7777771 Liuiburgscli Nieuws. Aanbesteding der Meststoffen Nieuws uit (le Buurt. Gemengd Nieuws. "let schrikbeeld, dat ik voor mijn oogen zag «.pryzen, I e 'fi mij de tegenwoordigheid van geest doen verliezen. Maar Mcvronw. wat scheelt u dan? Niels mynheer antwoordde zij dof maai mijn kind zal nooit nooit huwen. i'; heb niet goed gedaan, u 11 ier tnijn dak op te nemen. -O. ik wil me zelf niet verontschuldigen, ik zag uwe liefde aangroei?» meer'en meer en toch. -- Hebt gy dan een grief tegen mij Denkt ge. dat ik arm ben en niet genoeg bezit, om haar eeu stil huiselyk geluk te doen smaken i Als ik u verzoeken mag, mijnheer, dring niet verder aan. Vergeet haar, want een huwelijk tusecheo u beiden behoort tot de onmogelijkheden. Zij scheen ten prooi aan een vreeselijke opwinding die weigering echter, zonder «enige gegronde reden, deed Georges versteld staan. Waarom weigert gy, mevrouw, riep hij uit uit baatzucht, uit wraak Et moet toch een reden zijn. En nu beweert ge nog van uw kind te houden In e»n oogenblik kelijke opwelling liet hij zich die woorden ontvallen. Mevrouw Bernard scheen er echter oogenblik kelijk ongevoelig voor te blijven toch klonk haar stem eenigszins trillend, toen se hem antwoordde Gij zult berouw hebben van die ondoor dachte woorden en zult mijne weigering begrypen, als ge de reden kentik heb rertiouwen in u en zal n alles vertellen. Eeu oogenblik hield ie «til, toe» begon ze weer met zachte stem Ik heet niet mevrouw Bernard, ik draag den naam van aan otau dia ter dood gebracht is ik ben de weduwe van den veroordeelden Mare Fauheyre en Germaine is zijne dochter. Gemgas geloofde door zyo schrik overmand te zullen worden. Hy herinnerde zich de vreeselyka geschie- dsnuy die met Gjrmsino's vader gebeurd was Verbonden aan een groot effectenkantoor had hy, om zijne speelsch ulden te dekken, zich aan da gelden der firma vergrepen. Toen hij betrapt, ward d >r dart kashouder, hal hij dezen doodgeschoten. E>i d? weduwe van dazen bokhganswaar- digen man zat voor hem. Germaine zijne lieve, goede Gerraaine was de dochter van een dief an moor denaar, dut was te vraeselijs em er aan te deuken. Ms vrouw Bernard liet hem echter den tijd niet om er goad over na te denken. -M jne doctitar weet van niets", zaide ze. Mijn persoonlijk fortuin is roldocr.de voor ons beiaen en Iiierajer! hebben we v.r van de myrie kunnen vluchten.. Gerraaine ia gelukkig by my, zonder ilai ze tfè waarheid ook maar rer/noedt. Dc open- uaring er van zou haar ban voor aliyd braken.Een huwelijk zou ons dwingen den weren naaro ie uporibaren, en dat nooit. Wie toch zou de dochter van Mate Paubeyre willen huwen Mo begrijpt go. waarom ik uw aaozoek geweigerd heb. Georges werd doodsbleek hij kon slechts door een zucht antwoorden toer. stond hij plotseling op, reikte mevr. Bernard innig da handen en verdween. lu zijno kamer wierp hij zich op zijn bed neer en weende als een kind. Langzamerhand hield de stroom van tranen op, maar in hei diepste van zijn bart gevoelde de jonge man een ongeneeslijke wonde. lu den chaos van zijn gedachten kon hy geen bepaald denkbeeld vormen. Zenuwachtig liep hy de kamer op en neer wanneer hij voor hij het venster kwam, zag bij uit naar de naburige villa, waar nu zijn verloren geluk woonde. Van avond zon hij vertrekken en dan was aJles uit dan zou hij slechts zoete herin neringen over hebben van het werkelijke geluk, dat hij genoten had in het stille dorpje. Plotseling zag hij de deur der villa, be woond door mevr. Bernard opengaan en de oude dienstbode verschijnen.Het w&3 hem eensklaps, of er iets zwoels in de lucht hing, wat wist hij niet. De oude vrouw liep zoo hard zij kon. Georges ging de deur uit en haar tegemoet. O, mijnheer, een