Limburgscli Nieuws, w G Lei/ikn. 0 J J i. d a R. K. Volksbond, Nieuws uit de Buurt. ltijk*po<*lspaai'l»niik. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester der gera. Venray De bij De Burgemeester der gem, Venray In lente-dauwe wolken wiegen teoi'. De blanke, bleeke lefie-bloemen op en neer In witten winter sneeuweglans. Met majesteit, in zachten Zonne Zang Bezingen zy den znivren God, en bang En bevend bidden zy Het fiere, reine maagden-hoofd omhoog Vertrouwensvol den lelie-God. O Heer, gedoog Toch niet, dat wij Besmet, onrein verschijnen voor Uw troon. Maar rein en zuiver als de Moeder van Uw Zoon Glans glorierijk verkondigen Uw lof en rozon-reinheidBlij blank Wentelt zacht Der sneeuwe-witte lelie vacht In onschuld roort. Jan P. Het werd onrustig in de gelederen en er klonken stemmen -Wij zijn schuldig Oordeel ons. maar martel ons niet". l)ie woorden schenen den toorn des aan voerders te doen bedaren, koortsachtig glansden zijn oagen, hettig ging de zwoegende krijgsmansborst op en neer. -Nu. mannen, ook ik verdien geoordeeld te worden, omdat ik het zoover heb laten kooien Vooruit dan, mijn kinderen, ten aanval In den dood moet ik u voeren, maar met ons bloed zullen wij de vernede ring uitwisschen". Hy mm zijn veldrauts af en maakte het kruisteekon. -Vergeef my, broeders" sprak hij. De soldaten waren bewogen. Het ging voorwaarts. Onze in den stormpas vooruitgerukte kolonnes waren teruggeslngeu en weken achteruit. In den om'rek der zwarte ver- schaiiasingen, nog bijna geheel in de witte rookwolken der kanonschoten gehuld, werden nu de roede tulbanden zichtbaarde vijand gir.g tot den aanval over. Toen rukte plotseling uit het maïsveld "en klein troepje soldaten vooruit Zwijgend en met vasten tred marcheerden zij recht op de vijandelijke liniën aan/zonder op de gewonden te letten, die zy voorduren d achter lieten. Voorop ging de officier en gaf. met de hand wenkend, zijn bevelen. Zelfs de gekwetsten sleepten zich voort, zoolang ze mee konden. Daar werd d« terugtocht geblazen. Mi r /onder daarop te letten ging het le«ne troepje met afgemeten tred voort. T.isn ze eindelijk tot dicht bii de ronde 'albanden waren genaderd, stormden ze voorwaarts, de bajons' op het geweer. Een "—.Jid hoera weel.; toni', we'Mra over lie,ad door het geschreeuw van den vijand. Maar opeens klonk achter de kieine hel denschaar hel hoera met vernieuwde kracht. Het waren de reaervetroepen, die dere weinige dapperen, reeds bijna veroordeeld om door de geweldige overmacht verpletterd te worden, ter hulp snelden. Tegen Jen avond, toen de zori bloedrood achter de bergen aan den horizon onderging waren de verschanssingen. die kleine, zwarte graren, ten koste van duizenden menschen* levens, in on* bezit. En den volgenden morgen werd hy dagorder van den commandeerenden generaal de dapperheid cener compagnie vermeld, die, zonder het aantal hunner tegenstanders ta tellen, op duizenden aanrukkende vijanden was losgetrokken, en die met opoffering van bijna al haar mannen de loopgraven en verschansingen genomen had, van welker verovering het succes van den dag afhing. der gehouden vergadering van den Zondagnamiddag om 6 uur vergader den in de Muziekzaal de leden van den R, K. Volksbond. De Voorzitter opende deze vergadering met den gewonen groet -G. Z. J. Ch. heette allen welkom en voorname» iyk Dr. Poels, der, vriend van den werkman, «n gaf vervolgens het woord over aan den ZGel. heer Dr. Poels. Schertsend antwoordde deze hierop, dat hy niet wist wat den Volksbond van Venray was. De enkele berichten uit Venray in Amerika tot hem gekomen hadden hem' den aard en de kracht dezer vereenigiitg niet geleerd, daarom verzocht ZEerw. dat de