Liinburgscli Nieuws. <9 J 1 3 <L <3 Lelikn. 3rt. K. Volksbond, Nieuws uit de Buurt. Hijk«|»ohlK|iRarbank. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester der gem. Venray De Burgemeester der gem, Venray In lente-dauwe wolken wiegen teor, De blanke, bleeke le'io-bloemen op en neer In witten winter sneeuweglans. Met majesteit in zachten Zonne Zang Bezingen zij den zuivren God, en bang En bevend bidden zij Het fiere, reine maagden-hoofd omhoog Vertrouwensvol den lelio-God. O Heer, gedoog Toch niet., «lat wij Besmet, onrein verschijnen voor Uw troon. Maar rein en zuiver als de Moeder van Uw Zoon Glans glorierijk, verkondigen Uw lof en rozon-reinheid.... Blij blank Wentelt zacht Der sneeuwe-witte lelie vacht In onschuld voort. Jak P. Het werd onrustig in de gelederen en er klonken stemmen -Wy zijn schuldig Oordeel ons. maar martel ons niet.". Die woorden schenen den toorn des aan voerders te doen bedaren, koortsachtig gisiisden zijn oagen, heftig ging de zwoegende krijgsmansborat op en neer. -Nu. muonen, ook ik verdien geoordeeld te worden, omdat ik het zoover heb laten komen Vooruit dan, myo kinderen, ten aanval In don dood moet. ik u voeren, maar niet ons bloed zullen wij de vernede ring oitwisschen". Hy nam zijn veldmuis af en maakte het kroisteekon. -Vergeef my. broeders" sprak hij. De. soldaten waren bewogen. Het ping voorwaarts. On?a in den stormpas vooruitgerukte kolonnes waren teroggeslageu en weken achteruit. In den omtrek der zwarte ver schansingen, nog bijna geheel in de witte rookwolken der kanonschoten gehuld, werden nu de roede tulbanden zichtbaar: de vijand ging tot den aanval over. Toen rokte plotseling uit liet maïsveld "en klein troepje soldaten vooruit Zaijgend en met vasten tred marcheerden zij recht op de vijandelijke liniën aan, zonder op de gewonden te letton, die zij voorduren d achter lieten. Viorop ging de officier en gaf, met de hand wenker.d, zijn bevelen. Zelfs de gekwetsten sleepten zich voort, zoolang ze mee k nden. Daar werd de terugtocht geblazen. Ma r /onder daarop te letten ging het - leine troepje met afgemeten tred voort. T .on ze eindelijk tot. dicht bij de ronde tulbanden waren genaderd, stormden ze voorwaarts, de bajonet op het geweer. Een rd hoera wêe"-: toch, weldra oVfii'Jtgiifl door het geschreeuw van den vijand. Maar opeens klonk achter de kieine hel denschaar het hoera met vernieuwde kracht. Het waren de reservetroepen, die do/e weinige dapperen, reeds bijna veroordeeld om door de geweldige overmacht verpletterd te worden, ter hulp snelden. Tegen Jen avond, toen de zon bloedrood achter de bergen aan den horizon onderging waren de verschansingen, die kleine, zwarte graven, ten ko3te van duizenden mooschen levens, in ons bezit. En den volgenden morgen werd by dagorder van den commandeerenden generaal de dapperheid cener compagnie vermeld, die, zonder het aantal hunner tegenstanders te tellen, op duizenden aanrukkende vijanden was losgetrokken, en die met opoffering van bijna al haar mannen de loopgraven en verschansingen genomen had, van welker verovering het succes van den dag afhing. der gehouden vergadering van den Zondagnamiddag om 6 uur vergader den iu de Muziekzaal de leden van den R. K. Volksbond. De Voorzitter opende deze vergadering met den gewonen groet -G. Z. J. Ch.", heette allen welkom en voorname lijk Dr. Poels, der. vriend van den werkman, en gaf vervolgens het woofd over aan den ZGel. heer Dr. Poels. Schertsend antwoordde deze hierop, dat hy niet wist wat den Volksbond van Venray was. De enkele berichten uit Venray in Amerika tot hem gekomen hadden hein' den aard en de kracht dezer vereenigitig niet geleerd, daarom verzocht ZEerw. dat de