groot ongeluk, een groot ongeluk. We hebben de jonge juffrouw net zoo goed als dood gevonden op de bank voor het venster van de salon. Ik ben naar den dokter geweest, maar die was weg en «iemand weet, wanneer hij terug zal komen. De jonge man hoorde niet verder, hij vloog meer dan hij liep naar zijne geliefde, waarbij hij immers in iyd van gevaar be' hoorde, al was to de dochter van een moor denaar. In een paar sprongen wns bij binnen en neergeknield voor de sofa, waar Germaine lag. Juist opende ze op dat oegeblik de oogen. eerst herkende f.e bare moeder, toen zag ze den jongen man het was alsof een zachte jubelkreet in haar opsteeg, dat hij teruggekomen was. Eenige oogonblikken later echter begon ze hevig te weeiien. Laat ons gaan, mama, ver wog. Daar gtonJ Georges op, vatte de hand vau Gerraaine en zeide met innigheid Mevrouw, de diope ontroering, die ik doorstaan heb, heelt me dieper doen naden ken. sia me toe. dat ik u nogmaals mijn aanzook doe. Wilt ge my hebben, Germaiu bemint g? mij genoeg, om te wtt;n dat uw geluk ook het mijne is Tot cenig antwoord sloeg het meisje beide banden om bem heen, maar kon niets zeggen dan Of ik van u houof ik van u hou Lang lieven beiden op de soft zitten. band in hand. Mevr. Beroerd was stil de kamer uitge gaan en liet hen alleen boveu in de kamer die uitzag op het bloeiende, frissche void, liet ze thans haar tranen den vrijen loop. van de vag dep Boeregbogd te Vegray. THOMASSLAKKEN. 114000 K.G. 17 procent phospli. 75 procent fijnheid. Merk Ster, in halen van 100 K.G. levering vonr 20 .lull a s. franco. G. Goossens—van Gerven, Venray f 189,50 met lossen A. v. Amelsfoort, Tilburg 189,05 z. lo-.sen. H. Janssen, Gemert 187,00 - H. Poels Verriet, Venray 180,33 Prijsn. L. L. Rond 185.40 met lossen en geld ontvangen. Gegund aan Poels—Verriet. KAINIET. 20300 K.G. 12.4 procent in balen van 100 K.G. levering voor 20 Juli a. s. franco, ti. Goossens—van Gerven, Venray f 189,00 met lossen Van Amelsfoort, Tilburg 181,83 z. Prijsn. L. L. Bond 179,54 - H, PoelsVerriet, Venray 170.00 mrt lossen ,en geld ontvangen. Gegund aan Poels—Verriet. VENRAY. 24 Juni 1005. 7. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond diende II. Zaterdag in de kerk van het Groot Seminarie het H. Diaconaat toe aan de eerw. heeren; M. Boonen van Kessel; H. de Hessele van Kerkrade: J. Goessens van Oirsb9ek; J. Jacobs van Schtnveld; J. Kongen van Geulle: J. Krijn van Samarang; H. Muermans van Roermond: Pr. Roebroeek van Beek; V. Spauwea van Eijsden; A. Van Dyck van Venray; L. Van Laar van Swalraen; J. Vliexs van Hulsberg, G. Willems van Harst. Op Donderdag {H. Sacramentsdag) had ia het Pensionaat -Jerusalem" te Venray de verheren plechtigheid piaafs van de Eerste H. Communis, welke in ds prachtig versierde kapel word uitgereikt aan 9 pensionairen. Een aantal vreemdelingen, familieleden der jeudige Communicanten, waren aanwezig om met de kloosterbewoners getuige te zijn tan bet geluk hunner dierbaren. Zooais gewoonlijk had de plechtigheid een bijzonder feestelijk karakter. Zondagmorgen omstreeks kwartier over zeven vertrok de H. Familie van Venray in processie naar da Smakt, om aldaar hun grooten Patroon te vereeren. Behalve de leden hadden zich nog zeer veel andere pelgrims aangesloten bij den stoet, die zich al biddende voortbewoog en werd opge luisterd door de prachtige vaan der H. Familie eu de versierde offerkaars. Omstreeks half 9 trok de processie de versierde kapel binnen, waarna eene plechtige H. Mis werd opgedragen. Tijdens den dienst werd eene zeer schoone Feestpredikatie gehouden door den Weleerw, Pater Serafinus uil het klooster der Minder broeders ta Venray, die in gloedvolle taal de grootheid en de