heer Kellenaers, die ook in deze vergadering tegenwoordig was. hem hieromtrent nadere inlichtingen te geven. De heer Kellenaers gelezen hebbende in de Volksbode dat Dr. Poels in deze vergade» ring het woord zou voeren, vond hierin rede genoeg om op deze vergadering tegenwoor dig te zyn. Zyn plan was hier geenszuw om hier eene voordracht te houden en onvoorbereid moest hy dus den ZGel. heer Dr. Poels de noodige inlichtingen geven. Op meesterlijke wijze schetste hy doel en strekking van den Volksbond. W ij kunnen dit samenvatten en in dezen veelbeteekender. zin, steunen, helpen den stand, die 't meest hulp noodig heeft den werkmansstand Een voornaam middel ter bereiking van dat doel is hel oprichten van een Informatie bureau, teneinde de belangen van de in Puitsohliiid werkende arbeiders te verdedi gen. Nu neemt Dr. Poe's liet woord en begint met er op te wijzen, dat in «leze zaal bijna alle meubelstukken uit den vreemde komen, of door fabrieken geleverd zyn. Willen «Ie handwerklieden van Venray concurreeron, dan dienen zij zich aan een te sluiten om samen te werken. De wereld is te vergelijken bij oen weeg schaal, waarvan do eene schaal belast is met het kapitaal, do andere met. de tcerk- kracht. Alleen door eendrachtigs samenwerking van alle handwerklieden kan de balans naar hiiune zijde afhollen, en daarom is 't noodig. dit bij de Volkshond ook onderafdeelmgen zijn. daarin ligt juist de kracht van den bond. Het spreekt vanzelf dut de godsdienst moet medewerken. Vandaar dan ook is het noodzakelijk dat geestelijken in de vergadering tegenwoordig zijn, want zij zijn er om den kleinen man te steunen en te versterken. Vele ryken houden de geestelijken liever buiten bun zaken, maar in weerwil daarvan ook daar blijven zij niet buiten. (Applaus.) Als voorbeeld van eendrachtige samen» working r.oemt Dr. Poels den Boerenbond van Venray, eene vereeniging die aan alle leden enorme voordeelen oplevert. Zoo o«k moet de Volksbond worden, dan zal den braven oppassenden werkman als ouderdom hem belet to werken, met gerustheid zijn levensdagen kunnen slijten. Gaat niet van het idéé uit 't kan niet. 't is vroeger ook niet geweest, neen, de wereld is ook veranderd, Venray is geen kleine wereld meer op zich zelf. uw opbrengst hangt, niet af van Venray, maar van de wereld. De secretaris de lieer P. Sehols, deelt nu mede, dat wegens afwezigheid van den geestelijk-adviseur bet oprichten van eon Informatiebureau, in een volgende veigado- riog nader besproken zal worden. Verder zal de vereeniging in de groote processie eene vaste plaats aangewezen worden, n. m. in da processie op Zondag na Sacramentsdag en kermis Zondag, den eersten Zondag in den maand Augustus zal ieder lid een insigne krijgen, en het bestuur zal alle moeite doen in het welslagen roet bet bekomen van een (Vaandel of Drepau) (donderend applaus). Nog maakt de heer Sehols ei den leden opmerkzaam op dat er in Juli eene vergadering za' belegd worden, waarin volgens reglement eene verkiezing moet plaats hebben, van President, Secretaris «n PermingTfcee-twr. :rr verzoekt dtuhalv» trouwe opkomst der leden, vooral verzocht hij de wa'deerende steun van den Zeeresrw. Zeergel. heer Dr. Poels met het oprichten eene«' propagandacluh. De heer Kellenaers wijst daarna nog op 't nut en de kracht der vakvereenigingen, als voorbeeld haalt hij Venlo aan, waar, in eene vereoniging te «pinig vakken vertegen woordigd zyn, tengevolge er ook te weinig actie is en deze toch is gelegen in de vak vereeniging. Juist door de vakvereeni gingen is de staking der houtbewerkers te Maastricht, ten voordeelen van deze uitge vallen. Met een enkel woord wijst geachte spreker nog op Vrijhandel