van niet te noemen handelingen de vorige week met zeer jeugdige kinderen. Hij wist hen mee te troonen, door hen kleme versnapperingen te beloven. Het laag sujet toog naar de kasematten. De zaak is aanhangig bij de gemeente-politie alhier. De politie heeft aangehouden alhier een gepensionneerd onderofficier, verdacht van diefstal van militaire kleedingstukken. GELDROP. De heer Jos. Govers alhier is door aankoop eigenaar geworden van de stroohulzenfabriek nabij deze gemeente en is van plan de daarin vroeger gedreven fabri- katie van stroohulzen voort te zetten. Daar deze werkzaamheden indertijd aan talrijke handen werk verschaften, hetwelk aan vele onzer inwoners en van Zesgehuchten ten goede kwam, wenschen wij genoemden heer het beste succes toe in zijne nieuwe onderneming. HELMOMD. Tijdens het hevig onweder dat Zaterdagnamiddag hoven onze stad woedde, is de molenaarsknecht D. Laan uit Bovenkarspel, werkzaam op don molen van de heer Kampers, door den bliksem gelroffen en gedood. Zijn lijk werd Maandagmorgen naar zijne geboorteplaats overgebracht. Maandagmorgen ruim zes uur werd aan de ophaalbrug door de werking van de schroef eener stoomboot een lijk aan de oppervlakte gebracht. Spoedig er uitgehaald bleek het te zijn dat van den heer K. alhier die Zondagavond schijnt te water geraakt te zijn. Voorwaar een treurig einde. EINDHOVEN. Een merkwaardig geval van slaapwandelen heeft zich voorgedaan bij eene leerlinge der nonnenschool te Oerle, een 13jarig dochtertje van den heer v. V. alhier. Zij verliet des nachts in den slaap het pensionaat en wandelde aan één stuk door tot Eindhoven. Zij ontwaakte eerst bij den Catharinasingel alhier en wist niet beter te doen, dan terstond de ouderlijke woning op te zoeken. Het was toen half drie in den nacht. Door de rijkspolitie alhier is Maandag gearresteerd en naar de gevangenis te 's Hertogenbosch getransporteerd eene 16- jarige dienstbode, afkomstig uit Asten, die bij verschillende personen zich den godspen ning heeft laten uitbetalen, zonder den dienst te aanvaarde», en zich ook nog aan oplich terij heeft schuldig gemaakt, door bij verschillende winkeliers op anderen naam goederen te halen, zonder betaling. Dinsdagavond is bedoeld meisje door de Rijkspolitie van bier naar Aston overgebracht, DONGEN. Zaterdag had een zekere J. M. Van de Vaait werkzaam op de fabriek der firma Doremaal alhier het ongeluk met zijn hand'onder de machine te komen met het gevolg dat zijne vingers werden afgesne den. Dit is reeds het zesde ongeluk dat in een betrekkelijk koiten tijd aan de walsrr.a- chine aldaar is voorgekomen. PRINSENHAGE. Een kind van I jaar oud, van den landbouwer K. op Offen alhier trok Zaterdag toen het in de wieg lag, oen kan, waarin kokende koffie van de tafel, waardoor de kan in de wieg viel en het kind zoodanig brandwonden bekwam dat liet, Zondag is overleden. E%n waarschuwing voor ouders alweer om toch te zorgen, dat dergelijke zaken niet onder bereik komen van kleine kinderen. WOERDEN. Na eeiïe korte en hevige on gesteldheid overleed Maandag de Zeer Eerw. Pater E. P. J. Savenije, pastoor alhier. In den korten tijd van zijn herdersambt heeft hy zich door zijn zacht en beminnelijk karakter de liefde zijner parochianen ver worven Hy rustte in vrede Zo 11 «Ierli 11 vaiigml. Tu3schen litdam en Zuiderwoude (N.H-) hebben eenige