macht van den H. Joseph besprak en allen opwekte om met vertrou wen hun toevlucht te nemen tot den Voedstervader van Jezus. Na de Mis, hij het vertrek der processie, werd nog een oogenblik halt gehouden hi, het kapelletje der Zeven Smarten van Maria, alwaar nog eenigen tijd gebeden werd. Daarna trokken de pelgrims weder proces siesgewijs huiswaarts. De familie C. alhier trof Woensdag avond een droevig ongeluk. Hun oudste zoon, welke als klerktelegra fist te Maastricht werkzaam is. ging dien avond met nog een paar zijner makkers een bad nemen in de Maas, mat het ongelukkige gevolg dat hij verdronk. Een geruime» tijd lafer heeft men zijn lijk opgehaald. Men kan zich de droefheid zijner familie voorstellen. Zondagavond werd door den veldwach ter Jub. Lammens tegen een negental personen procesverbaal opgemaak wegens te laat in de herberg. Maandag vierde het geachte echtpaar Peter Johannes Beerkens en Mathilda Coop- tnans den dag waarop zij voor 25 jaar door den echt voreenigd werden. Des morgens werd om acht uur eene plechtige H. Mis opgedragen voorde jubi- lariseen welke begeleid werd door een schare familieleden. Daar het feest slechts in den familiekring gevierd werd, was de belangstelling hunner talrijke vrienden niet minder groot, en met dezen wenschen wij, dat «aar. het geachte echtpaar ook eenrnsal de Gouden kroon moge een deel vallen. Naar wij van goede zijde vernemen, zal de R. K. Volksbond alhier op Zondag 2 Juli a. s. eene belangrijke vergadering houden in do Muziekzaal, en eenige punter, behandelen. Geen werkman mag op deze vergadering afwezig zijn lid of geen lid der Volksbond. De Zeer Eerw. Zgel. heer Dr. Poels zal deze vergadering met zijne gewaardeerde tegenwoordigheid vereeren. Wij maken het reizend publiek erop attent nisdat plaatskaarten naar don Bosch voortaan ook via Nymegen geldig zijn. Hiermede is «en groot ongerief voor het publiek weggenomen, omrede voorbeen steeds iu Nijmegen een nieuw billet moest worden genomen. Een der meest bezochte hnitenkermissen van Venray is ongetwijfeld de zoogenaamde -Heidsche Kermis". Nog zelden zag. n wij het daar echter zoo druk ah Maandag, vooral op de vier plaatsen waar dansgelegenheid «as. Zooals ieder ;w, waren ook thans hou derden bezoeker» uit net dorp aanwezig, die den gewonen ronde maken langs don Nach tegaal over de Heide, en zoodoende een zeer gezellige» namiddag doorbrengen. Naar wij met genoegen vernemen, is de kermis, ook de overige dagen, in de beste orde afgelonpen. Morgen begint de Merselosche Kermis. Wy hopen, dat men ziet. daar ook op gepaste wijze zal weten ie vermaken. Iiitusschen, pleizierige kermis OIRLO. Vertalen Dinsdag vierden onze geachte ingezeten#» W. H. Hezen eu J. M. Janssen onder s -> vele blijken va» belang stelling hun zilver#!! Huwelijksfeest. Hoorden wij in en vroegen morgen vreugde salvo's weerklinken ook onze lieve jeugd wist in enkele uren i Js op waardige wijzeen met kwistige tornt eenige schoone toebereid selen en gepaste -lering aan te brengen aan de woning van oi.ze Jubilarissen. Om 8 uur werd dan ook eene H. Mis toi dankzegging aan 1 1 opgedragen, waarbij hel Zangerskoor zich niet onbetuigd liet en eene schoone Mis va: Halier op zeer verdienste lijke wijze uitvoe Iu. Hierna werden ali a. die hadden medegewerkt, om dit feest zoo glansrijk te doen slagen, op een waar gul onthaal ontboden, er. menig glaasje Venraysah gerstenat werd op de gezondheid van oqze Feestelingen geledigd, waar bij wij deze nogmaals onzen innigen en hartelijke» dank uetuigen. Moge dan ook de Algoede u nog menig jaar een bloeiende g®«mdboid schenken, opdat na 25 jaar lat - dr gouden kroon uwe Gapen sieien mag. Dit zij ons aller banewensch. GENNEP. Diasdagroorgen