en protectie en waarschuwt den Venrayschen Volksbond voor de verkapte socialistische Vakvereeni gingen, hy drukt het bestuur op het harte, lieden met sociauhstischo ideën uit hun vergadering te houden of ten minste bun onschadelijk te maken. Dr. Poels neemt nogmaals het woord, en zegt naar aanleiding van het gesprokene van den heer Kellenaers, dat de socialist de grootste vijand van den werkman is, omdat hij niets van Godsdienst wil weten. Het geweld kan de wereld niet regeeren, voorbeelden vindt men in Rusland en Frank rijk. Ten slotte wensebte ZEerw. nog, dat in Venray een propngandaclub opgericht werd. bestaande uit 5 ii 6 jongelingen die zich beijveren zouden om alle vakken in den Volksbond opgenomen te zien. De ZEerw, heer kapelaan dankte boide sprekers en hoopte dat op de eerstvolgende vergadering, verschillende vakvereenigingen, oodeiafdeelingen zouden vormen van den Bond en sprak tevens den wenscii uit, dat wan neer Dr. Poels het volgende jaar weer naar Venray zou komen, zijne woorden in daden omgezet waren. Vermelden wij nog dat het gesprokene van Dr. Poels in zuiver Venrnysch dialect zoo bevattelijk voor de leden was, en dat zijne wijze lessen aan den werkman gegeven zoozeer in den smaak vielen, dat zonder twijfel allen met heel wat gezonder begrip pen van godsdienst en Verenigingsleven heen gingen. Een woord van dank ook aan den heer Kellenaers, die als ijverige propagandist menig nuttige wenk gaf. Kwart voor acht sloot de president, deze waarlijk inleriessante vergadering met den groet G. Z. J. C. VENRAY. 8 Juli 1905 Most- en Telegraafkantoor te Venray, liet Kantoor is dagelijks open; voor Post- on Telegraaf van 8—12.30 en 3.30—7 uur. Voor wissels en kwitantie'.** en voor de Rijksverzckcringbank ailoen op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7.30—8.30 en 12.30—1.30, voor de Spaarbank alleen 7.30—8.30 vin. Aan het postkantoor te Venray en de daaronder ressorteerende hulpkantoren weid gedurende, de niannd juni 1905 ingelegd f 13122,3-1 terugbetaald f 6408.93 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt liet nummer 3172. Z. D. H. Mgr. J. H. Drebmanns, bisschop van Roermond heelt op iiun verzoek eervol ontslag verleend aan den weleersv. heer J. II. America als pastoor te Ottersum tijdelijk eervol van zijn pastoorsambt ontheven den wde?r\v. heer E. Ruland on hoeft benoemd to» pastoor te Ottersum den weleerw. lieer J. A. Gen ris, te Mook den weleerw. beer H. Battels, professor te Roermond. te Schulder «len weleerw. heer J. Janssen, kapelaan re Maastricht Heden morgen om 11 uren houdt de Gemeenteraad v «n Venray eene algeme*ite vergadering. De volgende punten zullen in behandeling komen Vaststelling Koluur Ho.ifdelijken Omslag. Regularisatie G «meert tehegrooting 1901. Mededeeling van ingekomen stukken. De publieke muziekuitvoering Zondag namiddag gegeven door de fanfare -St. Cecilia" op liet. ilenseniusplein alhier, had een buitengewoon •meees, Kr was ven! ptreliek aanwezig en alle uitgevoerde stukkeu waren zoo correct uit» gevoerd, dat er nauwelijks iets op aan te merken viel. Waarlijk »St. Céciiia' heeft het publiek een paai- uur van 'vaar kunstgenot ver schaft en had dan or,, een dankbaar gehoor In de Dinsdag te Utrecht gehouden terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep is de wed M. van alhier niet ontvankelijk verkl tafd, wijl zij den beroeps termijn niet in acht heeft genomen. - Aan hel -tal,on men bezig mei het verplaatsen en vergrooten tier goederen lood. Deje wor blar bij he| tUjrtipn geplaatst, zoo,hit %tÜi wat. gebx .pdt, gemakkelijker Unuen kan worden geborgen. Donderdagmorgen had' de oudste zoon van den timmerman M. J. alhier, welke werkzaam was aan de nlliier nieuw Ie bouwen kappl van het Sr. Josephgestjeht, het ongeluk met een bijtel in zijn heen te sJoken. Door de Kefdezusle's werd hij ver bonden, waarna bij per wagen naar buis werd vervoerd. Dr. Janssen verleende daarna geneeskun dige hulp. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. W. Riitten, thans klérk der poster (jen en telegrafie der ls?e klasse, is bij kon. besluit, met ingang van 16 dezer, benoemd tot adjunct commies by het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie. Van harte proficiat Verwijzende naar achterstaande ad» vertentie zal de iian^boogschutlerij St. Anna morgen Zondag baar jaarlijksch koningschie- ten houden, welk jfeest zal opgeluisterd worden door de fanfare St. Cecilia. Wanneer het weer een beetje meewerkt zal er dien namiddag nog eens kranig gekampt worden om den koningstitel en zal liet er niet aan belangstelling ontbreken. Zondagnamiddag was het een ware wedstrijd, waaraan door 5 verschillende ge zelschappen werd deelgenomen, op liet terrein der schutterij -het Eindt". Er werd hevig gekampt en gestreden, zoodat na afloop de uitslag was als volgt t le prijs Siebengewald met 9 punten 2e Geijsteren 7 3c Grneningen 7 ieder in 12 schoten. De drie personeele prijzen welke ook nog verschoten werden kwamen ten deel aan Siebengewald welke als boven vermeld ook nog don lsten prijs had meegenomen. Kranige schutters hé Morgen Zondag zal onze fanfare -Euterpe" deelnemen aan het gioot festival te Sevenum, waaraan 18 gezelschappen aan deelnemen. Wij wenschen haar een waar succes. Morgen (Zondag) zal «Ie Handboog- schutterij -Diana" deelnemen aan hel concours te Limbricht. Wij wenschen de schutters veel succes. MERSELO. Eene gezellige bedrijvigheid heerschip Zondagnamiddag op den doel »St Hubertus" alhier. Er werd namelijk gekampt om de eer van bet koningschap en om ver schillende prijzen. Hevig was de strijd, met dit gevolg, dat de oude koning van zijne waardigheid werd vervallen verklaard. Zijn opvolger in 't Iiesiuur was den beer P. Pubben, die. hoewel het jongste lid van 't gezelschap, het in de band van schieten door gestadige oefening zoo ver wist te brengen, om de koninklijke waardigheid te verwerven. Treffend was d m ook bet oogen blik, toen de Eere-voorzit'er den jeugdigen Koning van 16 jaar bet eeremetaal op de borst hechtte, waarbij hij de leden aanspoorde hun jeugdigen Koning tot voorbeeld te nemen, en tevens den Koning en zyn vader, eeii grooten steun van het gezelschap, felicileeide met het behaalde succes. Hierna reikte de Beschermheer de prijzen uit aan de overwin naars. Moge onder bet bestuur van Peter 1 het gezelschap in bloei en welvaart toenemen OTTERSUM. Maandag had zekere J. v. B. liet. ongeluk met zyn rijwiel zoodanig te vallen, dat hem schouder en arm ontwrichtte. In bewusteloozen toestand werd hij opgeno men en naar liet St. Antoniusgebouw alhier overgebracht. Zijn toestand is nog vrij ern stig. GENNEP. Een merkwaardig geval deed zich dezer dagen alhier voor. terwijl de heer A. niet zijn hond een wandeling langs den oever der Maas maakte. Als gewoonlijk gooide de beer A. ook ditmaal een stokje in het water dat door -Lord" ingezwommen werd. Eensklaps verdween liet trouwe dier in de diepte, kwam na eenigon tijd echter weer boven en bracht zijn meester met het stok je maar oen elft. van ruim 4 pond zwaar. BERGEN. Woensdagnamiddag vergader de alhier ten huize van den heer L. van Aerssen, het onderwyzersgezelsehap uit bet arrondissement Gennep, Ondinks het regen achtige weer, waren een 50tal onderwijzers opgekoinan. Te ongeveer 2 nut hielden de deelnemeis aan liet Limburgsch weduwen en weezenpensioonfonds eene vóórvergade ring. Te