heer Kellenoers, die ook in deze vergadering tegenwoordig was, hem hieromtrent nadere inlichtingen te geven. Be heer Kellenaers gelezen hebbende iu de Volksbode dat Dr. Poels in deze vergade ring het woord zou voeren, vond hierin rede genoeg om op deze vergadering tegenwoor dig te zyn. Zyn plan was hier geenszhis ora .hier eene voordracht, te houden c» onvoorbereid moest hy dus den ZGel, heer Dr. Poels de noodige inlichtingen geven. Op meesterlijke wijze schetste hij rioel en strekking van den toiksboiid. Wij kunnen dit samenvatten en in dezen veeibeteetenden zin, steunen, helpen den stand, die 't meest bulp noodig heeft den werkmansstand Een voornaam middel ter bereikiug van dat doel ia het oprichten van een Informatie bureau, teneinde de belangen van de in Duitschland werkende arbeiders te verdedi gen. Nu neemt Dr. Poels het woord en begint met er op te wijzen, dat in «leze zaal bijna alle meubelstukken uit den vreemde komen, of door fabrieken geleverd zyn. Willen «Ie handwerklieden van Venray concurreeren, dan dienen zij zich aan een te sluiten om samen te werken. De wereld is te vergelijken bij een weeg schaal, waarvan do eene schaal belast is met het kapitaal, do andere met de werk kracht. Alleen door eendrachtige samenwerking van alle handwerklieden kan de balans naar hunne zijde afhollen, en daarom is 't noodig. dat bij de Volkshond ook onderafdeelingen zijn, daarin ligt juist de kracht van den bond. Het spreekt vanzelf dat de godsdienst moet medewerken. Vandaar dan ook is liet noodzakelijk dat geestelijken in de vergadering tegenwoordig zijn, want zij zijn er om den kleinen man te steunen en te versterken. Vele rijken houden de geestelijken liever buiten bun zaken, maar in weerwil daarvan ook daar blijven zij niet buiten. (Applaus.) Als voorbeeld van eendrachtige samen werking noemt Dr. Poels den Boerenbond van Venray, eene vereenigiug die aan alle leden enorme voordeeien oplevert. Zoo ook moet de Volksbond worden, dan zal den braven oppassenden werkman nis ouderdom hem belet tc werken, met gerustheid zijn levensdagen kunnen slijten. Gaat niet van het idéé uit 'i kan niet, 't is vroeger ook niet geweest, ncert, de wereld is ook veranderd, Venray is geen kieine wereld meer op zich zelf. uw opbrengst hangt niet ai" van Venray, maar van de wereld. De secretaris de lieer P. Schols, deelt nu mede, dat wegens afwezigheid van den geestelijk-adviseur het oprichten van een Informatiebureau, in een volger.de vergade ring nader besproken zal worden. Verder zal de vereeniging in de groote processie eene vaste plaats aangewezen worden, n. ra. in da processie op Zondag na Sacramentsdag en kermis Zondig, den eersten Zondag in den maand Augustus zal ieder lid een insigne krijgen, en het bestuur zal alle moeite doen in het welslagen met het bekomen van een (Vaandel of Drnpau) (donderend applaus). Nog maakt de heer Schols er den leden opmerkzaam op dat er in Juli eene vergadering zal beleed worden, waarin volgens reglement eenp verkiezing moet plaats hebben, van President, Secretarie «o Penrnngii.et-Mer, nn verzoeki derhalve trouwe opkomst der leden, vooral verzocht hij de wa'deerende steun van den Zeeresrw. Zeergel. heer Dr. Poels met het oprichten eener propagandacluh. De heer Kellenaers wijst daarna nog op 't nut en de kracht dor vakverenigingen, als voorbeeld haalt hij Venlo aan, waar, in eene vereoniging te weinig vakken vertegen woordigd zijn, tengevolge er ook le weinig actie is en deze toch is gelegen in de vakvereeuiging. Juist door de vakvereeni» giugen is de staking der houtbewerkers te Maastricht, ten voordeeien van deze uiige vallen. Met een enkel woord wijst geachte spreker nog op Vrijhandel en