omstreeks 8 uur, werd nabij zijne woning, wachtpost 8, de ploegbaas Mulders te Scliijndel overreden en gedood. De man week voor den van Boxtel komenden trein uit en sprong voor den van Gennep komenden trein, die hem wegslingerde en onmiddellijk doodde. De man was 44 jaar oud, gehuwd en reeds 17 jaren bij den spoorweg en als oppassend beambte boog aangeschreven Hij laat geen kinderen na. HORST. Maandag werd van hier naar de gevangenis te Roermond overgebracht H. G., oud 38 jaren, buisvrouw, A. Willem», werkvrouw, wonende alhier, verdacht van diefstal van pl. m. f 40 ten na leele van P. Willems. door middel van braak en inklim- ming. HORST—AMERIKA. Da heer R C. Ruimschotel, haltèchef alhier, is door de Maatschappij tot exploitatie van Spoorwegen bevorderd tot stationschef 4o klasse. De klerk-telegrafist 3e kl. J. C. Munren te flelenaveen is eveneens eene klasse bevorderd. VENLO. Eeuige jongelui vingen Maan dag op de groote Heide een jong ree. Zij verkochten het aan het circus Libot. Daar zal het diertje wel met groote zorg Worden grootgebracht om later zijne kunsten te vertoonen. Waarschijnlijk zien we Let beestje hier nog meermalen terug, want het circus Libot mag zich ook nu weer in een druk bezoek verhengen en zal dus wel gaarne nogeens te Venlo wederkeeren, ROERMOND. Door de marechaussee van Gemert aangehouden, werd Dinsdag in de-gevangenis alhier overgebracht, J. v. d. V. oud 37 jaren, werkvrouw te Gemert, ver dacht van onderscheidene gepleegde oplich tingen ten oadeele van verschillende personen. WEERT. Zaterdag werden op de markt aangevoerd 102 varkens. I)e prijs tiep van 7 tot 10 gulden. SITTARD. In de locale bladen kwam Zaterdag jl. de volgende advertentie voor van den -Alten August" Besten dank aan de Kiezers, die op my hunne stem durfden uitbrengen, zoowel als ik de boel aandurfde, trots die wijnbom op den Oude Markt. Dus tot ziens, want de andere is er niet op zijn gemak. SCHINNEN. Maandagmorgen maakte een landlooper op het oogenblik, dat de winkel verlaten was van de gelegenheid gebruik om by den bak kor Maassen een taart tc atelon, waarmee by op de vlucht ging. Doch spoedig werd hy door den eigenaar achterhaald, waarna deze hem by den burgemeester deponeerde. Onder geleide der politie werd hij naar de gevangenis te Maastricht getrans porteerd. MEERSEN. Hoe gevaarlijk het is, soms een of ander wond of wondje met de nagels der vingers open te krabben, moest zekeren A. S. van hier ondervinden. Een dezer wonden nan een heen hebbende krahdo hy deze onwillekeurig open.Enkele oogenhlikken nadien gevoelde hij onweerstaanbare pynen, allengs zwol het been vreesetyk óp on de inmiddels aangekomen dokter constateerde bloodvergifting. AARLE—RIXTEL. Eevi ongeval dat erns tige gevolgen had kunnen hebben greep Zaterdag plaats. Een schipper lag met zijn voertuig stil nabij sluis 7 en had het anker vastgehecht achter een tramrail. In volle vaait kwam de tram aangesnord, met don derend geraas vloog de locomotief over de hindernis, die brak, zoodat de wagens vry konden passeeren. Proces verbaal werd opgemaakt. ASTEN. Zaterdagavond had alhier weer een zoogenaamde tafelparty plaats, waarbij nog al druk werd getafeld er waren circa 85 karren aangevoerd, volgens iemand die ze goed geteld had 84. Het a. s. paartje had plan gemaakt om zich eerstdaags in den ondertrouw te doen opnemen, doch te kwader ure had de a. s. bruid zich (eitig getrokken. G1NNEKEN. Onder de opperlieden, werkzaam aan de in aanbouw zijnde tucht school alhier was een werkstaking uitgebro ken. Zij eischten meer loon. lu plaats daarvan werden zij echter onmiddellijk ont slagen. 