ongeveer half drie opende de voor zitter «Ie vveled. gostr. beer Schram de vergadering. Na eenige mededeelingen en opmerkingen hield de heer Vermeulen te Venray zijne practiscdie lezing over -het zingen op do lagere school," Hieruit volgde een aangenaam debat. Hierop kwam de heer Sébinck te Meerlo aan de beurt met het onderwerp -Vondel al? hekeldichter". Beide sprekers oogsten den welveidienden dank der vergadering in mei hunne prachtige voorlezing. Als plaats voor «ie volgende vergadering werd Oostrum aangewezen. Alvoiens de vergadering gesloten werd, kreeg de heer Hilgers te Gennep bet w,«ord. Hi felecil.-arde den heer Se(« «m namens de gehpble vergadering hartelijk mm zijne l.üi bciVwiTi;.: al» ttc!ie-d»)-«ó ROERMOND. Het i? afschu welijk om le liooren hoe in de Kruwhrerenetraat Zondag en Maandagavond de kijvende «vrouwtjes" zich hooron lieten, Tot laat in den avond duurde dal vo nt er was een lieele op loop. De p ditie maakte een einde aan dit schandaal door twee der twistende vrouwen wegens burengerucht te verbaliseeten. HEERLEN. Eenigen tijd geleien ver voegde zicii alhier bij de Wed. P. te Heerleihaan een zeer net gekleed sinjeur. dii"1 voorgaf in ««ogenblikkelijke geldverlegen heid te zijn. Hij vroeg vijf en twintig Mark ter leen, en liet als pand zijn gouden hoi loge achter. Dit laatste zou hij dan des Zondngs komen terughalen, en bet geleende bedrag met vijf Mark winst meebrengen. Het heerschap is echter tot nu toe nog niet gekomen. Het verpande horloge is een prul van de eerste soort, waarmee niemand- iets doen kan. Men zij daarom gewaarschuwd, voor dergelijke oplichterij, daar de handel in horloges, in den omtrek tegenwoordig aan de orde van den dag schijnt te zijn. VALKENBERG. Als lelkenjare hield de kon. Jonge Schutterij en de Oude, Dinsdag avond haar jaarlijksch koningvogelschieten in eene weide, gelegen te Broekhem. Toen de vogel afgeschoten was, knalde eensklaps een schot, afgegaan uit een geweer hetwelk in 't gras lag. Het schot tref eerst zekeren V., lid der oude schutterij, in een arm. zonder dat deze nu ernstig ^pzeervl was. doch dezelfde kogel vloog door, en trof het Ojari^ zoontje des lieeron Nordhausen in *t oog, drong door het lioofj on vloog achter weer uit. Het oog is heelemaal verloren. Terstond ontboden geneeskundige hulp achtte 't raadzaam het ongelukkige kind naar hot gesticht Calvarieberg te Maastricht over te brengen. Z. D. II. de Bisschop van 's Bosch heelt benoemd tot deken van het dekenaal Heusden en tot pastoor t.e Prunen den Zeereerw, Hooggel. Heer J. H. Selten; tot kapelaan te Best.den Weleerw. heer M. F. Sengers tot professor aan liet Seminarie te Haaren den Weleerw. Zeergel. heer Dr. J. M. M. Maastot kapelaan te Eindhoven den Wel eerw. heet M C. Nahuurs en tot kapelaan ta Overloon den Earw. heer L. van Sleeu- wen, priester van het Seminarie. GROENINGEN. Woensdagmorgen tus» schen 4 en 5 uur wcedde hier een hevig onweder. De bliksem sloeg in de boerderij vai» Krnysen, met liet noodlottig gevolg, dat woonhuis en stal afbrandde. Het vee alsmede een gedeelte van het huisraad kon gered worden. Ook sloeg de bliksem in bij den schoen maker Raaijmackers dit huis werd eveneens een prooi der vlammen. V IERLINGSBEIEK. De toren alhier, die gebouwd is in de 15e of 16e eeuw en een der schoonste torens uit het land van Kuyk zal bet volgende jaar geheel gerestaureerd worden. BOXMEER. De uitslag der verkiezing voor drie leden vnn den Oemeenteraad was als volgt Memmen uitgebracht op «lo hoeren A. J. Van den Bosch 101 at.; Th. J. Geurts 32 St.; A vV. C. Gruhbeu 99 St.; I D. De Lauie 120 St.; A. II. Rasker 9 stemmen G. Rongen 77 st.; O. Vencken 33 st.; B. E. A. Verkuyl 73 »t. Er