protectie en waarschuwt den Venraysehen Volksbond voor de verkapte socialistische Vakvereni gingen, hij drukt het bestuur op het harte, lieden met sociaalistisclio ideëo uit hun vergadering te houden of ten minsle bun onschadelijk te maken. Dr, Poels neemt nogmaals het woord, en zegt naar aanleiding van het gesprokene van den heer Kellenaers, dat de socialist de grootste vijand van den werkman is, omdat hij niets van Godsdienst wil weten. Het geweld kan de wereld niet regeeren, voorbeelden vindt men in Rusland en Frank rijk. Ten slotte wensebte ZEerw. nog, dat in Venray een propagandaclttb opgericht werd. bestaande uit 5 6 jongelingen die zich beijveren zouden om alle vakken in den Volksbond opgenomen te zien. De ZEerw, heer kapelaan dankte beide spreker en hoopte dat op de eerstvolgende vergadering, verschillende vakverenigingen, onderafdeelingen zouden vormen van den Bond en sprak tevens den wenscii uit, dat wan neer Dr. Poels het volgende jaar weer naar Venray zou komen, zijne woorden iu daden omgezet waren. Vermelden wij nog dat het gesprokene van Dr. Poels in zuiver Venraysch dialect zoo bevattelijk voor de leden was, en dat zijne wijze lessen aan den werkman gegeven zoozeer iu den smaak vielen, dat zonder twijfel allen met heel wat gezonder begrip pen van godsdienst en Verenigingsleven heen gingen. Een woord van dank ook aan den heer Kellenaers, die als ijverige propagandist menig nuttige wenk gaf. Kwart voor acht sloot de president, «Je/e waarlijk inleriessante vergadering met den groet G. Z. J. C. VENRAY, 8 Juli 1905 Post- en Telegraafkantoor te Venray, Het Kantoor is dagelyks open: voor Post en Telegraaf van 8—12.30 en 3.307 uur. Voor wissels en kwitanlie's en voor de Rijksverzekcringbank alleen op werkdagen van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7 30—8.30 en 12.30—1.30; voor de Spaarbank alleen 7.30-8.30 vm. Aan bet postkantoor te Venray en de daaronder ressorteerende hulpkantoren weid gedurende de niaand Juni 1905 ingelegd f 13122,34 terugbetaald f 6468,93 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3172. Z. D. H. Mgr. J. H. Drebmanns, bisschop van Roermond heelt op hun verzoek eervol ontslag verleend aan den weleerw. lieer J. II. America als pastoor te Otlersum tijdelijk eervol vin zijn pastoorsambt ontheven den weleerw. heer E. Ruland en heeft, benoemd bi' pastoor te Ottersum den weleerw. heet' J. A. Geurls, te Mnok den weleerw. beer H. Battels, professor te Roermond. te Schulder den weleerw. heer .1. Janssen, kapelaan tn Maastricht Heden morgen om 11 uren houdt de Gemeentel tail van Venray eene algeme-ne vergadering. De volgende punten zullen in behandeling komen Vaststelling K, oer Hoofdelijk en Omsla». Regularisatie Gwueentehegrnotiiig 1901. Mededeeling van ingekomen stukken. De publieke Muziekuitvoering Zondag namiddag gegeven door de fanfare -St. Cecilia" op liet il«useniusplein alhier, had pen buitengewoon .«iive-, Kr was vee! publiek aanwezig en alle uitgevoerde stukken waren zoo correct uit gevoerd, dat er tifunolijks iets op aan te merken viel. Waarlijk -St. C«fcili«' heefc het publiek een paar uur van '/.aar kunstgenot ver schaft en had dan ook een dankbaar gehoor. Iu de Dinsdag te Utrecht gehouden terechtzitting van den ntralen Raad van Beroep is de wed M. G. van alhier niet ontvankelijk v-rkl inrd, wijl zij den beroeps termijn niet in acht heeft genomen. Aan hel -talion i- men he i» met het verplaatsen en vererooien der goederen lood-Deze wm ''hier hij geplaatst, zon,hu hffti wat -eh>: w rdl, geraak keiijker t.inaen kan worden geborgen, Donderdagmorgen had de oudste zr.on van den timmerman M. J. alhier, welke weikzaam was aan de nlhier nieuw te bouwen