'e BOSCH. De sergeant H., van het 5a bata'jon 2e regiment infanterie alhier, die spdert den I5n dez.er werJ vermist, is Woensdagmorgen, bij het uitzetten van posten, door den sergeant Rrandsma in de Lunetten (Vnchferheide) verdronken gevon den. Over -een groot gedeelte onzer provincie heeft Zaterdagavond een hevig on weder gewoed, op vele plaatsen van een grooteu hagelslag en overvloedige» regeu vergezeld. Van verschillende zyde ontvingen wy berich ten over voorgekomen ongevallen. Te Echt sloeg de bliksem bij de» heer H. Meeu wissen in het dak der moutfabriek en veroorzaakte een begin van brand, welke spoedig geHuscht werd door het aanwezige personeel. Nog sloeg de bliksem op een 3tal plaatsen in. doch zonder sclrade aan te richten. De arbeider A. Meeu wissen, die in bet broek arbeidde, werd op slag door Jen bliksem gedood. Hij laat eene vrouw met 7 kinderen achter. De te veld staande rogge lag als liet ware plat voor den grond. Te Stramproy werd door hagelslag veel schnde veroorzaakt. De bliksem sloeg eenige boomen stuk. Hetzelfde geschiedde te Thorn. Te Weert sloeg de bliksem in de woning bewoond door den landbouwer Sc h run (jen op bet gehucht Laar. In een oogenblik stond alle.» in lichte laaip, zoodot de boerderij bijna geheel afbrandde. De inboedel werd bijna geheel gered, zoo ook hat vee. Assurantie dekt de schade. Te Merkelbeek op Douvergenlmut plasre gende nf heter wolkbreukle 't, en de wegen stonden blank varkens zwommen in hunne hokken rond, kelders liepen vol, op 't veld dreven de jonge gewassen (mangelwortels, wortels) op 't water. Daarna vielen er. al weer omstreek» 10 min., stukken ijs, zoowat ter grootte van 'n kwartje tot 'n gulden *n ter dikte van 1 cM. du» plat, maar zeer oneffen. Zeer groot is de schade in het naburige Doenrade aangericht. De oudste nienschen verklaren nooit zoo iets beleefd te hebben. Ook iu het Buitenland heeft het danig huisgehouden. Te Vlotho bij Bielefeld is een schooljongen van 12 jaar door den bliksem gedood, Ie Walfenbiück een echtpaar. Te Leuzinghau- sen en Lardüttingdorf zijn twee huizen afgebrand. Volgens berichten nit Luheck, is in het Holsleinsche eu Mecklenburgsohe groote schade aangericht. In meer dan 20 plaatsen zijn gehouwen in asch gelegd. Ook in België is liet alweer noodweer geweest. Uit het centrum wordt gemeld, dat men nooit zulk onweer beleefde, als dat van den nacht tusschen Donderdag en Vrijdag. Hagel verwoestte de velden, boomen braken af. Te Godarville alleen stichtte de bliksem brand op ze» plaatsen. Te La Hestre brand den drie huizen afte Haine Saint Paul 2. Aan de kolenmijnen Bois du Luc viel de bliksem op de electrisehe toestellen en ont redderde heel den dienst. Overal is de schade groot, Vaderittourd. Een landbouwer uit liet Spaansclie do'p Porrera, Amede Ascus genaamd, 35 jaar oud en gehuwd, heeft zyn vader in den slaap verworgd. Daarna ging de moordenaar zeer kalm aangifto doen dat zijn vader plotseling was overleden, maar de dokter vond sporen van geweld op het lijk en waarschuwde de justitie, die den ontaarden zoon spoedig tot bekentenis bracht. Hy aeide zijn vader vermoord te hebben omdat deze overal kwaad van hem sprak, maar het schijnt dat hy zich heeft willen wreken over een weigering van den ouden man om ham geld le geven. De gendarmes hadden alle moeite om den moordenaar tegen de woede der dorpelingen te beschermen. Treinongeval. Maandagavond is te Eist (Betuwe) de achterste colli-wagen van den personentrein der H. IJ. S. M., die omstreeks 6 uur van Arnhem aldaar aankomt, naby den overweg Arnhemsehen straatweg, uit de rails gesprou- gen en vervolgens in groote vaart langs de lyn rnedegesleurd tot voorbij het blokhuis aan den overweg, waar het ongeval werd opgemerkt. Het bleek, dat eenige wissels waren vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De