weiden 195 stemmen uitgebracht. Van onwaarde 4. Volstrekte meerderheid 96. Alzoo zijn. gekozen do heeren A. J. Van den Bosch, A. W. C. Grubben en 1. D. De Lnure. GELDROP. Alhier is het huis van J. v. M. bewoond door F. B.. totaal afgebrand, benevens de inboedel. Het vuur sloeg over op bet huis, bewoond door M. M. en M. v, S., dat ook in asch werd gelegd. Oe eerste, die alles verloren beeft, was slechts laag verzekerd. De tweede is door assurantie gedekt, en de derde was niet verzekerd. II EI, MOND. Zaterdagavond, «nostreele halt negen, had J. R. alhier liet ongeluk nabij sluis 8, met zijn hondenkar in het kanaal le lijden. Door spoedigs hulp van eenige visschers werd het heele zaakje weer op het droge gebracht. J. R. kwam met dan schrik en een r.at pak vrij. EINDHOVEN. De kei mis ia weer op de gewone wijze in gezet geworden. Zondag nacht heeft een zeke«e L. aan een zekeren v. «I L, mat een hard voorwerp op een viertal plaatsen den schedel ingeslagen. V. d. L. verloor hierdoor veel bloed en heeft de politie van 'I geval in kannis gesteld. s BOSCH. «Maandagmorgen was een schil- «ier bezig aan het verrichten van verfwerk aan het bureau van den Plaatselijken Kom- mandant op de Breede Haven alhier. Toen hij op eene hoogte van ruim 10 M. hoven den grond hoorde of voelde dat de ladder brak, sprong hy naar beneden en wonder boven wonder kwam hij op zijne beenen terecht zonder zich te bezemen. De ladder werd echter door de politie in beslag pen men a«i door een p,Mui* agent naar het bureau gebracht. BRED.*. Het onweer van Zaterdag beeft hier op verschillende plaatsen schade aan gebracht. Aan den Sluissingel sloeg de bliksem in eenige buisjes, die daar staan. In een woning werd een vrouw, die aan Intel stond te hjildon, gedood een andere woning daar in de buurt brandde geheel af. H. M, de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zijn alhier jl Maandag-hartelyk ontvangen. De Koningin onthulde het goder.kteeken, ter herinnering aan de vestiging van haren voorzaat Kngelhregt van Nassau in 't Land van Breda. Daarna werd geluncht in de Kon. Mil. Academie en "t Bagijnhof bezocht. I-ril mooi ilu^eliljo. In eon koffiehuis te Leeuwarden zaten eenige wielrijders op te snijden over de sterke toeren, dia* men per rijwiel kondoen. Nadat voondurend sterker stukken werden verhaald, zeide een der aanzittenden -Je moogt nu snoeven zooveel je wilt. van Zwartewegsend naar Leeuwardon trappen in een kwartier doe je niet. En als je 't doe», geef ik duizend gulden De tocgesprokene antwoordde-. -Dat zal ik probeeren". En hij heeft liet naar gemeld wordt geprobeerd en den afstand van 7i/i KM. onder controle, in een kwartier afgelegd. roept bij «leze op «le persoon van de Gelder Arend, milicien-verlofganger der lichting van 1900 van het 4e Regiment Intanlerie om op Maandag den 4 September 1905 des namiddags voor vier uur, tegenwoordig le zijn bij zijn korps garnizoens plaats Leiden voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, en van zijn verlofpas, dewelke vóór vertrek uil ,de gemeente voor gezien moet zijn geteekenif, ten einde in dienst te worden gesteld overeenkomstig art. 111 der railiewet 1901. Venray den 1 Juli 1905. De Burgemeester. H. ESSER. roept bij deze op de persoon van Simons Petrus Wilhelmus, milicien-verlofganger der lichting van 1900 van het 2e Regiment Infanterie om op Maandag den 4 September 1905 des namiddags voor vier uur, tegenwoordig te zijn bij zijn korps garnizoensplaats Nijmegen. voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, en van zijn verlofpas, dewelke vóór vertrek uit de gemeente voor gezien moet zijn geteekend, ten einde in dienst te worden

Peel en Maas | 1905 | | pagina 4