kapel van het Sr Josephgesticht, bet ongeluk met een bijtel in zyn heen te steken. Door de liefdezusters werd hij ver- honden. waarna hij per wagen naar huis werd vervoerd. Dr. Janssen verleende daarna geneeskun dige hulp. Onze vroegere dorpsgenoot de beer J. W. Rutten, thans klérk der posleryen en telegrafie der 1ste klasse, is by kon. besluit, met ingang v in 16 dezer, benoemd tot adjunct commies by liet hoofdbestuur der posterijen en telegrafie. Van harte proficiat Verwijzende naar achterstaande ad vertentie zal de handboogschutter-ij St, Anna morgen Zondag haar jaarlyksch koningschie- ten houden, welk ^feest zal opgeluisterd worden door de fanfare St. Cecilia. Wanneer het weer een beetje meewerkt zal er dien namiddag nog eens kranig gekampt worden om den koningstitel en zal het er niet aan belangstelling ontbreken. Zondagnamiddag was liet een ware wedstrijd, waaraan door 5 verschillende ge zelschappen werd deelgenomen, op het terrein der schutterij -het Eindt". Er werd hevig gekampt en gestreden, zoodnt na afloop de uitslag was als volgt le prijs Siebengewald met 9 punten 2e - Gey steren 7 - 3e - Groeningen - 7 ieder in 12 schoten. De drie personeele prijzen welke ook nog verschoten werden kwamen ten deel aan Siebengewald welke als boven vermeld ook nog don lsfen prijs had meegenomen. Kranige schutters hé Morgen Zondag zal onze fanfare -Euterpe" deelnemen aan liet giont festival te Sevenum, waaraan 18 gezelschappen aan deelnemen. Wij wenschen haar een waar succes. Morgen (Zondag) zal ile Handboog- schutterij -Diana" deelnemen aan hel concours te Limbricht. _t Wij wenschen de schutters veel succes. MERSKLO. Eene gezellige bedrijvigheid heerschte Zondagnamiddag op den doel -St Hubertus" alhier. Er werd namelijk gekampt om de eer van bet koningschap en om ver schillende prijzen. Hevig was de strijd, met dit gevolg, dat de oude koning van zijne waardigheid werd vervallen verklaard. Zijn opvolger in 'l Besluur was den lieer P. Pubben, die. hoewel het jongste lid van 't gezelschap, het in de hand van schieten door gestadige oefening zoo ver wist te brengen, om de koninklijke waardigheid te verwerven. Treffend was d m ook het oogen blik, (oen de Eere-voorzit'er den jeugdigen Koning van 16 jaar bet eeremetaal op de borst hechtte, waarbij hij de leden aanspoorde hun jeugdigen Koning tot voorbeeld te nemen, en tevens den Koning en zyn vader, een grooten steun van het gezelschap, feliciteerde met het. behaalde .succes. Hierna reikte «le Beschermheer do prijzen uit aan de overwin naars. Moge onder het bestuur van Peter 1 hpt gezelschap in bloei en welvaart toenemen OTTERSUM. Maandag had zekere J. v. B. liet. ongeluk met zijn i ij wiel zoodanig te vallen, dat hem schouderen arm ontwrichtte. In bewusteloozen toestand werd hij opgeno men en naar bet. St. Antooiusgebouw alhier overgebracht. Zijn toestand is nog vrij ern stig. GENNEP. Ken merkwaardig geval «leed zich dezer «lagen alhier voor. terwijl de lieer A. met zijn hond een wandeling langs den oever der Maas mankte. Als gewoonlijk gooide «le heer A. ook ditmaal oen stokje in het water dat door -Lord" nagezwommen werd. Eensklaps verdween liet trouwe dier in «Ie «liepte, kwam na eenigon tijd echter weer hoveu en bracht zijn meester niet het stok je maar oen elft. van ruim 4 pond zwaar. BERGEN. Woensdagnamiddag vergader de nlhier ten huize van den heer L. van Aerssan, liet onderwyzersgezelsehftp uit het arrondissement Gennep. Ondinks het regen achtige weer, waren vpii 50tal onderwijzers opgekomen. Te ongev<«er 2 uui hielden de depInemeiB san het Liraburgsch weduwen en weezenpeiisinonfonds eene voorvergade ring. Te ongeveer half drie opende de voor zitter «Ie