visschers in een aalfuik een schildpad gevangen. Niemand begrijpt waar deze ongewone vangst vandaan komtde oudste visschers herinneren zich niet ooit een schildpad in de Zuiderzee gevangen te hebben. Het dier is ongeveer 30 cM. lang, donker op den rug, licht en gevlokt op den buik. Waarschijnlijk wordt het opgezonden naar Artis. llriigNtcniteiiriiigon De gewone 1 yksnajaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1905, zullen gehouden worden op 20 November te Venlo 21 Nov. to Maastricht en 22 Nov. te Roermond. Een zeldzaamheid. Dozer dagen vond do bediende van den heer Van der M. op de Groote Markt te Haarlem in de gang een slang, waarschijn lijk eon giftige, met gespleten angel. Het dier had een lengte van circa een hal ven meter. orM-liriltkelijlt drama. Een vreeselyk huiselijk drama had Don- derdag kort voor middernacht op Birmingham plaats, toen een veertigjarig man, zekere Slrongitharm, zijn vrouw dood schoot en zichzelf daarna zoo ernstig in de strot sneed, dat hij onmiddellijk stierf. Het verschrikkelijke van dit drama wordt nog vermeerderd, danr het plaats greep in tegenwoordigheid van diie kinderen, waar- van er twee nog te jong zijn om te heserten wat zij zagen. riet oudste meisje ontsloot echter, erbar melijk weenonde, d« deur van de slaapkamer waar het drama geschiedde, nam het kleinste kindje uit zijn bedje, gaf haar broertje een hand en ging naar beneden. De man moet nn zijn misdaad nog kalm zijn geweest, want de revolver had hy weer in een lade weggelegd en daarna met een scheermes zelfmoord gepleegd. Ken ««KeHeiifle uit een Pruisisch blad -\erloren een kinderwagen met een jongetje van een halfjaar, Zondag buiten gelaten bij een uitspanning te Lossenheim, of misschien te Hóehst of Unterliederbach. Op de sprei is geborduurd -Slaap wel, moeder waakt over 11." Diefslal lucf Itraak. De politie heeft de hand gelegd op een gewiksten rywieldief. een zekeren K., uit Apeldoorn, die zich onder Voorst had schul dig gemaakt aan diefstal met braak. Daar heeft hij uit een schuurdeur het slot vol maakt weggezaagd, en zoo kreeg hij toegang tot het gebouw, alwaar hij een rijwiel vond, dat hij als zijn eigen beschouwde eu te Deventer wilde verkoopen aan den fabrieks arbeider V. Deze kreeg achterdocht en bracht den man naar het politiebureau, alwaar is gebleken, dat hij reeds eerder ter zake van rijwieldiefstal is veroordeeld geweest. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. Vee-invoer in Helgië. In de laatste helft van de vorige maand werden langs de grenskantoren van Zeenwsch- Vlaanderen naar België gezonden, slecht 58 melk en kalfkoeien en wel langs Olinge 33, L<ngs Sas van Gent 9 en langs Veldzicht 10. Lang9 al de grenskantoren gingen uit ons land naar Begië 445 stuks; waarvan uit Roosteren (Limburg) alleen 152. langs Roozendanl station en Nispen gingen er 83. Do uitvoer in de geheele maand Juni bedroeg 915 stuks tegen 1228 in de maand Mei en 2516 in de maand April. MAASTRICHT 24 Juli. Aanvoer 18550 kilo boter. Hoogste prijs f 1,24, laagstel 1 14 gemiddeld f 1,19. Eieren aangevoerd; Dikke 17600 stuks, Kleine 2400 stuks, Gem. 1900 stuks. Prijzen D. 3,80 a 4,30; KI. 13.40 fi 3 60; Sem. f 3.40a 4,00 per 100 stuks. VENRAY Van den 21 tot den 28 Juli. Gebooi-ton. Wilhelmina Maria Antonia Sliphout.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2