dienst ondervond belangrijke vertraging wijl tusschen Kist en Oosterbeek (Laag) op verkeerd sp»or moest worden gereten. Sinking le llnastrielil. De correspondent te Maastricht van Het Volk meldt Op de Ceramique, de bekende aardeweik- fabriek, hebben 70 vrouwen en meisjes het werk gestaakt wegens de te geringe verdiensten, In de laatste 2 weken hadden ze 11 d9gen gewerkt en tusschen de 3 en f4 verdiend. Andere vrouwen die gehaald werden om de staak sters te vervangen, weigerden on- derkruipstersdiensten, waarop de directie het heele fabriek spersoneel heeft aangezegd zoo lang te kunnen thuisblijven totdat 70 andere vrouwen gevonden zyn. Hierdoor zijn ongeveer 2000 menscbea uitgesloten. Nader meldt men dat de staking weer is afgeloopen en de arbeidsters Dinsdagmorgen allen hun werk weer hebben hervat. De verongelukte luelitliallon. De verongelukte luchtreiziger, die met do overblijfselen zijner ballon bij Scheveningen werd opgehaald, is E. O., die met den jongen ingenieur F,, tweeden Pinksterdag 's morgen.» om half zeven uit Rerascheid is gestegen met een geheol nieuwe ballon. Een tweede ooggetuige deelt ons over den val ven de luchtballon in zee nog mede, boe er vaa uit de uftiid twee schoten op de ballon, toen deze zeewaarts dreef, weideu gelost in de yie lucht zichtbaar als twee kleine witte rookwolkjes door een doften knal gevolgd en hoe de ballon daarna als vaneen gescheurd in zee plofte Met een kijker kon men waarnemen, dut twee personen zich in het net hadden vast geklampt om zich zoodoende boven water te houden. Daar de ongelukkigen ongeveer lijt K. M. van het strand verwijderd waren was het zonder levensgevaar niet mogelijk hen zwemmende te bereiken. Pogingen om een reddingsboot te telepboneere» bleken vruchteloos, omdat er door den Zondagsdienst geen intercommunale verbinding mogelijk was. I)e ballon dreef in zuidwestelijke richting langs het strand, was eenige oogen hlikken geheel uit het gezicht verdwenen, maar kwam later weer nan de oppervlakte. Ki(triesamen Hyiunasiuui Bij liet eindexamen Gymnasium in bet Bisschoppelijk College te Roermond elaagdeu ulie c-andidaten, nl.: Voor a. Frans Hermans van Amsterdam; Max. Janssen de Limpens vau Gulpen Louis Lucassen van Eij'den en Ant. Goort van Maasbommel. Voor B. Jac. Rartels van B'-rgeo op- Zoom; Paul Goossens van Venlo en Herman Holman van Groningen. -Voor eenigen tijd circuleerde in ver schillende Waden een bericht, dat de Holland- sche IJzeren Spoorweg Maatschappij besloten had voor hare behoefte in prima Amerikaan- sche petroleum der American Petroleum Company te betrekken en dut proeven, door haar met de olie der Petroleum Handels Maatschappij (Hnjjdonk) genomen geen be vredigend resultaat badder» opgeleverd. Voort» dat de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen voor hare behoefte de prima Amerikaansche petroleum der Americaa petroleum Company betrok. Iu enkele Maden werd bovenstaand tegen gesproken en verklaard, dat noch de Holland- sclie Spoor noch Staatsspoor proeven met Amerikaansche petroleum der Petroleum Handels Maatschappij (Hoijdouk) hadden ge nomen, wat in echter in het eerste bericht ook niet beweerd is. Naar aanleiding daarvan deelt ons de American Petroleum Company mede, dat het een feit is, dat de Hollanddsche IJzeren Spoorwegmaatschappij hare behoefte bij de American Petroleum Company gedekt heeft; dat het verder een feit ia. dat de Hol. IJzeren Spoorweg Maatschappij proeven mat olie (al of niet Amerikaansche) van Hoy donk (Petroleum Handels Maatschappij) genomen heeft, die onbevredigend uitvielen en dat het Wat is er. Perrine? vroeg hy. liet onweer van Znlerdng.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2