tv filed, gostr. lieer Schram de vergadering. Na eenige lufidedcelingen pn opmerkingen hield ile lieer Vermeulen te Venray zijne praetisclie lezing over -het. zingen op de lagere school," Hierna volgde een aangenaam debat. Hierop kwam de heer Schinek te Meerlo aan de beurt met het onderwerp -Vondel al? hekeldichter". Beide sprekers oogsten den welvei dienden dank der vergadering in met hunne prachtige voorlezing. Als plaats voor «Ie volgende vefgadeiing weid Oostrum aangewezen. Alvoiens de vergadering gesloten werd. kreeg de heer Hijgers te Gennep het woord. Hij feleeiUerde den heer Sofn-nra namens de geheide vergadering hartelijk mei zijne iuuImaoMni.in als «cbe-.l..).- - ROERMOND. Het i- afschoWe!ijk om le liooreri hoe in de Kruisheerenetraat Zondag en Maandagavond de kijvende -vrouwtjes" zich hooren lieten, Tot laat iu den avond duurde dat voort er was een heele op loop. De p ditip maakte een eindo aan dit schandaal door Iwee d>*r 1 wisten le vrouwen wegens burengerucht te verbaliseeren. HEERLEN. Eenigen tijd geleien ver voegde zicli alhier bij de Wed. P. te Hcerleibnan een zeer net gekleed sinjeur, die voorgaf iu ««ogenblikkelijke geldverlegen heid te zijn. Hij vroeg vijf en twintig Mark ter leen, en liet nis pand zijn gouden hoi loge achter. Dit. laatste zou hij dan «les Zondags komen terughalen, en het geleende bedrag met. vijf Mark winst meebrengen. Het heerschap is echter tot nu toe nog niet gekomen. Het verpande horloge ia een prul van de eerste soort, waarmee niemand- iets doen kan. Men zij daarom gewaarschuwd, voor dergelijke oplichterij, daar de handel in horloges, in den omtrek tegenwoordig aan de orde van den dag schijnt te zijn. VALKENBERG. Als telkenjare hield de kon. Jonge Schutterij en de Oude, Dinsdag avond iiaar jaarlyksch koningvogelschielen in eene weide, gelegen te Bioekliem. Toen Je vogel afgeschoten was, knalde eensklaps een schot, afgegaan uit een geweer liet welk in 't gras lag. Het schot trof eerst zekeren V., lid der oude schutterij, in een arm, zonder dat deze nu ernstig l^ozeerJ was, doch dezelfde kogel vloog door, on trof liet 9 jarig zoontje des lieeren Nordliausen in 'i oog, drong door het, hoofd on vioog achter weer uit. Het oog is heelomaal verloren. Terstond ontboden geneeskundige hulp achtte 't raadzaam liet ongelukkige kind naar hot gesticht Calvarieberg te Maastricht over le brengen. Z. D, II. de Bisschop van 's Bosch heelt benoemd tot, deken van het dekenaat Heusden en tot pastoor te Prunen den Zeereerw. Hooggel. Heer J. H. Seitentot kapelaan te Best den Weleerw. heer Af. F. Sengers tot professor aan liet Seminarie te Haaren den Weleerw. Zeergel. heer Dr. J. M. M. Maas tot kapelaan te Eindhoven den Wel eerw. heer M. C. Nabuursen tot kapelaan te Overloon den Eerw. beer L. van Sleeu- wen, priester van het Seminarie. GROENINGEN. Woensdagmorgen tus- schen 4 en 5 uur wcedde hier een hevig onweder. De bliksem sloeg in de boerderij va ik Kruisen, mei bel noodlottig gevolg, dat woonhuis en stal afbrandde. Het vee alsmede een gedeelte van het. huisraad kon gered worden. Ook sloeg de bliksem in bij den schoen maker Raaijmackers dit huis werd eveneens een prooi der vlammen. VIERLINGSBEEK. De toren alhier, die gebouwd is in de 15e of 16e eeuw en een der sclioonsie torens uit het land van Kuyk zal het volgende jaar geheel gerestaureerd worden. BOXMEER. De uitslag «Ier verkiezing voor drie leden vnn den Gemeenteraad was als volgt Stemmen uitgebracht op de heoren A. J. Van den Bosch 101 st.; Th. J. Geurls 32 st.; A W. C. Gruhbeii 99 st..; I D. De Laure 120 St.; A. II. Rasker 9 stemmen «J. Rongen 77 st.; G. Veneken 33 st.; R. E. A. Veikuijl 73 st. Er weiden 195 stemmen uitgebracht. Van onwaarde 4. Volstrekte meerderheid 96. Alzoo zijn gekozen do heeren A. J. Van den Bosch, A. W. C. Gruhben en 1. D. Da Laure. GELDROP. Aliiier is het huis van J. v. M. bewoond door F. B.. totaal afgebrand, benevens de inboedel. Het. vuur sloeg over op liet huis, bewoond door M. M. en M. v. S., dat ook in ascb werd gelegd. De eerste, die alles verloren beeft, was slechts laag verzekerd. De tweede is door assurantie gedokt, eu «Ie derde was niet verzekerd. HELMOND. Zaterdagavond, omstreek* halt negen, bad J. R. alhier het ongeluk nabij sluis 8, met zyn hondenkar in het kanaal le lijden. Door spoedigs hulp van penige visschers weid het heele zaakje weer op het droge gebracht. J. R. kwam mei den schrik en een nat pak vry. EINDHOVEN. De keimis is weer op de gewone wijze in gezet geworden. Zondag nacht heeft een zekeie L. aan een zekeren d L, niet een hard voorwerp op een viertal plaatsen den schedel ingeslagen. V. d. L. verloor hierdoor veel bloed en heefi de politie van 'I geval in kennis gesteld. s BOSCH. Maandagmorgen was een schil der bezig aan het verrichten van «erfwerk aan liet bureau van den Plaatselijken Kom- mandant op de Breede Haven alhier. Toen hij op eene hoogte van ruim 10 M. boven den grond hoorde of voelde dal de ladder brak. sprong hy naar beneden en wonder boven wonder kwam hij op zijne heenen terecht zonder zich te bezeejen. De ladder werd echter do r de politie in beslag geii j men en d..or een politie agent naar het bureau gebracht. BREDa. Het onweer van Zaterdag beeft hier op verschillende plaatsen schade aan gebracht. Aan den Sluissingel sloeg de bliksem in eenige huisjes, die daar staan. Iu een woning werd een vrouw, die aan latei stond te hidden, gedood een andere woning daar in do buurt brandde geheel af. II. M, de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik zijn alhier jl Maandag hartelyk ontvangen. De Koningin onthulde het godenkteeken, ter herinnering aan de vestiging van haren voorzaat Kngelhregt van Nassau in 't Land van Breda. Daarna werd geluncht in de Kon. Mil. Academie en 't Bagijnhof bezocht. I'cn mooi tia^g-oliljc. In eon koffiehuis te Leeuwarden zaten eenige wielrijders op te snyden over de sterke toeren, die, men per rijwiel kondoen. Nadat vooridurend sterker stukken werden verhaald, zeide een der aanzittenden -Je moogt nu snoeven zooveel je wilt. van Zwartewegscnd naar Leeuwardon trappen in een kwartier doe je niet. En nis je 't doet, geef ik duizend gulden De tocgesprokene antwoordde-. -Dat zal ik probeeren". Eu hij heeft liet naar gemeld wordt geprobeerd en den afstand van 7iKM. onder controle, in een kwartier afgelegd. roept hij deze op de persoon van de Gelder Arend, milicien-verlofganger der lichting van 1900 van het 4e Regiment Infanterie om op Maandag den 4 September 1905 des namiddags voor vier uur, tegenwoordig te zijn hij zijn korps garnizoens plaats Leiden voorzien van ai de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, en van zijn verlofpas, dewelke vóór vertrek uit ,de gemeente voor gezien moet zijn geteekend, ten einde in dienst te worden gesteld overeenkomstig art. 111 der miliewet 1901. Venray den 1 Juli 1905. De Burgemeester. H. ESSER. roept hij deze op de persoon van Simons Petrus Wilhelmus, milicien-verlofganger der lichting van 1900 van het 2e Regiment Infanterie om op Maandag den 4 September 1905 des namiddags voor vier uur, tegenwoordig te zijn bij zijn korps garnizoensplaats Nijmegen. voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, en van zijn verlofpas, dewelke vóór vertrek uit de gemeente voor gezien moet zijn geteekend, ten einde in dienst te worden

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2